PDA

View Full Version : Κουβέντες για αλλόθρησκους


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

panagiotis
12-06-2012, 21:59
Γατος παντου αλλα μικροψυχος.Ας μεινει ο ιβκοιτς και μετα πανυγηριζουμε οσο θελουμε.

redglove
12-06-2012, 22:00
DON sorry που σου τρώω την δουλειά ρε φίλε αλλά αυτό έπρεπε να ποσταριστεί αμέσως!

https://dl.dropbox.com/u/32880410/PouTsaros.png

ΘΕΕ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

H greenstar το πόσταρε αυτό;

Όχι, αυτό το πόσταρε ο τύπος που έβριζε τον Ίβκοβιτς στον 4ο τελικό πριν τη συνέντευξη τύπου..

stefanos
12-06-2012, 22:03
αμα ειναι ετσι,τοτε στο κειμενο του ''καθρεφτιζεται'' ο πανικος τους.

dora7
12-06-2012, 22:08
DON sorry που σου τρώω την δουλειά ρε φίλε αλλά αυτό έπρεπε να ποσταριστεί αμέσως!

https://dl.dropbox.com/u/32880410/PouTsaros.png

ΘΕΕ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

θα γραψω αυτό που σου εγραψα και στο fb...

Νόμιζα ότι η απελπισία έχει όρια ...αλλα τελικά δεν εχει....είναι απυθμενη...;)

johny b
12-06-2012, 22:11
DON sorry που σου τρώω την δουλειά ρε φίλε αλλά αυτό έπρεπε να ποσταριστεί αμέσως!

https://dl.dropbox.com/u/32880410/PouTsaros.png

ΘΕΕ ΜΟΥ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΟΣΕΣ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

H greenstar το πόσταρε αυτό;

Όχι, αυτό το πόσταρε ο τύπος που έβριζε τον Ίβκοβιτς στον 4ο τελικό πριν τη συνέντευξη τύπου..

Αν αυτό το πόσταρε βάζελος μπράβο του. Και θέλω να τον γνωρίσω. Άτομο με τέτοια ψύχραιμη ματιά που γράφει για τον αντίπαλο ότι έφτιαξε γαμάτη ομάδα και θα του αλλάζει την Παναγία όπου τον πετυχαίνει είναι αναμφισβήτητα αξιόλογο. Απ'όλους εδώ μέσα μόνο η Ρεντστάρ τον πιάνει.

tt7
12-06-2012, 22:11
Μαλάκες δεν είναι επικό το DoubleTeam????

Pony4 αλλά κυρίως Sarunas οι αγαπημένοι μου!!!!!

o Pony4 είναι αγνός φίλαθλος του βάζελου και αναγνωρίζει πόσο προπονητάρα είναι ο Ίβκοβιτς άσχετα με το τι έκανε μετά...ωραίος τύπος!!!!

Eleni7
12-06-2012, 22:25
Εγω αυτο το double team πρωτη φορα το ακουω.Να υποθεσω οτι χανω,ε;

SuperSayian
12-06-2012, 22:39
Εγω αυτο το double team πρωτη φορα το ακουω.Να υποθεσω οτι χανω,ε;

Κ εγω πρώτη φορά το άκουσα αλλά με μια ματιά που έριξα είναι θησαυρός!:D

Eleni7
12-06-2012, 22:46
Καλε τι διαμαντακι ειναι αυτο;ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Γιατι δεν μας το λεγατε πιο νωρις παλιοπαιδα;

deninho
12-06-2012, 22:52
αποτίω φόρο τιμής, αλλάζοντας άβαταρ.

Beeroy
12-06-2012, 23:02
Λοιπόν, μόλις μπήκα για πρώτη φορά στο double team...
Αφού πρόλαβα να κατουρηθώ στα γέλια με το ύφος κυρίως όσων διάβαζα, ήρθε το τελειωτικό χτύπημα: στα δεξιά της κεντρικής σελίδας υπάρχει poll για τον επόμενο προπονητή της Πανάθας με πάνω από 30 επιλογές...
ΚΑΙ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ: ΖΕΛΙΚΟ ΠΑΒΛΙΣΕΒΙΤΣ Ή ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΥΡΙΤΣΗΣ??????
Όχι πείτε μου, περιμένω μια απάντηση!!!!!!!!!!!!!!
ΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tarlac827
12-06-2012, 23:12
Ο Δημήτρης Ιτούδης 27.27% (3 votes)

Other: 27.27% (3 votes)

Ο Πίνι Γκέρσον 18.18% (2 votes)

Ο Αργύρης Πεδουλάκης 9.09% (1 votes)

Ο Ντούσκο Βουγιόσεβιτς 9.09% (1 votes)

Ο Φίλιππας Συρίγος 9.09% (1 votes):D:D:D:D:D:

Κάνε να βγεί αληθινόοοοοοοο......................

Μου έχουν φτιάξει την μέρα...δεν αντέχω από τα γέλια.....έχουν πάντως αυτοσαρκασμό......

DON
12-06-2012, 23:12
H greenstar το πόσταρε αυτό;

Όχι, αυτό το πόσταρε ο τύπος που έβριζε τον Ίβκοβιτς στον 4ο τελικό πριν τη συνέντευξη τύπου..[/QUOTE]

Ποιός, ποιός ντεν καταλαμπαίνω μπρε!

panagiotis
12-06-2012, 23:14
Φιλλιπας Συριγος δαγκωτο!

DON
12-06-2012, 23:16
ΟΛΟΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΓΙΑΝΝΑΚΗ. Πιο troll πεθαίνεις!

Eleni7
12-06-2012, 23:16
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ενα σας λεω.Εχω αραξει,εχω φτιαξει ποπ κορν και σερφαρω!Τι γελιο ειναι αυτο;ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ

All-time favorite αυτο το blog! (σορι DON:p)

DON
12-06-2012, 23:24
Ο Γιαννάκης λέει πάει Λιμόζ!!!!!

ΠΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΣ, ΠΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΣ, ΟΥΝ ΜΠΟΛ ΙΝ ΦΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

tt7
12-06-2012, 23:26
Ρε μην κοροιευετε είναι πιο παλιό από το redhoops.....Και ίσως πιο παλιό και από του Don !!!!!

Don είσαι all time favorite εκεί μέσα ε??? Το ξέρεις ????

DON
12-06-2012, 23:27
Χριστέ μου αυτό που ζούμε φέτος το χρώσταγες να ξέρεις. ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΣ!

Αισθάνομαι το ίδιο χάλια, όσο αισθανόμουν εκείνο το απόγευμα της Ριζούπολης και εκείνο της Παιανίας όταν χάσαμε το Μιχάλη. Νιώθω ότι ένα κομμάτι του Παναθηναϊκού σκοτώθηκε σήμερα. Δεν υπάρχουν λόγια. Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος "θανάτου". Δημήτρης Γιαννακόπουλος απλά δεν υφίσταται πλέον για τον Παναθηναϊκό. Οικογένεια Γιαννακόπουλου δεν υφίσταται πλέον για τον Παναθηναϊκό. Μην μου ξαναμιλήσει κανείς γι αυτούς. Προδοτόπουλοι, χόμπιτ στο ανάστημα, Γκόλουμ στην ψυχή. Κρίμα πραγματικά να γκρεμίσουν σταδιακά τα τελευταία δύο χρόνια όσα έχτιζαν τα προηγούμενα. Γκρέμιζαν βέβαια και τότε παράλληλα στον ερασιτέχνη, αλλά είμασταν τυφλωμένοι απ' τον Παύλο το Θεό...

Eleni7
12-06-2012, 23:55
Ρε εχετε μπει double team και τρολαρετε;Στην ψηφοφορια για τον επομενο προπονητη του Παο προηγειται ο Συριγος με 27,5% ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

natag
13-06-2012, 00:07
Ρε εχετε μπει double team και τρολαρετε;Στην ψηφοφορια για τον επομενο προπονητη του Παο προηγειται ο Συριγος με 27,5% ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Εγω παντως ημουν ο 1ος...:D Η εποχη του τρολαρισματος μολις ξεκινησε, οπως και το καλοκαιρι...

edit: Ειναι τοσο βλακες που μπορεις να ψηφισεις οσες φορες θελεις...τον Συριγο...

DON
13-06-2012, 00:29
Αρνούμαι να σκέφτομαι τον επόμενο για την ώρα τουλάχιστον.
“ I am million miles away sailing on a driftwood on a windy bay “
Μπλουζιές , μπύρες , πένθος

Presvis
13-06-2012, 00:29
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ στο poll ψήφισα στο others και έγραψα DON! Ποιος Ζοτσ και Ντούντα και Μεσίνα? DON δαγκωτό!!!

Eleni7
13-06-2012, 00:34
Και εγω Συριγο ψηφισα!:p

angelman
13-06-2012, 00:39
καρφωτο Παναγιωτη Γιαννακη

Lavor7
13-06-2012, 01:53
Ζότσαρε μεγάλε και τρανέ αν πας στη Ρωσία μην αφήνεις τα αρχίδια σου στο πάτωμα.Μπορεί να κολλήσουν στον πάγο.
Ρε παιδιά ο ντράγκον κόουτς πόσο συρτός μπορεί να είναι???Σε δυο χρόνια απέρριψε 3 4 τούρκικες ομάδες ,τη βαλένθια,τη σπαρτακ για να πάει να δουλέψει στη λιμόζ την ομάδα της καρδιάς του να τη σώσει από τον υποβιβασμό.

tt7
13-06-2012, 01:54
Την πάτησε μπορεί να τον έπαιρναν για πλάκα στον βάζελο ...χαχα...

Πάντως για πλάκα την κάνει πρωταθλήτρια στο αστείο Γαλλικό πρωτάθλημα...

Eleni7
13-06-2012, 02:06
Αυτο για την Λιμοζ το λετε σοβαρα;Γιατι τοση ωρα εγω νομιζα οτι κανατε πλακα!

KonTaz
13-06-2012, 02:15
LRyzBVSXbWU

Obradovic para para pa perom perom

ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Lavor7
13-06-2012, 02:24
Βασικά είχε ανακοινώσει την παραμονή του Ντούντα μέσα του.Παρεξηγήθηκαν οι δηλώσεις

walter berry
13-06-2012, 03:50
ΜΑΓΚΕΣ, στα ίσα το λέο.
η ΗΔΟΝΗ που νιώθω σήμερα απο το απεγνωσμένο κλάμα τον βάζελων για την φυγή του ζότς, και ταυτόχρονα για την κατανόηση απο μέρους τους ότι το ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑ κατέρρευσε σε μίση χρόνια ολυμπιακού πέους, είναι πάνω και απο 3 σερί πρωταθλήματα στο ΣΕΦ!! (μόνο η κούπα στην Πόλη, θα στέκει ως απόλυτη στιγμή για μιά ζωή.)
ΖΟΥΜΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΑΓΙΚΕΣ, ΤΗΝ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΜΑΣ.
ο θεός τα έδωσε στους χουπίτες ΟΛΑ μέσα σε μια χρονιά.
ελά παιδιά, ας το κλείσουμε και ας πάμε σπίτια μας!

DCS7
13-06-2012, 04:07
Obradovic para para pa perom perom

ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

obradovic mpe mpe mpe mpeeeeeeeeeeeeeeee

Eleni7
13-06-2012, 11:14
Θα τον κλαινε πολλες μερες ακομα τον "πεθαμενο" οι απεναντι;

DON
13-06-2012, 11:22
Εύχομαι τα 15 χρόνια τα δικά μας να είναι η αρχή για αυτούς. Τώρα πάω για ρεπορτάζ και έρχομαι με αχνιστό υλικό.

edit : μιλάμε για ποταμούς, σελίδες επι σελίδων, η αποδελτίωση και η συλλογή των best of είναι task ανεπανάληπτο. δώστε χρόνο.

Eleni7
13-06-2012, 11:36
Αντε,δεν μπορουμε να περιμενουμε!

DON
13-06-2012, 12:07
----
ΠΑΓΩΜΑΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΡΕ.
----
πάρε και κανάν πεδουλάκη και κανά καλαφατάκη τώρα να νιώθεις ηθικά ικανοποιημένος ότι μας γάμησες εντελώς ρε...
----
Δεν...
Απλα δεν...
Δεν εχω το κουραγιο...
----
δεν βγαινει απο το στομα του το αντιο..δεν μπορω να το συνειδητοποιησω..τρεμω ολοκληρος..δεν γινεται να συμβαινει αυτο το πραγμα..
----
Νοιώθω όπως τον Σεπτέμβρη του 1996. Τότε που ο πρώκτορας άλλαξε τις λίστες των διαιτητών στο ποδόσφαιρο. Και η χούντα ξεκίνησε ανώδυνα σαν καρκίνος...
----
ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΟΑΚΑ ΝΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΣΕ ΄΄ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ΄΄. ΟΧΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ. ΝΑ ΛΕΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΤΙ ΄΄ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ΄΄.
----
σημερα εδιωξες τον πατερα μας..
εισαι πατροκτονος και ετσι θα αντιμετωπιζεσαι πλεον
----
Πριν λίγο ο Παναθηναικός μίκρυνε κ άλλο. Ή μάλλον τον μίκρυναν...
----
Δεν υπάρχει θεός γαμώ τα πάντα μου μέσααααα. Δεν υπάρχεις ρε πούστη...
----
Kαποτε, ο αστικος μυθος λεει οτι, αυξηθηκε η ασπιρινη 1 δρχ για να ερθει ο Human Highlight Film... Kι εσυ αντι να κανεις στον Σερβο πιπες...
----
Αυτή την στιγμή εμενα τα 6 Ευρωπαικα δεν μου λένε τπτ... Πλέον μόλις σκέφτομαι την οικογένεια σας αμέσως στο μυαλό μου έρχεται....
1)η καταστροφή του ερασιτέχνη
2)η συμμαχία με τον τζιγγερ και το διώξιμο Πατερα και Βγενο
3)η φυγή του Ζοτς...
----
Δεν αποδέχομαι οτι μπορεί να συνεχίσει να υπάρχει μπασκετικός Παναθηναϊκός χωρίς εσένα. Χωρίς την τεράστια μορφή σου που απέπνεε Παναθηναϊκή υγεία και ήθος. Δεν είναι δυνατόν να το ζούμε αυτό εξαιτίας του σύγχρονου Ηρόστρατου του Παναθηναϊκού.
----
gamithike to kalokairi mas
----
γαμήθηκε το είναι μας...
----
Έχει κι άλλο, δεν τελειώσαμε ακόμα, ούτε στη μέση έχουμε φτάσει...
----

ένα απλό preview!!!

DON
13-06-2012, 12:19
----
Φανταζομαι τι εχει να ακολουθησει...Φυγη ΚΑΙ πρωτοκλασατων...Βεβαια γαμηθηκαν ολα, εφυγε ο ΘΕΟΣ..Τιποτα δε θα ειναι οπως πριν.Ευχομαι μονο η ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ για το συλλογο οταν ερθει να μην εχει μεσα τσιφλικαδες Γιαννακοπουλους και Βαρδινογιαννηδες.
----
εχουμε να τραβηξουμε πολλα φετος απ'οτι φαινεται και στα δυο αθληματα....
----
Η ΔΩΔΕΚΑΤΗ ΙΟΥΝΙΟΥ ΗΜΕΡΑ «ΠΕΝΘΟΥΣ»....ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΓΑΛΟΥΧΗΘΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΗΘΟΣ, ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΑΞΙΕΣ, ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ, ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΡΙΣΕ Ο ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΜΑΣ.
----
Υπάρχει πιθανότητα να μείνει ο Μητσάρας??? Τι συζητάμε τώρα...
----
ΠΟΣΗ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΣΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ...ΟΙ ΠΙΚΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΕ....
----
Δημητρη Γιαννακοπουλε εισαι ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ!!!!!
Στηριξη μηδεν.... Εισαι εχθρος του Παναθηναικου!!!!
Και Νοβιτζκι να φερεις ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ!!!!
----
den exw orexi gia tipota......................
----
edit by gwf akoma den efyge ksekinas kouventa gia proponiti ban 1 vdomada
----
όποιος και να έρθει πουτανάκι του ζοτς θα έχει υπάρξει σε κάποια φάση, σίγουρα
----
θα του φωναζουμε "εδω ειναι το σπιτι σου ζελικο θεε"
και θα κλεει και αυτος και εμεις και θα ραγισουν και οι πετρες..
----
Καλα, ας μη βιαζομαστε. Εγω , αν ο Διαμαντιδης αρνηθει την μειωση συμβολαιου που του εχει ετοιμη το μπασμενο και σηκωθει να φυγει, δε θα κρατησω την παραμικρη κακια.
----
Τον Μητσο τον λατρευω. Αλλα εχω φαει τετοια ξενερα που πραγματικα στ *#*#*}(# μου. Ετσι κ αλλιως το τμημα ποτε δεν θα ξαναειναι ιδιο.
----
ηδη ο κωστας εχει ανοιξει τα κιταπια του για μπασκετικους σκαζνι-πεσειρο-μπακε
----
ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΠΑΡΑ ΠΑΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ
----
40 χρονών γμτ και πονάω σαν έφηβος που τον έφτυσε ο πρώτος του έρωτας.
----
απίστευτα σπαστικά τα ''σ ευχαριστούμε'' ''δε θα σε ξεχάσουμε'' ''θα ξανασυναντηθούμε''
για τον ομπράντοβιτς μιλάμε γαμώ το βούδα και ότι θείο υπάρχει
δεν γίνεται να φύγει,κάτι θα προλαβαίνουμε ακόμα
----
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ.. ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΗ ΦΑΡΣΑ..
----
Δεν ειμαι καλα
----
η χειρότερη κατάντια μας είναι που κάνουμε διαδικτυακή ψυχοθεραπεία, ΤΟΣΟ ZOMBIE μας έχουν καταντήσει.
----
Δεν μπορώ να το πιστέψω...
απλά, δεν μπορώ...
Πονάω ρε πούστη μου..
----

έχει ακόμα καμιά 50αριά σελίδες. Πονάνε τα μάτια!

linas7
13-06-2012, 12:25
http://tilesport.infolabs.gr/videos/4650/%CE%A1%CE%B5%CF%84%CF%81%CF%8C-%CE%93%CE%BB%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B9-%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%C F%8A%CE%BA%CE%BF%CF%8D


Deite se auto to video sto 4:18 ton thanasaki na xoreuei tsifteteli hahahahaha

userNOname7
13-06-2012, 12:33
don..συγκινηθηκα ρε μπαγασα με αυτα που ποσταρες...ζελικο γυρνα πισωωωωω

DON
13-06-2012, 12:34
----
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα για εμας.
Στο Μπασκετ ειχαμε τον Ζελικο, τωρα?
----
Δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν θα ξαναδω τον ζοτς να πανηγυριζει με τον μητσο εναν τιτλο....
----
Ρε ΔΓ, παρτο χαμπάρι...Φέρε 10 προπονητές στον πάγκο, φέρε το Γουειντ, το Νοβιτζκι, το Γκασολ, τον Κόμπε, δώσε ελιξήριο στο Σάρας και στο Μαικ να γινουν παλι 28 ετών, κράτα το Μήτσο, κάνε ό,τι γουσταρεις...Σήμερα έγραψες ιστορία και πλέον τίποτα δεν ειναι ιδιο.
----
Τουλάχιστον τώρα πια δε φοβόμαστε. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να μας πάρουν.
----
Οταν εισαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ κοιτας ολο το Συλλογο δεν υπαρχουν παιδια και αποπαιδια και τα τελευταια τριαντα ειναι τα χειροτερα μας!
----
Και τι θες δλδ; Να κάτσουν ο Σάρας, ο ΔΔ, ο Μπατίστ, ο Τσαρτσαρής και οι άλλοι παικταράδες να ξεφτιλίζονται υπό τη σκεπή του Δημήτρη Γιαννακόπουλου;
Να σηκωθούν να φύγουν όλοι. Δεν τους αξίζει ούτε η ξεφτίλα ούτε η διαπόμπευση. Αυτοί είναι μύθοι, δεν είναι απλοί παίκτες.
----
Να φυγουν ρε... Να φυγουν.... Να μεινουν να κανουν τι; Να τους γαμανε οι καρπαζοπουλοι και η πρασινη; Να φυγουν μπας ξυπνησουν ολοι...να φυγουν... Πρεπει να γινει κατι ακραιο για να ξυπνησουν....ας ειναι αυη η χρονια το μεταβατικο σταδιο και απο του παραχρονου συνεχιζουμε....
----
Την σημερινή μεγαλύτερη ημέρα του Πούστη την προετοίμαζαν απο πέρυσι. Μέσα σε ένα χρόνο κατάφεραν και του έδωσαν τα πάντα.
Σήμερα απλά του εξασφάλισαν την συνέχεια για πολλά χρόνια.
Τουλάχιστον ας πάνε στη Χαλυβουργική να τους κόψουν και κανένα μηνιάτικο για την υπηρεσία που τους προσέφεραν.
----
Μπερτομεου κανονισε στην κληρωση να τυχουμε με ομαδα του ζοτς...
----
Η πρωτη προδοσια δεν εγινε στο Πεντελικο, εγινε στη Μαλαισια. Θα το πληρωνουμε για παρα πολλα χρονια οπως φαινεται.
----
Θα μας φέρει κανέναν Μπουρούση ο μικρός. Εκεί να δείτε πλάκα. Θα κάνει μόνος του τις μεταγραφές και μετά θα μας φέρει και κανέναν Καλαφατάκη για πάγκο.
----
Αν ειχες ανοιξει εστω μια φορα το συρταρι στη καε.
Θα ειχες δει το συμβολαιο του Ντραζεν, που ηταν ετοιμος να ερθει στο Παναθηναϊκο.
Αυτον τον σκοτωσε η μοιρα και η ατυχια.
ΤΟΝ ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΩΣ..
----
o ακατομαστος ειναι πλεον για μενα οτι πιο κοντα στο τζοφρι λανιστερ.
----
Πρώτον, δεν θα φέρει κανέναν Καλαφατάκη, θα προσπαθήσει να φέρει κάποιον γουαναμπή Ζοτς, δηλαδή κανέναν Μεσίνα, κανέναν Καζλάουσκας
----
αυτό σκεφτόμουν και γω..και να κάτσει να ρίξουμε καμιά 40άρα στον γαύρο και μετα να γίνει το άσπρο μαύρο..αλλά αυτά είναι πολύ μελλοντικά.
----
Ας απολαύσουμε και φέτος τον μεγαλύτερο παίχτη που έβγαλε η Ελλάδα μαζί με τον Γκάλη (αν μείνει και δεν έχει ξενερώσει τελείως) και από του χρόνου βλέπουμε.
----
τσαμπα κανετε αγωνιστικες αναλυσεις....
----
Να ειναι ορθιος και να δειχνει το συστημα στον Μητσο....
Και σκεφτομαι οτι δεν θα ειναι εκει ξανα.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ουτε ματς στην τηλεοραση δεν θα αντεχω να βλεπω...
----
το μονο που ευχομαι ειναι....τωρα που εφυγε ο μονος ανθρωπος που κρατουσε ορθιο αυτο το οικοδομημα με το ονομα Π.Α.Ο., αυτο να καταρευσει και να πλακωσει τις 2 οικογενειες που μας οδηγουν στον αφανισμο, και μετα να το χτισουμε απο την αρχη, απο τα συντριμμια του...
----
Dhmhtrh Itoudh mporei oloi na thelame na hsouna o diadoxos tou Terastiou otan aytos efeyge me alles synthikes,alla twra se parakalw polu EAN sou proteinei o Tzigger tou basket na meineis,mh dexteis.kai eimai sigouros pws etsi tha prakseis...
----
Λοιπον,ο συλλογος οδηγειται μαθηματικα στον αφανισμο σε ολα τα τμηματα.
----
καθημερινα διωχνουν οτι αγαπαμε.διωξανε τον ivanchitz,τον τζιμπριλ,ΤΟΝ ΦΩΤΣΗ,ΤΟΝ ΝΤΡΟΥ,τον νινη,ετοιμαζονται για λετο,και οποιον αλλον εχουνε διωξει μεχρι προχθες
----
στην νεα σεζον το μπασκετ θα ειναι οτι ακριβως και το ποδοσφαιρο, μια ομαδα χωρις υγεια, με παραγκα του γαβρου, και οτι καλο παει να γινει θα διωχνεται απο την ομαδα απο τον μεγαλομετοχο.
----
Ο Παναθηναϊκός επιστρέφει σε εποχές Παβλίσεβιτς - Πολίτη - Κιουμουρτζόγλου.
----
την μεγαλύτερη πούτσα μας την φυλάξαν για το τέλος.μαλάκες μάγιας τελειώνετε γαμιόλες
----
Κλαιω ,κυριολεκτικα κλαιω ,γαμω το συμπαν ολο ...
----
ποιον προπονητη να ακουσει τωρα ο διαμαντιδης.?
τον μπαρτζωκα η τον πεδουλακη.?
ντροπη σας ξεφτιλες!
----
Δεν ειμαι καλα, 2η μερα
Δεν γινεται να τα τραβαμε ολα αυτα
----
θα παθουμε τιποτα δεν αντεχεται τοση πικρα ρε πουστη γαμω τα παντα μου
----
τώρα αρχίζουν όλα....η ζωή χωρίς Ζοτς δεν συνεχίζεται..και αυτό το καταλαβαίνουν όσοι πονάνε πραγματικά αυτή την ομαδάρα και οχι αυτοί που έχουν τον Παναθηναικό για να παίζουν στοίχημα κανένα κρασί και καμία γαλοπούλα στην δουλειά τους
----
Είμαστε όλοι παγωμένοι. Μη λέμε μεγάλα λόγια και αφορισμούς. Ο χρόνος θα δείξει αν και δυστυχώς κανένας μας δεν έχει κανένα λόγο να είναι θετικός.
----

Αυτά χωρίς να ούτε μια λέξη απο το topic του μέγιστου μπεκροκανάτα. Φανταστείτε. Δεν περιγράφω άλλο!

lamar
13-06-2012, 12:36
hyYGkWeo_SM

Tι εγινε ρε παιδια, εφυγε ο μεγαλος??? Γιατι εδω αλλα λεει...

sousami7
13-06-2012, 12:37
Πιστεύω τα κλάματα των "έξω απο δω" είναι ΕΠΙΚΑ!!!!!!!!
Θα γελάμε απο το πρωί μέχρι το βράδυ...

