PDA

View Full Version : Κουβέντες για αλλόθρησκους


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Darkling
28-11-2016, 18:18
Mεταξυ τους κυκλοφορουν διαφορα παντως.

απ το οτι ο Αλαφουζος (η ΠΑΕ δηλαδη) δεν εχει να αποζημιωσει τον Στραματσονι ο οποιος ζητησε ολη την αποζημιωση για να φυγει (κανα εκατομμυριο), και οτι δεν ειναι βεβαιο καθολου οτι η οικονομικη εξυγιανση της παε παει καλα, μεχρι και οτι ισως περιμενει κανα ντου με παοκ αν στραβωσει το ματς για να βρει δικαιολογια να φυγει.

αν δεν βρεθει διαδοχη λυση παντως και -λεμε τωρα- φυγει ο Γιανναρος ο γαυρος, η παε παο παει για φασαρα αεκ και χειροτερα. και λεμε χειροτερα γιατι με αλλαγη του νομου του κρατους (μετα την αεκ φυσικα) τα χρεη δε σβηνονται αν πας Γ εθνικη.

Red Pulse
28-11-2016, 18:22
 

rednorth7
28-11-2016, 20:30
Eγω για αυτους τους ανθρωπους δε θα πω τιποτα, ποτε(εκτος αν αρχισουν τα κομπλεξικα).Παλευουν μονοι τους εδω και χρονια για την αγαπη τους για ενα αθλημα, παρατημενοι απο τα σωματεια.Για τους αντιστοιχους δικους μας χαιρομαι που υπαρχει η ενισχυση με εμμεσο τροπο απο ολους εμας.

Αν ημουν Παναθηναικος θα ντρεπομουν μεχρι αηδιας για αυτο το σκηνικο.Καταντια.

kseplenhs
28-11-2016, 20:59
Mεταξυ τους κυκλοφορουν διαφορα παντως.

απ το οτι ο Αλαφουζος (η ΠΑΕ δηλαδη) δεν εχει να αποζημιωσει τον Στραματσονι ο οποιος ζητησε ολη την αποζημιωση για να φυγει (κανα εκατομμυριο), και οτι δεν ειναι βεβαιο καθολου οτι η οικονομικη εξυγιανση της παε παει καλα, μεχρι και οτι ισως περιμενει κανα ντου με παοκ αν στραβωσει το ματς για να βρει δικαιολογια να φυγει.

αν δεν βρεθει διαδοχη λυση παντως και -λεμε τωρα- φυγει ο Γιανναρος ο γαυρος, η παε παο παει για φασαρα αεκ και χειροτερα. και λεμε χειροτερα γιατι με αλλαγη του νομου του κρατους (μετα την αεκ φυσικα) τα χρεη δε σβηνονται αν πας Γ εθνικη.

Αν θέλει ντου,θα το έχει όποτε το ζητήσει.Με ένα άκυρο ντου αφορμή με τον ολυμπιακό βόλου δεν έφυγαν οι πατεροβγενόπουλοι?

Ένα σήμα δίνει στους κατάλληλους και ξαφνικά μπήκαν τα "αγανακτισμένα" παιδιά μέσα.Από στημένα ντου οι βάζελοι άλλο τίποτα...

Darkling
28-11-2016, 21:26
παοκαρα.


δεν ειναι ουτε για να κοροιδευεις φετος.
θιασοι.

pl@yer
28-11-2016, 21:27
Χα χα, πινω μπυράκια σε καφέ κάτω από το γήπεδο της Τούμπας και έχω ξεραθεί στα γέλια..

rednorth7
28-11-2016, 21:28
Αυτα δεν υπαρχουν πουθενα.ΠΟΥ-ΘΕ-ΝΑ.Χαχαχαχα θελει πολυ κοπο για να φτασεις σε αυτο το σημειο μωρη παοκαρα.

Darkling
28-11-2016, 21:40
Σαββιδη μην κολωσεις παμε παλι απ την αρχη ολα.


volume XXVIII

Achilles
28-11-2016, 21:46
ο ατρομητος πιανεται για ''κρατος των αθηνων'' ?

Lateralus
28-11-2016, 21:48
ΜΠΑΟΚ είσαι ένας, από 3-1 δεν έχασε κανένας.

red champion
28-11-2016, 22:13
την αστειοτητα και την ανυπαρξια τους πληρωνουμε και εμεις

εγω προτείνω παντως να ξαναδιακοψουν το πρωταθλημα

Eleni7
28-11-2016, 22:17
ΜΠΑΟΚ είσαι ένας, από 3-1 δεν έχασε κανένας.

http://67.media.tumblr.com/12e9826140215e86308082480ffd744a/tumblr_nq2m6lhvZx1tguoxuo4_250.png


ΥΓ. Συγνωμη, δεν αντεξα :D

VasilisL7
28-11-2016, 22:31
Δικαίωμα δύο αλλαγών έχει ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός έχοντας έξι ξένους στο ρόστερ του αναγκάζεται να επιλέξει τους τέσσερις ως το τέλος του πρώτου γύρου, ωστόσο όπως τόνισε ο Τσάβι Πασκουάλ οι «πράσινοι» έχουν δικαίωμα για άλλες δύο αλλαγές και όχι μία. Διαβάστε γιατί.

O Tσάβι Πασκουάλ αναγκάζεται να παίζει με... πετσοκομμένο ρόστερ στην Ελλάδα, εξαιτίας του κανονισμού με τους 4+2 ξένους στον πρώτο γύρο. Αυτή τη στιγμή Μάικ Τζέιμς και Κένι Γκάμπριελ είναι εκτός ελληνικού ρόστερ, αφού η τετράδα που έχει δικαίωμα συμμετοχής είναι Σίνγκλετον, Ρίβερς, Φελντέιν και Νίκολς.

Κάθε ομάδα έχει δικαίωμα για τρεις αλλαγές σε κάθε γύρο και έως τώρα επικρατούσε η εντύπωση πως οι δύο εκ των τριών αλλαγών έχουν γίνει, αφού ο Τζέιμς αγωνίστηκε στον προημιτελικό του Κυπέλλου, τραυματίστηκε και στη συνέχεια αντικαταστάθηκε από τον Φελντέιν, πριν αρχίσει το πρωτάθλημα

Γι' αυτόν ακριβώς το λόγο η συγκεκριμένη αλλαγή δεν μετράει για την Α1, και αυτή που μετράει μόνο είναι αυτή του Νίκολς που αντικατέστησε τον Γκιστ μετά τον τραυματισμό του, κάτι που τόνισε ο Πασκουάλ στη συνέντευξη Τύπου, ενώ όταν ρωτήθηκε μετά το τέλος, επισήμανε πως τον έχουν ενημερώσει σχετικά οι διοικούντες την ΚΑΕ.

Ο Πασκουάλ ρωτήθηκε στη συνέντευξη Τύπου για το θέμα των ξένων και απάντησε: «Ξέρετε καλύτερα τον κανονισμό που υπάρχει στην ελληνική λίγκα. Μπορώ να κάνω μόνο δύο αλλαγές ως το τέλος του πρώτου γύρου και γι' αυτό πρέπει να προχωρώ προσεκτικά, γιατί δεν ξέρεις τι θα συμβεί αύριο. Αν είχαν παίξει θα ήταν καλό, αλλά θεωρώ ότι αυτή τη στιγμή χρειάζεται περισσότερο να προπονηθούν παρά να παίξουν».

Darkling
29-11-2016, 13:53
βγαινουν κατι τυποι απ τη βεροια, και χωρις να λενε για Ολυμπιακο (γιατι αλλιως θα βγαλουν την επομενη πενταετια στα δικαστηρια), λενε οτι θυμηθηκαν ξαφνικα πριν 3 χρονια οτι τους ειπαν να χασουν 3-0.

φυσικα πρεπει να υποβιβαστει ο Ολυμπιακος γι αυτο. Ρεπορταζ, εκπομπες και αρθρα καθημερινη. Μας τελειωσε και το πλοιο.

Βγαινει ο προπονητης του παοκ, και εμμεσως πλην σαφως λεει οτι το στησανε οι ιδιοι οι παικτες του.
Ολα καλα.

μπαη δε γουεη αμα πει πολλα ονοματα ο Ιβιτς, δεν θα πρεπει να υποβιβαστει ο παοκ? τι? δεν εχουμε ισα μετρα ισα σταθμα?
οχι ε?
λολ

Άγιος Πέτρος
29-11-2016, 14:19
Έχω κατά καιρούς εναντιωθεί στον Κάρπετ ("χεστήκαμε (https://youtu.be/Jfu9VtBZOzg?t=96)" ακούστηκε από το βάθος). Θάβω όμως το τόμαχωκ του πολέμου, γιατί τούτο δω το κείμενο είναι ένα διαμάντι

http://karpetshow.gr/blog/se-ena-ftino-ksenodoxeio-na-tryposoyme

Ο Αντρέα Στραματσόνι αποφάσισε υποχρεωτικό εγκλεισμό των παικτών του ΠΑΟ σε ξενοδοχείο για μια εβδομάδα: είναι σκληρό. Συμπάσχοντας παρουσιάζω κάποιες σκηνές στο ξενοδοχείο. Παρακαλώ να δείξετε την απαραίτητη κατανόηση.

Κυριακή, αργά το βράδυ στο λόμπι

«Γυναίκα θα μείνουμε στο ξενοδοχείο για μια εβδομάδα». «Ναι εδώ θα κοιμόμαστε, όλοι μαζί». «Δεν ξέρω ρε γυναίκα τι τους έπιασε, μη με τρελαίνεις κι εσύ τώρα». «Τι να σου πω; Καλύτερα αυτό παρά να τρέχω στην Παιανία πάλι νυχτιάτικα για να μιλάω σε κάτι περίεργους, που φωνάζουν ότι ο Ζέκα δεν πρέπει να πηγαίνει στα μπουζούκια». «Ναι, εντάξει, θα σε πάω στο χω πει, αλλά δεν είναι ώρα τώρα, περίμενε να κερδίσουμε κανένα ματς γιατί δεν θυμάμαι πότε κερδίσαμε τελευταία φορά». «Όχι πιτζάμες δεν πήρα, που να το φανταστώ ότι αν δεν κερδίζαμε τον Πανιώνιο ο Αντρέα θα μας έκλεινε για τιμωρία στο ξενοδοχείο». «Αύριο που θα σε δω φέρε πιτζάμες, οδοντόκρεμα, τρία ζευγάρια κάλτσες, δυο αλλαξιές σώβρακα και το φορτιστή. Α και άμα μιλήσεις με τη γυναίκα του Λουντ πες της ότι δεν έχει μπαταρία στο κινητό για αυτό δεν την πήρε και πες της ότι είμαστε σε ξενοδοχείο, γιατί θα νομίζει ότι ήπιες δυο μπύρες παραπάνω κι έχασε το δρόμο πάλι». Ο Μάρκους Μπεργκ μιλώντας με τη γυναίκα του, ήταν νευρικός αλλά ψύχραιμος. Η εβδομάδα του εγκλεισμού στο ξενοδοχείο είχε ξεκινήσει.

Δευτέρα, 9.00 μμ στο καφέ

«Τι ώρα είναι;» ρώτησε ο Αντρέα Στραματσόνι τον Λεντέσμα, χωρίς να κρύψει τη νευρικότητα του. «Εννιά κόουτς» του απάντησε. «Και γιατί δεν έχει έρθει ακόμα ο Ζέκα; Σας έχω πει ότι στις εννιά πρέπει να είσαστε όλοι εδώ να φάμε όλοι μαζί, να συζητήσουμε τα προσωπικά μας και μετά να πάμε για ύπνο. Δεν πιστεύω να πήγε στα μπουζούκια;» ρώτησε ρητορικά τον ιταλοαργεντίνο ο Αντρέα χωρίς απαραίτητα να περιμένει απάντηση. «Είναι νωρίς για μπουζούκια κόουτς και Δευτέρα είναι κλειστά» του εξήγησε ο Λεντέσμα. «Και που το ξέρεις εσύ;» ρώτησε ο Αντρέα. «Του το είπε του Ζέκα ένας φίλος του, που είχε πάει στην διαδήλωση που κάνανε οι φίλοι του Παντελίδη κόντρα στον Καρρά. Ηταν όπως οι οπαδοί όταν ανεβαίνουν στην Παιανία, κόουτς» είπε ο σοφός Κρίστιαν, ενώ ο «Στράμα» έστελνε ένα sms. «Καρρά ντροπή σου πρόδωσες το παιδί σου» ακούστηκε να φωνάζει κάποιος από το βάθος. Ο Ζέκα είχε γυρίσει.

Τρίτη 9.30 πμ στην αίθουσα του πρωϊνού

«Κόουτς θα ρθω κι εγώ στην Κρήτη;» ρώτησε ο Εμ Μποκού τον Μούσι που έπινε τον καφέ του, (καπουτσίνο σκέτο), την ώρα του πρωϊνού. «Νομίζω ναι», του είπε ο Ιταλός. «Κόουτς αν μείνω εκτός αποστολής , μπορώ να πάω σπίτι να κοιμηθώ; Είμαι τρία βράδια εδώ και δεν ξέρω τι να κάνω. Χθες με είδαν κάτι αμερικάνοι και με φώναξαν να τους πάρω τις βαλίτσες, δεν ήξεραν ότι είμαι ποδοσφαιριστής. Τους το είπα, με κοίταξαν περίεργα και με ρώτησαν αν στην Ελλάδα παίζουν soccer στα ξενοδοχεία, όπως μποξ στο Λας Βέγκας». «Τις πήρες τελικά τις βαλίτσες;» ρώτησε ο Ιταλός. «Όχι. Τις πήρε τελικά ο Ιμπάρμπο και του δώσανε είκοσι ευρώ. Από τη χαρά του ανέβηκε απάνω και χόρευε, έβγαλε και μια selfi μαζί τους, αλλά μην το πεις στον Αντρέα γιατί θα του ρίξουν πάλι πρόστιμο» εξήγησε.

Τετάρτη, Ηράκλειο, δωμάτιο 132

«Ωραίο το ξενοδοχείο στην Κρήτη ρε» είπε ο Ιβανόφ στον Λέτο. «Ναι, έχει ωραία ξενοδοχεία εδώ. Κι ακόμα καλύτερα στην Ελούντα» απάντησε ο Αργεντίνος. «Τι είναι η Ελούντα;» ρώτησε ο Βούλγαρος. «Είναι μια περιοχή με ξενοδοχεία εδώ παρακάτω, που έγινε διεθνώς γνωστή όταν ο Ανδρέας Παπανδρέου το 1984, κατάφερε να συναντηθούν σε αυτή μυστικά ο Γάλλος πρόεδρος Φρανσουά Μιτεράν και ο Λύβιος ηγέτης Μουαμάρ Καντάφι με σκοπό να ξεπεραστούν οι διαφωνίες των χωρών τους και να συνεργαστούν για ένα σοσιαλισμό με ανθρώπινο πρόσωπο. Την προετοιμασία της συνάντησης είχε αναλάβει, έχοντας κληθεί μόλις δύο εικοσιτετράωρα πριν στο Καστρί, ο τότε επικεφαλής της ΚΥΠ, μετέπειτα ευρωβουλευτής και βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, μακαρίτης πια, αλλά πάντα αγωνιστής στις καρδιές μας Κώστας Τσίμας». «Σεμπάστιαν αυτές οι γνώσεις του για την ιστορία του ΠΑΣΟΚ με συναρπάζουν» ψέλλισε αποσβολωμένος ο Βούλγαρος. «Δε σου κρύβω ότι από τότε που ο Αντρέα είπε ότι θα κλειστούμε σε ξενοδοχεία χάρηκα γιατί σκέφτηκα ότι ο Σεμπάστιαν θα μου λέει όλη νύχτα για το ΠΑΣΟΚ» πρόσθεσε. Ο Λέτο τον κοίταξε κατάματα. «Ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει δεξιά» του είπε. Συμφώνησαν και οι δυο.

Πέμπτη, 8 μμ έξω από την κουζίνα

«Γυναίκα κι απόψε στο ξενοδοχείο θα μείνουμε, στο είχα πει, όλη την εβδομάδα έτσι θα πάει» μουρμούραγε στο τηλέφωνο ο Μολέδο. «Κι εγώ δεν ξέρω που θα πάει η κατάσταση. Ο Μέστο, που ξέρει καλά το Στραματσόνι, μου είπε ότι την άλλη εβδομάδα θα ζητήσει από τον πρόεδρο, αν δεν κερδίσουμε τον ΠΑΟΚ να μας κλείσουν σε κλινική. Τους είπα ότι εγώ σε κλινική δεν πάω. Αμα θέλουν ας συνεννοηθούν με τον Πανόπουλο να πάμε στο σαλέ στην Ξάνθη». Μετακινήθηκε λίγο γιατί δεν είχε καλό σήμα και συνέχισε. «Αμα δεις το Σεμπά να του πεις να μη γκρινιάζει και μόνο να τρέχει. Είναι τυχερός που είναι στον Ολυμπιακό και κοιμάται σπίτι του. Να τρέχει πες του». Ξερόβηξε. «Μη μου λες για τον ΠΑΟΚ γυναίκα. Είναι δύσκολη ομάδα και ο Τζαβέλας είναι καλός προπονητής. Μου είπε ο Μάτος πως αν χάσουν θα τους κλείσουν κι αυτούς σε ξενοδοχείο, αλλά στο Ροστόφ».

Παρασκευή, δωμάτιο 217

«Πάμε μια Πάολα το βράδυ;» ρώτησε ο Ζέκα τον Χουλτ, ενώ οι δυο ακούγανε στο δωμάτιο την εκπομπή του Ντέμη Νικολαϊδη με καλεσμένους τον Ιμπραήμοβιτς και τον Κωστένογλου. «Αρχηγέ το πας φιρί φιρί να φας κανα πρόστιμα και να μας κρατάνε στο ξενοδοχείο μέχρι τα Χριστούγεννα» είπε ο χωρίς διάθεση για πλάκα Σουηδός. «Γιατί ρε;». «Ο αντιπρόεδρος του ΠΑΟ Βασίλης Κωνσταντίνου έφευγε κάθε Σάββατο βράδυ και πήγαινε στη Μοσχολιού και τραγουδούσε τον «Αλήτη» και ποτέ κανείς δεν του έκανε τίποτα. Έφευγε και στα ματς της Εθνικής και γυρνούσε χαράματα περνώντας από την Ομόνοια για να πάρει το «Φως» και το «Φίλαθλο» για τον Αναστόπουλο» μονολόγησε ο Ζέκα. «Τι είναι ο αλήτης;» ρώτησε ο Σουηδός ενώ ακουγόταν η διαφήμιση για το Collagen Proactive. «Vagabondo senza amore senza una madre e senza casa» ψιθύρισε ο Ζέκα. «Το λέει και η Πάολα» πρόσθεσε αναστενάζοντας, ενώ ο Χουλτ έψαχνε ένα κοκαλάκι για τα μαλλιά…

Σάββατο, 9.00 πμ στο λόμπι

«Αντρέα τα παιδιά δεν αντέχουν άλλο, πρέπει να πάνε στα σπίτια τους» είπε ο Ζιλμπέρτο Σίλβα ξεροβήχοντας. «Αυτά που έχουν γίνει χθες βράδυ και σήμερα το πρωί δεν περιγράφονται. Ο Στιλ βγήκε στο μπαλκόνι και ούρλιαζε «είμαι ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού και είμαι εντάξει». Ο Κουτρουμπής έβαψε το μαλλί και το γένι ξανθό, γιατί θέλει λέει να μοιάζει με το Μέσι. Ο Μπουμάλ με τον Κουλιμπαλί μια βδομάδα εδώ μέσα, μάθανε τάβλι και πλακωθήκανε στο ξύλο γιατί ο Ολιβιέ έκλεβε στο «φεύγα». Ο Ρινάλντι από χθες το απόγευμα φωνάζει «εγώ είναι το Ποτάμι». Στις 6 τα χαράματα χτυπούσε το κουδούνι της ρεσεψιόν η Φουρέιρα και έψαχνε το Ζέκα. Αν τα μάθει η Αθηνά η Μπαλωμένου θα έχουμε πρόβλημα» είπε αναστατωμένος ο Βραζιλιάνος. Ο Στράμα τον κοίταξε με το βλέμμα του σίγουρου ανθρώπου. «Θα κερδίσουν τον ΠΑΟΚ Ζίλμπε» τον καθησύχασε. «Τα παιδιά ξαναβρήκαν το χαμένο τους ηθικό. Ακουσέ τους πως τραγουδάνε στο πρωϊνό» είπε ρουφώντας το δεύτερο ντεκαφεϊνέ εσπρέσο. Στο βάθος ακούγονταν όντως οι παίκτες του ΠΑΟ να τραγουδάνε μετά από πέντε μέρες εγκλεισμού.

