PDA

View Full Version : Κινηματογράφος


Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:39
Εξυπακουεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! επικη σειρα.

KingJames
23-06-2011, 01:39
Marvelικός εδώ επίσης.
DC Batman αγάπη,αμετροέπεια,λατρεία.
Mαλακία που πέταξε η μάνα,ένα πατάρι κομικ.ΗΛΕΟΣ

Dark Angel #9
23-06-2011, 01:42
Marvelικός εδώ επίσης.
DC Batman αγάπη,αμετροέπεια,λατρεία.
Mαλακία που πέταξε η μάνα,ένα πατάρι κομικ.ΗΛΕΟΣ

Οχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!! εγκληματα κατα της ανθρωποτητας ειναι αυτα!

KingJames
23-06-2011, 01:44
Άσε..κάτι έχω περισώσει...μιλάμε για ψίχουλα όμως.

Υ.Γ Μάνα μη μου πετάξεις τους εξωτερικούς σκληρούς που λένε "LeBron",ήρθε το τέλος...

Eleni7
23-06-2011, 01:48
Εγω σε συγκριση με Supes-Batman πηγαινω τον πρωτο.Οκ,το παραδεχομαι οτι ειναι λιγουλακι φλωρακος,αλλα ειναι λατρεια,τι να κανουμε?:p

Θα τους ηθελα μαζι σε ταινια ή σειρα παντως.Το animation "λεγεωνα των υπερηρωων" το πηγαινα τρελα!Αντε,αφου θα κανει η marvel τους avengers του χρονου,ευκαιρια της Warner-Dc να απαντησει με JLA (στο Smallville δειξανε αλλα ελειπε ο Μπρους Γουειν γαμωτο)

@Σαγιαν,το ηξερα οτι σταματησες εκει.Η σειρα,για μενα,εφτασε στην κοψη του ξυραφιου σε εκεινο το σημειο.Απο την 8η σεζον και κατω,αλλαζουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.Γινονται αλλαγες στο καστ,στους παραγωγους,στους συγγραφεις κτλ.Τελειως διαφορετικο το concept και αυτο εκανε καλο στην σειρα γιατι την ανανεωσε.

Οσο για τα x-files,η ατακα που ψαχνεις ειναι "The truth is out there".ΕΠΟΣ

ΥΓ.Με δουλευετε?Τα κομικ μου ειναι συλλεκτικα και μπαινουν σε θυριδα.Δεν παιζουμε με αυτα τα πραγματα...χεχεχε

SuperSayian
23-06-2011, 01:48
Χαχα λάθος πράγματα σου πέταξαν King χαχα!αλλά σε νιώθω γιατί και εγω ήμουν σε μια τέτοια κατασταση περίπου.Και δεν φτάνει που είχα προλάβει να σώσω και λίγα ήρθε μετα ενας σπασμένος σωλήνας νερού και τα αποτέλειωσε!Κάτι Αλμανάκο,κάτι τρίποντα ενος ξαδέρφου με φωτο-αφιέρωμα στον Φασούλα..Επικές στιγμές.

Τώρα που είδα το video aπο bog bang, community έβλεπε κανείς
8axoMsBfxMc

Eleni7
23-06-2011, 01:53
Α, να πω κατι για τους φανς του Michael C. Hall (Dexter).Μεγαλη ερμηνεια και στο Six Feet Under που συζηταγαμε πριν με τον Σαγιαν.Αξιζει τον κοπο να τον δειτε σε αυτον το διαφορετικο ρολο (ειχε προταθει για Emmy μαλιστα)

SuperSayian
23-06-2011, 02:02
Πραγματικά,δεν ξέρω αν η ερμηνεία του για τους κριτικούς είναι καλή πάντως είναι εντελώς μα εντελώς διαφορετικός απ τον Dexter και για μένα εκεί φαίνεται ο καλός ηθοποιός!Αν και απ την συγκεκριμένη σειρά μ άρεσε η ερμηνεία τις δόλιας της μάνας.χαχα

Τώρα που το βλέπω ο superman είναι ο ποιο παλιός ήρωας?

KingJames
23-06-2011, 02:05
Ναι,o Superman είναι ο πιο παλιός.
Η ξανθιά του Dext ? Τρελό "αυτό" .

oSH2zbTvjXk&feature=share

Eleni7
23-06-2011, 02:08
Μιλαμε για πολυ δολια μανα ομως χαχαχαχαχα

O Supes ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος (1938 ο ενας 1939 ο αλλος νομιζω).Αλλα με το reboot που κανει τωρα η DC (ολα ξεκινανε απο το #1) δυστυχως αυτα δεν θα εχουν καμια σημασια.Ειδικα ο Σουπερμαν,λογω και δικαστικης διαμαχης με τις οικογενειες των δημιουργων,δεν θα ναι ποτε ξανα ο ιδιος (παιζει απο το 2013 και μετα να εχουμε 2 διαφορετικους!)

SuperSayian
23-06-2011, 02:13
Τζένη Δελαφράγκα χαχα!Πόσο κάτω ρε γαμώτο θα ναι ο Ελλ/κος κινηματογράφος.Αν υπάρχει ακόμα δηλαδή!

Dark Angel #9
23-06-2011, 02:16
retro Vol. II
cgN0g4vqYMg
και η Cult-ιλα!
tWmHEF_PT8E

edit:βασικα στο παιδoεφηβικο κοκομπλοκ επρεπε να το βαλω. αν ειναι καντε ενας μια μεταφορα τσακα τσακα :P

Eleni7
23-06-2011, 02:19
Αυτο το intro μ' αρεσε περισσοτερο.Τα σπαει το τραγουδακι!

4o29VoxtsFk

ΥΓ.Το "Κλαμα βγηκε απο τον Παραδεισο" δεν υπαρχει.Εχω κλαψει στα γελια με αυτη την ταινια.Και δεν υπερβαλω...

SuperSayian
23-06-2011, 02:30
Το κακό με το κλάμα και ολες αυτές τις σειρές είναι οτι ναι μεν βγάζουν γέλιο αλλά ωρες ώρες είναι τόσο μα τόσο ηλίθιες που δεν παλεύονται.Γαμώ τους κάτω τραχανάδες γαμω!:D

Dark όντως στο παιδοεφηβικο έπρεπε να τα βάλεις..Καλά spiderman τα σπαγε τελείως!

Eleni7
23-06-2011, 02:34
Ε,ναι.Ειναι το ελληνικο scary movie.Το βλεπεις για καλοπεραση,δεν εχει να σου προσφερει κατι (περα απο κοιλιακους:p).Αλλα ειχε παρα πολυ καλο καστ.Ενω αν το δεις για πρωτη φορα,δεν ξερεις απο που θα σου ερθει η ατακα και χαχαχα

KonTaz
23-06-2011, 02:43
Ντέξτερ Ντέξτερ Ντέξτερ Ντέξτερ Ντέξτερ

Ξεκίνα πάλι,δεν μπορώ άλλη στέρηση

quasireu
25-06-2011, 00:23
η δικια μου δεκαδα με τυχαι σειρα ειναι
1.νονος1
2.νονος2
3.νονος3
4.αποκαλυψη τωρα
5.12 πιθηκοι
6.scarface
7.the taxi driver
8.carlitos way
9.fight club
10.πρεστιζ και ο σκοτεινος ιπποτης

γενικα υποστηριζω αλ πατσινο το ατομο ειναι φοβερο

pl@yer
25-06-2011, 00:31
η δικια μου δεκαδα με τυχαι σειρα ειναι
1.νονος1
2.νονος2
3.νονος3
4.αποκαλυψη τωρα
5.12 πιθηκοι
6.scarface
7.the taxi driver
8.carlitos way
9.fight club
10.πρεστιζ και ο σκοτεινος ιπποτης

γενικα υποστηριζω αλ πατσινο το ατομο ειναι φοβερο

'Pulp Fiction' και 'Α Clockwork Orange' για μενα αξεπεραστα
Γενικα μ'αρεσει η λιστα σου....Εκτος απο το Godfather III...Αποογοητευση κατα τη γνωμη μου μετα τα δυο πρωτα επη....

quasireu
25-06-2011, 00:37
η δικια μου δεκαδα με τυχαι σειρα ειναι
1.νονος1
2.νονος2
3.νονος3
4.αποκαλυψη τωρα
5.12 πιθηκοι
6.scarface
7.the taxi driver
8.carlitos way
9.fight club
10.πρεστιζ και ο σκοτεινος ιπποτης

γενικα υποστηριζω αλ πατσινο το ατομο ειναι φοβερο

'Pulp Fiction' και 'Α Clockwork Orange' για μενα αξεπεραστα
Γενικα μ'αρεσει η λιστα σου....Εκτος απο το Godfather III...Αποογοητευση κατα τη γνωμη μου μετα τα δυο πρωτα επη....

τα 2 που λες δεν τα εχω δει με την πρωτη ευκαιρεια θα στα κρινω

pl@yer
25-06-2011, 00:41
Eπειδη απ'οτι καταλαβα απο τη λιστα σου πανω κατω εχουμε ιδιο γουστο κινηματογραφικα στις προτεινω ανεπιφυλακτα:)

TT7
25-06-2011, 01:07
Φετινή απογοήτευση για μένα γενικά το Supernatural και θα το τραβήξουν και 7ο κύκλο!

Μπαν.......................

SuperSayian
25-06-2011, 02:53
Εχεις δει όλες της σεζόν supernatural TT7?

TT7
25-06-2011, 13:09
Ναι...φανατικος οπαδος..Εγω την περιμενα πολυ χειροτερη, μεχρι το τελος δεν ηταν κακη απλα λιγο ακατανοητη ως προς την τροπη που θα παρουν τα πραγματα προς το τελος οπως ειπα γαμησε και εδειρε και με εξεπληξε ευχαριστα...Αλιστερ απλα τρομερος!!!!

Τελικα θεωρω οτι η χειροτερη ηταν η περσυνη σεζον γιατι δεν μπορει κατι τοσο επικο να τελειωνει τοσο ευκολα..θελω να πω ειχε ορισμενα επεισοδια γαμω αλλα το τελος ηταν λιγο απογοητευση για μενα..
Εχουν αναλαβει νεοι συγγραφεις νομιζω οποτε θα δουμε καλα πραγματα...
Και κυριως βλεπω με χαρα οτι ο Τζαρεντ Πανταλεσκι εχει βελτιωσει καπως την υποκριτικη σου γιατι περισυ που επαιζε τον Λουσιφερ σε ορισμενες σκηνες απλα ΔΕΝ το ειχε...

Το ξερετε οτι η Ρουμπι ειναι γυναικα του Πανταλεσκι στην πραγματικη ζωη???Τρωει καλα ο ψηλος...χαχαχα

dora7
25-06-2011, 13:27
Ναι...φανατικος οπαδος..Εγω την περιμενα πολυ χειροτερη, μεχρι το τελος δεν ηταν κακη απλα λιγο ακατανοητη ως προς την τροπη που θα παρουν τα πραγματα προς το τελος οπως ειπα γαμησε και εδειρε και με εξεπληξε ευχαριστα...Αλιστερ απλα τρομερος!!!!

Τελικα θεωρω οτι η χειροτερη ηταν η περσυνη σεζον γιατι δεν μπορει κατι τοσο επικο να τελειωνει τοσο ευκολα..θελω να πω ειχε ορισμενα επεισοδια γαμω αλλα το τελος ηταν λιγο απογοητευση για μενα..
Εχουν αναλαβει νεοι συγγραφεις νομιζω οποτε θα δουμε καλα πραγματα...
Και κυριως βλεπω με χαρα οτι ο Τζαρεντ Πανταλεσκι εχει βελτιωσει καπως την υποκριτικη σου γιατι περισυ που επαιζε τον Λουσιφερ σε ορισμενες σκηνες απλα ΔΕΝ το ειχε...

Το ξερετε οτι η Ρουμπι ειναι γυναικα του Πανταλεσκι στην πραγματικη ζωη???Τρωει καλα ο ψηλος...χαχαχα

ΤΤ7 η Λαμπιρη σε μισει γιατι ετοιμαζεσαι να της παρεις τη θέση λεμεεεε!!!!!!!!χαχααααχχα

TT7
25-06-2011, 13:53
Την θεση του Σοφου ηθελα να παρω στο πλευρο της Σταματινας αλλα ατυχησα ( στο κρεββατι εννοω σιγα μην την παντρευομουν ουτε αυγο δεν θα ξερει να ψηνει..χαχα)

redglove
25-06-2011, 14:25
Entourage δείτε, 7x12x20 (σεζόν-επεισόδια-διάρκεια) σε μία εβδομάδα, ούτε σφηνάκια δεν κατεβάζουμε έτσι.

SuperSayian
25-06-2011, 14:41
Ναι...φανατικος οπαδος..Εγω την περιμενα πολυ χειροτερη, μεχρι το τελος δεν ηταν κακη απλα λιγο ακατανοητη ως προς την τροπη που θα παρουν τα πραγματα προς το τελος οπως ειπα γαμησε και εδειρε και με εξεπληξε ευχαριστα...Αλιστερ απλα τρομερος!!!!

Τελικα θεωρω οτι η χειροτερη ηταν η περσυνη σεζον γιατι δεν μπορει κατι τοσο επικο να τελειωνει τοσο ευκολα..θελω να πω ειχε ορισμενα επεισοδια γαμω αλλα το τελος ηταν λιγο απογοητευση για μενα..
Εχουν αναλαβει νεοι συγγραφεις νομιζω οποτε θα δουμε καλα πραγματα...
Και κυριως βλεπω με χαρα οτι ο Τζαρεντ Πανταλεσκι εχει βελτιωσει καπως την υποκριτικη σου γιατι περισυ που επαιζε τον Λουσιφερ σε ορισμενες σκηνες απλα ΔΕΝ το ειχε...

Το ξερετε οτι η Ρουμπι ειναι γυναικα του Πανταλεσκι στην πραγματικη ζωη???Τρωει καλα ο ψηλος...χαχαχα

Ελα πες μου κάνεις πλάκα...Σύγνωμη δεν σου άρεσε η περσυνη σεζόν και σου άρεσε φέτος??Ρε απο ενα σημείο και μετά ήταν εντελώς αδιάφορο!Η περίμενες εσυ με ανυπομονησία τι στο καλό θα δεις στα επόμενα επεισόδια όπως πέρσι και πρόπερσι?Απ την στιγμή που άρχισε να ξεκαθαρίζει λίγο το πράγμα ότι ο Σάμιουελ ήταν πουλημένος,οτι ο Κράουλι έψαχνε το καθαρτήριο κτλ κτλ 0 ενδιαφέρον.Αυτό με την μάνα όλων των πλασμάτων αστείο,και πέθανε και πανεύκολα!

Μόνο ο Κράουλι μου άρεσε παο φέτος συμφωνώ σε αυτό μαζί σου.Κατα τ άλλα τίποτα.Σου είπα το τέλος απογοήτευση απο πολλές πλευρές.Εν τέλη δηλαδή κατάφεραν δυο αδέρφια να σταματήσουν την αποκάλυψη,ο Λούσιφερ δεν κάνει πλέον ντα και θα ασχοληθούμε με δυο αγγέλους που θέλουν να αναλάβουν τα ηνία??pfff:p

Το τέλος πέρσι γιατί απογοήτευση(Τελικά απ την 6η σεζόν μάθαμε οτι ήταν όντως λίγο μαλακία που βγάλανε τον Σαμ άψυχο απ το κλουβί)?Αλλά μέχρι πέρσι απ την τελευταία σκηνη μπορούσαμε να φανταστούμε οτι θέλαμε για την συνέχεια...ΕΠΙΚΗ ΣΕΖΟΝ για μένα!Και επέλεξαν δυστυχώς την χειρότερη δυνατή εξέλιξη για φέτος.Μεγάλη μακακία να αφήσουν Λουσιφερ-Μάικλ στην απεξω και να ασχοληθούν με Καστιελ και Ραφαέλ!