Eleni7
13-06-2012, 12:38
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τζοφρει Λανιστερ λεει ο αλλος!ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

DON σταματα δεν μπορω αλλο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

lamar
13-06-2012, 12:42
Αυτο ομως τα ξεπερναει ολα... Ατακα βαζελου...

"Κακομοίρη... θα καταντήσεις σαν τον άλλον του ποδοσφαίρου, θα σηκώνουμε τρόπαια και δεν θα μπορείς να βγάλεις ούτε φώτο με την κούπα."

Δεν αντεχω αλλο λεμε...

2012!!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

LFO
13-06-2012, 12:46
[I]
ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΠΑΡΑ ΠΑΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ
----


Μου εχει φυγει η σπληνα απο τα γελια....

DON
13-06-2012, 12:46
Ρε σας λέω...Δεν άνοιξα καν topic Ζοτς..μια 50άρα σελίδες όχι αστεία. Το έκλεισα δεν αντέχω.

Morrison
13-06-2012, 12:52
Kάτι τέτοιο...;
Πλάκα πλάκα έχει πιο μισητή φάτσα από Τζόφρευ.


http://thumbnails66.imagebam.com/19598/23808c195972084.jpg (http://www.imagebam.com/image/23808c195972084)

red hoopligan
13-06-2012, 12:56
[I]
ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΠΑΡΑ ΠΑΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ
----



Kontaz εσυ?

Eleni7
13-06-2012, 12:59
Kάτι τέτοιο...;
Πλάκα πλάκα έχει πιο μισητή φάτσα από Τζόφρευ.


http://thumbnails66.imagebam.com/19598/23808c195972084.jpg (http://www.imagebam.com/image/23808c195972084)

ΣΒΗΝΩ!ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

tt7
13-06-2012, 13:03
2012!!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

ΝΤΟΥΝΤΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ !!!!!!

Αυτό είναι το σωστό!!!!!

lamar
13-06-2012, 13:03
2012!!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

ΝΤΟΥΝΤΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ !!!!!!

Αυτό είναι το σωστό!!!!!

Οχι δεν ειναι αυτο το σωστο... Γιατι και ο Ερνεστο πλακα τους εκανε...

DON
13-06-2012, 13:04
Να κρεμαστεί η καρέκλα του Ζοτς. Άμεσα.

http://lajuliaficationdumonde.files.wordpress.com/2010/08/anthropologie-knotted-melati-hanging-chair.jpg

dora7
13-06-2012, 13:17
Την σημερινή μεγαλύτερη ημέρα του Πούστη την προετοίμαζαν απο πέρυσι. Μέσα σε ένα χρόνο κατάφεραν και του έδωσαν τα πάντα.
Σήμερα απλά του εξασφάλισαν την συνέχεια για πολλά χρόνια.
Τουλάχιστον ας πάνε στη Χαλυβουργική να τους κόψουν και κανένα μηνιάτικο για την υπηρεσία που τους προσέφεραν.----

πολύ γελιο, δεν εχω πια νεφρα, αλλα μ' αυτο το απο πανω παρεδωσα πνευμα.....:p

lamar
13-06-2012, 13:22
Eσυ δεν ντρεπεσαι, παντρεμενη γυναικα, να μπαινεις σε τετοια μερη και να ξεσαλωνεις ετσι???:cool:

dora7
13-06-2012, 13:23
Eσυ δεν ντρεπεσαι, παντρεμενη γυναικα, να μπαινεις σε τετοια μερη και να ξεσαλωνεις ετσι???:cool:

και οι παντρεμενες εχουν ψυχή......:p;)

deninho
13-06-2012, 13:25
Την σημερινή μεγαλύτερη ημέρα του Πούστη την προετοίμαζαν απο πέρυσι. Μέσα σε ένα χρόνο κατάφεραν και του έδωσαν τα πάντα.
Σήμερα απλά του εξασφάλισαν την συνέχεια για πολλά χρόνια.
Τουλάχιστον ας πάνε στη Χαλυβουργική να τους κόψουν και κανένα μηνιάτικο για την υπηρεσία που τους προσέφεραν.----

πολύ γελιο, δεν εχω πια νεφρα, αλλα μ' αυτο το απο πανω παρεδωσα πνευμα.....:p

Λογικά το παραπάνω ποστ το έγραψε o σάδα που τώρα τρολλάρει τους βάζελους

DCS7
13-06-2012, 14:16
"... Τέλος, κάποιες φήμες άφηναν ανοιχτό το ενδεχόμενο επιστροφής του Ντρου Νίκολας, αλλά κάτι τέτοιο δείχνει πρόωρο."

Δεν μπορεί ... ονειρεύομαι. Δεν υπάρχει τέτοιο γέλιο, πρέπει να εχω πεθάνει και είμαι στον παράδεισο!!!

tt7
13-06-2012, 14:30
2012!!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

ΝΤΟΥΝΤΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ !!!!!!

Αυτό είναι το σωστό!!!!!

Οχι δεν ειναι αυτο το σωστο... Γιατι και ο Ερνεστο πλακα τους εκανε...

Για μπάσκετ μιλάμε τώρα ρε μαν..:cool:

standby25
13-06-2012, 14:37
εποχη Τρακη ξημερωσε
WAOO2_2TbIk

ε ρε γελια

natag
13-06-2012, 14:37
Ειναι τοσο βλακες, που αν τους ελεγαν οτι ο παναθηναικος δεν θα παρει κανεναν προπονητη τιμης ενεκεν στον Ζοτς, θα ηταν τρισευτυχισμενοι...

damon7
13-06-2012, 15:29
Κρίμα ρε Ζοτς,έχασε και ο φίλος μου με την κάβα τον καλύτερο πελάτη που είχε μπερδέψει την σαμπάνια με το νερό...
Φαντάζομαι όταν θα κατανάλωνες και μεγάλες ποσότητες,θα είχες το ιδανικότερο μελιτζανί χρώμα.Καλύτερο και από τον φετινό 5ο τελικό...

SuperSayian
13-06-2012, 16:10
Τράκη εγω σε προσκυνώ πάντως!!Αυτός ο άνθρωπος φτάνει στα όρια του μύθου,μέσα σε λίγες μέρες έκανε τα βαζέλια να κλαίνε,τους δίχασε,έστρεψε τον κόσμο της ομάδας του ενάντια στην οικογένεια του και έκανε τον Ζοτς να φαίνεται αθώα περιστέρα και οτι για ολα φταίει ο ίδιος.ΔΓ είσαι μέγιστος!!!!!Αν θέλετε να καταστρέψετε κάτι μέσα σε ελάχιστες μέρες καλέστε τον είναι ικανός να ισοπεδώσει τα πάντα και να πάρει ολη την ευθύνη πάνω του!

Απ την άλλη πόσο αλεπού είσαι ρε Ζοτς?Ήξερε οτι ο κόσμος γνώριζε για την κόντρα του με τον Γιωτά και έτσι άφησε στην άκρη τα οικονομικά(που σίγουρα τον καίνε) και πέταξε έτσι το μπαλάκι του σεβασμού για την αποχώρηση του γνωρίζοντας έτσι κ αλλιώς πως τον Τράκη δεν τον χωνεύουν ούτε τα ντουβάρια του ΟΑΚΑ.Αποτέλεσμα?90% των πράσινων προβάτων να τον έχουν Αγιοποιήση και να θεωρούν υπεύθυνο τον ΔΓ!χαχαχαχαχα πολλά γέλια η ιστορία.

kseplenhs
13-06-2012, 16:17
την μεγαλύτερη πούτσα μας την φυλάξαν για το τέλος.μαλάκες μάγιας τελειώνετε γαμιόλες

Δεν αντέχω.Τα νεφρά μου...

lamar
13-06-2012, 19:49
2012!!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

ΝΤΟΥΝΤΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ !!!!!!

Αυτό είναι το σωστό!!!!!

Οχι δεν ειναι αυτο το σωστο... Γιατι και ο Ερνεστο πλακα τους εκανε...

Για μπάσκετ μιλάμε τώρα ρε μαν..:cool:

Eσυ μιλας για μπασκετ... Εγω μιλαω για το 2012!!!;)

KonTaz
13-06-2012, 19:54
Πόσες φορές θα πούμε ότι ο Τζόφρευ είναι καλό παιδί?

ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑ ΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ

DON
13-06-2012, 21:40
nqmEwZVqiPQ

Eleni7
13-06-2012, 22:00
KonTaz μην κανεις σποιλερ!

μιγάδας
14-06-2012, 00:47
οχι ρε ζελικο απο τωρα, οχι ρε ζελικο.....κατσε ρε παλικαρι μου να απομυθοποιηθεις κι εσυ να τελειωνουμε....που πας αγορι μου, μηπως ισχυει και σε σενα το ''ο κουμπαρος κι η κουμπαρα'';;;

ε ρε πουστη, μονο μια χρονια κρατησε το καλο....


για να τα λεμε ολα ομως......
Οσες κουπες και να εχει γραψει η πρασινη βρωμοιστορια, τα γεγονοτα εχουν ως εξης: Ο Ζοτς βρηκε τον βαζελο πρωταθλητη και τον αφηνει 2ο...
.

τωρα μαλλον κανεις πλακα, γιατι αν οχι, σορρι που θα στο πω, αλλα βγαζεις κομπλεξ για αυτα που σε κερναγε 14 χρονια ο μελιτζανας....γιατι ασχετα αν εσυ ειχες γκουλιας και κολιεβιτς και γιαννακη, ησουν το πουτανακι του μεχρι να ρθει ο σοφος...

natag
14-06-2012, 00:59
τωρα μαλλον κανεις πλακα, γιατι αν οχι, σορρι που θα στο πω, αλλα βγαζεις κομπλεξ για αυτα που σε κερναγε 14 χρονια ο μελιτζανας....γιατι ασχετα αν εσυ ειχες γκουλιας και κολιεβιτς και γιαννακη, ησουν το πουτανακι του μεχρι να ρθει ο σοφος...

Ασε ρε που θα μου κανεις και μαθημα...

μιγάδας
14-06-2012, 01:04
δε θελω να σου κανω μαθημα, αλλα αλλο ολυμπιακος κι αλλο βαζελος......αυτοι δεν αναγνωριζουν τιποτα. το να λες οτι ο μελιτζανας τον εκανε 2ο απο 1ο τη στιγμη που του εδωσε 5 ευρωπαϊκα και 11 πρωταθληματα(τα 2 κλεμμενα ναι, τα αλλα με γκουλιας και γιαννακη, αλλα πρωταθληματα και παλι) ειναι κομπλεξικο

redglove
14-06-2012, 01:09
δε θελω να σου κανω μαθημα, αλλα αλλο ολυμπιακος κι αλλο βαζελος......αυτοι δεν αναγνωριζουν τιποτα. το να λες οτι ο μελιτζανας τον εκανε 2ο απο 1ο τη στιγμη που του εδωσε 5 ευρωπαϊκα και 11 πρωταθληματα(τα 2 κλεμμενα ναι, τα αλλα με γκουλιας και γιαννακη, αλλα πρωταθληματα και παλι) ειναι κομπλεξικο

Και το ότι ο Ζοτς αφήνει μία ομάδα με μόνο δύο συμβόλαια και στην δυσκολότερη στιγμή της ιστορίας της τί είναι; Δειγμα ανωτερότητας;

stefanos
14-06-2012, 01:12
σαφως κ αναγνωριζουμε εμεις οι Ολυμπιακοι,απλως δεν μας αρεσει κ η ''ατακτη υποχωρηση'' που κανει ενας προπονητης που παντα ειχε το σεβασμο μας ασχετα με την παντα υπαρχουσα καζουρα.Νομιζω οτι ο nataq ηθελε να πει το ''εδω σε θελω καβουρα''...

μιγάδας
14-06-2012, 01:13
το οτι κοτευει τωρα ο ζελικο δεν εχει καμια σχεση ρε παιδια με το οτι τοσα χρονια σε ειχε απο κατω! τι να κανουμε δηλαδη, ηρθε ο σοφος, του τον εκανε σουρωτηρι, φευγει η κοτα πριν συνεχισει ο πορνογερος το βιασμο, αλλα πριν το σοφο σε εκανε ο,τι ηθελε.....ειναι απλο....δεν μπορεις να λες οτι τον πηρε πρωταθλητη και τον εκανε 2ο....με 5 ευρωπαϊκα....ελεος δλδ....

stefanos
14-06-2012, 01:14
αν ''κοτεψε'' παντως δεν το κανει λιγοτερο καλο προπονητη απο αυτο που ειναι.Τον απομυθοποιηθει παντως,τουλαχιστον στα δικα μου ματια..

natag
14-06-2012, 01:16
Ειμαι κομπλεξικος...

Και αμα θες γινομαι και προκλητικος και σου λεω οτι πλεον το μπασκετικο μου ονειρο, περα απο τους τιτλους, ειναι να ανανεωσει ο Ντουντα για 2 χρονια και μετα να αναλαβει ο Ζοτς γιατι θα ειναι η καλυτερη λυση να συνεχισει το εργο του...Και μιλαω οσο πιο σοβαρα γινεται...Αλλα αυτο το κραταω για μενα γιατι αν το πω ανοιχτα θα με βριζει ολο το φορουμ...

Ξερω πολυ καλα λοιπον τι αναγνωριζω και τι λεω και σου επαναλαμβανω...ασε με να ειμαι κομπλεξικος και να θεωρω τον Ζοτς υπερτιμημενο που βρηκε τον βαζελο 1ο και τον αφηνει 2ο...Ειναι καλυτερα ετσι...

μιγάδας
14-06-2012, 01:18
την απομυθοποιηση τη γλιτωσε, γιατι δε θα ζησει τον βιασμο των επομενων χρονων, οπου η ιστορια θα γραφε ''10 πρωταθληματα και 5 ευρωπαϊκα ολυμπιακος μετα τα 10 και 5 του βαζελου''. τωρα θα λεει ''11 πρωταθληματα και 5 ευρωπαϊκα του βαζλεου'' και τελος. γλιτωσε η κοτα. και ολοι βριζουν τα χομπιτ, οτι και καλα αυτοι παρατανε την ομαδα κι οτι ο ζοτς ηταν ετοιμος ο στρατηλατης για τις νεες μαχες αλλα τουτο χαλασαν. μια χαρα τη βγαζει.

ετερον-εκατερωθεν που λεει κι η θεια μου ομως......οτι τον γιγαντωσε τον γιγαντωσε τον βαζελο....
@ναταγκ
καλα κανεις και θεωρεις υπερτιμημενο τον ζοτς, αμα εχεις κουραγιο ψαξε να δεις τι εχω γραψει κι εγω, αλλα αλλο αυτο κι αλλο να τον λες ''τιποτα''....τι να κανουμε τωρα....

tmac
14-06-2012, 01:21
δεν ειναι θεμα οτι κοτεψε ρε παιδες...
ας θυσιαζε εστω ενα χρονο απο την καριερα του χωρις να χτυπησει τιτλους για να αφησει κατι πισω του..
να ελεγε 13 χρονια εδω φευγοντας πρεπει να αφησω μια βαση πριν φυγω..
ειναι θεμα τεραστειου εγω και υπεροψιας,ο τυπος ειναι μεγαλος προπονητης αλλα μικρος ανθρωπος το εχουμε ξαναπει...
σε αντιθεση με τον ιβκοβιτς που μπορει να βαλει αλλες προτερεοτητες περα αποτη δοξα τη δικη του..ισως ειναι και θεμα ηλικιας αλλα και χαρακτηρα...

Presvis
14-06-2012, 01:27
Μετά τον μαμιά των 10 Ηπείρων, Θανασάκη τον Χομπιτολάγνο, έχουμε και τον μαμιά των στερημένων Χουπακίων, Ζότσαρο τον Μελιτζανοχρώμιο. Το ότι ο Μελιτζάνας τα 13 αυτά χρόνια έκανε τον μάγκα τα μισά με την ανυπαρξία των υπολοίπων και τα άλλα μισά με τις πλάτες της διαιτησίας, φαντάζομαι οτι αυτό δεν λέει κάτι. Το οτι η πράσινη προπαγάνδα έχει μπολιάσει για τα καλά στο πετσί μας τόσα χρόνια, σε φάση να υμνούμε ακόμα και Ολυμπιακοί τον πιο βρώμικο και μικρόψυχο προπονητή (γιατί ναι σε αυτό όντως είναι πρώτος) της Ευρώπης, αυτο εμένα μου λέει πολλά...

natag
14-06-2012, 01:29
ας θυσιαζε εστω ενα χρονο απο την καριερα του χωρις να χτυπησει τιτλους για να αφησει κατι πισω του..
να ελεγε 13 χρονια εδω φευγοντας πρεπει να αφησω μια βαση πριν φυγω..


Τεραστια (μπασκετικη-αθλητικη) κουβεντα...Τεραστια απλα και εκει ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης Ζοτς...

tt7
14-06-2012, 01:30
Ξερω πολυ καλα λοιπον τι αναγνωριζω και τι λεω και σου επαναλαμβανω...ασε με να ειμαι κομπλεξικος και να θεωρω τον Ζοτς υπερτιμημενο που βρηκε τον βαζελο 1ο και τον αφηνει 2ο...Ειναι καλυτερα ετσι...

Σε τι είναι υπερτιμημένος ???
Άσε τον χαρακτήρα του, που για επαγγελματία πρέπει να αφήνει κάποιον αδιάφορο παρά αυτούς με τους οποίους συνεργάζεται...

Επειδή ξέρεις όπως λες, βοήθησε και μένα που δεν καταλαβαίνω...

μιγάδας
14-06-2012, 01:31
εχεις δικιο, ο ζοτς σου φταιει που επαιζες κορυδαλλο με γιουρακ και μοραλες. επρεπε να λυπηθει τον καημενο τον σωκρατη που σου διελυσε την ομαδα. ειστε σωστοι, ντροπη να γραφεται σε ολυμπιακο φορουμ οτι ο ομπραντοβιτς ηταν απο πανω σου τοσα χρονια....γιατι δεν ηταν, ολα μια αυταπατη ηταν...ενα κακο ονειρο.....

βασικα τον εχω αφισα στο δωματιο μου.

natag
14-06-2012, 01:31
Ουτε εγω καταλαβαινω τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινεις...

stefanos
14-06-2012, 01:34
ο καθενας εχει την αποψη του,μη γινομαστε σαν τα βαζελακια τωρα.

μιγάδας
14-06-2012, 01:36
ναι, να μην τσακωθουμε για τον μελιτζανα, ελεος αλλα καποια πραματα ειναι αντικειμενικα, δεν ειναι υποκειμενικα....

να τσακωθει για το αν ο ντουραντ ειναι καλυτερος του λεμπρον ναι, να λες ομως για το αν ο λεμπρον ειναι καλος παικτης ή οχι, παει πολυ....(τον πιασατε τον παραλληλισμο...)

tt7
14-06-2012, 01:47
Ήμουν έτοιμος να γράψω ένα κατεβατό με τα πεπραγμένα του Ομπράντοβιτς και το πως έχτισε αυτόν τον Παναθηναικό, ειδικά τις εποχές που έπαιζε στο Σπόρτιγκ πως μαζέψανε Διαμαντίδη, Σπανούλη, κλπ επειδή εμείς ξύναμε τους όρχεις μας αλλά λέω ΕΛΕΟΣ συγκρατήσου....

Έχει γεμίσει πάντως όλο το ίντερνετ με όψιμους υπερασπιστές του Ίβκοβιτς και αποδομητές του Ομπράντοβιτς...Το πιο αστείο είναι ότι πριν από έξι μήνες όταν η ομάδα δεν βλεπότανε και τα φτυάρια είχαν βγει για τα καλά, τα ίδια άτομα έλεγαν ακριβώς τα αντίθετα.....

Για να μην πάω στο τόπικ του ματς με την Καντού εκτός έδρας ,αλλά ΚΥΡΙΩΣ του ματς της ρέγκιουλαρ σίζον του βάζελου με την ΤΣΣΚΑ και ρίξουμε το γέλιο της αρκούδας πάλι...

Επειδή κατά τα άλλα, δεν επηρεάζονται κάποιοι από τους τίτλους στις κρίσεις τους...

natag
14-06-2012, 02:00
Ήμουν έτοιμος να γράψω ένα κατεβατό με τα πεπραγμένα του Ομπράντοβιτς και το πως έχτισε αυτόν τον Παναθηναικό, ειδικά τις εποχές που έπαιζε στο Σπόρτιγκ πως μαζέψανε Διαμαντίδη, Σπανούλη, κλπ επειδή εμείς ξύναμε τους όρχεις μας αλλά λέω ΕΛΕΟΣ συγκρατήσου....

Έχει γεμίσει πάντως όλο το ίντερνετ με όψιμους υπερασπιστές του Ίβκοβιτς και αποδομητές του Ομπράντοβιτς...Το πιο αστείο είναι ότι πριν από έξι μήνες όταν η ομάδα δεν βλεπότανε και τα φτυάρια είχαν βγει για τα καλά, τα ίδια άτομα έλεγαν ακριβώς τα αντίθετα.....

Για να μην πάω στο τόπικ του ματς με την Καντού εκτός έδρας ,αλλά ΚΥΡΙΩΣ του ματς της ρέγκιουλαρ σίζον του βάζελου με την ΤΣΣΚΑ και ρίξουμε το γέλιο της αρκούδας πάλι...

Κανε τις ανασκαφες σου να ριξουμε το γελιο της αρκουδας...Για ολους ομως...Ανυπομονω...Και στην τελικη απο ποτε ειναι κατακριτεο ενας φιλαθλος να εχει αλλη αποψη τον Οκτωβριο και αλλη τον Απριλιο; Απο ποτε; Και επειδη καταλαβαινω οτι ολο το "εξυπνο" στυλακι αυτο παει για μενα, εχω να σου φανερωσω μια τεραστια αληθεια που ισως να μην σου εχει περασει απο το μυαλο...Οτι δεν ειμαι επαγγελματιας οπαδος, ουτε επαγγελματιας δημοσιογραφος...Πληρωνω και μαλιστα αδρα για τον Ολυμπιακο και δεν εχω βγαλει σεντ και ουτε προκειται...Οποτε εχω καθε δικαιωμα, οπως και ολοι μας, να κραζω και να κατακρινω οταν δε μου αρεσει κατι και να αποθεωνω 5 μολις λεπτα μετα οταν ζω το ονειρο μου...

Επειδή κατά τα άλλα, δεν επηρεάζονται κάποιοι από τους τίτλους στις κρίσεις τους...

Αμα διαβαζες πολυ προσεκτικα αυτο που ειπα για τον Ζοτς, θα καταλαβαινες ποια ειναι η πραγματικη μου αποψη...Αλλα δυστυχως για σενα βιαστηκες, απομονωνοντας το "πονηρο"...

stefanos
14-06-2012, 02:06
coolarete παιδια, απολαυστε τις μεγαλες φετινες μας χαρες ενω σκεφτειτε και αυτες που ερχονται!

stefanos
14-06-2012, 02:11
μολις διαβασα οτι χτες ο ομπραντοβιτς εθεαθη στη Βαρκελωνη..Λετε να του χαλασε τα σχεδια το 2πλο της barca σημερα?για να δουμε..

KonTaz
14-06-2012, 04:49
ας θυσιαζε εστω ενα χρονο απο την καριερα του χωρις να χτυπησει τιτλους για να αφησει κατι πισω του..
να ελεγε 13 χρονια εδω φευγοντας πρεπει να αφησω μια βαση πριν φυγω..


