PDA

View Full Version : Κουβέντες για αλλόθρησκους


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100

rigo7
13-04-2022, 16:21
LFO πηγε να μου φυγει το σνίτσελ απο την μύτη,Επος η απόλυτη προσωποποίηση των γραφομενων!!!

Σε οτι εχει να κανει με αυτό το βλαμμένο παιδί.Θα προσπαθω να το προσεγγίσω οσο πιο αντικειμενικά μπορώ!

Είσαι ο Ιωάννης στα 19 απο το κολλέγιο αποφασίζεις και πας στον Ολυμπιακό, είδες προοπτική, χρήμα και ορθός έπραξες, παρότι εισαι προφανώς Παναθηναϊκός....
Ολα ωραία και άγια,σε πήγε τραίνο η ατυχία απο τραυματισμό σε τραυματισμό ,με τα πολλά απο τα 5 χρόνια έπαιξες τα 3.Η ομαδα σε στήριξε γιατι σε πίστευε. Συμβαίνουν αυτα δεν φταίς σε κάτι, βοήθησες και εσύ στον ρόλο σου,βιωσες την ομορφιά να σε κατακλεβουν στην Μπάσκετ λιγδ κλπ είχες την τύχη να βρεθείς σε δύο τελικούς Euroleague,μεχρι τα 23 σου!!
Ομορφαααα έκανες κολλητούς κουμπαρους κλπ στην ομάδα, άνθρωπος εισαι αγαπησες και αγαπηθηκες....

Έρχεται η ώρα που λήγει το συμβόλαιο σου,διαπραγματευεσαι με την ομάδα παράλληλα σε πλησιάζει και η αγαπημένη σου ομαδα και σου προτείνει χρημα και σίγουρα ρολο που θα είναι αναβαθμισμένος σε σχεση με την μεχρι πρότινος ομαδα σου...ολα αυτα μαζι με το συναίσθημα σε οδηγούν εκει!!
Θα φας τα μπινελικια σου,για την επιλογή, αλλά βαθιά μεσα μας ξέρουμε και εμεις οτι στην θεση σου, θα καναμε κατι αντίστοιχο αν συνέβαινε απο την ανάποδη....
Αλλα......
Αλλα...........
Αλλα ..............
Μωρη μαϊμού ΤΟΥ Φαραώ (που εχει πει και ο τεράστιος Μίστερ μπούτιας),μωρη πατοξεφτιλα ,πανιβλακα .....μπαστα λίγο, αραξε την φαση σου.Γαμα μας,εμας, στα αρχιδια σου μας γράφεις....βαλε ομως το μυαλο(??) Σου πριν κανεις καραγκιοζιλικια και σκεψου,τους δύο μαλακές που σε πλήρωναν ενω ησουν στα πιτ με καθε πιθανό τραυματισμό και δε νομίζω να σου χαλασαν και κανένα χατηρι....τους αλλους δυο μαλακές κολλητούς που εχεις απέναντι σου ,οι οποίοι ουδέποτε έχω δει να κανουν οποιαδήποτε κινηση που να σε προσβάλει.....
Δυστυχώς για σένα όμως,μωρη τροτεζα βρήκαμε αυτο το "τερας καυλας" απο τα βάθη της Ανατολίας που ήρθε και προσγειώθηκε βαθιά στον βυθό σου και θα σε κάνει να παρακαλάς,να μην ειχες κανει ποτε τον "πιστολέρο" και τα duck Face.......
Στο τελος τέλος ευτυχώς που πήγες απέναντι γιατί με αυτο το κεφάλι που κουβαλάς και εμεις δεν θα βλέπαμε χαιρι από εσένα!!!
Φιλάκια ρουφηχτα θα τα πούμε στους τελικούς!

mixalis
13-04-2022, 16:29
Αναλυτικά η ανακοίνωση της πράσινης ΚΑΕ:

Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ σεβόμενη το προσωπικό θέμα του Φραγκίσκου Αλβέρτη δεν θα μπορούσε παρά να κάνει αποδεκτή την παραίτησή του και να του ευχηθεί το ζήτημα αυτό να έχει ευτυχή κατάληξη. Η πόρτα του Παναθηναϊκού θα είναι πάντα ανοιχτή για τον παντοτινό αρχηγό του.

Undisputed
13-04-2022, 16:30
LFO πηγε να μου φυγει το σνίτσελ απο την μύτη,Επος η απόλυτη προσωποποίηση των γραφομενων!!!



Σε οτι εχει να κανει με αυτό το βλαμμένο παιδί.Θα προσπαθω να το προσεγγίσω οσο πιο αντικειμενικά μπορώ!



Είσαι ο Ιωάννης στα 19 απο το κολλέγιο αποφασίζεις και πας στον Ολυμπιακό, είδες προοπτική, χρήμα και ορθός έπραξες, παρότι εισαι προφανώς Παναθηναϊκός....

Ολα ωραία και άγια,σε πήγε τραίνο η ατυχία απο τραυματισμό σε τραυματισμό ,με τα πολλά απο τα 5 χρόνια έπαιξες τα 3.Η ομαδα σε στήριξε γιατι σε πίστευε. Συμβαίνουν αυτα δεν φταίς σε κάτι, βοήθησες και εσύ στον ρόλο σου,βιωσες την ομορφιά να σε κατακλεβουν στην Μπάσκετ λιγδ κλπ είχες την τύχη να βρεθείς σε δύο τελικούς Euroleague,μεχρι τα 23 σου!!

Ομορφαααα έκανες κολλητούς κουμπαρους κλπ στην ομάδα, άνθρωπος εισαι αγαπησες και αγαπηθηκες....



Έρχεται η ώρα που λήγει το συμβόλαιο σου,διαπραγματευεσαι με την ομάδα παράλληλα σε πλησιάζει και η αγαπημένη σου ομαδα και σου προτείνει χρημα και σίγουρα ρολο που θα είναι αναβαθμισμένος σε σχεση με την μεχρι πρότινος ομαδα σου...ολα αυτα μαζι με το συναίσθημα σε οδηγούν εκει!!

Θα φας τα μπινελικια σου,για την επιλογή, αλλά βαθιά μεσα μας ξέρουμε και εμεις οτι στην θεση σου, θα καναμε κατι αντίστοιχο αν συνέβαινε απο την ανάποδη....

Αλλα......

Αλλα...........

Αλλα ..............

Μωρη μαϊμού των Φαραώ (που εχει πει και ο τεράστιος Μίστερ μπούτιας),μωρη πατοξεφτιλα ,πανιβλακα .....μπαστα λίγο, αραξε την φαση σου γαμα μας στα αρχιδια σου μας γράφεις....βαλε το μυαλο(??) Σου πριν κανεις καραγκιοζιλικια και σκεψου,τους δύο μαλακές που σε πλήρωναν ενω ησουν στα πιτ με καθε πιθανό τραυματισμό και δε νομίζω να σου χαλασαν και κανένα χατηρι....τους αλλους δυο μαλακές κολλητούς που εχεις απέναντι σου ,οι οποίοι ουδέποτε έχω δει να κανουν οποιαδήποτε κινηση που να σε προσβάλει.....

Δυστυχώς για σένα όμως,μωρη τροτεζα βρήκαμε αυτο το "τερας καυλας" απο τα βάθη της Ανατολίας που ήρθε και προσγειώθηκε βαθιά στον βυθό σου και θα σε κάνει να παρακαλάς,να μην ειχες κανει ποτε τον "πιστολέρο" και τα duck Face.......

Στο τελος τέλος ευτυχώς που πήγες απέναντι γιατί με αυτο το κεφάλι που κουβαλάς και εμεις δεν θα βλέπαμε χαιρι από εσένα!!!

Φιλάκια ρουφηχτα θα τα πούμε στους τελικούς!

Ρε φίλε Ριγκο.. εντάξει αυτά τα "τροτεζα κτλ"? τα έκανα γκουγκλ και έβγαλα άκρη.. αλλά..
Ποιο στο διάολο είναι αυτό το "τερας καυλας" απο τα βάθη της Ανατολίας??

Sent from my IN2023 using Tapatalk

themis
13-04-2022, 17:07
Ο Μακχυστης

Salamandras
13-04-2022, 20:25
LFO πηγε να μου φυγει το σνίτσελ απο την μύτη,Επος η απόλυτη προσωποποίηση των γραφομενων!!!

Σε οτι εχει να κανει με αυτό το βλαμμένο παιδί.Θα προσπαθω να το προσεγγίσω οσο πιο αντικειμενικά μπορώ!

Είσαι ο Ιωάννης στα 19 απο το κολλέγιο αποφασίζεις και πας στον Ολυμπιακό, είδες προοπτική, χρήμα και ορθός έπραξες, παρότι εισαι προφανώς Παναθηναϊκός....
Ολα ωραία και άγια,σε πήγε τραίνο η ατυχία απο τραυματισμό σε τραυματισμό ,με τα πολλά απο τα 5 χρόνια έπαιξες τα 3.Η ομαδα σε στήριξε γιατι σε πίστευε. Συμβαίνουν αυτα δεν φταίς σε κάτι, βοήθησες και εσύ στον ρόλο σου,βιωσες την ομορφιά να σε κατακλεβουν στην Μπάσκετ λιγδ κλπ είχες την τύχη να βρεθείς σε δύο τελικούς Euroleague,μεχρι τα 23 σου!!
Ομορφαααα έκανες κολλητούς κουμπαρους κλπ στην ομάδα, άνθρωπος εισαι αγαπησες και αγαπηθηκες....

Έρχεται η ώρα που λήγει το συμβόλαιο σου,διαπραγματευεσαι με την ομάδα παράλληλα σε πλησιάζει και η αγαπημένη σου ομαδα και σου προτείνει χρημα και σίγουρα ρολο που θα είναι αναβαθμισμένος σε σχεση με την μεχρι πρότινος ομαδα σου...ολα αυτα μαζι με το συναίσθημα σε οδηγούν εκει!!
Θα φας τα μπινελικια σου,για την επιλογή, αλλά βαθιά μεσα μας ξέρουμε και εμεις οτι στην θεση σου, θα καναμε κατι αντίστοιχο αν συνέβαινε απο την ανάποδη....
Αλλα......
Αλλα...........
Αλλα ..............
Μωρη μαϊμού των Φαραώ (που εχει πει και ο τεράστιος Μίστερ μπούτιας),μωρη πατοξεφτιλα ,πανιβλακα .....μπαστα λίγο, αραξε την φαση σου.Γαμα μας,εμας, στα αρχιδια σου μας γράφεις....βαλε ομως το μυαλο(??) Σου πριν κανεις καραγκιοζιλικια και σκεψου,τους δύο μαλακές που σε πλήρωναν ενω ησουν στα πιτ με καθε πιθανό τραυματισμό και δε νομίζω να σου χαλασαν και κανένα χατηρι....τους αλλους δυο μαλακές κολλητούς που εχεις απέναντι σου ,οι οποίοι ουδέποτε έχω δει να κανουν οποιαδήποτε κινηση που να σε προσβάλει.....
Δυστυχώς για σένα όμως,μωρη τροτεζα βρήκαμε αυτο το "τερας καυλας" απο τα βάθη της Ανατολίας που ήρθε και προσγειώθηκε βαθιά στον βυθό σου και θα σε κάνει να παρακαλάς,να μην ειχες κανει ποτε τον "πιστολέρο" και τα duck Face.......
Στο τελος τέλος ευτυχώς που πήγες απέναντι γιατί με αυτο το κεφάλι που κουβαλάς και εμεις δεν θα βλέπαμε χαιρι από εσένα!!!
Φιλάκια ρουφηχτα θα τα πούμε στους τελικούς!


Μαϊμού ΤΟΥ Φαραώ! Παρακαλώ να διορθωθεί!

rigo7
13-04-2022, 21:43
Ζητω ταπεινά συγγνώμη εκ παραδρομής

bukowski7
13-04-2022, 22:10
Είμαι οπαδός της ομάδας που μετά από 7+2 πρωταθλήματα στη μπάλα οι συνοπαδοι μου έβριζαν εν χορό τη μάνα αυτού που με έβγαλε από τα χρόνια της χλεύης και της κατρακύλας απλά και μόνο επειδή δεν ανανέωσε έναν ποδοσφαιριστή που είχε μείνει στην ομάδα τρία χρόνια. Και ως τέτοιος θα μιλήσω.

Όταν πήγα πρώτη φορά σεφ κερδίσαμε τον Απόλλωνα Πάτρας με μπαζερ μπητερ και το πανηγυρίσαμε. Λίγο πρίν είχα δει τον Αλβέρτη να κάνει σαν τρελός για να σπάσει μια τριανταπενταρα που μαζί με τη Σαραγόσα και το Τελ Αβίβ ήταν από τα λίγα πράγματα πού μπορούσα να απαντήσω στους συμμαθητές μου.

Λίγο μετά έβλεπα να μου κλέβουν το ένα ματς μετά το άλλο. Τα δίποντα να τα μετράνε τρίποντα. Να μην δίνουν καθαρά φάουλ, να αλλάζουν οι κανόνες για να μην κερδίσει η ομάδα μου, και όλοι αυτοί που είχαν τα μάτια τους "ορθανοιχτα" στο ποδόσφαιρο τα έβλεπαν και μας μιλούσαν για μεγαλεία και λεγκασι.

Δενομουν όλο και πιο πολύ με την ομάδα μου και ταυτόχρονα μισούσα οτιδήποτε έχει να κάνει με τους απέναντι. Κάθε μέρα ζούσα περιμένοντας μέρες σαν την 30η του Μάη του 2016, τη σκούπα του 15 και τους 28 λίγες μέρες πρίν.

Κάθε βράδυ που δεν κοιμαστε πλέον σκεπτόμενοι που φτάσατε, είναι το κάρμα για κάθε μία φάση που βγάλαμε τον καρκίνο από αυτά που είδαμε. Για κάθε κινητό σκριν, για καθε αγκωνια, για κάθε έξω που δόθηκε ανάποδα, θα έχετε από ένα βράδυ που θα μένετε ξύπνιοι γιατί έχετε αρρωστήσει με το πώς καταντησατε. Γιατί ΠΟΥΤΑΝΕΣ υπάρχει κάρμα. Γιατί ΠΟΥΤΑΝΕΣ περίμενα πως και πως μέρες σαν τη χθεσινή, που δε θα έχετε καν τα παντελόνια να τα βάλετε με ότι σας καταστρέφει , γιατί δεν ζήσατε ποτέ σας την αλήθεια και δεν αγαπάτε την ομάδα σας, αγαπάτε τα αφεντικά σας. Φοβάστε.

Πλέον ζω για τη μέρα που ο πρώτος βαζελος θα ψελλίσει στα χαζά "καλά που έχουμε και το ποδόσφαιρο και είμαστε πρώτη κατηγορία" και μετά θα ζω για τη μέρα που "δε θα ασχολείται κανένας".

Γιατί χωρίς να κρίνω το σωστό και το λάθος, εμάς όταν μας έθιξαν εκ των έσω τον εγωισμό και την περηφάνια ρίξαμε φαπες, εσείς σηκώστε πανό.

Αυτή είναι η διαφορά μας και για αυτό μια ζωή θα είστε στην ανυπαρξία . Γιατί για να υπαρξετε πρέπει να έχετε συναίσθημα και τιμή.

Και εσείς είστε βαζελοι. Τίποτα παραπάνω. Καλό αφανισμό.

rednorth7
13-04-2022, 22:42
Την χρονιά που ο γαύρος υποτιθεται ειχε ριξει λευκη πετσετα και οι Αγγελοπουλοι δεν ειχαν να πληρωσουν την ΔΕΗ (λολ) ψαχνόταν μέσα στην χρονιά και έφερνε παίκτες όπως ο Μακισικ, εμεις εδω περα βρεχει.

Δεν ειναι καταπληκτικο που εχουν αρχισει και καταλαβαινουν ποσο προβατα ηταν;

Czar
13-04-2022, 22:55
.-

Εκτύπωση και καδράρισμα. Για τη γενιά της οποίας οι πρώτες προσλαμβάνουσες του μπάσκετ ήταν στην εποχή της εσακοχούντας το μίσος για το ό,τι αντιπροσωπεύουν οι βαζέλοι δεν θα σβήσει ποτέ. Επειδή δεν θα υπάρξει ποτέ ένας τους να κοιταχτεί στον καθρέφτη και να ντραπεί, επειδή ήξεραν ακριβώς για τι αίσχη πανηγύριζαν, επειδή τους εξέφραζαν πλήρως οι σάπιοι που αποθέωναν, επειδή αυτό που τους πονάει είναι που δεν μπορούν πια να κλέψουν. Αφού λοιπόν δεν είναι κόσμιο να επαναλαμβάνονται αυτά που εξίσου ολόψυχα είχαν ειπωθεί κάθε φορά που καρκινιάζαμε και το σύστημα γελούσε, εύχομαι μόνο να ζήσουν με μια κρυφή ελπίδα ότι θα σηκώσουν κάποτε κεφάλι, να βλέπουν τα ματς που είχαν πει ότι δε θα δουν, και να πιούνε αυτό που τους αξίζει μέχρι την τελευταία σταγόνα.

And then we shall have peace.

spartan
13-04-2022, 23:11
20 χρονια μασσωνιας δεν ξεχνιουνται ευκολα
Οπωτε καλη διαλυση μπουρδελα

LFO
13-04-2022, 23:40
"Από ότι κατάλαβα ο Πεδουλάκης έγινε κάτι όπως ήταν ο Βενγκέρ στην Άρσεναλ"

Υπέροχο, υπέροχο απλά. Μαγικό θα τολμούσα να πω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bukowski7
14-04-2022, 00:18
Παναθηναϊκός: Ο Σερέλης στους ?πράσινους?

Κάποιος στο σπίτι του πόνου το είχε γράψει. Ειρωνικά. ΕΙΡΩΝΙΚΑ.