Ολοι μαζί, με μια φωνή, τον ύμνο του Ολυμπιακού…

Darkling
29-11-2016, 14:26
αχαχαχαχ

dora7
29-11-2016, 20:28
στις βαλιτσες και στις λεπτομερειες για το πασοκ δακρυσα...:p

Lateralus
29-11-2016, 21:26
Ουτε την Καρδιτσα το Αεκακι.

Darkling
29-11-2016, 21:33
εξυγιαντες στα τελευταια 20 ματς, ζητημα να εχουν 4 νικες.

ολοι μαζι.

KingJames
30-11-2016, 01:38
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος

Darkling
30-11-2016, 19:18
Η ενδεκάδα της ομάδας μας: Κοτσόλης, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Ιβανόφ, Γουακάσο, Ρέις, Ζέκα, Εμποκού, Λούντ, Ιμπάρμπο, Μπέργκ,




λολ, αν ειχε και Σισε με Ζιλμπερτο Σιλβα, θα τους εβαζε.

Darkling
30-11-2016, 19:34
εχω πεθανει στα γελια.
αθανατη επαρχια.

Οπαδος Οφη πιθανος μαναβης (εχω φτιαξει το ιματζ του στο μυαλο μου ηδη), ακουγεται με φωνη αναμεσα σε εθνικάρα και λαικη αγορα


"ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΟΜΙΛΕ ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΙΣ ΒΑΖΕΛΕΣ"

ενος λεπτου σιγη στο γηπεδο για τα θυματα του αεροπορικου δυστυχηματος.
κατανυξη και πληρης ησυχια στο γηπεδο.
ο διαιτητης σφυριζει.
το λεπτο σιγης τελειωνει.


"ΠΟΥΤΑΝΟΠΑΙΔΑ ΒΑΖΕΛΕΣ ΘΑ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ"

dora7
30-11-2016, 20:26
εχω πεθανει στα γελια.
αθανατη επαρχια.

Οπαδος Οφη πιθανος μαναβης (εχω φτιαξει το ιματζ του στο μυαλο μου ηδη), ακουγεται με φωνη αναμεσα σε εθνικάρα και λαικη αγορα


"ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΟΜΙΛΕ ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΙΣ ΒΑΖΕΛΕΣ"

ενος λεπτου σιγη στο γηπεδο για τα θυματα του αεροπορικου δυστυχηματος.
κατανυξη και πληρης ησυχια στο γηπεδο.
ο διαιτητης σφυριζει.
το λεπτο σιγης τελειωνει.


"ΠΟΥΤΑΝΟΠΑΙΔΑ ΒΑΖΕΛΕΣ ΘΑ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ"

μετα την κατανυξη ταιριαζει κι ενα μπινελικι για να ισιωσει το πραγμα...:p

sfakianos7
30-11-2016, 21:13
1-1 O ofh
Δε πειραζει νικανε ομαδες τις γ σε φιλικα

Darkling
30-11-2016, 21:15
1-1 ο οφη.

ο οποιος εχει κατοχη 67% στο β ημιχρονο

λολ.

sfakianos7
30-11-2016, 21:17
1-1 ο οφη.

ο οποιος εχει κατοχη 67% στο β ημιχρονο

λολ.

Μεχρι και στο πρασινο φορουμ ο Στραματσονι τα ακουει
Τι ομορφη χρονια.

Darkling
30-11-2016, 21:26
Μαλακα 2-1, δεν υπαρχουν αυτα, κλαιω....

sfakianos7
30-11-2016, 21:26
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ

EPESE KAI TO MPOYRDELO PALI

Lateralus
30-11-2016, 21:28
Μας ζεσταινει τις πιο κρυες νυχτες του χειμωνα η ζελα

iliasp87
30-11-2016, 21:37
Αναμένουμε ανταπόκριση

KZaz7OqyTHQ

Darkling
30-11-2016, 21:39
εδω και μερικες βδομαδες οποτε στραβωνει ματς του παο, πεφτει το φορουμ.
χαχα

duda-agelopouloi-v-span
30-11-2016, 21:42
Επικες εξοδους ο κοτσολης

Lucifer_7
30-11-2016, 21:42
Παρολίγον γκέλα για τον ΟΦΗ

giannis7
30-11-2016, 21:44
κανονίστε την πορεία σας μονοφαγάδες!!!! ανεβάστε κανα σεντονακι απο πράσινο σπίτι του πόνου και για μας !!!(χρωστατε και ανταπόκριση και για το ματς του γυναικειου μπασκετ) :D

Darkling
30-11-2016, 21:46
o παο παιζει να εχει κανει την πιο μηδενικη προετοιμασια στα χρονικα του ποδοσφαιρου. εδω και εναμιση μηνα, απο αρχες οκτωβριου σχεδον, μετα το 55-60' εχει καταρρευσει.
ο Στραματσονι θα φυγει προφανως, κριμα που -μαλλον- δε θα προλαβει τον παοκ (εδω πια κινδυνευει να πεσει μεγαλο ξυλο στη λεωφορο αν στραβωσει) αλλα και να ρθει καποιος αλλος δε ξερω τι μπορει να κανει σε μια ομαδα που απλα δεν μπορει.


μιλαμε οτι εχουν κατεβει με ολη τη βασικη εντεκαδα σημερα. και χασανε με ανατροπη.

sfakianos7
30-11-2016, 21:47
κανονίστε την πορεία σας μονοφαγάδες!!!! ανεβάστε κανα σεντονακι απο πράσινο σπίτι του πόνου και για μας !!!(χρωστατε και ανταπόκριση και για το ματς του γυναικειου μπασκετ) :D

Δε μας αφηνουν.Ολο πεφτει το μπουρδελο και θελω να κανω και γω σεντονι.Εχω παραπονα.

duda-agelopouloi-v-span
30-11-2016, 21:53
αχαχαχααχχααχαχαχα νοεμβρη μηνα εκτος ευρωπης εκτος κυπελλου και -7 στο πρωταθλημα.Μπραβο Τζενη

giannis7
30-11-2016, 22:10
κανονίστε την πορεία σας μονοφαγάδες!!!! ανεβάστε κανα σεντονακι απο πράσινο σπίτι του πόνου και για μας !!!(χρωστατε και ανταπόκριση και για το ματς του γυναικειου μπασκετ) :D

Δε μας αφηνουν.Ολο πεφτει το μπουρδελο και θελω να κανω και γω σεντονι.Εχω παραπονα.
Κάντε τα κόπυ πριν το ρίξουν ρε. Αφού είναι γνωστό ότι θα πέσει μαύρο μετά.

RedStorm
30-11-2016, 22:15
Έχει συρρικνωθεί απίστευτα ο ποδοσφαιρικός Παναθηναϊκός, άντε να τους αποτελειώσουμε και στο μπάσκετ φέτος.

sfakianos7
30-11-2016, 22:17
κανονίστε την πορεία σας μονοφαγάδες!!!! ανεβάστε κανα σεντονακι απο πράσινο σπίτι του πόνου και για μας !!!(χρωστατε και ανταπόκριση και για το ματς του γυναικειου μπασκετ) :D

Δε μας αφηνουν.Ολο πεφτει το μπουρδελο και θελω να κανω και γω σεντονι.Εχω παραπονα.
Κάντε τα κόπυ πριν το ρίξουν ρε. Αφού είναι γνωστό ότι θα πέσει μαύρο μετά.

Νταξ επειδη εγω απο σημερα ειπα να συμμετεχω και στις κουβεντες τους, δε μπορουσα αλλα θα το εχω κατα νου την επομενη ;)

Darkling
30-11-2016, 22:22
Dwse gamw to spiti sou 40ek. stin mpousdoukou,tin paparizou,ton rouva,ton mpogdano ...
kai ase mas me fabri,ivanov,stramatsoni,reis....Ta syferonta sou panw apola kai o Panathinaikos sto eleos tou theou
To vothrokanalo sou kai mpoulo.Den exoume anagh kanenan.Gia mena teliwses kai apoteleis exthros
Sou efxomai oti xeirotero

πως τα κανες ετσι ρε εσυ και τα ζωα που χεις γυρω σου


αλαμπουφε δρομο!


κυριακη κοντή γιορτή.....


Τον πουλο και εσυ αχρηστε

MPOULO.OTI XEIROTERO SE ESENA KAI STO KANALI SOU.
NA XREWKOPISEIS PALIOMALAKA.

Γιανναρε, γαυραρε, δυσκολα τα πραματα φιλε...Μας πηραν χαμπαρι..

sfakianos7
30-11-2016, 22:35
ανυπαρκτη η διοικηση
αντε γαμηθειτε
θα φατε τσο & λο στην συνελευση
μας γαμανε απο παντου & εσεις πετατε αετο
ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΟΥΣ IBAN ΣΑΣ

μονο εγω ειδα στην φαση που πηρε καρτα ο ζεκα με το που του γυρναει την πλατη ο κοραξ να τον φτυνει ο αρχηγος?

Οχι και γω το ειδα αλλα λεο δε παιζει, φτυνει παικτης του Παναθηναικου, ποτε.


φιλε να σε ρωτησω κατι ; ειναι πουτανες ολων των γαυρων οι μανες ;

Ναι, αλλα γιατι ρωτας?

παντως οτιδηποτε κιαν γινει σημερα και οσο κιαν τους εχουμε κραξει φετος , για αποψε δε φερουν καμια απολυτως ευθυνη οι παικτες

Τον γαμαγε 12 χρόνια ένα παλικάρι με το 13 στη πλάτη.(KRATI8IKA POLY)

τον γαβρο ναι
εγω που κολλαω πειτε μου

Itale, Rinaldi sto 87 pali ksereis esy
Κοτσολης
penaltu psofi

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑδεν υπαρχει σωτηρία
Θα τις φατε
ε ρε τι τραβαμε

γαμώ την ανιωθίλα σας.

δωράκι

Συγκρατηθείτε

Mονο εμεις παιζουμε σε τετοια γηπεδα-βοθρους
Η διοικηση αφαντη.
Οπως ειπαν κι αλλοι πριν απο εμενα, εαν στραβωσει κατι σημερα σε σκορ η σε τραυματισμους υπολογη αποκλειστικη η διοικηση που κοιμαται τον υπνο του δικαιου

εντιτ οριστε το φαγαμε

πως τα καταφέρνουμε πάντα από το πουθενά να τα σκατώνουμε, είναι για σεμινάριο... Κουλιμπαλί το μυαλό πάνω από το κεφάλι του εκεί.

ηλιθιε κοτσολη

ηλιθιοι φλωροι

ηλιθιε αρχιφλωρε

στα 20 σερι ματς χωρις νικη θα αλλαξουμε προπονητη μην ανχωνεστε

Κατσαμε στο β λες και παιζουμε με την μικτη κοσμου και πρεπει να κρατησουμε το αποτελεσμα.μαλακες

Τι ζουμε

ναι μαγκες πριν εφταιγε ο στιλ τωρα φταιει ο κοτσωλης αυριο θα φταιει καποιος αλλος. το 67% κατοχη που εχει η μπαρτσ... εεεε συγνωμη ο οφη στο 2ο ημιχ δεν εχει να κανει.. που εχει κατσει σαν τη πουτανα να κρατησει το 0-1 με το φιδακι ο ανικανος..

Το βλέπω να πέφτει το forum ...

Θα τους κλείσει άλλη μια βδομάδα στο ξενοδοχείο και όλα καλά

ελεος ρε πουστη,
βραχηκε το μαλι του στραματσονι
λιγο σεβασμο σε αυτο τον ανθρωπο.
του χαλατε και τα ρουχα

προσπαθησαν τα παιδιά. Έπαιξαν 1 ημιχρονο

Διοίκηση έχω πάψει από καιρό να ελπίζω ότι υπάρχει
Εκει στην παε για ταξιδακια και τραπεζωματα ειστε μονο...

Αλαφουζο διωξε οτι ανιωθο υπαλληλο υπαρχει στην ΠΑΕ

Αδιανοητο να παιζουμε σε τετοιο γηπεδο και το λεγαμε απ την αρχη
Ειλικρινά αρχίζω να κατανοώ αυτούς που λένε και τι θα γίνει αν φύγει...

Τη Κυριακή οποιος έρθει θελει πολλή προσοχή

Απο αποκλεισμο πως παμε;Αμα ερθει χ θελουμε νικη με απολλωνα ριζουπολη;

ποση ειναι αυτη η πουτανα η αποζημιωση πια ρε πουστη να ανοιξουμε εναν λογαριασμο να τα μαζευουμε λιγα λιγα μπας και παει στον διαολο..

Perimenete den exei lhksei akoma..

Ναι κωλογήπεδο, ναι δεν έπρεπε να γίνει το ματς,αλλά έγινε και οι άλλοι στο ίδιο γήπεδο παίζουν και μια ομάδα β εθνικής με προπονητή τον Νικολάκη τον Νιόπλια μοιάζει ομαδάρα μας....

Δηλωσεις Απατεονι μετα το ματς...."Απο ενα λαθος ισοφαριστηκαμε...αλλα καταφεραμε στο 1ο ημιχρονο να ειμαστε καλυτεροι...ειναι θετικο"


Σε τέτοιες συνθήκες πάντα η ομάδα β εθνικής θα παίζει καλύτερα. Ακόμα και στις καλύτερες εποχές μας τα ίδια παθαίναμε σε χωράφια.

Αν δεν ήμασταν σ αυτό το χάλι γενικότερα, το σημερινό μ'ένα Χ κανέναν δε θα πείραζε ιδιαίτερα.
Ελα ρε με τον προπονητή καθε φορα που στραβώνει το ματς, κουράσατε μάγκες, βγείτε εξω για κανα ποτακι..

Diloseis proedrou meta to mats.....Ta paidia prospathisan...!!!

Πλεον ολα καθοριζονται απο το αν θα μας δειξουν λυπηση οι γριες και αποφασισουν να μην βολευτουν με το ξερο 0-0. Ο,τι πιο ντροπιαστικο να ξεμενει η ομαδα απο αγωνιστικους στοχους απο Νοεμβρη μηνα.

ηττα και απο ομαδα β' εθνικης και 90% αποκλεισμος.

καληνυχτα γιαννη. τωρα ειναι αργα.

ΟΥΡΛΙΑΖΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ

ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ.

εκτος και αν τελικα αυτο ηθελες.
ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ... :evil:

ΤΙ ΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ? ;)

Ο σκαι να ειναι καλα...και ολα τα αλλα στα παπαρια μας...τον Μπογδανο και τον Πορτοσαλτε και τα ματια σας

κανενας στραματσονι δεν φταιει σημερα. ΚΑΝΕΝΑΣ.

ο στραματσονι εφταιγε ΜΕΧΡΙ και το ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ.

απο 'κει και περα το πηρε πανω του ο Αλαφουζος και μας εγραψε στα παπαρια του.
«Τελειώσαμε το πρώτο μέρος και αρχίσαμε το δεύτερο χωρίς ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ένα λάθος του Κουλιμπαλί όμως άλλαξε το παιχνίδι και αυτό είναι απαράδεκτο»


Δηλαδη μαλακοστραπατσονι ΟΛΑ τα αλλα ειναι μια χαρα!!!!!! Ο Κουλιμπαλι φταιει!
Περιμενουμε την ανακοινωση/διαρροή στηριξης της παε σε αυτον τον μαεστρο της προπονητικής.
ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΟΛΟΙ. Ο Λ Ο Ι

ΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΟ

Εντελώς φιλικά αδελφέ αλλα στα παπάρια μας τι θα κάνουν οι γριές και τα φίδια και οποιος θελει. Τίποτα δε θα λυνόταν και με πρόκριση. Θα αποκλειομασταν με όλες τις τιμές σε αλλο γύρο. Αλλού ειναι το θέμα

Ακριβώς έτσι, είχες την ευκαιρία πριν το ματς με τον πούστη να χεις κάνει προεργασία για προπονητή, μετά είχες δυο εβδομάδες να μαζέψεις ότι μαζεύεται με νέο σοβαρό προπονητή, κι όμως έδωσες πάλι τα κλειδία στον άνθρωπο που δημιούργησε αυτο το χάλι

Πλεόν όσο και να μην θες να το πιστέψεις κάτι βρωμάει εδώ
Ο ηλίθιος στον πάγκο και ο πανηλίθιος που τον κρατάει

Αποχή έλεγα την Κυριακή ε;

ΟΛΟΙ ΜΈΣΑ ΝΑ ΕΞΗΓΗΘΟΥΜΕ!!!!!
γιαννη τα κανες σκατα....

πλεον θα εισαι μονος.

κοιτα που θα δικαιωσεις τους γαυρους στο τελος...

και όχι γιατί θα λυθεί κάτι έτσι..ο Αλαφούζος έχει τελειώσει απο τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ..απλά είναι κρίμα τα δεσίματα για όσα θα γίνουν...

Kαι ρίχνεις δημόσια το φταίξιμο στον Κουλιμπαλι;εισαι τόσο ξεφτίλας;λιγο ντροπή.

Ο τύπος πουλάει τρελίτσα μέχρι να τσεπώσει τα λεφτά της αποζημίωσης και να την κάνει... κάνει μπαμ πια

Το κυπελλο ηταν ο μοναδικος ρεαλιστικος στοχος που ειχε μεινει και με αλλαγη σε παγκο και σοβαρη δουλεια στα αποδυτηρια ειχαμε σοβαρες πιθανοτητες κατακτησης. Μην εχετε την εντυπωση οτι για να φυγει ο στραματσονι το κλειδι ειναι να χασει ολα τα επομενα ματς.

Αυτό.

Κι επειδή πάντα θα ισχύει το worst case scenario η αντίστροφη μέτρηση για ηρωικη έξοδο του Αλαφούζου έχει αρχίσει. Μένει μόνο να φανεί αν θα είναι αντάξια αυτής του Πατέρα

Νύχτα ντροπής και απόψε με 99% αποκλεισμό από δύο ομαδούλες. Άλλη μια χαμένη χρονιά από τις 30 Νοεμβρίου...

Τον πούλο αλαφούζε και στραπατσόνι.
μέχρι και στα μουνιά τα ανύπαρκτα χαρά δώσαμε..

το δεύτερο γκολ των πούστηδων είναι οφσάιντ;

ΞΥΛΟ ΞΥΛΟ ΞΥΛΟ ΞΥΛΟ ΞΥΛΟ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ

Επειδη τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα κ επειδη η εγκαταλειψη του αλαφουζου δεν ειναι απιθανη ας ετοιμαζει ο ερασυτεχνης διερευνητικες κινησεις για να μην εχουμε ντροπες αλλου μεγεθους...ολα τα υπολοιπα θα βρεθουν στην πορεια...το να παει η ομαδα πρωτοδικειο ομως ειναι δρομος χωρις επιστροφη...

ΔΠΓ ΘΕΕ ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΠΑΕ..

ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΣΠΑΡΤΗ ΣΤΗΝ Α ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ...

kirkadianos
30-11-2016, 22:41
Ειναι σε δυσκολο ομιλο οι βαζελοι.. η αληθεια να λεγεται...

sfakianos7
30-11-2016, 22:44
Vlassis Tsakas
Μόλις τώρα ·
Καταλαβαίνω απόλυτα το πρόβλημα. Έτσι ακριβώς αισθάνομαι και εγώ. Ειμαστε το ίδιο. Πονάμε για αυτό που αγαπάμε. Γινεται ότι καλύτερο απο την πλευρά μου και ελπίζω γρήγορα να έχουμε εξελίξεις. Κατανοήστε πάντως τις δυσκολίες και την αδυναμία να απαντώ σε ολα τα μηνύματα. Σήμερα ειδικά το σπάσετε.