Τεραστια (μπασκετικη-αθλητικη) κουβεντα...Τεραστια απλα και εκει ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης Ζοτς...

Είναι πολλά πράγματα ο Ζοτς αλλά βλάκας δεν είναι.

Τώρα είναι στο πικ της καριέρας του,είναι ο 1ος στόχος για τις όλες τις ευρωπαϊκές ομάδες που ψάχνουν προπονητή.Αν καθόταν στον Παναθηναϊκό άλλα 2 χρόνια(για παράδειγμα) και με το μπάτζετ που του διαθέτουν τώρα οι κοντοί, το πιο πιθανόν θα ήταν να μαζεύει επί 2 χρόνια φάπες από παντού. Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα την πτώση της μετοχής Ζότσαρου στο μπασκετικό χρηματιστήριο.

Dude
14-06-2012, 05:06
Ανούσια συζήτηση... μιλάμε για τον πιο επιτυχημένο προπονητή της ευρωπαϊκής ιστορίας, που έκλεισε ένα μεγάλο κύκλο και λογικά φεύγει (για τους λόγους που αναφέρει κι από πάνω ο Κονταζ). Επίσης δεν το κέρασε μόνο λούτσα ο Σοφός, μην ξεχνάμε... Φέτος κέρασε λούτσα ο Σοφός, πέρσι ο Ζοτς... μοιρασμένα όλα αυτά τα δύο χρόνια μεταξύ τους, απλά βάσει ρόστερ και αντιπάλων ο άθλος του Ντούντα είναι πολύ μεγαλύτερος.

Θα είναι πολύ δύσκολο μετά από τόσα χρόνια πάντως που θα αλλάξει περιβάλλον να πετύχει σημαντικά πράγματα... πιθανολογικά και μόνο να το πάρει κανείς. Βέβαια ο άνθρωπος είναι εκτός από ικανότατος προπονητής και ο μάστορας στα βουντού, οπότε ας μην προτρέχουμε γενικά... μπορεί να πάει σε καμιά Μπαρτσελονα και ξαφνικά να του έρθει κανένας Πάου Γκασόλ με τριετές συμβόλαιο.

DCS7
14-06-2012, 05:11
ας θυσιαζε εστω ενα χρονο απο την καριερα του χωρις να χτυπησει τιτλους για να αφησει κατι πισω του..
να ελεγε 13 χρονια εδω φευγοντας πρεπει να αφησω μια βαση πριν φυγω..


Τεραστια (μπασκετικη-αθλητικη) κουβεντα...Τεραστια απλα και εκει ειναι ολο το ζουμι της υποθεσης Ζοτς...

Είναι πολλά πράγματα ο Ζοτς αλλά βλάκας δεν είναι.

Τώρα είναι στο πικ της καριέρας του,είναι ο 1ος στόχος για τις όλες τις ευρωπαϊκές ομάδες που ψάχνουν προπονητή.Αν καθόταν στον Παναθηναϊκό άλλα 2 χρόνια(για παράδειγμα) και με το μπάτζετ που του διαθέτουν τώρα οι κοντοί, το πιο πιθανόν θα ήταν να μαζεύει επί 2 χρόνια φάπες από παντού. Αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα την πτώση της μετοχής Ζότσαρου στο μπασκετικό χρηματιστήριο.

Ο ζότς εχει κάνει τα πάντα στην καριέρα του αλλά ομάδα απο το 0 ποτέ δεν έφτιαξε (αυτο το έχει κάνει μόνο ο Ντουντα). Παρτιζαν, Μπανταλόνα, Ρεάλ, Μπένετον, Παναθηναικός όλες αυτές ήταν ομάδες έτοιμες (κάποιες σε μικρή πτώση όπως η μπανταλόνα, μπένετον, κάποιες όχι) τις οποίες ως προπονητής τις έτρεξε με τεράστια επιτυχία. Μπορούσε να βελτιώνει μια ομάδα, να κρύβει τις αδυναμίες της, να εκμεταλεύεται τα προτερήματα της αλλά απο το 0 να μαζεψει 12 παίχτες και να τους κάνει ομάδα δεν το έχει κάνει ποτε. Και το ξέρει φυσικά, για αυτό επιλέγει να φύγει τώρα γιατί ξέρει ότι θα του ζητήσουν να κάνει αυτό ακριβώς και φοβάται την αποτυχία και την φθορά του ονόματος του. Και επειδή είναι έξυπνος την κάνει. Θεωρώ δεδομένο τον επομενο σταθμό της καριέρας του να είναι η Ρεαλ η Μπαρτσελόνα και όχι Τουρκία για τους εξής λόγους:

1) Επειδή στο σκάουτινγκ γενικά δεν τα πάει καλά οπότε μπορεί να βρεί πιο ευκολα παίχτες απο το δυνατό και ποιοτικό ισπανικό πρωτάθλημα παρά απο το Τουρκικό

2) Επειδή στην ισπανία δεν θα τον ζαλίζουν αν χασει ένα πρωτάθλημα η ενα Φ4 ενώ οι τούρκοι με τον παρά τους θα έχουν απαίτηση αν όχι να σηκώσουν ευρολίγκα αμεσα, τουλάχιστον πρόκριση σε Φ4. Οσο για το πρωτάθλημα, θα είναι μέγιστη αποτυχία να το χάσει, και θα τον φθείρει.

3) Επειδή οι Ισπανοί έχουν καλύτερα κονέ στην ευρολίγκα αρα καλύτερες διαιτησίες σε κρίσιμα παιχνίδια. Και ο ζότς παίζει στα σίγουρα χαρτιά.

Lavor7
14-06-2012, 10:53
"Ο Παο θα μπορούσε να κάνει το κόλπο γκρόσο από Ολυμπιακό με Πρίντεζη κοντά στο 1εκ. αλλά είναι πολυτέλεια για το φετινό μπάτζετ. Να δουμε. "

Μετά από παπαλουκά σόφο μπουρρρρούση σλούκα στο νταμπλτιμ θέλουνε και Πρίντεζη.Και όχι μόνο τον θέλουν,το θεωρούν και εφικτό!!!Τελικά η φυγή του ζότσαρου τους έκανε όντως πολυεπίπεδη ζημιά.

johny b
14-06-2012, 10:57
Με 3 εκατομύρια πάιρνεις Πρίντεζη-Θρυλέοντα πακέτο και τέζα τα γαυράκια.

tt7
14-06-2012, 11:09
Παιδιά αυτά που λέτε ισχύουν για την περίοδο 2000-2002 .... Μετά δεν έχτισε έναν καινούριο Παναθηναικο?? Το Διαμαντίδη, τον Μπατίστ, τον Σπανούλη, ακόμα και ρολίστες όπως τον Χατζηβρέτα και τον Τσαρτσαρή ποιος τους ενσωμάτωσε στην ομάδα, τους έδωσε ρόλο και έχτισε τον Παναθηναικό που πρωταγωνιστούσε τα επόμενα χρόνια με ενσωμάτωση βέβαια και έτοιμων παικταράδων όπως ο Σίσκα και ο Σάρας??

Να μου πείτε ότι το έκανε χωρίς καμμία πίεση με τον Ολυμπιακό 8ο και το πρωτάθλημα στο τσεπάκι του (και άρα το χτίσιμο νοοτροπίας πρωταθλητή σε αυτούς τους παίκτες να είναι ευκολότερο), να το δεχτώ και να συμφωνήσω..Αλλά όχι ότι δεν έχτισε ομάδα, 13 χρόνια έκατσε...Την βάση του και το δίδυμο Διαμαντίδης - Μπατίστ είναι δικό του δημιούργημα...

Η σωστή άποψη είναι ότι δεν έκατσε να ξαναχτίσει όμαδα...Εγώ δεν τον αποδομώ επειδή δύο χρόνια τώρα ο Σοφός τώρα τον έφτασε στα προπονητικά όρια του....

Παραδοσιακά άλλωστε οι Σέρβοι προπονητές όπως ο Ντούντα, ο Πέσιτς και ο Βουγιόσεβιτς του κάνουν μεγάλα χουνέρια...

Και ο τρελο-Γκέρσον με το άναρχο run n' gun δημιουργεί μεγάλα προβλήματα σε αυτούς...

DON
14-06-2012, 11:24
Έχει γεμίσει πάντως όλο το ίντερνετ με όψιμους υπερασπιστές του Ίβκοβιτς και αποδομητές του Ομπράντοβιτς...

Έχω το δικαίωμα κύριε να λέω ότι θέλω γιατί εδώ και χρόνια είμαι υπερασπιστής του Ντούντα και αποδομητής της Ζωζώς?


Ο ζότς εχει κάνει τα πάντα στην καριέρα του

Παρτιζαν, Μπανταλόνα, Ρεάλ, Μπένετον, Παναθηναικός όλες αυτές ήταν ομάδες έτοιμες (κάποιες σε μικρή πτώση όπως η μπανταλόνα, μπένετον, κάποιες όχι) τις οποίες ως προπονητής τις έτρεξε με τεράστια επιτυχία.


1ον ο Ζοτς δεν έχει κάνει τα πάντα στην καριέρα του. Εγχώριο τίτλο σε ισπανία, ιταλία δεν είδε ποτέ. Ούτε σε lucky cup.

2ον έτρεξε με τεράστια επιτυχία την Ρεάλ του Σαμπόνις που την έβγαλε 3-4η και πήρε και έπαιζε στο ΣΑΠΟΡΤΑ ή την Μπενετόν??? Μάλιστα.

Παιδιά αυτά που λέτε ισχύουν για την περίοδο 2000-2002 .... Μετά δεν έχτισε έναν καινούριο Παναθηναικο?? Το Διαμαντίδη, τον Μπατίστ, τον Σπανούλη, ακόμα και ρολίστες όπως τον Χατζηβρέτα και τον Τσαρτσαρή ποιος τους ενσωμάτωσε στην ομάδα, τους έδωσε ρόλο και έχτισε τον Παναθηναικό που πρωταγωνιστούσε τα επόμενα χρόνια με ενσωμάτωση βέβαια και έτοιμων παικταράδων όπως ο Σίσκα και ο Σάρας??


Συγνώμη μιλάμε για τον Νικόλα τον Χατζηβρέττα, τον 1ο έλληνα 1ο σκόρερ της Α1 απο τον Νίκο Γκάλη? Για αυτόν τον Χατζηβρέττα μιλάμε??? ΠΟΙΟΝ Παναθηναικό "έχτισε" ρε παιδιά..ΤΙ ΛΕΤΕ???

Το 2007 παίρνει Ευρωλίγκα με τον Τομάσεβιτς, τον Σισκάουσκας, τον Βούγιανιτς, τον Μπετσίροβιτς, τον Αλβέρτη, τον Ντικούδη, τον Παπανικολάου και τους Ντέλκ-Γιαφτόκας πολυτέλεια 12ατους στον πάγκο!!!

Έχτισε ο Ζέλικο κανέναν απο αυτούς και το έχασα εγώ?

Λέτε ότι έχτισε τον ΔΔ και δεν διαφωνώ αλλά ρε παιδιά δεν πήρε κανένα πεταμένο ρεμάλι!Μιλάμε για ΗΔΗ διεθνή έλληνα μπασκετμπολίστα!Όπως και ο Μπατίστ. Απο τον NBA τον έφερε, δεν πήρε τον Kyle Hines της Μπάμπεργκ!!!

ή μήπως έχτισε και τον Σπανούλη που τον πήρε το 2007-2008 που ήδη το παιδί ήτανε πρωταθλητής Ευρώπης με την Εθνική στο Βελιγράδι? Ωραίο χτίσιμο...Μεγάλος χτίστης ο Ζοτς!!! Ευρωλίγκα το 2009 με τον Σάρας, τον ΔΔ, τον Σπανούλη, τον Πέκοβιτς, τον Φώτση, τον Μπατίστ, τον Ντρού Νίκολας, τον Χατζηβρέττα...Ναι ξέρω τους έχτισε όλους αυτούς...Απλά οι μισοί πριν τους πάρει είχανε 3-4 Ευρωπαικά ατομικά ή συλλογικά τρόπαια..Εντάξει μωρέ.

Άν ο Ζοτς μπορεί να λέει ότι πήρε κάποιους και πραγματικά του έχτισε απο κάτι μέτριο σε κάτι πολύ καλό είναι οι Τσαρτσαρής, Περπέρογλου και ότι έφτασε τον ΔΔ σε επίπεδο που δεν θα έφτανε χωρίς αυτόν. Αλλά όχι και έχτισε ρε παιδιά ο Ζοτς!Αγορασμένους αστέρες διαχειρίστηκε πάντα και παντού!

rakos
14-06-2012, 11:31
"Ο Παο θα μπορούσε να κάνει το κόλπο γκρόσο από Ολυμπιακό με Πρίντεζη κοντά στο 1εκ. αλλά είναι πολυτέλεια για το φετινό μπάτζετ. Να δουμε. "

Μετά από παπαλουκά σόφο μπουρρρρούση σλούκα στο νταμπλτιμ θέλουνε και Πρίντεζη.Και όχι μόνο τον θέλουν,το θεωρούν και εφικτό!!!Τελικά η φυγή του ζότσαρου τους έκανε όντως πολυεπίπεδη ζημιά.

ποιος το γραφει αυτο ρε;

ο ιδιος ο Πριντεζης εχει πει οτι οταν πηγαινε στο λυκειο τον ειχε προσεγγισει ο Ιτουδης και ειχε παει να τον δοκιμασουν και δεν αντεξε να φορεσει πανω απο μια προπονηση την πατσαβουρα με το τριφυλλι και τους ειπε αντε γεια

και θα παει τωρα που διαλυονται..
γελαει ο κοσμος

// α τωρα ειδα οτι ειναι απο τους καμμενους του νταμπλτιμ
λεω κι εγω, σοβαρος ανθρωπος δε γραφει τετοιες μαλακιες

tt7
14-06-2012, 11:35
Έχω το δικαίωμα κύριε να λέω ότι θέλω γιατί εδώ και χρόνια είμαι υπερασπιστής του Ντούντα και αποδομητής της Ζωζώς?

Το έχεις...Αλλά αν πριν έξι μήνες εκθείαζες τον Ομπράντοβιτς και έλεγες τον Ντούντα αιώνιο κολλημένο με μόλις μία Ευρωλίγκα ενώ τώρα έλεγες τον πρώτο ποντίκι που πηδάει πρώτος από το καράβι και τον Ντούντα Μεγάλο Δάσκαλο και Άρχοντα του Γουέστερος πόσο σοβαρά θα έπρεπε να ληφθεί η γνώμη σου???

υ.γ : Δεν μιλάω για τον Natag για να μην παρεξηγηθω......

DON
14-06-2012, 11:40
Έχω το δικαίωμα κύριε να λέω ότι θέλω γιατί εδώ και χρόνια είμαι υπερασπιστής του Ντούντα και αποδομητής της Ζωζώς?

Το έχεις...Αλλά αν πριν έξι μήνες εκθείαζες τον Ομπράντοβιτς και έλεγες τον Ντούντα αιώνιο κολλημένο με μόλις μία Ευρωλίγκα ενώ τώρα έλεγες τον πρώτο ποντίκι που πηδάει πρώτος από το καράβι και τον Ντούντα Μεγάλο Δάσκαλο και Άρχοντα του Γουέστερος πόσο σοβαρά θα έπρεπε να ληφθεί η γνώμη σου???

υ.γ : Δεν μιλάω για τον Natag για να μην παρεξηγηθω......

Εγώ πλακίτσα έκανα..Ο καθένας οπαδός έχει δικαίωμα στην αλλαγή απόψεων σαν τα πουκάμισα. Οπαδός είναι και επηρεάζεται και στην τελική λέει ότι του γκαβλώσει πάνω στην ένταση. Άν τώρα βέβαια επιχειρηματολογούσε συνεχώς στο 1ο και τώρα τα τούμπαρε στο 2ο και δεν μιλάμε για 1-2-5 στιγμές ε ναι προφανώς και δεν πρέπει να τον πάρεις στα σοβαρά και προφανώς δεν εννοείς τον natag.

Το θέμα δεν είναι να λες σε κάποιον "άντε ρε κωλοτούμπα" τουλάχιστον κατά την γνώμη μου..Εγώ με τον Μάντζαρη έκανα κωλοτούμπα γιγαντιαία..Αλλά ρωτάω 100 σήμερα "τι πίστευες για Μάντζαρη μέχρι να τον πάρουμε", πιστεύεις όχι κάτω απο 99 θα πούνε ότι έλεγα εγώ ή όλοι μας? Απο την άλλη ο Ίβκοβιτς όπως έγραψα και στο blog πρέπει να είσαι τουλάχιστον ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ για να περίμενες άνθρωπο με παλμαρέ-καριέρα-επιτυχίες 30 ετών να τον κρίνεις-αποθεώσεις κτλ απλά μετά το φετινό.

Τουλάχιστον έτσι τα βλέπω εγώ..επίσης προσέθεσα κάτι άλλο σαν απάντηση σε σένα παραπάνω. τσέκαρε το.

tt7
14-06-2012, 12:14
Σε αυτά που λες παραπάνω:

1) Διαμαντίδης 100% δικό του δημιούργημα και προσωπική δουλειά του παίκτη..Το να λες διεθνής δεν λέει τπτ, και ο Ξανθόπουλος διεθνής υπήρξε...Μιλάμε για την μέρα με την νύχτα πριν και μετά...

2) Μπατίστ ένας μέτριος Αμερικανός που έπαιζε στο Γαλλικό Πρωτάθλημα , δοκίμασε μια χρονιά ΝΒΑ , πήρε τον πούλο και στα χέρια του έγινε ο πιο μοντέρνος σέντερ...

3) Τον Σπανούλη τον πήρε την σεζόν 2005-2006 πρώτη φορά και τον βελτίωσε πάρα πολύ...Ο καλύτερος παίκτης του στον αποκλεισμό από την Ταού μέσα στο ΟΑΚΑ...Γι αυτό και μετά το πέρασμα του από το ΝΒΑ τον ξαναήθελε σαν τρελός πίσω...Αυτός του έδωσε την δυνατότητα από το Μαρούσι να παίζει με τους Κορυφαίους στην Ευρώπη...

4) Λάκοβιτς...Άσχετα αν πήγε σε ένα Φαιναλ Φορ μόνο μαζί του το 2005 και του την έκανε μετά, δικός του παίκτης καθαρά, όχι φτασμένος....

5) Ρολίστες σαν τον Τσαρτσαρή, αλλά ΚΥΡΙΩΣ τον υπερπαικταρά Μίντλετον που ήταν φτηνοί και όχι μεγάλα ονόματα, τους έδωσε ρόλο και απέδωσαν απέναντι σε καλύτεροςυ ψηλούς....

6) Φώτσης επί εποχής του ξεκίνησε στον Παναθηναικό, και πήρε ρόλο ενεργό ακόμα και την πρώτη εποχή των μεγάλων ονομάτων (άσχετα ότι αυτό θα το έκαναν οι πάντες με τέτοια προσόντα που είχε....

Η καριέρα του Ομπράντοβιτς χωρίζεται σε δύο στάδια στον Παναθηναικό...

α) Στην περίοδο 2000 - 2002 που έκανε διαχείριση μιας ντριμ τιμ για τα ευρωπαικά δεδομένα και είχε ρολίστες επιπέδου Μίντλετον και Ρότζερς..Η μπαγκέτα στον Μποντιρόγκα και απλά σωστό κοουτσάρισμα από τον Πάγκο...Ακόμα και το 2002 στην Μπολόνια μιλάμε για μία πάρα πολύ καλή ομάδα πρωταθλήτρια του 2000 και φιναλίστ το 2001 και προσωπικά δεν είδα καμμία επική εμφάνιση, απλά την επικράτηση μιας πολύ πιο δεμένης και ψημένης ομάδας στον Πρωταθλητισμό απέναντι σε μια ομάδα με πολλούς σταρ αλλά με χειρότερο προπονητή στον πάγκο....

β) Την περίοδο από το 2003 και μετά που ότι συνέβη είναι καθαρά δικό του δημιούργημα...Και μπορούσε άνετα να σηκωθεί και να φύγει τότε παρά να παίζει στο Σπόρτιγκ...Αλλά έκατσε και σταδιακά δημιούργησε τον τωρινό Παναθηναικό, τα πρώτα δείγματα του οποίου φάνηκαν στο Φαιναλ Φορ του 2005 .... Αυτά...

Δεν είπα ότι δεν πήρε παικταράδες σαν τον Σίσκα και τον Σάρας... Αλλά ο ελληνικός κορμός και το δίδυμο Μπατίστ - ΔΔ είναι δικό του δημιούργημα....Και άρα ναι, ξέρει να χτίζει ομάδες...

Το μόνο μείον είναι όπως είπα ότι το έκανε έχοντας τον κώλο του ήσυχο, αφού πρωτάθλημα στην Ελλάδα δεν υπήρχε....

DCS7
14-06-2012, 12:48
1ον ο Ζοτς δεν έχει κάνει τα πάντα στην καριέρα του. Εγχώριο τίτλο σε ισπανία, ιταλία δεν είδε ποτέ. Ούτε σε lucky cup.

2ον έτρεξε με τεράστια επιτυχία την Ρεάλ του Σαμπόνις που την έβγαλε 3-4η και πήρε και έπαιζε στο ΣΑΠΟΡΤΑ ή την Μπενετόν??? Μάλιστα.


Ok μαϊ μιστέικ. Στην μπένετον ήταν όντως αποτυχημένο το πέρασμα του (ειλικρινά δεν θυμόμουν τι ακριβώς είχε κάνει εκεί) άλλα στην ρεάλ πήρε μια ευρολίγκα και διεκδίκησε την επόμενη (πέρασε στο Φ4) αν και στο πρωτάθλημα τα σκάτωσε. Κάθησε αλλη μια χρονιά, πήρε το σαπόρτα (που τότε έιχε κάποια αιγλη) οπότε τελείως αποτυχημένο το πέρασμα του απο εκεί δεν το λές, απλά δεν είχε διάρκεια.Στα υπόλοιπα συμφωνω.


Παιδιά αυτά που λέτε ισχύουν για την περίοδο 2000-2002 .... Μετά δεν έχτισε έναν καινούριο Παναθηναικο?? Το Διαμαντίδη, τον Μπατίστ, τον Σπανούλη, ακόμα και ρολίστες όπως τον Χατζηβρέτα και τον Τσαρτσαρή ποιος τους ενσωμάτωσε στην ομάδα, τους έδωσε ρόλο και έχτισε τον Παναθηναικό που πρωταγωνιστούσε τα επόμενα χρόνια με ενσωμάτωση βέβαια και έτοιμων παικταράδων όπως ο Σίσκα και ο Σάρας??


καινούργιος δεν ήταν ... Ο μόνος παναθναικός που είχε μεγάλες αλλαγές στο ρόστερ ήταν αυτός του 2002 με αυτόν του 2003. Αλλά είχε όλο τον χρόνο να τον χτίσει μιας και έτρεχε μόνος του. Απο εκει και πέρα ο ζελικο το μόνο που έκανε είναι να ενσωματώνει παίχτες σε μια πολύ καλή ομάδα και να την βελτιώνει ακόμα περισσότερο. Αλλά όποιον παίχτη πήρε ήταν ήδη γνωστός, δεν ανέδειξε κανένα απο το πουθενά. Ο DD ηταν βασικό PM στην εθνική ήδη, ο σπανούλης εκανε παπάδες με το μαρούσι, ο τσαρτσαρής είχε κάνει ήδη πετυχημένες σεζόν με το περιστέρι και ήταν ήδη γνωστός, ο χατζιβρέτας είχε αναδειχθεί πρώτος σκόρερ στην Α1 απλά είχε ενα κακό πέρασμα απο ρωσία κτλ... Καποιους τους βελτίωσε, δεν διαφωνω αλλά δεν εχτισε ποτέ όλη την ομάδα απο το 0 και να την φτάσει στην κορυφή. Δεν λέω ότι δεν μπορεί, απλά λέω ότι δεν το έχει κάνει ακόμα.

panagiotis
14-06-2012, 12:59
Συμφωνώ με ττ7.Ο ομπράντοβιτς είναι καλός προπονητής(και τυχερός φυσικά) και θεωρώ ότι έχει περισσότερη έφεση στο κοουτσάρισμα ενός ο ντόυντα είναι καλύτερος στο να χτίζει ομάδες.Γνώμη μου τέλος πάντων.Δεν συμφωνώ στο 2 μόνο καθώς ο μπατίστ στο γαλλικό πρωτάθλημα με την Σαρλερουά είχε 16,1 πόντους στην ευρωλίγκα δεν ήταν μέτριος βάσει στατιστικών τουλάχιστον.