Για ποια Ρούμπι λες?Γιατί είχε μπολικες ο ρόλος!Την τελευταία την μελαχρινή που την έδειξε και σε ενα επεισόδιο που ήταν και καλά σε ενα παράλληλο κόσμο(Τον δικό μας ουσιαστικά!)?

TT7
25-06-2011, 15:11
Η 6η σεζον ηταν μεγαλη απογοητευση γιατι το Σουπερνατουραλ δεν ειχε το μπατζετ να ασχοληθει με κατι τοσο επικο...
Οταν βαζεις τον Λου στο παιχνιδι πρεπει να πας παγκοσμια...μην πω για τους Καβαλαρηδες που τους σκοτωναν πιο ευκολα και απο δαιμονες....

Νομιζω γυρισε στις ριζες του το Show...Αμερικανια αλλα καλτ συγχρονως...

Δλδ σου αρεσε το περσυνο φιναλε που ανακαλυψαμε οτι ο Τσακ ο προφητης ηταν ο Θεος???(χαχαχα τραγικη στιγμη στο σοου) και δεν σου αρεσε οτι πλεον ο νουμερο ενα αγαθος αγγελος και η μεγαλυτερη βοηθεια προς τα αδερφια ειναι πλεον ο νουμερο 1 εχθρος τους???.....

red hoopligan
16-07-2011, 01:03
Καλα οταν πατε να δειτε ταινια 3d στο σινεμα τα γυαλια που σας δινουν ειναι κοκκινο-μπλε;Εγω οσες φορες εχω παει μου εδωσαν κατι μαυρα και πηγε σημερα μια φιλη μου και της εδωσαν κοκκινο-μπλε...Εγω νομιζα οτι ειχαν σταματησει να τα δινουν επειδη ηταν πολυ κουραστικα...

SuperSayian
16-07-2011, 01:28
Μια φορά έκανα την λαλακία να πληρώσω 3D και μου έδωσαν τα σκέτα μαύρα.Τα κόκκινα-μπλε είναι πιο ακριβά νομίζω γι αυτό τα δίνουν πιο δύσκολα απ τα άλλα!Θες να πα να δεις τον Χαρι Πότερ σε 3D?:p

red hoopligan
16-07-2011, 01:30
Μια φορά έκανα την λαλακία να πληρώσω 3D και μου έδωσαν τα σκέτα μαύρα.Τα κόκκινα-μπλε είναι πιο ακριβά νομίζω γι αυτό τα δίνουν πιο δύσκολα απ τα άλλα!Θες να πα να δεις τον Χαρι Πότερ σε 3D?:p

Ναι αυρι θα παω...Που το καταλαβες;:pΦοβαμαι με τα κοκκινα μπλε μην τα βλεπω ολα κοκκινα και μπλε...μιας και καθε φορα μου δινουν μαυρα...:D.Εχεις δει με τα πολυχρωμα;Οχι τπτ αλλα για να ακουσω γνωμες....

SuperSayian
16-07-2011, 01:39
Οχι ρε τι κόκκινα-μπλε:D Δεν εχω δει με τέτοια γυαλιά αλλά όλοι λένε πως είναι καλύτερα.Πάντως μια συμβουλή που μου είχανε πει εμένα και δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει,αν συνηθίζεις να κάθεσαι πίσω-πισω στον κινηματογραφο,όπως εγω,για μια ταινία αν πας να την δεις 3D είναι καλύτερα να κάτσεις προς το μέσο της αίθουσας για να το απολαύσης περισσότερο.Εγω μόνο το φέρτε_τα_λεφτά_μου_πισωAvatar είχα δει και το 3D Μου φάνηκε μια βλακεία και μισή, και μου είπαν και καλά πως αν κάθεσαι πολύ πίσω δεν το πολυκαταλαβαίνεις τώρα τι να σου πω?Αντε να το δεις γιατί μ έχουν πρήξει κάτι φίλες μου να πάμε να το δούμε και αναρωτιέμαι αν αξίζει να τα σπαταλήσω αυτά τα 6,5Ε για να το δω!

red hoopligan
16-07-2011, 01:42
Οχι ρε τι κόκκινα-μπλε:D Δεν εχω δει με τέτοια γυαλιά αλλά όλοι λένε πως είναι καλύτερα.Πάντως μια συμβουλή που μου είχανε πει εμένα και δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει,αν συνηθίζεις να κάθεσαι πίσω-πισω στον κινηματογραφο,όπως εγω,για μια ταινία αν πας να την δεις 3D είναι καλύτερα να κάτσεις προς το μέσο της αίθουσας για να το απολαύσης περισσότερο.Εγω μόνο το φέρτε_τα_λεφτά_μου_πισωAvatar είχα δει και το 3D Μου φάνηκε μια βλακεία και μισή, και μου είπαν και καλά πως αν κάθεσαι πολύ πίσω δεν το πολυκαταλαβαίνεις τώρα τι να σου πω?Αντε να το δεις γιατί μ έχουν πρήξει κάτι φίλες μου να πάμε να το δούμε και αναρωτιέμαι αν αξίζει να τα σπαταλήσω αυτά τα 6,5Ε για να το δω!

Δυο σειρες πισω απο το μεσο εχω κλεισει.....χαχαχα

Eleni7
16-07-2011, 12:38
Και εγω αυριο θα το δω Θεοδωσαινα.Αντε να δουμε,θα ειναι οπως πρεπει?

red hoopligan
16-07-2011, 12:49
Και εγω αυριο θα το δω Θεοδωσαινα.Αντε να δουμε,θα ειναι οπως πρεπει?

Εγω σημερα...Απλα ηταν 1 και,οποτε λεγοντας αυριο εννουσα σημερα...:D χαχαχα

Θα γραψω αυριο το πρωι,αν αξιζε για το τελος μιας φοβερης σειρας ταινιων...Θα ελεγα επικης,αλλα ενταξει...

Eleni7
16-07-2011, 12:59
Για 3D θα πας?Δεν ακουσα και τα καλυτερα λογια.Πολλοι ηταν αυτοι που δεν εβλεπαν καλα

red hoopligan
16-07-2011, 13:05
Για 3D θα πας?Δεν ακουσα και τα καλυτερα λογια.Πολλοι ηταν αυτοι που δεν εβλεπαν καλα

Μη μου λες τετοια και εχω αγορασει ηδη τα εισητηρια...

Eleni7
16-07-2011, 13:17
Εξαρταται που θα καθεσαι.Αν εισαι καρακεντρο λογικα δεν θα εχεις προβλημα.Καποιοι που καθοντουσαν πλαγια τα εβλεπαν θολα

red hoopligan
16-07-2011, 13:51
Εξαρταται που θα καθεσαι.Αν εισαι καρακεντρο λογικα δεν θα εχεις προβλημα.Καποιοι που καθοντουσαν πλαγια τα εβλεπαν θολα

Ενταξει τοτε ειμαστε κομπλε...:D

red hoopligan
17-07-2011, 18:41
Eιδα το Ηarry Potter εχθες τα μεσανυχτα...Απλα ΕΠΙΚΟ φιλανε για εναν αξεχαστο ηρωα που παρακολουθουσαμε τις περιπετειες του εδω και 10 χρονια(!)....Σιγα σιγα και με σταδιακη κλιμακωση της εντασης των σκηνων εφθασε αυτο που ουσιαστικα περιμεναμε ολα αυτα τα χρονια:Η ΜΑΧΗ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ,τον Χαρι και τον Βολτεμορτ... Απλα φανταστικες οι σκηνες...Ολες μια και μια...Με πολυ δραση και λιγοτερους διαλογους σε σχεση με τα προηγουμενα....

Βεβαια τωρα που το ξανασκεφτομαι...Εχω μια γλυκοπικρη γευση...Γλυκια γιατι εφθασε στην κορυφωση μετα απο πολλες περιπετειες,πολλα ξορκια,πολλους απροοπτους μπελαδες,ομως δεν μπορω να πω οτι αισθανομαι και μια πικρα,καθως οταν τελειωνε μια ταινια περιμενες με ανυπομονησια την αλλη,εψαχνες για τρειλερ,spoilers και οτιδηποτε θα σου εδινε μια σκηνη,μια γευση μεχρι να το δεις και εσυ...

υγ.Επειδη οταν διαβαζεις τα βιβλια αναποφευκτα πλαθεις με τη φαντασια σου τις σκηνες, εμεινα εκπληκτη απο το γεγονος οτι καποιες απο τις σκηνες ακριβως ιδιες τις ειχα φανταστει και εγω οταν πρωτοδιαβασα το βιβλιο μολις κυκλοφορησε...:D
υγ2.Εμας μας δωσανε γυαλακια ΗΡ.Φυσικα τα κρατησα.Συλλεκτικα!:p
υγ3.Οποιος θελει να το δει-το συνιστω-,θα προτεινα να το δει σε 3d....Aξιζει...:):)

lamar
24-08-2011, 11:58
Στη μεγάλη οθόνη θα μεταφερθεί ο θρίαμβος της Λίβερπουλ στην Κωνσταντινούπολη, με τον Στίβεν Τζέραρντ να δηλώνει ενθουσιασμένος μόνο και μόνο στην ιδέα. Η κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ το 2005 από τους «κόκκινους» αναμένεται να γυριστεί σε ταινία, με τον πρωταγωνιστή και τον παραγωγό του φιλμ να είναι φανατικοί οπαδοί του συλλόγου.

Το Will -αυτός θα είναι ο τίτλος του φιλμ- θα έχει κεντρικό ήρωα ένα μικρό φίλαθλο των «reds», ο οποίος κάνει τα πάντα για να βρεθεί στην τουρκική πρωτεύουσα για να βρεθεί κοντά στην αγαπημένη του ομάδα.

Η κεντρική ιδέα της ταινίας έχει να κάνει με τη θέληση που μπορεί να δείξει ένας νεαρός ποδοσφαιρόφιλος και τις θυσίες που είναι διατεθειμένος να κάνει για δώσει το «παρών» στη μεγάλη στιγμή. Και αυτή δεν είναι άλλη από τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σε ρόλο …guest star οι Κένι Νταλγκλίς και Στίβεν Τζέραρντ, με τον αρχηγό της Λίβερπουλ να δηλώνει ότι είναι ενθουσιασμένος μόνο και μόνο στην ιδέα που θα δει μια ταινία με κεντρικό θέμα την ομάδα του. Â«Ο σύλλογος μου είπε για την ύπαρξη του σεναρίου και για την ταινία και ενθουσιάστηκα», τόνισε ο Τζέραρντ και μίλησε για τη μαγική βραδιά στην Κωνσταντινούπολη: «Όλοι είμαστε πολύ περήφανοι για εκείνο το βράδυ. Στείλαμε μήνυμα σε όλο τον κόσμο, και κυρίως στα μικρά παιδιά, για το ότι δεν τα παρατάμε ακόμη και όταν χάνουμε. Τίποτα στη ζωή δεν πρέπει να σε ρίχνει, πρέπει πάντα να συνεχίζεις να προσπαθείς».


«Άρρωστος» με τη Λίβερπουλ ο Λιούις

Ο Ντέιμιεν Λιούις που έχει κεντρικό ρόλο στην ταινία αποκάλυψε ότι «χρειάστηκε μεγάλη προσπάθεια για να» καταφέρει να αλλάξει την προφορά του για να μπορέσει να γίνει ακόμη πιο πειστικός και να μοιάζει γέννημα-θρέμμα της πόλης του Λίβερπουλ. «Είμαι φανατικός οπαδός της ομάδας και ένας από τους λόγους που έπαιξα στην ταινία είναι γιατί θα είχα τη δυνατότητα να βρεθώ δίπλα στον Στίβεν Τζέραρντ», δήλωσε και δεν παρέλειψε να αποκαλύψει ποιο είναι το …κόλπο για να πετύχει κανείς την τέλεια προφορά.

«Οι κάτοικοι του Λίβερπουλ μιλάνε πολύ γρήγορα, ειδικά όταν στις λέξεις υπάρχουν αρκετά φωνήεντα. Προσπάθησα να τραβάω λίγο τις λέξεις και να κόβω γράμματα», τόνισε ο Λιούις, ο οποίος είναι μεγαλωμένος στο Λονδίνο.

Ηθοποιός και ο Νταλγκλίς

Στο Will εμφανίζεται και ο Κένι Νταλγκλίς, στον οποίο έγινε «πρόταση από τον παραγωγό της ταινίας», Πολ ΜακΓκράτεν: «Μου εξήγησαν το πρότζεκτ. Πρόκειται για ένα παιδί που πάει στην Κωνσταντινούπολη, δεν έχει εισιτήριο και εγώ προσπαθώ να τον βοηθήσω».

Μάλιστα, ο Σκωτσέζος τεχνικός αποκάλυψε ότι δεν τα πήγε όσο καλά θα ήθελε στην υποκριτική. «Βασικά, για να λέμε την αλήθεια δεν τα κατάφερα τέλεια. Δεν υποκρίθηκα κάτι άλλο, στην ουσία έπαιξα τον εαυτό μου. Ποτέ δεν μελέτησα το σενάριο, μου το έστειλαν με email αλλά ποτέ δεν το είδα ολόκληρο. Το παραδέχομαι ότι ήταν λάθος μου», συμπλήρωσε γελώντας.

http://www.sport-fm.gr/article/495965

RzeRm766DSs&feature=player_embedded

TT7
24-08-2011, 12:40
Ελα κοιταξτε τις μεγαλες ομαδες τωρα να μαθαινετε πως δημιουργουνται οι θρυλοι και αφηστε τους μπομπιρες και τις χαζοταινιες...

7fF4ycbDPEs

SuperSayian
08-10-2011, 16:25
Καμια καλή ταινία έχετε δει τώρα τελευταία?

Eleni7
08-10-2011, 16:30
Ταινια εχω παρα πολυ καιρο να δω.Ασχολουμουν μονο με σειρες (εκαψα το Game of thrones προσφατα).Θα ηθελα να δω τις σουπερηρωικες Καπταιν Αμερικα,Θορ,X-men First Class.Το Green Latern που ειδα τον Αυγουστο δεν μου αρεσε.Πριν 2 μερες βγηκε σε 3D η ταινια "Οι 3 σωματοφυλακες".Παιζει ο Μπλουμ.Την ειδε κανεις?

SuperSayian
08-10-2011, 16:44
Και εγω είμαι φαν των σειρών αλλά τώρα τελευταία άρχισαν-ή τώρα αρχίζουν κάποιες- και δεν έχω τι να κάνω...(για διάβασμα ούτε λόγος:p)

Το game of thrones το είδα και εγω μες το καλοκαίρι.Καλό ήταν είχε χαβαλέ και τα τελευταία δυο επεισόδια τα σπασαν.Είδα και το The walking dead που συζητάγαμε πιο παλιά αν θυμάστε,για τους φίλους των ζόμπι (Resident evil καταστάσεις κ έτσι) όπως εγω μ άρεσε,στους άλλους θα περάσει αδιάφορο πιστεύω.Απο τις σειρές που βλέπω απο παλιά και εχουν ξεκινήσει δεν μου πολυάρεσε ο Dexter,η αλήθεια είναι οτι απ την περασμένη σεζόν μου είχαν ξενίσει κάποια πράγματα και ήμουν έτοιμος να τον κράξω και δυστυχώς ακόμα να με διαψεύσει παρότι το trailer της σεζόν τα σπαγε,πάντως για να μην είμαι αρνητικός ο φετινός κακός φαίνεται να έχει προοπτικές.Ο House δεν μ άρεσε σχεδόν καθόλου,πρέπει να την λήξουν την σειρά ήταν τόσο μα τόσο καλή και αρχίζει να κουράζει επικίνδυνα.Big Bang theory & How I met your mother σταθερές αξίες :D Επίσης μου ψιλοάρεσε και το supernatural παρότι και με αυτό είχα σπαστεί το καλοκαίρι,γενικά δεν ήμουν υπερ να συνεχίσει μετά την 5η σεζόν αλλά απ την στιγμή που το τράβηξαν πρέπει να το παραξυλώσουν τώρα για να είναι ωραίο,γενικά τα 2 πρώτα επεισόδια μ άρεσαν και κλείνω με τις σειρές με το Fringe που πραγματικά επεισόδιο με επεισόδιο μ αρέσει όλο και πιο πολύ και απορώ μ αυτούς τους λακαμάδες τους Αμερικανούς που δεν το βλέπουν και δεν έχει καθόλου τηλεθέαση.Ελπίζω μην το κόψουν άδικα στα μέσα της σεζόν,την φοβάμαι την fox για κάτι τέτοια.