Eleni7
30-11-2016, 23:03
Για να καταλαβουμε τι λεμε:

Ηρακλης 4
ΟΦΗ 3
Απολλων Σμυρνης 3
Παναθηναικος 1

Σε ομιλο με 2 ομαδες της Β' Εθνικης και τον Ηρακλη που δεν εχει νικη στην Σουπερλιγκα και παει φουλ για πεσιμο, ειναι τελευταιοι με 1 βαθμο.

Εχουν 1 νικη σε 9 παιχνιδια σε ολες τις διοργανωσεις. Βαρεθηκαμε να κανουμε και καζουρα πλεον.

dio
30-11-2016, 23:07
βασικά, δε βαρεθήκαμε. Ας είναι σε αξιοπρεπή κατάσταση και τους γαμάς την ψυχή με την καζούρα. Αλλά τώρα δεν είναι αυτό που λένε πολίτικαλι κορέκτ.


http://i.imgur.com/UtJiHJp.png

Serco
30-11-2016, 23:23
Ανδριάντας έξω από το Καραϊσκάκη για τούτον τον μεγάλο ολυμπιακό, τον Ιωάννη Αλαφούζο.

sfakianos7
30-11-2016, 23:40
βασικά, δε βαρεθήκαμε. Ας είναι σε αξιοπρεπή κατάσταση και τους γαμάς την ψυχή με την καζούρα. Αλλά τώρα δεν είναι αυτό που λένε πολίτικαλι κορέκτ.


http://i.imgur.com/UtJiHJp.png

Καμια λυπηση.

antonio108
30-11-2016, 23:47
http://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/poll-poios-ftaiei-gia-th-fetinh-poreia-toy-panathhnaikou.4407958.html

Εγώ ψηφισα διαιτησία!

Virtuosofriend
30-11-2016, 23:49
Ζώ και αναπνέω για την ώρα της Γ' Εθνικής...μόνο αυτό πλεον.

giannis7
30-11-2016, 23:51
...Βαρεθηκαμε να κανουμε και καζουρα πλεον.ΟΧΙ

Lucifer_7
30-11-2016, 23:57
http://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/poll-poios-ftaiei-gia-th-fetinh-poreia-toy-panathhnaikou.4407958.html

Εγώ ψηφισα διαιτησία!
Ψηφίζουμε διαιτησία. Διαδώστε!

sfakianos7
30-11-2016, 23:59
Done and done

Red Pulse
01-12-2016, 00:02
 

Darkling
01-12-2016, 01:21
Εαν αληθευουν οι πληροφοριες οτι "δε σκεφτεται απομακρυνση Στραματσονι ο Αλαφουζος", τοτε μιλαμε για τραγελαφικη κατασταση στα ορια της παλαβομαρας.

Οχι ποπ κορν, εισιτηριο για τη Λεωφορο πρεπει να βρω.
(οχι οτι θα ναι δυσκολο)


υ.γ. Η μόνη κίνηση που γίνεται μετά από κάθε ήττα είναι που πέφτει το φόρουμ

dio
01-12-2016, 02:54
http://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/poll-poios-ftaiei-gia-th-fetinh-poreia-toy-panathhnaikou.4407958.html

Εγώ ψηφισα διαιτησία!
Ψηφίζουμε διαιτησία. Διαδώστε!

5.73->5.76%. Έκανα το χρέος μου μέσω Καναδά, ΗΠΑ, Γερμανίας, Ολλανδίας, Σιγκαπούρης, και Ελλάδας. Καληνύχτα :p

Achilles
01-12-2016, 15:08
δυστυχως φευγει ο στραπατσονι , και θα παρουνε (wait for it) μαρινο ουζουνιδη

iliasp87
01-12-2016, 15:42
Ψήφισα και εδώ εγώ. http://www.sport24.gr/football/omades/Panathinaikos/poll-poios-na-einai-o-epomenos-proponhths-toy-panathhnaikou.4408479.html

άγγελο φυσικά

iliasp87
01-12-2016, 16:14
Παρά τις αδιάκοπες προσπάθειες του προπονητή και του Προέδρου που επεδίωξαν και κατάφεραν να δημιουργήσουν μια καλή ομάδα με φιλόδοξες προοπτικές, μια σειρά από αρνητικούς εξωγενείς παράγοντες, οδήγησαν σε καταστάσεις έξω από το δικό τους έλεγχο.

Έπειτα από μακρά συνομιλία του Γιάννη Αλαφούζου με τον Αντρέα Στραματσόνι, με απόφαση του Προέδρου, για την προστασία της ομάδας από επικίνδυνες εξελίξεις, που δεν συνδέονται άμεσα με το ποδόσφαιρο, ο Αντρέα Στραματσόνι παραιτήθηκε από προπονητής της πρώτης ομάδας.

DirtySniper
01-12-2016, 16:25
γιατιιιιιιιιιρε κουτααααααααα

Chrisk7
01-12-2016, 16:26
δηλαδη παραιτηθηκε με αποφαση του αλαφουζου?

χαχαχαχαχα
χαχα
χαχαχαχ
αχαχαχα
χαχαχ
αχ
αχα

Joshua_Grant
01-12-2016, 17:11
Εκει,εκει στη γ εθνική.

Darkling
01-12-2016, 17:19
Παρά τις αδιάκοπες προσπάθειες του προπονητή και του Προέδρου που επεδίωξαν και κατάφεραν να δημιουργήσουν μια καλή ομάδα με φιλόδοξες προοπτικές, μια σειρά από αρνητικούς εξωγενείς παράγοντες, οδήγησαν σε καταστάσεις έξω από το δικό τους έλεγχο.




o,τι καλυτερο εχει βγαλει ποτε σε ανακοινωση η παε παο.

RedStorm
01-12-2016, 17:23
Αφού φταίνε (και πάλι) οι εξωγενείς παράγοντες γιατί να φύγει ο προπονητής;

iliasp87
01-12-2016, 17:34
Αφού φταίνε (και πάλι) οι εξωγενείς παράγοντες γιατί να φύγει ο προπονητής;

πολύ πιθανό να εννοεί τις αντιδράσεις των οπαδών...στέλνει και καλά μνμ ότι σας κάνουμε το χατίρι..Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για την συγκεκριμένη συγκυρία.

Υπάρχει πάντα και το ενδεχόμενο να ήταν ζαλισμένος ο γραφιάς της ανακοίνωσης από τις πολλές σβερκιές που έχει φάει αλλά φαντάζομαι ότι είναι συνηθισμένοι τόσα χρόνια

Darkling
01-12-2016, 17:48
εγω τον εχω ικανο να εννοει (με καλες πιθανοτητες επιτυχιας)

"η ομαδα που φτιαξαμε θα γαμαγε και θα εδερνε αλλα επειδη εχουμε καθυστερησεις στις πληρωμες, οι παικτες δεν παιζουν"

Άγιος Πέτρος
01-12-2016, 18:15
δεν πληρώνονται οι παίκτες -> δεν παίζουνε καλά -> αποκλεισμός από την ευρώπη -> δεν παίρνουν λεφτά -> δεν πληρώνονται οι παίχτες ->...


Ορίστε, φυσικομαθηματικοί του φόρουμ δείτε πως παίζουν μπαλίτσα οι πληροφορικάριοι εδώ μέσα. Σε δυο γραμμές περιγράφω τον ατέρμονο βρογχο (loop) που έχει πέσει η ομάδα

Darkling
01-12-2016, 21:12
Ωστόσο, ο ιταλικός Τύπος μεταφέρει μία διαφορετική εκδοχή της ιστορίας, η οποία δεν είναι διόλου κολακευτική για το Τριφύλλι και παρουσιάζει τον 40χρονο προπονητή ως τον αδικημένο της υπόθεσης...

Ο Παναθηναϊκός εμφανίζεται στην Ιταλία ως ένα club που δεν ανταποκρίνεται στις πληρωμές των παικτών, που δεν έχει κίνητρα για να πρωταγωνιστεί και που ώθησε τον Στραματσόνι στην έξοδο, αφού άλλα είχε συμφωνήσει με τον Αλαφούζο και άλλα υλοποιήθηκαν στη συνέχεια.

Θα μπορούσε κανείς να ισχυριστεί ότι επρόκειτο για ένα "τραβηγμένο" ρεπορτάζ ενός ιταλικού μέσου, που δεν αξίζει να δοθεί σημασία, όμως δεν είναι έτσι... Τα ρεπορτάζ προέρχονται από δύο ιστοσελίδες που σχετίζονται με τον Στραματσόνι. Η μία είναι η ηλεκτρονική έκδοση του Sky Italia, στο οποίο ο "Στράμα" εργαζόταν ως σχολιαστής πριν αναλάβει τον Παναθηναϊκό και έχει διατηρήσει τις σχέσεις του. Άλλωστε η κάμερα του Sky τον είχε ξεπροβοδίσει μέχρι το αεροδρόμιο του Μιλάνο, όταν ταξίδεψε για την Αθήνα πριν από έναν χρόνο και κάτι...



Και κερατας και δαρμενος Γιαννη μου.
βρες και καναν Ιταλο οπως τους αγγλους της sun, να γραψει για εγκληματικες οργανωσεις και οτι δε σ αφηνουν τωρα.

Darkling
01-12-2016, 21:23
παρ ολα αυτα και παρα την κοροιδια, να πουμε και κατι γενικο, εξω απ τον παο.

τι βυσμα εχει αυτος ο Στραματσονι, εκπληκτικος, χαχαχ

Lucifer_7
01-12-2016, 23:12
Ένα μικρό σχόλιο για το διπλό του βάζελου μέσα στον παοκ. Στο βόλεϊ.

εγω εκλαψα, το ειχα αναγκη

μαγκες σας ευχαριστω

Darkling
01-12-2016, 23:13
Καλώς ήρθες Μαρίνο!
Λόγω της δικής σου απουσίας στον επαναληπτικό χάσαμε 0-3 απο τον Άγιαξ.
(σ.σ. εννοει το 1996)


λολ, αυτο ομολογω δε το ειχα ξανακουσει.

weekendman
02-12-2016, 00:03
Καλώς ήρθες Μαρίνο!
Λόγω της δικής σου απουσίας στον επαναληπτικό χάσαμε 0-3 απο τον Άγιαξ.
(σ.σ. εννοει το 1996)


λολ, αυτο ομολογω δε το ειχα ξανακουσει.

Εγω θυμάμαι τον Άγιαξ να κυριαρχεί στο πρώτο παιχνίδι, αλλά εντάξει λεπτομέρειες, ο Μαρίνος Ουζουνίδης θα άλλαζε την πορεία της ιστορίας...

duda-agelopouloi-v-span
02-12-2016, 00:28
Το 80% των μελων του redhoops έχουμε λογαριασμό στο σπίτι του πονου

spartan
02-12-2016, 00:33
https://scontent.fath2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s480x480/15203170_402621180127289_8629785234928601058_n.jpg ?oh=3bfb0997f29ad9516fd66a0765b41845&oe=58B1829F

Darkling
02-12-2016, 13:24
Βλέποντας το προπονητικό βιογραφικό του Μαρίνου,θα ήθελα αν είναι μάγκας ο Αλαφ.να τον κάνει να μιλήσει για όλα αυτά που έχει δει και μάθει για όλες αυτές τις τσατσοομάδες.
Ξάνθη,Πλατανιάς,Εργοτέλης,Πανιώνιος....μπροστά σε αυτά που ξέρει όλες οι συνομιλίες του Θωμαϊδη είναι παιδικό ποίημα...



http://static3.fjcdn.com/comments/Blank+_2bb624617a1ccc767de13c84dc40541a.jpg

pl@yer
02-12-2016, 13:28
Καλά τα λέει ο φίλος, λογική εξέλιξη, βήμα-βήμα ο Μαρίνος, πλέον στη μεγαλύτερη των τσατσοομαδων.

dora7
02-12-2016, 13:32
Καλά τα λέει ο φίλος, λογική εξέλιξη, βήμα-βήμα ο Μαρίνος, πλέον στη μεγαλύτερη των τσατσοομαδων.

Μαρινος..η πορεια προς τη δοξα (και ναι θα εχει και δραμα...):p

iliasp87
02-12-2016, 14:55
Βλέποντας το προπονητικό βιογραφικό του Μαρίνου,θα ήθελα αν είναι μάγκας ο Αλαφ.να τον κάνει να μιλήσει για όλα αυτά που έχει δει και μάθει για όλες αυτές τις τσατσοομάδες.
Ξάνθη,Πλατανιάς,Εργοτέλης,Πανιώνιος....μπροστά σε αυτά που ξέρει όλες οι συνομιλίες του Θωμαϊδη είναι παιδικό ποίημα...



http://static3.fjcdn.com/comments/Blank+_2bb624617a1ccc767de13c84dc40541a.jpg

δηλαδή παραδέχονται ότι παίρνουν για προπονητή έναν στρατιώτη της παράγκας? τρικυμία εν κρανίω οι βάζελοι πάλι

Άγιος Πέτρος
02-12-2016, 14:59
sgavN4GwJXU

Επίκαιρο όπως τότε

Lateralus
02-12-2016, 15:56
Παραμένουν στον Μάνο Παπαδόπουλο οι μετοχές της ΚΑΕ Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός προσέφυγε στη διοικητική δικαιοσύνη και δικαιώθηκε ακυρώνοντας την απόφαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού σχετικά με τη μεταβίβαση των μετοχών στον Μάνο Παπαδόπουλο.

Το Διοικητικό Εφετείο ακύρωσε την απόφαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, σύμφωνα με την οποία ήταν άκυρη η μεταβίβαση των μετοχών της ΚΑΕ Παναθηναϊκός από τον Δημήτρη Γιανακόπουλο στον Μάνο Παπαδόπουλο, δικαιώνοντας τους “πράσινους”.

Σύμφωνα πλέον με την απόφαση του Διοικητικού Εφετείου, ο πρόεδρος της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, Μάνος Παπαδόπουλος είναι και ο μεγαλομέτοχος της ομάδας μετά τη μεταβίβαση των μετοχών από τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο.


http://www.eurohoops.net/el/featured-el/356552/paramenoun-ston-mano-papadopoulo-metoches-tis-kae-panathinaikos?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=panathinaikos+giannakopoulos+papadopo ulos+toromanidis&utm_term=News&utm_content=PAO

Ολα καλα προχωραμε.

Lucifer_7
02-12-2016, 15:59
Βλέποντας το προπονητικό βιογραφικό του Μαρίνου,θα ήθελα αν είναι μάγκας ο Αλαφ.να τον κάνει να μιλήσει για όλα αυτά που έχει δει και μάθει για όλες αυτές τις τσατσοομάδες.
Ξάνθη,Πλατανιάς,Εργοτέλης,Πανιώνιος....μπροστά σε αυτά που ξέρει όλες οι συνομιλίες του Θωμαϊδη είναι παιδικό ποίημα...



http://static3.fjcdn.com/comments/Blank+_2bb624617a1ccc767de13c84dc40541a.jpg
Ναι να βγει να πει μαλακίες και όταν σε 5 μήνες τον απολύσουν οι βαζέλοι να μην μπορεί να βρει δουλειά.

Eddie Johnson
03-12-2016, 11:27
Aντε παιδια,μονο κατι teaser πεταξατε χτες απο σπιτι του πονου

Achilles
03-12-2016, 15:18
κοιταζει τζαβελλα η μανα αεκ . ποδοσφαιρανθρωποι με μερακι ειναι αυτοι , κατι θα ξερουν

dio
03-12-2016, 15:25
Τζαβέλλα είχα πάρει στο περσινό μάνατζερ, στον Απόλλωνα, όταν ανεβήκαμε κατηγορία. Καλούτσικος ήταν, δεν είχα παράπονο

DirtySniper
03-12-2016, 15:35
Δεν σου εκανε τα αποδυτηρια πουτανα;

dio
03-12-2016, 15:49
ρωτάς αν τόλμαγε;

tsak8
03-12-2016, 18:29
Ρωτάω εγώ, τολμαγε;



ΚλειστοναΤακη

Chrisk7
03-12-2016, 21:24
σχολιο στο live του contra στο κερκυρα αεκ

Φώτης: : Εγώ πιστεύω στο πρωτάθλημα.Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός αγωνίζεται εκτός έδρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα.Υπάρχουν πιθανότητες να μην νικήσει.Δίκιο δεν έχω;


δικιο εχεις

rednorth7
03-12-2016, 21:36
Nαι αλλα, https://scontent.fath4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/s261x260/13501879_156354491507596_4232508177100239375_n.jpg ?oh=3d935ad086c24702865126828e226cef&oe=58C0AB8B

iliasp87
03-12-2016, 21:40
Πλάκα πλάκα αν κάνουμε μερικές γκέλες ακόμα παίζει να πιστέψουνε ότι έχουν ελπίδες για πρωτάθλημα..στα γιάννενα

VasilisL7
03-12-2016, 22:09
http://i67.tinypic.com/fdvv5e.jpg

dio
03-12-2016, 22:16
μη τα βάζετε με το Βάλνερ. Ο προπονητής του φταίει που τον έβαλε ενώ δεν έπρεπε

μιγάδας
03-12-2016, 22:34
http://i67.tinypic.com/fdvv5e.jpg

http://wcdn.gazzetta.gr/sites/default/files/styles/default/public/article/2015-05/kokkalis_tzole.jpg?itok=gRv77v0k

iliasp87
03-12-2016, 22:38
Μα αγαπητέ αρδ του κοντρα, ο υποβιβασμός ευθύνεται που έχετε πάρει και κανα 2 πρωταθλήματα την τελευταία 20ετια..αυτό της γ και αυτό της β' εθνικής. Δεν εκτιμάτε την ιστορία σας και ξεχνάτε γρήγορα οι αεκτζήδες...μουαχαχαχαχα

Eleni7
04-12-2016, 08:37
Εχει Πας Γιαννινα-Ολυμπιακος την αλλη αγωνιστικη; Επιτελους θα παιξουμε ενα σοβαρο ντερμπι κορυφης. Γιατι αμα περιμεναμε απο τα αλλα τα γατια...

Darkling
04-12-2016, 09:16
Αυτο που ο αλλος ο Ουμπερτο Εκο της αθλητικης δημοσιογραφιας αναφερει τον υποβιβασμο μου χαρισε ενα ομορφο σουρεαλ πρωινο.

"θα παιρναμε πρωταθλημα αλλα τελικα υποβιβαστηκαμε στη Γ'" φαση.

Άγιος Πέτρος
04-12-2016, 11:19
Ε ναι, αφού ο,τι άλλη θέση πλην του υποβιβασμού και να τερματιζαν, ηθικοί πρωταθλητές λέγονταν

Eleni7
04-12-2016, 13:21
Παντως ειναι απολαυση να τους εχει παρει πρεφα ο καθε πουθενας καρπουζας Μοραις και για να δικαιολογησει τα χαλια της ομαδας, να λεει οτι στην Κερκυρα εχασαν απο διαιτητικες αποφασεις. Και οι Κουλες να τρελαινονται. Τι εγινε ρε παιδια; Αφου σας αρεσει η καραμελα της εγκληματικης οργανωσης, καλα σας τα λεει ο Μοραις. Απο διαιτησια δεν κερδισατε.

Darkling
04-12-2016, 14:28
χαχαχαχαχ
σε αλλα νεα (κατσε να κερδισουμε βεβαια) το μονο που χαλαει το καλυτερο ματς της τριετιας αποψε, ειναι που δε θα ειναι ο στραματσονι στον παγκο, να γινει το ελα να δεις στη λεωφορο.

Εγω αν ημουν ξυπνιος συμμαχος παντως το εκοβα στο 1-1, η στο 2-2 να δει ο κοσμος θεαμα και ταυτοχρονα βροχη τα γκολ και τα εκατομμυρια.

βεβαια με Χ δε βολευεται κανεις στο κυνηγι του τιτλ...........

Black Vaitsis
04-12-2016, 15:53
χαχαχαχαχ
σε αλλα νεα (κατσε να κερδισουμε βεβαια) το μονο που χαλαει το καλυτερο ματς της τριετιας αποψε, ειναι που δε θα ειναι ο στραματσονι στον παγκο, να γινει το ελα να δεις στη λεωφορο.

Εγω αν ημουν ξυπνιος συμμαχος παντως το εκοβα στο 1-1, η στο 2-2 να δει ο κοσμος θεαμα και ταυτοχρονα βροχη τα γκολ και τα εκατομμυρια.