Την μπενεττον την πήε φ4 και έχασε στον ημιτελκό από την αεκ του Γιάνναρου με 3 πόντους dcs7

DCS7
14-06-2012, 13:05
Την μπενεττον την πήε φ4 και έχασε στον ημιτελκό από την αεκ του Γιάνναρου με 3 πόντους dcs7

ρε συ.. ενα σαπόρτα σήκωσε μόνο, το 1999. Δεν μπόρεσε να είναι στην τετράδα στην ιταλία έχοντας μια ομάδα ήδη 2 χρόνια. Το ότι έχασε απο την ΑΕΚ στον ημιτελικό του f4 το κάνει το πέρασμα του απο εκει ακόμα πιο αποτυχημένο.

Dude
14-06-2012, 13:08
Κι οι 2 τεράστιοι προπονητές, απλά οι τίτλοι του Ομπράντοβιτς τον καθιστούν μαθηματικά τον πιο επιτυχημένο. Για άμεση σύγκριση μεταξύ των 2, θα έπρεπε να κοούτσαραν ακριβώς την ίδια ομάδα για να δούμε διαφορές (μοιάζουν και σε πολλά τους άλλωστε)... πάντως και ο ένας και ο άλλος έχουν επιτεύγματα που ο άλλος θα θαυμάζει και θα ζηλεύει (και τα τελευταία 2 χρόνια και οι 2 απέκτησαν πολύ μεγάλα γαλόνια με αυτά που πραγματοποιησαν).

μιγάδας
14-06-2012, 13:14
τα πραματα ειναι απλα: ο ντουντα ειναι μυθος γιατι πολυ απλα εχει παρει ο,τι τιτλο εχει διεκδικησει: ευρωπαϊκα συλλογικα, εθνικα, παγκοσμια εθνικα, εγχωρια πρωταθληματα σε καθε χωρα που πηγε. και βεβαια, εχει παρει τον φετινο ολυμπιακο με τα 20χρονα και τον εκανε πρωταθλητη ευρωπης κι εχει παρει και τα 20χρονα της σερβιας και τους εφτασε μεχρι την πηγη.

ο ζοζοτσαρος απο την αλλη, εχει κανει τα παντα με τον παναθηναϊκο κι εχει παρει και 3 ακομα ευρωκουπες με αλλες ομαδες. αρα πολυ μεγαλος ευρωπαιος προπονητης. αλλα οχι μυθος γιατι πολυ απλα εγχωρια κουπα σε αλλη χωρα δεν πηρε ποτε. στην ελλαδα πηρε γατι δεν υπηρχαμε κι οταν υπηρξαμε ειχε φτιαξει υπερομαδα. οσο για εθνικη, μη μιλησουμε......γνωστα.....επικηρυγμενος.....κι επισης δεν εφτιαξε ποτε μονος του ολοδικια του ομαδα. ο ντουντα φετος πηρε κατι αμουστακους και κατι αγνωστους ξενους και ειδαμε τι εγινε. ο ζοτς επαιρνε τα φραγκα των χομπιτ κι εφερνε παικταραδες(τους οποιους ομολογουμενως τους εδενε αριστα και τους βελτιωνε). απο το μηδεν παικτες εχει κανει μονο καλαθη, βουγιουκα και περπερογλου. ολοκληρη ομαδα ομως ποτε.

τωρα φευγει για να παει στα σιγουρα, μαλακια. θα περνουσαμε καλα. αλλα η αληθεια ειναι οτι για τον εναν ή τον αλλο λογο περναγε αυτος καλα τοσα χρονια

@ντουντ
περσι δεν κερδισε κανενας ζοτς τον ντουντα. μονο σ ενα παιχνιδι κοουτσαρισε καλυτερα ο μελιτζανας(1ος τελικος). ας εμπαινε μια βολη και θα σου λεγα εγω...

panagiotis
14-06-2012, 13:21
ρε συ.. ενα σαπόρτα σήκωσε μόνο, το 1999. Δεν μπόρεσε να είναι στην τετράδα στην ιταλία έχοντας μια ομάδα ήδη 2 χρόνια. Το ότι έχασε απο την ΑΕΚ στον ημιτελικό του f4 το κάνει το πέρασμα του απο εκει ακόμα πιο αποτυχημένο. Απλα στο ανέφερα γιατί είπες ότι δεν θυμάσαι τι έκανε με την μπενεττόν. Dude με κάλυψες.

DON
14-06-2012, 13:32
Σε αυτά που λες παραπάνω:


Η καριέρα του Ομπράντοβιτς χωρίζεται σε δύο στάδια στον Παναθηναικό...

Αλλά ο ελληνικός κορμός και το δίδυμο Μπατίστ - ΔΔ είναι δικό του δημιούργημα....Και άρα ναι, ξέρει να χτίζει ομάδες...

Το μόνο μείον είναι όπως είπα ότι το έκανε έχοντας τον κώλο του ήσυχο, αφού πρωτάθλημα στην Ελλάδα δεν υπήρχε....

1. O Δημήτρης Διαμαντίδης το 2003-2004 βγήκε MVP του Ελληνικού Πρωταθλήματος. ΠΡΙΝ τον πάρει ο Παναθηναικός. Ήτανε βασικό στέλεχος της Εθνικής Ελλάδος απο το 2003 και στους Ολυμπιακούς το ίδιο καλοκαίρι. Ποιός Ξανθόπουλος? Αυτό που λες είναι τόσο "ίδιο" όσο ο αστυνομικός που είναι μπουζούκι.

Ήτανε ΜΑΚΡΑΝ το καλύτερο-μεγαλύτερο ταλέντο στον Ελληνικό χώρο. Άν διάβασες καλά είπα μάλιστα πως ΤΟΝ ΕΧΤΙΣΕ ο Ζοτς και έφτασε σε σημείο που ΔΕΝ θα έφτανε χωρίς τον Ζοτς αλλά μιλάμε για υπερ-ταλεντάρα δεν μιλάμε για κάποιον Μάντζαρη. Δεν μιλάμε καν για τον Παπανικολάου που ήτανε και αυτός υπερ-ταλεντάρα αφού ο Παπανικολάου απο τα 15 λεπτά σε μια σεζόν στον Άρη ήρθε στον Ολυμπιακό. Νομίζω δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω. Δεν έχτισε..ΑΓΟΡΑΣΕ το μεγαλύτερο ταλέντο της Ελλάδας και το δούλεψε. Μαγκιά του αλλά δεν έκανε κάτι απίθανο.

2. O Batiste έπαιξε 75 αγώνες στο ΝΒΑ ακριβώς πριν έρθει στον Παναθηναικό στην 12η ομάδα της Δυτικής Περιφέρειας. Θες να σου πω έναν αντίστοιχο απο φέτος? Brandon Rush απο Golden State. 65 αγώνες και λόγω τραυματισμού του Curry και της φυγής Monta Elis έπαιξε τόσους. Πιστεύεις ότι να πάρεις τον Brandon Rush και να τον κάνεις παικταρά για τα Ευρωπαικά δεδομένα είναι χτίσιμο? Σοβαρά τώρα???

3. Έγραψα λάθος σεζόν για τον Σπανούλη εκ παραδρομής, φαίνεται και απο την αναφορά μου ως "ήδη πρωταθλητής Ευρώπης στο Βελιγράδι". Ο Σπανούλης όπως σου είπα ήτανε βασικότατο στέλεχος της Εθνικής που πήρε ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ, στο Μαρούσι έκανε όργια, βγήκε καλύτερος νέος παίκτης της Α1 2 χρόνια πριν, έγινε Draft το 2004 και το 2004-05 ήτανε στην καλύτερη πεντάδα της Α1 όπου έφτασε το Μαρούσι τελικό με τον βάζελο!Δηλαδή τώρα σοβαρά θα με πείσεις ότι ο Ζοτς είναι μάγος που σε μια χώρα πήρε τα 2 μεγαλύτερα της ταλέντα που ήδη μίλαγε όλη η Ευρώπη για αυτά και τους έκανε παικταράδες? Σοβαρά τώρα???

4. Λάκοβιτς...Ναι και Χαλπερίν μαζί...

5. Για τον Τσαρτσαρή τα είπαμε. Μεγάλη μαγκιά του. Μίντλετον σεβασμός αλλά μέχρι εκεί...Σιγά το χτίσιμο...Σαν να λέμε ότι έχτισε τον Άντιτς ο Ντούντα. Ένα παίκτη πήρε και του βγήκε. That's it. Δεν χτίζεις παίκτη τα 30+. Έλεος.

6. Ο Φώτσης φίλε μου αν μου πεις ότι τον έχτισε ο Ομπράντοβιτς θα πηδηχτώ απο το παράθυρο. Σοβαρά.

Για τα μετά που λες...ΠΟΙΟΣ ελληνικός κορμός?

Το 2007 o Αλβέρτης, ο Ντικούδης, Χατζηβρέττας και ο Παπανικολάου??? Έχεις καταλάβει ότι ΑΥΤΟΙ οι 4+ΔΔ ήτανε ο ελληνικός κορμός του, το 2007 ή τσάμπα το συζητάμε διάολε? Έχεις καταλάβει ότι απο δίπλα είχε Βούγιανιτς, Μπετσίροβιτς, Τομάσεβιτς, Σισκάουσκας που μας κάνουν 9 παίκτες+οι πετσετοκουνίστρες Τσαρτσαρής-Ντέλκ-Γιαφτόκας=12???

Το 2009 o Σπανούλης, ο Φώτσης, ο ΔΔ, ο Αλβέρτης, ο Χατζηβρέττας, ο Τσαρτσαρής που έχει ρόλο πλέον και το είπαμε για αυτόν όπως και ο Περπέρογλου και οι Σάρας, Μπατίστ, Νίκολας, Πέκοβιτς, Κέτσμαν. Έχεις την 12άδα σου! Φοβερό χτίσιμο...Καταπληκτικό...

Η μοναδική φορά που έχτισε κάτι απο μετριότητες, απο παίκτες β'διαλογής ή όχι τόσο πρωτοκλασσάτους κτλ και παρά τα παρασκήνιο σε ελλάδα και ευρώπη (βλέπε καφετέρια ρήγα) πέτυχε ήτανε ο βάζελος που πήρε Ευρωλίγκα πέρσυ με :

Τσαρτσαρή, Περπέρογλου, Βουγιούκα, Καιμακόγλου όλοι να έχουν αποκτηθεί ως κααααλοί έως ανύπαρκτοι, ο Καλάθης ένα απλό κολλεγιόπαιδο και απλά καλούς ξένους τους Μπατίστ-Νίκολας-Σάτο αλλά και τον ανύπαρκτο Τέπιτς, τον άφαντο Μάριτς +ΔΔ. Αυτό ναι φίλε μου είναι και χτίσιμο και μαγκιά. Δεν έχει μέσα ούτε υπερταλέντα, ούτε 10 αστέρια ούτε τίποτα. Τα άλλα που λέμε πραγματικά με καίνε...Άκου έχτισε Σπανούλη...


στην ρεάλ πήρε μια ευρολίγκα και διεκδίκησε την επόμενη (πέρασε στο Φ4) αν και στο πρωτάθλημα τα σκάτωσε. Κάθησε αλλη μια χρονιά, πήρε το σαπόρτα (που τότε έιχε κάποια αιγλη) οπότε τελείως αποτυχημένο το πέρασμα του απο εκεί δεν το λές, απλά δεν είχε διάρκεια.

Στη Ρεάλ πήρε μια Ευρωλίγκα γιατί είχε τον Άρβιντας Σαμπόνις ΜΑΖΙ με τον Τζο Αρλάουσκας, έπαιζε στην Ισπανία και ο Ολυμπιακός είχε τον Βολκόφ τραυματία και ένα εξαντλητικό ημιτελικό. ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω. Τι λέμε τώρα? Ο άνθρωπος αποκλείστηκε απο την ΚΑΧΑ ΣΑΝ ΦΕΡΝΑΝΤΟ (!!!!) το 96 και το 97 κατάφερε επιτέλους να φτάσει σε τελικούς ACB αφού είχε πάρει τον Μποντιρόγκα όπου με πλεονέκτημα έδρας έφαγε ξανά καρπαζά!!!Στο κύπελλο δεν έφτασε καν σε ένα τελικό σε 3 σεζόν, ήτανε ο ΠΕΛΑΤΗΣ του Αίτο του Γκαρσία του Ρενέσες!!!

Πραγματικά πες μου αν έρθει κάποιος του χρόνου στον Ολυμπιακό και του φέρουμε τον αντίστοιχο ΣΑΜΠΟΝΙΣ και πάρει Ευρωλίγκα το 1ο χρόνο και Σαπόρτα τον 3ο και στην Ελλάδα πάει 1/3 χρόνια στους τελικούς και 0/3 στον τελικό κυπέλλου ΤΙ θα τον πεις..Σε παρακαλώ πες μου.

DCS7
14-06-2012, 13:33
Καλά δεν έβγαλε κανένας τον ομπράντοβιτς άσχετο. Απλά η διαφωνία μας είναι στο τι είχε κάνει πρίν αναλάβει την ζέλα, καθώς και στα πρώτα χρόνια της. Τώρα το να συγκρίνουμε ζελικο με ντούντα είναι σαν να συγκρίνουμε σέντερ με πλέι μέικερ. Ο ζέλικο είναι μετρ στο να τελειοποιεί τις ομάδες. Βελτιώνει το PnR σε απίστευτο βαθμό, δίνει ρόλους στην ομάδα, βελτιώνει το αμυντικό της παιχνίδι και είναι μανούλα στο κοουτσάρισμα. Ο ντούντα εχει αλλα καλά, παίζει με πολλους τρόπους στην επίθεση, αφήνει το ελευθερο παιχνίδι, παίζει πολύ για το κλέψιμο και τον αιφνιδιασμό ενώ και αυτός βελτιώνει την άμυνα της ομάδος. Αν ο ζελικο επαιρνε τον ολυμπιακό φέτος μάλλον θα είχε αποτύχει, αν ο ντούντα έπαιρνε την ζέλα το 99 μάλλον θα σήκωνε λιγότερες ευρολίγκες απο τον ζελικο.



ρε συ.. ενα σαπόρτα σήκωσε μόνο, το 1999. Δεν μπόρεσε να είναι στην τετράδα στην ιταλία έχοντας μια ομάδα ήδη 2 χρόνια. Το ότι έχασε απο την ΑΕΚ στον ημιτελικό του f4 το κάνει το πέρασμα του απο εκει ακόμα πιο αποτυχημένο. Απλα στο ανέφερα γιατί είπες ότι δεν θυμάσαι τι έκανε με την μπενεττόν.

ναι, στην ιταλία δεν θυμόμουν τι έκανε, κατα την διετία 98-99. Την ευρολίγκα με την ΑΕΚ το θυμάμαι, αν και όχι πολλά πράγματα για αν είμαι ειλικρινής.

DON
14-06-2012, 13:42
και για να μην παρεξηγηθώ. Όσο και να "απαξιώνω" τον Ζοτς έχω ξαναπεί ότι είναι ο Νο.1 προπονητής στην ιστορία του Ευρωπαικού μπάσκετ να διαχειριστεί υπερ-ρόστερ-βεντέτες-απαιτήσεις τίτλων σε ήδη στρωμένες ομάδες.

Αλλά να μου βγεί χτίστης ο Ζοτς που ο θεούλης αυτός έμεινε 13 χρόνια εδώ, ΔΕΚΑΤΡΙΑ και το μόνο που πραγματικά μπορεί να πει ότι είναι δικό του είναι ο Βουγιούκας και Καιμακόγλου και ο Τσαρτσαρής με τον Στρατή τον Περπέρογλου και ότι πήρε 2 παικταράδες τον ΔΔ και τον Μπατίστ και τους έκανε διδυμάρα... ε συγνώμη αλλά είναι για φάσκελα ο τύπος. ο Ίβκοβιτς ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ να φύγει θα έχει τι δικαίωμα να λέει ότι άφησε την επόμενη βασική 5άδα της εθνικής σχεδόν μέσα σε ΕΝΑ χρόνο..σε Ε Ν Α.

air josh
14-06-2012, 13:51
Για μενα ειναι δυο τελειως διαφορετικοι προπονητες αν και εχουν παρομοιες φιλοσοφιες λογω οτι ειναι της ιδιας σχολης.Αν εχεις μια ομαδα με πολλα αστερια και προσωπικοτητες διαλεγεις προπονητη το ζοτς αν θελεις να χτισεις μια ομαδα με λιγα λεφτα να αναδειξεις πιτσιρικαδες παιρνεις τον ιβκοβιτς.Στη καριερα του ο ζοτς δε κυνηγησε ποτε να μπλεξει με χτισιμο εξ αρχης αλλα με διαχειριση και σε αυτο ειναι ο πιο επιτυχημενος σε ολη την ευρωπη μακραν απο το δευτερο.Εστω οτι ο ντουντα εμενε δυο χρονια στον ολυμπιακο σηκωνε αλλες τεσσερις κουπες,εστω εγχωριες,και πηγαινε σε δυο φ4 αν δεν υπηρχε το προηγουμενο του ζοτς(η θητεια του στο βαζελο με τα ολα της μεσα) θα ηταν ο καλυτερος συνεχιστης για αυτη την ομαδα.Δυο με τρεις μεταγραφες το χρονο με πλατη τους Αγγελοπουλους και θα ηταν ησυχος

Eleni7
14-06-2012, 13:58
Παντως η αληθεια ειναι οτι ο Ζοτς μπορει να πηρε με τις ομαδες του παρα πολλους τιτλους (στις 3 πρωτες μονο Ευρωπαικα),να ειναι εξαιρετικος προπονητης, αλλα εγω οφειλω να παρατηρησω οτι δεν αφησε πισω του σε ΚΑΜΙΑ ομαδα διαδοχη κατασταση."Κεραμυδαριο" τα αφησε και τρεχανε οι υπολοιποι να διορθωσουν τα σπασμενα.Ακομα και στην Εθνικη τα εκανε ολα "ισωμα" αποχωροντας.Μαλλον το σερι θα συνεχιστει και με τον Παναθηναικο αν κρινουμε την κατασταση στην οποια τον αφηνει.

Αυτο πιστευω οτι οφειλεται στο γεγονος οτι σπανια δουλευε με πιτσιρικαδες στο υψηλο επιπεδο ετσι ωστε να εχουν προοπτικες για το μελλον οι ομαδες του.Δουλευε μονο για το παρον,εχοντας τους τιτλους ως αυτοσκοπο.Ας δουμε πχ τον φετινο Ολυμπιακο.Ο Ντουντα αν αποχωρισει (χτυπα ξυλο),θα αφησει πισω του μια ομαδα με χαμηλο μεσο ορο ηλικιας,καλοδουλεμενη, που θα ειναι λουκουμι για τον επομενο κοουτς.Αν ο επομενος κανει καλη δουλεια,αυτο ειναι αλλου παπα Ευαγγελιο.Αλλα τουλαχιστον εχει ισχυρες βασεις για να ξεκινησει

tt7
14-06-2012, 14:17
Πρέπει πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσουμε τι εννοούμε χτίσιμο ομάδας γιατί από ότι φαίνεται για σένα Don, αν δεν πάρεις το εφηβικό αυτούσιο από μία ομάδα και το μεραφέρεις στο αντρικό δεν νοείται χτίσιμο....

Τότε με αυτή την λογική, οι μοναδικοί που χτίζουν ή εχουν χτίσει ομάδες στην Ευρώπη είναι ο Ίβκοβιτς και ο Βουγιόσεβιτς με την Παρτιζάν....

Αυτό που έκανε φέτος ο Ίβκοβιτς το κάνει ΜΟΝΟ αυτός λόγω φιλοσοφίας και ιδιοσυγκρασίας, αλλά δεν σημαίνει ότι και άλλοι δεν έχουν μια φιλοσοφία γύρω από την δημιουργία μιας ομάδας...

Σαφέστατα βέβαια, αυτό που έκανε ο Σοφός είναι το δυσκολότερο μακράν, αλλά γι΄αυτό τον λένε Σοφό και Δάσκαλο του Ευρωπαικού Μπάσκετ.

''Χτίσιμο ομάδας'' στα μάτια μου, είναι να δημιουργήσεις μια ομάδα που έχει σωστή χημεία και που στο σύνολο της, έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από ότι ο κάθε παίκτης ξεχωριστά...

Αυτό το έχει ξεκάθαρα ο Παναθηναικός τα τελευταία χρόνια (από το 2003 και μετά, εκτός από το 2009 που είχε υπερομάδα και ατομικά οι παίκτες είχαν φτάσει στο ζενίθ τους).

Για να απαντήσω ένα ένα αυτά που λες:

1) Πραγματικά για το θέμα Διαμαντίδη δεν μπορώ να καταλάβω που διαφωνούμε..Δεν είπα ότι δεν ήξερε να κάνει λέι-απ..Είπα ότι τον πήρε μέτριο παίκτη για τα Ευρωπαικά δεδομένα, επιθετικά μέτριο, με κακό σουτ και τον έκανε εξαιρετικό σουτέρ και πολύ καλό επιθετικό όταν οι καταστάσεις το απαιτούσαν (ειδικά σε clutch καταστάσεις)..Επίσης έχτισε το πικ ν' ρολ πάνω του, σαν βασικό επιθετικό του όπλο, μαζί με τον Μπατίστ...

Το γεγονός ότι έπαιζε στην Εθνική δεν λέει τπτ επαναλαμβάνω...Η Εθνική βρισκόταν και αυτοί σε φάση ανασύνθεσης και στηρίχτηκε συνειδητά στην νέα φουρνιά που της απέδωσε αργότερα....Δεν είχε και πολλές επιλογές άλλωστε τότε...Με την ίδια λογική ο Σλούκας που πέρισυ έπαιξε ημιτελικά με τον Άρη και Ευρωμπάσκετ είναι φτασμένος παίκτης και απλά ο Ίβκοβιτς τον διαχειρίστηκε...

2) Αν πάρεις έναν παίκτη που παίζει κυρίως small forward πριν από σένα και τον κάνεις σέντερ, ναι τότε τον έχεις χτίσει...Η μάλλον τον έχεις αλλάξει και τον έχεις προσαρμόσει όπως θες εσύ στην ομάδα σου...Αν εννοείς χτίσιμο το να μάθει κάποιος στο Μπατίστ να καρφώνει τότε δεν είναι χτίσιμο...Αλλά να τον μάθεις να παίζει πικ ν' ρολ όπως το έπαιξε, ναι είναι κάτι σημαντικό...

3) Δλδ ο Σπανούλης το 2005 που πήγε στον Παναθηναικό ήταν έτοιμος φτασμένος παίκτης και απλά τον διαχειρίστηκε??? Επειδή είχε γίνει Draft??? Ε τότε και φέτος ο Πρίντεζης φτασμένος παίκτης είναι αφού και αυτός έχει γίνει ήδη draft...Ακραίο παράδειγμα, αλλά προσπάθω να δείξω πως είναι άλλο να είσαι ο γαμιάς στο Μαρούσι και άλλο να πας στον Παναθηναικό, να σε εμπιστευτεί κάποιος και να σου δώσει την δυνατότητα να παίξεις στο top-level...Ανετα με τα λεφτά που έχωναν έβρισκε καποιον καλύτερο τότε...

4) Άγνωστο τον πήρε και τον έκλεψε η Μπάρτσα μετά..Πριν δεν υπήρχε μετά πήγε σε μια κορυφαία ομάδα...

5) Το να βρίσκεις εξαιρετικούς σε νοοτροπία ρολίστες, που θα παίζουν πάντα για την ομάδα και δεν θα κλέβουν χρόνο και δόξα από τους πιτσιρικάδες αλλά αντίθετα με την εμπειρία τους θα τους βελτιώνουν καθημερινά, είναι και αυτό συστατικό επιτυχίας στο χτίσιμο μιας ομάδας...

6) Φώτσης είπαμε...Μπήκε επί ημερών του στην ομάδα, 19 χρονών τον πέταξε στον τελικό της Ευρωλίγκας και μιλούσε με διθυράμβους γι αυτόν...Την επόμενη χρονια στα 20 του βασικούρα...

lamar
14-06-2012, 14:33
Συμφωνω σε ολα οσα λες εκτος απο το χτισιμο ομαδας... Ο Φιλ Τζακσον δεν εχτισε τους Μπουλς, τους διαχειριστηκε και πηραν οτι πηραν...

Ο Τζακσον δεν εφτιαξε τους Λεικερς ουτε την πρωτη ουτε την δευτερη φορα, διαχειριστηκε το σουπερ υλικο που βρηκε και πηρε οτι πηρε...

Ο Μπρουκς της Οκλαχομα, εχτισε...

Ο Ομπραντοβιτς δεν εχτισε κανεναν ΠΑΟ. Βρηκε μια ετοιμη ομαδα, Πρωταθλητρια, με το καλυτερο υλικο και καθε χρονο του επαιρναν οτι ηθελε...

Ομαδα εχτισε ο Ιβκοβιτς με την Παρτιζαν και τον φετινο Ολυμπιακο, ομαδα εχτισε ο Πιανιτζιανι με την Σιενα, ομαδα εχτισε ο Μαλκοβιτς με τα παιδαρελια της Γιουγκοπλαστικα, ομαδα εχτισε ο Βουγιοσεβιτς με τα παιδακια παλι στη Παρτιζαν, ομαδα εχτισε ο Ιωαννιδης το 90...