Απο υπερήρωες που λες Ελένη,είδα και εγω προχθες το green latern αρκετά μέτριο,x-men μου ψιλοάρεσε αλλά δεν τρελάθηκα-επικ σκηνή με τον Hugh Jackman σε Guest ρολο:D-,thor είχε αρκετό χαβαλέ και μ άρεσε ιδιαίτερα το ψηφιακό σκηνικό που έφτιαξαν σαν Βασίλειο του Θορ τρομερή δουλειά απ τους τεχνικούς μάλλον η καλύτερη ταινιά στο είδος της για φέτος.Κάπταιν Αμέρικα δεν εχω δει ακόμα:D

Eleni7
08-10-2011, 16:51
Το Supernatural ειναι αλλη σειρα φετος.Καμια σχεση με την περσινη μετριοτητα

Με τον Dexter θα υπαρξει θεμα.Για φετος εχει συμβολαιο αλλα στις διαπραγματευσεις για το επομενο υπαρχει πολυ μεγαλη διαφορα.Ο τυπος ζηταει 25 εκατ,ποσο που πολυ δυσκολα μπορει να το δωσει το καναλι (ειναι και καλωδιακο).Θα γινει χαμος.Υπαρχει σοβαρη περιπτωση φετος να ειναι η τελευταια σεζον

Απο το x-men μονο την σκηνη που αναφερεις εχω δει.Επικη χαχαχα

Για το Θορ μου εχουν πει κ αλλοι φαν των κομικ οτι ειναι μακραν η καλυτερη κομικοταινια για φετος.Θα το δω αμεσα...

Στο φιναλε του GoT σε αφησανε WTF?!.Ποιος περιμενει μεχρι τον Απριλη.Το Walking Dead δεν το εχω αρχισει.Το εχω στα υποψιν παντως

SuperSayian
08-10-2011, 17:07
Με το Supernatural δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά δείχνει καλό.Απο την στιγμή που θα το συνέχιζαν έπρεπε να εμπλουτίσουν την ιστορία γι αυτό πέρσι είδαμε την μητέρα των πλασμάτων και φέτος για την ωρα τους Λεβάθιαν.Μ άρεσε επίδης και η επιστροφή-έστω και μ αυτό τον τρόπο- του Λούσιφερ όπως και του Θανάτου-παρεμπιπτόντως μόνο σε μένα αρέσει τόσο πολύ αυτός ο ηθοποιός σ αυτόν τον ρόλο?- αν καταφέρουν και συνδιάσουν τις θρυλικές 4η κ 5η σεζόν μ αυτά το αποτέλεσμα θα ναι τέλειο.

Γα τον Dexter δεν ξέρω,με χάλασε πάρα πολύ το τέλος πέρσι τσαπατσούλικο και χωρίς ενδιαφέρον.Αν τον είχε δει όντως η αδερφή του πέρσι εκεί με την Λούπιν(πως διάολο την έλεγαν αυτή δεν θυμάμαι:p) θα είχε πολύ πολύ πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον φέτος.Γενικά τον τύπο τον είδαμε,τον γνωρίσαμε,ουσιαστικά μέσα στην σεζόν τον μεταμόρφωσαν απο τρελό μανιακό σε καλό πατερούλη(Εδω ρε ήθελε να διώξει τον dark passenger ποιός ο dexter :eek::eek:) και αφού δεν τράβηξε προσπαθούν να τον ξαναπάνε πίσω.Δεν ξέρω για πισωγύρισμα μου μοιάζει αυτό και δεν μου πολυαρέσει η ιδέα.

BTW community βλέπει κανείς?

Edit:Είδα και το Red Riding Hood,μιλάμε τεράστια βαρεμάρα.Ευτυχώς που δεν πήγα να το δω σινεμά να χαλάσω τσάμπα τα λεφτάκια μου.Πολυ ανιαρό και με προβλέψιμο-κατ εμε- φινάλε.

DON
08-10-2011, 21:05
το dexter ειδικά στην αρχή τα έσπαγε...το community έχει γέλιο!καλό και το sons of anarchy..αλλά ρε τι συζητάτε???ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ.

http://img849.imageshack.us/img849/9386/asdasduf.jpg

και για αστεία

http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/modern-family-promo-shot.jpg

TT7
08-10-2011, 21:34
Φιλε εχω λιωσει με την σειρα..το Breakind Bad..απιστευτη ερμηνεια ο τυπος..

Respect the Chemistry Bitches....
SPOILER ALERT...

Μονη μου παραφωνια ειναι οτι το μαλακιστηρι ο βοηθος επρεπε να πεθανει απο την πρωτη σεζον..Αλλα αποφασισαν τελικα να τον κρατησουν και να γινει βασικο στελεχος..

DON
08-10-2011, 22:16
ναι το ξέρω ότι τον είχανε για θάνατο αλλά είσαι πολύ άδικος...ο jesse παίζει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ και δίνει πολύ στον γουάιτ! όσον αφορά την ερμηνεία του...είναι μαγευτικός!

pl@yer
08-10-2011, 22:17
Σε μιση ωρα περιμενω παρεα να δουμε τα 2 τελευταια επεισοδια Breaking Bad
Walt White-----Ποσο ΘΕΟΣ???----
http://thinkprogress.org/wp-content/uploads/2011/08/Breaking-Bad.jpg

edit:to 11 και το 12...Το τελευταιο βγαινει σημερα νομιζω...

Eleni7
08-10-2011, 22:19
Με εχουν φαει κυριολεκτικα να ξεκινησω BB.Τοσο καλο ρε παιδια?

pl@yer
08-10-2011, 23:09
Με εχουν φαει κυριολεκτικα να ξεκινησω BB.Τοσο καλο ρε παιδια?

Απλα κορυφαιο...Κι εγω πριν κανα μηνα το ξεκινησα και σημερα τελειωνω:D

Eleni7
08-10-2011, 23:19
Λεω να το "καψω" και εγω.Ειναι και κλειστη η Σχολη οποτε κατι πρεπει να βρω να κανω:p

pl@yer
09-10-2011, 00:09
Ετσι...Κι εγω αν δεν ανοιγε η σχολη μου και δεν ξεκινουσε η εξεταστικη θα την ειχα ηδη τελειωσει:)

Ειδε κανεις το τελευταιο επεισοδιο BREAKING BAD???

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c5/Walter_white_breaking_bad.jpg

DON
11-10-2011, 11:29
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.

I WON.

TT7
11-10-2011, 11:36
SPOILER ALERT

Βασικα η τελευταια σκηνη που δειχνει ....
Εξακολουθω να μισω τον Τζεσι κυριως γιατι θεωρω οτι εχουν κρατησει γι αυτον το happy ending και οτι θα ειναι ο κινητηριος μοχλος σε κατι πολυ ασχημο για εμας..If you know what I mean..

DON
11-10-2011, 11:55
δεν απαντάω μέχρι να περάσουν μερικές μέρες και το δούν όλοι οι fans μην τους χαλάσω την φάση..γι'αυτό και έσβησα την φράση σου για την τελευταία σκηνή ;)

Παράγοντας
11-10-2011, 12:25
Ψάχνω κάποια σειρά που "θα με βάλει μέσα", αλλά μετά το Seinfeld και το Family Guy δεν με έχει συγκινήσει κάτι. Για να πω την αλήθεια, έχω ακούσει για αρκετές σειρές, αλλά η απέχθειά μου για την τηλεόραση (ειδικά την αμερικάνικη, την οποία οι άλλες χώρες προσπαθούν να μιμηθούν) με αποτρέπει από το να ψάξω σε μεγαλύτερο βάθος.

Όσοι ξέρουν, θα πρόσεξαν οτι τόσο το Seinfeld, όσο και το Family Guy, είναι κωμικές σειρές. Μόνο αυτό το είδος (ειδικά όταν τα επεισόδια είναι αυτοτελή) θεωρώ οτι μπορεί να σου κρατήσει το ενδιαφέρον, να εκφράσει κάποιες φιλοσοφικές ιδέες και να διατηρηθεί σε ένα ποιοτικό επίπεδο, χωρίς να περιορίζεται από όσα επιτάσσει το χαζοκούτι σχετικά με τα πρότυπα των ηρώων - πρωταγωνιστών.

Προσοχή: δε μιλάω για κωμωδία του στυλ Two and a Half Men. Μιλάω για την κωμωδία, που έχει ως κύρια συστατικά της το καυστικό χιούμορ, τον μηδενισμό και τον σαρκασμό. Στοιχεία, που συναντά κανείς σε εντυπωσιακό βαθμό στο Stand Up Comedy (το πραγματικό Stand Up Comedy και όχι τις ...απομιμήσεις). Ελπίζω να μην κουράζω, αλλά αν κάποιος ενδιαφέρεται για όσα λέω, μπορεί να ρίξει μια ματιά σε αυτό το blog (δεν είναι δικό μου) για περισσότερες πληροφορίες σχετικά: http://standuparchive.blogspot.com/

Τώρα, σε ό,τι αφορά τις σειρές, αν έχετε κάποια πρόταση να μου κάνετε, είναι ευπρόσδεκτη (οποιοδήποτε είδος σειράς - και πέρα από τις κωμικές), αρκεί να είναι στο πλαίσιο που ζητώ και ελπίζω να έγινε κατανοητό.

DON
11-10-2011, 12:39
για κωμικές θα ΛΙΩΣΕΙΣ με Modern Family. Μιλάμε για 25λεπτα επεισόδια ΑΚΑΤΑΠΑΥΣΤΟΥ γέλιου. Κατά τα άλλα...BREAKING BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAD

καλά για Family Guy δεν λέω τίποτα. Απλά STEWIE!!!

Παράγοντας
11-10-2011, 12:48
Για το Modern Family έχω ακούσει καλά λόγια και είχα σκοπό να το ψάξω. Τώρα για το Breaking Bad, αφού βλέπω να επιμένετε τόσο, πρέπει να δω τουλάχιστον κάποια πρώτα επεισόδια!

DON
11-10-2011, 13:02
Ρε δέστα και τα 2...Δεν θα επέμενα ΤΟΣΟ πολύ χωρίς να είναι ΤΡΟΜΕΡΑ.

Dark Angel #9
11-10-2011, 13:07
μετραει πολυ και το American Dad, επικα σκηνικα, απ το δημιουργο του φαμιλυ γκαη αλλωστε, επισης στις κωμικες δειτε 30 rock, αλλο επος! αλεκ μπαλντουην πρωταγωνιστης θεος! xD

KingJames
14-11-2011, 14:30
Beat L.A

tMGF312PYtU

KonTaz
14-11-2011, 14:32
Δεν κάνεις δεν μπορείς.

Η ταινία από την άλλη και μπορεί και κάνει.

KingJames
14-11-2011, 15:56
@ ampaloKontaz Ναι,ντάξει

Κ ξανά
zuCjHXLHGUk

TT7
19-11-2011, 12:16
Για αυτό τα σπάει η σειρά ρε φούστη μου..Dean Winchester...Το βλεμμα του οταν καταλαβαίνει το τραγουδι απο τις καλυτερες στιγμες στην σειρα.


348QTYTDP2s

Παράγοντας
25-11-2011, 18:48
Ξέχασα να το αναφέρω, αλλά το Breaking Bad το ξεκίνησα τότε που μου είπε ο DON και το τέλειωσα μέσα σε δυο βδομάδες περίπου. Ήταν πολύ ενδιαφέρουσα σειρά και αρκετά κοντά σε αυτό που έψαχνα. Ευχαριστώ για την πρόταση, λοιπόν, και τώρα περιμένω τον 5ο κύκλο...

Ξεκίνησα και το Modern Family, αλλά αυτό είναι λιγάκι μαλακιούλα. Όπως και να 'χει το βλέπω και αυτό να περνάει η ώρα.

angelman
25-11-2011, 20:02
δειτε Misfits μαγκες.πριν λιγες εβδομαδες χεκινησε ο 3ος και οι 2 πρωτοι εχουν απο 5-6 επεισοδια.ΑΞΙΖΕΙ πραγματικα

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
26-11-2011, 15:49
misfits εξαιρετικές οι δύο πρώτες σεζόν. η τρίτη δεν ξεκίνησε καλά λόγω της φυγής του μικρού θεούλη απο τη σειρά. επίσης τεράστια αγγλική σειρά το hustle. προτείνεται ανεπιφύλακτα.

η αγαπημένη μου κωμωδία είναι το big bang theory. μακράν όμως..

απο τα δραματικά πολύ καλή φετινή το homeland και revenge, ενδιαφέρον το παραμύθι once upon a time αλλά με άκυρους και ολίγον τι άμπαλους πρωταγωνιστές.

TT7
26-11-2011, 16:04
Παιδες βλεπει καποιος 30 Rock??...Πρεπει να τα σπαει ο Μπαλντουιν εκει και σκεφτομαι να την κατεβασω πακετο..

angelman
26-11-2011, 16:24
misfits εξαιρετικές οι δύο πρώτες σεζόν. η τρίτη δεν ξεκίνησε καλά λόγω της φυγής του μικρού θεούλη απο τη σειρά. επίσης τεράστια αγγλική σειρά το hustle. προτείνεται ανεπιφύλακτα.

η αγαπημένη μου κωμωδία είναι το big bang theory. μακράν όμως..

απο τα δραματικά πολύ καλή φετινή το homeland και revenge, ενδιαφέρον το παραμύθι once upon a time αλλά με άκυρους και ολίγον τι άμπαλους πρωταγωνιστές.

ηταν αναμενομενο οτι θα επεφτε η σειρα φιλε.ο Νathan απλα δεν επρεπε να φυγει.για κανεναν λογο ομως.μακραν ο καλυτερος χαρακτηρας και ηταν αυτος που εβαζε στην σειρα το χιουμορ

red hoopligan
27-11-2011, 00:49
Χαραυγή part 1=AΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ....

Οσοι θελετε ή σας λενε να πατε να το δείτε,μην τους ακουτε....Και εγω ηθελα να το δω,επειδη απλα το παρακολουθω απο την αρχη,και δεν ακουγα που μου ελεγαν οτι ειναι χαλια και ενταξει no comments...

0 υποθεση ,0 τιποτα....απλα να γεμισουν καπως 2 ωρες με βλακιουλες....:p

jonaki
27-11-2011, 05:25
ΤΤ7 το εχω δει το 30 rock και ειναι μια ευχαριστη σειρα.δεν είναι και καορυφή αλλα ειναι αρκετα καλη

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
27-11-2011, 11:07
είδα drive

εξαιρετικές ερμηνίες απο Γκόσλινγκ κα Μπρουκς, εκπληκτική σκηνοθεσία, ατμόσφαιρα, στύλ, μουσικές επιλογές όλα άψογα.
την εναρκτήρια σκηνή θα τη θυμόμαστε.
στα αρνητικά της ταινίας για μένα το φινάλε, καθώς περίμενα κάτι πιο δυνατό
αλλά και το σενάριο που δεν έχει να δώσει κατι καινούριο.
η ταινία δεν θα αρέσει σε όλους γιατί εξελίσσεται αργά.
MV_3Dpw-BRY&feature=player_embedded

Dude
29-11-2011, 04:22
1W2AIECx6cc

KingJames
01-12-2011, 12:23
Γκοσλινγκ στο Ντραιβ μου θύμισε ερμηνείες Κιάνου Ρηβς "γες...","νοου..."