DCS7
14-04-2022, 00:46
Ωραία πράγματα με την νέα διοίκηση Αρτζι. Το πόσο σοβαρά βλέπουν τον θεσμό του προπονητή φαίνεται από το γεγονός ότι παίρνουν πρώτα τους βοηθούς και μετά τον προπονητή αντί να πάρουν ένα προπονητή και να τον αφήσουν να διαλέξει το τίμ του. Κατι απο Μαμρα και εθνική μου θυμίζει, που είχαν πάρει Σκουρτόπουλο και Μισσα βοηθούς και επειδή έτρωγε χλέπες απο σοβαρούς προπονητές, απλά αλλαζε τις θέσεις πρώτος και βοηθος ανάμεσα απο αυτούς τους 2. Τες πα ας πάνε με Σερελή και Βοβόρα, φαντάζομαι θα τα πάνε πολύ καλά οι δυό τους γιατί έχουν ίδια αντίληψη για το παιχνίδι, ίδιες φιλοδοξίες, ίδιες αποψεις και θα έχουν και διακριτούς ρόλους στο τίμ και στις ευθύνες που θα έχει ο καθένας. Θα είναι καταπληκτικό δίδυμο, ολα θα πάνε καλά. Στο κάτω κάτω έτσι κάνουν οι σοβαροί σύλλογοι στας ξένας.

mixalis
14-04-2022, 00:48
Ο Σερέλης βοηθός του Βόβορα στον Παναθηναϊκό!:p:p:p:p

Μετά από χρόνια στο Λαύριο, ο Χρήστος Σερέλης αποχωρεί και αναλαμβάνει συνεργάτης του Γιώργου Βόβορα στον Παναθηναϊκό.
Επιλογή έκπληξη από τον Αργύρη Πεδουλάκη και τον Γιώργο Βόβορα, με τον επιτυχημένο στο Λαύριο, Χρήστο Σερέλη να αφήνει τη θέση του χεντ κόουτς για αυτή του ασισταντ στο τριφύλλι. Με αυτόν τον τρόπο ήθελε να ενισχύσει το τεχνικό τιμ.

Πρακτικά αυτό συνεπάγεται και νέες αλλαγές στο τεχνικό τιμ με τον Βασίλη Σίμτσακ να ακολουθεί πιθανότατα τον Δημήτρη Πρίφτη. Ανοιχτό πάντως είναι το ενδεχόμενο και νέας προσθήκης στο σταφ για δεύτερος βοηθός.

Ντεμπούτο αναμένεται να κάνει την Κυριακή κόντρα στην πρώην ομάδα του, το Λαύριο.

bukowski7
14-04-2022, 03:53
Και ο Σερέλης στο πλευρό του Βόβορα. Ο Πεδουλάκης ξεκίνησε νωρίς νωρίς θα θωρακίζει την ομάδα. Πολύ καλή κίνηση και πολύ καλή αρχή. Μπράβο!
#paobc

Μια κίνηση ενός βοηθού προπονητή ΓΑΥΡΟΥ ήταν αρκετή ώστε να να αρχίσουν να μιλάνε και πάλι για καλές επιλογές οι οργισμένοι. Βαζελες, ωπατε ρε θα σπάσετε κάνα φτερό.

Darkling
14-04-2022, 08:49
Σίγουρα είπαν Σερέλης;
Μήπως εννοούν Σεφερλης;
Θα ταίριαζε ο Μάρκος




Παιδια, εγω τι λενε οι φιλοι μου σας λεω, τιποτα αλλο.


(υ.γ. αυτο το "φιλοι μου" ειναι τρου στορυ, μερικα νικνεημς τα θυμαμαι απ το παλιο greenwebfans και το 2003 (!), αφου σε καποια φαση σκεφτομαι να τους μιλησω κιολας χαχαχ)

isiah
14-04-2022, 09:41
Για να μην του ξανακάνει χουνέρι τον πήραν από το Λαύριο; Τεσπα είναι καλός προπονητής κι έχει μάτι σε φθηνά λαυράκια

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Undisputed
14-04-2022, 09:51
Και ο Σερέλης στο πλευρό του Βόβορα. Ο Πεδουλάκης ξεκίνησε νωρίς νωρίς θα θωρακίζει την ομάδα. Πολύ καλή κίνηση και πολύ καλή αρχή. Μπράβο!
#paobc

Μια κίνηση ενός βοηθού προπονητή ΓΑΥΡΟΥ ήταν αρκετή ώστε να να αρχίσουν να μιλάνε και πάλι για καλές επιλογές οι οργισμένοι. Βαζελες, ωπατε ρε θα σπάσετε κάνα φτερό.

https://pbs.twimg.com/media/FQQbKeJXIAYZk7Z?format=jpg&name=large

Franco Nakic-29
14-04-2022, 09:54
Το θέμα με τον μπασκετικό βάζελο είναι ότι λόγω της χρόνιας ανυπαρξίας τους στην μπάλα, στήριζαν τα πάντα όσον αφορά την ψυχολογική ανάταση των φιλάθλων στο συγκεκριμένο τμήμα με συνέπεια όταν αυτό φαίνεται σε μία χρονιά να μην πηγαίνει καλά να επέρχεται το απόλυτο χάος. Αν δούμε την γενική εικόνα τί έχει γίνει; Έχουν χάσει ένα κύπελλο σε κλειστό ματς που κρίθηκε στο τέλος, κάνανε κακή πορεία στην ευρωλίγκα (μικρή σημασία η θέση από την στιγμή που δεν μπαίνεις playoffs) και όπως φαίνεται θα χάσουν πιθανότατα με σκούπα το πρωτάθλημα. Οκ, και;

Προφανώς παίζει ρόλο και η εικόνα διάλυσης σε διοικητικό επίπεδο αλλά γενικά όσο μία ομάδα έχει εξασφαλισμένη την θέση της στην ευρωλίγκα, είναι δεδομένο ότι θα έχει και ένα μπάτζετ (έστω το μίνιμουμ των 5εκ) που θα της επιτρέπει σίγουρα να είναι πάνω από τους υπόλοιπους στην ελλάδα και άρα να διεκδικεί τίτλους ακόμα και ως αουτσάιντερ. Η θέση μας στην ευρωλίγκα κράτησε και εμάς σαν τμήμα τα 2 χρόνια που επιλέξαμε να φύγουμε από την Α1 καθώς μπορέσαμε να προσελκύσουμε παίκτες (ακόμα και σουπερ σταρς σαν τον σλούκα) που μας κρατάγαν στο προσκήνιο του ευρωπαικού μπάσκετ ακόμα και εάν εκ των πραγμάτων δεν μπορέσαμε να διεκδικήσουμε τίτλους (βοήθησε λίγο και ο κόβιντ η αλήθεια είναι). Προσωπικά εάν ήμουν βάζελος θα έτρεμα με τα σενάρια περί αποχώρησης από την ευρωλίγκα παρά με τα υπόλοιπα καθώς το μπάσκετ δεν είναι μπάλα που για να χτίσεις ομάδα με χαμηλό μπάτζετ μπορεί να σου πάρει μία δεκαετία και αυτό να παίζεται αν θα γίνει. Σε οποιαδήποτε μικρομεσαία ομάδα ευρωλίγκας αν αυξήσεις 2-3 μύρια το μπάτζετ και κάνεις καλές επιλογές στον σχεδιασμό την κάνεις αυτόματα διεκδικήτρια εισόδου στα playoffs. Τα λέω όλα αυτά γιατί διακρίνω μία αλαζονεία από την πλευρά μας, πέρα από την φυσιολογική καζούρα, ανάλογη με αυτή που είχαν οι βάζελοι το καλοκαίρι του '19 και τελικώς κατέληξαν να βλέπουν 3 χρόνια μετά να είμαστε αυτή την στιγμή το 2ο φαβορί να σηκώσουμε την ευρωλίγκα.

kseplenhs
14-04-2022, 09:56
Γενικά μου αρέσουν ιδιαίτερα καταστάσεις που τις βαφτίζουμε διαφορετικά για να μην επωμιστούμε την αρνητική τους πλευρά.

Δλδ το "είμαι άνεργος καμιά 10ριά χρόνια" να το βαφτίζουμε "είμαι ασυμβίβαστος" . Κάποιος που τσακώνεται συνεχώς και έχει καμιά 10αριά δίκες να εκκρεμούν από επιθετική συμπεριφορά ,το παρουσιάζει σαν "είμαι αληθινός χαρακτήρας".

Κάπως έτσι και ο κυρ αργύρης που όπου πήγε,τον έδιωξαν και δεν βρίσκει πουθενά δουλειά παρά μόνο όταν τον καλεί ο τράκης(εβρισκόμενος σε αμφισβητήσιμη κατάσταση προφανώς), το βγάζει προς τα έξω σαν "είμαι στρατιώτης της ομάδας".

Άγιος Πέτρος
14-04-2022, 10:03
Φαινόμενο Νίκος Παππάς ^^^

mixalis
14-04-2022, 11:33
πρεπει να εχει γινει τελειως της πουτανας εκει μεσα

επιτελους ας μείνουν οι παρθενοπουλοι και οι κοντοι στο τμήμα.
τελειωσαν τα κανονακια.

το θεμα ειναι να κρατησει ιδια σταση οταν τον ξανακαλεσει ο τρακης

Πήρε 10 χρόνια για να μην μείνει τίποτα.
Ομπράντοβιτς, Αλβέρτης, Διαμαντίδης, Μάνος
Καλύτερα που φεύγει, αλλά αυτή η ομάδα είναι πλέον κάτι τελειως ξένο.

https://i.postimg.cc/1XLS7qVh/01.png (https://postimages.org/)

https://i.postimg.cc/rs43mYs3/FQODsap-Xs-Ac-Z2-N.jpg (https://postimg.cc/YLpbDR1z)

Σηκω Παυλο να δεις πως καταντησαν το καμαρι σου.
Δεν ξερω γιατι, απο χτες νιωθω ενα κομπο στο λαιμο ρε μαγκες

Μια χαρά πάει κ ο Φραγκίσκος μετά τον Μητσαρα.
Τελείωσε η ασπίδα των τοτέμ.
Μακάρι να αναλάβει κ ο Παπαθεοδωρου να τελειώσει κ η αβάντα στον ανισόρροπο από το sdna όταν θα απολυθεί κι αυτός.

Ο Παρθενόπουλος έμεινε? Ως τι? Είναι πετυχημένος αυτός?
Α ρε υιοθετημένε..
Σε ΣΙΧΑΙΝΟΤΑΝ ακόμα και ο ίδιος ο πατέρας σου γιαυτό όλη μέρα ασχολιόταν με τον Παναθηναικό για να μην σε βλέπει.

10 χρόνια του πήρε για να αποδομησει τελείως το κληροδότημα του. Και αγωνιστικά αλλά και ως ιστορική συνέχεια.
Μείνε καριολη τώρα με πιστό στρατιώτη, φιλιπινεζες, παρθένο πουλο και μάλλον τον αδερφό του γλυφτη υπαλλήλου του Σαββίδη. Ομάδα με αυλοκολακες και γλειφτες.

Να μην ξεχασουμε να στηριξουμε του χρονου με διαρκειας...

Eπισης να πω, πως τις είχε προαναγγειλει ο ψυχακιας τις εκκαθαρισεις
Πριν ένα, ενάμιση μήνα, όταν έψαχνε τον no job, είχε κάνει στορυ που έλεγε επί λέξει πως θα σε βρω και θα σε τελειώσω κι εσένα και αυτόν που στα δίνει μέσα από την ΚΑΕ. (Εννοώντας προφανώς αύτα που είχε twitaρει ο χρήστης για ζοτς, χεζονιακλπ). Τα στορυ είχαν κατέβει καμία ώρα μετά(μετά από ριπορτ) , αλλά είχα προλάβει να τα δω

Καύλα που δε θα μείνει κανένας στο μπουρδέλο του 7000 να θυμίζει τις ένδοξες μέρες.

Ta 3ek apo pou prokyptoun?
Tosa tou leipoun apo tis prosopikes poines kai apo to ergo tou pou den tsoulaei?
Tha ta bgalei tora sigoura o Virginbird...

Μακαρι να αναβαθμιστει ο κοντος σε τζενεραλ μανατζερ κι ο κουβοπουλος σε σκαουτερ, το κατεχουν το αθλημα. Προπονητης ο στρατιωτης μπραιαν που του αρεσουν οι φαπες και τα πηγαινεελα. Γκεστ σταρ ο 10μερες για βοηθος και αναβαθμιση του χρονου σε πρωτο.

Μνημειωδης γκοντζιλας με αρθρο απεριγραπτης ομορφιας
https://i.postimg.cc/fTrCFvb0/02.png (https://postimages.org/)

Μάλιστα. Φτάσαμε στο σημείο να πιάνει στο στόμα του μέχρι και ο τουλουμπας τον Διαμαντίδη.

λέει ότι ο Παρθενόπουλος θα έχει πάντα ανοικτή την πόρτα του Παναθηναϊκού στον Αλβέρτη. Ευτυχώς, ησύχασα τώρα, νόμιζα ότι θα του την έκλεινε.

Ανακούφιση ότι για τον Διαμαντίδη θα είναι κλειστή

malaka ti tsirko
de to xwraei o nous
TI TSIRKO

Είναι τόσο μπουρδέλο τα πράγματα που κατεβαίνουμε στους τελικούς για να μην φάμε 40 και 50

Δεν μπορώ να πιστέψω αυτά που γίνονται στην ομάδα. Είναι σαν ένα κακο όνειρο

Η μεγαλύτερη προσφορά του μνπν και των ηλιθιων αναξιοπρεπων που επελεξε, θα είναι να φροντίσουν να μην φτάσουν σε τελικούς μήπως και διασώσουν κάτι από την ιστορία μας αποφεύγοντας μεγαλυτερες Ξεφτίλες

αντε γαμηθειτε ρε καργιοληδες
ανοίξτε το φόρουμ για να τα γαμησουμε ολα

Γαμημενο καθαρμα παλιοτομαρο πρεζακια

Κλαμα. Το κρατανε για αποκλειστικο στην εκπομπη της πανελιστριας;

το μονο θετικο που βλεπω ειναι οτι τωρα μπορει να ανοιξει το φορουμ των web

πλέον όλα είναι σκατα για ποιο καλό του Παναθηναϊκού μιλάμε

Μόνη μας ελπίδα, μια χαλασμένη παρτιδα ή μια κολωνα

τα γαμησε όλα,δεν έχει μείνει και τίποτα άλλο να διαλύσει,μένει να δούμε τη διάρκεια,πόσο ακόμη θα γουστάρει να μας κρατάει σε αυτή τη φάση

επιστροφη στο 2015 με μανωλοπουλο-λυκογιαννη μενει να φερει 2 σαπακια αμερικανους τυπου κουπερ-μοργκαν και κλεισαμε
και αμεσως ενθουσιασμος στον κοσμο γιατι ο σερελης μεσα στους 50 αμερικανους που εφερε στο λαυριο πετυχε 1-2

Σερελης βοηθός Βοβορα ή Βοβορας βοηθός Σερελη; Ιδού η απορία

Καλυτερα, μπας κ δεν κοπει την επομενη φορα προωρα το συνθημα.

Σε κανα 6μηνο θα διαβαζουμε αρθρα απο Κουβοπουλο για τον Σερελη που αξιζει μια ευκαιρια ως head coach.

Νομίζω το Λαύριο παραμαγαζο κάποιου μάνατζερ ήταν (μισκο;) κ έφερνε συμπαθητικους ξένους.
Χάρισε κ πουλο ανισόρροπε.

βοβορας μεχρι σεπτεμβρη οπου χανουμε το σουπερ καπ,σερελης αναλαμβανει και ξεκιναει δυναμικα με διπλο στο αλεξανδρειο φερνει 10 αμερικανους αλλα χανει κυπελλο και πρωτια στην α1,πιστος στρατιωτης τα παιρνει στο κρανιο και αποφασιζει να κοουτσαρει ο ιδιος στους τελικους,τρακης τον ξαναδιωχνει με κλωτσιες και φερνει πριφτη με νικο παππα τεχνικο διευθυντη

Αυτό είναι πλέον ο Παναθηναϊκός
Όταν έχουν φύγει Ζοτς,Φραγκι,Δδ και Μάνος παραμένει ο Μητσαρας ο Κοντός
Ο αγράμματος πρώην υπάλληλος αεροδρομίου
Έχει και άλλο πάτο σπασμένη καποτα

Με Πεδουλακη-V-Σερελη έχουμε το αφαν γκατέ της ελληνικής σχολής
Στόχος το τρόπαιο της ευρωλίγκας

και του χρονου στόχος η προτελευταία θέση στην ευρωλιγκα για να πάρουμε τα 200 χιλιάρικα, ευτυχώς μπήκε το σουτ του Μεϊκον και γλύτωσε μεγαλύτερο φέσι ο Τριαντοπουλος, με 3,2 μύρια κινδυνευαμε να τιναχτει στον αέρα το πλάνο πάρκινγκ

Το οποίο δεν είναι καν legit
Ως 14οι πήραμε τα 200, όχι ως προτελευταίοι

Σίγουρα είπαν Σερέλης;
Μήπως εννοούν Σεφερλης;
Θα ταίριαζε ο Μάρκος

Σερέλης: ?Έγινα Ολυμπιακός επειδή είμαι από το Λαύριο και από το ποδόσφαιρο?
Α γειά σου, και προσπαθούσα να το βρω.
Η ομάδα του Παύλου, του ΖΟΤΣ και του 3D, κατάντησε με γαυρους κι αυλικούς.

Πεθαίνω για τον πρώτο ?στηριχτακια που θα γράψει εδώ ?να στηρίξουμε?.