Ομαδα δεν λες οτι εχτισες, οταν εχεις Μποντιρογκα, Κουτλουαι, Κατας, Ρεμπρατσα, Τζεντιλε,Σισκα, Κοχ, Μιντλετον, και καμια δεκαρια ακομα στα καλυτερα τους... Διαχειριστηκες ενα υπεροχο υλικο, το καταφερες να γινει συνολο, αλλα ομαδα δεν εχτισες... Δεν δουλεψες πανω σε μια ομαδα νεαρων παικτων, δουλεψες πανω σε φτασμενους, στο πικ τους, οι οποιοι εκτελεσαν αψογα τις περισσοτερες φορες το αγωνιστικο σου πλανο...

DCS7
14-06-2012, 14:40
στην ρεάλ πήρε μια ευρολίγκα και διεκδίκησε την επόμενη (πέρασε στο Φ4) αν και στο πρωτάθλημα τα σκάτωσε. Κάθησε αλλη μια χρονιά, πήρε το σαπόρτα (που τότε έιχε κάποια αιγλη) οπότε τελείως αποτυχημένο το πέρασμα του απο εκεί δεν το λές, απλά δεν είχε διάρκεια.

Στη Ρεάλ πήρε μια Ευρωλίγκα γιατί είχε τον Άρβιντας Σαμπόνις ΜΑΖΙ με τον Τζο Αρλάουσκας, έπαιζε στην Ισπανία και ο Ολυμπιακός είχε τον Βολκόφ τραυματία και ένα εξαντλητικό ημιτελικό. ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω. Τι λέμε τώρα? Ο άνθρωπος αποκλείστηκε απο την ΚΑΧΑ ΣΑΝ ΦΕΡΝΑΝΤΟ (!!!!) το 96 και το 97 κατάφερε επιτέλους να φτάσει σε τελικούς ACB αφού είχε πάρει τον Μποντιρόγκα όπου με πλεονέκτημα έδρας έφαγε ξανά καρπαζά!!!Στο κύπελλο δεν έφτασε καν σε ένα τελικό σε 3 σεζόν, ήτανε ο ΠΕΛΑΤΗΣ του Αίτο του Γκαρσία του Ρενέσες!!!

Πραγματικά πες μου αν έρθει κάποιος του χρόνου στον Ολυμπιακό και του φέρουμε τον αντίστοιχο ΣΑΜΠΟΝΙΣ και πάρει Ευρωλίγκα το 1ο χρόνο και Σαπόρτα τον 3ο και στην Ελλάδα πάει 1/3 χρόνια στους τελικούς και 0/3 στον τελικό κυπέλλου ΤΙ θα τον πεις..Σε παρακαλώ πες μου.

Στην ελλάδα ρε συ και να το κωλοβαράς τελείως παρακάτω απο δευτερος δεν γίνεται να έρθεις!!!! Ακομα και ο ντούντα αν καταφέρει να αποκλειστεί απο τους τελικούς του χρόνου πχ. τότε θα τον βρίζω! Οσο αφορά την ρεάλ, δεν είχε και τα τρία χρόνια τον σαμπόνις, μονο τον 1ο ενώ ο αρλάουσκας που έκανε παπάδες για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα στην 2η χρονιά ήταν μέτριος την 3η. Και το ισπανικό πρωτάθλημα είναι σαφώς πιο δύσκολο απο το δικό μας ανύπαρκτο πρωτάθλημα (μιλάω για τα τελευταία χρόνια μόνο), οπότε με αυτά τα κριτήρια αποτυχημένο απο την ρεάλ δύσκολα τον βγάζεις. Η τουλάχιστον μπορεί να γίνει μεγάλη συζήτηση για αυτό.

natag
14-06-2012, 15:00
Πανε για Ιβανοβιτς λεει το βαζελετα...Μακαρι λεω εγω...Ο πρωτος που θα πεταξει εκτος ομαδας θα ειναι ο Τρακης...

DON
14-06-2012, 15:03
Φίλε TT7.

Χτίσιμο ομάδας ορίζω τον Ολυμπιακό του Γιάννη Ιωαννίδη. Τόμιτς, Σιγάλας, Νάκιτς, Μπακατσιάς, Τάρλατς σαν κορμός και απο δίπλα 2-3 παικταράδες. Αυτό είναι χτίσιμο..απο το 0 κιόλας. Όπως και αυτό που κατάφερε ο Ντούντα φέτος! Όπως έκανε ο Βουγιόσεβιτς με έναν άγνωστο Μακάλεμπ τότε, έναν ανύπαρκτο Μάριτς, τον Κέτσμαν, έναν τέπιτς και έναν ράσιτς, έναν Βέσελι...

Το να πας να μου αγοράζεις ότι καλύτερο ταλέντο υπάρχει στην Ελλάδα και να το βάζεις δίπλα σε παίκτες με 10ετία ιστορίας ΑλβερτοΝτικουδοΧατζηβρέττες μαζί με κάποιος απο τους καλύτερους ξένους της ιστορίας τους Ευρωπαικού μπάσκετ, ε διάολε δεν είναι χτίσιμο. ΜΕ ΤΙ ΠΟ ΤΑ.

Εσύ με αυτό που ορίζεις χημεία θα μου πεις ότι απλά επειδή ο Ίβκοβιτς το 1997 το πήρε με 1 αμερικανό και έβαλε τον Παπανικολάου βασικό και έβαλε δίπλα στον Ρίβερς τον Τόμιτς έχτισε καμιά ομάδα διάολε! :P

1. Για τον Διαμαντίδη αν πιστεύεις ότι το να φτιάξεις σουτ το κάνει ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ή το να είσαι clutch θα αφήσω τον Lamar να το απαντήσει. Το να στηρίξεις γύρω απο μια ταλεντάρα ένα τρόπο παιχνιδιού δεν είναι χτίσιμο ομάδας.

Μετά τον Ξανθόπουλο που έκανε guest εμφάνιση τώρα ο Σλούκας με το ρόλο πετσετοκουνίστρας του Ξανθόπουλου? Βρε πανάθεμασε! Ρε ο ΔΔ σε πρωτάθλημα με Ολυμπιακό, Παναθηναικό, Άρη, ΠΑΟΚ, Πανιώνιο βγήκε MVP ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ με τον Ηρακλή και ήτανε ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟΣ στην Εθνική. Όχι επειδή δεν έπαιζε άλλος ή για να κουνάει πετσέτες. ΒΑΣΙΚΟΣ και ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ απο τότε.

2. Δεν διαφωνούμε και στο είπα ότι βελτίωσε έναν ήδη παικταρά. Αλλά άλλο να βελτιώσεις τον Acie Law ας πούμε που δεν το λες χτίσιμο και άλλο να βελτιώσεις τον Kyle Hines που το παιδί σε λίγο θα σουτάρει τρίποντα! Ο Batiste είναι ο Law..Ένας παικταράς που επιδέχεται βελτιώσεων. Τίποτα παραπάνω.

3. Σοβαρά τώρα σύγκρινες τον περσινό Πρίντεζη που κόντευε να κόψει το μπάσκετ με τις ακατέβατες μαλακίες που έκανε και πήγε Μάλαγα με τον Σπανούλη του 2005? Απο μόνος σου κατάλαβες πόσο άστοχος ήσουν. Ο Σπανούλης ήτανε top level ήδη, ήτανε αστέρας στο Eurocup όπως ήτανε ΑΣ ΠΟΥΜΕ ο Eidson πριν τον πάρει η Μακάμπι! Το ότι είχε την ευκαιρία να ανέβει επίπεδο είναι δεδομένο αλλά ο Σπανούλης άλλαξε και ανέβασε επίπεδΟ ΚΑΘΑΡΑ στον 1 χρόνο στο ΝΒΑ, γι'αυτό γύρισε και τα γαμάει όλα έκτοτε. 2 Ευρωλίγκες, 2 mvp σε 4 χρόνια. ΚΑΝΕΝΑΣ Ζοτς.

4. Για Λάκοβιτς σε παρακαλώ..ας το αφήσουμε το σαμιαμίδι εκεί που κάθεται.

5. Ξαναλέω...Έκανες ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ όταν πήρες έναν Άντιτς ή έναν Μίντλετον ή έναν Τομάσεβιτς ή έναν Νεστέροβιτς. Δεν έχτισες κάτι. Σε καμία περίπτωση.

6. Δεν μπορώ να σε πείσω ότι ο Φώτσης που έκανε φοβερές σεζόν απο όταν ΞΑΝΑήρθε στον Παναθηναικό δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τον Φώτση που πήγε στο Memphis, οπότε πάσο.

--------------------------------

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΓΙΑ ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Στην ελλάδα ρε συ και να το κωλοβαράς τελείως παρακάτω απο δευτερος δεν γίνεται να έρθεις!!!! Ακομα και ο ντούντα αν καταφέρει να αποκλειστεί απο τους τελικούς του χρόνου πχ. τότε θα τον βρίζω! Οσο αφορά την ρεάλ, δεν είχε και τα τρία χρόνια τον σαμπόνις, μονο τον 1ο ενώ ο αρλάουσκας που έκανε παπάδες για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα στην 2η χρονιά ήταν μέτριος την 3η. Και το ισπανικό πρωτάθλημα είναι σαφώς πιο δύσκολο απο το δικό μας ανύπαρκτο πρωτάθλημα (μιλάω για τα τελευταία χρόνια μόνο), οπότε με αυτά τα κριτήρια αποτυχημένο απο την ρεάλ δύσκολα τον βγάζεις. Η τουλάχιστον μπορεί να γίνει μεγάλη συζήτηση για αυτό.

Προφανώς ξεχνάς ότι πριν 7-8 χρόνια βγαίναμε 8οι back2back. Επίσης ξεχνάς ότι δεν βγήκαμε 3-4οι για ένα ΜΠΕΣ-ΒΓΕΣ του Μιλισάβλιεβιτς στο ΣΕΦ με το Μαρούσι, επι Γιαννάκη με ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ στην ομάδα. Οπότε όχι δεν είναι τόσο απλό όσο λες.

Επίσης τον 1ο χρόνο είπα είχε Σαμπόνις και πήρε την Ευρωλίγκα με 100 πράγματα να του κάθονται όπως σου είπα και αφού δεν είχαμε Βολκόφ. Στην Ισπανία το απόλυτο τίποτα, επόμενη σεζόν παντού το απόλυτο τίποτα, βγαίνει ΣΑΠΟΡΤΑ λέμε, αφού τον αποκλείει στο πρωτάθλημα η ΚΑΧΑ η ΣΑΝ η ΦΕΡΝΑΝΤΟ και τον 3ο χρόνο έρχεται ο Μποντιρόγκα για να πάρει το Σαπορτάκι...Εντάξει σοβαρά στο λέω αν εσύ θες μεγάλη συζήτηση για να τον πεις αποτυχία τότε μπέρδεψες την Ρεάλ με την Σιένα ή την Αρμάνι Τζινς.

air josh
14-06-2012, 15:06
Ιβανοβιτς χαχαχαχαχα φερτε πισω το δρακο τον εχει πελατη!!!!

DON
14-06-2012, 15:10
Ναι ενώ φέτος με Ντούντα τα πήγε άριστα. Πρώτα δεν πέρασε τον όμιλο και μετά μας έδωσε τσάμπα τον Ντόρσει. Ε Υ Ε Ρ Γ Ε Τ Η Σ.

panagiotis
14-06-2012, 15:41
Προφανώς ξεχνάς ότι πριν 7-8 χρόνια βγαίναμε 8οι back2back. Επίσης ξεχνάς ότι δεν βγήκαμε 3-4οι για ένα ΜΠΕΣ-ΒΓΕΣ του Μιλισάβλιεβιτς στο ΣΕΦ με το Μαρούσι, επι Γιαννάκη με ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ στην ομάδα. Οπότε όχι δεν είναι τόσο απλό όσο λες.
Don αυτό ήταν την χρονιά 2007-2008 ι τσίλι δεν είχε έρθει ήρθε την επόμενη.Ήταν η χρονιά με το ξύλο του γουντς στο οακα.

DON
14-06-2012, 16:01
Ναι???Είσαι σίγουρος? Γιατί ήμουν και μέσα στο ΣΕΦ εκείνο το ματς και ακόμα θυμάμαι την μπάλα να αναπηδάει στο στεφάνι και έξω..Μπορεί δεν επιμένω!

panagiotis
14-06-2012, 16:10
Ναι???Είσαι σίγουρος? Γιατί ήμουν και μέσα στο ΣΕΦ εκείνο το ματς και ακόμα θυμάμαι την μπάλα να αναπηδάει στο στεφάνι και έξω..Μπορεί δεν επιμένω! Είμαι 100% σίγουρος με τσιντρες περάσαμε 3-0 το μαρούσι.http://www.esake.gr/main/index.php?pl=17&lng=gr&pfpar=&smnu=2 εδω η σειρα τον πλει-οφ το 2008-2009(με το 3-0)

redglove
14-06-2012, 16:13
Ναι???Είσαι σίγουρος? Γιατί ήμουν και μέσα στο ΣΕΦ εκείνο το ματς και ακόμα θυμάμαι την μπάλα να αναπηδάει στο στεφάνι και έξω..Μπορεί δεν επιμένω!

Το 07-08 ήταν, 64-63.

μιγάδας
14-06-2012, 17:51
ντον, δεν ειχαμε τσιλι τοτε

υ.γ: σπασιμο

deninho
14-06-2012, 18:38
ντον, δεν ειχαμε τσιλι τοτε

υ.γ: σπασιμο

too little, too late πιτσιρίκο

Dude
14-06-2012, 18:48
τα πραματα ειναι απλα: ο ντουντα ειναι μυθος γιατι πολυ απλα εχει παρει ο,τι τιτλο εχει διεκδικησει: ευρωπαϊκα συλλογικα, εθνικα, παγκοσμια εθνικα, εγχωρια πρωταθληματα σε καθε χωρα που πηγε. και βεβαια, εχει παρει τον φετινο ολυμπιακο με τα 20χρονα και τον εκανε πρωταθλητη ευρωπης κι εχει παρει και τα 20χρονα της σερβιας και τους εφτασε μεχρι την πηγη.

ο ζοζοτσαρος απο την αλλη, εχει κανει τα παντα με τον παναθηναϊκο κι εχει παρει και 3 ακομα ευρωκουπες με αλλες ομαδες. αρα πολυ μεγαλος ευρωπαιος προπονητης. αλλα οχι μυθος γιατι πολυ απλα εγχωρια κουπα σε αλλη χωρα δεν πηρε ποτε. στην ελλαδα πηρε γατι δεν υπηρχαμε κι οταν υπηρξαμε ειχε φτιαξει υπερομαδα. οσο για εθνικη, μη μιλησουμε......γνωστα.....επικηρυγμενος.....κι επισης δεν εφτιαξε ποτε μονος του ολοδικια του ομαδα. ο ντουντα φετος πηρε κατι αμουστακους και κατι αγνωστους ξενους και ειδαμε τι εγινε. ο ζοτς επαιρνε τα φραγκα των χομπιτ κι εφερνε παικταραδες(τους οποιους ομολογουμενως τους εδενε αριστα και τους βελτιωνε). απο το μηδεν παικτες εχει κανει μονο καλαθη, βουγιουκα και περπερογλου. ολοκληρη ομαδα ομως ποτε.

τωρα φευγει για να παει στα σιγουρα, μαλακια. θα περνουσαμε καλα. αλλα η αληθεια ειναι οτι για τον εναν ή τον αλλο λογο περναγε αυτος καλα τοσα χρονια

@ντουντ
περσι δεν κερδισε κανενας ζοτς τον ντουντα. μονο σ ενα παιχνιδι κοουτσαρισε καλυτερα ο μελιτζανας(1ος τελικος). ας εμπαινε μια βολη και θα σου λεγα εγω...

- Το 1 ματς που κοουτσάρισε πέρσι καλύτερα ο Ζοτς ήταν υπεραρκετό για να του δώσει τίτλο, και γενικά με θεωρητικά χειρότερο ρόστερ από μας ο βάζελος στη χρονιά πήρε 2 τίτλους, ενώ εμείς το κύπελλο και έξω από το ΦΦ... οπότε δεν υφίσταται επιχείρημα προπονητικής επικράτησης από ένα σημείο και μετά. Επίσης ήπιε θάλασσα με Πιανιτζιάνι πέρσι ο Ντούντα, και μας κόστισε, ενώ αντίστοιχα ο Ζοτς αυτό που έκανε με Μπάρτσα ήταν επικό (τα ίδια έκανε φέτος ο Ντούντα με Σιένα, και ξεπέρασε το Ζοτς στα υπόλοιπα που έκανε Φάιναλ Φορ).

- Τώρα στα ιστορικά κάπου το χάνεις. Ο Ομπράντοβιτς πήρε με Εθνική Σερβίας ένα Παγκόσμιο, αργυρό στους Ολυμπιακούς εναντίον της Dream Team 2 (πιο πάνω δεν γινόταν), και ένα χρυσό και ένα χάλκινο σε άλλα 2 ευρωπαϊκά... ε κακό δεν το λές... άξιο διάδοχο του Ντούντα το λές.

Όσο για το "για την Εθνική, μην μιλήσουμε, επικυρηγμένος", αυτό δεν ισχύει πουθενά... Μόλις ο Ντούντα φύγει από την Εθνική, τούμπες θα ξαναέκαναν να τους κοουτσάρει ο Ζοτς. Απλά απέτυχε στη 2η θητεία του... το 2004 δεν τραβούσαν από την αρχή, και το 2005 δεν μπόρεσε ποτέ να ελέγξει τα καλόπαιδα του ρόστερ μέσα στα αποδυτήρια, την ίδια στιγμή που οι Γάλλοι είχαν πολύ καλή ομάδα, και έτσι απλά τους απέκλεισαν. Οι Σέρβοι όσο και να απογοητεύτηκαν από τον πούλο που πήραν στο ευρωπαϊκό μέσα στο σπίτι τους, μπάσκετ ξέρουν και έβλεπαν ότι η μεγαλύτερη ευθύνη για εκείνη την αποτυχία δεν ανήκε στον Ομπράντοβιτς (όπως αντίστοιχα με μας πέρσι η μεγαλύτερη ευθύνη για την αποτυχημένη χρονιά δεν ανήκε στον Ντούντα)... για αυτό και μετά τον Ίβκοβιτς είναι μακράν ο αγαπημένος τους... μην πώ ότι τον έχουν και δίπλα δίπλα σε αξία με τον Ντούντα.

tmac
14-06-2012, 19:21
εγω πιστευω οτι ο ζελικατς πανω και περα απο ολα αγαπαει το legacy του και τη δοξα του...
του αρεσει η απωθεωση και ειναι "ναρκισος"οσο αναφορα τις μπασκετικες του ικανοτητες..
..δεν απολαμβανει το μπασκετ ισως αφου αποσυρθει να μην ξαναδει αγωνα ποτε του,για αυτον μαλλον αποτελει το μεσο και το πεδιο δοξας του και τπτ παραπανο...
εξελιξε και τελειοποιησε-ρομποτοποιησε ενα συστημα με 2-3 παραλαγες προσθεσε καλη αμυνα,αβαντες,τυχη,mind games,τρικ κυριος αμυντικα και πανω σε αυτα εχτισε το μυθο του..το ευρωπαικο μπασκετ εμεινε στασιμο αφου προσπαθησε να μιμηθει αυτο το επιτυχημενο μοντελο αλλα το δικο του legacy εκτοξευτηκε στα υψη..
δεν τον ενδιεφερε και δεν τον ενδιαφερει αν το μπασκετ σαν προιον θεαματος πατωσει αρκει να ειναι αυτος στη κορυφη αν το μετωνομασουν σε ζοτς-ball ακομα καλυτερα..
οταν ο ντουντα ελεγε οτι σημερα δωσαμε μια καλη παρασταση και ευχαριστηθηκε ο κοσμος δεν το ελεγε τυχαια..οτι μενει στασιμο πεθαινει μιας κ πλεον μιλαμε για ενα σπορ-προιον με εσοδα,εισητηρια,χωριγιες,τηλεοπτικα,τηλεθεασει ς κλπ...
για μενα η βασικη διαφορα των 2 ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ κοουτς ειναι αυτη και δεν εχει να κανει με συστηματα και τροπαια κλπ αλλα με τον τροπο που βλεπουν το σπορ που υπηρετουν..
μιλαμε για ενα γνησιο μπασκετανθρωπο (τουλαχιστον τωρα ποιο νεος ισως σκεφτοταν καπως διαφορετικα)και για ενα γνησιο κυνηγο της δοξας και της κορυφης με οποιοδηποτε μεσο και τροπο..

DCS7
14-06-2012, 19:54
Στην ελλάδα ρε συ και να το κωλοβαράς τελείως παρακάτω απο δευτερος δεν γίνεται να έρθεις!!!! Ακομα και ο ντούντα αν καταφέρει να αποκλειστεί απο τους τελικούς του χρόνου πχ. τότε θα τον βρίζω! Οσο αφορά την ρεάλ, δεν είχε και τα τρία χρόνια τον σαμπόνις, μονο τον 1ο ενώ ο αρλάουσκας που έκανε παπάδες για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα στην 2η χρονιά ήταν μέτριος την 3η. Και το ισπανικό πρωτάθλημα είναι σαφώς πιο δύσκολο απο το δικό μας ανύπαρκτο πρωτάθλημα (μιλάω για τα τελευταία χρόνια μόνο), οπότε με αυτά τα κριτήρια αποτυχημένο απο την ρεάλ δύσκολα τον βγάζεις. Η τουλάχιστον μπορεί να γίνει μεγάλη συζήτηση για αυτό.

Προφανώς ξεχνάς ότι πριν 7-8 χρόνια βγαίναμε 8οι back2back. Επίσης ξεχνάς ότι δεν βγήκαμε 3-4οι για ένα ΜΠΕΣ-ΒΓΕΣ του Μιλισάβλιεβιτς στο ΣΕΦ με το Μαρούσι, επι Γιαννάκη με ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ στην ομάδα. Οπότε όχι δεν είναι τόσο απλό όσο λες.

Επίσης τον 1ο χρόνο είπα είχε Σαμπόνις και πήρε την Ευρωλίγκα με 100 πράγματα να του κάθονται όπως σου είπα και αφού δεν είχαμε Βολκόφ. Στην Ισπανία το απόλυτο τίποτα, επόμενη σεζόν παντού το απόλυτο τίποτα, βγαίνει ΣΑΠΟΡΤΑ λέμε, αφού τον αποκλείει στο πρωτάθλημα η ΚΑΧΑ η ΣΑΝ η ΦΕΡΝΑΝΤΟ και τον 3ο χρόνο έρχεται ο Μποντιρόγκα για να πάρει το Σαπορτάκι...Εντάξει σοβαρά στο λέω αν εσύ θες μεγάλη συζήτηση για να τον πεις αποτυχία τότε μπέρδεψες την Ρεάλ με την Σιένα ή την Αρμάνι Τζινς.

το θυμάμαι και εγω το παιχνίδι με το μαρούσι... ήταν την πρώτη χρονιά του γιαννάκη που ανέλαβε στα μέσα της χρονιάς (είχαμε γκέρσον τότε). Τσιλντρες δεν επαιζε σίγουρα, είχαμε γουντς, και πήγαμε τελικό επειδή το τελευταίο σούτ του μιλισάλιεβιτς μπήκε και βγήκε η μπάλα. Επίσης την προηγούμενη χρονιά σπάσαμε στο 5ο παιχνίδι την έδρα του Αρη πριν γίνουν οι πρώτοι τελικοι της ντροπής απο την εποχή αγγελόπουλων (το no call). Ακόμα και τότε όμως είχαμε ενα σχετικά ανταγωνιστικό πρωτάθλημα με δυνατό Αρη (2 φορές τελικους στο γιουροκαπ), με ανταγωνιστικό μαρούσι και πανελλήνιο (που έκαναν καλές πορείες στο γιουροκαπ). Οταν λέω για τα τελευταία χρόνια μιλάω για τα τελευταία 3-4 οπου η διαφορά των 2 απο τους αλλους μετρεται με αστρονομικές μονάδες.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ ... απλά καλώς η κακώς (κακώς για εμένα) ελέω σαμπόνις ο ζελικο χρεώθηκε μια κουπα ακόμα. Αν επαιρνε και τα πρωταθλήματα στην ισπανία πιθανών να ήταν ακόμα στην ρεάλ. Τες πα εγω τον ζέλικο τον σιχαίνομαι για ένα κάρο αλλους λόγους που θα τους αναλύσω σε πόστ παρακάτω.