βεβαια με Χ δε βολευεται κανεις στο κυνηγι του τιτλ...........

Like για το (κατσε να κερδισουμε βεβαια)

VasilisL7
04-12-2016, 19:36
Σκόρπια διαδήλωση στη λαγοφλώρο

Hoichi
04-12-2016, 19:38
link εχουμε?

Darkling
04-12-2016, 19:41
http://videostream.dn.ua/videopage/videoPage.php?g=MjEzOTk%E2%84%96f&c=en&i=eWluYm5ndW90ZQ%E2%84%96f%E2%84%96f



το βασιλειο μου για να προηγηθει ο παοκ.

Darkling
04-12-2016, 20:07
Πανδαισια μπαλας.
οι μεν δεν εχουν φορ, οι δε, ειναι ενα πραγμα που περιφερεται στο γηπεδο με πρασινα.

Mits
04-12-2016, 20:14
Κατι φιλικα προετοιμασιας με μπυραριες τα καλοκαιρια πιο πολυ ενδιαφερον εχουν απ το φιλικο που βλεπω τωρα

eddie71995
04-12-2016, 20:16
άμα γενικά πονάνε τα δικά μας μάτια με αυτό που βλέπουμε φέτος από το θρύλο, τα μπαόκια και οι βαζέλες έχουν ...καταρράκτη!!!!

VasilisL7
04-12-2016, 20:50
άμα γενικά πονάνε τα δικά μας μάτια με αυτό που βλέπουμε φέτος από το θρύλο, τα μπαόκια και οι βαζέλες έχουν ...καταρράκτη!!!!

Είναι "θύματα" της Ε.Ο.:p:p:p

Hoichi
04-12-2016, 21:04
καντε τον μπουμαλ gifακι...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ...σας παρακαλω

Darkling
04-12-2016, 21:06
οι κακες γλωσσες λενε οτι γι αυτο το τερμα τσακωθηκε ο ιβιτς με γλυκο οταν του πε να κατσει παγκο για να παιξει "και αυτος που τον εφερα"

sfakianos7
04-12-2016, 21:06
Ο παοκ για αλλη μια φορα στηνει ποδια μου φαινεται.

Chrisk7
04-12-2016, 21:08
κουτσα στραβα το πηρε το ματσακι ο βαζελος

Mits
04-12-2016, 21:10
Ετοιμα τα πρωτοσελιδα για την πρασινη αντεπιθεση που ερχεται :p

Darkling
04-12-2016, 21:25
συγχαρητηρια στον παοκ.
προκειται για κατορθωμα.

ιβαν αλλαξε τα ολα.

eddie71995
04-12-2016, 21:27
γιώργο μίνο, παράτα τη δημοσιογραφία και φύγε για μύκονο χριστουγεννιάτικα, ξέρεις εσύ!!!

Darkling
04-12-2016, 21:31
αυτη τη στιγμη ο παοκ ειναι 11ος.

λολ
σαββιδαρε προσεχε μην αλλαξουν το πρωταθλημα οι συμμαχοι και οι κοντονηδες και το κανουν να μενουν 14 του χρονου!

RedStorm
06-12-2016, 00:25
Θέλουμε δηλώσεις απ' το σπίτι του πόνου μετά το βόλλεϋ ανδρών.
Ευχαριστώ.

damianos
06-12-2016, 01:01
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/5719a74a9a922a38007d40a903fbc69d.jpg

duda-agelopouloi-v-span
06-12-2016, 01:56
Τι ανταποκριση;Τα γνωστα.Πρεζοπλοια χιαστοι καρκινοι και ολα καλα και ολα ωραια

redglove
06-12-2016, 02:12
Στροματσονι Αλαφουζος Μπογδανος

Ποστ διαμάντι.

Red Pulse
06-12-2016, 02:16
 

redglove
06-12-2016, 02:24
Μόλις διάβασα ποστ που παρομοιάζει με υποτιμητική διάθεση Μάκη Τζέιμς με Λιν Γκριρ.

Και εγώ μόλις είπα να ξαναβάλω Λυννάρα (μπουμπούνα το ρε γαμώτη!) άβαταρ, what are the chances?

Τόσο μπάσκετ ξέρουν κάποιοι, τί να κάνεις;

sfakianos7
06-12-2016, 18:27
Μόλις διάβασα ποστ που παρομοιάζει με υποτιμητική διάθεση Μάκη Τζέιμς με Λιν Γκριρ.

Χεχ, το χα δει και γω και κρατηθηκα παρα πολυ ρε αδερφε
Νταξει σιγουρα βοηθησαν οι καταρες και οι καρκινοι σε ολα τα συγγενικα μου προσωπα αλλα βοηθαει πολυ να σκεφτομαι τι τους εχει κανει ο ΜΠΙΛΑΡΟΣ τωρα τελευταια.

duda-agelopouloi-v-span
06-12-2016, 21:47
mcOiZLb-jBc

angelman
09-12-2016, 03:12
Μια διαφορετικη ματια για την φετινη πορεια του Ποα.....


Η ομαδα αξιζε 6-7 βαθμους στον πρωτο γυρο και πηρε μονο 1. Καλα να κρινουμε αυτο το αθλιο ποδοσφαιρο που παρουσιαζει η ομαδα εναμισι μηνα τωρα αλλα ας μη μηδενιζουμε την προσπαθεια που ειχαν κανει νωριτερα. γιατι ειδικα με θελτα κ' στανταρ εκτος παιξαμε εξαιρετικο ποδοσφαιρο και κυριαρχουσαμε. και τα διαιτητικα σφαλματα δεν ηταν και μικροπραγματα, κρισιμα σε ολα τα παιχνιδια του πρωτου γυρου.

Achilles
09-12-2016, 17:21
«Η ΑΕ Σπάρτη ΠΑΕ καλεί όλους τους Λάκωνες και συνάμα όσους θέλουν ένα υγιές και καθαρό ποδόσφαιρο στην αναμέτρηση της 15ης Δεκεμβρίου απέναντι στον ΟΣΦΠ και σε ότι εκφράζει ο συγκεκριμένος σύλλογος, ο πλέον ωφελημένος από το πιο διεφθαρμένο σύστημα στην Ιστορία του ελληνικού αθλητισμού.

Ταυτόχρονα θέλουμε να ξεκαθαρίσουμε προς κάθε κατεύθυνση ότι η ΑΕ Σπάρτη δεν πρόκειται να αποτελέσει ένα ακόμη «θύμα» στο μακρύ κατάλογο αυτής της λαίλαπας που κατακαίει το ελληνικό ποδόσφαιρο εδώ και τόσα χρόνια. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να κλέψει τον ιδρώτα μας. Κι αυτό δεν αποτελεί προειδοποίηση αλλά δέσμευση.

Στις 15 του Δεκέμβρη, ο κόσμος της Σπάρτης, θα στείλει το δικό του ηχηρό μήνυμα σε όλη την Ελλάδα, γεμίζοντας το γήπεδο και στηρίζοντας την ομάδα κόντρα στον ΟΣΦΠ. Με τη φωνή και την ψυχή του!

ΥΓ. Όποιος πιστεύει στη Football League πως μπορεί να κοροϊδέψει τις ομάδες για να συντηρήσει το «μύθο» του και ταυτόχρονα στρατιές αργόμισθων, κάνει λάθος. Τα κορόιδα «πέθαναν» κι όσο πιο νωρίς το καταλάβετε, τόσο το καλύτερο για εσάς. Αν χρειαστεί θα επανέλθουμε…
καραγκιοζιλικια ο τρακης . αντι να φτιαξει κανα γηπεδο (ομαδα β' εθνικης παιζει σε σταδιο χωρις προβολεις) , βγαζει εμετικες ανακοινωσεις

Lucifer_7
09-12-2016, 17:37
Σανό για πράσινα πρόβατα.

plextis
09-12-2016, 17:39
Κλασσικός Τράκης, δυναμιτίζει το κλίμα μπας και του κάτσει.
Για να δούμε πως θα απαντήσει ο χοντρός για να δω κάτι σε σχέση με το μπασκετ.

dio
09-12-2016, 17:40
Να περιμένουμε αντίδραση Μαρινάκη;

sfakianos7
09-12-2016, 17:44
Και ολα αυτα για να ξαναφερει τους μπογιατζηδες στο μπασκε.

duda-agelopouloi-v-span
09-12-2016, 18:32
Επισης για το μπασκετικο Παναθηναικο δεν θυμαμαι να εχει βγαλει τετοια ανακοινωση ποτε που τα τελευταια χρονια τα γουρλοματια εχουν φτιαξει παραγκα και μας σφαζουν

dora7
09-12-2016, 18:52
Επισης για το μπασκετικο Παναθηναικο δεν θυμαμαι να εχει βγαλει τετοια ανακοινωση ποτε που τα τελευταια χρονια τα γουρλοματια εχουν φτιαξει παραγκα και μας σφαζουν

http://www.desicomments.com/wp-content/uploads/LOL-Hahaha.jpg

sfakianos7
09-12-2016, 18:53
Επισης για το μπασκετικο Παναθηναικο δεν θυμαμαι να εχει βγαλει τετοια ανακοινωση ποτε που τα τελευταια χρονια τα γουρλοματια εχουν φτιαξει παραγκα και μας σφαζουν

ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΣΟΣ ΒΑΖΕΛΟΣ ΜΠΕΣΑ

dio
09-12-2016, 19:14
ανίατες περιπτώσεις. όσοι πιστεύετε σε κάποιον θεό, προσευχηθείτε και για αυτούς τους ανθρώπους :(

Darkling
09-12-2016, 19:37
Να περιμένουμε αντίδραση Μαρινάκη;

Για μενα οχι.
μιλαμε για τη Σπαρτη, μια πρωην ομαδα Γ εθνικης και νυν Β εθνικης.

δηλαδη αμα βγαλει ανακοινωση ο Ποσειδωνας νεων πορων θα απανταμε στον καθε πουθενα??

duda-agelopouloi-v-span
09-12-2016, 19:51
η καλυτερη απαντηση ειναι οτι θελουμε μια προσκληση για το εκτος εδρας στο ονομα βασιλειος σπανουλης

dora7
09-12-2016, 20:21
η καλυτερη απαντηση ειναι οτι θελουμε μια προσκληση για το εκτος εδρας στο ονομα βασιλειος σπανουλης

και μια δωρεαν ομαδικη προσκληση για τα απανταχου τεκνα του....;)

Άγιος Πέτρος
09-12-2016, 20:34
Αν έχουν λίγο χιούμορ οι παίκτες του Ολυμπιακού θα βάλουν γκολ και θα δείχνουν όλοι τα αφτιά τους

Achilles
09-12-2016, 20:36
η μπορουν να κανουν τον γνωστο πανηγυρισμο του Robbie Fowler

Άγιος Πέτρος
09-12-2016, 20:42
XXAXAXAXAXAXAXAAXAXAXAA

sfakianos7
09-12-2016, 20:45
η μπορουν να κανουν τον γνωστο πανηγυρισμο του Robbie Fowler

Νταξει μέτρησε

VasilisL7
09-12-2016, 20:47
Η καλύτερη απάντηση θα είναι να πάνε και να ρίξουν 10 στην ομάδα του.

dio
09-12-2016, 20:57
Η καλύτερη απάντηση θα είναι να πάνε και να ρίξουν 10 στην ομάδα του.
Και μετά να πανηγυρίζουν με μυτιές στις γραμμές του γηπέδου

Sent from my Find 5 using Tapatalk

VasilisL7
11-12-2016, 16:50
Διαζύγιο Παναθηναϊκού με Μπαλτάκο!

Με μια λιτή ανακοίνωση, λίγες ώρες μετά την συνέντευξη του Δημήτρη Μπαλτάκου, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός, γνωστοποίησε την λήξη της συνεργασίας της με τον γνωστό δικηγόρο Παναγιώτη Μπαλτάκο.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

«Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός Superfoods ανακοινώνει ότι από σήμερα τερματίζει οποιαδήποτε συνεργασία με τον κ. Παναγιώτη Μπαλτάκο και τον ευχαριστεί για τις υπηρεσίες που προσέφερε στην ΚΑΕ κατά τη διάρκεια της συνεργασίας αυτής»

Σύμφωνα με πληροφορίες του Sentragoal.gr η σημερινή ανακοίνωση αποτέλεσε το χρονικό ενός προαναγγελθέντος διαζυγίου. Ο Τάκης Μπαλτάκος και η ΚΑΕ Παναθηναϊκός είχαν απομακρυνθεί το τελευταίο διάστημα και η αντίστροφη μέτρηση άρχισε, από την στιγμή που ο υιός Μπαλτάκος αποφάσισε να ασχοληθεί ενεργά με τα κοινά του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού.

Θυμίζουμε ότι στις 29 Αυγούστου, την ημέρα εκλογής του Δημήτρη Μπαλτάκου στη θέση του προέδρου του Ερασιτέχνη, η ΚΑΕ εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία τον συνεγχάρη, αλλά ταυτόχρονα ανακοίνωνε την αποχώρηση του Τάκη Μπαλτάκου από τη θέση του αντιπροέδρου της ΚΑΕ.

«H ΚΑΕ Παναθηναϊκός Superfoods συγχαίρει τον κύριο Δημήτρη Μπαλτάκο για την εκλογή του ως πρόεδρος του Παναθηναϊκού Α.Ο. O κύριος Δημήτρης Μπαλτάκος είναι γνωστός για τα Παναθηναϊκά του αισθήματα και τους αγώνες που έχει δώσει για τον σύλλογο.

Ως εκ τούτου, η ΚΑΕ Παναθηναϊκός Superfoods ανακοινώνει την αποχώρηση του κυρίου Παναγιώτη Μπαλτάκου από τη θέση του αντιπροέδρου και από το διοικητικό συμβούλιο της εταιρείας και την παραμονή του με την ιδιότητα του νομικού συμβούλου, ώστε να αποφευχθεί ο οποιοσδήποτε διοικητικός συσχετισμός μεταξύ των δύο διοικήσεων.

Οι δύο διοικήσεις θα συνεχίσουν την άψογη έως τώρα και ανεξάρτητη συνεργασία τους υπό την σκέπη της μεγάλης Παναθηναϊκής οικογένειας. Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός Superfoods θα συνεχίσει να υποστηρίζει τον Παναθηναϊκό Α.Ο. ποικιλοτρόπως, όπως έκανε πάντα» ανέφερε η τότε ανακοίνωση της ΚΑΕ.

Η σημερινή συνέντευξη του προέδρου του Ερασιτέχνη Δημήτρη Μπαλτάκου αποτέλεσε προφανώς την αφορμή για να ανακοινώσει η ΚΑΕ το τέλος της συνεργασίας με τον επί χρόνια συνεργάτη της ΚΑΕ, Τάκη Μπαλτάκο.

Οι καλά γνωρίζοντες τα κοινά του αθηναϊκού συλλόγου θεωρούν τις εξελίξεις αναμενόμενες. Αυτή είναι η δεύτερη φορά στη σύγχρονη ιστορία της ΚΑΕ Παναθηναϊκός που διακόπτεται η συνεργασία με τον άλλοτε στενό συνεργάτη του Παύλου και του Θανάση Γιαννακόπουλου.

Το σίγουρο είναι πως στο οικοδόμημα του Παναθηναϊκού δρομολογούνται σημαντικές εξελίξεις όχι μόνο για το μέλλον του συλλόγου αλλά και για τις ισορροπίες που υπάρχουν στον επαγγελματικό και ερασιτεχνικό αθλητισμό σε συλλογικό επίπεδο.

Τι λέει ο Δημήτρης Μπαλτάκος για ΠΑΕ, ΚΑΕ, Γιαννακόπουλο και Αλαφούζο

Ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού, Δημήτρης Μπαλτάκος μετά από 100 ημέρες θητείας στον Παναθηναϊκό παραχώρησε συνέντευξη στο sdna.gr και αναφέρθηκε στις πρώτες διαπιστώσεις για τα διοικητικά και τα οικονομικά του αθηναϊκού συλλόγου, στην οικογένεια Γιαννακόπουλου, στον Ολυμπιακό, τον Μαρινάκη, τον Σαββίδη, στην ΑΕΚ και στον Μελισσανίδη, τη Θύρα 13 και τη Θύρα 7. Μίλησε για το όραμα που έχει για τον Παναθηναϊκό, για τους στόχους που έχει θέσει και το συμβόλαιο τιμής από τη στιγμή που ανέλαβε τις τύχες του Παναθηναϊκού Α.Ο.

- Διαβάζουμε μεταξύ άλλων στο βιογραφικό σας: Πτυχίο Νομικής και Πολιτικών Επιστημών, Μεταπτυχιακά Πολεμικών Σπουδών και Διεθνούς Δικαίου, αξιωματικός επιχειρήσεων στην Αντιτρομοκρατική Μονάδα των βατραχανθρώπων και ο νεότερος πρόεδρος στην ιστορία του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού στην ηλικία των 29 ετών. Πολύ γρήγορα δεν συμβαίνουν όλα;

«Από μικρός είχα θέσει κάποιους στόχους και άξονες στους οποίους ήθελα να κινηθώ. Ο ένας είχε να κάνει με τον Παναθηναϊκό, ο άλλος με τον αθλητισμό, ο τρίτος με τα στρατιωτικά και τα εθνικά της χώρας και ο τέταρτος με τα ακαδημαϊκά. Προσπαθώ να «παντρέψω» αυτούς τους άξονεςεπιμελώς. Έχω στερηθεί πολλά πράγματα. Δεν βγαίνω το βράδυ, δεν διασκεδάζω, δεν πίνω, δεν καπνίζω, δεν έχω πολύ χρόνο για κάτι πέραν αυτών των δραστηριοτήτων και μέχρι τώρα πάει καλά. Απλά θέλω να θυμίσω ότι δεν είμαι ο νεότερος πρόεδρος στην ιστορία του Παναθηναϊκού ΑΟ. Ήταν ο Καλαφάτης. Όχι ο Γιώργος, αλλά ο αδερφός του ο Αλέξανδρος, ο οποίος νομίζω ήταν 19 ετών. Ας πούμε ότι εγώ είμαι ο νεότερος της σύγχρονης ιστορίας».

- Συμπληρώθηκαν την Παρασκευή 100 ημέρες από την εκλογή σας. Γιατί ως τώρα δεν είχατε βγει στο προσκήνιο και είχατε μείνει αφανής;

«Πριν από αυτές τις 100 ημέρες είχα μία δημοσιότητα από 23 ετών, την οποία δεν είχα επιδιώξει και η οποία ήταν απόρροια της ενασχόλησης του πατέρα μου με την πολιτική. Οι πολιτικές διαμάχες είναι πολύ τοξικές ιδιαίτερα όταν εμπλέκονται και παιδιά. Τα εν λόγω δημοσιεύματα είναι χτυπήματα κάτω από την ζώνη ειδικά όταν είναι τελείως ανακριβή, όπως στην περίπτωση μου. Δεύτερον, ήθελα ένα διάστημα για να διαπιστώσω πως λειτουργεί ο Παναθηναϊκός. Όταν πηγαίνεις σε έναν οργανισμό, όπως π.χ. Η Μoνάδα μου, χρειάζεσαι ένα χρονικό διάστημα για να αντιληφθείς πως λειτουργεί, ποια είναι τα προβλήματα, ποιος κάνει τι. Στον Παναθηναϊκό χρειάστηκα περίπου 100 ημέρες. Έτυχε. Σε αυτές τις 100 ημέρες με τη βοήθεια του Ηλία Μιχαλαριά και άλλων συνεργατών έχουμε εντοπίσει τις παθογένειες, τα προβλήματα και έχουμε σχεδιάσει τα επόμενα μας βήματα».

Ποια είναι τα πρώτα συμπεράσματα;

«Το πρώτο συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να δώσουμε ένα τέλος στην μιζέρια, που δέχεται ο κόσμος της ομάδας μέσω ανακοινώσεων από όλον τον Παναθηναϊκό. Το ότι δεν έχει πάρει τίτλο το ποδόσφαιρο ή ότι ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός δεν έχει καταφέρει σε επίπεδο πρωταθλητισμού αυτά που θα ήθελαν οι οπαδοί δεν πρέπει να προκαλεί μιζέρια και στεναχώρια, αλλά αντιθέτως πρέπει να μετουσιωθεί σε συσπείρωση και πως θα προχωρήσουμε παρακάτω με μεγαλύτερη δυναμική. Δεν παραπονιόμαστε για αυτά που συμβαίνουν. Αντιθέτως πολεμάμε δυναμικά για να ανατρέψουμε την όποια κατάσταση θεωρούμε πως είναι αρνητική».