μη το γελας εχουν αμοληθει στα σχολια
μιλαμε για πανηλιθιους
πως καταντησε ετσι ο κοσμος του Παναθηναικου ρε

Instagram, παρανοιες, σουπερφουντς κτλ κτλ. Εκανε το οακα μοδα και μαζευοταν το καθε σκουπιδι για να βγαλει στορυ.. Καταφερε και αλλοιωσε το dna του μπασκετικου τμηματος.

kseplenhs
14-04-2022, 11:58
Μακαρι να αναβαθμιστει ο κοντος σε τζενεραλ μανατζερ κι ο κουβοπουλος σε σκαουτερ, το κατεχουν το αθλημα. Προπονητης ο στρατιωτης μπραιαν που του αρεσουν οι φαπες και τα πηγαινεελα. Γκεστ σταρ ο 10μερες για βοηθος και αναβαθμιση του χρονου σε πρωτο.


Προφητικός.Θέμα χρόνου είναι η προσθήκη μπουρούση σαν στέλεχος στον τρακιακό.

Darkling
14-04-2022, 12:05
το πλεον καυλερο με αυτην την ιστορια ειναι οτι οσοι ξυπνησαν (που βεβαια καλοτρωγανε σανο 10 χρονια και βλεπανε πραγματα στον παρορμητικο αλλα το βουλωνανε γιατι μας κερδιζαν με Αναστοπουλους και δεν πειραζει αρκει να κερδαμε τον γαυρο) απ ολους αυτους, βλεπουν ακριβως τι γινεται, τι ειναι ο ιδιοκτητης τους και ποσο πανε στα ταρταρα και δεν μπορουν να κανουν απολυτως ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ.

Lateralus
14-04-2022, 13:28
Όταν ξαναβάλει η ταραντουλα7000 λεφτά στη ζελα θα το γλύφουν και θα τον αποθεωνουν ξανά ολοι.

bukowski7
14-04-2022, 13:36
Λέτε ο Δημήτριος Γιαννακόπουλος να διαβάζει δεγαμινιωτη;

damianos
14-04-2022, 15:33
Το πρωτάθλημα και τα μάτια μας... τα έχουμε ξαναδιαβάσει όλα αυτά.

redglove
14-04-2022, 21:12
damianos, if you know you know.

Achilles
14-04-2022, 23:54
η ευρω-παραγκα του γιου του σαββα θεοδωριδη εβαλε μεσα και 4-5 κανονικες ομαδες στο conference league μονο και μονο για να μην το παρει η παοργκαρα

Lucifer_7
14-04-2022, 23:54
Πούτσα Ρώσε

Έρχεται και η άλλη σύντομα

Czar
15-04-2022, 00:00
Παραλίγο ημιτελικά Ιντερτότο, σε δύσκολη αθλητική χρονιά κράτησε τη Ρωσιεεεε την Ελλάδα ψηλά.

Darkling
15-04-2022, 09:13
Ευτυχως οπως παροτρυνε ο απατεωνας στον παγκο, η Τουμπα εκανε τα ιδια στους Μαρσεγεζους και αυτοι κωλωσαν και κατεβασαν τα βρακια μπρος στην αρμαδα του ροστοφ.

Mits
15-04-2022, 10:12
Αδικος αποκλεισμος με δυο ηττες για την μπαογαρα.Κριμα τα ρουβλια που πεσανε για να μην ταξιδεψουν οι Γαλλοι.
Στην μεγαλυτερη βραδια της ιστοριας τους και μιλαει 5 λεπτα ο αλλος για το συστημα που ευνοει τον Ολυμπιακο.Γι αυτο θα ειστε μια ζωη νανοι.

Laokoontas
15-04-2022, 12:26
Λουτσεσκου:"Ξέρουμε ότι το σύστημα ευνοεί τον Ολυμπιακό "

Το σύστημα:Αναβολή των αγώνων του ΠΑΟΚ πριν τα ευρωπαϊκά ματς.

Νε τι

Darkling
15-04-2022, 13:42
ωπα μαλακες αποκλειστηκαμε με 2 ηττες, τι κανουμε τωρα?

Reset to factory defaults.


ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΚΛΕΨΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΥΔΑ

bukowski7
15-04-2022, 15:32
Ο Παναθηναϊκός αγωνιζόταν στη Λεωφόρο, η οποία ανήκει στο Δήμο αθηναίων. Τους την ΧΑΡΙΣΑΝ και δόθηκε ως αντιπαροχή για να φτιάξουν το Γήπεδο στο Βοτανικό ΜΕ ΕΞΟΔΑ του κράτους.

Έπαιζε μπάσκετ στο ΟΑΚΑ το οποίο κάποια στιγμή ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ να πληρώνουν και το είχαν υπερφεσώσει. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ και από ο,τι φαντάζομαι ΤΟΥΣ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ!

Τη στιγμη που ο ιστορικότερος σύλλογος της χώρας αγωνίζεται σε γήπεδο που κατασκευάστηκε με έξοδα δικά του, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ και σε 31 χρόνια απο σήμερα ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ και δε θα έχει καν την εμπορική εκμετάλλευση.

ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ?

rigo7
15-04-2022, 15:40
Ο Ολυμπιακός βρε γαυρακο.... :D :D :D

plextis
15-04-2022, 20:20
Πρόλαβε και απάντησε στο ερώτημα σου ο Λουτσεσκου

Lucifer_7
15-04-2022, 21:31
Ο Παναθηναϊκός αγωνιζόταν στη Λεωφόρο, η οποία ανήκει στο Δήμο αθηναίων. Τους την ΧΑΡΙΣΑΝ και δόθηκε ως αντιπαροχή για να φτιάξουν το Γήπεδο στο Βοτανικό ΜΕ ΕΞΟΔΑ του κράτους.

Έπαιζε μπάσκετ στο ΟΑΚΑ το οποίο κάποια στιγμή ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ να πληρώνουν και το είχαν υπερφεσώσει. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ και από ο,τι φαντάζομαι ΤΟΥΣ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ!

Τη στιγμη που ο ιστορικότερος σύλλογος της χώρας αγωνίζεται σε γήπεδο που κατασκευάστηκε με έξοδα δικά του, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ και σε 31 χρόνια απο σήμερα ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ και δε θα έχει καν την εμπορική εκμετάλλευση.

ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ?


Υπάρχει περίπτωση να μας πετάξουν έξω;

bukowski7
15-04-2022, 21:48
Ο Παναθηναϊκός αγωνιζόταν στη Λεωφόρο, η οποία ανήκει στο Δήμο αθηναίων. Τους την ΧΑΡΙΣΑΝ και δόθηκε ως αντιπαροχή για να φτιάξουν το Γήπεδο στο Βοτανικό ΜΕ ΕΞΟΔΑ του κράτους.

Έπαιζε μπάσκετ στο ΟΑΚΑ το οποίο κάποια στιγμή ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ να πληρώνουν και το είχαν υπερφεσώσει. ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ και από ο,τι φαντάζομαι ΤΟΥΣ ΔΙΕΓΡΑΨΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΕΟΣ!

Τη στιγμη που ο ιστορικότερος σύλλογος της χώρας αγωνίζεται σε γήπεδο που κατασκευάστηκε με έξοδα δικά του, ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ και σε 31 χρόνια απο σήμερα ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΗΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ και δε θα έχει καν την εμπορική εκμετάλλευση.

ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ?


Υπάρχει περίπτωση να μας πετάξουν έξω;


Πρακτικά όχι. Νομικά θα έχουν το δικαίωμα.

bukowski7
15-04-2022, 22:55
Βλέπω Λαλάκη και κουβαδοπουλο και κλαίω, πόσο ζώα μπορεί να είσαι τους πιστεύουν...

Eleni7
15-04-2022, 23:08
Βλέπω Λαλάκη και κουβαδοπουλο και κλαίω, πόσο ζώα μπορεί να είσαι τους πιστεύουν...

Και όλα αυτά συμβαίνουν ενώ ο Ολυμπιακός τους πήρε το κύπελλο, τους πήρε το πλεονέκτημα στην Α1, στην Ευρωλίγκα κόντεψε να σπάσει η 35αρα, εμείς παλεύουμε για το Φ4 (να δείτε αν θα πάμε τι έχουν να φτιάξουν), σε αυτούς ο Τράκης βούτηξε στους κουραμπιέδες και έπεσε ξήλωμα. Αλλά όλα καλά. Γήπεδο, επενδύσεις, έρχεται η ανάπτυξη.

Πρόκειται ξεκάθαρα για σύμπτωση όλο αυτό που γίνεται από σήμερα.

Czar
15-04-2022, 23:59
Με αφορμή τη δήλωση του επαγγελματιία μικροφωνάκια Ενές Φρίντομ τέως Καντέρ, θέλω να εκφράσω την απορία μου για τέτοιες περιπτώσεις ξένης βαζελολαγνείας τύπου Σούπερ Μάριο (Μπρος) ή του τουιτεράκια Λιθουανού που έχει ξεκινήσει αρκετά προμοταρισμένο podcast* για την Ευρωλίγκα (ατυχές τάιμινγκ). Βέβαια μόλις τώρα τελευταία έχει αρχίσει να φθίνει κάπως η διοικητική και διαιτητική συμπάθεια της Ευρωλίγκας στον Ζοτσαϊκό Αμαρουσίου, τα παιδικά ερεθίσματα λογικά παίρνουν περισσότερο καιρό, δεν είναι κακό αυτό. Άλλοι θυμούνται τις συμπάθειες όταν τους λείπουν ένσημα μετά το NBA, άλλοι όταν βγαίνουν MVP στο NBA, χο χο χο.

*ράντομ δείγμα του τελευταίου μήνα: "Can PAO upset Olympiacos" (αχαχουχα), αφιέρωμα στο Ζότσαρο τον καλυτερότερο που δεν πήγε NBA, "How Panathinaikos can rebuild their team", προβλέψεις για τη σειρά με Μονακό από Ερικ Μακόλουμ ("ο Τσέιμς θα κουβαλήσει στο Φ4") και "PAO legend" Μιχαλάκη Μπατίστ (μας στέλνει τελικό, σεβαστικός), και το αγαπημένο μου για το τέλος:

https://cdn.discordapp.com/attachments/532164304426893325/964622512984043571/zela3.PNG

Francois Dillinger
16-04-2022, 09:04
Με αφορμή τη δήλωση του επαγγελματιία μικροφωνάκια Ενές Φρίντομ τέως Καντέρ, θέλω να εκφράσω την απορία μου για τέτοιες περιπτώσεις ξένης βαζελολαγνείας τύπου Σούπερ Μάριο (Μπρος) ή του τουιτεράκια Λιθουανού που έχει ξεκινήσει αρκετά προμοταρισμένο podcast* για την Ευρωλίγκα (ατυχές τάιμινγκ). Βέβαια μόλις τώρα τελευταία έχει αρχίσει να φθίνει κάπως η διοικητική και διαιτητική συμπάθεια της Ευρωλίγκας στον Ζοτσαϊκό Αμαρουσίου, τα παιδικά ερεθίσματα λογικά παίρνουν περισσότερο καιρό, δεν είναι κακό αυτό. Άλλοι θυμούνται τις συμπάθειες όταν τους λείπουν ένσημα μετά το NBA, άλλοι όταν βγαίνουν MVP στο NBA, χο χο χο.

*ράντομ δείγμα του τελευταίου μήνα: "Can PAO upset Olympiacos" (αχαχουχα), αφιέρωμα στο Ζότσαρο τον καλυτερότερο που δεν πήγε NBA, "How Panathinaikos can rebuild their team", προβλέψεις για τη σειρά με Μονακό από Ερικ Μακόλουμ ("ο Τσέιμς θα κουβαλήσει στο Φ4") και "PAO legend" Μιχαλάκη Μπατίστ (μας στέλνει τελικό, σεβαστικός), και το αγαπημένο μου για το τέλος:

https://cdn.discordapp.com/attachments/532164304426893325/964622512984043571/zela3.PNGΈχει κι ένα βίντεο "εκτός γραμμής" που λέει ότι η Μακάμπι του 04-05 ήταν η καλύτερη ομάδα που εμφανίστηκε στην Ευρωλίγκα. Αφηνιασμενοι οι βαζέλοι στα σχόλια, δεν μπορούν να πιστέψουν ότι κάποιος τόλμησε να πει πως η καλύτερη ομάδα που εμφανίστηκε ποτέ σε όλα τα αθλήματα δεν είναι "ο ΠανΑθηΝαιΚοσ του εΝνιΑ"

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άγιος Πέτρος
16-04-2022, 11:11
Το Ζοτσαϊκός Αμαρουσίου μπαίνει HoF άνετα πάντως

Lucifer_7
21-04-2022, 00:40
Κλείνει Καλαϊτζάκη ο ζέλας σύμφωνα με ΣανόΔΝΑ

DCS7
21-04-2022, 01:05
Αν τον πάρει να δώ πως θα παίζει και αυτός. Σαμοντουροφ, Χουγκάζ, Παπαπέτρου, Καλαιτζάκης, Μαντζουκας ολοι θα έχουν χρόνο και συμμετοχή. Κανενας δεν θα έχει παραπονο

Czar
21-04-2022, 01:07
Αυτός που πήγε εξωτερικό για να παίζει και αποτελεί παράδειγμα για τη νέα γενιά; Καλά πήγε και αυτό, απορούνε μετά τι έχουν τα έρμα και στα 25 δεν έχουν παίξει σοβαρό μπάσκετ.

Villagkouras
21-04-2022, 01:15
Κλείνουν παίχτη που έπαιζε 48 λεπτά/ματς στο ΝΒΑ.

Εμείς τι κάνουμε;;;

Eleni7
21-04-2022, 01:19
Κλείνουν παίχτη που έπαιζε 48 λεπτά/ματς στο ΝΒΑ.

Εμείς τι κάνουμε;;;

Τον αδελφό νομίζω πάνε να πάρουν. Που παίζει κάπου στην Βαλτική.

Villagkouras
21-04-2022, 01:20
Κλείνουν παίχτη που έπαιζε 48 λεπτά/ματς στο ΝΒΑ.



Εμείς τι κάνουμε;;;



Τον αδελφό νομίζω πάνε να πάρουν. Που παίζει κάπου στην Βαλτική.Έλα ρε γαμωτο, μου χάλασε το αφήγημα.

redglove
21-04-2022, 05:10
Κλείνουν παίχτη που έπαιζε 48 λεπτά/ματς στο ΝΒΑ.

Εμείς τι κάνουμε;;;

Τον αδελφό νομίζω πάνε να πάρουν. Που παίζει κάπου στην Βαλτική.

Λιθουανία και EuroCup παίζει.

Στην Ευρώπη έχει μέσους όρους 13 πόντους (59% δίποντα, 36% τρίποντα), 3 ασσίστ, 1.5 κλέψιμο, 3 ρημπάουντ, 2 λάθη, 3 και 3 φάουλ υπέρ και κατά.

Κακή περίπτωση ΔΕΝ είναι, το πρόβλημα είναι ποιός θα πρωτοπαίζει και πως (δεδομένων και των Βόβορα - Σερέλη). Ο δεύτερος ίσως να μπορεί να τον βοηθήσει, ο πρώτος δεν έχει δείξει κάποιο δείγμα γραφής.

dio
21-04-2022, 12:32
https://i.imgur.com/s5whxRL.png

δεν μπορούν, έχουν χαζέψει

Άγιος Πέτρος
21-04-2022, 12:37
Θα χρησιμοποιήσω μια ατάκα το Jasone και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη

Τι ειναι το dimitris v. ?

damianos
21-04-2022, 12:50
dimitris vlakentios

dio
21-04-2022, 12:56
κάποιο μπασκετικό ακάουντ, που ξέρει μπάσκετ γιατί "ζοτς, τριφύλλι κλπ", στο τουίτερ

mixalis
21-04-2022, 17:05
Αυτά τα δύο μπάσταρδα, βρίσκονται στο forum...

https://i.postimg.cc/85VtHNPT/01.png (https://postimages.org/)

Darkling
21-04-2022, 17:18
ε και?

να περασουν να μας πουν ενα γεια.

κι εγω ειμαι στο δικο τους!!!

Lateralus
21-04-2022, 17:21
https://i.postimg.cc/hPXJrrjs/20220421-172002.jpg

Μπαμπάδες Βαζέλων

Czar
21-04-2022, 17:22
Τα θρεντ στους ανέμους & ύδατα είναι ορατά σε περαστικούς.

Επί τη ευκαιρία, καλησπέρα στα παιδια, σαν τον πύραυλο σας τον έχουμε καρφώσει φέτος.

rednorth7
21-04-2022, 19:13
Αποκαλυφθειτε να εχει λιγο πλακα. Εχουμε χρονια να δουμε ενα τετοιο σκηνικο.

damianos
21-04-2022, 20:01
http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?p=707441

Αυτός είναι σίγουρα βαζελος.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

redglove
21-04-2022, 21:29
Ρε αφήστε τα παιδιά ήσυχα, γράφτηκαν για να μαθαίνουν τι γίνεται στα playoffs μάλλον, κακό είναι;

antonio108
22-04-2022, 18:34
Θλίψης.

thryleontas7
22-04-2022, 22:01
http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?p=707441

Αυτός είναι σίγουρα βαζελος.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποσο για τον τρακη εισαι ρε φιλε??.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mixalis
26-04-2022, 13:30
http://www.redhoops.gr/forum/showthread.php?p=707441

Αυτός είναι σίγουρα βαζελος.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποσο για τον τρακη εισαι ρε φιλε??.

Sent from my iPhone using Tapatalk

:p:p:p:p:p:p

Darkling
05-05-2022, 11:37
Φαγωθηκατε με μια Εμα Στοουν , σιγα τα αυγα , να ητανε η Τζενιφερ Λωρενς να τα βαφαμε μαυρα οκ , τωρα κλαιν που λενε και τα παιδια απο την μπουγατσουπολη...






και στα γουστα ασχετοι στο μεταξυ, Εμμα Στοουν >>>>>>> Τζενιφερ Λωρενς σε καθε επιπεδο.

DCS7
05-05-2022, 12:46
Μια χαρά είναι η Τζένιφερ Λόρενς που θα μου την βγάλετε τριμπαζο τιναφταρε! Ηρεμιστε λίγο, ντρέπεται και η Ευρωλίγκα με αυτά.