DON
14-06-2012, 20:12
ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν ρίξανε οι Σέρβοι το φταίξιμο στους παίκτες...Μα σε καμία των περιπτώσεων..Και ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν έχουν Ντούντα δίπλα με κανέναν. Ο Ντούντα είνα θεότητα στην Σερβία μέχρι και γκραφίτι στους τοίχους γίνεται. κατά τα άλλα συμφωνώ. Επίσης

DCS7
14-06-2012, 21:00
εγω προσωπικά σιχαίνομαι τον ζέλικο για τις μεθόδους που χρησιμοποιούσε για να νικήσει ενα παιχνίδι. Οπως είπε και ο tmac αγαπάει μόνο τον εαυτό του και την δόξα του. Προκειμένου να κατακτήσει τίτλους δεν δίστασε:

1) να ανασύρει απο την άκρη του πάγκου του τον Τομάσεβιτς με αποτέλεσμα να μανουριάσει με τον γούντς, να γίνει καβγάς και να πεταχτούν και οι δύο έξω. Ο γουντς ήταν σε απίστευτη μέρα τότε και του δημιουργούσε τεράστιο πρόβλημα σε εκείνο το παιχνίδι για όποιον θυμάται. Ξαφικά απο το πουθενά βρέθηκε ενας τομάσεβιτς να τρέχει απο την σέντρα για να πλακωθεί με γουντς (και να μην γίνει ο καβγας με DD οπου είναι συμαντικός παιχτης της ζέλας) με αποτέλεσμα την αποβολή τους. Εχει γίνει και φέτος, απλά θυμηθείτε τις βλακείες που έκανε ο γιασκεβίτσιους στον σπανούλη η ο καλάθης επίσης... πάντα όταν ένας παίχτης του δημιουργούσε αμυντικό προβλημα εντελώς τυχαία ένας ράμπο απο τον πάγκο έμπαινε για να τα κάνει κώλος και να προκαλέσει την αποβολή του. Τα ίδια και στους τελικούς της ευρολίγκας (θυμηθείτε παπαλουκά με ΤΣΣΚΑ το 97, η τον δικό μας εντι τζόνσον και το ξύλο που έφαγε στην σαραγόσα). Εντελώς τυχαία οι μανουρες αυτές γινοντουσαν σε καταστάσεις που ήταν εντός εδρας οι διαιτητές παίζανε φουλ τις ομάδες του. Εχει γίνει και άλλες φορές, απλά δεν τις θυμάμαι. Και πάντα στις ομάδες του ζελικο... αρα παραείναι σύμπτωση για να είναι τυχαίο (γνώμη μου ότι ολα αυτά πάντα ήταν εντολές απο τον σέρβο για να γίνουν).

2) γιατί ενώ εχει πετάξει τον μπατίστ έξω για την εγκληματική ενέργεια που εκανε με την ολύμπια, με το που στράβωσε το μάτς τον ξαναέβαλε μέσα.

3) το είπε και ο σοφός, ότι αν επαιρνε ο ίδιος τα σφυρίγματα που έπαιρνε η ζέλα θα ντρεπόταν. Αντίθετα ο ζέλικο μετα την αηδία που είδε στον 3ο τελικό του 2010 με το που τελείωσε το ματς πήγε (στον ακατανόμαστο καρδιτσιώτη σέντερ αν θυμάμαι καλά) να του εξηγήσει ...τι ακριβώς; Ενας ανθρωπος με νορμάλ ευθιξία απλά θα έδινε το χέρι του, δεν θα καθόταν να εξηγήσει στον βλάκα το τι έγινε και να προσπαθήσει να τον πείσει ότι όλα όσα είδε είναι νορμάλ.

4) αν είχε κάποια απέχθεια προς τον σπανούλη ας το κράταγε για τον εαυτό του. Το εξωτερίκευσε, έκανε να φανεί ότι ο σπανούλης τον πρόδωσε, ότι αθέτησε τον λόγο του (ποιός...? ο ζέλικο, ο κύριος "θα μείνω" του κάραβελ) δείχνοντας εμέσως πλην σαφώς ότι ο σπανούλης είναι παλιάνθρωπος. Τα ίδια και με λάκοβιτς. Το "η εισαι μαζί μου και είσαι γιός μου, η αντίπαλος μου και είσαι κωλόπαιδο" χαρακτήριζε την νοοτροπία του ζελικο που εγώ προσωπικά το απεχθάνομαι.

5) για το "κάντε θέατρο για να πάρετε επιθετικά φάουλ". Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα είτε μιλάμε για ένα μάτς της πλάκας, είτε για μάτς τελικός ευρολίγκας,το σιχαίνομαι. Α και για τα επικοινωνιακά τρίκ μετά του fake που ... μονο γέλιο μπορει να προκαλέσει σε κάποιον που ασχολείται με το άθλημα αλλά μπορει να πείσει πάμπολους καλοθελητές άσχετους που το παρακολουθούν.

Παρόλο που έχω να πώ και αλλες ζελικιές, επαναλαμβάνω, θεωρώ τον προπονητή ομπράντοβιτς τον καλύτερο προπονητή της ευρώπης. Αλλά οι μεθόδοι του και η νοοτροπία του δεν με εκφράζουν ακόμα και να ήμουν βάζελος. Για αυτό είμαι Ντουντα με τα μπουνια. Και επίσης ποτε δεν θα έκανα παρέα με μια υπουλη νυφίτσα που θέλει να τις κάνουν όλα τα χατίρια, αλλά θα έκανα παρέα ευχαρίστως με ενα σοφο γιατί θα κερδιζα πολλά περισσότερα ως άνθρωπος πρωτίστως.

tmac
14-06-2012, 21:32
συνεντευξη ομπραντοβιτς ιτουδη στο κοντρα,μιλουν για το σπανουλη...

στο δευτερο βιντεο που μιλαει για τον σπανουλαρο μεταξυ 2.10 και 2.25 ειναι το ζουμι

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1Basket/panathinaikos/synenteyksh-omprantovits-itoudh-sto-contra-gr-videos-photos.1742069.html
η ατακα του ιτουδη

εμεις ειμαστε ανθρωποι και ο ομπραντοβιτς και εγω που ακολουθουμε το τι λεμε,δεν λεμε και ξελεμε και πολλα πολλα αλλα....

μετα απο λιγους μηνες...

hqp5L84vZ-o&feature=endscreen&NR=1

ανακοινωνει στους λαγους οτι θα ειμαστε μαζι....

μετα απο λιγες μερες την συνεχεια την ξερετε...

ποιος λεει και μετα τα παιρνει πισω τωρα ρε βλακες εμετοι??

μιγάδας
14-06-2012, 22:09
@ντουντ
-περσι στ μεταξυ τους επιμενω οτι ο ντουντα ηταν καλυτερος. κι αν θες αυτο το ματς που ηταν καλυτερος ο ζοτς δεν ηταν το σημαντικοτερο. μαλλον το 4ο ηταν...εκει μαλλον δεν εφταιγε και πολυ ο ντουντα....τεσπα, μικρη σημασια εχει, μ αυτα που εκανε φετος ο ντουντα τον εξαφανισε απ τη συγκριση.
-η αληθεια ειναι οτι το χρυσο σε παγκοσμιο που λες μου διαφευγει(1998 αθηνα ή 2002 ιντιαναπολις με πιτσιλκα να φανταστω). συν του οτι δεν υποτιμαω τα αργυρα και τα χαλκινα στα ευρωπαϊκα, αλλα οπως τωρα το αργυρο της ισπανιας το '07 στη μαδριτη ηταν αποτυχια, ετσι ηταν κι εκεινα της σερβιας....καταλαβαινεις(νταξει, μια πισινη γιατι δεν μπορω να θυμαμαι ακριβως τι ομαδες ειχαν οι αλλες χωρες). κι οσο για το '05, εκει κι αν πατωσε.....και μαλλον κι οι σερβοι αυτον εβριζαν.....δεν ξερω αν θα τους χαλαγε ο ζοτς αμα φυγει ο ντουντα, αλλα οτι θα ξενερωσουν λιγο σιγουρα

Dude
15-06-2012, 04:00
@μιγάδας
Μάλλον δεν θυμάσαι ομαδάρες σαν την Ιταλία που το πήρε τότε (όταν βγήκε 3η η Γιουγκοσλαβία που είπα)... δεν έπαιζε ποτέ μόνη της η Γιουγκοσλαβία για να μιλάς για αποτυχία, πόσο μάλλον όταν έχει πάρει σε σερί διοργανώσεις χρυσά.

Στα των περσινών τελικών διαφωνούμε... καλύτερος ο Ζοτς απλά και ξάστερα για μένα.

@Don
Ντον δεν είπα ότι το ρίξανε μόνο στους παίκτες... διάβαζε πιο προσεχτικά. Θες να μου πείς ότι άμα φύγει ο Ντούντα δεν θα χτυπήσουν την πόρτα του Ζοτς; Άλλο που αυτός δεν ξαναπάει ακριβώς επειδή σκέφτεται την πάρτη του, την ασφάλειά του κλπ.

DON
15-06-2012, 13:16
μια χαρά διάβασα και ξαναλέω. Οι παίκτες ήτανε εθνικοί ήρωες, αποθεώθηκαν, τον Ζοτς τον διώξανε με τις κλοτσές και μετά παρακαλάγανε κάποιος να αναλάβει την εθνική και οι παίκτες-αστέρες λέγανε δεν πάμε κύριοι, δεν πάμε και ο κόσμος έλεγε καλά κάνουν μετά τα αίσχη που τους έκανε ο Ομπράντοβιτς. Άμα ψάξεις απο τότε ρεπορτάζ και δηλώσεις θα τα βρείς.

Ναι υπογράφω πως αν φύγει ο Ντούντα δεν θα πάνε στον Ζοτς. Εκτός αν σκοπεύει ο Ζοτς να ζητήσει συγνώμη ή κάτι τέτοιο. Θεωρείται ακόμα εθνική ταπείνωση αυτό που είχε κάνει τότε.

Dude
15-06-2012, 18:18
Δεν με πείθεις εύκολα, αλλά ούτε το'χω ψάξει το θέμα (και ούτε πρόκειται για τώρα τουλάχιστον)... αν ισχύουν όσα λές πάντως, τότε μάλλον το μαλακίζουν άγρια οι Σέρβοι σε κάποια θέματα.

DON
15-06-2012, 18:23
Γιατί το μαλακίζουν? Ο θεός Γιαννάκης της Εθνικής δεν θεωρείται γελοίος μετά το πέρασμα το απο τον Ολυμπιακό? Μην μπλέκεις εθνικά με συλλογικά.

manol14
15-06-2012, 19:24
. Το οτι η πράσινη προπαγάνδα έχει μπολιάσει για τα καλά στο πετσί μας τόσα χρόνια, σε φάση να υμνούμε ακόμα και Ολυμπιακοί τον πιο βρώμικο και μικρόψυχο προπονητή (γιατί ναι σε αυτό όντως είναι πρώτος) της Ευρώπης, αυτο εμένα μου λέει πολλά...

Ρε παιδιά μια ερώτηση μονάχα:
Τον ξέρουμε προσωπικά τον Ομπράντοβιτς και λέγονται αυτά που λέγονται για τον χαρακτήρα του;
Εγώ δεν έχω άποψη και γιαυτό σας κάνω την ερώτηση.
Και κάτι άλλο θα ήθελα να προσθέσω,
Στα δικά μου τα μάτια ο Ομπράντοβιτς είναι πράγματι μεγάλος προπονητής,
δεν μιλάω με βάση τις δικές μας κόντρες αλλά με βάση αυτών που έχω δει τόσα χρόνια στην Ευρώπη, μιλάω γιαυτά που είδα στην Μπολώνια στην Βαρκελώνη στο Παρίσι (ΤΣΣΚΑ).
Κάποτε τον θεωρούσα πολύ φάρδος αλλά πέρισυ με αυτά που έγιναν με την Μπαρτσελόνα αναγκάστηκα να το παραδεχτώ.
Προσωπικά ήθελα και θέλω τον αντίπαλό μου με το καλύτερο δυνατό έμψυχο δυναμικό και σε πολύ καλή κατάσταση.
Θέλω να τους κερδίζω όταν είναι δυνατοί, όταν έχουν τα χάλια τους η νίκη δεν με ευχαριστεί όσο στην αντίθετη περίπτωση.
Φέτος είχαμε την τύχη να δούμε ωραία παιχνίδια μια σειρά τελικών με τρομερό μπασκετικό ενδιαφέρον που παίχτηκε κατα γενική ομολογία πολύ ωραίο μπάσκετ του χρόνου;

DCS7
15-06-2012, 19:47
εχεις ακούσει αλλο προπονητή να δινει εντολές για να κάνουν θέατρο; εχεις ακουσει κανενα αλλο προπονητή να δείχνει τέτοια απέχθεια σε όποιον παίχτη του φευγει; Εχεις δει κανένα αλλο προπονητή να βάζει σε διατεταλμένη υπηρεσία το τσιράκι του (τομάσεβιτς) να πλακωθεί με τον πρώτο σκόρερ της αντίπαλης ομάδας; εχεις δει κανένα αλλο προπονητή να κάνει διαφήμηση για την ντομπροσύνη του και να αθετεί τον λόγο του 10 μέρες μετά; Εχω και άλλα αν θέλεις...

Presvis
15-06-2012, 19:49
. Το οτι η πράσινη προπαγάνδα έχει μπολιάσει για τα καλά στο πετσί μας τόσα χρόνια, σε φάση να υμνούμε ακόμα και Ολυμπιακοί τον πιο βρώμικο και μικρόψυχο προπονητή (γιατί ναι σε αυτό όντως είναι πρώτος) της Ευρώπης, αυτο εμένα μου λέει πολλά...

Ρε παιδιά μια ερώτηση μονάχα:
Τον ξέρουμε προσωπικά τον Ομπράντοβιτς και λέγονται αυτά που λέγονται για τον χαρακτήρα του;


Φαντάζομαι οτι για κάποιον που έχει χτυπήσει άνθρωπο με το αυτοκίνητο του και τον εγκατέλειψε, δεν θα έχεις και τα καλύτερα λόγια να πείς για αυτόν...

manol14
15-06-2012, 20:01
εχεις ακούσει αλλο προπονητή να δινει εντολές για να κάνουν θέατρο; εχεις ακουσει κανενα αλλο προπονητή να δείχνει τέτοια απέχθεια σε όποιον παίχτη του φευγει; Εχεις δει κανένα αλλο προπονητή να βάζει σε διατεταλμένη υπηρεσία το τσιράκι του (τομάσεβιτς) να πλακωθεί με τον πρώτο σκόρερ της αντίπαλης ομάδας; εχεις δει κανένα αλλο προπονητή να κάνει διαφήμηση για την ντομπροσύνη του και να αθετεί τον λόγο του 10 μέρες μετά; Εχω και άλλα αν θέλεις...

Ωραία και δεκτά όλα αυτά, και συνεχίζω αν ο Ομπράντοβιτς ήταν προπονητής του Ολυμπιακού με τους αντίστοιχους τίτλους Ευρωπαικά πρωταθλήματα κλπ κλπ θα τον θέλαμε ή θα τον γουχάραμε?

DCS7
15-06-2012, 20:07
εσυ ποιον προεδρο γουστάρεις περισσότερο, τους αγγελόπολους η τον κοκκαλη; ποιον προπονητη γουστάρεις περισσότερο, τον βαλβέρδε η τον φερειρα; Οι τιτλοι δεν σου φτιάχνουν τον χαρακτήρα, δεν σε κάνουν καλό παιδι ξαφνικά. Αν το σήκωνε ο μπουρούσης θα το πανηγύριζα ... όταν το σήκωσε ο πρίντεζης εκλαψα! Αυτή ειναι η διαφορά.

manol14
15-06-2012, 21:18
Άρα λοιπόν δεν θα μας πείραζε ο χαρακτήρας του.

DCS7
15-06-2012, 21:58
οχι φυσικά... αν εξαιρέσεις κάποια πράγματα που στρεφόντουσαν εναντίων της ομάδας μας. Αλλά έχουν γίνει και απλά τα αναφέρουμε, δεν ειπα να τον κρεμάσουμε στο συνταγμα

tsak8
15-06-2012, 22:49
Εγω στην υποθετικη περιπτωση που ερχοτανε, θα αντιδρουσα οπως οταν πηραμε τον Οικονομου..εκοψα το γηπεδο μεχρι το 2008..
τον θεωρω σκατοψυχο, υποκριτη, κομπλεξικο και αλλα...
ασχετο: ΠΡΙΝΤΕΖΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣ(ο τονος στο Ε)

natag
16-06-2012, 02:35
Εχουμε την ξενερα μας, εχουμε και τους βλακες τους ανενημερωτους...

Όλα τα είχαμε, τα σότα για τον αντικαταστάτη του τεράστιου Ζέλικο Ομπράντοβιτς μας έλλειπαν... Όπως για παράδειγμα αυτό που έγραψε η ιστοσελίδα «krepsinis.net» που ανέφερε οτι ο Παναθηναϊκός θέλει να προσλάβει τον Ντούσαν Ίβκοβιτς, αλλά κάτι τέτοιο είναι δύσκολο να γίνει καθώς ο Σέρβος δεν ψήνεται να φύγει από τον Πειραιά.

Το λάθος τους δεν ήταν η ομάδα στην οποία βρισκόταν ο πρώτος στόχος του Παναθηναϊκού, αλλά το όνομα. Τον Αγγέλου θέλουν στον ΚΑΕ, όχι τον Ίβκοβιτς...

Έ ρε, τι άλλο θα δούμε;

http://www.leoforos.gr/article/42419/siga-men-einai-kai-o-aggelou

Ειναι οπως το "γκολ και φυγαμε για τους 16" της Ροζ...

μιγάδας
16-06-2012, 15:35
ρε ντουντ, ακομα δεν καταλαβα: ποτε πηρε παγκοσμιο ο ζοτς με τη σερβια;

tt7
16-06-2012, 15:50
Το 98 ρε μαν...Στη Αθηνα γινότανε αν και πρεπει να μιλάμε για προπονητικό δίδυμο μαζί με Ντούντα...Παρ'όλα αυτα σαν πρώτος κόουτς είχε πάει ο Ζοτς..

μιγάδας
16-06-2012, 16:00
ναι σωστα, γιατι στην αρχη νομιζα οτι ηταν στην ιντιαναπολις αλλα εκει ειχαν πεσιτς(ΦΕΡΤΟΝΑ). Ο γιαννακης φταιει παντως που πηρε το παγκοσμιο τοτε ο μελιτζανας. μεγαλος ευεργετης τού ζοτς ο δρακουμελ

Dude
16-06-2012, 18:32
Λίγο άδικο στην πρώτη προπονητική απόπειρα στην καριέρα του να του χρεώσουμε αυτή την αποτυχία του Δράκου... Σίγουρα έφταιξαν οι παίκτες (και οι δικοί μας που είχαν την ευκαιρία και την απώλεσαν, και των Σέρβων που πάλι απέδειξαν τι παιχταράδες ήταν στα τελευταία λεπτά), αλλά και το ότι υπήρχε έξτρα σεβασμός στα σφυρίγματα υπέρ των Σερβων, παρά το ότι εμείς παίζαμε στην έδρα μας.

DCS7
17-06-2012, 00:13
σαρας για προπονητής στην ζέλα...? ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ όσο πάει γίνεται καλύτερο!!!!

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10601&subid=2&pubid=129070849

dora7
17-06-2012, 00:17
σαρας για προπονητής στην ζέλα...? ΜΠΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ όσο πάει γίνεται καλύτερο!!!!

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10601&subid=2&pubid=129070849

ουχαχαχχαχαχαχαχχαχα οκ ποσο καλύτερο μπορεί να γινει? :p:p

μιγάδας
17-06-2012, 00:39
παπαλουκας σε μας

duke
17-06-2012, 01:30
Έκανα και γω το "καθήκον"! Φίλιππας για προπονητής στον ακατανόμαστο... Αν και αμφιταλαντεύθηκα μεταξύ αυτού και του Χατζηγεωργίου! χεχε

stefanos
17-06-2012, 16:13
http://content-aka.sentragoal.gr/filesystem/images/20120617/engine/assets_LARGE_t_1041_105721125_type12450.jpg

Djole11
18-06-2012, 14:18
Συμφώνησε με Μπράμο ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός "έκλεισε" για τα επόμενα τρία χρόνια τον Μάικ Μπράμο ο οποίος θα αποτελέσει την πρώτη μεταγραφή των "πρασίνων" εν όψει της νέας σεζόν

stefanos
18-06-2012, 15:39
Μεταγραφή από την Κύπρο μέσω... Αμερικής έκανε ο Παναθηναϊκός, που θα αποκτήσει το μεγαλύτερο ταλέντο που βγήκε από το "νησί της Αφροδίτης" τον Βίκτωρα Ιερωνυμίδη (17, 2.00).Ο νεαρός γκαρντ πέρασε με... άριστα τις δοκιμές κι οι "πράσινοι" σκοπεύουν να του προσφέρουν επαγγελματικό συμβόλαιο, καλύπτοντας μάλιστα τα δίδακτρα φοίτησης σε αμερικάνικο σχολείο. Αυτό είναι απαραίτητο δεδομένου ότι ο Ιερωνυμίδης σπούδαζε στο ξακουστό γυμνάσιο Oak Hill, το οποίο αποτελεί ένα από τα καλύτερα σκαλοπάτια για να αγωνιστεί κάποιος στο κολεγιακό πρωτάθλημα. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο ότι το συγκεκριμένο σχολείο όχι μόνο πήρε το πρωτάθλημα, αλλά πέτυχε 44 νίκες σε ισάριθμα ματς.

Ο Κύπριος άσος είναι αριστερόχειρας και αγωνίζεται στη θέση "1". Παράλληλα κλήθηκε να πάρει μέρος στις προπονήσεις της εθνικής Ανδρών. μου κανε εντυπωση παντως το μπο'ι' του για playmaker.

DON
19-06-2012, 15:20
Της Χούντας τα παιδιά. A must read.

www.redsagainsthemachine.gr/articles/120619/edo-einai-liontaria-0

KingJames
19-06-2012, 19:48
Στο Υ.Γ3
Μέσα από επιχειρήματα πάντοτε, μην το πάρετε αλλιώς. Μην το έχετε, αυτό, μέσα σας

KonTaz
19-06-2012, 19:59
Μιλάμε για δυνατό αρθρογράφο.

DON
19-06-2012, 20:01
Δεν διανοείσαι πόσο δυνατός.

Morrison
20-06-2012, 02:51
Όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά. Τα δημοσιεύματα εξ Ισραήλ για το ενδιαφέρον της Μακάμπι για τον Ίαν Βουγιούκα, επιβεβαιώνονται από τις πληροφορίες του Sport24.gr ότι ο 27χρονος σέντερ θα συνεχίσει -εκτός απροόπτου- την καριέρα του στο Τελ Αβίβ.

Λέγεται ότι οι δύο πλευρές έχουν έρθει σε συμφωνία με τον Βουγιούκα (που μόλις κόπηκε από την Εθνική ομάδα), ο οποίος αναμένεται να αντικαταστήσει τον Σοφοκλή Σχορτσιανίτη.

Δεν αποκλείεται μάλιστα να υπάρξει μια άτυπη... ανταλλαγή, καθώς ήδη έχει γίνει μια πρώτη κρούση στον "Big Sofo" από την πλευρά του Παναθηναϊκού. Μάλιστα στο παρελθόν και συγκεκριμένα πριν από δύο χρόνια υπήρχε αρχική συμφωνία μεταξύ παίκτη και ομάδας (μετά την αποχώρηση από τον Ολυμπιακό και τη μεταγραφή στη Μακάμπι), η οποία ακυρώθηκε την τελευταία στιγμή μετά από βέτο του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος προτίμησε τον Άλεξ Μάριτς.

Όσο για τον Βουγιούκα; Η κατάσταση στον Παναθηναϊκό (αποχώρηση "Ζοτς", μείωση των οικονομικών δεδομένων) οδηγεί τον διεθνή σέντερ στο δρόμο της... ξενιτιάς. Εξάλλου και σε μια πρώτη κουβέντα που έχει γίνει για παραμονή, οι δύο πλευρές έχουν μεγάλη διαφορά στα χρήματα.

Οπότε όλα δείχνουν ότι αυτό που φαίνεται ως συμφωνία, να εξελιχθεί σύντομα σε γάμο.
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/paei_makampi_o_voygioukas.1823073.html

Lavor7
20-06-2012, 04:30
Θέλω Σοφοκλή με κόουτς Ιβάνοβιτς στο βάζελο.Έχει να πέσει πολύ γέλιο.

Djole11
20-06-2012, 04:57
Αυτή η Μακάμπι μην δει κομπλεξικο Έλληνα, να τον πάρει

DON
20-06-2012, 10:33
Θέλω Σοφοκλή με κόουτς Ιβάνοβιτς στο βάζελο.Έχει να πέσει πολύ γέλιο.