Κατα τ'άλλα μυθική σκηνή συμφωνώ

Beat L.A

tMGF312PYtU

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
04-12-2011, 11:58
Γκοσλινγκ στο Ντραιβ μου θύμισε ερμηνείες Κιάνου Ρηβς "γες...","νοου...[/QUOTE]

μην τα γράφεις έτσι απότομα αυτά. μόλις πήγα να πνιγώ:p

η εκφραστικότητά του μοναδική ΚΑΙ σε αυτή την ταινία, αλλά μάλλον θα είναι ξανά άτυχος γιατί φέτος πέφτει πάνω σε Clooney, Pitt, Dujardin (που δεν μιλάει καθόλου στην ταινία:p), Oldman και Di Caprio.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
06-12-2011, 08:20
The Debt

θριλεράκι, κατασκοπευτικό κτλ. ωραία ιστορία αλλά με τα κλισέ της (μάντεν είναι αυτός, αλίμονο) αλλά και με αρκετά καλές ερμηνείες που το ανεβάζουν επίπεδο.
θα ήθελε να ήταν κάτι άλλο αλλά δεν..
δείτε το όμως!

DON
06-12-2011, 10:47
το είδα ΕΧΘΕΣ! Ότι έχει mirren μέσα μ'αρέσει!

SuperSayian
10-12-2011, 21:29
Psych βλέπει κανείς?

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
11-12-2011, 23:53
Είδα warrior
πολύ καλή ταινία με MMA κετς. μεγάλη σε διάρκεια αλλά αξίζει.
η ταινία τελειώνει με National (λατρεία)
sb3BkvsUXDk

επίσης είδα

The Help
ακόμα μεγαλύτερη σε διάρκεια απο την προηγούμενη. ταινία ερμηνειών που δεν κουράζει, ειδικά οταν εμφανίζεται το νέο πουλέν μου Jessica Chastain.

το Help θα έχει συμμετοχές σε βραβεία γυναικείων ερμηνειών Α΄και Β΄ σίγουρα.
στο Warrior επιστρέφει σε καλούς ρόλους ο Nick Nolte.

επίσης είδα

Killer Elite
cool περιπέτεια με Jason Statham vs Clive Owen και guest τον Robert De Niro.
περνάει ευχάριστα η ώρα, οπότε δείτε το.

και τέλος, είδα μισό

In Time
δεν παλευόταν με τίποτα αυτός ο Justin και έτσι βαρέθηκα και το΄κλεισα.
κάποια στιγμή ίσως το δω.

angelman
12-12-2011, 00:13
εγω που ειδα το Killer Elite και στο cinema μαλιστα δεν μ αρεσε καθολου.συνηθισμενη ταινια και κλασικο σεναριο stathan που ξερεις ακριβως τι πας να δεις,τιποτα απολυτως το διαφορετικο.το μονο που αξιζε για μενα ηταν η σκηνη του De Niro στον σταθμο

DON
12-12-2011, 10:46
δείτε The Debt και δείτε Ides of March...

angelman
12-12-2011, 14:18
HxKY2Z9ymTA

DON
19-12-2011, 17:02
q-Sktgm0aD8

standby25
19-12-2011, 17:16
The Help
ακόμα μεγαλύτερη σε διάρκεια απο την προηγούμενη. ταινία ερμηνειών που δεν κουράζει, ειδικά οταν εμφανίζεται το νέο πουλέν μου Jessica Chastain.

το Help θα έχει συμμετοχές σε βραβεία γυναικείων ερμηνειών Α΄και Β΄ σίγουρα.
στο Warrior επιστρέφει σε καλούς ρόλους ο Nick Nolte.

επίσης είδα

Killer Elite
cool περιπέτεια με Jason Statham vs Clive Owen και guest τον Robert De Niro.
περνάει ευχάριστα η ώρα, οπότε δείτε το.

και τέλος, είδα μισό

In Time
δεν παλευόταν με τίποτα αυτός ο Justin και έτσι βαρέθηκα και το΄κλεισα.
κάποια στιγμή ίσως το δω.

Το the help ταινιάρα...αν και η υπόθεση μόνο που την διάβασα μου προκαλούσε ρίγος βαρεμάρας...θα τσιμπήσει σίγουρα κάποια όσκαρ ερμηνείας
Killer Elite μέτριο
In time μπατμανιά...για τον πέοντα δηλαδή
πρότεινω ανεπιφύλακτα το a dangerous method πολύ καλή ταίνια το we need to talk about kevin και το hugo πολυ πίθανο να παίξουν για όσκαρ οι συγκεκρίμενες
Περίμενω με αγώνια το j edgar με τον Di Caprio το τρειλερ υπόσχεται πολλά

Eleni7
19-12-2011, 18:15
Πωπω,Μπατμαν και τα μυαλα στα μπλεντερ.Μαζι με το Χομπιτ απο τις ταινιες που περιμενω οσο τιποτα

angelman
19-12-2011, 19:35
μονο εγω σιχαινομαι τον Βatman οσο δεν παει???????η μονη ταινια που δεν ξερασα ηταν το Dark Knight και αυτο εξαιτιας του απιστευτου Heath Ledger

quasireu
19-12-2011, 19:40
μονο εγω σιχαινομαι τον Βatman οσο δεν παει???????

την επόμενη φορά να προσεχείς τα λόγια σου σε παρακαλώ πολυ χεχε

υγ ρε θηρίο είδες τον σκοτεινό ιππότη κ δεν σ άρεσε

Eleni7
19-12-2011, 19:42
Οι παλιες ταινιες του Μπατμαν ειναι ψιλοβλακειες και ουτε εμενα μου αρεσαν αλλα οταν ανελαβε ο Νολαν μιλαμε για αριστουργηματα.

Μια φαν του αντιπαλου δεους,του Supes

angelman
19-12-2011, 19:46
κοιτα ο Βatman δεν μ αρεσε ποτε ουτε σαν χαρακτηρας ουτε στα comics ουτε πουθενα οποτε ουτε οι ταινιες του μ αρεσουν.ο σκοτεινος ιπποτης μ αρεσε αλλα κυριως λογο Joker οχι Batman.
5 Iανουαριου βγαινει και το Sherlock Holmes 2 που το περιμενω εδω και καιρο

Eleni7
19-12-2011, 19:51
Ε αφου δεν σου αρεσε λογικο ειναι να μην τρελαθεις και με τις ταινιες.Αν και πολλοι που δεν αρεσε ο συγκεκριμενος ηρωας ξετρελαθηκαν με τις ταινιες του Νολαν

Ο Σερλοκ εκανε απογοητευτικο εισπρακτικο ντεμπουτο στις ΗΠΑ αν και εχει παρει πολυ καλες κριτικες

quasireu
19-12-2011, 19:54
το καινούργιο σερλοκ πρέπει να ναι πολυ καλο και περιμένω το γατο απο το σρεκ που βγάζει ταινία

SuperSayian
19-12-2011, 20:40
Το Batman begins ήταν καλό αν είχες αυπνίες βόηθαγε αρκετά!Απ την άλλη ο σκοτεινός ιππότης είναι η επικότερη ταινία απο κόμικ που εχω δει ποτέ μετά το V for Vendetta φυσικά.Τώρα για το The Dark Knight Rises δεν ξέρω,χωρίς Χιθ Λέτζερ ίσως ήταν καλύτερα να μην βγάλουν καμια άλλη ταινία.

Τώρα έχω καιρό να δω καμια ταινία,το Killer elite είδα τελευταία αλλα εντάξει καλή περιπέτεια τίποτα το συγκλονιστικό.Το in time ούτε την περίληψη δεν άντεξα να διαβάσω τόσο πολύ βαρέθηκα.

Dark Angel #9
19-12-2011, 22:08
κ ενα πιο προσφατο τρεϊλερακι του Dark Knight να γουσταρωμεν
FmjZ6L3bJdE

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
19-12-2011, 22:40
Περίμενω με αγώνια το j edgar με τον Di Caprio το τρειλερ υπόσχεται πολλά

το έχουν θάψει οι κριτικοί και δεν έχει προταθεί πουθενά απο τις ενώσεις ως τώρα, αντίθετα με την ερμηνεία του Di Caprio που γράφονται εξαιρετικά σχόλια. το θέμα είναι να μην τον παρασύρει στο τέλος η ταινία και τον αφήσουν στα σημαντικά βραβεία εκτός.

για το dark knight πιστεύω οτι ήταν μια απο τις καλύτερες ταινίες της περασμένης 10ετίας συνολικά και οχι μόνο στο είδος της. εννοείται οτι περιμένω με ανυπομονησία τη νέα ταινία.

johny b
19-12-2011, 23:14
Top ten Ταινιώνε Δράσης
1.Τhe Rock-Τη βλέπεις κάθε ώρα, κάθε μέρα
2.Apocalypto-Απ'τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών. Όποιος έκατσε να το δει βίωσε αγνή ατόφια ψυχαγωγία
3.Dark Knight-Υπερδουλεμένο
4.HEAT-Εξαίσια πλήρης ταινία με βάθος υπόθεσης και χαρακτήρων.
5.Ο εξολοθρευτής, και τα δυο καλά, διαλέγω νούμερο δυο. Διαρκές στρες κι ένας κακός μηχανή, αλλά κακός μηχανή
6.Ο φυγάς-Η καλύτερη ταινία του Χάρισον Φορντ
7.Φονικά Όπλα όλα-Αντικαταθλιπτικά
8.Τελευταίος Πρόσκοπος-Πέθανε Σκληρά όλα-Αντικαταθλιπτικά
9.Κολάτεραλ
10.Τελευταίος των Μοϊκανών

DON
20-12-2011, 00:04
ρε σοβαρολογείς για το apocalypto?φιλαράκια με ΠΡΗΞΑΝΕ να μην χαραμίσω ώρες να δω την μαλακία κτλ κτλ ...για πες!αξίζει?

για τα άλλα δεν διαφωνώ σε κανένα απλά η κατάταξη διαφέρει και όλα είναι στα favorite απλά δεν ξέρω αν μπαίνουν 10άδα!

johny b
20-12-2011, 00:08
Βάλτο. Σκοτάδι. Μόνος σου. Κι έλα πες μου μετά

DON
20-12-2011, 00:11
τόσο πολύ ε???κατεβαίνει πάραυτα!

pl@yer
20-12-2011, 00:12
Αξίζει για τέτοιου είδους ταινία το Apocalypto..Δεν είναι η φοβερή ταινία απλά δεν θα σε κάνει να βαρεθείς..Τσουλάει γρήγορα η κάθε σκηνή από την άλλη και έχει καλή ροή.....Εγώ πάλι χτες είπα να δω μετά από καιρό κωμωδία με φιλαράκια...Είδαμε το Soul Kitchen....Πριν κανά 10λεπτο σταμάτησα να γελάω...:)

standby25
20-12-2011, 00:37
μονο εγω σιχαινομαι τον Βatman οσο δεν παει???????η μονη ταινια που δεν ξερασα ηταν το Dark Knight και αυτο εξαιτιας του απιστευτου Heath Ledger

συμπασχω μαζι σου αλλεργικες αντιδρασεις σε super hero @@ριες
δωσ μου ρεαλισμο και ασε με να ψυχαγωγουμαι
υπαρχουν πολλα αλυτα θεματα στην πραγματικοτητα που καλουνται οι ταινιες να θιξουν απο το να περιμενω ποτε θα κλασει ο μπατμαν για να διημιουργηθει μαυρη τρυπα στο διαστημα

Eleni7
20-12-2011, 00:49
DON να το δεις ΧΘΕΣ.Πανεξυπνη κινηση και απο τον Μελ Γκιμπσον που χρησιμοποιει (οπως και στα Παθη του Χριστου με τα αραμαικα) την τοπικη διαλεκτο (των Μαγια) και οχι την αμερικλανικη.


stand,ο Μπατμαν δεν εχει σουπερδυναμεις.Οποτε και να κλασει μαλλον η φασολαδα θα φταιει και δεν θα γινει και τιποτα (περαν της μυρωδιας:p).Παντως το κατανοω αυτο που λες για τους σουπερηρωες.Αν θες ομως,μπες στον κοπο και δες τα V for Vendetta και Watchmen (ειναι του ιδιου συγγραφεα).Μπορει να ειναι βασισμενα σε novels αλλα περνανε παρα πολλα μηνυματα

standby25
20-12-2011, 00:59
stand,ο Μπατμαν δεν εχει σουπερδυναμεις.Οποτε και να κλασει μαλλον η φασολαδα θα φταιει και δεν θα γινει και τιποτα (περαν της μυρωδιας:p)

ειναι πλεον καθημερινο φαινομενο ενας ψυχακιας με μασκα να εξολοθρευει ενα ''στρατο'' με μια λεπιδια...φυσικα!δεν εχει σουπερδυναμεις απλα στην θερμοκοιτιδα εκανε γιογκα στον αερα : P...
επισης δεν τρωει γηινα φαγητα τρεφεται με ατμο για να κρατιεται φιτ

το V for vendetta μου αρεσε...αν και λιγο επιφανειακο περναγε τα μνματα του
το watchmen θα το δω και θα σου πω : P

DON
20-12-2011, 01:01
παιδιά υπάρχει και η άλλη οπτική..ότι έχω όλη την σκατίλα όλη την μέρα στην ζωή μου...η πραγματικότητα είναι στα μάτια μου μέσα..οπότε δώσμου λίγο σουπερήρωα ρε γαμημένε να ξεφύγω!!!

ταινίες όπως dark knight, το τελευταίο x-men και κάποια άλλα τέτοια όπως και το up ή το wall-e δεν έχει να κάνει αν είναι παιδικά ή κόμικ ή δεν ξέρω και εγώ τι...είναι ΜΘΥΙΚΑ έργα

Eleni7
20-12-2011, 01:09
ειναι πλεον καθημερινο φαινομενο ενας ψυχακιας με μασκα να εξολοθρευει ενα ''στρατο'' με μια λεπιδια



Ο Τσακ Νορις δεν φοραει μασκα:D

standby25
20-12-2011, 01:11
Πως γινεται να συστηνεις το ides of march να εμφανιζεσαι με προφιλ πικ για χρονια με ενα απο τους πιο συγκλονιστικους ρολους στον κινηματογραφο,μαντευω οτι θα λατρεψες το μεμεντο και παραλληλα να χαρακτηριζεις ταινιαρες αυτες που ειπες παραπανω.Μονο εσυ
Βουνο και θαλασσα που λεμε
Καλες ειναι,χαβαλε εφε αλλα για κανενα απογευμα οταν εχεις ξεμεινει απο ιδεες κι υποχρεωσεις και βαριεσαι να σκεφτεις

DON
20-12-2011, 01:19
φίλε δεν υπήρξα ΠΟΤΕ οπαδός ΕΙΔΩΝ..ούτε στην μουσική ούτε στον κινηματογράφο. όλα με την ώρα τους.

την μια μέρα πάω οικονομόπουλο, την άλλη μέρα ακούω 50cent, το βράδυ βαράω slipknot και κοιμάμαι με buena vista ας πούμε...