Με ποιον τρόπο;

«Οι τρόποι είναι πολλοί. Ένας από αυτούς είναι η αλλαγή του κλίματος και της ψυχολογίας των οπαδών. Γιατί οι οπαδοί επηρεάζονται από την συμπεριφορά και την στάση του Παναθηναϊκού. Και της ΠΑΕ, και του Ερασιτέχνη και της ΚΑΕ. Συνεπώς η προτεραιότητά μας είναι να αλλάξουμε το κλίμα. Oι νίκες δεν μπορούν να έρθουν σήμερα ή αύριο. Όπως θα έχετε ακούσει ξανά ο Ερασιτέχνης Παναθηναϊκός είχε μεγάλα χρέη. Αυτά τα χρέη έχουν μειωθεί σε ικανοποιητικό βαθμό και βασικός μας στόχος είναι να τα μηδενίσουμε. Θέλουμε να θέσουμε μία συγκεκριμένη ημερομηνία, στην οποία θα έχουμε «καθαρίσει» όλα τα χρέη. Να μην χρωστάμε ούτε ένα ευρώ. Θέλω το καλοκαίρι να πω ότι π.χ στο τέλος του 2017 ο Παναθηναϊκός δεν θα χρωστάει τίποτα. Είναι ένα στοίχημα το οποίο αναλαμβάνω εγώ».

- Και οι πολιτικοί κάνουν δεσμεύσεις και μετά...

«Εγώ δεν είμαι πολιτικός. Δεν έχω να χάσω ψήφους, ούτε να κερδίσω. Θέλω σε μία συγκεκριμένη ημερομηνία να παρουσιάσω απτά αποτελέσματα. Να πω “παιδιά αυτά είναι τα οικονομικά, πάρτε τα, μπείτε μέσα με ορκωτούς λογιστές και ανοίξτε τα όλα”. Αν δεν το κάνω αυτό θα έχω αποτύχει».

Ποιο είναι το όραμά σας για τον Παναθηναϊκό;

«Εμένα το όραμά μου, ο στόχος μου για τον ευρύτερο Παναθηναϊκό είναι να καταφέρουμε επιτέλους να γίνουμε ένα. Παρά το γεγονός ότι το έχουν προσπαθήσει μεγάλοι άνθρωποι, άνθρωποι που όντως έχουν προσφέρει ανιδιοτελώς πολλά στον Παναθηναϊκό, δεν έχει γίνει πράξη. Δεν το έχει καταφέρει κανείς. Και δεν απατώμαι ότι μπορώ εγώ στα 29 να το καταφέρω σε μία μέρα, αλλά θέλω οπωσδήποτε να θέσω τις βάσεις και να το επικοινωνήσω στον κόσμο του Παναθηναϊκού, γιατί από τον κόσμο ξεκινάει αυτή η δυναμική, ότι πρέπει να είμαστε ένα σε όλα τα επίπεδα. Παναθηναϊκός, ΠΑΕ, ΚΑΕ, Θύρα 13 και ο απλός κόσμος του Παναθηναϊκού πρέπει να είναι ενωμένοι και να έχουν μία κοινή στρατηγική κατεύθυνση».

Η ΠΑΕ και η ΚΑΕ είναι συνεπείς στις οικονομικές τους υποχρεώσεις απέναντι στον Σύλλογο;

«Με την ΠΑΕ έχουμε συνάψει σύμβαση και η καταβολή του ποσού γίνεται σε μηνιαία βάση. Υπάρχουν καθυστερήσεις αλλά εντός λογικού χρονικού πλαισίου. Με την ΚΑΕ δεν υπάρχει σύμβαση και έτσι επαφιέμεθα στον νόμο. Μέχρι πέρσι η καταβολή γινόταν σε μηνιαία βάση. Φέτος, η ερμηνεία του νόμου είναι διαφορετική και έχουμε ενημερωθεί πως η καταβολή του ποσού θα γίνει άπαξ στο τέλος της αγωνιστικής χρονιάς».

- Ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο εδώ. Διότι υπήρξε ένα δημοσίευμα που έκανε λόγο για οφειλή τόσο από την ΠΑΕ, όσο και από την ΚΑΕ προς τον Ερασιτέχνη. Και η ΚΑΕ έδωσε μία σκληρή απάντηση και σας ζήτησε να το διαψεύσετε.

«Σαν Σωματείο δεν μπαίνουμε στη διαδικασία επικοινωνίας εσωτερικών θεμάτων με αποδέκτες όλη την υφήλιο. Αν υπάρχει κάποιο θέμα με την ΠΑΕ και την ΚΑΕ το λύνουμε εσωτερικά. Δεν βγάζουμε ανακοινώσεις ζητώντας εξηγήσεις, ούτε για να τις ακούει ο κόσμος. Όσον αφορά στην ΚΑΕ συγκεκριμένα δεν μπορώ ούτε να ζητήσω, ούτε να μπω σε οποιαδήποτε συνδιαλλαγή με την οικογένεια Γιαννακόπουλου, γιατί η οικογένεια Γιαννακόπουλου βρίσκεται στον Παναθηναϊκό 30 χρόνια. Ο κύριος Παύλος και ο κύριος Θανάσης έχουν δώσει 25-30 εκατομμύρια στον Ερασιτέχνη και εγώ ως Δημήτρης Μπαλτάκος στον Ερασιτέχνη δεν έχω δώσει τίποτα. Μηδέν ευρώ. Συνεπώς δεν μπορώ καν να συζητήσω για αυτό το θέμα. Επαφίεται στην αγάπη του Δημήτρη Γιαννακόπουλου για τον Παναθηναϊκό όλο αυτό».

- Η σχέση σας με τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο πως είναι; Υπήρχε μία φημολογία τις πρώτες ημέρες της εκλογής σας ότι αναλάβατε τον Ερασιτέχνη με τις «ευλογίες» του.

«Όχι. Αυτό είναι απόλυτα αναληθές. Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος δεν το γνώριζε καν. Τον Δημήτρη Γιαννακόπουλο τον γνωρίζω από μικρό παιδί. Η σχέση της οικογένειας Γιαννακόπουλου με τον Ερασιτέχνη ανέκαθεν ήταν υποστηρικτική. Ο Ερασιτέχνης ηγείτο και χρηματοδοτείτο για πολλά χρόνια σχεδόν σε αποκλειστικό βαθμό από τον κύριο Παύλο και τον κύριο Θανάση. Σε ό,τι αφορά το πρώτο σκέλος της ερώτησης, η προσωπική μας σχέση είναι προσωπική και κατ’ επέκταση δεν συζητείται. Σε ό,τι έχει να κάνει στη σχέση της ΚΑΕ με τον Ερασιτέχνη είμαστε σε συζητήσεις για τον τρόπο οικονομικής στήριξης της ΚΑΕ προς τον Ερασιτέχνη».

-Μιλώντας με βάση τα αποτελέσματα των τελευταίων ετών ο Παναθηναϊκός μικραίνει;

«Ο Παναθηναϊκός μπορεί να μικρύνει μόνο με έναν τρόπο. Μέσω νοοτροπίας. Η νοοτροπία πλήττεται και αν δεν αντιστραφεί αυτή η κάθοδος θα μικρύνει. Ο Παναθηναϊκός δεν εξαρτάται μόνο από το αν θα πάρει πρωτάθλημα, αν και αυτό είναι σημαντικό. Είναι ο πλέον πολυνίκης σύλλογος της χώρας και δεν είναι καταστροφή επειδή δεν έχει πάρει πρωτάθλημα για κάποια χρόνια. Καταστροφή είναι να έχουμε ηττοπαθή νοοτροπία. Πηγαίνουμε προς αυτήν την κατεύθυνση και αυτό πρέπει να αναστραφεί. Όταν αναστραφεί αυτό και όταν μπούμε ξανά σε νικηφόρα νοοτροπία τότε αναπόφευκτα θα έρθουν και οι τίτλοι».

- Ποιο διοικητικό μοντέλο από αυτά που ζήσατε σαν φίλαθλος τα προηγούμενα χρόνια στον Παναθηναϊκό σας εξέφραζε περισσότερο. Βαρδινογιάννης, Αλαφούζος, Πατέρας, Γιαννακόπουλος.

«Δεν θα μπορούσα να επιλέξω άλλο πλην του Παύλου και του Θανάση Γιαννακόπουλου. Γιατί εγώ μεγάλωσα σε μεγάλο βαθμό με την άνοδο του μπάσκετ στην οποία έπαιξε ρόλο και ο πατέρας μου και έχει κάποια διδάγματα κάθε σύλλογος παγκοσμίως από αυτό το μοντέλο διοίκησης. Είναι δύο άνθρωποι οι οποίοι είχαν και έχουν παθολογική αγάπη για τον Παναθηναϊκό. Θα σας πω κάτι για να καταλάβουν όλοι. Όταν παίζαμε εκτός έδρας αγώνες μπάσκετ εγώ πήγαινα με την οικογένειά μου να δω τον αγώνα στο σπίτι του Παύλου Γιαννακόπουλου. Ο Παύλος Γιαννακόπουλος από την αγωνία του δεν μπορούσε να δει το παιχνίδι! Κλεινόταν στο δωμάτιό του και με έβαζε η σύζυγός του, η κυρία Δέσποινα, να του πω στο τέλος το αποτέλεσμα. Έμπαινα τότε και του έλεγα ότι κερδίσαμε! Δεν άντεχε να δει το παιχνίδι στην τηλεόραση. Αυτό είναι συγκινητικό. Όταν έχεις έναν τέτοιο άνθρωπο όλα τα υπόλοιπα είναι ασήμαντα. Αυτό είναι χαρακτηριστικό για τον τρόπο που διοικούσε. Για τον Παύλο Γιαννακόπουλο ο Παναθηναϊκός ήταν η πρώτη προτεραιότητα. Και επειδή λέμε για μοντέλα διοίκησης πρέπει να πούμε ότι οι ίδιοι άνθρωποι του staff έχουν παραμείνει μαζί 20 χρόνια. Μαζί πήγαμε στο Τελ Αβίβ το 1994, μαζί πήγαμε στο Βερολίνο. Η συνέχεια στη διοίκηση είναι λόγος επιτυχίας. Όταν οι άνθρωποι κλαίνε, υποφέρουν, πονάνε για την ομάδα η επιτυχία είναι σίγουρο ότι θα έρθει. Δεν είναι, όμως, μόνο αυτοί. Είναι και οι γυναίκες τους και τα ξαδέρφια τους, όλοι. Αυτή η οικογένεια της ΚΑΕ Παναθηναϊκός έφερε την επιτυχία. Θα πω κάτι ακόμα για να καταλάβουν όλοι για τον Παύλο Γιαννακόπουλο. Όταν πηγαίναμε διακοπές και μπαίναμε σε ταβέρνες σηκώνονταν όλοι και του έλεγαν το εξής: «Παρόλο που είμαι Ολυμπιακός, παρόλο που είμαι ΑΕΚ, παρόλο που είμαι ΠΑΟΚ, Παύλο είσαι Θεός»! Αυτό το πράγμα δεν το συναντάς κάθε μέρα. Όπως σας το λέω».

- Είναι φανερό πως έχετε μεγάλη εκτίμηση για τον Παύλο Γιαννακόπουλο αλλά πώς θα τον χαρακτηρίζατε;

«Σαφές είναι: Ευεργέτης του Παναθηναϊκού. Και για αυτό το βάρος στους ώμους του Δημήτρη Γιαννακόπουλου είναι τεράστιο».

Ποιες είναι οι σχέσεις σας με τον Γιάννη Αλαφούζο;

«Ως άνθρωπο τον εκτιμώ, γιατί θεωρώ ότι είναι ποιοτικός. Έχει στηρίξει όλα τα χρόνια τον Ερασιτέχνη, τόσο την περίοδο που ήταν ο Ηλίας, όσο και την περίοδο που είμαι εγώ. Προφανώς υπάρχουν κάποιες δυστοκίες οικονομικές. Ξέρουμε, όμως, ότι είμαστε προτεραιότητα της ΠΑΕ και θεωρώ ότι η δική του στρατηγική για την εξυγίανση του ποδοσφαίρου γενικότερα μέσω του Παναθηναϊκού είναι σωστή και ενδεχομένως αν τη συνεχίσει μέχρι τέλους να μπορέσει να αποδώσει. Σαν πρόβλημα, όμως, εγώ διαγνώσκω αυτό που είπαμε και πριν. Δεν πρέπει να μεταδίδεται στον κόσμο η έννοια ότι κάποιοι μας αδικούν. Ο Παναθηναϊκός είναι από πάνω. Ο Παναθηναϊκός έχει 100 και πλέον χρόνια ιστορία, ο Παναθηναϊκός έχει τα περισσότερα τρόπαια, ο Παναθηναϊκός έχει τον πιο δυναμικό λαό, ο Παναθηναϊκός έχει την καλύτερη θύρα, συνεπώς είναι λάθος να κλαιγόμαστε. Αυτό πρέπει να καταλάβει ο κόσμος. Αν αλλάξει νοοτροπία ο Παναθηναϊκός θα πάρει το πρωτάθλημα».

- Συνεπώς θέτετε το θέμα της νοοτροπίας ως το μεγαλύτερο πρόβλημα στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

«Ναι, ξεκάθαρα».

- Το οποίο προέρχεται από τα στελέχη;

«Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να κρίνω στελέχη της ΠΑΕ. Αυτό είναι θέμα των οπαδών και του απλού κόσμου. Εγώ αναγνωρίζω το πρόβλημα και αν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια λύση θα την πω στον κύριο Αλαφούζο».

- Στον κόσμο του Παναθηναϊκού επικρατεί η άποψη ότι η διαφθορά στο ποδόσφαιρο δεν επιτρέπει στον Ερασιτέχνη να αναπνεύσει.

«Θα σας δώσω ένα παράδειγμα. Δεν θα νικήσουμε τον πόλεμο γιατί οι Τούρκοι είναι χειρότεροι. Θα νικήσουμε τον πόλεμο γιατί οι Έλληνες είναι καλύτεροι. Δεν μπαίνεις ποτέ στην διαδικασία, ακόμα και αν όντως είναι ένα θέμα η διαφθορά στο ποδόσφαιρο, να πεις στον κόσμο φταίει κάποιος άλλος. Όχι! Φταίω εγώ. Και εγώ με τους συνεργάτες μου θα δω ότι είναι η διαφθορά το πρόβλημα και θα καταπολεμήσω τη διαφθορά. Στον κόσμο και στον λαό του Παναθηναϊκού δεν θα επιρρίπτω αλλού τις ευθύνες. Αν εμείς δεν βγάλουμε άκρη με αυτό το ζήτημα φταίμε εμείς, δεν κάνουμε και πρέπει να αποχωρήσουμε από τις θέσεις μας».

- Έχετε δώσει μάχες για τη Θύρα 13;

«Έχω δώσει μάχες από τα 14. Μπορώ να σας πω πολλά για τη Θύρα 13 και τις κοινωνικές προεκτάσεις. Ο κόσμος αναρωτιέται γιατί υπάρχουν οι θύρες και θεωρεί ότι οι θύρες υπάρχουν για να πληρώνονται από τον εκάστοτε πρόεδρο και να λειτουργούν ως προσωπικοί στρατοί. Αυτό ενδεχομένως να ισχύει σε άλλες ομάδες. Δεν γνωρίζω. Στον Παναθηναϊκό τα παιδιά τα οποία επανασύστησαν τη Θύρα 13 πήραν μία στρατηγική απόφαση. Μακριά από χρήματα, μακριά από υπαλληλικές σχέσεις. Η Θύρα 13 είναι στις εξέδρες και στους δρόμους. Αυτήν την γραμμή την έχουν τηρήσει όλοι. Συνεπώς όπως το διαχώρισα και πριν. Υπάρχουν οι οπαδοί που τραγουδάνε στην εξέδρα και οι οπαδοί που βγαίνουν στον δρόμο. Αυτές οι δύο δραστηριότητες δεν είναι αποτέλεσμα κάποιας παθολογικής ασθένειας ή επειδή αποσκοπούν σε ένα κέρδος. Οι ώρες και ο πόνος και ο κόπος και ο ιδρώτας που χύνουν οι οπαδοί δεν μπορεί εύκολα να τον καταλάβει κάποιος. Γιατί συμβαίνει αυτό; Δεν μπορώ να ξέρω πραγματικά για τον καθένα τι ισχύει. Αυτό που ρωτάει ευλόγως ο κόσμος είναι: προς τι η βία; Νομίζω ότι σχετίζεται με την έννοια του «δεν κάνω πίσω».

- Η σχέση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού με την Πολιτεία ποια είναι;

«Δείχνει θετική διάθεση απέναντι μας».

Σε πολύ πρόσφατη συνέντευξή ο υπουργός Νίκος Παππάς υπογράμμισε ότι υπάρχει άδεια εν ισχύ για τον Βοτανικό.

«Η άποψή μου εδώ μπορεί να διατυπωθεί μόνο με μία πρόταση. Γήπεδο μόνο στη Λεωφόρο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο».

- Ακούγεται λίγο ελπιδοφόρο αυτό στην γραφειοκρατούμενη Ελλάδα του σήμερα. Η ΑΕΚ για παράδειγμα έχει τον χώρο να φτιάξει γήπεδο, έχει τα χρήματα και δεν μπορεί.

«Η ΑΕΚ δεν είναι Παναθηναϊκός. Η δυναμική του Παναθηναϊκού είναι τεράστια».

Κάτι που ζηλεύετε σε αθλητικό επίπεδο;

«Ζηλεύω την Μπαρτσελόνα. Είναι σωματείο και όχι εταιρεία. Είναι ενιαίοι, έχουν καταφέρει με παιδιά από τις ακαδημίες να κατακτήσουν τον κόσμο και έχουν ταυτίσει την ομάδα με την πόλη».

- Μιλώντας για ζητήματα ενότητας. Η ενιαία γραμμή που υπάρχει στη διοίκηση του Ολυμπιακού παίζει ρόλο ώστε να υπάρχουν τα τελευταία χρόνια αυτά τα αποτελέσματα και στον Ολυμπιακό αλλά και στους ανταγωνιστές του;

«Ο Ολυμπιακός έχει την δική του στρατηγική. Ο Παναθηναϊκός θέλει πολλή δουλειά ακόμα. Ο στόχος του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού δεν είναι ίδιος, ούτε και οι μέθοδοι. Για αυτό λέω ότι αυτό είναι το όραμά μου».

- Μήπως στο μεσοδιάστημα έχει αλλάξει η ιστορία;

«Δεν θεωρώ ότι αλλάζει τόσα γρήγορα η ιστορία. Ο Ολυμπιακός επενδύει σε έναν οργανισμό που έχει κοντά ποδάρια. Ο Ολυμπιακός μπορεί να έχει κάνει ένα μπαμ που έχει κρατήσει κάποια χρόνια, αλλά επειδή δεν είναι φτιαγμένο σε έννοιες που μπορούν να διατηρηθούν στη ροή της ιστορίας θα ηττηθεί. Οι έννοιες που πρεσβεύει ο Ολυμπιακός δεν είναι έννοιες που έχουν ηθική αξία. Εγώ προσπαθώ να τα βλέπω μακροπρόθεσμα. Δεν είμαι πολιτικός να έχω εκλογές κάθε τέσσερα χρόνια».

Στο μεταξύ, το ταμπλό γράφει. Πώς αισθάνεστε όταν ο Παναθηναϊκός που ήταν κραταιός σε πολλά ομαδικά σπορ, έχει συντριβεί αγωνιστικά από τον αντίπαλό του;

«Ξαναλέω ο Παναθηναϊκός έχει περισσότερα από 108 χρόνια ιστορίας. Στα 108 χρόνια ιστορία τα 5-10 χρόνια είναι το ένα δέκατο. Θα κάνω ό,τι μπορώ για να ανατραπεί, αλλά μην ξεχνάμε ότι ο Παναθηναϊκός είναι ο πολυνίκης σύλλογος στη χώρα με συντριπτική διαφορά συγκριτικά με τους άλλους. Ο Παναθηναϊκός είναι ο νούμερο ένας σύλλογος στη χώρα. Θα ανατρέψουμε την κατάσταση που υπάρχει τα τελευταία χρόνια από τον Ολυμπιακό».