Σκέψου το λίγο με Σάρας...

linas7
20-06-2012, 18:52
Koita re kai to legame edomesa oti tin glitose autos. Ela kai esi me tin opisthen tha fas kala.

http://www.superbasket.gr/permalink/162899.html


Στην Εμπόριο Αρμάνι πέρασε και δεν... ακούμπησε. Πλέον, αυτό που θέλει και ο ίδιος ο Ντρου Νίκολας είναι να αναγεννηθεί ξανά! Από την δευτεραθλήτρια Ιταλίας ο Αμερικάνος "μπόμπερ" πήρε "διαζύγιο" στα μέσα της φετινής περιόδου -μιας και δεν εγκλιματίστηκε ποτέ- και από τότε αναζητά ομάδα.
Το γεγονός ότι ο Νίκολας παραμένει ελεύθερος, αλλά και το ότι γνωρίζει πολύ καλά τον Παναθηναϊκό και είναι αγαπητός σε όλους στην ομάδα οδήγησαν τους διοικούντες να κάνουν σκέψεις για να τον ντύσουν ξανά στα "πράσινα"!
Μάλιστα, σύμφωνα με δημοσίευμα του Eurohoops.net, Παναθηναϊκός και Νίκολας βρίσκονται μια ανάσα από την οριστική συμφωνία, με τον 31χρονο Αμερικάνο γκαρντ να είναι με το... ενάμιση πόδι στο ΟΑΚΑ! Αν όλα κυλήσουν ομαλά, τις επόμενες ημέρες θα υπάρξει και η οριστικοποίηση της υπόθεσης...

dora7
20-06-2012, 18:55
ο βαζελος ειναι η χαρά καθε αναξιοπαθούντα λεμε....:p

tmac
20-06-2012, 19:04
ελα ελα ελα....
ντρου θα ειναι μεσα σου απο παντου!!!!!!

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
20-06-2012, 23:12
Ζνόβτς με Σάρας βοηθό όπως έμαθα απο κακομαθημένο πλουσιοβάζελο φιλικά προσκείμενο στην χομπιτοοικογένεια. παίζει να είναι και μαλακία γιατί είναι και πούστης (βαζελος).

red champion
21-06-2012, 12:38
για τον ντρου δεν ειχε πει ο σκαριολο οτι ειχε προβλημα φυσικης καταστασης?αλλα εδω θα του περασει

damon7
25-06-2012, 14:54
http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/piou.jpg

stefanos
26-06-2012, 01:49
http://kourkouti.sport24.gr/wp-content/uploads/2012/06/kourkouti-panathinaikos-obradovic-piou-logan-to-mavro-pistoli.jpg

rakos
26-06-2012, 15:31
σχολιο στο γκαζετα για την αυτοβιογραφια του μπατιστ

Τεράστιος παιχταράς και άνθρωπος!Και φοβερός τύπος!Έτυχε να τον γνωρίσω και από κοντά μια φορά που σνιφάραμε στην ίδια παρέα!

χαχαχ να δω ποτε θα το παρουν ειδηση

stefanos
26-06-2012, 15:39
Σε νέα εποχή περνάει από σήμερα η ΚΑΕ Παναθηναϊκός, καθώς το μεσημέρι της Τρίτης (26/7) βρέθηκαν στα γραφεία της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος μετά του δικηγόρου του, Αλέξη Κούγια για την μεταβίβαση των μετοχών στο όνομα του πρώτου.

Ο γιος του Παύλου Γιαννακόπουλου θα είναι το νέο «αφεντικό» των εξάκις πρωταθλητών Ευρώπης, παίρνοντας τα σκήπτρα από τον πατέρα και τον θείο του, Παύλο και Θανάση, αντίστοιχα έπειτα από 25 συναπτά έτη των αδερφών στον προεδρικό θώκο του «τριφυλλιού»!

Στον Δημήτρη Γιαννακόπουλο περνάει πλέον το 89.9% των μετοχών της «πράσινης» ΚΑΕ, που από την ερχόμενη σεζόν θα κάνει ριζικές αλλαγές σε όλους τους τομείς, διοίκηση, τεχνικό επιτελείο κι έμψυχο δυναμικό.

Η απόφαση της ΕΕΑ θα βγει μέχρι το απόγευμα, όμως το θέμα είναι τυπικό κι απομένει μόνο η επικύρωσή του για να αλλάξει και τυπικά σελίδα η ομάδα μπάσκετ του «τριφυλλιού».

HoopFan
26-06-2012, 15:52
μετά του δικηγόρου του, Αλέξη Κούγια

:eek:
:D:D:D

dora7
26-06-2012, 16:20
μετά του δικηγόρου του, Αλέξη Κούγια

:eek:
:D:D:D

η επιλογή δικηγόρου συνάδει με το γενικότερο κλίμα και επίπεδο....:p:D

BabisKyr
26-06-2012, 18:00
Θα έχουμε να το λέμε ότι η έγκριση για τη μεταβίβαση στον Τράκη έγινε στις 26 Ιουνίου, Παγκόσμια ημέρα κατά των ναρκωτικών... :D

HoopFan
27-06-2012, 14:06
Υπεγραψε και ανακοινωνεται!

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/382385_10150996834109028_297836472_n.jpg

pl@yer
27-06-2012, 14:10
Kι έναν Λαγό δεν έχουν αυτοί??

Καλά το πάνε

HoopFan
27-06-2012, 15:32
Να παρουν και τον Κασιδιαρη για τερμα που τα παει καλα με τα χερια!!

Υ.Γ.: Δεν ξερω αν θεωρειται πολιτικο σχολιο αλλα μου ηρθε μια εξυπναδα και το εγραψα!

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
27-06-2012, 15:48
http://kourkouti.sport24.gr/wp-content/uploads/2012/06/kourkouti-panathinaikos-mparmparousis.jpg

Presvis
27-06-2012, 22:23
Δεν ξέρω αν μάθατε-διαβάσατε (λίγο δύσκολο καθώς τα "αντικειμενικά" ΜΜΕ το κάνανε γαργάρα), αλλά η μεταβίβαση της ΚΑΕ στον Δημητράκη δεν εγκρίθηκε...

dora7
28-06-2012, 00:06
Δεν ξέρω αν μάθατε-διαβάσατε (λίγο δύσκολο καθώς τα "αντικειμενικά" ΜΜΕ το κάνανε γαργάρα), αλλά η μεταβίβαση της ΚΑΕ στον Δημητράκη δεν εγκρίθηκε...

που πας ρε Τράκη με τον εαυτό σου και δικηγόρο τον Αλέξη????:p:p:p

Djole11
28-06-2012, 00:18
Πλάκα του κάνει ο Αλέξης για να γελάει, σαν γνήσιος Γαύρος

redglove
28-06-2012, 01:40
σχολιο στο γκαζετα για την αυτοβιογραφια του μπατιστ

Τεράστιος παιχταράς και άνθρωπος!Και φοβερός τύπος!Έτυχε να τον γνωρίσω και από κοντά μια φορά που σνιφάραμε στην ίδια παρέα!

χαχαχ να δω ποτε θα το παρουν ειδηση

Χαχαχα, δικό σου;

Πλάκα του κάνει ο Αλέξης για να γελάει, σαν γνήσιος Γαύρος

Άμα είναι ο Κούγιας Γαύρος, με γ κεφαλαίο κιόλλας, έχουμε κάποιο πρόβλημα..

napoli
28-06-2012, 01:41
αεκ είναι

Djole11
28-06-2012, 01:48
Είχε ξελασπώσει το ΦΩΣ πέρσι στην υπόθεση με τον ιατροδικαστή του βάζελου για τα περίφημα αεροβόλα στον Τζόρβα γιαυτό το έγραψα, σε ειρωνικό ύφος πάντα

stefanos
28-06-2012, 10:42
Η αστυνομία της Καταλονίας εξάρθρωσε κύκλωμα απατεώνων που παρουσίαζε σε ισπανικές ομάδες «μαϊμού» Άραβες μεγιστάνες για επενδύσεις. Σας θυμίζει τίποτα;

Θύματα της σπείρας των απατεώνων έπεσαν η Χετάφε και η Παλαφρουγκέλ, και τελευταία στιγμή την γλίτωσε η Εσπανιόλ, καθώς η αστυνομία είχε ήδη φτάσει στα ίχνη των δήθεν Αράβων επενδυτών.

Το κόλπο απλό: οι απατεώνες πλησίαζαν προέδρους ποδοσφαιρικών ομάδων ως μεσάζοντες από υποτιθέμενους αραβικούς επιχειρηματικούς ομίλους, τάζοντάς τους επενδύσεις δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ, αρκεί τα θύματα να έβαζαν πρώτα ένα ποσό σε τραπεζικό λογαριασμό τους ως εγγύηση φερεγγυότητας ανάμεσα στις δύο πλευρές.

Όπως εύκολα καταλαβαίνει πλέον κανείς, όταν τα συγκεκριμένα χρήματα έμπαιναν στις τσέπες των μελών της σπείρας, αυτά γίνονταν «καπνός» και οι επενδύσεις που είχαν τάξει βέβαια, άφαντες.

Το συγκεκριμένο κύκλωμα που εξαρθρώθηκε από την αστυνομία, αποτελούταν από έξι Ισπανούς και έναν Δομινικανό και είχε έδρα τη Βαρκελώνη. Μάλιστα μετά τη σύλληψη της συμμορίας, αποδείχθηκε ότι ο Σεΐχης που είχαν παρουσιάσει στην Χετάφε ήταν ένας βραζιλιάνος σερβιτόρος!

Στους 7 συλληφθέντες έχουν απαγγελθεί κατηγορίες για απάτη, υπεξαίρεση χρημάτων και αξιόποινες πράξεις εις βάρος του δημοσίου.

Οι συγκρίσεις με κάτι δικούς μας «Ελληνάρες» μεσάζοντες πάντως …εύλογες!

pl@yer
28-06-2012, 10:52
Η αστυνομία της Καταλονίας εξάρθρωσε κύκλωμα απατεώνων που παρουσίαζε σε ισπανικές ομάδες «μαϊμού» Άραβες μεγιστάνες για επενδύσεις. Σας θυμίζει τίποτα;

Θύματα της σπείρας των απατεώνων έπεσαν η Χετάφε και η Παλαφρουγκέλ, και τελευταία στιγμή την γλίτωσε η Εσπανιόλ, καθώς η αστυνομία είχε ήδη φτάσει στα ίχνη των δήθεν Αράβων επενδυτών.

Το κόλπο απλό: οι απατεώνες πλησίαζαν προέδρους ποδοσφαιρικών ομάδων ως μεσάζοντες από υποτιθέμενους αραβικούς επιχειρηματικούς ομίλους, τάζοντάς τους επενδύσεις δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ, αρκεί τα θύματα να έβαζαν πρώτα ένα ποσό σε τραπεζικό λογαριασμό τους ως εγγύηση φερεγγυότητας ανάμεσα στις δύο πλευρές.

Όπως εύκολα καταλαβαίνει πλέον κανείς, όταν τα συγκεκριμένα χρήματα έμπαιναν στις τσέπες των μελών της σπείρας, αυτά γίνονταν «καπνός» και οι επενδύσεις που είχαν τάξει βέβαια, άφαντες.

Το συγκεκριμένο κύκλωμα που εξαρθρώθηκε από την αστυνομία, αποτελούταν από έξι Ισπανούς και έναν Δομινικανό και είχε έδρα τη Βαρκελώνη. Μάλιστα μετά τη σύλληψη της συμμορίας, αποδείχθηκε ότι ο Σεΐχης που είχαν παρουσιάσει στην Χετάφε ήταν ένας βραζιλιάνος σερβιτόρος!

Στους 7 συλληφθέντες έχουν απαγγελθεί κατηγορίες για απάτη, υπεξαίρεση χρημάτων και αξιόποινες πράξεις εις βάρος του δημοσίου.

Οι συγκρίσεις με κάτι δικούς μας «Ελληνάρες» μεσάζοντες πάντως …εύλογες!


Που'ναι ο Τσάκας οεεο?

guybrush50
28-06-2012, 14:03
Συμφώνησε με Πεδουλάκη ο Παναθηναϊκός

Ο Αργυρής Πεδουλάκης θα είναι ο νέος προπονητής του Παναθηναϊκού εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, αφού οι δύο πλευρές συμφώνησαν και απομένουν οι ανακοινώσεις εντός της ημέρας.

Πηγή: Sport24.gr

Eleni7
28-06-2012, 16:32
Μονο οι ανακοινωσεις μενουν για Πεδουλακη στους απεναντι.Κανονικα δεν θα σας το λεγα για να μην δωσουμε τζαμπα κλικ.Αλλα πατε να δειτε τα σχολια απο κατω στο βαζελετα.Περιμενω αρθρο απο Double Team τωρα!Καλα,τι περιμενανε;Να φυγει ο Ζοτς και να ερθει ο Φιλ Τζακσον;Δεν εχουν καταλαβει ακομα σε τι κατασταση μπαινει η ομαδα τους;Για το συγκεκριμενο πλανο,Πεδουλακης και πολυς τους ειναι

Νομιζω παντως οτι εμεις καναμε πολυ καλυτερη επιλογη.Πιο "μοντερνος" κοουτς ο Μπαρτζωκας και δοκιμασμενος σε Ευρωλιγκα

tt7
28-06-2012, 16:37
Καλός και σοβαρός προπονητής είναι...Αλλά τα άτομα είναι άμπαλοι και ξέρουν μόνο δύο λέξεις στο μπάσκετ...Ζοτς και 3D....

Μακάρι να πέσουν να τον φάνε και να μην τον αφήσουν να δουλέψει...Μας συμφέρει μια χαρά αυτό...

Eleni7
28-06-2012, 16:41
Ναι,συμφωνω.Ειναι αρκετα καλος.Αλλα εκει που εμπλεξε δεν τον βλεπω καλα.Περα απο τους οπαδους,εχω την αισθηση οτι και ο Δημητρακης θα μπλεκεται μονιμως στα ποδια του.Δεν υπαρχει περιπτωση να τον αφησουν να δουλεψει σωστα

DCS7
28-06-2012, 17:31
Κατα την γνώμη μου είναι καλος προπονητής μιας "αλλης" εποχής όμως. Ξερει να κοουτσάρει και να βελτιώνει ταλέντα αλλά ως εκει. Παίζει με λίγα συστήματα (με αποτέλεσμα να έχει προβλέψιμες ομάδες), κάνει μέτριο κοουτσαρισμα, έχει κακό μάτι όσο αφορά τους ξένους και το κυριότερο οι ομάδες του μοιάζουν στατικές. Σπάνια έχει πάει μια ομάδα του χειρότερα απο όσο έπρεπε, αλλά ακόμα πιο σπάνια εχει πάει πολύ καλύτερα. Είνια καλή λύση για μια μικρομεσαία ομάδα, αλλά πιστεύω θα κάνει λίγα πράγματα σε μια ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό. Αν και πιστεύω οτι ο τράκης έψαχνε η αψητο προπονητή η μικρό όνομα γιατί θέλει να κάνει το κουμάντο μονο αυτός. Κρίνοντας απο τους χαρακτήρες και των δύο, αν η ζέλα πάει χάλια στην ευρολίγκα μέχρι τον Δεκέμβριο (κάτι πολύ πιθανό άν εχει κακή κλήρωση) θα τσακωθούν και θα ψάχνουν προπονη΄τη τον γενάρη!

natag
28-06-2012, 17:37
Οποιον και να παρουνε αυτοι, ακομα και τον Φιλ, το φαντασμα του Ζοτς θα τριγυρναει καμια 5ετια στο οακα...Οποτε καλα ξεμπερδεματα...Θα μπορουσε το ιδιο να ισχυει και σε εμας, αλλα τα 13 χρονια στοιχειωνουν για τα καλα...

Eleni7
28-06-2012, 18:12
Παντως,αν θυμαμαι καλα,Μπαρτζωκας και Πεδουλακης ηταν καλεσμενοι στην Super Euroleague το βραδυ του τελικου του φ4 και σχολιαζαν.Που να ηξεραν τι θα γινοταν 1,5 μηνα μετα:p

deninho
28-06-2012, 19:07
ε, του χρόνου θα είναι καλεσμένοι Ντούντα και Ζοτς :p

Lavor7
28-06-2012, 19:49
Ο Νικολάκης ξαναέλας αποσύρεται,άντε να παίρνει σειρά και το άλλο ποδοσφαιρκό σίχαμα η τυπάρα.Όσον αφορά τον Κούγια είχε πει ότι ο γιος του είναι ολυμπιακός επειδή κάνει παρέα με τον γιο του Τόμιτς.

instabul2012
29-06-2012, 19:12
O πάγκος του ΠΑΟ φέτος είναι πραγματική ηλεκτρική καρέκλα. Δεν είναι η όποια σύγκριση με τον γκαστόνε που θα δυσκολέψει τη ζωή του νέου προπονητή των βάζελων. Για μένα υπάρχουν τρία πάρα πολύ σοβαρά ζητήμα που θα αντιμετωπίσει: το χτίσιμο ομάδας από το μηδέν, η "άστατη" διοίκηση και ο παρεμβατισμός που περιμένουμε όλοι από τον Τρακη, ο πιθανός πόλεμος που θα ανοίξει η Θ13 μαζί του.
Το τελευταίο είναι ίσως το σημαντικότερο, γιατί φαντάζει σίγουρο ότι θα στοχοπιηθεί ο νέος προπονητής τους, ως σύμβολο μετάβασης στην νέα εποχή ή στην εποχή Τράκη αν προτιμάτε. Για αυτό το λόγο προφανώς, ο παο κυνήγησε λύσεις που απαντούσαν όχι στις τεχνικές απαιτήσεις της ομάδας, αλλά που θα επιλύουν το πρόβλημα της στοχοποίησης (Σάρας, Ιτούδης, ακόμα και Μποντιρόγκα).

Ο Πεδουλάκης, ο άτυχος της ιστορίας, αναμένεται να βρεθεί στο ματι του κυκλώνα. Δεν είναι κακός προπονητής (η πορεία του είναι ισάξια και καλύτερη με των υπολοίπων Ελλήνων που φλερτάρουν για τους δυο μεγάλους πάγκους), αλλά κατά τη γνώμη μου είναι σαφές ότι δεν κάνει για τέτοιυς πάγκους. Έχει καταφέρει να δημιουργήσει τρεις δικές του 100% πετυχημένες ομάδες, το Περιστέρι, τον Μακεδονικό και τον Πανελλήνιο. Έχει αναδέιξει αρκετούς Έλληνες παίκτες (Παπαμακάριος, Τσαρτσαρής, Μάντζαρης, Πελεκάνος), έχει πρσελκύσει στις ομάδες του κάτι περισσότερο από ενδιαφέροντες ξένους (Φορντ, Σαβρασένκο(?), Χάτσον, Khizhniak), ενώ το μεγαλύτερο παράσημό του είναι ότι έφερε τον Πιτ Μάικλ στην Ευρώπη.
Από εκεί και πέρα, αφού δεν πήρε τότε την ευκαιρία του, ήρθε η φυσιολογική φθορά. Τα επόμενα χρόνια του ήταν μάλλον αποτυχημένα, και ίσως η διαφορά του με άλλους Έλληνες συνομίληκούς του προπονητές είναι ότι ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ σε μεγαλύτερο βάθος χρόνου.

Hoichi
29-06-2012, 23:02
Ετσι και παρουν οι ζελες τον Σισοκό....θα τον πίου-με!

v-uqTAkFB_g

napoli
30-06-2012, 17:11
http://desmond.imageshack.us/Himg19/scaled.php?server=19&filename=ed1p.jpg&res=landing

IliasCh
01-07-2012, 00:13
Yπέγραψε στην Κούμπαν ο Καλάθης!

http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/304801-ypegrapse-stin-koympan-o-kalathis

Eleni7
01-07-2012, 00:22
Αν μη τι αλλο το παιδι εχει φιλοδοξιες.Στα 23 σου να πας απο τον Ζοτς σε μια ομαδα που δεν παιζει ουτε καν Γιουροκαπ ειναι οτι πρεπει.Αλλος για τον "νεκροταφειο" παικτων;

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
01-07-2012, 00:26
η 4η στη ρωσία δεν παίζει ευρώπη? μα 3 εκ για τον καλάθες? τιναυτοιρε?

SuperSayian
01-07-2012, 00:33
Φανταστείτε πόσα θα δίνουν στον Πρίντεζη...

Όσο για τον Καλάθη..Αφήστε τον τώρα να πάρει τα λεφτά των Ρώσων μόνος του μετά θα παρακαλάει ομάδες Ευρωλίγκα να τον πάρουν,μ αρέσει που θελει και ΝΒΑ.

napoli
01-07-2012, 00:51
περυσι παντως επαιζε eurocup κι εφτασε ενα ματς απ το final-4 με διδυμαρα μασει-τραορε..:p

Djole11
01-07-2012, 01:58
Προς «Γαλατά» ο Καϊμακόγλου

Πολύ κοντά στο να συμφωνήσει με την Γαλατασαράι βρίσκεται ο Κώστας Καϊμακόγλου, ο οποίος έχει δεχθεί δελεαστική πρόταση από την τουρκική ομάδα.
Το όνομα του Κώστα Καϊμακόγλου ήταν υψηλά στη λίστα της «Γαλατά» και όλα δείχνουν πως για τα επόμενα δύο χρόνια ο διεθνής φόργουορντ θα αγωνίζεται με τα χρώματά της, αφού η «Γαλατά» έκανε την καλύτερη πρόταση στον διεθνή φόργουορντ. Ο διεθνής φόργουορντ μελέτησε όλες τις προσφορές που είχε, αλλά η πρόταση της τουρκικής ομάδας ήταν από εκείνες που δύσκολα μπορείς να αρνηθείς.
Ο Κώστας Καϊμακόγλου πέρασε τα τελευταία δύο χρόνια αγωνιζόμενος με την φανέλα του Παναθηναϊκού. Την σεζόν 2010-11 βρέθηκε στην κορυφή της Ευρώπης και της Ελλάδας, αφού το «τριφύλλι» κατέκτησε την Ευρωλίγκα και το πρωτάθλημα ενώ την αγωνιστική περίοδο 2011-12 στέφθηκε κυπελλούχος Ελλάδας.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
01-07-2012, 11:16
1000000 το χρόνο για διετές το συμβόλαιό του. 500000 έδινε ο δημητράκης.

D.Rivers
01-07-2012, 12:27
Πάντως η Γαλατά κάνει καλές κινήσεις φαίνεται..

kobeVT
02-07-2012, 13:11
Ο Αργύρης Πεδουλάκης θα είναι ο νέος προπονητής του Παναθηναϊκού. Οι δύο πλευρές συμφώνησαν σε διετή συνεργασία.

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1Basket/article1838546.ece

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
02-07-2012, 22:24
τι έχει παιχτεί με το βάζελο στο ποδόσφαιρο? μαζεύουν λεφτά με μέλη? (τύπου μπαρτσα?)

deninho
03-07-2012, 02:18
για να γίνει τύπου Μπαρσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης, η -όποια- ομάδα, πρέπει να πέσει στη Γ Εθνική, ώστε να μπορέσει να αλλάξει το καταστατικό. Αυτό διότι τόσο η Μπαρσελόνα, όσο και η Ρεάλ Μαδρίτης (είναι κι άλλες γνωστές ομάδες, αλλά λόγω ώρας δε μου έρχονται ονόματα :p) δεν είναι ΠΑΕ (με μετοχές δηλαδή) αλλά «ερασιτεχνικά» αθλητικά σωματεία.

Αυτό που κάνει ο αλαφούζος είναι να δημιουργήσει ένα σωματείο -λογικά μη κερδοσκοπικό σωματείο-, το οποίο θα συντηρείται από μέλη (οι εγγραφές που λες), και το οποίο θα ελέγχει ένα ποσοστό από τις μετοχές της ΠΑΕ ΠΑΟ. Το έχει κάνει ήδη στο παρελθόν ο Άρης, και το είχε επιχειρήσει και η ΑΕΚ (Ένωση 1924).

Προσωπική άποψη; Δεν πρόκειται να πετύχει, τουλάχιστον όχι όσο υπάρχει αυτή η οικονομική κρίση, ειδικά εφόσον δεν προσφέρει κάποιες ανταμοιβές στα μέλη.