στο σινεμά λατρεύω το dump&dumper το θεωρώ τοπ3 άντε πες τοπ5 γέλιο EVER, τρελαίνομαι με godfather, memento κτλ, λατρεύω όμως και το oldboy, το battle royale, το dark knight και το up..ΟΛΑ τα καλά έργα είναι ΚΑΛΑ ΕΡΓΑ. ανεξαρτήτος είδους.

standby25
20-12-2011, 01:43
εμενα μου ηχει σαν συνεχομενο πολιτισμικο σοκ : P
o καθενας οπως την βρισκει νο οφενς
στις ταινιες ειδικα δεν τις διακρινω σε ειδη αλλα σε αυτες που μολις τελειωσουν θα πας να κομηθεις και ακομα θα τις ξεζουμιζεις σε νοηματα και στο ποσο πιθανο ειναι να μεταφερθει στον πραγματικο κοσμο...το district 9 π.χ αν και ειναι τελειως επιστημονικης φαντσιας 2 ωρες το εβλεπα με το σαγονι στο πατωμα...σαυτη την κατηγορια υπαρχει επισης και το σταρ τρεκ-βατομουρια οσο δεν παει

DON
20-12-2011, 01:49
ναι ρε τρελέ αλλά ένα βράδυ δεν θες ρε φίλε να πήξει το κεφάλι σου νοήματα...θες να γελάσεις ή απλά να φοβηθείς ή απλά να ταξιδέψεις με ένα σουπερ ήρωα...επίσης δες το up και το wall-e και αν δεν ξεζουμίσεις τον εγκέφαλο έλα πες μου. ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ κόμικ...

standby25
20-12-2011, 02:15
ταξιδευεω μονο με Θρυλο και καμια φορα με την aegean : P
ηδη εχω διακτινιστει στην Πολη και στο Βουκουρεστι

SuperSayian
20-12-2011, 02:21
ταινίες όπως dark knight, το τελευταίο x-men και κάποια άλλα τέτοια όπως και το up ή το wall-e δεν έχει να κάνει αν είναι παιδικά ή κόμικ ή δεν ξέρω και εγώ τι...είναι ΜΘΥΙΚΑ έργα

Στα αλλα συμφωνώ αλλα το τελευταίο x-men?Εμενα μια απλή ταινια μου φάνηκε.

φίλε δεν υπήρξα ΠΟΤΕ οπαδός ΕΙΔΩΝ..ούτε στην μουσική ούτε στον κινηματογράφο. όλα με την ώρα τους.

την μια μέρα πάω οικονομόπουλο, την άλλη μέρα ακούω 50cent, το βράδυ βαράω slipknot και κοιμάμαι με buena vista ας πούμε...

στο σινεμά λατρεύω το dump&dumper το θεωρώ τοπ3 άντε πες τοπ5 γέλιο EVER, τρελαίνομαι με godfather, memento κτλ, λατρεύω όμως και το oldboy, το battle royale, το dark knight και το up..ΟΛΑ τα καλά έργα είναι ΚΑΛΑ ΕΡΓΑ. ανεξαρτήτος είδους.

Εδω μας τα χαλάς!χαχα

εμενα μου ηχει σαν συνεχομενο πολιτισμικο σοκ : P
o καθενας οπως την βρισκει νο οφενς
στις ταινιες ειδικα δεν τις διακρινω σε ειδη αλλα σε αυτες που μολις τελειωσουν θα πας να κομηθεις και ακομα θα τις ξεζουμιζεις σε νοηματα και στο ποσο πιθανο ειναι να μεταφερθει στον πραγματικο κοσμο...το district 9 π.χ αν και ειναι τελειως επιστημονικης φαντσιας 2 ωρες το εβλεπα με το σαγονι στο πατωμα...σαυτη την κατηγορια υπαρχει επισης και το σταρ τρεκ-βατομουρια οσο δεν παει

Ρε συ υπάρχουν και επιστημονικής φανατσίας με ψαγμένο νόημα καια ν το δεις και λίγο ρεαλιστικά το θέμα το 95% όλων των ταινιών περιέχουν και επιστημονική φαντασία μέσα.Το district 9 εμέαν το πρώτα 20 λεπτα δεν μου άρεεσε καθόλου μα καθόλου έλεγα να το κλέισω αλλά μετά έγινε αρκετά ενδιαφερον.Εσένα τι σ άρεσε τόσο υπερβολικά σ αυτό?

Ασχετο αλλά το Immortals το είδε κανείς?

standby25
20-12-2011, 02:32
η μονη ταινια επιστημονικης φαντασιας που προσεγγισε επ'ακριβως πως θα ηταν η κατασταση και η συμπεριφορα μας σε ενδεχομενη ''εισβολη'' αλλων οντων στο μελλον....αν γινοταν ποτε αυτο...η πλοκη στα πλαισια ενος τετοιου ειδος ταινιας η ερμηνεια αλλα κ τα εφε το συνδεσαν αρκετα καλα.Ειχε και τις υπερβολες του που του στερησαν το οσκαρ καλυτερης ταινιας
Η αρχη ειδικα με το μονοκαμερο και το ατοφιο ΑΡΔιλικι με συνεπηρε

DON
20-12-2011, 10:52
Στα αλλα συμφωνώ αλλα το τελευταίο x-men?Εμενα μια απλή ταινια μου φάνηκε.

Εδω μας τα χαλάς!χαχα


το τελευταίο x-men ήτανε πραγματική αποθέωση απο ένα πραγματικό junkie των κόμικ αυτών που τα σεβάστηκε και τα προέβαλε όπως τους έπρεπε. τώρα θα κάνουν και όλα τα προηγούμενα remake...

όσο για τον οικονομό!που να σου πω και κιάμο, βέρτη και τα μπαλάκια μέσα!

Eleni7
20-12-2011, 12:13
DON συμφωνω απολυτα για το X-men (τα προηγουμενα x-men εκτος ισως απο το 1ο ηταν απογοητευση),αλλα αυτο με τον Οικονομοπουλο τι το θες βρε παιδακι μου?(τους αλλους που γραφεις δεν τολμησα ουτε να δω τα ονοματα):p

DON
20-12-2011, 12:14
είδατε κύριοι? όλοι έχετε "παρωπίδες" στην τέχνη! ΟΛΑ χωράνε διάολε!

Eleni7
20-12-2011, 12:15
Ποια τεχνη βρε?Τεχνη ειναι αυτο?Να παει το "γαβγισμα" συννεφο?χαχαχα

DON
20-12-2011, 12:23
ε εσύ λες αυτό γάβγισμα, ο άλλος θα πει το metal κραυγές, ο άλλος θα πει το χιπ χοπ απλά λόγια και όχι μουσική κτλ...

quasireu
20-12-2011, 14:02
Ασχετο αλλά το Immortals το είδε κανείς?

εγω, εμενα μου αρεσε αλλα μεχρι εκει τπτ περισσοτερο τπτ λιγοτερο.Γενικα μ αρεσει να βλεπω περισοτερο περιπετειες γιατι ακομα και μαλακιες με τη δραση κπ περναει η ωρα σε αντιθεση με κωμωδιες κα που ξενερωνεις τη ζωη και κλαις τα λεφτακια σου(αληθεια τι τιμες υπαρχουν σε εσας, εμας ειναι 9 το κανονικο:eek:)
πιστευω οτι ο don εχει απολυτο δικιο για τη μεγαλη γκαμα ταινιων

Eleni7
20-12-2011, 14:08
εγω πληρωνω 7,5 στα odeon επειδη ειμαι μελος (το κανονικο 8,5 και για 3D κλαις απλα).Πολυ ακριβα παντως το σινεμα.Το σκεφτεσαι να πας.Επειδη συνηθως παω για ταινιες με τον αδερφο μου καθως εχουμε τα ιδια γουστα,μαζι με φαι κτλ φευγει καπου στο 30ευρω απο το πορτοφολι μας.Γι αυτο και επιλεγουμε μονο blockbusters να δουμε που υπαρχουν εφε κτλ και ειναι καλο να βλεπεις τετοιες ταινιες στο σινεμα.Για κωμωδιες πχ δεν παμε ποτε κινηματογραφο.

rakos
20-12-2011, 14:37
δειτε αυτο για τα εισητηρια στο σινεμα

http://www.jaba.gr/psonia/eukairies/3351-cinemas.html

angelman
20-12-2011, 15:34
ποιο ΟDEON????καλο το odeon και μενω και απεναντι αλλα VILLAGE χωρις αμφιβολια.στελνεις μηνυματακι στην κοσμοτε που κανει 1Ε εχεις 1+1 εισιτιριο και την επομενη εδομαδα εχεις 1+1 γευμα στα TGI FRIDAYS

Dark Angel #9
20-12-2011, 15:50
Κ για Οντεον βολευει αν εχεις βονταφον κ ειναι απο δευτερα ως τεταρτη χεχε http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10339

προτιμω βιλατζ παντως εχουν πιο ανετες θεσεις :P

Eleni7
20-12-2011, 15:58
Δυστυχως στα Γιαννενα εχουμε μονο Οντεον.Αρα δεν υπαρχει δυνατοτητα επιλογης

angelman
20-12-2011, 16:03
στο ΟDEON ειχα παει ετσι 2-3 φορες αλλα πριν πολυ καιρο και νομιζα οτι την σταματησανε την προσφορα,δεν ηξερα οτι ισχυει ακομα.τωρα που το ειπες θα τους κανω μια επισκεψη

SuperSayian
20-12-2011, 16:51
η μονη ταινια επιστημονικης φαντασιας που προσεγγισε επ'ακριβως πως θα ηταν η κατασταση και η συμπεριφορα μας σε ενδεχομενη ''εισβολη'' αλλων οντων στο μελλον....αν γινοταν ποτε αυτο...η πλοκη στα πλαισια ενος τετοιου ειδος ταινιας η ερμηνεια αλλα κ τα εφε το συνδεσαν αρκετα καλα.Ειχε και τις υπερβολες του που του στερησαν το οσκαρ καλυτερης ταινιας
Η αρχη ειδικα με το μονοκαμερο και το ατοφιο ΑΡΔιλικι με συνεπηρε

Χαχαχα,οκ απλά επειδή είπες οτι είσαι τύπος που δεν του πολυαρέσει η επιστημονική φαντασία μου φάνηκε λιγο περίεργο που σ άρεσε τόσο ταινία που μετατρέπσεσε σταδιακά σε εξωγήινο.:cool::cool:


το τελευταίο x-men ήτανε πραγματική αποθέωση απο ένα πραγματικό junkie των κόμικ αυτών που τα σεβάστηκε και τα προέβαλε όπως τους έπρεπε. τώρα θα κάνουν και όλα τα προηγούμενα remake...

όσο για τον οικονομό!που να σου πω και κιάμο, βέρτη και τα μπαλάκια μέσα!

Δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερος φαν των x-men οπότε ίσως και να χεις δίκιο.Εγω απο καθαρα κινηματογραφική πλευρά είδα πάνω κάτω μια ταινία όπως οι άλλες.Εντάξει ο τύπος που έκανε τον Μαγκνέτο ήταν πραγματικός ψυχάκιας και με την Γερμανική προφορά τα σπαγε.Αυτό με το remake τι εννοείς?Οσο για τους τραγουδιστές :eek::eek:

προτιμω βιλατζ παντως εχουν πιο ανετες θεσεις :P

Ποια Village εννοείς Dark?Γιατί τα πιο κοντινα σε μένα αυτα στο Ρέντη που πρέπει να ναι και τα παλιότερα,είναι λίγο πράγματα.Μικρές καρέκλες,τίποτα το ιδιαίτερο οι οθόνες,γενικά το ολο μέρος πλέον δεν λεει.Γενικά ο κινηματογράφος είναι απλησιαστος αλλά όταν παω,παω Ster cinemas που και κοντα είναι και πάρκινγκ έχει άνετο σχετικά, καμια Τρίτη που το εισιτηριο εχει 6,5Ε.

standby25
20-12-2011, 17:11
τα σουπερηρωιλικια δεν μου αρεσουν αυτο ειπα πιο πανω ρε συ
να σε πυροβολαει ολο το αμερικανικο πεζικο και να σε πετυχαινει καμια ξωφαλτση στον αστραγαλο ας πουμε
και οχι δεν ειναι το φορτε μου η φαντασιας...ελαχιστες περιπτωσεις οπως ηταν η ταινια που σου ειπα...δεν ηταν αποκλεστικα επιστημονικης,ειχε και παμπολλα κοινωνικα μνματα και εκπληκτικη σκηνοθεσια

Dark Angel #9
20-12-2011, 20:37
@SuperSayian Φαληρο ρε συ ειναι πολυ σωστα ;D

Dark Angel #9
21-12-2011, 21:12
Μιας κ δεν το χει ποσταρει κανεις ακομη. ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ.

JTSoD4BBCJc

kk_SEF
29-12-2011, 11:01
Εντυπωσιακά πόστερ ταινιών
http://www.ew.com/ew/gallery/0,,20326356_20553628,00.html#21086962

DON
29-12-2011, 14:28
το ides of march με ψάρωσε όταν το πρωτοείδα ομολογώ!

freduccino
29-12-2011, 15:04
καμια καλη ταινιουλα παιζει τωρα? να παμε να δουμε στις γιορτεs :p

Phineas_Freak
29-12-2011, 15:43
Το sherlock holmes βγαινει την αλλη βδομαδα!
Προς το παρον το mission impossible που ειδα δν μου πολυαρεσε αλλα ειναι εντυπωσιακο!!!!!

Τωρα το 7 μερες με την μεριλυν και το Νew years eve δν τα εχω δει αλλα στο δευτερο παιζει λεει ο stoudemire.

Εχει δει κανεις το artist? Ειναι οσο καλο λενε??

kk_SEF
29-12-2011, 15:54
Δυο καραφόλες που είδα ήταν το Contagion και οι Αθάνατοι.

DON
29-12-2011, 17:12
όχι καραφόλα το contagion..καλό...το αθάνατοι ΤΡΑΓΙΚΟ. το MI4 ΦΟΒΕΡΑ διασκεδαστικό, το sherlock το έχουν θάψει άσχημα...... :(

το artist ψήνομαι μόνο στην ιδέα βουβός-ασπρόμαυρος κινηματογράφος το 2011!

kk_SEF
29-12-2011, 20:04
To contagion ήταν κλασσική περίπτωση all-star-casting που το βλέπεις στο τρέιλερ και λες δε μπορεί όλοι αυτοί μαζεύτηκαν κάτι θα λέει αλλά ΔΕΝ... Κανένα βάθος στους χαρακτήρες όλοι περνάνε και δεν ακουμπάνε, ο Ντέιμον κάτι πάει να πει που έχει και το μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής αλλά το σύνολο για μένα υπό το μηδέν. Παρέα 5 άτομα πήγαμε και κλαίγαμε τα λεφτά (ναι πλήρωσα σε σινεμά). Μάλιστα επειδή μαζί είδαμε και τους Αθάνατους ψάχναμε πως θα τριτώσουμε το κακό lol
Βέβαια περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Αυτός που εγώ έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου είναι ο Γκάρι Ολντμαν http://www.imdb.com/title/tt1340800/

DON
29-12-2011, 20:32
ααα καλά το σινεμά είναι ΠΟΛΥ καιρό παρελθόν για μένα οπότε το contagion μια χαρά εργάκι για καναπέ :D

δες και το marginal call (lehman brothers story) αλλά μην περιμένεις ΟΡΓΙΑ απο όλντμαν...καλό έργο όμως.

angelman
29-12-2011, 20:58
παλι καλα που υπαρχει το internet και απειρες παλιες καλες ταινιες.αν περιμεναμε τον cinema να δουμε καλη ταινια...........

kk_SEF
29-12-2011, 21:36
To σινεμά σαν διασκέδαση με παρέα κλπ για μένα δε θα πεθάνει ποτέ, ειδικά το θερινό. Μπορεί να βγαίνει μια καλή ταινία την πενταετία αλλά ειδικά το καλοκαίρι παίζουν διαμάντια σε επαναλήψεις και όπως και να το κάνουμε είναι άλλη αίσθηση. Βέβαια προτιμάω καλά "συνοικιακά" όσο οικονομικότερα γίνεται γιατί τα multiplex το ξεφτίλισαν εντελώς.

kk_SEF
29-12-2011, 21:40
δες και το marginal call (lehman brothers story) αλλά μην περιμένεις ΟΡΓΙΑ απο όλντμαν...καλό έργο όμως.