Darkling
05-05-2022, 12:58
να βγει ανακοινωση

mixalis
06-05-2022, 13:14
Batist13 σου επιστρέφω την ευχή Χ2;)

Η φετινή μας ξεφτίλα στην Ευρώπη για μένα και για τον ΠΑΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ, ειναι μεγαλύτερη από την Α2 του γκέι. Μιλάμε για κατόρθωμα!

ΟΚ, μας πείραξε, αλλά μην λέμε και μαλακίες

Κωμικο σχολιο αδερφε. Πας για sticky στο thrhnos-fans.net.

Γενικα, οκ, μασησαμε αρκετα με την κωλοφαρδια των πουτανας γιων φετος. Κορονα, πολεμος, σοκαριστικη κωλοφαρδια μη τραυματισμων και final-4 εδρα τους. Αγωνιστικα δεν εχουν ΚΑΜΙΑ ελπιδα. Καλες οι κλαπαρχιδιες με τον εξολοθρευτη walkup και τον γιγαντα mustapha, αλλα..here come vasilje and shane, κι ας παιζουν ημι-σαπια. Αυτη η κωλοφαρδια ομως φετος, μονο με την ποδοσφαιρικη ρεαλ συγκρινεται.

Στα δικα μας, ναι, το τμημα αυτο εχει τη χειροτερη μοιρα μετα το αντρικο πολο.

Οκ ηταν κωλοφαρδοι αλλα αυτο δεν αποτελει δικαιολογια για μας. Ας ειμασταν και μεις τυχεροι τοτε , στο ιδιο τουρνουα παιζαμε. Καλως η κακως παντα καποια η καποιες ομαδες θα ειναι στο φεγγαρι τους σε μεγαλο μερος του τουρνουα.
Στο λεω γιατι και γω τα ιδια ελεγα και μαλλον παρηγορια στον αρρωστο ηταν.

Επισης σιγουρα δεν με λες φαν της Ρεαλ , ομως αυτο δεν ηταν κωλοφαρδια αλλα λεγεται φανελα και μεταλλο συλλογου.Αλλο λεβελ που λεμε. Και μακαρι στους τελικους και ημιτελικους σε ολα τα σπορ να κλαινε λιμανισιοι.

υ.γ.= νομιζω το γραψε κι αλλος αδερφος , το παρουν δεν το παρουν οι αρουραιοι το κακο εχει ηδη γινει. Τους εκατσε εκδρομαρα σε διπλανη χωρα σε χωρα που εχουν κονε κλπ κλπ.
Η ευνοια , αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα...

υ.γ.2=Παντως αν ειναι κατω απο 10.000 σε αυτο το φ4 με αυτους τους αντιπαλους σε αυτη τη χωρα ειναι για κλαματα. Και νομιζω οτι ειμαι παρα πολυ επιεικης με το 10.000

Καμια δικαιολογια δεν αποτελει αυτο για εμας. Ασχετο αυτο, με την ολη περιρρεουσα ατμοσφαιρα που υπερ-ευνοησε το μουλο και δεν το λεω ΚΑΘΟΛΟΥ κομπλεξικα. Ομαδα με ΜΗΔΕΝ τραυματισμους περαν του σαπακλα του martin στα πρωτα 4 παιχνιδια με τους Γαλλους, με τη ρεαλ να χανει 5 συνεχεις αγωνες και να καταληγει τελικα δευτερος, με την αρμανι να χανει το μισο της κορμο, τη fener να ειναι η πιο ατυχη ομαδα με τις αλλοιωσεις βαθμολογιων γιατι δε μετρησαν τα αποτελεσματα με τις Ρωσικες, τον πολεμο στην Ουκρανια και το διωγμo της Τσσκα και της Ζενιτ κυριως, αλλα και της Ουνιξ δευτερευοντως, με final-4 στην "εδρα" τους, με, με , με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ πραγματα. Εννοειται εκαναν 3 προσθηκες που κουμπωσαν απολυτα, γιατι ο μαρκαδορος ειναι καλος recruiter αλλα η φετινη φαβα ειναι απαλευτη.

Καμία κωλοφαρδία. Σωστές επιλογές το καλοκαίρι, όχι ακριβές, σωστή προετοιμασία και έτσι απλά final-4.

Ακριβώς.
Ακόμα και το γεγονός ότι βρισκόμαστε σε μία μεταβατική περίοδο του ευρωπαϊκού μπασκετ όπου δεν υπάρχει ούτε το μεγαθήριο σαν ομάδα, ούτε οι τεράστιοι παίκτες, καθώς όσοι έχουμε έχουν πάει αμερική, είναι κάτι που πρέπει να σταθμίσεις προκειμένου να αποφασίσεις πού και πότε θα επενδύσεις στην ομάδα. Αυτό δεν είναι κωλοφαρδία.
Τη στιγμή που ελλείψει τέτοιων μεγαθηρίων, οι συνθήκες είναι ευνοϊκές για να πάει πολύ μακριά μία ομάδα στη euroleague, οι μεν αυγουλομάτηδες έριξαν λεφτά (όχι πολλά), ο δε ψυχάκιας ο δικός μας τα βρόντηξε κάτω.
Κωλοφαρδία είναι το βελιγράδι και ο πόλεμος στη ρωσία, όχι όμως το timing που επέλεξαν να φτιάξουν γερή ομάδα.

η εγγυηση του parking_tarantoula7000

προηγούνται οι γατες του παρκινγκ "ταραντουλα7000"

Πολύ αισιοδοξα τα σχόλια του βεζυρη στο ινστα
20 χρόνια πάρκινγκ
Όλα καλα

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΩΛΟΦΑΡΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ...
ΤΡΑΚΗ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Έχουμε πλέον τόσο μικρό μάτι σε παίκτες και επιλογές όπως και οι παίκτες μας βλέπουν σαν μικρή ομάδα που ο μόνος παίκτης που θα μπορούσαμε να πάρουμε απ τη Μονακό θα ήταν ο Βεστερμαν.
Και αν ερχόταν.

Για τον πουσταρά, να θυμίσω και την εξαιρετική (αλλά και "εξαιρετική") κλήρωση. Στην αρχή που όλοι ψάχνονται είχε όλα τα εύκολα ματσάκια. Και μετά σε πάει και λίγο η φόρα που έχεις πάρει.

νταξει οπως ειπε και ο φιλος πανω παρηγοριά στον αρρωστο ειναι αυτα
περιμενω να ακουσω και για "δως τους και αλλη ντοπα αγγελοπουλε".
δεν στεκουν...το μπασκετ ειναι δικαιο αθλημα και σε τουρνουα 30+ αγωνων οι καλες ομαδες ξεχωριζουν.

jimy
06-05-2022, 17:33
Βλέπει πολύ μπάσκετ ο μπασκετικός λαός των βάζελων. Την επόμενη φορά που θα έχουμε την ευκαιρία, λαϊκή απαίτηση: να σπάσει η 42άρα, όχι η 35άρα. Ούτε χειρόφρενα και σεβασμοί, ούτε τίποτα. Φουλ μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

mixalis
09-05-2022, 18:10
Σοκαριστικό δημοσίευμα για τον Άντριεν Πέιν: Είναι νεκρός :eek: #R.I.P

Σύμφωνα με δημοσίευμα από το εξωτερικό ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Άντριεν Πέιν, έφυγε από τη ζωή στα 31 του χρόνια.

Σοκ στον χώρο του μπάσκετ με είδηση που κάνει τον γύρο του διαδικτύου τα τελευταία λεπτά, σύμφωνα με την οποία ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Άντριεν Πέιν, έφυγε από τη ζωή στα 31 του χρόνια. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, ο Αμερικανός έπεσε νεκρός από πυροβολισμό στην Φλόριντα!

Ο πρώην συμπαίκτης του, Τζάρεντ Σάλιντζερ, μετέφερε μέσω Twitter την τραγική είδηση: Αναπαύσου εν ειρήνη αδερφέ μου και συμπαίκτη, Έιντριαν Πέιν, έγραψε χαρακτηριστικά και λίγο αργότερα ήρθε ο έμπειρος ρεπόρτερ του Μίσιγκαν Στέιτ, όπου έπαιξε κολλεγιακό μπάσκετ ο Πέιν, Κρις Σολάρι, να επιβεβαιώσει την πληροφορία με δική του ανάρτηση.

Ο Πέιν είχε δύο θητείες στον Παναθηναϊκό (2018, 2019) κατακτώντας ένα πρωτάθλημα και δύο Κύπελλα, ενώ αγωνίστηκε -μεταξύ άλλων- σε Βιλερμπάν, Τίμπεργουλβς, Μάτζικ και Χοκς. Στο NBA είχε καταγράψει 107 εμφανίσεις συνολικά.

isiah
09-05-2022, 20:00
Άλλη μια τραγωδία. Rip

spartan
10-05-2022, 00:29
Σοκαριστικό δημοσίευμα για τον Άντριεν Πέιν: Είναι νεκρός :eek: #R.I.P

Σύμφωνα με δημοσίευμα από το εξωτερικό ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Άντριεν Πέιν, έφυγε από τη ζωή στα 31 του χρόνια.

Σοκ στον χώρο του μπάσκετ με είδηση που κάνει τον γύρο του διαδικτύου τα τελευταία λεπτά, σύμφωνα με την οποία ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού, Άντριεν Πέιν, έφυγε από τη ζωή στα 31 του χρόνια. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες, ο Αμερικανός έπεσε νεκρός από πυροβολισμό στην Φλόριντα!

Ο πρώην συμπαίκτης του, Τζάρεντ Σάλιντζερ, μετέφερε μέσω Twitter την τραγική είδηση: Αναπαύσου εν ειρήνη αδερφέ μου και συμπαίκτη, Έιντριαν Πέιν, έγραψε χαρακτηριστικά και λίγο αργότερα ήρθε ο έμπειρος ρεπόρτερ του Μίσιγκαν Στέιτ, όπου έπαιξε κολλεγιακό μπάσκετ ο Πέιν, Κρις Σολάρι, να επιβεβαιώσει την πληροφορία με δική του ανάρτηση.

Ο Πέιν είχε δύο θητείες στον Παναθηναϊκό (2018, 2019) κατακτώντας ένα πρωτάθλημα και δύο Κύπελλα, ενώ αγωνίστηκε -μεταξύ άλλων- σε Βιλερμπάν, Τίμπεργουλβς, Μάτζικ και Χοκς. Στο NBA είχε καταγράψει 107 εμφανίσεις συνολικά.

Δυστυχως το παλικαρι πυροβοληθηκε
Κριμα και αδικο ρε φιλε

Eleni7
11-05-2022, 20:30
Μάστορες στις αλλοιώσεις αποτελεσμάτων. Τι, όχι;

redglove
11-05-2022, 20:42
Ο ΠΑΟΚ προλαβαίνει να χάσει την Ευρώπη;

Chrisk7
11-05-2022, 20:56
αν μας κερδισει ο βαζελος σημερα ....

redglove
11-05-2022, 21:24
Πέδρο δοκίμασε παίκτες και συστήματα στα επόμενα ματς, ξεκίνα τον σχεδιασμό και την προετοιμασία για την επόμενη σεζόν!

sotosred
11-05-2022, 22:16
αν μας κερδισει ο βαζελος σημερα ....

Ναι αλλά θα σκούζει (; ) ο λαλάκης. Δουλεύει το σενάριο πάντως...

Chrisk7
14-05-2022, 22:09
τρελο γελιο με αεκ

sfakianos7
14-05-2022, 22:11
trelo gelio genika me play off

Darkling
15-05-2022, 18:06
να θυμησουμε οτι τα πλεη οφφ εγιναν "για να μην το παιρνει ο Ολυμπιακος"
και μετα στα πλεη οφφ αρχισε να συμμετεχει και ο νικητης της κανονικης περιοδου "για να μην το παιρνει ο Ολυμπιακος"


καλα πηγε κι αυτο.

BabisKyr
20-05-2022, 13:43
Θα ξεσπάσουμε πάνω σας πουτάνες. Βγάλατε γλώσσα στα social χθες, ξεχνάτε εύκολα...

Red Addiction
20-05-2022, 14:49
Θα ξεσπάσουμε πάνω σας πουτάνες. Βγάλατε γλώσσα στα social χθες, ξεχνάτε εύκολα...

Για αυτό τον λόγο οι φετινοί τελικοί θα έπρεπε να ξεκινάνε αμέσως μετά το φάιναλ φορ για να έχουμε κάπου να ξεσπάσουμε τα νεύρα μας.

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει το 2012 που τότε δεν γουστάραμε το όλο σκηνικό να παίζουμε τελικούς μετά από φάιναλ φορ γιατί αμέσως μετά την υπερκάβλα της Κωνσταντινούπολης έπρεπε να γυρίσουμε Ελλάδα να γαμήσουμε και τα σιχάματα.

Lucifer_7
20-05-2022, 15:27
Το 12 είχες όμως Ντούντα που θα τους γαμούσε τα ράμματα αν έπαιρνε ο κώλος τους αέρα.

Δεν τον έχω για τόσο αυστηρό τον Γιώργαρο.

Red Addiction
20-05-2022, 15:33
Το 12 η ομάδα ήταν πολεμική μηχανή.
Έβλεπες τον Σάρας που είχε φάει με τα κουτάλια τέτοια ματς να μην μπορεί να κάνει τίποτα κόντρα στην άμυνα του Ολυμπιακού και να πετάει τις μπάλες στις διαφημιστικές πινακίδες.

Και η φετινή ομάδα όμως είναι σε πολύ καλό επίπεδο και μπορεί να φτάσει σε ακόμα υψηλότερα επίπεδα με σωστές επιλογές το καλοκαίρι στα σημεία που υπάρχει ανάγκη.

kaniel outis
21-05-2022, 15:46
Το 12 το πρωτάθλημα το πήραμε γιατί είχαν πέσει οι πέτρες στη Συγγρού και αναβλήθηκε κάποιες μέρες ο αγώνας.. Είχε προλάβει να παίξει και ο Λο ο οποίος ήταν τραυματίας και δεν θα έπαιζε αν γινόταν κανονικά ο αγώνας..

Eleni7
21-05-2022, 16:25
Δεν είχε παίξει ο Λο. Τα είχε χάσει και τα δύο πρώτα ματς για την ακρίβεια.

Chrisk7
21-05-2022, 19:47
LIVE μέσα από το ΟΑΚΑ: Επεισόδια στις κερκίδες πριν από τον μεγάλο τελικό Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ


Αυτήν τη στιγμή, οπαδοί του ΠΑΟΚ πετούν αντικείμενα στους αστυνομικούς που είναι παρατεταγμένοι μπροστά τους


ευτυχως που λειπει ο γαυρος και ειναι γιορτη

Darkling
21-05-2022, 21:34
Εξυγιανση, ευτυχώς δεν θα το πάρει ο Ολυμπιακός όμως και γιορτάζει το άθλημα.

Άγιος Πέτρος
21-05-2022, 22:01
Αντί να διαβάζουμε για ντροπες διαβάζουμε για επεισοδιακούς τελικούς

Chrisk7
21-05-2022, 22:05
ειναι μια (ακομα) ατυχη στιγμη

δεν φταιει κανεις!

Achilles
21-05-2022, 22:05
''Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Ο Λαόθ διέκοψε το ματς κι αποχώρησε με ένα κομμάτι τσιμέντο κι ένα μπουκάλι νερό''

https://www.sport24.gr/img/3410/9639450/742000/we1200/1200/laoz.jpg

εξτρα νεφρο απο τα γελια

sfakianos7
21-05-2022, 22:08
και η πέτρα από νεφρό ΠΑΟΚτζη βγήκε καταλάθος

Eleni7
21-05-2022, 22:10
Μου αρέσει που οι άλλοι είχαν άγχος που θα ήταν ο τελικός ίδια ώρα με την Ευρωλίγκα. Η Εφές θα έχει προλάβει να γυρίσει και Κωνσταντινούπολη.

Lucifer_7
22-05-2022, 18:53
Έκλεισε τον Λι της Μονακό ο ζέλας.

plextis
22-05-2022, 19:08
Έκλεισε τον Λι της Μονακό ο ζέλας.

Με μοναδικό σκοπό να μαρκάρει Σλούκα, σε παλιές εποχές κοράκων θα έβγαζε ολο το πρωτάθλημα με 0 φάουλς, παρόλο το "ξύλο" που ρίχνει

Sot_7
22-05-2022, 19:34
Ξεκίνησε ο μποχου τον σχεδίασμο της σεζόν 2012-2013 με μοναδικό στόχο πάλι την καταστροφή του παιχνιδιού του ολυμπιακ…..εεεε μιας ομάδας που θα παίζει όμορφο και μοντέρνο μπάσκετ και που θα έχει στόχο μια ακόμα ευρωπαϊκή διάκριση με αυτόν στο τιμόνι.

DCS7
22-05-2022, 23:14
Φοβερή κίνηση τι να πώ. Ετρεξαν να κλείσουν τον λι απο τώρα μην τους τον κλέψει η Εφες. Ο Λι είναι καλός αμυντικός αλλά οργανωτικά δεν είναι υψηλου επιπέδου ενώ στα τρίποντα δεν είναι ο παίχτης που είδαμε στην σειρά με εμάς. Τωρα αυτοι νομίζουν ότι θα μπορεί να κυνηγάει τον Σλουκα σε όλο το γήπεδο και ταυτόχρονα να οργανώνει κιόλας, γιες σουρ. Αναβάθμηση είναι γιατί πήραν ασσο ενώ δεν είχαν τιποτα, απλά δεν είναι η αναβάθμιση που νομίζουν .

Franco Nakic-29
22-05-2022, 23:39
Φοβερό σκάουτινγκ, πού τον ξετρύπωσαν απορώ. Πρέπει να βαλαν τον χουπζελας να δουλεύει υπερωρίες βλέποντας βιντεάκια παικτών.

Eleni7
22-05-2022, 23:40
Άκλαυτος θα πάει αυτός.