Λόγου χάρη, στο FC Barcelona, είχες δωρεάν είσοδο στο Μουσείο -15€ αν θυμάμαι καλά-, έκπτωση στη Botiga, στο παγοδρόμιο και στα εισιτήρια, προτεραιότητα στα εισιτήρια αγώνων ποδοσφαίρου, κάποια περίοδο δωρεάν είσοδο σε άλλα τμήματα του συλλόγου κ.α. Ο Βάζελος τι να κάνει; Να μπαίνουν στο Μουσείο στην Παιανία και να βλέπουν τι; Προτεραιότητα σε ποια εισιτήρια; στο ΟΑΚΑ που και 10 να πας, θα βρεις εισιτήριο εκτός αν παίζει με εμάς; Μπουτίκ κλπ δεν τα σχολιάζω καν. Θα δίνει 100-200 ευρώ ο άλλος για να να βοηθήσει την ομάδα του, και μετά θα παίρνει και φανέλα με άλλα 60€ αλλά θα έχει έκπτωση 15% και θα την πληρώνει «μόνο» 51€;

Άσχημη εποχή το σκεφτήκαν. Εδώ δε βάζει ο Αλαφούζος, ο Βγενόπουλος κι ο Γιαννακόπουλος λεφτά, θα βάλει ο κοσμάκης;

instabul2012
03-07-2012, 03:32
για να γίνει τύπου Μπαρσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης, η -όποια- ομάδα, πρέπει να πέσει στη Γ Εθνική, ώστε να μπορέσει να αλλάξει το καταστατικό. Αυτό διότι τόσο η Μπαρσελόνα, όσο και η Ρεάλ Μαδρίτης (είναι κι άλλες γνωστές ομάδες, αλλά λόγω ώρας δε μου έρχονται ονόματα :p) δεν είναι ΠΑΕ (με μετοχές δηλαδή) αλλά «ερασιτεχνικά» αθλητικά σωματεία.

Αυτό που κάνει ο αλαφούζος είναι να δημιουργήσει ένα σωματείο -λογικά μη κερδοσκοπικό σωματείο-, το οποίο θα συντηρείται από μέλη (οι εγγραφές που λες), και το οποίο θα ελέγχει ένα ποσοστό από τις μετοχές της ΠΑΕ ΠΑΟ. Το έχει κάνει ήδη στο παρελθόν ο Άρης, και το είχε επιχειρήσει και η ΑΕΚ (Ένωση 1924).

Προσωπική άποψη; Δεν πρόκειται να πετύχει, τουλάχιστον όχι όσο υπάρχει αυτή η οικονομική κρίση, ειδικά εφόσον δεν προσφέρει κάποιες ανταμοιβές στα μέλη.

Λόγου χάρη, στο FC Barcelona, είχες δωρεάν είσοδο στο Μουσείο -15€ αν θυμάμαι καλά-, έκπτωση στη Botiga, στο παγοδρόμιο και στα εισιτήρια, προτεραιότητα στα εισιτήρια αγώνων ποδοσφαίρου, κάποια περίοδο δωρεάν είσοδο σε άλλα τμήματα του συλλόγου κ.α. Ο Βάζελος τι να κάνει; Να μπαίνουν στο Μουσείο στην Παιανία και να βλέπουν τι; Προτεραιότητα σε ποια εισιτήρια; στο ΟΑΚΑ που και 10 να πας, θα βρεις εισιτήριο εκτός αν παίζει με εμάς; Μπουτίκ κλπ δεν τα σχολιάζω καν. Θα δίνει 100-200 ευρώ ο άλλος για να να βοηθήσει την ομάδα του, και μετά θα παίρνει και φανέλα με άλλα 60€ αλλά θα έχει έκπτωση 15% και θα την πληρώνει «μόνο» 51€;

Άσχημη εποχή το σκεφτήκαν. Εδώ δε βάζει ο Αλαφούζος, ο Βγενόπουλος κι ο Γιαννακόπουλος λεφτά, θα βάλει ο κοσμάκης;

Να οσυ πω κάτι;
Δεν νομίζω να πετύχει ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις. Αλλά και να πετύχει τι έγινε; Το πολύ πολύ να ακολουθήσει το παράδειγμά του και ο θρύλος, και να δούμε τότε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος και τι χρώμα έχει ΟΛΗ η Ελλάδα.

tt7
03-07-2012, 03:40
Τι να πετύχει???? Εδώ δεν πέτυχε σε εμάς τις χρυσές εποχές, θα πετύχει σε αυτούς??

Όσο τρόμπας και να είναι ο μέσος βάζελος είναι τουλάχιστον αστείο να μην βάζει ο Αλαφούζος και να περιμένει το παιδί των 700 ευρώ να τα χώσει, για να κάνει την μόστρα του...

Δεν έβαλε ούτε 2-3 μύρια να πάρουν την άδεια πιο νωρίς και κοιτούσε να πάρει δάνειο από διαλυμένες τράπεζες που δεν δανείζουν ούτε σεντ στην αγορά...

Μιλάμε για σουρεάλ καταστάσεις....

Djole11
03-07-2012, 13:16
Ανακοίνωσε Καλάθη η Λοκομοτίβ


Ο Νικ Καλάθης είναι και επίσημα παίκτης της Λοκομοτίβ Κουμπάν για τα επόμενα δύο χρόνια, καθώς ανακοινώθηκε από την ρωσική ομάδα.
Ο ταλαντούχος παίκτης αποφάσισε να αφήσει τον Παναθηναϊκό και να δεχθεί την πρόταση της Λοκομοτίβ Κουμπάν και την Τρίτη (03/07) ανακοινώθηκε από την ρωσική ομάδα ότι υποέγραψε το νέο του συμβόλαιο διετούς διάρκειας.

Ο Νικ Καλάθης την σεζόν που μας πέρασε με το "τριφύλλι" είχε 8 πόντους μέσο όρο στην Ευρωλίγκα και 7.6 πόντους στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Presvis
03-07-2012, 14:38
«Πράσινος» κι επίσημα ο Μπράμος!

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10601&subid=2&pubid=129087407

DON
03-07-2012, 14:43
Τον προτιμούσα απο τον Γιάνκοβιτς σίγουρα!Καλός παίκτης, καλό κορμί, καλό σουτ. Μια χαρά μεταγραφή κάνανε.

KonTaz
03-07-2012, 17:43
Σαρώνει ο τράκης,κρύψτε τα γυναικόπαιδα(Αγγελόπουλους)

D.Rivers
03-07-2012, 18:02
Κλεισμένος ο Μπράμος λέμεεεεεεε

BabisKyr
04-07-2012, 10:20
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/305831-%C2%ABpio-megalos-o-panathinaikos-apo-olympiako%C2%BB

Πέρνα και εσύ τέλη Μαΐου 2013 να εισπράξεις την καθιερωμένη (για τα επόμενα 10 χρόνια) τσαπού και άσε τις δηλώσεις μπούλη.

dora7
04-07-2012, 10:53
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/305831-%C2%ABpio-megalos-o-panathinaikos-apo-olympiako%C2%BB

Πέρνα και εσύ τέλη Μαΐου 2013 να εισπράξεις την καθιερωμένη (για τα επόμενα 10 χρόνια) τσαπού και άσε τις δηλώσεις μπούλη.

αχαχαχχαχαχ αστο καλό πρωι πρωι, μιλαμε για δηλωση με μεγαλη βαρύτητα.....:p

egge
04-07-2012, 11:12
Μιλησε και ο Πασσαρης

johny b
04-07-2012, 11:30
Σου γαμώ την 4η Ιουλίου

stefanos
04-07-2012, 12:04
http://th939.photobucket.com/albums/ad232/curlyvsstraight/th_eb526ab780a2353ab61095cf96a021d8.jpg

linas7
04-07-2012, 13:06
Paidia iramiste i sinentefksi einai stin prasini. O bramos tha eipe "Panathinaikos is a very good team"
kai autoi grapsane o pao einai megaliteri omada apo ton olympiako.

Den xreiazete na tsimpame se kathe malakia pou grafete

Presvis
04-07-2012, 13:48
http://www.rednews.gr/wp-content/uploads/2012/07/SENARIA-TROMOU.jpg

Πριν ένα μήνα by leofloros.gr....

Three pointer
04-07-2012, 15:20
Σου γαμώ την 4η Ιουλίου

Μια χαρά ημερομηνία. Σαν σήμερα πριν 51 χρόνια, νικήσαμε την Σάντος του Πελέ (Ύμνος).

Hoichi
04-07-2012, 18:50
Απο το olympiacos24.gr, ενα σχολιο για το σημερινο πρωτοσελιδο της Goal....για ευνοητους λογους μπηκε εδω....καλα τα γραφει το παλικαρι!

Ο τίτλος «Έσβησε το παρελθόν του» για τον Μανωλά, σε ποια εφημερίδα πιστεύετε ότι δημοσιεύτηκε πρωτοσέλιδα; Στην «ΩΡΑ των ΣΠΟΡ»; Στην «Ώρα των εργαζομένων»; Στην «Ώρα του παιδιού»;

Όχι. Δημοσιεύτηκε στην «αντικειμενική» GOALnews. Την εφημερίδα που τον τελευταίο χρόνο έχει στρίψει πηδάλιο από το μεσαίο χώρο προς την. Παιανία! Και τους τελευταίους μήνες προς το μόνο πράσινο οικοδομικό τετράγωνο στο Φάληρο. Το τετράγωνο του. ΣΚΑΙ! Δεν είναι μάλλον τυχαίο που ο εκδότης της εφημερίδας Βασίλης Βεργής ήταν από τους «εκλεκτούς» στην συνέντευξη Αλαφούζου για την «Παναθηναϊκή Συμμαχία».

Σήμερα, στην πρώτη σελίδα της, η εφημερίδα δε λέει ότι ο Μανωλάς «ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ» αλλά ότι «ΕΣΒΗΣΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ»!
Δηλαδή ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ πήρε έναν από τους καλύτερους νέους έλληνες ποδοσφαιριστές και εκείνοι φωτίζουν την πλευρά των φανατικών οπαδών της ΑΕΚ! Την ίδια στιγμή η ίδια εφημερίδα παρουσιάζει έναν. ΠΙΟΥ που έφερε ο Παναθηναικός ως παικταρά του Τσάμπιονς Λιγκ. Αυτή είναι η αντικεικμενικότητα τους. Αντικειμενικότητα του. ΠΙΟΥ!

Και κάποιος «μακεδονομάχος». Στέλλας, Παναθηναϊκός της Θεσσαλονίκης, που είναι λογικό να έχει διπλό σύμπλεγμα απέναντι στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, έχει διαλέξει για τίτλο στο άρθρο του: «Δεν ντρέπεσαι βρε παλικάρι μου»;

Εσύ να ντρέπεσαι κύριε Στέλλα που χτυπάς ένα 21χρονο παιδί, έναν ποδοσφαιριστή, γιατί δεν σου αρέσει η φανέλα που φόρεσε. Αλήθεια, προβάλει τον αθλητισμό και το ποδόσφαιρο αυτή η θέση; Αυτά τα περί «προδοσίας» που καλλιεργείτε με τέτοια πρωτοσέλιδα είναι για το καλό του ποδοσφαίρου; Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι με τη διαρκή απαξίωση του ποδοσφαίρου χτυπάτε και τους εαυτούς σας; Εκτός αν οι σκοποί σας και τα συμφέροντα σας υπερβαίνουν ακόμα και την προσπάθεια διαβίωσης των ΜΜΕ στα οποία εργάζεστε.

Και ο πρόεδρος του ΠΣΑΤ, Σωτήρης Τριανταφύλλου, που είναι αρθρογράφος στην ίδια εφημερίδα, γιατί δεν στέλνει άμεσα μια επιστολή διαμαρτυρίας; Ένα τέτοιο πρωτοσέλιδο δεν «στοχοποιεί» τον Κώστα Μανωλά; Εκτός αν ο Πανελλήνιος Σύνδεσμος Αθλητικού Τύπου δεν ενδιαφέρεται για τον αθλητισμό και για τους αθλητές, αλλά μόνο για τους αθλητικούς συντάκτες που είναι μέλη - ψηφοφόροι του.

Είναι λογικό από την στιγμή που δεν έχει ούτε. λαθραναγνώστη που να είναι ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ η συγκεκριμένη εφημερίδα, να προσπαθεί να «πιάσει» το κοινό που την ενδιαφέρει. Εμπορικά το καταλαβαίνουμε! Εδώ μέχρι. Ροναλντίνιο έφεραν με τα λεφτά του Τσάκα (τον οποίο τώρα. ειρωνεύονται βέβαια). Αλλά ας είναι τίμιοι. Όχι από τη μια να φοράς το μανδύα του αντικειμενικού και από την άλλη να κάνεις. καθημερινή καταμέτρηση των μελών της «Παναθηναϊκής Συμμαχίας» πρωτοσέλιδα, πράγμα που δεν κάνει ούτε η «Πράσινη»!

Ευτυχώς, δεν απέμεινε ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ που να διαβάζει αυτή την εφημερίδα και είναι κρίμα γιατί εκεί δουλεύουν και δημοσιογράφοι πραγματικοί ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ γέννημα θρέμμα (όπως ο Κουκουλάς, ο Νοικοκύρης, ο Ευαγγελάτος). Άνθρωποι που κάνουν και καλό ρεπορτάζ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ αλλά και αγαπάνε την ομάδα αγνά. Αλλά τι φταίνε και αυτοί; Δεν μπορούν να αλλάξουν το μυαλό ούτε του Στέλλα ούτε του Βεργή, ούτε κανενός άλλου.

johny b
04-07-2012, 19:02
Σου γαμώ την 4η Ιουλίου

Μια χαρά ημερομηνία. Σαν σήμερα πριν 51 χρόνια, νικήσαμε την Σάντος του Πελέ (Ύμνος).

Αναδιατυπώνω για να άρω την προσβολή στην ιστορική αυτή ημερομηνία που κερδίσαμε το μεγαλύτερο αθλητή ομαδικού σπορ που πάτησε ποτέ το πόδι του στη γη.
Μπράμο είσαι γαμημένος την 4η Ιουλίου

angelman
05-07-2012, 04:49
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA.Mιλαμε για πραγματικο θυσαυρο,ΟΤΙ και να διαβασεις σ αυτο το πρωτοσελιδο ειναι ικανο να σε κανει να γελας για μια 3ετια

http://www.gazzetta.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/article/2012_07/derby407.jpg

red champion
05-07-2012, 09:07
πως αλλαζουν οι καιροι

dora7
05-07-2012, 09:16
"παιρνει οτι καλύτερο κυκλοφορει στην αγορα για να μεινει στην κορυφη.."

αχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχ με ξεπερασε αυτο το ομολογω....:p:p

υ.γ. το οτι ταρακουνηθηκε η Ευρωπη το πιστευω...
από τα γελια.....

damon7
05-07-2012, 10:33
http://www.megatv.com/warzone/pages.asp?catid=24528&subid=2&pubid=29497398

Kύριε Χάντζο στο ΟΑΚΑ είχε μπλε χάπια;Δεν μας είπατε!A ρε WADA που χρειάζεστε...
Σε περίοπτη θέση φυσικά στο γραφείο όπως φαίνεται στο βίντεο φωτό του κύριου Συρίγου.

http://i862.photobucket.com/albums/ab182/lepanto7/sixama-surigos.png

BabisKyr
05-07-2012, 20:17
Ενδιαφέρον του Παναθηναϊκού για Άντονι Γκράντι (ναι, τον παλιό παίχτη του Πανελληνίου και της ΑΕΚ);;; χαοχαοαχαοχαοχοαχοαχοαοχαοχαοχοαχοαχα

Lavor7
06-07-2012, 02:26
Ο βάζελος σε καμία περίπτωση δε βαράει διάλυση.Με σοφο θριντι μπραμο τσατσαρα περπερογλου έχει έναν αξιοπρεπή κορμό Ελλήνων που με σωστές επιλογές ξένων (φημίζεται ο Πεδουλάκης για λαβράκια από την Αμερική ) μπορεί άνετα να μας κοντράρει.Επίσης ο βάζελος για όσους δεν το ξέρουν σαρώνει όλα τα πρωταθλήματα υποδομών (παμπαίδες,παίδες,έφηβοι) και αποκτά ό,τι καλύτερο κινείται στις ηλικίες αυτές(τουλάχιστον από ΕΣΚΑ) με τελευταίο απόκτημα τον Χαραλαμπόπουλο (Αιγάλεω,παίζει στο 3 - 15 χρονών 2,03) ,ενώ έπεται ο Παπαγιάννης(Περιστέρι 15 χρονών 2,08),την ώρα που οι καλύτεροι παίκτες του εφηβικού μας καταλήγουν το πολύ στην Α εσκανα.Αυτό που θέλω να πω είναι πως σε καμία περίπτωση η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων δεν είναι τέτοια όση την παρουσιάζουν οι ερυθρόλευκοι αρδ ούτε η δυναμική του ΠΑΟ στην Ευρώπη μειώθηκε κατακόρυφα επειδή έφυγε ο ζοτς.Αν ο ΠΑΟ για ένα δυο χρόνια μπορέσει να σταθεί στα πόδια του μετά την απότομη αλλαγή, τότε τα πράγματα μόνο εύκολα δεν θα είναι για εμάς.

redglove
06-07-2012, 02:31
Ο βάζελος σε καμία περίπτωση δε βαράει διάλυση.Με σοφο θριντι μπραμο τσατσαρα περπερογλου έχει έναν αξιοπρεπή κορμό Ελλήνων που με σωστές επιλογές ξένων (φημίζεται ο Πεδουλάκης για λαβράκια από την Αμερική ) μπορεί άνετα να μας κοντράρει.

Αν είναι όπως πρέπει ο Σόφο. Αν μείνει ο Τσατσάρας. Αν μείνει ο Περπέρογλου. Αν βγουν οι επιλογές ξένων.

Διότι μέχρι τώρα που μιλάμε ισχύει μόνο αυτό:

https://dl.dropbox.com/u/32880410/paochart.png

DON
06-07-2012, 02:35
Άν κέρδισα τον φετινό βάζελο και χάσω απο τον βάζελο με βασικό τον Στρατή, 4άρι τον Τσάρτσ, τον Νίκολας και τον Μπιγκ Σόφο, ο προπονητής που θα το κάνει αυτό, θα αποκτήσει πρόβλημα με τον κώλο του. ΜΕΓΑΛΟ. Μην πάει ο νους σας αλλού...μόνος του θα το κάνει.

red champion
07-07-2012, 08:53
καλα μιλαμε το σημερινο πρωτοσελιδο της πρασινης ειναι παραπανω απο εμμετικο

panagiotis
07-07-2012, 09:53
καλα μιλαμε το σημερινο πρωτοσελιδο της πρασινης ειναι παραπανω απο εμμετικο
Γιατί ρε δίκιο έχει η εφημερίδα ο σπανούλης μόνο 25 πόντους στον κόσμο του,ο παπανικολάου μόνο 1 τρίποντο που μας έβαλε μπροστά και έδωσε 17 δευτερόλεπτα στπυς νιγηριανούς να απαντήσουν ενώ άμα το έχανε θα παίρναμε επιθετικό και θα τελειώναμε την επίθεση στο τέλος.Ενώ ο μπράμος πάλευε μόνος του με τα θηρία του νιγηριανούς και με αλλεπάλληλα καλάθια μας κράταγε ζωντανούς.

BabisKyr
07-07-2012, 11:31
Είδατε εμετηρό, πούστικο, ξεφτιλισμένο πρωτοσέλιδο η Πράσινη; Δημητράκη κόψε την πρέζα μην σε πάρει και σε σηκώσει άπλυτο ΚΩΛΟΠΡΕΖΟΝΟ. Έχω εξοργιστεί....

rakos
07-07-2012, 11:34
μπατιστ μπιγκ σοφο δημητρης η χαρα του κουραμπιε αυτη η ομαδα

dora7
07-07-2012, 12:30
παιδια την αδικειτε την πρασινη...ποια αλλη "εφημερίδα" προσφέρει ΑΠΛΕΤΑ τόσο γέλιο με το παραλήρημα της???????????????????
εμενα μου φτιαχνει τις μερες ο πονος τους....:rolleyes:

deninho
07-07-2012, 13:01
Ευτυχώς, δηλαδή, που είχαμε τον νικ τον καλάτες, που βάραγε έρμπολ και μας αναπτέρωνε το ηθικό...

Eleni7
07-07-2012, 16:51
Γιατι τρελαινεστε ρε παιδια;Εγω χαιρομαι να βλεπω τετοια πρωτοσελιδα!Ακομα και τωρα,2 μηνες μετα το Ευρωπαικο και 1 μηνα απο το πρωταθλημα,φαινεται οτι βλεπουν εφιαλτες.Τσουζει παρα πολυ και χαιρομαι οταν το δειχνουν τοσο προφανεστατα.Κανει την φετινη σεζον ακομα πιο ιδανικη!

Red Addiction
08-07-2012, 00:08
Το πρωτοσέλιδο της πράσινης δείχνει ότι το κόκκινο αγγούρι μπήκε πολύ βαθειά φέτος και το άσχημο για αυτούς είναι ότι δεν περιμένανε να φάνε το κόκκινο αγγούρι, τους ήρθε αναπάντεχο και το ξαφνικό τους πόνεσε ακόμα περισσότερο.

Είχανε μάθει τόσα χρόνια να γεμίζουν τα πρωτοσέλιδα της εφημερίδας γράφοντας για τους άτιτλους, τους αιώνια δεύτερους λιμανίσιους, τον Φραγκοφονούλη που πήγε στους νάθινγκ και δεν θα ξαναδεί κούπα ποτέ, και λογικό είναι τώρα να έχουν βγάλει αφρούς και να εχουν τρελαθεί επειδή δεν μπορούν να γράψουν τίποτα αρνητικό για τον μπασκετικό Ολυμπιακό και τον Σπανούλη.

Αλλά δεν αντέξανε για πολύ και επειδή έπρεπε να γράψουν κάτι αρνητικό για τους παίχτες του Ολυμπιακού, αρχίσανε να φαντάζονται πράγματα για να έχουν κάτι να γράψουν.

Αφού φαντάστηκαν ότι ο Σπανούλης, ο Πρίντεζης και ο Παπανικολάου ήταν ανύπαρκτοι στον χθεσινό αγώνα της Εθνικής, εμείς δεν θα τους χαλάσουμε το χατήρι, ότι θέλουν τα κορίτσια μας.

Και μεγάλο λάθος που δεν γράψανε ότι οι μόνοι παίχτες που προσπαθήσανε και παλέψανε στο χθεσινό παιχνίδι ηταν ο Καιμακόγλου, ο Καλάθης και ο Μάικ ο Μπρρρρρρρράμος.

Ποιος Πρίντεζης, ποιος Παπανικολάου και ποιος Σπανούλης τώρα ? Μπρρρρρρρράμος λέμε και κακώς που δεν πήρε και τον Ιαν τον Βουγιούκα στην Εθνική για να κατεβάζει τα ριμπάουντ δέκα δέκα αλά Ντένις Ρόντμαν.

rakos
09-07-2012, 15:39
το σαιτ του τρακη λεει οτι μιλανε με κινεζο διεθνη που θα προκαλεσει αισθηση

http://www.nba.com/playerfile/yi_jianlian/career_stats.html

??

panagiotis
09-07-2012, 15:50
PPG2.0 RPG2.00 APG0.0 EFF+ 2.00 ΕΓΩ ΓΙΝΟΜΑΙ ΒΑΖΕΛΟΣ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝ'ΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ

BabisKyr
09-07-2012, 16:04
Χαχαχαχαχα στηρίζω Τράκη!!!

deninho
09-07-2012, 16:08
μιλάς για ένα ματς που έπαιξε με το Ντάλλας φέτος στα play off.

Η καλύτερη σαιζόν του στο NBA:
2009–10 New Jersey GP 52 GS 51 MPG 31.8 FG% .403 3P% .366 FT% .798 RPG 7.2 APG .9 SPG .7 BPG 1.0 PPG 12.0

Δεν είναι κακός παίκτης. Απλώς το βλέπω λίγο δύσκολο να έρθει Ευρώπη-Ελλάδα. Άνετα παίρνει πολύ καλό συμβόλαιο στην πατρίδα του.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
09-07-2012, 16:15
μιλάτε για Yi αν δεν κάνω λάθος και μάλιστα υποτιμητικά?

pl@yer
09-07-2012, 16:16
Καλός παίκτης ο Γι....Δύσκολο να τον φέρει ο παο με τα οικονομικά δεδομένα που ισχύουν

tmac
09-07-2012, 16:28
καλος ο γι και οχι μονο μεσα στο γηπεδο..μονο τις εμφανισεις που θα πουλησεις στους κινεζους αν πας καλα στην euroleague εβγαλες την μεταγραφη,αυτοι οποιος παιχτης παιζει εξωτερικο ειδικα nba βεβαια, αλλα και ευρωπη θα ισχυει σε πολυ μικροτερο βαθμο πανε και παιρνουν εμφανιση..βεβαια πρεπει να βρεις ακρη με την κινεζικη αγορα να στελνεις...
θυμαμαι οι ροκετς ειχαν πουλησει απιστευτο αριθμο σε μπλουζες του γιαο μινγκ...

deninho
09-07-2012, 16:33
βεβαια πρεπει να βρεις ακρη με την κινεζικη αγορα να στελνεις...


Επίσης προϋποθέτει ότι θα λειτουργεί σωστά το τμήμα merchandising :p Πάντως, ας τον φέρουν οι Αγγελόπουλοι, που έχουν τα πλοία της Arcadia για να στέλνουν τα προϊόντα στην Κίνα :p