Αυτό το έχω υπόψιν ο Ολντμαν είναι Θεός τι να πρωτοθυμηθώ Δράκουλα (αχ Μόνικα), 5ο στοιχείο... Φιλαράκια!

Επίσης σκοπεύω να δω Νήσος 2 αφού το 1 μου άρεσε και κάνω κρα για κωμωδία και καλές ελληνικές ταινίες.

dora7
29-12-2011, 22:12
Το Νησος 2 θα το δω κι εγω γιατι το 1 όντως ήταν καλό.....

red hoopligan
29-12-2011, 22:57
To νησος 2 το ειδα....Σας προλαβα....Εμενα μου αρεσε....Είχε επισης πολυ γελιο οπως το 1...

tmac
02-01-2012, 19:24
παω να δω 5η φορα το he got game γιατι βαριεμαι και πρεπει να σπροξω το χρονο μεχρι να ξεκινησει το τοπ-16 :D
οποιος δεν το εχει δει να το ΔΕΙ
ρει αλεν πιτσιρικας ψαχνει κολεγειο και εχουν πεσει επανω του να τον ψησουν για διαφορετικα κολεγεια θεοι κ δαιμονες
ενας απο αυτους κ ο καταδικος πατερας του ντενζελ ουασινγκτον!!
και λιγο τυρακι για το ψηστηρι :D
vor-O--nm9s&feature=related

standby25
04-01-2012, 01:35
Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει....Απλα δειτε το
KRt9qjLu4_Y

DON
04-01-2012, 04:57
τόσο καλό? έγινε της μόδας και το mma ρε...εδώ θα μου πείς έγινε ο ip man!

standby25
04-01-2012, 14:24
εδω και 2 χρονια εντονα στον πλανητη...ακομα δεν εχει ξεπερασει το μποξ αλλα προς τα εκει παει
μην περιμενεις απο την ταινια εξπερ διαλογους και σκηνοθετικη ποιοτητα αλλα εχει ωραια πλοκη και πολυ fight

natag
06-01-2012, 15:04
Δε ξερω αν εχει ειπωθει, αλλα χθες ειδα το moneyball...Δειτε το...Θα σας θυμισει κατι...

Dude
14-01-2012, 13:43
Τι γυναίκα (και πολύ κλασάτη ταινία)...
hwzZ6kb3u9k

kk_SEF
14-01-2012, 13:47
Και βέβαια το avatar σου μετά του αδελφού. Χτες το βράδυ την είχε...

Dude
14-01-2012, 17:28
Ε ναι, από κει τη θυμήθηκα.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
16-01-2012, 19:12
The girl with the dragon tattoo

τρομερή ταινία, η καλύτερη που έχω δει φέτος. αν δεν έχετε δει το Σουηδικό και δεν ξέρετε τι παίζει θα την απολαύσετε.
150 λεπτά και δεν κουράζει καθόλου με τόσες εξελίξεις.
αποκάλυψη η Rooney Mara
ωραία μουσική
mVLJkIZvFlo&feature

pl@yer
16-01-2012, 19:14
ωστόσο εμένα το σουηδικό μου άρεσε περισσότερο.........

rakos
16-01-2012, 19:42
The girl with the dragon tattoo

τρομερή ταινία, η καλύτερη που έχω δει φέτος. αν δεν έχετε δει το Σουηδικό και δεν ξέρετε τι παίζει θα την απολαύσετε.
150 λεπτά και δεν κουράζει καθόλου με τόσες εξελίξεις.
αποκάλυψη η Rooney Mara
ωραία μουσική
mVLJkIZvFlo&feature

στο σινεμα που πηγα εγω καθοταν ενας τυπας απεναντι μου μακρυμαλλης στην αρχη της σειρας
και με το που μπαινει το τραγουδι βγαζει το κεφαλι στο διαδρομο και αρχιζει ενα headbanging επι 2μιση λεπτα. :woot
τρελο

redglove
17-01-2012, 01:20
Πολύ καλή ταινία όντως και NIN εγγύηση για τέτοια soundtracks!

duke
24-01-2012, 00:51
http://athensmagazine.gr/portal/cinema/articles/11001

Μάθετε και λίγη μπαλίτσα παραπάνω από τον άρχοντα! :P

kopitis
25-01-2012, 10:54
Πέθανε ο Θόδωρος Αγγελόπουλος.... Εγώ δεν είχα δει πάντως ούτε μια ταινία του....
http://news247.gr/ellada/eidiseis/efyge_o_thodwros_aggelopoylos.1589246.html?fb_ref= recArt

κι εδώ τα ξένα μέσα τι γράφουν:
http://news247.gr/kosmos/news/pagkosmia_sygkinhsh_gia_ton_thanato_toy_th_aggelop oyloy.1589689.html

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
25-01-2012, 11:40
τον χτύπησε κάποιος με μηχανή την ώρα γυρισμάτων χθές το απόγευμα και κατά την εγχείρηση έπαθε 2 φορές ανακοπή.
άμα δεν σε θέλει και καθόλου..
κρίμα πάντως. θα τον θυμόμαστε πάντα.

vargas
25-01-2012, 18:03
YzzGy8Jmufo

Ένα άκρως ερωτικό ποντιακό τραγούδι να χορεύεται από έναν απόμαχο, κατατρεγμένο της ζωής σε συννεφιασμένο τοπίο, κυκλωμένος από μνήματα. Αν το δεις αλλιώς, χορεύει έχοντας φτάσει την κορυφή του Γολγοθά του.

Από τις πλέον αλληγορικές σκηνές του ελληνικού κινηματογράφου.

σχολιο απο youtube...

Dude
25-01-2012, 20:09
Τραγικός τρόπος να φύγει ρε γαμώτο.

Eleni7
30-01-2012, 16:50
The winter is coming

rOzXsqoJhtE

KonTaz
30-01-2012, 17:11
Η σειρά είναι αστεία συγκρινόμενη με τα βιβλία.

Eleni7
30-01-2012, 17:31
Τα βιβλια δεν τα παιρνω επιτηδες.Ειναι πολλα και αν κολλησω την εβαψα.Θα κανω 2-3 μηνες να επικοινωνησω με τον εξω κοσμο

SuperSayian
30-01-2012, 17:38
Σχεδόν πάντα μια σειρά είναι κατώτερη σε σχεση με το βιβλίο που βασιστηκε αλλα ας μην το πιάσουμε τώρα....Ανυπομονώ να ξεκινήσει δευτερη σεζόν.

Παρεπιμπτόντως μιας και έχουμε αρκετους φαν εδω απ οσο θυμάμαι το τέλος του Dexter πως σας φάνηκε?

KonTaz
30-01-2012, 17:44
Επικό.Αυτό

Παράγοντας
30-01-2012, 17:50
Όποιος θέλει κάτι πιο ψαγμένο, ας δει την σειρά Louie. Ψάξτε Louis C.K. στο youtube για να έχετε μια άποψη για τον πρωταγωνιστή.

SuperSayian
30-01-2012, 17:55
Επικό.Αυτό

Κ έπρεπε να χει γινει απο περσι να συμπληρώσω..!

D.Rivers
30-01-2012, 19:47
βρήκα προσφορά τα 5 βιβλία του game of Thrones στα Αγγλικά 30 δολλάρια και τα πήρα :D

KonTaz
30-01-2012, 20:25
άντε καλό κάψιμο :D :cool:

D.Rivers
31-01-2012, 01:18
το κακό είναι ότι με την εξεταστική δεν προλαβαίνω ακόμα, αλλά μετά με χάνει το σπίτι κι οι φίλοι :D

υ.γ.: μόνο ο Θρύλος πάνω από όλα χαχα

Dark Angel #9
31-01-2012, 01:39
Αφηστε παιδες εχω κ εγω το A Dance With Dragons εδω κ κατι βδομαδες κ με τα διαβασματα κτλ 3-4 κεφαλαια εχω καταφερει να διαβασω! εχει πολυ ζουμι παντως...!!!

D.Rivers
31-01-2012, 12:38
η σειρά είναι Ο-Α-ΣΗ :D
τι να λέμε τώρα, τα πάντα όλα...

SuperSayian
07-02-2012, 15:51
Fringe βλέπει κανείς?Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως αυτή η σουπερ ντούπερ σειρά δεν έχει καθόλου τηλεθέαση...Αυτοί οι τρόμπες οι Αμερικανοί δηλαδή προτιμούν να βλέπουν ακόμα τι κάνει η Κριστίνα Γιάνγκ με τον μαλακα τον άντρα της και δεν τους αρέσει το fringe?WTF,τι τους συμβαίνει?:confused::confused::eek:

Έτσι και το κόψουν φέτος δηλαδή έλεος...

Eleni7
07-02-2012, 16:08
Λιγα για την Κριστινα Γιανγκ:p

Απο τα φαβορι για να κοπει ειναι το Fringe

SuperSayian
07-02-2012, 16:39
Ε ναι λογικά θα κοπεί αφού τα νούμερα του είναι τρεις φορές λιγότερα απ την πρώτη σεζόν.Και πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.Ο J. J. Abrams αν έχει ενα καλό αυτό είναι οτι οι σειρές του όσο προχωράνε γίνονται όλο και πιο εθιστικές.Όπως το Lost ας πούμε,παρόλο που στο τέλος το μάμησαν, έτσι κι αυτό όσο προχωράει το σενάριο και η πλοκή γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρον.Το στόρι είναι τρομερό κατ εμε και με ανατροπές και με ολα.Κ αντ αυτού δεν το βλέπει κανείς..

Και βλέπουν το νοσοκομείο απ το σιάτλ που δεν θα πρεπε να ναι νοσοκομείο αλλα βίλα των οργίων :D.Όλοι οι γιατροί έχουν παρθεί με όλους.Της Πόπης γίνεται εκει μέσα.Και οσο για την Γιανγκ πρέπει να ναι απ τους ποιο σπαστικούς χαρ/ες ever:p τι μας νοιάζει κυρά μου τι θα κάνεις με την μήτρα σου και με τους μουροχαβλους που πας και παντρεύσαι?Και αυτός ο μαύρος πως τον λένε,τι έχει τραβήξει μ αυτήν την γυναίκα που διάλεξε?Τα πάθη του Ιωβ τραβάει ο καψερός.

D.Rivers
07-02-2012, 17:20
Για όσους βλέπουν γενικά σειρές, βάλτε να δείτε πρωτίστως Alcatraz, Once upon a time και δευτερευόντως Homeland, Person of Interest, Terra Nova και The secret circle. Βγήκε και ένα Touch, αλλά έχω δει μόνο επεισόδιο και δεν ξέρω να σας πω πολλά :D

Dark Angel #9
07-02-2012, 17:47
Χμ Terra Nova ειχα δει λιγο αλλα δε με πολυεψησε... μπορει να του δωσω μια ευκαιρια παλι... Modern Family ειναι επικη σειρα με τον Θεο Ed O'neill και την Sofia Vergara :D

Dude
07-02-2012, 19:36
Ρε παιδιά, αφού γίνεται πολύς λόγος για σειρές, γιατί δεν δημιουργείται αντίστοιχο θέμα;

D.Rivers
07-02-2012, 19:45
Εγώ για να μαι ειλικρινής, το απέφευγα επειδή είμαι νιούφης εδώ και δεν ήθελα να κάνω χαλάστρα στο topic :D

SuperSayian
07-02-2012, 19:51
Χμ Terra Nova ειχα δει λιγο αλλα δε με πολυεψησε... μπορει να του δωσω μια ευκαιρια παλι...

Ποτέ μην ξεκινάτε σειρά που ξεκίνησε φέτος.Για να δέιτε και πως θα εξελιχθεί και αν μετά ακούσετε καλά λόγια να δείτε 2-3 σεζόν μαζεμένες να πορωθείτε.:D Εγω πέρσι πήγα να ξεκινήσω 2 σειρές που ξεκινησαν τότε και κόπηκαν και οι δυο.:D Οπότε και για το καλό του ίδιου του show δεν ξεκινάω καμια σειρά φετινή!

Ρε παιδιά, αφού γίνεται πολύς λόγος για σειρές, γιατί δεν δημιουργείται αντίστοιχο θέμα;

Η αυτό,ή να μετονομαστεί τουλάχιστον το thread σε Κινηματογράφος/Σήριαλ η κάτι τέτοιο τέλος πάντων.

Dark Angel #9
07-02-2012, 20:25
back on topic λοιπον,
aPP2OccA_kg

D.Rivers
07-02-2012, 21:04
Ποτέ μην ξεκινάτε σειρά που ξεκίνησε φέτος.Για να δέιτε και πως θα εξελιχθεί και αν μετά ακούσετε καλά λόγια να δείτε 2-3 σεζόν μαζεμένες να πορωθείτε.:D Εγω πέρσι πήγα να ξεκινήσω 2 σειρές που ξεκινησαν τότε και κόπηκαν και οι δυο.:D Οπότε και για το καλό του ίδιου του show δεν ξεκινάω καμια σειρά φετινή!
πες μου ότι είχες ξεκινήσει να βλέπεις κανά Flashforward ή κανά Event...

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
07-02-2012, 21:57
το touch είναι η νέα σειρά με τον σαντερλαντ και έχει παίξει μόνο ο πιλότος. απο την άνοιξη τα υπόλοιπα. ξεκίνησε και η νεά σειρά με τον νταστιν χοφμαν. είναι στο 2ο επ. τώρα.
homeland, boss και american horor story απο τα φετινά είναι εξαιρετικά.

SuperSayian
07-02-2012, 23:43
πες μου ότι είχες ξεκινήσει να βλέπεις κανά Flashforward ή κανά Event...

Οχι,shit my dad says και το the cape:D

Dark Angel #9
08-02-2012, 00:14
Κ εγω ειχα δει κ φλασφοργουορντ κ σιτ μαη ντατ σεζ... αδικοκομμενες σειρες!

D.Rivers
08-02-2012, 02:02
ναι γμτ ήταν καλές :D
το the cape άξιζε? ξεκίνησα να το βλέπω, αλλά φάνηκε μουφίτσα...

redglove
17-02-2012, 19:39
Man on a ledge μούφα μεγάλη, τσάμπα το δεκάρικο.

SuperSayian
18-02-2012, 15:55
Αυτό το Hugo το χει δει κανείς?Κοίταγα τις υποψηφιότητες και είδα οτι του δωσαν 11.Τόσο καλό είναι πια?Γενικά απ τις υπόλοιπες ταινίες που έχουν προταθει έχετε δει τίποτα?

kk_SEF
18-02-2012, 21:10
Είδα το ΚΑΙ Ο ΚΛΗΡΟΣ ΕΠΕΣΕ ΣΤΟΝ ΣΜΑΪΛΙ (http://www.athinorama.gr/cinema/data/movies/?id=10012898&selTab=1) πολύ καλό

kk_SEF
19-02-2012, 16:50
Για να εξηγήσω λίγο παραπάνω, είναι κλασσική κατασκοπευτική περισσότερο ατμόσφαιρας. Οσοι περιμένετε επικίνδυνες αποστολές πηγαίνετε στον Τομ Κρουζ :)
Αυτό φέρνει λίγο προς εκείνη την κατασκοπευτική με τον Ρέντφορντ και τον Μπραντ Πιτ και με ακόμα λιγότερη "οπτική" δράση (εφέ κλπ)

nrg15
28-02-2012, 20:10
Αυτό το Hugo το χει δει κανείς?Κοίταγα τις υποψηφιότητες και είδα οτι του δωσαν 11.Τόσο καλό είναι πια?Γενικά απ τις υπόλοιπες ταινίες που έχουν προταθει έχετε δει τίποτα?

Το ειδα εγω σε 3D (Οχι Διαμαντιδη)..!!!
Καλο ήταν μου αρεσε.. το 3D ειναι φανταστικο αν σας αρεσει αυτη η φαση!!!
5 Οσκαρ πηρε τελικα!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ...
Ρε παιδια ειδε κανεις το THE GREY??? Εχω ακουσει τα καλυτερα και τα χειροτερα... τιποτα στη μεση....!!! Αλλα αγαπαμε Λιαμ Νισον....