- Ποια είναι η γνώμη σας για τον Βαγγέλη Μαρινάκη;

«Διαφωνώ με τις μεθόδους του».

- Ποιον από τους τρεις ιδιοκτήτες των άλλων (Μαρινάκης, Σαββίδης, Μελισσανίδης) θα θέλατε στον Παναθηναϊκό ως χρηματοδότη;

«Κανέναν. Στον Παναθηναϊκό θέλω κάποιον Παναθηναϊκό».

- Ποιου τα χαρακτηριστικά θα θέλατε στον Παναθηναϊκό;

«Κανενός. Του Παύλου Γιαννακόπουλου θα ήθελα… »

- Με ποιου την αφίσα μεγαλώσατε;

«Του Βαζέχα»

- Και στο μπάσκετ;

«Του Βράνκοβιτς. Το 1996 θυμάμαι ήμουν καθισμένος στα σκαλιά του Palais des Sports και το μόνο που θυμάμαι είναι τον Βράνκοβιτς να τρέχει πάνω από τον παίκτη της Μπαρτσελόνα και να κάνει το κόψιμο».

- Πώς αντιμετωπίζετε την άποψη της αντίπερα όχθης ότι η Θύρα 7 που διοικεί τον Ερασιτέχνη Ολυμπιακό κερδίζει τη Θύρα 13 που διοικεί τον Ερασιτέχνη Παναθηναϊκό.

«Κοιτάξτε, η Θύρα 13 σαν οργανωμένος φορέας δεν συμμετέχει στον Ερασιτέχνη. Συμμετέχουν συγκεκριμένα άτομα. Και όπως είπα και πριν εγώ ήμουν, είμαι και θα είμαι στη Θύρα 13, αλλά στη δική μου αντίληψη, έτσι όπως εγώ έχω εμπειρία από τις θύρες, η Θύρα 7 του παρελθόντος έχει σταματήσει να υπάρχει. Έχει ηττηθεί σε όλα τα επίπεδα από τη Θύρα 13 και η μόνη διέξοδος μιας μειοψηφίας τους ήταν να εκμεταλλευτούν τον Ερασιτέχνη Ολυμπιακό καταστρέφοντας συνάμα το οπαδικό κίνημα του Ολυμπιακού. Συνεπώς δεν βλέπω τη Θύρα 7 στον Ερασιτέχνη».

- Με τον πρόεδρο του Ερασιτέχνη Ολυμπιακού θα καθόσασταν στο ίδιο τραπέζι;

«Δεν θεωρώ ότι δείχνεις συμπάθεια ή απαρέσκεια σε ένα πρόσωπο αν καθίσεις ή δεν καθίσεις στο ίδιο τραπέζι. Αυτό είναι μόνο επικοινωνιακό. Οι διαφορές μας είναι σε πολλά επίπεδα και δεν θεωρώ ότι έχω κάτι κοινό μαζί του».

- Σας εκφράζει ο τρόπος που διοικείται ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός. Θα θέλατε να ήσασταν πρόεδρος ενός αντίστοιχου Ερασιτέχνη;

«Δεν θα ήθελα να είμαι πρόεδρος σε ένα Σωματείο που επαφίεται στο πορτοφόλι ενός ανθρώπου. Δεν πρέπει να εξαρτάται ο Παναθηναϊκός από τις ορέξεις ενός και μόνο επιχειρηματία».

- Όταν, όμως, στον Παναθηναϊκό υπήρχε ενεργός Παύλος, ενεργός Θανάσης ο Παναθηναϊκός πρωταγωνιστούσε σε όλα τα σπορ.

«Δεν μπορούμε να εξισώσουμε τον Βαγγέλη Μαρινάκη με τον Παύλο ή τον Θανάση Γιαννακόπουλο. Αυτό πιστεύω».

- Πότε ο Παναθηναϊκός θα γίνει ξανά αυτό που λέει ο ύμνος του; Μπορείτε να θέσετε έναν χρονικό ορίζοντα;

«Αυτός ο ύμνος δημιουργήθηκε σε μία εποχή που αυτός που έπαιζε καλύτερα, αυτός κέρδιζε. Επαφίεται σε εμένα να δημιουργήσω τις συνθήκες για να κερδίζει ο καλύτερος. Αυτό δεν είναι ευχολόγιο. Είναι κάτι που θα γίνει εντός συγκεκριμένων χρονικών ορίων και που θα ανακοινωθεί στο τέλος της σεζόν».

Πώς μπορεί κάποιος με τη δική σας οπτική να βλέπει πως ένα πρόσφατο ματς βόλεϊ γυναικών κρίθηκε από μία διαιτητική απόφαση και ταυτόχρονα επειδή μιλήσατε πριν για νοοτροπία να υπάρχουν αμέσως μετά ανακοινώσεις από την πλευρά του Παναθηναϊκού;

«Οι ανακοινώσεις σε αυτήν την περίπτωση δεν ήταν ανακοινώσεις κλάψας και μιζέριας. Ήταν ανακοινώσεις ότι θα προβούμε σε συγκεκριμένες νόμιμες επιθετικές ενέργειες προστασίας του συλλόγου. Αυτό ήταν μία ένδειξη του πως θέλουμε να κινηθούμε. Θα απαντάμε νομίμως επιθετικά σε ό,τι βλάπτει τον σύλλογο».

Ο Παναθηναϊκός έκανε και ένσταση στο μπάσκετ γυναικών απέναντι στον Ολυμπιακό…Τι θέλετε να πετύχετε με αυτήν την ένσταση;

«Θέλουμε να πετύχουμε τον παραδειγματισμό όσων τολμούν να αδικήσουν τον Παναθηναϊκό. Γιατί τόσα χρόνια ο Παναθηναϊκός αδικείτο και πλην των ανακοινώσεων οι εν λόγω άνθρωποι δεν είχαν καμία κύρωση».

Από τους οργανωμένους οπαδούς στη θέση του προέδρου. Είναι εφικτό;

«Εγώ ήμουν, είμαι και θα είμαι στη Θύρα 13. Όσον αφορά όμως στην εμπλοκή της Θύρας 13 σαν οργανωμένος φορέας στη διαδικασία λήψης αποφάσεων του Ερασιτέχνη είναι ίδια με την συμμετοχή της στη λήψη αποφάσεων της ΠΑΕ και της ΚΑΕ. Δηλαδή, καμία. Οι αποφάσεις και οι επιλογές βαραίνουν εμένα. Υπάρχουν άτομα από τη Θύρα 13 τα οποία έχουν δώσει την ψυχή τους στην εξέδρα και στον δρόμο και συμμετέχουν στον Ερασιτέχνη, αλλά ως εκεί. Η Θύρα 13 δεν έχει τη δομή για να περάσει στο επόμενο επίπεδο και να αναλάβει τις τύχες του Ερασιτέχνη, αν και οι σύνδεσμοι της Θύρας 13 έχουν συνεισφέρει και οικονομικά στον Ερασιτέχνη».

- Να μιλήσουμε για το περιστατικό στη Βουλή με την Χρυσή Αυγή.

« Αν μου κάνεις κάτι, δεν θα προσπαθήσω να ανταποδώσω σε δεύτερο χρόνο. Θεωρώ ότι το χρονικό όριο αντίδρασης για επιθέσεις εις βάρος μου είναι εκείνη την στιγμή, αλλιώς ποτέ. Σε δεύτερο χρόνο θα αντιδράσω μόνο αν προσπαθήσεις να κάνεις κάτι σε κάποιον που σέβομαι και εκτιμώ και δεν μπορεί ο ίδιος να αμυνθεί. Θα προσπαθήσω να τον προστατεύσω. Ή αν πληγεί μία έννοια, μία ιδέα στην οποία πιστεύω. Πρέπει να καταλάβετε τρία πράγματα. Στα πλαίσια της έρευνας που διεξάγω στην Οξφόρδη διαβάζω πάρα πολύ για την ηθική του πολέμου, jun in belloκαι jus ad bellum - πότε είναι, δηλαδή, ηθικό να πολεμήσεις και τι είναι ηθικό να κάνεις μέσα στον πόλεμο. Είναι πολύ λεπτά ζητήματα.

Εγώ όταν πήγα στη Βουλή δεν πήγα για να επιτεθώ σε κάποιον. Δεν πήγα για να τσακωθώ με κανέναν. Ήμουν στην μονάδα μου με Αμερικανούς βατραχανθρώπους, κάναμε μία συνεκπαίδευση και τηλεφωνώ στον πατέρα μου. Και τον ακούω άσχημα ψυχολογικά. Εκείνη την ώρα δεν γνώριζε κανείς στην Ελλάδα τίποτα. Του λέω τι γίνεται και μου λέει ότι θέλουν να βγάλουν ένα βίντεο και πως θα τα πούμε σε λίγο. Κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καθόλου καλά. Είπα στους συναδέρφους μου ότι φεύγω και πήγα στη Βουλή, στην οποία νομίμως μπορούσα να εισέλθω καθώς ήμουν συγγενής πρώτου βαθμού».

- Τι επακολούθησε;

«Δεν ήξερα τίποτα για την Χρυσή Αυγή. Μπήκα στη Βουλή και βοήθησα τον πατέρα μου να συντάξει την επιστολή παραίτησης του. Δηλαδή, θα παραιτείτο πριν βγει το βίντεο. Δεν ισχύει ότι τον έδιωξαν, είχε αποφασίσει από μόνος του να παραιτηθεί. Εκεί σε αυτήν την φάση έμαθα τι έγινε. Βγαίνοντας από το γραφείο του πατέρα μου ήξερα ότι θα γίνει κάτι. Είδα εκεί έναν βουλευτή της Χρυσής Αυγής ο οποίος ήταν μαζί με δύο στελέχη του κόμματος. Τον ρώτησα που είναι ο Κασιδιάρης. Άρχισε να φωνάζει και μετά το θέμα πήρε διαστάσεις καθώς εξήλθαν στον διάδρομο περί τα 20-30 άτομα. Στην ερώτηση γιατί δεν με συνέλαβε η φρουρά η απάντηση είναι πολύ απλή. Όταν ήρθαν οι συνάδελφοι είδαν έναν άνθρωπο από την μία και 30 από την άλλη, οι οποίοι φώναζαν πολύ – το οποίο για μένα είναι καθησυχαστική ένδειξη».

- Πολιτικά που ανήκεις; Έχεις σχέση με την Χρυσή Αυγή;

«Θα σας πω ένα περιστατικό και θα καταλάβετε… Αφού έχουν περάσει περίπου έξι μήνες από το περιστατικό στη Βουλή είμαι στο σπίτι μου και πάνω σε μία συζήτηση μου λέει η αδερφή μου “γιατί δεν ρωτάς τον Κασιδιάρη;”. Της λέω “Πώς να ρωτήσω τον Κασιδιάρη; Δεν τον γνωρίζω” και μου λέει “δεν είστε κολλητοί”; Είχε την εντύπωση από διάφορα που κυκλοφορούν στο Διαδίκτυο ότι έχω κάποια σχέση με τον Κασιδιάρη. Δεν είχα ποτέ καμία σχέση με την Χρυσή Αυγή, δεν έχω, δεν θέλω να έχω. Ούτε στα γραφεία της ήμουν ποτέ, ούτε από το σπίτι μου το έπαιζα Χρυσαυγίτης και εκτός των άλλων δεν με έχει εκφράσει ποτέ η Χρυσή Αυγή. Ούτε τον Κασιδιάρη γνωρίζω, ούτε τον αδερφό του, γιατί και αυτό κυκλοφορεί στο Διαδίκτυο. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Τα παιδιά που με γνωρίζουν ξέρουν ότι δεν έχω κάποια σχέση. Όλο αυτό ήταν ένα σενάριο το οποίο φαινομενικά πείθει για να πλήξουν τότε τον πατέρα μου».

manoskol
11-12-2016, 16:50
Τελος ο Μπαλτακος απο τον ζέλο... δεν του δινω του ζακιού...πάνω απο 15 μέρες στα παιχνιδια του Γεναρη θα ξεφυγει πάλι...

Eleni7
11-12-2016, 16:58
Αντε βγαλε ακρη τι γινεται εκει μεσα.

rednorth7
12-12-2016, 19:09
H Νικη η Μπακουλη ειπε πως ηρθε Αθηνα ο Τζεντιλε.

Eleni7
12-12-2016, 19:14
Εχει ερθει για Παναθηναικο.

rednorth7
12-12-2016, 19:29
Προφανως για τη βαζελα ηρθε..Απλα δεν καταλαβαινω γιατι να παρουν Τζεντιλε ενω πονανε σε 2 διαφορετικες θεσεις.Αλλα εγω ειμαι ο Ρεντνορθ οχι ο κυριος Π. & Π. Γ.

Eleni7
12-12-2016, 19:34
Προφανως για τη βαζελα ηρθε..Απλα δεν καταλαβαινω γιατι να παρουν Τζεντιλε ενω πονανε σε 2 διαφορετικες θεσεις.Αλλα εγω ειμαι ο Ρεντνορθ οχι ο κυριος Π. & Π. Γ.

Δεν υπαρχει λογικη στον σχεδιασμο τους. Εχει χαθει η μπαλα απο το καλοκαιρι κιολλας.

Παντως δεν θα μου προξενησει εκπληξη αν εκτος απο τον Παναθηναικο μιλησει και με τον Ομπραντοβιτς (θα ειναι Αθηνα αυτος απο μεθαυριο). Ας περιμενουμε.

sfakianos7
13-12-2016, 20:18
http://i.imgur.com/DcrJyBw.jpg

lemmy85
13-12-2016, 21:36
ο μάγκας περήφανος βάζελος μπαλτάκος,όταν ντυνόταν σεκιουριτάς για να πλησιάσει τα αρειανά...τσουτσέκι

http://www.thetoc.gr/images/articles/0/article_16388/article16388.w_l.jpg

sfakianos7
13-12-2016, 21:40
Τι εγινε πηγε ο μπαλτακαρος στη ΠΑΕ?Τωρα το πρωταθλημα το χτυπαει ο μεγαλος συλλογος?

dmy
13-12-2016, 22:08
Pantos asxeta an ton creiazontai i oxi ton gentile to thema einai oti o prezakias fetos rixnei lefta kai sigura einai poiotiki prosthiki gia ti zela! Akoma kai an o programmatismos tous einai gia to peos aftos ediwje argiri efere ton ispano kai dinxei oti genika thelei na enisxisei tin omada tu....eidomen

dmy
14-12-2016, 08:15
Episis gia na min exei oute mia anafora toses meres i vazelofillada gia gentile eimai sigouros oti tha ton anakoinwsei....tous exume mathei pleon! Emena aftos o paixtis mu aresei poly! Kolopaido alla poly basket mesa tu...kolopaidoo elegan kai ton hacket omws k se mas einai kirios! Elpizw na peismwsoun oi afoi k na kanun kamia dinati apantisi, den eimai k toso aisiodojos omws!

kseplenhs
14-12-2016, 09:47
Pantos asxeta an ton creiazontai i oxi ton gentile to thema einai oti o prezakias fetos rixnei lefta kai sigura einai poiotiki prosthiki gia ti zela! Akoma kai an o programmatismos tous einai gia to peos aftos ediwje argiri efere ton ispano kai dinxei oti genika thelei na enisxisei tin omada tu....eidomen

Δεν θα δώσει φράγκο για τζεντίλε.

DirtySniper
14-12-2016, 09:55
Μπουρουσης Παπας Τζεντιλε βαζω και Τζεημς
ε τα λες και εκρηκτικα τα αποδυτηρια

Lateralus
14-12-2016, 12:09
Ακούγεται η Τζεντιλε ή Χεζονια ο Βαζελος.
Μια στο εκατομμύριο να ειναι αληθεια θα πρεπει η διοίκηση να κινητοποιηθεί άμεσα για δυνατη μεταγραφη.

Mits
14-12-2016, 12:18
Ο Τζεντιλε θα κλεισει αν βρεθει ακρη και για μετα το καλοκαιρι εκει νομιζω κολλαει το θεμα.Να δουμε εμεις τι θα κανουμε

RedStorm
14-12-2016, 12:19
Ναι γιατί όπως έχει δείξει η ιστορία όταν μια ομάδα ξηλώνεται, ράβεται και γεμίζει με σταρ παίχτες το ρόστερ σε χρόνο dt πάει μπροστά. Πχ Εμείς πριν κάτι χρόνια.

rakos
14-12-2016, 12:50
Αστειες περιπτωσεις και οι δυο
Νεοι Χουτοι

Eleni7
14-12-2016, 12:53
Ακούγεται η Τζεντιλε ή Χεζονια ο Βαζελος.
Μια στο εκατομμύριο να ειναι αληθεια θα πρεπει η διοίκηση να κινητοποιηθεί άμεσα για δυνατη μεταγραφη.

Μαλλον γινεται η χαρα του click-bait και στους απεναντι. Ο Χεζονια εχει την συμφωνια που ειχε και ο Παπανικολαου. Αν γυρισει στην Ευρωπη, η Μπαρτσελονα εχει τον πρωτο λογο. Οποτε ακομη και αν υποθετικα γυρνουσε, ο Παναθηναικος πρεπει να προσπερασει και το εμποδιο της Μπαρτσα.

Darkling
14-12-2016, 14:03
σε αλλα νεα, οπαδοι της Εξυγιανσης μιλανε για τα ματς κυπελλου.



λοιπον επειδη η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας αν και εμεις φερουμε χ ο οφη μενει εκτος.αυτο το ξερει κανεις???οποτε λοιπον το κολπο ποιο ειναι.0 0 μεχρι το 80 το δικο μας ματς να τους εχει λουσει κρυος ιδρωτας τους κρητικους και να παιξουν το ματς κανονικα.ομως αν θελεις να λεγεσαι μεγαλη ομαδα πας και παιρνεις τον βαντερσον του ηρακλη και να δεις αν ο ηρακλης των 1000 οικονομικων προβληματων θα παιξει ή οχι κανονικα το ματς.

αν ο προεδρος θελει να παρουμε καποιον τιτλο φετος και να γελασει λιγο το χειλακι μας κανει αυτο.δηλαδη ο ιβαν ή ο τιγρης δε θα εκαναν κατι παρομοιο??

και επισης ο νιοπλιας αν εχει λιγο φιλοτιμο θα επρεπε να σεβαστει τον νικολα πατερα που τον εκανε μαγκα το 2010 και πηρε ενα πρωταθλημα.

(σ.σ.) λολ, δηλαδη δεν το πηρε ο νιομπλιας και το ποδοσφαιρικο τμημα το πρωταθλημα το 2010? τι μου λες.


αν εχεις διοικηση με καρυδια την προκριση αυτη την παιρνει.



βεβαιως, αυτο που προεχει ειναι να υποβιβαστει ο Ολυμπιακος για στημενο ματς, επειδη το ειπε ο Γεωργεας.

plextis
14-12-2016, 14:34
Αν βέβαια φέρει ο ΟΦΗ X μένουν αυτοί έξω ακόμα και αν κερδίσουν αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες μάλλον.

duda-agelopouloi-v-span
14-12-2016, 16:57
Ακούγεται η Τζεντιλε ή Χεζονια ο Βαζελος.
Μια στο εκατομμύριο να ειναι αληθεια θα πρεπει η διοίκηση να κινητοποιηθεί άμεσα για δυνατη μεταγραφη.

Μαλλον γινεται η χαρα του click-bait και στους απεναντι. Ο Χεζονια εχει την συμφωνια που ειχε και ο Παπανικολαου. Αν γυρισει στην Ευρωπη, η Μπαρτσελονα εχει τον πρωτο λογο. Οποτε ακομη και αν υποθετικα γυρνουσε, ο Παναθηναικος πρεπει να προσπερασει και το εμποδιο της Μπαρτσα.