Franco Nakic-29
22-05-2022, 23:44
Πάντως αν πρόκειται ο σχεδιασμός τους να περιλαμβάνει αποκλειστικά παίκτες που παιξαν καλά εναντίον μας, ο λο της άλμπα ταιριάζει γάντι με λι-μεικον-νεντοβιτς. Το γράφω χαριστικά για να μην πληρώνουν τσάμπα σκάουτερς με τόσο περιορισμένο μπατζετ.

sfigga_12
23-05-2022, 01:20
Ο Λι είναι απλά ένας καλός ρολιστας. Το πρόβλημα στο λαγό είναι ότι θα τους πασάρουν σαν τον βασικό τους πλέι μεικερ. Δεν παίζει χρήμα να πάρουν παίχτη επιπέδου. Θα έχουν τον Λι και έναν δεύτερο επιπέδου Σίβα.

sfakianos7
23-05-2022, 14:20
Τον Λι τον πήρανε για να έχουνε να λένε για τις διαιτησίες που θα τον έχουν μονίμως με 4 ή 5 φάουλ. Εδώ είμαστε και θα τα λέμε.

Άγιος Πέτρος
23-05-2022, 14:29
Ο Λι είναι απλά ένας καλός ρολιστας. Το πρόβλημα στο λαγό είναι ότι θα τους πασάρουν σαν τον βασικό τους πλέι μεικερ. Δεν παίζει χρήμα να πάρουν παίχτη επιπέδου. Θα έχουν τον Λι και έναν δεύτερο επιπέδου Σίβα.

ρο-lee-στας εν συντομία

jimy
23-05-2022, 15:48
Το Λι τον παίρνουν γιατί ο Μποχού το μόνο που ξέρει είναι να παίζει μπάσκετ τύπου Λιμόζ. Όποιος περίμενε ότι ο Μποχού θα προσπαθήσει να φτιάξει ομάδα για να παίξει σύγχρονο μπάσκετ και όχι κατς, μάλλον δεν έχει παρακολουθήσει μπάσκετ την τελευταία 15ετία.

sfigga_12
24-05-2022, 00:16
Το Λι τον παίρνουν γιατί ο Μποχού το μόνο που ξέρει είναι να παίζει μπάσκετ τύπου Λιμόζ. Όποιος περίμενε ότι ο Μποχού θα προσπαθήσει να φτιάξει ομάδα για να παίξει σύγχρονο μπάσκετ και όχι κατς, μάλλον δεν έχει παρακολουθήσει μπάσκετ την τελευταία 15ετία.

Δηλαδή ο μποχου από τεχνικός διευθυντής θα γίνει προπονητής? Εγώ νόμιζα ότι θα παίρναν προπονητή το καλοκαίρι. Πάλι σανό τους τάισαν?

Dimaras7
24-05-2022, 00:20
GM ο Μποχού. Θα καθορίσει και τον τρόπο παιχνιδιού. Ο Νράρυλ Μόρι της Δυτικής Όχθης.

Undisputed
24-05-2022, 00:44
Τον Λι τον πήρανε για να έχουνε να λένε για τις διαιτησίες που θα τον έχουν μονίμως με 4 ή 5 φάουλ. Εδώ είμαστε και θα τα λέμε.ή που απλά δεν θα του σφυρίζουν τίποτα..
Δεν ξέρω γτ έχουμε τόση αισιοδοξία ότι έχει ξεφαρεψει ο Φάρος..
Στην Ευρώπη είδαμε 2 χαλαρό 20+ και στην Ελλάδα οι δύο νίκες ήταν στο τσουκου τσουκου

Sent from my IN2023 using Tapatalk

dmy
24-05-2022, 09:27
Βγήκαν δημοσιεύματα ότι έκλεισαν και μητρου λονγκ

Lateralus
24-05-2022, 09:47
Μητρου Λονγκ, Λι ορθολογικες κινήσεις της βαζέλας για να χτυπήσει πρωτάθλημα και να τερματίσει στη 12η θέση σε Ευρωλίγκα

plextis
24-05-2022, 11:25
Ο μόνος στόχος είναι να νικήσουν εμάς, όλες οι κινήσεις θα είναι με στόχο να καταστρέψουν το δικό μας παιχνίδι.

Franco Nakic-29
24-05-2022, 11:28
Και επιστροφή καλάθη θα παίξει σαν σενάριο για αυτούς φέτος το καλοκαίρι.

Red Addiction
24-05-2022, 12:47
Και επιστροφή καλάθη θα παίξει σαν σενάριο για αυτούς φέτος το καλοκαίρι.

Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση επιστροφή Καλάθη.
Πρώτον από όλα δεν θα ταίριαζε καθόλου με τον Πάρις Λι καθώς κανείς από τους δύο δεν έχει καλό σουτ.
Και δεύτερον ακούγεται ότι ο Πάρις Λι συμφώνησε με τον βάζελο επειδή πήρε εγγυήσεις ότι θα έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής.

Με μία πιθανή έλευση του Καλάθη ο χρόνος του Πάρις Λι θα μειωνόταν αρκετά όπως είχε γίνει και με την περίπτωση του Λεκαβίτσιους που πέρασε και δεν ακούμπησε από την βαζέλα καθώς έπαιζε ελάχιστα στην σκιά του Καλάθη.

Franco Nakic-29
24-05-2022, 13:26
Και επιστροφή καλάθη θα παίξει σαν σενάριο για αυτούς φέτος το καλοκαίρι.

Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση επιστροφή Καλάθη.
Πρώτον από όλα δεν θα ταίριαζε καθόλου με τον Πάρις Λι καθώς κανείς από τους δύο δεν έχει καλό σουτ.
Και δεύτερον ακούγεται ότι ο Πάρις Λι συμφώνησε με τον βάζελο επειδή πήρε εγγυήσεις ότι θα έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής.

Με μία πιθανή έλευση του Καλάθη ο χρόνος του Πάρις Λι θα μειωνόταν αρκετά όπως είχε γίνει και με την περίπτωση του Λεκαβίτσιους που πέρασε και δεν ακούμπησε από την βαζέλα καθώς έπαιζε ελάχιστα στην σκιά του Καλάθη.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην κυνηγήσουν καλάθη εφόσον φύγει από μπαρτσελόνα επειδή δώσαν εγγυήσεις στον πάρις λι ή επειδή υπάρχει θέμα με σουτ. Εκτός των άλλων ο καλάθης βαδίζει στα 34, δεν είναι 2018 πια, μια χαρά 20λεπτο θα παίζει ο λι.

isiah
24-05-2022, 13:28
Μην έρθει σε μας ο Καλάθες ....λέω τώρα γω

LFO
24-05-2022, 13:30
Μην έρθει σε μας ο Καλάθες ....λέω τώρα γω


too good to be true



αλλα απο που προκυπτει οτι θα τον αφησει η Μπάρτσα;

Franco Nakic-29
24-05-2022, 13:33
Μην έρθει σε μας ο Καλάθες ....λέω τώρα γω


too good to be true



αλλα απο που προκυπτει οτι θα τον αφησει η Μπάρτσα;

Έχουμε σλούκα, γουόκαπ στον άσσο δεν υπάρχει χώρος για κανένα καλάθη. Σχετικά με μπάρτσα, νομίζω τελειώνει το συμβόλαιό του και φαίνεται ότι θα πάρουν σκούπα μετά την χαμένη ευρωλίγκα.

rakos
24-05-2022, 13:48
3 χρόνια είχε υπογράψει άρα έχει ένα χρόνο ακόμα ο Καλαθης

sfigga_12
24-05-2022, 13:49
Μήτρου Λονγκ με διαβατήριο καλή κίνηση για λαγό . Μήτρου Λονγκ χωρίς διαβατήριο κακή κίνηση.

sfakianos7
24-05-2022, 14:12
Τον Λι τον πήρανε για να έχουνε να λένε για τις διαιτησίες που θα τον έχουν μονίμως με 4 ή 5 φάουλ. Εδώ είμαστε και θα τα λέμε.ή που απλά δεν θα του σφυρίζουν τίποτα..
Δεν ξέρω γτ έχουμε τόση αισιοδοξία ότι έχει ξεφαρεψει ο Φάρος..
Στην Ευρώπη είδαμε 2 χαλαρό 20+ και στην Ελλάδα οι δύο νίκες ήταν στο τσουκου τσουκου

Sent from my IN2023 using Tapatalk

Για ευρωλίγκα υπονοούσα γιατί ΔΕΝ έχει ξεφαρέψει ο φάρος

isiah
24-05-2022, 15:03
Μην έρθει σε μας ο Καλάθες ....λέω τώρα γω


too good to be true



αλλα απο που προκυπτει οτι θα τον αφησει η Μπάρτσα;

Είχε υπογράψει για 2+1 θαρρώ και θέλουν να φέρουν πίσω τον Σατοράνσκυ. Α δούμε

mixalis
25-05-2022, 11:45
Μην έρθει σε μας ο Καλάθες ....λέω τώρα γω

too good to be true

αλλα απο που προκυπτει οτι θα τον αφησει η Μπάρτσα;

Είχε υπογράψει για 2+1 θαρρώ και θέλουν να φέρουν πίσω τον Σατοράνσκυ. Α δούμε

Kλειστό τριετές έχει υπογράψει. Αν ήταν 2+1, θα έκανε παρέα με το Σλούκα, διότι αυτή την πρόταση είχε από τους Αγγελόπουλους και την είχε απορρίψει.

kseplenhs
31-05-2022, 09:21
https://www.gazzetta.gr/basketball/2121546/o-nelson-ekopse-mpasket-kai-asholeitai-me-emporio-kannabis

αδιάφορη είδηση κατά τη γνώμη μου και δεν την έβαλα γι'αυτό.

Με αφορμή τη φωτογραφία, οι πρωταθλήτριες ομάδες δεν έχουν χρυσό περίγραμμα στους αριθμούς της φανέλας;
Πήρε ο βάζελος την ευρωλίγκα του 2014 και δεν το πήραμε είδηση;
Όχι τιποτ'άλλο, μπορεί σε μερικά χρόνια,με αφορμή αυτή τη φωτό να έχουν προσθέσει άλλον ένα τίτλο στη συλλογική ιστορία.

υ.γ. Εξαιρετικά αστεία περίπτωση αυτός ο παίχτης και ειδικά το αβαντάρισμα που είχε φάει από τον γελοίο τον χουπφέλλας που τον παρουσίαζε σαν πυρηνικό όπλο. Γκαρντ χωρίς σουτ,ταχύτητα,ντρίμπλα,πάσα αλλά "πόσταρε στο ζωγραφιστό".Τι πιο σύνηθες για έναν γκαρντ .Τι παπά έχουν φάει οι βάζελοι στην τρακοεποχή,δεν περιγράφεται...

Eleni7
20-06-2022, 19:58
Σοβαρά τώρα, 300 ευρώ το πιο φτηνό (συνδεσμιακό) διαρκείας έβγαλε η Κούλα; Και στις κεντρικές θύρες φτάνουν μέχρι 1200 ευρώ; Πέταλο στο Καραϊσκάκη στα 195 (στα 175 για τους περσινούς), για την Κούλα στα 400 ευρώ. Και όλα αυτά με 0 ευρωπαϊκά παιχνίδια για να βλέπεις τον Μάνταλο. Το Emirates είναι; Και μάλιστα σε τέτοιες εποχές που από το φθινόπωρο θα κόβουν το ρεύμα σε σπίτια. Αλλά ναι, είναι διαφορετικό να είσαι Κούλα.

sfigga_12
20-06-2022, 21:36
Σοβαρά τώρα, 300 ευρώ το πιο φτηνό (συνδεσμιακό) διαρκείας έβγαλε η Κούλα; Και στις κεντρικές θύρες φτάνουν μέχρι 1200 ευρώ; Πέταλο στο Καραϊσκάκη στα 195 (στα 175 για τους περσινούς), για την Κούλα στα 400 ευρώ. Και όλα αυτά με 0 ευρωπαϊκά παιχνίδια για να βλέπεις τον Μάνταλο. Το Emirates είναι; Και μάλιστα σε τέτοιες εποχές που από το φθινόπωρο θα κόβουν το ρεύμα σε σπίτια. Αλλά ναι, είναι διαφορετικό να είσαι Κούλα.

Είναι η λεγόμενη αρπαχτη. Σου λένε από την καύλα τους να μπούν στο νέο γήπεδο θα τα σταξουν. Μεγάλος λαδεμπορας ο τίγρης.

Darkling
20-06-2022, 21:48
Καλά τους κάνει.

Achilles
20-06-2022, 21:55
πιο φτηνα να πας στην αγια σοφια την οριτζιναλ , παρα να παρεις διαρκειας στην αγια σοφια με την φλωριτζιναλ .

iliasp87
20-06-2022, 22:46
Κάπως πρέπει να βγουν τα έξοδα για τα γήπεδο που δεν κάνανε

Darkling
20-06-2022, 23:45
Αυτός δεν είναι εν τω μεταξύ που θα έφτιαχνε το γήπεδο και θα έφευγε, ικανοποιημένος για την χαρά που έδωσε στην αεκ του?

Mits
21-06-2022, 00:22
Εγω τον παραδεχομαι.
Τους εβαλε να το λενε αγια σοφια ενω θα λεγεται οπαπ αρενα.Το φτιαχνει με χρηματοδοτηση απο ολους μας και τους εχει πεισει οτι το γηπεδο θ ανηκει στην Κουλα ενω στην πραγματικοτητα ολα τα κερδη και φυσικα το μελλοντικο νοικι πανε στην εταιρεια του.
Και φυσικα η επανοδος που τους εχει πεισει οτι ενδιαφερθηκε για προεδρος μετα τον υποβιβασμο και τους ειχε ολους να παρακαλανε να πεσουν στην Γ για να μην πληρωνει και χρεη.

sfigga_12
21-06-2022, 00:52
Εγω τον παραδεχομαι.
Τους εβαλε να το λενε αγια σοφια ενω θα λεγεται οπαπ αρενα.Το φτιαχνει με χρηματοδοτηση απο ολους μας και τους εχει πεισει οτι το γηπεδο θ ανηκει στην Κουλα ενω στην πραγματικοτητα ολα τα κερδη και φυσικα το μελλοντικο νοικι πανε στην εταιρεια του.
Και φυσικα η επανοδος που τους εχει πεισει οτι ενδιαφερθηκε για προεδρος μετα τον υποβιβασμο και τους ειχε ολους να παρακαλανε να πεσουν στην Γ για να μην πληρωνει και χρεη.

Ξεχνάς και το άλλο. Την χρονιά που μπήκαν ομίλους Τσάμπιονς λιγκ και πήραν 30.000.000 από τα οποία δεν ξοδεύτηκε δραχμή για μεταγραφές με την πρόφαση ότι θα μπουν για το νέο γήπεδο.

Παίζει να μην έχει ξαναυπαρξει πιο καβουριας πρόεδρος ομάδας. Ο καραφλουζος μπροστά του ειναι μέγα σπάταλος.

Darkling
21-06-2022, 01:21
αυτο δεν ειναι καβουρια ειναι οριακα απατη αλλα ας προσεχαν οταν λεγανε καλυτερα που θα παιζουν με την Τριγλια Ραφηνας.

και ουτε και πρωταθλημα θα παιρνε αν δεν εβγαζε ο αλλος τα γκανια

plextis
21-06-2022, 13:31
ΑΕΚ που θελανε και EL, από συνέντευξη Λιωλιου:
"Από την άλλη υπήρχε η ΑΕΚ που είδαμε ότι δεν πήγαινε καν στην FIBA. Ρωτάγαμε, στέλναμε επιστολή στον ΕΣΑΚΕ να λεμε "ελατε να βοηθήσουμε". Πουθενά, δεν ήρθε ποτέ. Ρωτάγαμε την FIBA μέχρι 30 του μηνός, Είχε 21 ban. Κανένας διακανονισμός."

Φεσώσανε όλο τον κόσμο και κάνουν την πάπια, γιατί είναι αλλιώς να έισαι αεκ χαχαχα

rakos
21-06-2022, 13:45
Η πλάκα είναι που έχουν πάρει γραμμή όλοι οι γελοίοι χανουμορεπορτερς στα ράδια και λένε ότι πλέον έχουν την ΕΟΚ οι Αγγελόπουλοι και κάνουν ότι θελουν

Μέχρι και ο γελοίος ο Μιαούλης που το παίζει χαμηλών τόνων ψέλλιζε κάτι πιπες ότι φέτος ευνοούνταν ο Ολυμπιακός απ τη διαιτησία, ναι βρε μαλακά τον ευνοούσαν για να ρίχνει 100αρες σε κάθε ματς

Γαμα τους Λιολιο, πραγματική απόλαυση

Άγιος Πέτρος
21-06-2022, 13:58
Η ΑΕΚ BC είναι η μοναδική ομάδα στην Ελλάδα, που έχει τακτοποιήσει πλήρως τις υποχρεώσεις της προς το Δημόσιο, έχει επενδύσει πάνω από 10.000.000 ευρώ τα τελευταία τρία χρόνια

DCS7
21-06-2022, 14:03
"Ναι, και επίσης είναι η μοναδική ομάδα που φέρνει επίσημους ευρωπαικους τίτλους τα τελευταία χρόνια"

Darkling
21-06-2022, 14:09
Η πλάκα είναι που έχουν πάρει γραμμή όλοι οι γελοίοι χανουμορεπορτερς στα ράδια και λένε ότι πλέον έχουν την ΕΟΚ οι Αγγελόπουλοι και κάνουν ότι θελουν

Μέχρι και ο γελοίος ο Μιαούλης που το παίζει χαμηλών τόνων ψέλλιζε κάτι πιπες ότι φέτος ευνοούνταν ο Ολυμπιακός απ τη διαιτησία, ναι βρε μαλακά τον ευνοούσαν για να ρίχνει 100αρες σε κάθε ματς

Γαμα τους Λιολιο, πραγματική απόλαυση


Μιαουλης 15 χρονια χαμηλων τονων, αν υπαρχουν ηχητικα απ την μερα που ο Σπορφμ περασε στον Αλαφουζο, καταλαβαινεις.
δεν ξανακουσα σπορφμ απο εκεινη την εποχη γενικα απλα λεμε.

jimy
21-06-2022, 14:40
Αν μου άρεσε πάντως κάτι, είναι ότι ο Λιόλιος απάντησε αρκετά δυναμικά στις αλητείες του Τράκη. Η μόνη περίπτωση να έρθει τούμπα η κατάσταση στο μπάσκετ, είναι να αρχίσουν πάλι οι ομορφιές στην ΕΟΚ. Το περιβάλλον θα γίνει σαφώς τοξικό λόγω επιστροφής Τράκη. Το ζήτημα είναι να του κόψουν το βήχα και να καταλάβει ότι όσο και να φωνάζει, δε θα γυρίσουμε σε εποχές Μαμ-Ρα. Απλώς θα κάνει θόρυβο. Θα δούμε βέβαια πόσο θα αντέξει ο Λιόλιος.