Eleni7
28-02-2012, 21:19
Μπηκαμε πολυ ασχημα στην νεα δεκαετια οσον αφορα τις ταινιες.Και περισυ και φετος ψιλομουφες.Πανε οι εποχες (οχι και τοσο παλιες παντως) που κονταροχτυπιοντουσαν 3-4 πολυ καλες ταινιες για το αγαλματακι.Υπαρχει ελλειψη εμπνευσης.Δεν ειναι τυχαιο που ειμαστε σε εποχη που ανθιζουν τα sequel.

Dude
29-02-2012, 04:33
Ο Όλντμαν και το υπόλοιπο καστ του "Tinker, Taylor, Soldier, Spy" ήταν πολύ δυνατοί, καθώς και η σκηνοθεσία επίσης. Συμφωνώ ότι δεν διανύουμε καμιά χρυσή περίοδο για το σινεμά, όμως για το 2012 τα πράγματα μοιάζουν καλύτερα από ότι για το 2011 για παράδειγμα... Έχεις να περιμένεις και ένα Hobbit, ένα Σκοτεινό Ιππότη... συν ότι πάντα γίνονται κάποιες πολύ καλές ταινίες εκτός mainstream studios για τους σινεφίλ.

johny b
29-02-2012, 10:46
Οι ταινίες που πάνε για όσκαρ είναι συγκεκριμένου τύπου. Τί να λέμε τώρα.
Δεν έχει πάρει κανένα όσκαρ το Shawshank Redemption που δεν υπάρχει κανένας να το'χει δει και να μην έπαθε πλάκα. Δεν έχει πάρει όσκαρ το 12 angry men που μένεις με το στόμα ανοιχτό απ'την ποιότητα της δουλειάς. Δεν έχει καν προταθεί για όσκαρ το Carlito s way που 'ναι μέσα στις 4-5 καλύτερες ταινίες του Πατσίνο και του Πεν. Ο οποίος Πατσίνο έχει παίξει σε 10 ταινιάρες και το πήρε όταν έκανε ένα θεότυφλο γαμιά, γελάει ο κόσμος. Πόσοι ξέρουν το Midnight Run που είναι χαλαρά η πιο ψυχαγωγική ταινία του Ντε Νίρο? Τόσο επαγγελματίες είναι οι Αμερικάνοι, τόσο καλοί στον τομέα ψυχαγωγία και σινεμά που είναι απολύτως αδύνατο να μη βγουν 10 πολύ καλές ταινίες κάθε χρόνο.

Παράγοντας
29-02-2012, 10:54
Μιας και είδα οτι γίνεται συζήτηση για τις ταινίες που έρχονται, ρίξτε μια ματιά εδώ (http://www.imdb.com/list/bBwiRL47XbE/) αν θέλετε, για να δείτε τις ταινίες που έχω ξεχωρίσει προς το παρόν για το 2012 και το 2013.

*GrimReaper*
29-02-2012, 16:07
Οι ταινίες που πάνε για όσκαρ είναι συγκεκριμένου τύπου. Τί να λέμε τώρα.
Δεν έχει πάρει κανένα όσκαρ το Shawshank Redemption που δεν υπάρχει κανένας να το'χει δει και να μην έπαθε πλάκα. Δεν έχει πάρει όσκαρ το 12 angry men που μένεις με το στόμα ανοιχτό απ'την ποιότητα της δουλειάς. Δεν έχει καν προταθεί για όσκαρ το Carlito s way που 'ναι μέσα στις 4-5 καλύτερες ταινίες του Πατσίνο και του Πεν. Ο οποίος Πατσίνο έχει παίξει σε 10 ταινιάρες και το πήρε όταν έκανε ένα θεότυφλο γαμιά, γελάει ο κόσμος. Πόσοι ξέρουν το Midnight Run που είναι χαλαρά η πιο ψυχαγωγική ταινία του Ντε Νίρο? Τόσο επαγγελματίες είναι οι Αμερικάνοι, τόσο καλοί στον τομέα ψυχαγωγία και σινεμά που είναι απολύτως αδύνατο να μη βγουν 10 πολύ καλές ταινίες κάθε χρόνο.

εδω δεν πηρε ο πατσινο για το justice for all που για μενα ηταν μακραν η καλυτερη ερμηνεια του. Ηταν υποψυφιος αλλα παπαλα. Μονο στο Karlovy Vary International Film Festival πηρε βραβειο

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
29-02-2012, 16:14
πλέον παίζει μεγάλο ρόλο το promo που γίνεται απο τις εταιρείες παραγωγής. το φετινό με το artist είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα.

προς Jonny: τα μέλη των ακαδημιών oscar και bafta που ψηφίζουν είναι απ΄όλο τον κόσμο. οι ταινίες για να έχουν το δικαίωμα να συμμετάσχουν στα βραβεία, θα πρέπει για έχουν παιχτεί μέχρι το τέλος της σεζόν έστω και σε μια αίθουσα σε L.A. και Μ. Βρετανία αντίστοιχα.
επίσης δεν είναι διαγωνισμός για σύνολο καριέρας αλλά για κάθε χρονιά ξεχωριστά. π.χ. η τελευταία έξοδος που είναι απο τις αγαπημένες μου ταινίες δεν έχασε απο καμιά μούφα. συναγωνιζόταν με pulp fiction και forrest gump.

standby25
29-02-2012, 16:59
Ψιλοδιαφωνω οτι περσυ οι ταινιες ηταν μουφες
Και ο λογος του Βασιλια τανιαρα και ο μαυρος κυκνος π.χ ηταν ταινιαρα και πολυ αρμονισμενο με την τωρινη ψυχολογια της κοινωνιας(τασεις αυτοκαταστροφης κλπ κλπ)
Το φετινο χαλι δεν συγκρινεται....ποσο ανωτερο ειναι το αρτιστ(το οποιο κατι διαφορετικο αλλα μεχρι εκει) απο Tinker, Taylor, Soldier, Spy...οι απογονοι απο το driver...το war horse(μεγιστη μουφα κατ'εμε) απο το skin i live in
Συγκρινω ανομοιες ταινιες σε πλοκη αλλα στην γενικη αξιολογηση δεν νομιζω να υπερτερουν.Τελοσπαντων συμφωνω με τον Τζονυ τα οσκαρ απευθυνονται σε μια καστα ταινιων με πολλαπλα( βαρετα,χιλιοειπωμενα ενιοτε)κοινωνικα μυνηματα(ρατσισμος,παιδικη βιαιοτητα,κοινωνικος ρατσισμος κλπ) και κυριως στις προσωπικες ερμηνειες που για να χωρεσουν στις υποψηφιοτητες μπαινουν και στις υποψηφιες καλυτερες ταινιες ενω σαν συνολο δεν το αξιζουν

Dude
29-02-2012, 18:34
Ναι και πέρσι οι ταινίες που λές μάλλον πρέπει να ήταν καλή φάση (δεν έχω δει καμία, για αυτό και δεν τις ανέφερα).

ΣουπερΣάγιαν δεν νομίζω ότι το Justice For All είναι η καλύτερη ερμηνεία του Πατσίνο παρεπιπτόντως (κουβέντα να γίνεται), αν και σε ηθοποιούς με τόσους μεγάλους ρόλους είναι δύσκολη η επιλογή.

SuperSayian
29-02-2012, 18:52
Αμα πιάσουμε τώρα συζήτηση περι Ακαδημίας και αντικειμενικότητας τόσο στις υποψηφιότητες όσο και στους νικητές δεν θα τελειώσουμε ούτε αύριο.Αυτά που αναφέρει ο johny b είναι ωραία παραδείγματα και υπάρχουν και άλλα χιλιάδες.Πολλές ταινιάρες που έμειναν στην απέξω είτε βάση βραβείων είτε βάση εμπορικότητας.Για παράδειγμα εγω θεωρώ ταινιάρα το V for Vendetta με τεράστιο νόημα που μπλέκει ανθρωπιστικά ζητήματα με μια πολιτική χροιά.Καλά για το σενάριο και τα συναφή τι να πω?Παρολαυτά πέρασε σχεδόν απαρατήρητη.Άλλη τρομερή ταινία και έχει περάσει επίσης στα πολύ ρηχά είναι το Inside Man που είχε σούπερ σενάριο και πλοκή και πραγματικά πολύ καλή ερμηνεία απο Ντένζελ Ουάσινγκτον και Κλάιβ Όουεν και είναι ελάχιστα γνωστό.Και η λίστα πάει ως το άπειρο.Πάντως μιας και είπε ο Τζόνυ για τον Πατσίνο και το όσκαρ στο Άρωμα γυναίκας εμένα αυτό προσωπικά που μου χει μείνει περισσότερο είναι οτι δεν πρότειναν καν για Όσκαρ τον Ρόμπερτ Ντε Νίρο για το This Boy's Life που είναι η καλύτερη του ερμηνεία που εγω προσωπικά εχω δεί.

Τέσπα όσων αφορά τις νέες ταινίες συμφωνώ με Ελένη,υπάρχει μια αναμάσηση σε παλιά θέματα είτε με sequels είτε με prequels.Δηλαδή το 2011 οι εμπορικότερες ταινίες Harry Potter and the Deathly Hallows Part2,Transformers: Dark of the Moon,Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides,The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1,Mission: Impossible ,Kung Fu Panda 2,Fast Five και το The Hangover Part II αποτελούν ολα συνέχειες πετυχημένων ταινιών.Και έπεται και συνέχεια μιας και άκουσα οτι θα βγάλουν και 8ο saw(Καλά αυτοί θα ξεπεράσουν και τον James Bond έτσι όπως πάειΙ),6ο Fast and the furious,Εγω ο απαισιότατος 2(απο παιδικά) και κάτι άκουσα και για Transformes 4.Ηδη πριν λίγο καιρό βγήκε και 4ο Underworld και συνεχίζεται ολο αυτό...

D.Rivers
29-02-2012, 19:37
Ενημερωτικά να σας πω ότι είδα last week "Η γυναίκα με τα μαύρα" και ξενέρωσα τρελά...
Πολύ καλό πρέπει να είναι το "The GREY" με Liam Neeson..

johny b
29-02-2012, 20:08
πλέον παίζει μεγάλο ρόλο το promo που γίνεται απο τις εταιρείες παραγωγής. το φετινό με το artist είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα.

προς Jonny: τα μέλη των ακαδημιών oscar και bafta που ψηφίζουν είναι απ΄όλο τον κόσμο. οι ταινίες για να έχουν το δικαίωμα να συμμετάσχουν στα βραβεία, θα πρέπει για έχουν παιχτεί μέχρι το τέλος της σεζόν έστω και σε μια αίθουσα σε L.A. και Μ. Βρετανία αντίστοιχα.
επίσης δεν είναι διαγωνισμός για σύνολο καριέρας αλλά για κάθε χρονιά ξεχωριστά. π.χ. η τελευταία έξοδος που είναι απο τις αγαπημένες μου ταινίες δεν έχασε απο καμιά μούφα. συναγωνιζόταν με pulp fiction και forrest gump.

Δεν είπα ότι όσες βραβεύονται είναι μούφες. Δεν υπάρχει ταινία που να παίρνει όσκαρ και να μην είναι καλή. Τα βραβεία όμως δίνονται με πολύ συγκεκριμένα κριτήρια συνήθως. Τα πιο προφανή είναι τα εξής
1. Για τους πρώτους ρόλους πλεονέκτημα έχει όποιος παίζει ρόλο εξτρίμ, ήτοι με αναπηρία ή μεγάλο ηρωισμό ή μίμηση μεγάλης προσωπικότητας ή σούπερ διεστραμμένος, γενικά δε βραβεύεται κάποιος που παίζει πειστικότατα έναν απλό, νορμάλ άνθρωπο.
2. Για τις ταινίες πλεονέκτημα έχουν τα επικά παντός είδους. Ας πούμε ο Άρχοντας που σάρωσε τα βραβεία ήταν δουλειά τρομακτικών διαστάσεων και επιτευγμάτων τεχνολογικά και ως όλο κινηματογραφικό έργο, και μεταξύ μας το τρίτο που πήρε και τα βραβεία φοβερή μαλακία. Αλλά πάντος Μπεν Χουρ και Τιτανικός και Όσα παίρνει ο Άνεμος κτλ κτλ που είναι στερεότυπες για όσκαρ ταινίες είναι κατηγορία "προκαλώ δέος".
Το Φόρεστ Γκαμπ είναι εξαιρετική ταινία. Αλλά δεν είναι Ρίτα Σακελλαρίου Τελευταία Έξοδος, ούτε ως ιστορία, ούτε ως ερμηνείες ολόκληρου του καστ, ούτε ως ζητήματα που πραγματεύεται, ούτε ως αγωνία και ταύτιση με τους χαρακτήρες, ούτε ως κορύφωση και λύτρωση. Είναι όμως πιο "οσκαρικό".
Οσκαρικό ΔΕΝ είναι το κομψοτέχνημα Φάητ Κλαμπ πχ.
Γενικά δεν είναι κριτήριο ποιότητας του αμερικάνικου κινηματογράφου τα όσκαρ.

SuperSayian
29-02-2012, 20:31
Δεν είπα ότι όσες βραβεύονται είναι μούφες. Δεν υπάρχει ταινία που να παίρνει όσκαρ και να μην είναι καλή. .

RqJvWsOIix4:p

Eleni7
29-02-2012, 20:40
Εκεινη την χρονια ειχε χασει το βραβειο το Brokeback Mountain που ηταν κλασεις καλυτερο του Crash (ηταν τελευταιο φαβορι στα στοιχηματα).

johny b
29-02-2012, 20:59
Δεν το χω δει το Κραντς

DirtySniper
01-03-2012, 01:19
Δεν είπα ότι όσες βραβεύονται είναι μούφες. Δεν υπάρχει ταινία που να παίρνει όσκαρ και να μην είναι καλή. Τα βραβεία όμως δίνονται με πολύ συγκεκριμένα κριτήρια συνήθως. Τα πιο προφανή είναι τα εξής
1. Για τους πρώτους ρόλους πλεονέκτημα έχει όποιος παίζει ρόλο εξτρίμ, ήτοι με αναπηρία ή μεγάλο ηρωισμό ή μίμηση μεγάλης προσωπικότητας ή σούπερ διεστραμμένος, γενικά δε βραβεύεται κάποιος που παίζει πειστικότατα έναν απλό, νορμάλ άνθρωπο.
2. Για τις ταινίες πλεονέκτημα έχουν τα επικά παντός είδους. Ας πούμε ο Άρχοντας που σάρωσε τα βραβεία ήταν δουλειά τρομακτικών διαστάσεων και επιτευγμάτων τεχνολογικά και ως όλο κινηματογραφικό έργο, και μεταξύ μας το τρίτο που πήρε και τα βραβεία φοβερή μαλακία. Αλλά πάντος Μπεν Χουρ και Τιτανικός και Όσα παίρνει ο Άνεμος κτλ κτλ που είναι στερεότυπες για όσκαρ ταινίες είναι κατηγορία "προκαλώ δέος".
Το Φόρεστ Γκαμπ είναι εξαιρετική ταινία. Αλλά δεν είναι Ρίτα Σακελλαρίου Τελευταία Έξοδος, ούτε ως ιστορία, ούτε ως ερμηνείες ολόκληρου του καστ, ούτε ως ζητήματα που πραγματεύεται, ούτε ως αγωνία και ταύτιση με τους χαρακτήρες, ούτε ως κορύφωση και λύτρωση. Είναι όμως πιο "οσκαρικό".
Οσκαρικό ΔΕΝ είναι το κομψοτέχνημα Φάητ Κλαμπ πχ.
Γενικά δεν είναι κριτήριο ποιότητας του αμερικάνικου κινηματογράφου τα όσκαρ.