δε νομιζω να τον θελει η μπαρτσα.Εχει ηδη κλαβερ ντοελμαν χολμς στο 4

dmy
14-12-2016, 17:43
Pantos asxeta an ton creiazontai i oxi ton gentile to thema einai oti o prezakias fetos rixnei lefta kai sigura einai poiotiki prosthiki gia ti zela! Akoma kai an o programmatismos tous einai gia to peos aftos ediwje argiri efere ton ispano kai dinxei oti genika thelei na enisxisei tin omada tu....eidomen

Δεν θα δώσει φράγκο για τζεντίλε.

Fetos den tha dwsei frago! An tu kanei 2,5 xronia tote meta tha plirwsei kai kala lefta...den tha paizei panta tsampa!

sfakianos7
14-12-2016, 19:07
Τι εγινε ρε αεκαρα?Στησαμε το ματσακι να μη περασει η Κερκυρα?

duda-agelopouloi-v-span
14-12-2016, 19:11
η ερτ θα βαλει τιτλο ειστε οι καλυτεροι πελατες που φωναζε οι φιλαθλοι της λαμιας;

dora7
14-12-2016, 20:03
ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!

Γιαννακόπουλος: "Αποχωρώ από τη Σπάρτη"

Ραγδαίες διοικητικές εξελίξεις στη Σπάρτη μία ημέρα πριν από το παιχνίδι Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό. Ο χρηματοδότης της ομάδας της Λακωνίας, Δημήτρης Γιαννακόπουλος, ανακοίνωσε ότι αποχωρεί από τα διοικητικά δρώμενα της ΠΑΕ, κάνοντας λόγο για αχαριστία εκ μέρους τους κόσμου.

Στη δήλωσή του ο Γιαννακόπουλος επεσήμανε μεταξύ άλλων: "Εν όψει λοιπόν του αγώνα της 15/12 απέναντι στον Ολυμπιακό και προκειμένου να… προλάβουμε τις πιθανές «αστοχίες» των διαιτητών κατά της Σπάρτης, εκδώσαμε ανακοίνωση με την οποία καλούσαμε όλους τους Λάκωνες στο γήπεδο και ξεκαθαρίζαμε πως δεν θα επιτρέπαμε σε κανέναν να κλέψει τον ιδρώτα μας.

Αυτή η ανακοίνωση είχε ως αποτέλεσμα πολλοί «Σπαρτιάτες» Ολυμπιακοί, να επιστρέψουν τα εισιτήρια διαρκείας της ΑΕ Σπάρτης, να εκδίδουν ανακοινώσεις οι τοπικοί Σύνδεσμοι των οπαδών του ΟΣΦΠ, χωρίς μάλιστα την παραμικρή αντίδραση από τον κόσμο της Σπάρτης. Επειδή θεωρώ την αχαριστία «ποινικό αδίκημα», δεν μου μένει άλλη επιλογή από το να αποχωρήσω από τα δρώμενα της ΑΕ Σπάρτης".

Ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος ανέφερε ότι για την ομαλή ολοκλήρωση της αγωνιστικής περιόδου θα παραμείνει στην ομάδα ο διευθύνων σύμβουλος Ηλίας Κατσογιάννης, ότι οι δεσμεύσεις προς το προπονητικό επιτελείο και τους αθλητές θα εκπληρωθούν στο ακέραιο, αλλά και πως οι συνεργάτες του Παύλου, Κουδούνης και Ραχωβίτσας αποχωρούν από τώρα!

Η δήλωσή του: "Για περισσότερο από 30 χρόνια, η οικογένεια μου και εγώ προσωπικά είναι ευρέως γνωστό ότι έχουμε επενδύσει στον Παναθηναϊκό τόσο υλικά όσο και ψυχικά, χωρίς να υπολογίζουμε κανένα κόστος. Οι τίτλοι του Παναθηναϊκού όλα αυτά τα χρόνια στηρίχθηκαν στο τρίπτυχο Διοίκηση-Ομάδα-Κόσμος, το οποίο και ήταν πάντα μια γροθιά. Όταν αποφάσισα να ασχοληθώ με τη Σπάρτη, ξεκαθάρισα από την πρώτη στιγμή προς όλους, ότι ο Παναθηναϊκός ήταν, είναι και θα είναι προτεραιότητα μου. Και ως Παναθηναϊκός δεν ανέχομαι την αδικία.

Εν όψει λοιπόν του αγώνα της 15/12 απέναντι στον Ολυμπιακό και προκειμένου να… προλάβουμε τις πιθανές «αστοχίες» των διαιτητών κατά της Σπάρτης, εκδώσαμε ανακοίνωση με την οποία καλούσαμε όλους τους Λάκωνες στο γήπεδο και ξεκαθαρίζαμε πως δεν θα επιτρέπαμε σε κανέναν να κλέψει τον ιδρώτα μας. Αυτή η ανακοίνωση είχε ως αποτέλεσμα πολλοί «Σπαρτιάτες» Ολυμπιακοί, να επιστρέψουν τα εισιτήρια διαρκείας της ΑΕ Σπάρτης, να εκδίδουν ανακοινώσεις οι τοπικοί Σύνδεσμοι των οπαδών του ΟΣΦΠ, χωρίς μάλιστα την παραμικρή αντίδραση από τον κόσμο της Σπάρτης.

Επειδή θεωρώ την αχαριστία «ποινικό αδίκημα», δεν μου μένει άλλη επιλογή από το να αποχωρήσω από τα δρώμενα της ΑΕ Σπάρτης. Δυστυχώς ο κόσμος της Σπάρτης, δεν σεβάστηκε, ούτε καν εκτίμησε θα έλεγα, ότι με προσωπικές θυσίες η ομάδα ανέβηκε έπειτα από 31 χρόνια στη Football League. Κι εγώ γι’αυτό είμαι πραγματικά περήφανος. Όλοι άλλωστε θυμόμαστε ποια ήταν η πορεία της Σπάρτης στο ελληνικό ποδόσφαιρο τα τελευταία 30 χρόνια… Σε συνεννόηση με τους παράγοντες της ΑΕ Σπάρτης λάβαμε την απόφαση οι μετοχές της ομάδας να προσφερθούν δωρεάν σε όποιον επιθυμεί να τις αποκτήσει. Στην περίπτωση που δεν υπάρξει ενδιαφερόμενος, στο τέλος της σεζόν θα ακολουθηθούν όλες οι προβλεπόμενες νόμιμες διαδικασίες.

Εξυπακούεται ότι όλες οι δεσμεύσεις προς το προπονητικό επιτελείο και τους αθλητές θα εκπληρωθούν στο ακέραιο. Γι΄αυτό ακριβώς τον λόγο αλλά και για την ομαλή ολοκλήρωση της αγωνιστικής περιόδου, θα παραμείνει στην ομάδα ο κ. Ηλίας Κατσογιάννης. Όλοι οι υπόλοιποι συνεργάτες (Παύλου, Κουδούνης, Ραχωβίτσας) από σήμερα ουδεμία σχέση έχουν με την ΑΕ Σπάρτης. Ο κόσμος είναι η πραγματική δύναμη κάθε ομάδας και όταν δεν τον έχεις στο πλευρό σου, ο μόνος δρόμος είναι αυτός της αποχώρησης. Παντού και πάντα".

το μπολντ μου θυμιζει GOT : Οι Λανιστερς παντα πληρωνουν τα χρεη τους...χαχαχχαχαχαχχα

RedStorm
14-12-2016, 20:15
Όχι δεν θα πας πουθένα, αύριο στο ποδόσφαιρο θα έχει σκληρό μησιγά.

dora7
14-12-2016, 20:18
Όχι δεν θα πας πουθένα, αύριο στο ποδόσφαιρο θα έχει σκληρό μησιγά.

γι αυτο απο σημερα εχει κο κο κο κο:p

Achilles
14-12-2016, 20:36
μην δινετε σημασια δεν μιλαει αυτος μιλαει η αχνη ζαχαρη απο τους κουραμπιεδες

duda-agelopouloi-v-span
14-12-2016, 20:38
Το λεω στη νυφη να το ακουσει η πεθερα η φαση

Darkling
14-12-2016, 21:31
προφανως αλλα ακομα και η δικαιολογια του ειναι αστεια.

που πα ρε καραμητρο με τη σπαρτη.
λες και δε ξερεις οτι παντου ειναι πειραιας.
σε κραξανε κατω λεει ε?
λολ.

sfakianos7
14-12-2016, 21:44
Ελα μωρε δικαιολογιες ειναι, μπας και παει πισω στο οκανα η μπυρα.

dio
14-12-2016, 22:37
Ο κόσμος είναι η πραγματική δύναμη κάθε ομάδας και όταν δεν τον έχεις στο πλευρό σου, ο μόνος δρόμος είναι αυτός της αποχώρησης. Παντού και πάντα

εκεί στο τριόροφο ακούτε; θα φύγει ο ΠΚΠ

damianos
15-12-2016, 05:36
Εν τω μεταξυ, ο νικος παππας της ιταλιας παρακαλαει να παει στο nbdl, θα κλεισει στο βαζελο και θα πεσει το ιντερνετ με τις φωτογραφιες με το πατερα του κλπ. Θα χωσει και ενα #destined_to_happen ο χουπφελας και θα γινουν οι βαζελοι. Μεταξυ μας, ενας λογος που θελω να γινει η μεταγραφη ειναι να δω τι μπαρουφες θα γραψει παλι ο ντε νιρο απτο Γυθειο.

dmy
15-12-2016, 09:16
An kleiname emeis ton gentile kaneis den tha ton elege niko pappa italias! Mia fora nA min ipervaloume re paides! To paidi exei poly basket mesa tu, mia xara paixtis einai k politeleia gia ti zela....

rimagio
15-12-2016, 09:47
Είναι πολύ καλός παίκτης και σε ομάδα με καλό προπονητή και ήρεμα αποδυτήρια μπορεί να είναι και καθοριστικός. Εγώ είμαι περίεργος να δω ποιος από τους ξένους που ήδη έχει η βαζέλα θα περιθωριοποιηθεί.

DirtySniper
15-12-2016, 09:59
ο νικολς

rimagio
15-12-2016, 10:13
O Νίκολς συμπληρώνει και στο 4. Μετά εκτός από άσσο θα έχουν έλλειμμα και στους ψηλούς.

rednorth7
15-12-2016, 10:18
Βασικα ακριβως νικος παππας ειναι.Ταλενταρα που τα γαμησε ολα λογω μυαλου.
Μέχρι στιγμής φυσικά, μην τρελαθούμε.

BigTarp
15-12-2016, 13:29
Εγώ επιμένω ότι μιλάμε για τον Δημητράκη Παπανικολάου της Ιταλίας, είκοσι χρόνια μετά τον αυθεντικό.
Δίμετρο δυαροτριαροτέσσαρο με αθλητικές ικανότητες που δεν μπαίνει σε καλούπια, αρέσκεται στο άναρχο one man show χωρίς να έχει αναπτύξει διακριτές κινήσεις που να αποτελούν το σήμα κατατεθέν του (ακόμα και στις βολές είναι ασταθής σαν τον Μητσάρα), μέτριος σουτέρ από μέση και μακρινή απόσταση, έχει πλακωθεί με την ομάδα που τον έβγαλε στον αφρό και συμπεριφέρεται σαν πριμαντόνα ενώ είναι μόλις 23 ετών και αν συνεχίσει έτσι στα 28 του θα λογίζεται ως πρώην μπασκετμπολίστας.

BabisKyr
15-12-2016, 14:32
Εγώ επιμένω ότι μιλάμε για τον Δημητράκη Παπανικολάου της Ιταλίας, είκοσι χρόνια μετά τον αυθεντικό.
Δίμετρο δυαροτριαροτέσσαρο με αθλητικές ικανότητες που δεν μπαίνει σε καλούπια, αρέσκεται στο άναρχο one man show χωρίς να έχει αναπτύξει διακριτές κινήσεις που να αποτελούν το σήμα κατατεθέν του (ακόμα και στις βολές είναι ασταθής σαν τον Μητσάρα), μέτριος σουτέρ από μέση και μακρινή απόσταση, έχει πλακωθεί με την ομάδα που τον έβγαλε στον αφρό και συμπεριφέρεται σαν πριμαντόνα ενώ είναι μόλις 23 ετών και αν συνεχίσει έτσι στα 28 του θα λογίζεται ως πρώην μπασκετμπολίστας.

Στην περιγραφή σου ταιριάζει περισσότερο ο Διαμαντόπουλος.

DirtySniper
15-12-2016, 14:39
τον ειχε διωξει και η προηγουμενη του ομαδα;

freduccino
15-12-2016, 14:47
Τι πιο λογικο απο το να εχεις κενο στον ασσο και τρυπα στο 5 και να παιρνεις το συγκεκριμενο τριαρι. Μπραβο Σουπερφουντς

Eleni7
15-12-2016, 15:03
Διαβασαμε και οτι αυτη η κινηση αλλαζει τις ισορροπιες σε Ελλαδα και Ευρωπη. Παιζει να ειναι η 2492439248η φορα απο το καλοκαιρι που ο Παναθηναικος αλλαζει τις ισορροπιες. Τελειως ανισορροποι.

Κατα τα αλλα, σε διωχνει με τις κλωτσιες η ομαδα που σε μεγαλωσε απο παιδι (αφου πρωτα σου ειχε παρει το περιβραχιονιο το καλοκαιρι), ο Ζοτς μολις ακουει το ονομα και τον ρωτανε σχετικα φευγει τρεχοντας, καμια αλλη ομαδα δεν ενδιαφερεται σοβαρα για τον ασοβαρο, αλλα η Παναθα αλλαζει για μια ακομη φορα τις ισορροπιες.

harrism15a
15-12-2016, 15:03
Βέβαια πέρσι που είχαμε τρυπάρα στο 5, πήραμε Παπανικολάου και πανηγυρίζαμε.

Lucifer_7
15-12-2016, 15:09
Υπάρχει διαφορά στον Έλληνα που έχει περάσει από την ομάδα και έχει δείξει τι μπορεί να προσφέρει, από έναν Ιταλό που δεν έχει κάνει κάτι στην καριέρα του ως τώρα. Όλοι τον μάθαμε ως ένα μεγάλο ταλέντο και εκεί έχει μείνει.

BigTarp
15-12-2016, 15:15
Εγώ επιμένω ότι μιλάμε για τον Δημητράκη Παπανικολάου της Ιταλίας, είκοσι χρόνια μετά τον αυθεντικό.
Δίμετρο δυαροτριαροτέσσαρο με αθλητικές ικανότητες που δεν μπαίνει σε καλούπια, αρέσκεται στο άναρχο one man show χωρίς να έχει αναπτύξει διακριτές κινήσεις που να αποτελούν το σήμα κατατεθέν του (ακόμα και στις βολές είναι ασταθής σαν τον Μητσάρα), μέτριος σουτέρ από μέση και μακρινή απόσταση, έχει πλακωθεί με την ομάδα που τον έβγαλε στον αφρό και συμπεριφέρεται σαν πριμαντόνα ενώ είναι μόλις 23 ετών και αν συνεχίσει έτσι στα 28 του θα λογίζεται ως πρώην μπασκετμπολίστας.

Στην περιγραφή σου ταιριάζει περισσότερο ο Διαμαντόπουλος.

Μόνο στο θέμα του εγωισμού και του άναρχου στυλ.
Κατά τα λοιπά καμία σχέση, ο Διαμαντόπουλος είναι άλλη κατηγορία. Το κιτσάκι είχε χαρακτηριστικά χαρισματικού σκόρερ σούτινγκ γκαρντ, ήταν 1,95 και δεν είχε καθόλου αθλητικά προσόντα ούτε ενδιαφέρθηκε ποτέ να τα αναπτύξει. Αν είχε μυαλό, όρεξη για δουλειά και έφτανε στο πικ των προσδοκιών θα γινόταν κάτι σαν τον Ναβάρο.

Eleni7
15-12-2016, 15:25
Βέβαια πέρσι που είχαμε τρυπάρα στο 5, πήραμε Παπανικολάου και πανηγυρίζαμε.

Ο Παπανικολαου ειναι Ελληνας, μελος της ομαδας που εφερε τα 2 Ευρωπαικα και δοκιμασμενος σε δυσκολες καταστασεις.

Και σαν παλμαρε δεν υπαρχει η παραμικρη συγκριση. Ειχε 2 Ευρωλιγκες, 1 πρωταθλημα Ελλαδας, 1 πρωταθλημα Ισπανιας, πηγε στο NBA. Και μετα ειναι και το θεμα χαρακτηρα. Ηταν μελος του κορμου και σημαντικο κομματι των αποδυτηριων.

Ολα τα παραπανω ηταν αυτα που καλυψαν τους οποιους ενδοιασμους (γιατι υπηρχαν, το συζητουσαμε εδω μεσα και εμεις) για το αν χρειαζεται να γινει η μεταγραφη. Αλλα μην ξεχναμε οτι η πρωτη του θητεια εδω ηταν που εδωσε και μια παραταση χρονου στο διαστημα που δεν ηταν σε καλη κατασταση. Ακομη και μεχρι τωρα που δεν εβαζε τα σουτ υπηρχε υπομονη απο τον κοσμο.

Μοιαζουν ιδιες περιπτωσεις αλλα αμα κατσεις και αναλυσεις τις παραμετρους υπαρχουν σημαντικες διαφορες.

BigTarp
15-12-2016, 15:35
Παππάς-Τζεντίλε-Μπουρούσης στην ίδια πεντάδα θα είναι 7/10 φορές ευλογία για την αντίπαλη ομάδα. Το υπόλοιπο 3/10 θα αντιστοιχεί στην βραδιά που θα κάνει ο καθένας τους το κομμάτι του.

rednorth7
15-12-2016, 15:36
Ο ένας θέλει νβα σαν τρελός και ο άλλος ήθελε να γυρίσει (για πάντα ξέρω γω) και να μείνει.

Πώς γίνεται να είναι ίδιες περιπτώσεις;

isiah
15-12-2016, 15:43
Πολλά κουσούρια μπορούμε να βρούμε στον Τζεντίλε αλλά έναν τόσο απρόβλεπτο παίχτη δεν θα τον ήθελα στον βάζελο. Μακάρι να μη τους βγει.

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lucifer_7
15-12-2016, 15:45
Ποιανού τη θέση θα πάρει στην Α1;

Eleni7
15-12-2016, 15:47
Ποιανού τη θέση θα πάρει στην Α1;

Αυτη τη στιγμη μπαινει κανονικα νομιζω, επειδη ειναι κοινοτικος. Δεν γινεται καποια αλλαγη. Εχουν δηλωμενους μονο 4 επειδη ειναι Αμερικανοι. Αυτος θα μπει σαν 5ος.

Σε βαθος χρονου και αποψη rotation, λογικα θα φαγωθει ο Νικολς.

weekendman
15-12-2016, 15:48
Εγώ επιμένω ότι μιλάμε για τον Δημητράκη Παπανικολάου της Ιταλίας, είκοσι χρόνια μετά τον αυθεντικό.
Δίμετρο δυαροτριαροτέσσαρο με αθλητικές ικανότητες που δεν μπαίνει σε καλούπια, αρέσκεται στο άναρχο one man show χωρίς να έχει αναπτύξει διακριτές κινήσεις που να αποτελούν το σήμα κατατεθέν του (ακόμα και στις βολές είναι ασταθής σαν τον Μητσάρα), μέτριος σουτέρ από μέση και μακρινή απόσταση, έχει πλακωθεί με την ομάδα που τον έβγαλε στον αφρό και συμπεριφέρεται σαν πριμαντόνα ενώ είναι μόλις 23 ετών και αν συνεχίσει έτσι στα 28 του θα λογίζεται ως πρώην μπασκετμπολίστας.

Ο Δημήτρης Παπανικολάου, το πολύ-πολύ να του κάνουμε αντιστοιχία με τον Κώστα Παπανικολάου, γιατί δεν ήταν τόσο ταλαντούχος επιθετικά, όσο είναι ο Τζεντίλε σε ατομικές φάσεις. Όσο όμως και να μας πλήγωσε η μετακίνηση στον ΠΑΟ, μην ξεπερνάμε τα όρια ο Παπανικολάου των 90ς είχε φιλότιμο στο παιχνίδι, και απο αυτό έβγαζε μεγάλο μέρος του πλούσιου μεροκάματου του!