DCS7
21-06-2022, 15:04
Κάποιες φορές μεγενθυνουμε την πραγματική δύναμη του τρακη. Ένα τσογλανι είναι που κάνει τσογλανιες εκεί που τον παίρνει. Ο Λιόλιος έβαλε υποψηφιότητα με τρακη πρόεδρο ακόμα άρα ουτε ανηξερος είναι, ούτε πέφτει από κάποιο συννεφάκι. Επιλέγει την σύγκρουση αλλιώς απλά δεν θα έδινε σημασία στα λόγια του και θα έλεγε γενικότητες. Τώρα ότι θα απειλεί ζωές ο τρακης, ότι θα βάζει γκαζακια στις πόρτες ξέρω γω και θα τσιμεντωνει διαιτητές και παράγοντες τα θεωρώ μεγάλη υπερβολή. Ακόμα και να τα κάνει όμως, από την στιγμή που έχει ήδη στοχοποιήσει άτομα θα είναι και ο πρώτος ύποπτος. Και δεν είναι δύσκολο να σπάσει κάποιος υποτακτικός και να βγουν τα πάντα στην φόρα. Άσε που αν πάνε στα άκρα το θέμα θα στείλει ο Λιόλιος τον Σκινδηλια να καθαρίσει, με αυτά δεν παίζουμε.

Salamandras
21-06-2022, 15:37
Κάποιες φορές μεγενθυνουμε την πραγματική δύναμη του τρακη. Ένα τσογλανι είναι που κάνει τσογλανιες εκεί που τον παίρνει. Ο Λιόλιος έβαλε υποψηφιότητα με τρακη πρόεδρο ακόμα άρα ουτε ανηξερος είναι, ούτε πέφτει από κάποιο συννεφάκι. Επιλέγει την σύγκρουση αλλιώς απλά δεν θα έδινε σημασία στα λόγια του και θα έλεγε γενικότητες. Τώρα ότι θα απειλεί ζωές ο τρακης, ότι θα βάζει γκαζακια στις πόρτες ξέρω γω και θα τσιμεντωνει διαιτητές και παράγοντες τα θεωρώ μεγάλη υπερβολή. Ακόμα και να τα κάνει όμως, από την στιγμή που έχει ήδη στοχοποιήσει άτομα θα είναι και ο πρώτος ύποπτος. Και δεν είναι δύσκολο να σπάσει κάποιος υποτακτικός και να βγουν τα πάντα στην φόρα. Άσε που αν πάνε στα άκρα το θέμα θα στείλει ο Λιόλιος τον Σκινδηλια να καθαρίσει, με αυτά δεν παίζουμε.

Αν όντως ήταν τόσο ισχυρός όσο θέλει οι άλλοι να νομίζουν, δεν θα κρύβονταν φέτος, βγάζοντας τους αυτοφοράκηδες μπροστά.

jimy
21-06-2022, 16:12
Το Δ. Γιαννακόπουλο τυχαίνει να τον γνωρίζει κάποιος πολύ καλός φίλος. Εϊχαν συνεργασία επαγγελματική - παραδόξως χωρίς προβλήματα. Δεν είναι τόσο ηλίθιος ώστε να τσιμεντώσει διαιτητές ή παράγοντες. Θα προσπαθήσει να κερδίσει χώρο μέσα από συνεχείς επιθέσεις στην ΕΟΚ, θα επιχειρήσει να επιβάλει ένα τοξικό κλίμα που θα δηλητηριάζει την αγωνιστική δράση και γενικώς μέσα από την ανακατωσούρα να καθιερώσει ένα άτυπο προβάδισμα στα εξωαγωνιστικά ζητήματα. 50-50 δε θα δεχθεί επ' ουδενί, ούτε καν 55-45 υπέρ του. Το έχει δηλώσει άλλωστε. Γι' αυτό θεωρώ ότι η στάση της ΕΟΚ και του Λιόλιου θα είναι καθοριστική. Αν τον αγνοεί και τον αφήνει απλώς να γίνεται ρόμπα - ή ακόμη καλύτερα του απαντά αποφασιστικά- έχει καλώς. Αν όχι, μετά από 1-2 χρόνια θα είμαστε πάλι σε μια άκρως τοξική ατμόσφαιρα που θα υποδαυλίζεται από το σύστημα των δημοσιολόγων που τον στηρίζουν.

Στο οικονομικό κομμάτι δεν έχουμε να συζητήσουμε κάτι. Όσοι πιστεύουν -βάζελοι κυρίως- ότι θα βάζει 15 και 20 εκάτομμύρια μπάτζετ κι ονειρεύονται ρόστερ με Καντέρ, Τζέιμς, Μπέικον, Καλάθη, Χεζόνια και 11ο παίχτη το Νέντοβιτς, ας ξυπνήσουν, γιατί το όνειρο θα μετατραπεί σύντομα σε εφιάλτη.

DCS7
21-06-2022, 20:28
Ο Βαγγέλης Λιόλιος παραχώρησε συνέντευξη Τύπου όπου αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στο θέμα της αδειοδότησης, επαναλαμβάνοντας πως στόχος του είναι να τηρηθεί η νομιμότητα και εξηγώντας πως οι τέσσερις ομάδες που δεν έχουν πάρει άδεια (σ.σ. μεταξύ αυτών η ΑΕΚ) θα έχουν προτεραιότητα για τις wild cards, εφόσον τηρηθεί η διαφάνεια.

Από την πλευρά της, η ΚΑΕ ΑΕΚ απάντησε στον διοικητικό ηγέτη της ΕΟΚ, θέτοντας μια σειρά από ερωτήματα, εξηγώντας πως η νομική υπηρεσία της ?Ένωσης? θα προβεί στις νόμιμες ενέργειες.

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ
?Με κατάπληξη, η Διοίκηση της ΑΕΚ ΒC, παρακολούθησε/άκουσε τη συνέντευξη Τύπου, που παραχώρησε σήμερα (21/06) ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.

Υποβάλλουμε προς τον Πρόεδρο της ΕΟΚ, στον οποίο ουδέποτε είχαμε αναφερθεί στις τελευταίες ανακοινώσεις μας και για τις οποίες μας εγκαλεί τα κάτωθι ερωτήματα:

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό, η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που πληρώνει ένα σκασμό λεφτά για να διοργανώσει δύο διεθνείς διοργανώσεις στη χώρα, με απόλυτη επιτυχία, βάζοντας περισσότερα από 2,5 εκατομμύρια ευρώ;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που ξόδεψε ένα εκατομμύριο ευρώ για τη δημιουργία της ταινίας ?1968?, πρωτοφανές γεγονός στα πανευρωπαϊκά χρονικά και η οποία προβάλλει τη χώρα μας και τον Έλληνα αθλητή, αλλά και τη δύναμη και τη φλόγα του Έλληνα της προσφυγιάς, και έχει αποσπάσει δεκάδες βραβεία σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, η ομάδα της οποίας έφερε τα τελευταία διεθνή τρόπαια της Ελλάδας στη χώρα;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, και όχι ο διχασμός... που η Ευρωλίγκα προκάλεσε και στην οποία ο Πρόεδρος της ΕΟΚ, που αυτοπροσδιορίστηκε θεματοφύλακας του ελληνικού μπάσκετ, συμμετείχε μέχρι πριν από μερικούς μήνες ως ιδιοκτήτης ΚΑΕ που μετέχει στο Eurocup, ενώ εμείς πρεσβεύουμε σταθερά την αξιοκρατία και την ισονομία, που εξασφαλίζουν τα εθνικά πρωταθλήματα μέσω της βαθμολογικής κατάταξης;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που πλήρωσε πάνω από 10 εκατομμύρια, όπως έχουμε ξαναγράψει, μόνο τα τελευταία χρόνια της υγειονομικής και οικονομικής κρίσης, και όχι εκείνοι, που πληρώνονται από το Κράτος, δηλαδή από τις επιχορηγήσεις, δηλαδή από την τσέπη του Έλληνα φορολογούμενου;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που ζήτησε πλήρη διαφάνεια και έδειξε καλές προθέσεις και εξέδωσε και συγχαρητήρια ανακοίνωση και για πράξεις της ΕΟΚ και για τη διαιτησία (βλέπε ημιτελικός Κυπέλλου) όταν έπρεπε, και όχι εκείνοι, που ήρθαν να τα αλλάξουν όλα, αλλά εμμένουν σε πρακτικές του παρελθόντος, με διαιτητάρχη πατέρα ?εν ενεργεία? διαιτητή στη Basket League;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, η οποία μετατρέπει σε Παλάτι του Μπάσκετ ένα εγκαταλελειμμένο πρώην Ολυμπιακό Ακίνητο και στο οποίο ήταν τιμή μας, που αγωνίστηκε τον περασμένο Χειμώνα η Εθνική μας ομάδα με αντίπαλο την Τουρκία;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, και δεν τη δυσφημεί εκείνος, που κατά τα άλλα με ?σημαία? του την ενότητα, πραγματοποιεί ωμή παρέμβαση στα του ΕΣΑΚΕ, με όλα όσα δήλωσε σήμερα, ενώ κατά τα άλλα δήλωσε απλός παρατηρητής; Κι αφού είναι απλός παρατητηρής γιατί ασχολείται με διαδικασίες, που αφορούν στον ΕΣΑΚΕ;

Ενημερώνουμε, τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας μας, ότι δεν κάνουμε πίσω. Ακολουθούμε σταθερά το δρόμο της νομιμότητας, όπως αυτός χαράχτηκε μέσω των προβλεπόμενων διαδικασιών.


XAXAXAXAXAXAXA lol. Δλδ αφού φτιάξαμε ταινία και πήραμε τσουλου + διηπειρωτικό ας φαμε 100 μπάν ολοι η Ευρώπη τώρα μας σέβεται. Ρε είναι σοβαροι στην κουλα; Αμ το άλλο; Οσοι παίζουν γιουροκαπ και γιουρολιγκ δλδ σε μη αναγνωρισμένες διοργανώσεις (συμφωνα με την κουλα) ξεφτιλίζουν την χώρα. Ρε σοβαρευτείτε λίγο εκει στην κουλα, αυτά ουτε ο τράκης δεν τα λέει....

Salamandras
21-06-2022, 21:31
Ο Βαγγέλης Λιόλιος παραχώρησε συνέντευξη Τύπου όπου αναφέρθηκε μεταξύ άλλων στο θέμα της αδειοδότησης, επαναλαμβάνοντας πως στόχος του είναι να τηρηθεί η νομιμότητα και εξηγώντας πως οι τέσσερις ομάδες που δεν έχουν πάρει άδεια (σ.σ. μεταξύ αυτών η ΑΕΚ) θα έχουν προτεραιότητα για τις wild cards, εφόσον τηρηθεί η διαφάνεια.

Από την πλευρά της, η ΚΑΕ ΑΕΚ απάντησε στον διοικητικό ηγέτη της ΕΟΚ, θέτοντας μια σειρά από ερωτήματα, εξηγώντας πως η νομική υπηρεσία της ?Ένωσης? θα προβεί στις νόμιμες ενέργειες.

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ ΑΕΚ
?Με κατάπληξη, η Διοίκηση της ΑΕΚ ΒC, παρακολούθησε/άκουσε τη συνέντευξη Τύπου, που παραχώρησε σήμερα (21/06) ο Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.

Υποβάλλουμε προς τον Πρόεδρο της ΕΟΚ, στον οποίο ουδέποτε είχαμε αναφερθεί στις τελευταίες ανακοινώσεις μας και για τις οποίες μας εγκαλεί τα κάτωθι ερωτήματα:

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό, η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που πληρώνει ένα σκασμό λεφτά για να διοργανώσει δύο διεθνείς διοργανώσεις στη χώρα, με απόλυτη επιτυχία, βάζοντας περισσότερα από 2,5 εκατομμύρια ευρώ;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που ξόδεψε ένα εκατομμύριο ευρώ για τη δημιουργία της ταινίας ?1968?, πρωτοφανές γεγονός στα πανευρωπαϊκά χρονικά και η οποία προβάλλει τη χώρα μας και τον Έλληνα αθλητή, αλλά και τη δύναμη και τη φλόγα του Έλληνα της προσφυγιάς, και έχει αποσπάσει δεκάδες βραβεία σε όλα τα μήκη και πλάτη του κόσμου;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, η ομάδα της οποίας έφερε τα τελευταία διεθνή τρόπαια της Ελλάδας στη χώρα;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, και όχι ο διχασμός... που η Ευρωλίγκα προκάλεσε και στην οποία ο Πρόεδρος της ΕΟΚ, που αυτοπροσδιορίστηκε θεματοφύλακας του ελληνικού μπάσκετ, συμμετείχε μέχρι πριν από μερικούς μήνες ως ιδιοκτήτης ΚΑΕ που μετέχει στο Eurocup, ενώ εμείς πρεσβεύουμε σταθερά την αξιοκρατία και την ισονομία, που εξασφαλίζουν τα εθνικά πρωταθλήματα μέσω της βαθμολογικής κατάταξης;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που πλήρωσε πάνω από 10 εκατομμύρια, όπως έχουμε ξαναγράψει, μόνο τα τελευταία χρόνια της υγειονομικής και οικονομικής κρίσης, και όχι εκείνοι, που πληρώνονται από το Κράτος, δηλαδή από τις επιχορηγήσεις, δηλαδή από την τσέπη του Έλληνα φορολογούμενου;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, που ζήτησε πλήρη διαφάνεια και έδειξε καλές προθέσεις και εξέδωσε και συγχαρητήρια ανακοίνωση και για πράξεις της ΕΟΚ και για τη διαιτησία (βλέπε ημιτελικός Κυπέλλου) όταν έπρεπε, και όχι εκείνοι, που ήρθαν να τα αλλάξουν όλα, αλλά εμμένουν σε πρακτικές του παρελθόντος, με διαιτητάρχη πατέρα ?εν ενεργεία? διαιτητή στη Basket League;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, η οποία μετατρέπει σε Παλάτι του Μπάσκετ ένα εγκαταλελειμμένο πρώην Ολυμπιακό Ακίνητο και στο οποίο ήταν τιμή μας, που αγωνίστηκε τον περασμένο Χειμώνα η Εθνική μας ομάδα με αντίπαλο την Τουρκία;

Ξεφτιλίζει τη χώρα στο εξωτερικό η Διοίκηση της ΚΑΕ ΑΕΚ, και δεν τη δυσφημεί εκείνος, που κατά τα άλλα με ?σημαία? του την ενότητα, πραγματοποιεί ωμή παρέμβαση στα του ΕΣΑΚΕ, με όλα όσα δήλωσε σήμερα, ενώ κατά τα άλλα δήλωσε απλός παρατηρητής; Κι αφού είναι απλός παρατητηρής γιατί ασχολείται με διαδικασίες, που αφορούν στον ΕΣΑΚΕ;

Ενημερώνουμε, τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας μας, ότι δεν κάνουμε πίσω. Ακολουθούμε σταθερά το δρόμο της νομιμότητας, όπως αυτός χαράχτηκε μέσω των προβλεπόμενων διαδικασιών.


XAXAXAXAXAXAXA lol. Δλδ αφού φτιάξαμε ταινία και πήραμε τσουλου + διηπειρωτικό ας φαμε 100 μπάν ολοι η Ευρώπη τώρα μας σέβεται. Ρε είναι σοβαροι στην κουλα; Αμ το άλλο; Οσοι παίζουν γιουροκαπ και γιουρολιγκ δλδ σε μη αναγνωρισμένες διοργανώσεις (συμφωνα με την κουλα) ξεφτιλίζουν την χώρα. Ρε σοβαρευτείτε λίγο εκει στην κουλα, αυτά ουτε ο τράκης δεν τα λέει....

Να θέλουν να πληρωθούν οι καλαθοσφαιριστές της Ενώσεως, τα συμφωνημένα, αντί να αγωνίζονται για τη ΔΟΞΑ της ΑΕΚ, της ΧΩΡΑΣ αλλά και του ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΙΔΟΥΣ; ΝΤΡΟΠΗΣΣΣΣΣΣΣ

Achilles
21-06-2022, 21:49
ωραια ανακοινωση η καε αεκ , σε στυλ εκπομπης σιας λιαροπουλου . τι να πουν και αυτοι , πανε και πεφτουν σε παικτες-τυχοδιωκτες που κυνηγανε μονο την κονομα και δεν μπορουν να εκτιμησουν τα υψηλα νοηματα του κινηματογραφου , οπως αυτα εκφραζονται στο 1968 με τον αντωνη τον καφετζοπουλο και τον αντωνη τον αντωνιου .

Darkling
21-06-2022, 21:55
Δηλαδη για να καταλαβω (οχι οτι δεν το ξεραμε), η αεκ μας αγωνιζεται και μαχεται εναντια στην κακη Ευρωλιγκα για τις ευρωπαικες διοργανωσεις στις οποιες πρεπει να ρθει ο προεδρος της να σκασει 2.500.000 ευρω για να γινει το φ4?

pl@yer
21-06-2022, 23:53
Μα έβγαλαν ταινία.