3. Στο τέλος να κυματίζει υπερήφανα η αστερόεσσα. Ειδικά αν έχει προηγηθεί σφαγή κάποιων σκουρόχρωμων τρομοκρατών που ζηλεύουν και επιβουλεύονται ττο δυτικό τρόπο ζωής μας.
Τότε χεζόμαστε στα Οσκαρ

damon7
01-03-2012, 11:28
Ενημερωτικά να σας πω ότι είδα last week "Η γυναίκα με τα μαύρα" και ξενέρωσα τρελά...
Πολύ καλό πρέπει να είναι το "The GREY" με Liam Neeson..

Mετριότατη ταινία κατά την άποψη μου,ειδικά για Liam Neeson που τον έχουμε
δει σε ταινιάρες!

johny b
01-03-2012, 11:51
........Αλλά πάντος Μπεν Χουρ και Τιτανικός και Όσα παίρνει ο Άνεμος κτλ κτλ που είναι στερεότυπες για όσκαρ ταινίες είναι κατηγορία "προκαλώ δέος".........

http://www.redplanet.gr/podosfairo/article655212.ece/BINARY/original/pantos2305_b.jpg

D.Rivers
01-03-2012, 19:34
Ενημερωτικά να σας πω ότι είδα last week "Η γυναίκα με τα μαύρα" και ξενέρωσα τρελά...
Πολύ καλό πρέπει να είναι το "The GREY" με Liam Neeson..

Mετριότατη ταινία κατά την άποψη μου,ειδικά για Liam Neeson που τον έχουμε
δει σε ταινιάρες!

To είδες?

redglove
02-03-2012, 10:41
Εκεινη την χρονια ειχε χασει το βραβειο το Brokeback Mountain που ηταν κλασεις καλυτερο του Crash (ηταν τελευταιο φαβορι στα στοιχηματα).

Και εδώ καταλαβαίνουμε πόσο υποκειμενικά είναι όλα όταν έρχομαι εγώ που κράζω πανεύκολα οσκαροταινίες και λέω ότι το Crash προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ. :)

By the way αν σας αρέσει να κρατάτε log ταινιών που βλέπετε και να γράφετε κριτικές κλπ κλπ ένα πολύ ωραίο site είναι το letterboxd (http://letterboxd.com/).

damon7
02-03-2012, 19:47
Ενημερωτικά να σας πω ότι είδα last week "Η γυναίκα με τα μαύρα" και ξενέρωσα τρελά...
Πολύ καλό πρέπει να είναι το "The GREY" με Liam Neeson..

Mετριότατη ταινία κατά την άποψη μου,ειδικά για Liam Neeson που τον έχουμε
δει σε ταινιάρες!

To είδες?

Nαι

Eleni7
02-03-2012, 20:05
Εκεινη την χρονια ειχε χασει το βραβειο το Brokeback Mountain που ηταν κλασεις καλυτερο του Crash (ηταν τελευταιο φαβορι στα στοιχηματα).

Και εδώ καταλαβαίνουμε πόσο υποκειμενικά είναι όλα όταν έρχομαι εγώ που κράζω πανεύκολα οσκαροταινίες και λέω ότι το Crash προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ. :)

By the way αν σας αρέσει να κρατάτε log ταινιών που βλέπετε και να γράφετε κριτικές κλπ κλπ ένα πολύ ωραίο site είναι το letterboxd (http://letterboxd.com/).


Μα και μενα μου αρεσε πολυ το Crash.Ειναι ταινια με πολλα μηνυματα.Αλλα το αλλο ηταν απλα κορυφη (σεναριο,σκηνοθεσια,καστ,μουσικη).Δεν γινοταν να χασει το Οσκαρ.

Αν το Crash κερδιζε σε αλλο ετος (πλην 2003-Lord of the Rings και 2004-Million Dollar Baby) δεν θα ελεγα τιποτα.Ισα-ισα...

SuperSayian
02-03-2012, 20:19
Εμένα πάλι δεν μου άρεσε το crash :P

Χαχα, δεν μου λέτε κάτι άσχετο με το Community ξέρει κανείς τι παίζει?Έχουν 3 μήνες να βγάλουν επεισόδιο και δεν έχει καμια ανακοίνωση το μάτι μου.

Eleni7
02-03-2012, 20:40
To Community επιστρεφει στις 15 Μαρτη νομιζω

redglove
02-03-2012, 20:48
To Community επιστρεφει στις 15 Μαρτη νομιζω

Και νομίζω είναι η τελευταία σεζόν του;

Eleni7
02-03-2012, 21:02
Ναι,πιθανοτατα θα ειναι και η τελευταια.

SuperSayian
02-03-2012, 21:20
Αλήθεια τελειώνει?Κρίμα και είχε αρκετό γέλιο και τώρα που έχω αρχίσει να βαριέμαι και το HIMYM μόνο το Big Bang μου μένει να μου κρατάει συντροφιά τις κρύες νύχτες του χειμώνα!χαχαχα

Να δω τι θα κάνουν εκει στο NBC όταν βαρέσει κανόνι και το The office.

Μα ειλικρινά δεν μπορώ να τους ψυχολογήσω τους Αμερικανούς,δεν τους αρέσει το Community δεν τους αρέσει το Fringe ε τι τους αρέσει?Τo Grey's anatomy και το private practise?Δεν βαρέθηκαν να βλέπουν γιατρούς να παίρνονται μεταξύ τους?:p

Eleni7
02-03-2012, 21:30
Τo Grey's anatomy και το private practise?Δεν βαρέθηκαν να βλέπουν γιατρούς να παίρνονται μεταξύ τους?

Γιατι,τι εχουν οι γιατροι που παιρνονται μεταξυ τους;:p
Ουτε αυτα εχουν καλη τηλεθεαση παντως.Το πρωτο εχει πεσει παρα πολυ ενω το δευτερο ποτε δεν ανεβηκε (ειναι σταθερα στα 5-6 εκατ).


Στο Nbc καμια σειρα δεν παει καλα γιατι εχουν τραγικο προμοσιον.Δες πχ τι εκαναν τωρα.Βγαλανε απο το προγραμμα το Community για 3 μηνες,ετσι ωστε να προωθησουν το 30 Rock.Λογικο δεν ειναι να χασουν τηλεθεατες και νουμερα;

DirtySniper
03-03-2012, 02:26
House
kai mono house

http://themetapicture.com/media/funny-dr-house-use-it-brain.jpg

Dude
07-03-2012, 03:25
Jim Carrey, Will Ferrell, Steve Carrell, Jack Black, & Ben Stiller σε βραβεύσεις και άλλα events...

__DPDZDuPwk

tpIUzHoMfXU

kRH3zcHEN5w

NoXLu9Rz70g

o5JAPkvnyso

Δυστυχώς κακής ποιότητας, αλλά και πάλι αξίζει...
NE5IHVfDMVw

ldc-hV_VORs

jO3lhCBKn3I

znTV_JJ5xyM

jy1dByhbLqM

oyGYgQ2vJIM

keIdgoJYiy8

sgbdx4JjTE0

*GrimReaper*
10-04-2012, 19:05
Σουπερ Δημητριος

http://www.youtube.com/watch?v=S4d1BAbRR8s
http://www.youtube.com/watch?v=d5OyGZRoaXI

guybrush50
23-04-2012, 02:50
Ευχή και κατάρα, ΜΗΝ πάει κανείς να δει το cabin in the woods! Tόσο άκυρη ταινία έχω να δω χρόνια!

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
23-04-2012, 08:15
Ευχή και κατάρα, ΜΗΝ πάει κανείς να δει το cabin in the woods! Tόσο άκυρη ταινία έχω να δω χρόνια!

απο τις καλύτερες που έχω δει τελευταία και κορυφαία στο είδος της. πρέπει να ξέρεις τι πας να δεις...

Laura Ingalls
23-04-2012, 14:35
και γω που νόμιζα οτι ήταν remake:confused::(

*GrimReaper*
23-04-2012, 15:55
το τρειλερ παντως δειχνει ωραιο. Αλλα μετα το ποστ του guybrush50 δεν το διακινδυνευω. θα κανω λιγο υπομονη...

redglove
24-04-2012, 03:14
Είδα το Drive εγώ προχθές, μεγάλη πατάτα μου φάνηκε. Ο Γκόσλινγκ παίζει σα καθυστερημένος.

DON
24-04-2012, 10:31
είσαι καθυστερημένος.χαχαχαχα

*GrimReaper*
24-04-2012, 19:42
Είδα το Drive εγώ προχθές, μεγάλη πατάτα μου φάνηκε. Ο Γκόσλινγκ παίζει σα καθυστερημένος.

Nicolas Winding Refn..o αμερικανος αγγελοπουλος..χαλαρα.

παιζει να ειπε 8 προτασεις σε ολη την ταινια ο προταγωνιστης

redglove
24-04-2012, 22:24
Είδα το Drive εγώ προχθές, μεγάλη πατάτα μου φάνηκε. Ο Γκόσλινγκ παίζει σα καθυστερημένος.

Nicolas Winding Refn..o αμερικανος αγγελοπουλος..χαλαρα.

παιζει να ειπε 8 προτασεις σε ολη την ταινια ο προταγωνιστης

Γιατί, το σενάριο ήταν παραπάνω από μία σελίδα ξέρω'γω;

D.Rivers
25-04-2012, 12:08
Με χίλια αξίζει να δείτε το Intouchables!!! Πόσο ωραία ταινία!!! Γαλλικός κινηματογράφος ακόμα μια φορά...

SuperSayian
25-04-2012, 16:14
Παίδες σε όσους αρέσει ο Ευρωπαικός κινηματογράφος δείτε με κλειστά μάτια το Die Welle (http://www.imdb.com/title/tt1063669/).Για μένα χαλαρά στο TOP3 Ευρωπαϊκών ταινιών που εχω δει.Τεράστιο νόημα και σε βάζει και σε σκέψεις όταν τελειώσει.Υπάρχει ολόκληρη στο youtube με ελληνικούς υπότιτλους.Για όποιον ενδιαφέρεται ιδού
m5WnfA4EMxg

*GrimReaper*
01-05-2012, 22:34
The devil inside..σας προειδοποιω ΜΗΝ το δειτε. Οτι χειροτερο εχω δει σε ταινια με θεμα τν εξορκισμο κτλπ. Κι αυτο το first person camera shooting, ΕΛΕΟΣ πια φτανει! Νομιζουν οτι ειναι ωραιο...μονο στο Rec αξιζε.

KonTaz
02-05-2012, 00:34
Τι λες ρε.
Τέτοιο γέλιο είχα καιρό να ρίξω.(έχει καιρό να κάνει σκαστή πάσα ο αρχηγός)

Lavor7
02-05-2012, 00:40
The devil inside..σας προειδοποιω ΜΗΝ το δειτε. Οτι χειροτερο εχω δει σε ταινια με θεμα τν εξορκισμο κτλπ. Κι αυτο το first person camera shooting, ΕΛΕΟΣ πια φτανει! Νομιζουν οτι ειναι ωραιο...μονο στο Rec αξιζε.

Η σκηνή που δείχνει το βλέμα της εξορκιζόμενης να κοιτάει μέσα από το μηχάνημα είναι πολύ δυνατή.Επίσης έχει ωραίο τέλος.Η υπόλοιπη ταινία μέτρια ως κακή.

*GrimReaper*
02-05-2012, 01:32
The devil inside..σας προειδοποιω ΜΗΝ το δειτε. Οτι χειροτερο εχω δει σε ταινια με θεμα τν εξορκισμο κτλπ. Κι αυτο το first person camera shooting, ΕΛΕΟΣ πια φτανει! Νομιζουν οτι ειναι ωραιο...μονο στο Rec αξιζε.

Η σκηνή που δείχνει το βλέμα της εξορκιζόμενης να κοιτάει μέσα από το μηχάνημα είναι πολύ δυνατή.Επίσης έχει ωραίο τέλος.Η υπόλοιπη ταινία μέτρια ως κακή.

τι ωραιο τελος ρε....αιντε πηδαει απο τον εναν στον αλλον..φανταστικο. Επισης η ταινια εχει απειρα λαθη αν τα παρατηρησετε...

tt7
02-05-2012, 01:39
Ρε μαλέα Grim....Spoiler ρε αδερφε!!!!!!!!!!...χαχαχα

*GrimReaper*
02-05-2012, 02:56
Ρε μαλέα Grim....Spoiler ρε αδερφε!!!!!!!!!!...χαχαχα

δεν ειπα ουτε ποιος, ουτε τι, ουτε ποιον :p

*GrimReaper*
06-05-2012, 04:05
XQf3YP8p85I

Τσακ Νορις, μανταμ βανταμ, σφαχτονδερτονειγκερ και τα μυαλλα μας κοκκινα βαμμενα!

*GrimReaper*
28-05-2012, 18:58
δειτε την, χθες

PkULMOFpuCo

red champion
30-05-2012, 11:30
Παίδες σε όσους αρέσει ο Ευρωπαικός κινηματογράφος δείτε με κλειστά μάτια το Die Welle (http://www.imdb.com/title/tt1063669/).Για μένα χαλαρά στο TOP3 Ευρωπαϊκών ταινιών που εχω δει.Τεράστιο νόημα και σε βάζει και σε σκέψεις όταν τελειώσει.Υπάρχει ολόκληρη στο youtube με ελληνικούς υπότιτλους.Για όποιον ενδιαφέρεται ιδού
m5WnfA4EMxg

οταν ειχε βγει μας ειχαν παει με το σχολειο και ειχαμε ξετρελαθει ολοι....

υγ.εχει δει κανεις το η ζωη ειναι ενα θαυμα?

Hoichi
30-05-2012, 12:46
Δεν ξερω αν το εχει προτεινει καποιος πιο παλια...

INCENDIES του 2010, καναδογαλλικη παραγωγη.... Ε Ρ Γ Α Ρ Α !!!!


TqueRPdENFM

DON
30-05-2012, 14:01
ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ μεγάλο έργο.

D.Rivers
30-05-2012, 16:01
Πολύ καλές ερμηνείες, αλλά η υπόθεση με αηδίασε... Ανωμαλίες :D

*GrimReaper*
30-05-2012, 21:55
ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ μεγάλο έργο.

πανω απο 3 ωρες?

DON
30-05-2012, 23:46
χαχαχαχα!

*GrimReaper*
02-06-2012, 01:24
gw262ZCCy14

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
04-06-2012, 22:34
The Raid Redemption - Τρελή ταινία βασισμένη στο τρίπτυχο βία - δράση - αίμα! must see!

PkULMOFpuCo

3We_y8kxofA#!

DON
05-06-2012, 01:06
Ρε γυρίστε ταινία τον Olympiacos B.C. 2011-2012 να σπάσουν τα ταμεία!!!!!!!!!!!!!

deninho
05-06-2012, 01:32
πουλάς τα δικαιώματα (με spike lee για σκηνοθέτη), κάνεις και φιλικά με ομάδες του nba εκεί κι εδώ και στην κίνα, κι ανοίγεις αγορές (μιλάω για merchandising, όχι παίκτες)

δεν είναι κακό.

johny b
05-06-2012, 11:20
πουλάς τα δικαιώματα (με spike lee για σκηνοθέτη), κάνεις και φιλικά με ομάδες του nba εκεί κι εδώ και στην κίνα, κι ανοίγεις αγορές (μιλάω για merchandising, όχι παίκτες)

δεν είναι κακό.

O Σπαήκ Λι θ'αρχίσει τις μαλακίες με τα ρατσιστικά και θα μας τη σπάσει. Θα βάλει και τίποτα επικές μουσικές και μονολόγους διδακτικούς για τη ζωή και το Νέλσονα Μαντέλα. Μέχρι κανένα βιντεάκι τρίμπιουτ για γιουτουμπ είναι. H ταινία με θέμα τη φετινή χρονιά θα έχει τίτλο "Ιn the gums" και σκηνοθέτη το Μελ Γκίμπσον.