Serco
15-12-2016, 15:53
Ακριβώς αν θέλει ΝΒΑ σαν τρελός σημαίνει ότι έχει και μεγαλύτερο κίνητρο. ;) (Ήταν κάτι που ήθελα να το πω καιρό για τον Παπ, δλδ ότι ενδεχομένως η εικόνα του να οφείλεται σε έλλειψη κινήτρου. Τέσπα είμαι εκτός θέματος όμως.)

Κοιτάξτε ο Τζεντίλε είναι ένα στοίχημα. Το να θεωρούν οι βάζελοι απ τη μια ότι είναι ο Μεσσίας και πολλοί εξ ημών από την άλλη ότι θα φέρει την καταστροφή μοιάζουν ως αναγωγή της επιθυμίας σε αντικειμενική πραγματικότητα.

Προσωπικά πιστεύω πως είναι μια ανησυχητική εξέλιξη όμως επαναλαμβάνω συνεχώς στον εαυτό μου ότι έχει πολλά αρνητικά και παρακαλάω να βγουν αυτά στην επιφάνεια.

Lucifer_7
15-12-2016, 15:54
Ποιανού τη θέση θα πάρει στην Α1;

Αυτη τη στιγμη μπαινει κανονικα νομιζω, επειδη ειναι κοινοτικος. Δεν γινεται καποια αλλαγη. Εχουν δηλωμενους μονο 4 επειδη ειναι Αμερικανοι. Αυτος θα μπει σαν 5ος.

Σε βαθος χρονου και αποψη rotation, λογικα θα φαγωθει ο Νικολς.

Μάλιστα, οπότε η 12αδα τους θα είναι κάπως έτσι από Γενάρη και μετά:

Καλάθης, Τζέιμς, Μποχωρίδης
Παππάς, Φελντέιν
Τζεντίλε, Ρίβερς, Χαραλαμπόπουλος
Γκάμπριελ, Φώτσης
Μπουρούσης, Σίνγκλετον

weekendman
15-12-2016, 15:56
Μου αρέσουν Ρίβερς, Τζειμς και Σίνγκλετον, εκτιμώ μπασκετικά ακόμα και τον Παναθηναικάρχη της πλάκας Μασιούλις, αλλά ο Τζεντίλε δεν μπορώ να πω, ότι ανήκει στην ίδια κατηγορία με αυτούς.

rednorth7
15-12-2016, 16:01
Ρε παιδια αλλο λεμε.Μια χαρα παιχταρα ειναι, το θεμα ομως ειναι πως τον εδιωξε ιταλικη(εχει σημαια εφοσον μιλαμε για Ιταλο) ομαδα στα μεσα της σεζον και μαλιστα του επιτρεπει να υπογραψει σε ανταγωνιστρια της.Αυτο απο μονο του ειναι κουλο.

dio
15-12-2016, 16:12
Ποιανού τη θέση θα πάρει στην Α1;

κανενός. Από Γενάρη μπορεί να πάνε στους 7 οι ξένοι για την ΚΑΕ Ιπποφαές

rednorth7
15-12-2016, 16:21
Εγώ λέω δωδεκαδα ξένων να χουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

spartan
15-12-2016, 16:28
Παππάς-Τζεντίλε-Μπουρούσης στην ίδια πεντάδα θα είναι 7/10 φορές ευλογία για την αντίπαλη ομάδα. Το υπόλοιπο 3/10 θα αντιστοιχεί στην βραδιά που θα κάνει ο καθένας τους το κομμάτι του.

Προβλεπω να πεφτει πολυ μπουνιδη τα αποδυτηρια μεταξυ αυτων τον ονοματων.

μιγάδας
15-12-2016, 19:44
το θέμα δεν είναι αν είναι κωλόπαιδο ή όχι. το θέμα είναι αν μπορεί να βοηθήσει ή όχι την ζέλα.

1) η τρύπα στο 1 και στο 5 παραμένουν ως έχουν. δεν χρειαζόταν 3αρο-4αρι ο παναθηναϊκός. και ειδικά έναν παίκτη που θα τον έχει μέχρι το καλοκαίρι.

2) ο τζεντίλε δεν μπαίνει σε καλούπια. είναι το στιλ του παίκτη που θέλει το παιχνίδι της ομάδας του δικό του. είναι από εκείνο το στιλ παικτών που θα πάρουν μόνοι τους ένα ματς με οποιοδήποτε αντίπαλο αν τους βγει το παιχνίδι και ταυτόχρονα θα καταστρέψουν την ομάδα τους αν δεν τους βγει. στιλ σπανούλη, ναβάρο κτλ. μόνο που το παλικάρι δεν είναι σπανούλης, δεν είναι ναβάρο.......

3) παίκτης τέτοιου στιλ στον παναθηναϊκο των 7 αμερικάνων, του τζέιμς που έσπασε το χέρι του σε τζαμαρία γιατί εκνευρίστηκε από παρατήρηση που του έκανε ο προπονητής του, του γιάννη του μπουρούση, αντικειμενικά θα δημιουργήσει προστιβές. ασχέτως του αν είναι ή δεν είναι κωλόπαιδο.

επίσης, κάπου εδώ να πούμε ότι δεν συγκρίνεται με χάκετ. η αρμάνι δεν είχε κανένα λόγο να βγάλει τον τζεντίλε που μέχρι ΚΑΙ το καλοκαίρι τον είχε σημαία στο σφυρί και να τον παρουσιάσει κωλόπαιδο. επίσης στην αρμάνι έκανε ό,τι ήθελε πριν λίγο καιρό, ήταν ο απόλυτος θεός. άρα μάλλον ό,τι ακούγεται είναι αλήθεια για τον χαρακτήρα του.

rednorth7
17-12-2016, 00:15
dnp o νικοςοπαππας που ειναι και η χρονια του (και) φετος.

Eleni7
17-12-2016, 00:16
dnp o νικοςοπαππας που ειναι και η χρονια του (και) φετος.

Μεχρι ποτε εχει συμβολαιο αυτος;

redglove
17-12-2016, 00:59
dnp o νικοςοπαππας που ειναι και η χρονια του (και) φετος.

Μεχρι ποτε εχει συμβολαιο αυτος;

Φέρ'τε τον!

Hoichi
17-12-2016, 20:50
ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑ

https://s24.postimg.org/v2t0gwkb9/oldphotoskataskeui_xartaetou1393585810.jpg

RedStorm
17-12-2016, 21:08
Γιατί ακούω διάφορους εδώ μέσα να λένε να φέρουμε τον Παππά; Τι φάση;

dora7
17-12-2016, 21:09
εγω που δεν τον θελω ουτε ως νεροκουβαλητη προτιμω να το θεωρω αστειο...:D

redglove
17-12-2016, 22:54
Γιατί ακούω διάφορους εδώ μέσα να λένε να φέρουμε τον Παππά; Τι φάση;

Φοβάσαι ότι έχει άκρες το φόρουμ και θα τον φέρουμε όντως;

Μακάρι δηλαδή αλλά κοιμήσου ήσυχος.

Άγιος Πέτρος
18-12-2016, 00:42
Άμα είχε άκρες το φόρουμ θα είχαμε τεσσαρι μουσκουλατο, Μπαφε νεροκουβαλητη και Λοκα Λοκα Λοκα κοουτς

trust in who we are
18-12-2016, 01:23
Λοκα Λοκα Λοκα κοουτς

OXI

Άγιος Πέτρος
18-12-2016, 01:41
Κιντελ Γουντς επιστροφή έστω

Darkling
18-12-2016, 21:01
Μπαλαρα ο παο στο αελ εφ σι αρενα με τον ωραιο χλοοταπητα.
1 τελικη σε 70 λεπτα.

περιμενω ποτε θα γινει το 0-1 απο 42 κοντρες και να διαβασουμε για τον Ουζουνιδη τον αναμορφωτη.

σε αλλα νεα δεν γεμισε σημερα το γηπεδακι σας ε? λογικο, δεν παιζετε και με Ολυμπιακο..

Red Pulse
18-12-2016, 21:10
 

Darkling
18-12-2016, 21:11
Πηρε την κοκκινη που επρεπε να εχει παρει ο Πατιτο.
αλλα ο Σιδηροπουλος ειναι κορυφαιος διαιτητης.
ειδικα αμα αφορα το αεκ.

Chrisk7
18-12-2016, 21:25
εχουμε και μεις τα χαλια μας

αλλα αυτοι ειναι απελπισια σκετη

Darkling
18-12-2016, 21:28
Αυτη ειναι και η διαχρονικη διαφορα Ολυμπιακου - παο

σε μας αμα κανουμε 10 ματς μεσα στη σαιζον με 2 τελικες και θεοσκατα μπαλα, θα πεσει η κυβερνηση.

BabisKyr
18-12-2016, 21:36
Λογάριαζε χωρίς τον Ξενοδόχοφ ο πελάτης και την γλύτωσε.

Mits
18-12-2016, 21:37
Αναμορφωθηκε ξεκαθαρα η ζελα απ τον Ελληνα Μουρινιο εκει που θα πεσει πολυ γελιο ειναι αν επιστρεψει ο Αντωνιου και κανουν το χατηρι στον Φετφατζιδη και τον φερουν.
Μ αυτα και μ αυτα ο Βαγγελας θα ανανεωσει Ντα Κοστα στο τελος :p

spartan
18-12-2016, 21:47
Τρενο η μπαναθα του ουζουνιδη μιλαμε.

Lucifer_7
18-12-2016, 21:57
Βλέπω ΕΡΤ κι έχω πεθάνει στα γέλια με Καλιτζάκη. «Είναι ικανοί οι παίκτες του Παναθηναϊκού μόλις προσγειωθούν στην Αθήνα να πάρουν το γκομενάκι τους και να πάνε για ποτό. Τους έχω ικανούς. Εύχομαι να τους πλακώσουν στο ξύλο έτσι και τους βρούνε».

Darkling
18-12-2016, 22:09
Τετοια λεει και λενε στο βαζελοφορουμ "βαλτε τον τεχνικο διευθυντη/γενικο αρχηγο/ανθρωπο του προεδρου"

λολ

eddie71995
18-12-2016, 22:12
Toυς γάμησε τα πρέκια ο καλιτζάκης με τις αλήθειες που είπε!!!
θέλουμε report από το σπίτι του πόνου!!!

spartan
18-12-2016, 23:28
https://www.facebook.com/Stadixtya/
Εδω οι δηλωσεις του καλιτζακη μαγκες.

Darkling
18-12-2016, 23:48
Στραματσονι πρεπει να εχει κανει την χειροτερη προετοιμασια στην ιστορια του ποδοσφαιρου.

eddie71995
18-12-2016, 23:54
η αποψινή εικόνα του μπέργκ, να κλωτσάει στο καλάμι το παίκτη της λάρισας, που ταυτόχρονα κλαδεύεται στη γάμπα από άλλο βάζελο, τα λέει όλα!!!

Lucifer_7
19-12-2016, 00:51
Ο “ρομποτικός” Παναθηναϊκός του Καλάθη και η λίστα “ΓΙΑ-ΓΚΑΡΝΤ” του Ολυμπιακού..

http://hoopfellas.blogspot.gr/2016/12/blog-post_18.html

Ο καλύτερος Quarterback της Ευρώπης είναι (και πάλι) Έλληνας και ζει (και πάλι) στην Αθήνα. Οι ρομποτικές ικανότητες του Καλάθη και το πνεύμα του Πασκουάλ φέρνουν πάλι λίγη από τη παλιά μαγεία στο ΟΑΚΑ.. Defensive stopper ή Playmaker το ερώτημα στον Ολυμπιακό ο οποίος ήδη κάνει τις πρώτες του επαφές στην αγορά για παίχτη στη θέση του PG. Το Hoopfellas αναλύει και προτείνει..


Χαχαχαχαχα τι γράφει ο μαλάκας ρε

themis
19-12-2016, 00:58
Κλαιει η μανα του Τεοντοσιτς

Lateralus
19-12-2016, 01:00
http://uploads.disquscdn.com/images/616f1822d067525c0bbe5d91aef241de4f4c146937e63c19eb 2390f6383dd3fd.jpg?w=480&h=476

ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ

Eleni7
19-12-2016, 19:43
Ποσο βλημα εισαι ρε Αραβιδη.

duda-agelopouloi-v-span
19-12-2016, 19:50
ζινταν των φτωχων

Darkling
19-12-2016, 20:15
Οταν επειδη κανεις μια καλη χρονια στον Νιωνιο, νομιζεις οτι εισαι ο Σουαρες και μου κατεβαινεις με 21 στο κουρεμα και με χρυσες (λολ) γραβατες....

αντε καλη σταδιοδρομια απ του χρονου στον Ατρομητο.

Eleni7
19-12-2016, 21:30
Στραβοπατημα ο ΠΑΣ. Τον εκαψε ο Περιστεριδης.

Darkling
20-12-2016, 04:53
απ το ραδιο που ακουγα, ο πας ηταν τραγικος, επαιζε σαν να ηταν αυτος με 10 παικτες.

η εξηγηση παντως νομιζω (γιατι και με Ολυμπιακο δεν ηταν κατι τρομερο, αλλο οτι δινουμε σε καθε ομαδα 200 μετρα χωρο να βγαλει φασεις) ειναι απλη και οχι κλασσικες συνομωσιολογιες του ελληνα

ο πας ξεκινησε να παιζει απο Ιουνιο καλα καλα φετος. Λογικο ειναι καπου στη μεση της σαιζον να χωλαινει.

Darkling
20-12-2016, 06:06
http://news247.gr/newspapers/Sport/ora_gia_spor/article4440195.ece/BINARY/w940/22840438.jpg







"μετα τον ευθυμιαδη στην τουμπα, και ο αλλος εποπτης του περσινου τελικου με οσφπ"......γραφει η συμπαθης Κλαψα για σπορ.



Σορρυ ρε παιδια, επειδη εγω δε θυμαμαι καλα, και εχω θεμα μνημης, αυτοι δεν ηταν οι εποπτες που "δε θα ξεκιναγε τον τελικο ο Κοντονης αν δεν οριζονταν οι συγκεκριμενοι που ειναι του Σιδηροπουλου" ????


ρε ποπ κορν φετος λεμε μεχρι να ξημερωσει απ τη δυση.

Eleni7
20-12-2016, 09:34
Ποια μπαλαρα επαιξαν; 2-3 κλασικες ευκαιριες εχασε ο ΠΑΣ. Και οι 2 ηταν πριν το γκολ της Κουλας. Η Αεκ προς το τελος επαιζε στο μισο γηπεδο και εδιωχνε οπως-οπως. Αλλο ματς ειδαν αυτοι;

gamtom
20-12-2016, 10:39
Τζεντίλε: «Πάντα ονειρευόμουν να παίξω στον Παναθηναϊκό, θέλω πολύ να κερδίσουμε τον Ολυμπιακό»

Τρώγεσαι στην γκλίτσα του τσοπάνη κι εσυ...

RedStorm
20-12-2016, 12:04
Μην μου ανησυχείς Αλέσαντρε, θα σου ετοιμάσουμε μια ωραία υποδοχή στο ΣΕΦ. Το ευρωπαϊκό ντεμπούτο σου με τα πράσινα θα σου μείνει αξέχαστο.

VasilisL7
20-12-2016, 15:57
Εισβολή Μελισσανίδη στα γραφεία της ΕΠΟ! Τους έκραξε...

Στα γραφεία της ΕΠΟ έκανε «ντου» ο Δημήτρης Μελισσανίδης, μη έχοντας ξεπεράσει τον εκνευρισμό του για το γκολ οφσάιντ του ΠΑΣ Γιάννινα στο ματς με τη ΑΕΚ. Ο «τίγρης» παραμένει έξαλλος με την αλλοίωση αποτελέσματος στο παιχνίδι και θέλησε να το εκφράσει δια ζώσης.

Ο ηγέτης της Ενωσης τα έψαλε στους Τριτσώνη και Κουκουλάκη! Ετσι, θέλησε να εκφράσει την οργή του για τα διαιτητικά λάθη που έχουν γίνει εις βάρος των «κιτρινόμαυρων».

Αποδέχθηκε την πιθανότητα του ανθρώπινου λάθους. Αλλά εξέφρασε και την αμφιβολία του επ' αυτού λέγοντας ότι δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν τόσο συχνά λάθη εις βάρος της ΑΕΚ.

Επίσης, ζήτησε να τιμωρούνται αυστηρά οι διαιτητές για τα λάθη τους.

Y.Γ.
Ηγέτης της κούλας ο "επώνυμος φίλαθλος";
Σιγότερα γιατί τους ακούσει και η ΕΕΑ

Darkling
20-12-2016, 16:07
να σημειωθει οτι Μαρινακη και Σαββα τους πηγανε σε ποινικα δικαστηρια για το ημιχρονο του τελικου με αστερα τριπολης.

sfakianos7
20-12-2016, 17:05
Εχουμε γαμηθει στην εξυγιανση πια.Μονο πιστολια δεν εχουν βγαλει κατα τ'αλλα.

duda-agelopouloi-v-span
20-12-2016, 18:45
Στο κελι 33

Darkling
20-12-2016, 19:54
εν τω μεταξυ, καταλαβαινω οτι και τα δικα μας μεσα θα κανουν την κοροιδια η/και προπαγανδα τους αλλα δεν μπορω να μην γελασω οταν χτες λεγανε στανταρακι σε ρατμ κλπ "ποσο δινει αποδοση να εχουμε ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΕΚ αυριο μετα την γκελα στο οακα?"

και σημερα φυσικα μαθαμε ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΑΕΚ.

σε αλλα νεα

14:11 Στην ΚΕΔ πήγε ο Δημήτρης Μελισσανίδης, έχοντας προγραμματισμένο ραντεβού και συνομίλησε με τους δυο επικεφαλής της ελληνικής διαιτησίας, Τριτσώνη και Κουκουλάκη.


τι εγινε ρε τιγραιοι?
το αλλαζουμε?

antonio108
20-12-2016, 23:01
http://www.sport24.gr/media/poinh-fylakishs-gia-alafouzo.4441618.html

Darkling
20-12-2016, 23:40
Καλα, αυτα δε σημαινουν τιποτα για κατι τετοιους, εξαγορασιμες ειναι.
το θεμα ειναι να σταματησει ο τραγελαφος απ τη Δικη.


και κυριως εδω που τα λεμε, ο Θωμαιδης ειναι ενας σαπιος που τα κανει με τις πλατες του Αλαφουζου.

παρ ολα αυτα στις εισαγγελιες υπαρχουν ανθρωποι (αυτοι που τους δινουν τα στοιχεια) οι οποιοι κανουν σοβαροτατα ποινικα αδικηματα, και οχι συκοφαντικες δυσφημησεις.

duda-agelopouloi-v-span
21-12-2016, 01:56
Προσέξτε στις δηλώσεις του Αλαφούζου μετά τις καταδικαστικές αποφάσεις, ότι τονίζει συνέχεια τις λέξεις: δικαστήρια ΠΕΙΡΑΙΑ. Γιατί λέμε για το κράτος των εξαρχείων και τους μπαχαλάκηδες, αλλά για το παρακράτος και την τρομοκρατία που υφίστανται όσοι ζουν στον Πειραιά και δεν προσκυνούν το γαυροσύστημα, δε μιλάει φυσικά κανένας.

Darkling
21-12-2016, 02:54
την επομενη φορα θα τους κανουν μηνυση στο δικαστηριο της Δευτερας.

LFO
21-12-2016, 14:17
Προσέξτε στις δηλώσεις του Αλαφούζου μετά τις καταδικαστικές αποφάσεις, ότι τονίζει συνέχεια τις λέξεις: δικαστήρια ΠΕΙΡΑΙΑ. Γιατί λέμε για το κράτος των εξαρχείων και τους μπαχαλάκηδες, αλλά για το παρακράτος και την τρομοκρατία που υφίστανται όσοι ζουν στον Πειραιά και δεν προσκυνούν το γαυροσύστημα, δε μιλάει φυσικά κανένας.


Ωρες ωρες νομιζω οτι η ζημια που τους εχουμε κανει ειναι μεγαλυτερη καβλα και απο τους τιτλους που εχουμε παρει.

Δεν θα σηκωσουν κεφαλι για χρονια, τετοια μαζικη λοβοτομη δεν εχει ξαναγινει, ειμαστε ενα - δυο χρονια μακρια απο το να γινουν case study στην παγκοσμια ψυχιατρικη κοινοτητα