DCS7
21-06-2022, 23:57
κοροιδευετε ρε μαλάκες την ομάδα που προβάλλει τη χώρα μας και τον Έλληνα αθλητή, αλλά και τη δύναμη και τη φλόγα του Έλληνα της προσφυγιάς; Αυτοι οι νεολαίοι δεν σέβονται πια τίποτα, για την μαγκούρα είναι όλοι τους.

redglove
22-06-2022, 00:10
Αυτός ο Αγγελόπουλος είναι ο ορισμός του μάγκα Ελληνάρα που κάνει χίλιες δύο κομπίνες (να μας πει γιατί έγινε δύο φορές ψηφοφορία για το Final8 του BCL στην Αθήνα), πουλάει φαίνεσθαι (ταινία) ενώ αν τον γυρίσεις ανάποδα θα πέσουν μόνο λογαριασμοί από χρωστούμενα και αρχίζει να φωνάζει όταν κάποιος πάει να του χαλάσει την μανέστρα.

Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ!

redglove
22-06-2022, 09:23
ΑΠΟΛΑΥΣΗ

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/288475342_429511485449721_2754148617851987407_n.pn g?stp=dst-png_s720x720&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=DssuoaLU-GYAX_nSdv9&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=03_AVLxm-EWUSJNEU0WEmVZrz8Maj0oPdkKdJiaJFq5417c4Q&oe=62D8C484

kseplenhs
22-06-2022, 09:36
Εγώ πιστεύω πως χρωστάει και στους συντελεστές της ταινίας.

plextis
22-06-2022, 10:08
Μα και αυτοί οι ξένοι να θέλουν τα λεφτά τους και να πάνε στη ΦΙΜΠΑ; δεν κατάλαβαν οτι ήταν τιμή τους που αγωνιστήκανε στο ΑΕΚ; ας δούνε την ταινία και θα τα ξεχάσουν όλα

Chrisk7
22-06-2022, 10:59
ΑΠΟΛΑΥΣΗ

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/288475342_429511485449721_2754148617851987407_n.pn g?stp=dst-png_s720x720&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=DssuoaLU-GYAX_nSdv9&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=03_AVLxm-EWUSJNEU0WEmVZrz8Maj0oPdkKdJiaJFq5417c4Q&oe=62D8C484

ναι υπαρχει, να γελαμε με τα χαλια σας

rakos
22-06-2022, 11:51
ΑΠΟΛΑΥΣΗ

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/288475342_429511485449721_2754148617851987407_n.pn g?stp=dst-png_s720x720&_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=aee45a&_nc_ohc=DssuoaLU-GYAX_nSdv9&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_ht=scontent.xx&oh=03_AVLxm-EWUSJNEU0WEmVZrz8Maj0oPdkKdJiaJFq5417c4Q&oe=62D8C484

Αυτό στη φώτο ειναι η είσοδος της ΑγιαΣοφιας ή κάποιου νεότευκτου προποτζιδικου;

Τι κιτσαρια ειναι αυτή ρε, ξεπέρασε τον εαυτό του ο τιγρης

Darkling
22-06-2022, 12:14
Να περασει, δεν υιοθετουμε.





https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/288228301_10160292546448454_3789185550245956230_n. jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=gVmvf9OaZhsAX8YXKUj&tn=aF3hfKtiAjlqTe4K&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=00_AT-3kqv4ltwpfpPHjoMEUOJZY3PJqJz35863mPaQT7A9UQ&oe=62B7696E

dio
22-06-2022, 13:24
https://i.imgur.com/sgOtjsm.png

Γιατί τσιγκουνιές ρε παιδιά;

Darkling
22-06-2022, 15:48
Πως λεμε για την εκφραση "θελουν 2 μπαλες μονοι τους", με Τζειμς-Νεντοβιτς θελουν 2 ομαδες μονοι τους.

Franco Nakic-29
22-06-2022, 15:52
https://i.imgur.com/ZlM2uuw.png

Lateralus
22-06-2022, 15:54
Δε πάει καλά ο κόσμος

redglove
23-06-2022, 00:43
Τέρμα μαλάκας.

spartan
23-06-2022, 00:50
https://i.imgur.com/sgOtjsm.png

Γιατί τσιγκουνιές ρε παιδιά;

Εδω λέει κοψανε την μεταγραφη του ερτελ,λογω κακου χαρακτηρα
Ε ρε σανο που τους πουλανε τα τρακοπαιδα του τουιτερ

kseplenhs
23-06-2022, 08:29
Πάντως ο λαλάκης κατάφερε να καταστρέψει και το σόι του.Όποιος έστω έχει συγγένεια μαζί του είναι ανεπιθύμητος από όλους. Θέλει προσπάθεια να είσαι απλά αντιολυμπιακός αλλά να μην σε γουστάρει κανείς.

Τώρα βέβαια κάνει κρα η δουλειά πως διέρρευσε το όνομα του παπαθεοδώρου για να πάρουν άλλον προπονητή χωρίς αντιδράσεις. Αλλά και πάλι έχει πλάκα να χρησιμοποιείς την καθολική αντιπάθεια του ίδιου σου του υπαλλήλου για να περάσεις το δικό σου.

Darkling
23-06-2022, 09:30
Μου αρεσει να πιστευω οτι πχ ο λαλακης αν ποτε τελειωσει το σδνα δεν θα βρει δουλεια αλλα δυστυχως η ζωη δεν εχει αποδειξει οτι ισχυει αυτο

kseplenhs
23-06-2022, 10:30
Μου αρεσει να πιστευω οτι πχ ο λαλακης αν ποτε τελειωσει το σδνα δεν θα βρει δουλεια αλλα δυστυχως η ζωη δεν εχει αποδειξει οτι ισχυει αυτο

Δεν ήταν ποτέ αυτόφωτη κατάσταση οι ΑΡΔ. Ούτε και θα εξαλειφθεί ποτέ η καφρίλα στους κόλπους τους. Πάντα θα υπάρχει κάποιος να βουτήξει στα έγκατα της καφρίλας αρκεί να διαλέξει το εκάστοτε αφεντικό να ακολουθήσει τέτοια γραμμή.

Αλλά γελάω που ότι σχετίζεται με λαλάκη είναι δυσφημιστικό ακόμα και από αυτούς που υποστηρίζει. Βέβαια οι συγγενείς συνήθως δεν φταίνε. Ας αλλάξουν επίθετο, δεν ξέρω...

dio
26-06-2022, 20:39
Τι έγραψε για τη Γαλλική ομοσπονδία ο Φιλέρης και θίχτηκαν οι βάζελοι;

Άγιος Πέτρος
26-06-2022, 21:21
Τι έγραψε;

Darkling
26-06-2022, 21:24
εσυ την ξερεις την απαντηση?

Achilles
26-06-2022, 21:54
εγραψε μεσες-ακρες οτι "εβγαλαν την μπεμπελη στο αστρομπαλ διοτι δεν ειχε κλιματισμο (γκουχ γκουχ)" και του την επεσαν στα σχολια τα τρακοσκυλα και οι φανς του παπαπετρου .
ενταξει δεν ηταν και τοσο προσβλητικο σχολιο , απλα εχουν νευρακια οι αλλοι λογω σκουπας . προσβλητικο θα ηταν αν εγραφε πχ οτι οι οπαδοι της βιλερμπαν τραγουδουσαν :
"βαλτε στο τερμα το κλιματιστικο , σημερα γαμαμε την as την monaco"
(καταδικαζω τετοιες χυδαιοτητες εννοειται)

dio
27-06-2022, 09:19
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ αχα

damianos
28-06-2022, 15:22
Έχω πραγματικά απορία ποιον προπονητη θα πάρει ο βαζελος. Πιστεύω ότι το παλεύει για πασκουαλ.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sfigga_12
28-06-2022, 18:20
Έχω πραγματικά απορία ποιον προπονητη θα πάρει ο βαζελος. Πιστεύω ότι το παλεύει για πασκουαλ.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε νομίζω. Από Μακάμπι ζήτησε 3.000.000 buy out για Πασκουάλ η Ζενίτ. Ο Μάνος ανανέωσε για αλλά 2 χρόνια με Ζενίτ. Από ότι ακούγεται πρώτες επιλογές ειναι Τρίνκερι και Περασοβιτς και τρίτη ο ραντονιτς.

redglove
28-06-2022, 19:59
Εγώ πιστεύω πάει για Πόποβιτς, γι'αυτό αργεί.

redglove
28-06-2022, 23:18
Κλείνουν τον Καλαϊτζάκη λέει.

Lateralus
28-06-2022, 23:40
Κλείνουν το Σέρβο Σφαιρόπουλο, Καλαθη και Καλαιτζακη.

Sot_7
29-06-2022, 00:09
2 παρατηρήσεις:

Τρακης με Σέρβο προπονητή (τζορτζεβιτς, μελιτζάνας)

Ραντονιτς εκτος Σερβίας (Μπάγερν Μονάχου)

Καλά θα πάει αυτό

redglove
29-06-2022, 00:25
Ο Ράντονιτς είναι από τις καλύτερες κινήσεις που θα μπορούσαν να κάνουν, τί να λέμε τώρα;

Ξύλο, άμυνα, ΟΑΚΑ και μπόνους στην Ελλάδα οι γκρι και ό,τι βγει και όπου πάει.

Achilles
29-06-2022, 00:52
μια χαρα η κινηση αυτη . στην χειροτερη θα νικαμε μια ομαδα με κανονικο προπονητη μπασκετ και οχι τον βοβορα , στην καλυτερη ο γαυρος ντεγιαν θα τους διαλυσει απο μεσα και θα αναλαβει εκτακτως ο αναργυρος .

τωρα για ραντονιτς ναι μεν πηγαινει απο μια ομαδα λιγο χειροτερη απο επιπεδο 8αδας σε μια ομαδα που εκανε ντεμαραζ για να ξεκολλησει απο τον πατο της ευρωλιγκας , αλλα δεν παει για μεγαλα πραγματα ο ερυθρος φετος , ηδη την εκαναν νταβιντοβατς (τσσκα), καλινιτς (μπαρτσα ?) . προσωπικη αποψη θα ειναι αξιοπρεπης με εμφαση στο πρωταθλημα οπως κανει παντα , οπως αξιοπρεπης ηταν και στην μπαγερν (2 πρωταθληματα να θυμισω , ο τρινκιερι που κατα τα αλλα κανει εξαιρετικη δουλεια ειναι ακομα στα 0 πρωταθληματα με τους βαυαρους) . οσοι περιμεναν πασκουαλ , ζοτς , περασοβιτς η δεν ξερω εγω τι αλλο ας παρουν κανενα ημερολογιο και ας κανουν ενα μπανιο να συνελθουν .

ελπιζω τουλαχιστον να ξερει απο σκακι , γιατι ο Μπαρτζωκαρος βαριεται να παιζει με ασχετους .

mixalis
29-06-2022, 09:28
Οι Πράσινοι έχουν καταθέσει πρόταση στον 33χρονο γκαρντ και περιμένουν την απάντησή του για το αν τελικά θα βάλει ξανά το ?τριφύλλι? στο στήθος έπειτα από περίπου δύο χρόνια, όταν και όποτε φυσικά εξασφαλίσει την ελευθερία του από τους ?μπλαουγκράνα?.

Συγκεκριμένα, ο Παναθηναϊκός φαίνεται να έχει προσφέρει διετές συμβόλαιο συνεργασίας στον Καλάθη, με τις απολαβές του να κυμαίνονται συνολικά κοντά στα 2,5 εκατομμύρια ευρώ για τις δύο επόμενες σεζόν. Η ελληνική ομάδα είναι αποφασισμένη να φτάσει στην οικονομική υπέρβαση για να πάρει το πολυπόθητο ?ναι? του έμπειρου παίκτη.

Lateralus
29-06-2022, 12:57
Ασουτη ομάδα φτιάχνει ο βάζελος

plextis
29-06-2022, 14:25
Θα παει στη λογική Πεδουλάκη: να καταστρέψει το μπάσκετ που παίζουμε εμείς, μόνο αυτό τους νοιάζει το πρωτάθλημα εδώ.
Ξύλο στην άμυνα, νόμος του ΟΑΚΑ και κόρακες η πετυχημένη συνταγή του παρελθόντος

DCS7
29-06-2022, 15:00
Δεν υπάρχει μαμρα να πάνε ασφυριχτοι σε όλα τα ματς. Επίσης θα κάψουν το πρότζεκ με τα πιτσιρίκια αφου παίρνουν παίχτες που παίζουν στις θέσεις τους. θα βελτιωθουν φέτος αλλα παιρνουν ρίσκο με ραντονιτς για τα αποδυτήρια. Ασε που οι πραγματικά καλές λύσεις σε θέματα ξένων κλείνουν η έχουν κλείσει ήδη.

Dimaras7
29-06-2022, 15:56
Κάνω την πρόβλεψη ότι αρχικά θα υπάρξει διαφωνία με το Ράντονιτς, αλλά μετά θα το "πάρει πάνω του" ο πρώην παρκαδόρος μεγαλοϊδιοκτήτης Τράκης και θα καθαρίσει την μπουγάδα.

Achilles
29-06-2022, 16:38
https://i.ibb.co/vqFb2kw/h-Og-MGUBI5dgom-A0y-BNoar-INXE4-Npo-SByzvp-Qjq-Uwk-UAy-Yiw68rrsi-HPnl-Ijn-Ub-Hq-Yj-B-dt6-Boa-Bbq-N7.jpg
"περιμενοντας τον πρεζακια" (2022)

Eleni7
29-06-2022, 20:38
Ασουτη ομάδα φτιάχνει ο βάζελος

Και ο Αστέρας επί Ράντονιτς από τις χειρότερες ομάδες στην Ευρωλίγκα ήταν από το τρίποντο. Έχει συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού. Τώρα κατά πόσο φτάνει αυτό για να μπει μια ομάδα στα πλέι οφ, ειδικά με το επίπεδο που υπάρχει τώρα στην Ευρωλίγκα αλλά και το πόσο καθοριστικό είναι πλέον το περιφερειακό σουτ στο μπασκετ, είναι άλλη κουβέντα. Θα πρέπει να δούμε στο γήπεδο πως θα πάει όλο αυτό.

Red Addiction
29-06-2022, 21:22
Ασουτη ομάδα φτιάχνει ο βάζελος

Και ο Αστέρας επί Ράντονιτς από τις χειρότερες ομάδες στην Ευρωλίγκα ήταν από το τρίποντο. Έχει συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού. Τώρα κατά πόσο φτάνει αυτό για να μπει μια ομάδα στα πλέι οφ, ειδικά με το επίπεδο που υπάρχει τώρα στην Ευρωλίγκα αλλά και το πόσο καθοριστικό είναι πλέον το περιφερειακό σουτ στο μπασκετ, είναι άλλη κουβέντα. Θα πρέπει να δούμε στο γήπεδο πως θα πάει όλο αυτό.

Το πιο θετικό που είχε πέρσι ο Ερυθρός Αστέρας ήταν ότι οι περισσότεροι παίχτες ήταν Γιουγκοσλάβοι και στην ουσία είχε μόνο 3 ενεργούς ξένους (Ουόλτερς, Χόλινς, Ααρον Ουάιτ)
Είχε και τον Ζίρμπες αλλά έπαιξε πολύ λίγο στην Ευρωλίγκα

Ήταν πολύ πιο εύκολη η περσινή δουλειά του Ράντονιτς που είχε μία ομάδα που με τους περισσότερους παίχτες συνομιλούσε στην γλώσσα τους και αυτή η ομοιογένεια που υπήρχε στην ομάδα έφερε και αρκετές νίκες που ήταν κατά κύριο λόγο προιόν της πολύ καλής άμυνας.

Ο περσινός Ερυθρός Αστέρας με το μειωμένο μπάτζετ που είχε αν αντί για Γιουγκοσλάβους παίχτες είχε στην θέση τους περισσότερους ξένους παίχτες αντίστοιχης αμοιβής το πιθανότερο είναι ότι θα πάλευε με τον βάζελο για την αποφυγή της τελευταίας θέσης.

Chrisk7
29-06-2022, 21:26
https://pbs.twimg.com/media/FWaRCF-XEAEGeM3?format=jpg&name=900x900

καλη επιτυχια!

Lateralus
29-06-2022, 22:56
Είδα χθες βράδυ εφιάλτη ότι ο Ντορσει πήγε μελιτζάνα μεταγραφή, ο Σάσα nba, παρακαλαγαμε Αγραβανη να γυρίσει αφού δεν είχαμε Ελληνες και ο Βάζελος να παίρνει double στο τέλος της χρονιάς με το Σέρβο Σφαιρόπουλο. Δηλώνω απαισιόδοξος για φέτος.

plextis
29-06-2022, 23:02
Είδα χθες βράδυ εφιάλτη ότι ο Ντορσει πήγε μελιτζάνα μεταγραφή, ο Σάσα nba, παρακαλαγαμε Αγραβανη να γυρίσει αφού δεν είχαμε Ελληνες και ο Βάζελος να παίρνει double στο τέλος της χρονιάς με το Σέρβο Σφαιρόπουλο. Δηλώνω απαισιόδοξος για φέτος.

Να τρως ελαφριά το βράδυ, μιλάμε για θρίλερ

Lateralus
29-06-2022, 23:28
Είδα χθες βράδυ εφιάλτη ότι ο Ντορσει πήγε μελιτζάνα μεταγραφή, ο Σάσα nba, παρακαλαγαμε Αγραβανη να γυρίσει αφού δεν είχαμε Ελληνες και ο Βάζελος να παίρνει double στο τέλος της χρονιάς με το Σέρβο Σφαιρόπουλο. Δηλώνω απαισιόδοξος για φέτος.

Να τρως ελαφριά το βράδυ, μιλάμε για θρίλερ

Έχω αγχωθεί με αυτά που ακούγονται. Σε περίπτωση που φύγει ο Ντόρσεϊ μονόδρομος η κίνηση Καλαθη μαζί με Μπέικον. Και ας παίζεις με Μπεντιλ και Μάρτιν.

Dimaras7
29-06-2022, 23:38
Αν χαθεί παίχτης από την Παρτιζάν Βελιγραδίου, θα πρέπει να γράψουν τη λέξη μαλάκας στο κούτελό τους και να κυκλοφορούν για να καταλαβαίνουν όσοι ξέρουν ανάγνωση, ακόμη κι αν δεν ασχολούνται με το μπάσκετ, για τι μαλάκες πρόκειται.

DCS7
29-06-2022, 23:44
Είδα χθες βράδυ εφιάλτη ότι ο Ντορσει πήγε μελιτζάνα μεταγραφή, ο Σάσα nba, παρακαλαγαμε Αγραβανη να γυρίσει αφού δεν είχαμε Ελληνες και ο Βάζελος να παίρνει double στο τέλος της χρονιάς με το Σέρβο Σφαιρόπουλο. Δηλώνω απαισιόδοξος για φέτος.

Να τρως ελαφριά το βράδυ, μιλάμε για θρίλερ

Έχω αγχωθεί με αυτά που ακούγονται. Σε περίπτωση που φύγει ο Ντόρσεϊ μονόδρομος η κίνηση Καλαθη μαζί με Μπέικον. Και ας παίζεις με Μπεντιλ και Μάρτιν.

Κακα τα ψέματα με την πρόσληψη του Ραντονιτς αλλάζουν πολλά. Ο συγκεκριμένος προπονητής τον "εχει" τον Μπαρτζώκα για αυτό του έκανε 2-0 φέτος μιας και επιβάλει ένα τεμπο που δεν μας βολευει. Επίσης ο βάζελος είναι ο Αστέρας στην Ελλάδα αν το καλοσκεφτείς, δλδ εχει τον Έλληνα Καλινιτς (Παπαπέτρου) τον Έλληνα Κουζμιτς αναβαθμισμένο και υγιή (Μπιγκ Παπα) και πιθανότατα τον Ελληνα Γιοβιτς αναβαθμισμένο και υγιή (Καλαθη). Ξερει να βγάζει προτζεκτ γηγενών όπως ο Γκουντουριτς και ο Καλινιτς και αυτόν τον ψηλέα που πήρε η τσέσικα πριν απο μερικές μέρες, άρα τα πιτσιρίκια μπορούν να κοιμούνται ήσυχα, Ματζουκας, Χουγκάζ και Σαμ θα αναδειχθούν εύκολα. Προπονητής 8αδας με μικρά μπάτζετ άρα στον βάζελο μπορεί να πάει ακόμα παραπάνω (4αδα; F4;).

Αντίθετα με εμάς που 2η χρονιά τέτοιες κωλοφαρδίες δεν θα έχουμε. Ο Σλουκας δεν θα ξανακάνει τέτοια σεζόν, ενώ ο Βενζένκοφ θα αρχίσει να τα σπάει απέξω όπως έκανε πριν 2 χρόνια. Ντορσει εχει φύγει αλλά και να μείνει θα πατήσει στο νέο συμβόλαιο και θα κάνει την ντίβα. Μακισικ θα επιστρέψει στα προ 2020 στάνταρ του, θα φανεί πόσο άμπαλος είναι ο Γουόλκαπ ενώ φέτος θα έρθουν και οι τραυματισμοί που δεν ήρθαν πέρσι. Ασε που η ομάδα φορμαρίστηκε ολη την χρονιά πρόωρα, αρα φέτος θα είναι ντεφορμέ όλοι.

Τι συζητάμε πρέπει να τα βάψουμε μαύρα. Τριμαυρα δλδ του χρόνου ο βάζελος θα μας κάνει 8-0 για να απαντήσει στο δικό μας φετινό 7-1. Και μετά θα έρθει η διάλυση...

Lateralus
29-06-2022, 23:58
Αν χαθεί παίχτης από την Παρτιζάν Βελιγραδίου, θα πρέπει να γράψουν τη λέξη μαλάκας στο κούτελό τους και να κυκλοφορούν για να καταλαβαίνουν όσοι ξέρουν ανάγνωση, ακόμη κι αν δεν ασχολούνται με το μπάσκετ, για τι μαλάκες πρόκειται.


Η πρόταση που του κάναμε 1,2 με 1,3 είναι εξαιρετικη. Τώρα αν δεν ανανεώνει και θέλει να κερδίσει χρόνο για το nba ή να ανεβάσει το κασε του δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Εκτός αν του δώσεις 1,5 δηλαδή να πληρώσεις υπεραξία και να μην έχεις άλλο μπάτζετ.
Έχουμε μπλέξει απ το πουθενά.

Dimaras7
30-06-2022, 10:46
Επαναλαμβάνω. Αν ο Ολυμπιακός χάσει παίχτη από την Παρτιζάν οι Αφοί Αγγελόπουλοι και τα στελέχη της ΚΑΕ Ολυμπίακός θα έχουν ξεπεράσει τους εαυτούς τους ως προς την ανικανότητα. Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.

Hoopster
30-06-2022, 10:59
Δεν θεωρώ πως υπάρχει εμπλοκή της Παρτιζάν ρε 'σεις (άλλωστε σήμερα ανακοίνωσε τον Άντζουσιτς) στη διορία του nba out φαίνεται να υπάρχει κόλλημα και καθυστερεί η δουλειά. Παραμένω αισιόδοξος πως θα τελεσφορήσει το ζήτημα αυτό.

thryleontas7
02-07-2022, 23:45
Επαναλαμβάνω. Αν ο Ολυμπιακός χάσει παίχτη από την Παρτιζάν οι Αφοί Αγγελόπουλοι και τα στελέχη της ΚΑΕ Ολυμπίακός θα έχουν ξεπεράσει τους εαυτούς τους ως προς την ανικανότητα. Τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε.


Διαφωνω ρε μαν, υπαρχει ενα οριο?
αν θεωρουν οτι στο πανω οριο βρίσκουν άλλους, στο καλό και να μας γραφει.
Ανικανοτητα θα ειναι ΑΝ δεν βρουνε με αυτα τα λεφτα ισάξιο αντικαταστάτη


Sent from my iPhone using Tapatalk

plextis
05-07-2022, 13:19
Ειχα δει το πρωτοσέλιδο της ωρας για σπορ την παρακευή και είχα πέσει κάτω από το γέλιο:
"Τα έβαλε με την ΑΕΚ και πάει για καμηλιέρης... ο Κλάτεμπεργκ!! Στην Αίγυπτο θα δθνεχίσει το ... θεάρεστο έργο του ο Αγγλος αρχιδιαιτήτης που νόμιζε οτι μπορεί να κάνει πλάκα στην "Ένωση".

Ακόμα πιο αστείο σήμερα που διαβάζω οτι SL ζήτησε απο ΟΥΕΦΑ, ΦΙΦΑ να μείνει
Στον κουβά ακόμα και για αυτό η φυλλάδα σας

Lateralus
07-07-2022, 23:11
Πρόλαβαν οι απέναντι να τσακωθούν με το Μισκο και τους λείπουν και 7 παίχτες.

Καλά θα πάει αυτό.

spartan
07-07-2022, 23:20
Πρόλαβαν οι απέναντι να τσακωθούν με το Μισκο και τους λείπουν και 7 παίχτες.

Καλά θα πάει αυτό.

Παει ο μπεικον δηλαδη:p

Achilles
07-07-2022, 23:28
https://c.tenor.com/kWejy2kDcTwAAAAC/office.gif

ουτε 1/1.000.000 να προλαβει και τις δυο εθνικες επετειους ο ραντονιτς

kseplenhs
08-07-2022, 08:00
Κανονική πρόστυχη μανατζεριά έστησε ο μίσκο. Σκωτσέζικο ντους σε 2 ομάδες ο μπαγάσας. Παίρνει από τη μια ομάδα τον προπονητή να τον πάει στην άλλη και εκεί που βράζουν μαζί του στον αστέρα, τους πηγαίνει τον καλύτερο παίχτη του βάζελου. Όλοι μπορεί να τον βρίζουν αλλά όλοι ξέρουν οτι τους βόλεψε απλά δεν γίνεται σε αυτή τη ζωή να τα θέλεις όλα..

dio
08-07-2022, 09:41
Πρόλαβαν οι απέναντι να τσακωθούν με το Μισκο και τους λείπουν και 7 παίχτες.

Καλά θα πάει αυτό.

όταν λέμε τσακώθηκαν, τι παίχτηκε;

Darkling
08-07-2022, 12:12
Eίμαι ολίγον τι έκπληκτος και απογοητευμένος από την αντίδραση ανθρώπων με τους οποίους είχα εξαιρετική σχέση κατά τη διάρκεια της όλης διαδικασίας και της όλης κατάστασης. Θεωρώ όρτι υπήρχε αρκετός χρόνος για όλους ώστε να βρούμε μια καλύτερη λύση. Ακούγοντας λέξεις όπως εκβιασμό και το όνομα της ομάδας που ερωτεύτηκα στην ίδια πρόταση μου προκαλεί αναγούλα.

Νεντοβιτς




Τι δηλαδη, οταν δεν εκανες τα χατηρια του παρορμητικου, βγηκαν τα σαητς να σε λενε εκβιαστη???

Πεφτω απ τα συννεφα.

isiah
08-07-2022, 13:17
Στο εντός με βάζελο στο Βελιγράδι προβλέπω 36π. με 9/10 τρίποντα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

BabisKyr
08-07-2022, 13:41
O βάζελος θα έχει τεράστιο πρόβλημα του χρόνου, ακόμα μεγαλύτερο από φέτος. Θέλει τουλάχιστον 3 παίχτες αξίας στο 1-2 και τουλάχιστον 2 παίχτες αξίας στο 4-5.

Βέβαια σιγά μην τους λυπηθούμε. Καλή διάλυση μουνόπανα γμτχ σας.

pl@yer
08-07-2022, 14:16
Οκ, ο Νέντο δεν είναι παίκτης για να σε οδηγήσει σε φ4, αλλά για την τελευταία ομάδα της Ευρωλίγκας, πολυτέλεια ήταν. Γενικά για ομάδες στα όρια της 10άδας αξίζει αυτά που σου δίνει σε σχέση με τη σαπίλα του. Για παραπάνω δυστυχώς, δεν.

Undisputed
08-07-2022, 17:11
Γιατί τους το κάνει ο Ραζνατοβιτς αυτό? Τι μαλακια θα παίξανε με τον Ραντονσιτς στο συμβόλαιο.. και από τότε τους πήρε τον νεντοβιτς και τώρα τον Χασάν που τον ήθελαν να το στέλνει επίσης ερυθρό?

Βλέπω τον Τρακη μετά τον Θανάση, τον Σπανούλη, τον Ζορντι, τους Αγγελόπουλους, τον Σκινδηλια, τον Λέο τον σουβλατζη, την 13, τον Παναθηναϊκό, τον Λιόλιο, την Μερσεντές.. τώρα να βρίζει και τον Μισκοhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220708/40728a72a99e09b9a0b07d6950b37298.jpg

Eleni7
08-07-2022, 21:54
Eίμαι ολίγον τι έκπληκτος και απογοητευμένος από την αντίδραση ανθρώπων με τους οποίους είχα εξαιρετική σχέση κατά τη διάρκεια της όλης διαδικασίας και της όλης κατάστασης. Θεωρώ όρτι υπήρχε αρκετός χρόνος για όλους ώστε να βρούμε μια καλύτερη λύση. Ακούγοντας λέξεις όπως εκβιασμό και το όνομα της ομάδας που ερωτεύτηκα στην ίδια πρόταση μου προκαλεί αναγούλα.

Νεντοβιτς




Τι δηλαδη, οταν δεν εκανες τα χατηρια του παρορμητικου, βγηκαν τα σαητς να σε λενε εκβιαστη???

Πεφτω απ τα συννεφα.

Καλά ας πρόσεχε και αυτός με τις μαλακίες του. Όταν έγραφε στο twitter για τον Νικολαΐδη όλος αυτός ο στρατός των κάφρων (τόσο των ΑΡΔ όσο και των τρακόπαιδων) κυνηγούσε ένα 18χρονο. Από την μια τους έδινε πάτημα, τώρα ξινίζει. Δεν γίνεται να τα έχεις όλα όταν μπλέκεις με τους τρελούς.


Κατά τα άλλα, ακόμη και με τους τραυματισμούς του ήταν ο ποιοτικότερος παίκτης του βάζελου. Σε ένα ματς μας κέρδισαν φέτος, θυμηθείτε απλά τον MVP. Ειδικά στο επίπεδο που ήταν πέρυσι ο βάζελος, ήταν οξυγόνο ο τύπος. Ούτε με τον Καλάθη δεν θα την αντισταθμίσουν την απώλεια, θέλουν κι άλλον καλό παίκτη στο 2.

redglove
08-07-2022, 23:48
Ο βάζελος αυτήν την στιγμή έχει:

PG: Lee (μέχρι το '23 και +1) - Jović (με +1)
SG: Macon (με +1) - Καλαϊτζάκη (μέχρι το '25) - Αβδάλα
SF: Παπαπέτρου (μέχρι το '23) - Sant-Roos (μέχρι το '23) - Μαντζούκα (μέχρι το '25)
PF: White (με +1) - Χουγκάζ (μέχρι το '25)
C: Παπαγιάννη (με +1) - Καββαδάς (με +1)

Δηλαδή 12 παίκτες (11 επί της ουσίας μιας και ο Αβδάλας δύσκολα θα έχει οποιονδήποτε ρόλο σε επίπεδο EuroLeague και τελικών), με 7-5 Έλληνες-ξένους.

Δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση ακόμη κι έτσι να έμενε το ρόστερ και το μπάτζετ να πήγαινε σε...ΚΕΔ.

Ειδικά αν δεν έφευγε ο Nedović. Αλλά επειδή ο ΝΤΠΤΖ θα φάει πολύ κράξιμο αν δεν κάνει έστω μια "δυνατή" κίνηση, υποψιάζομαι ότι αν δεν κάτσει ο Καλάθης θα ψαχτούν για δύο ξένους στο 4 και στο 5.

Darkling
09-07-2022, 01:18
Γιατί τους το κάνει ο Ραζνατοβιτς αυτό? Τι μαλακια θα παίξανε με τον Ραντονσιτς στο συμβόλαιο.. και από τότε τους πήρε τον νεντοβιτς και τώρα τον Χασάν που τον ήθελαν να το στέλνει επίσης ερυθρό?

Βλέπω τον Τρακη μετά τον Θανάση, τον Σπανούλη, τον Ζορντι, τους Αγγελόπουλους, τον Σκινδηλια, τον Λέο τον σουβλατζη, την 13, τον Παναθηναϊκό, τον Λιόλιο, την Μερσεντές.. τώρα να βρίζει και τον Μισκοhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220708/40728a72a99e09b9a0b07d6950b37298.jpg




τι εννοεις, τον βριζουν ηδη τα φερεφωνα

Undisputed
09-07-2022, 02:25
τι εννοεις, τον βριζουν ηδη τα φερεφωνα

Ειρωνικό ήταν ρε τρελέ!


Sent from my IN2023 using Tapatalk

mixalis
09-07-2022, 13:12
Νικ γερά, πάρτους τα λεφτά...

Νέα πρόταση από τον Παναθηναϊκό στον Νικ Καλάθη! 4 εκατομμύρια για τρία χρόνια προσφέρουν στον Έλληνα γκαρντ οι πράσινοι!

Νέα τροπή φαίνεται πως παίρνει η υπόθεση του Νικ Καλάθη που μονοπωλεί το ενδιαφέρον στο στρατόπεδο του Παναθηναϊκού τα τελευταία 24ωρα, μετά και την αποχώρηση του Νεμάνια Νέντοβιτς.

Παρότι ο Έλληνας γκαρντ απέρριψε την πρώτη πρόταση του τριφυλλιού, οι πράσινοι δεν είναι διατεθειμένοι να τα παρατήσουν έτσι εύκολα, καθώς έχουν ήδη καταθέσει νέα πρόταση στον τέως παίκτη της Μπαρτσελόνα!

Το ποσό που φέρεται να προσφέρει ο Παναθηναϊκός στον Καλάθη ανέρχεται στα 4 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία θα δοθούν στον Έλληνα γκαρντ -εφόσον αποδεχτεί- μέσα σε διάστημα τριών χρόνων.

Πρόκειται για μια πολύ μεγάλη πρόταση, με τον οποία το τριφύλλι θέλει να δείξει στον πρώην αρχηγό του πόσο πολύ τον θέλει ξανά στο ρόστερ του.

Μάλιστα, η πλευρά του Καλάθη εξετάζει σοβαρά τη νέα πρόταση και τα πρώτα μηνύματα είναι άκρως θετικά, με την απάντηση του Έλληνα γκαρντ να αναμένεται άμεσα.

Βέβαια, στο παράθυρο εξακολουθεί να βρίσκεται φυσικά η Φενέρ που έχει το πορτοφόλι, η οποία μάλιστα βρίσκεται και σε θέση ισχύος, σύμφωνα με τους Τούρκους.

dio
09-07-2022, 14:55
Ο βάζελος αυτήν την στιγμή έχει:

PG: Lee (μέχρι το '23 και +1) - Jović (με +1)
SG: Macon (με +1) - Καλαϊτζάκη (μέχρι το '25) - Αβδάλα
SF: Παπαπέτρου (μέχρι το '23) - Sant-Roos (μέχρι το '23) - Μαντζούκα (μέχρι το '25)
PF: White (με +1) - Χουγκάζ (μέχρι το '25)
C: Παπαγιάννη (με +1) - Καββαδάς (με +1)

Δηλαδή 12 παίκτες (11 επί της ουσίας μιας και ο Αβδάλας δύσκολα θα έχει οποιονδήποτε ρόλο σε επίπεδο EuroLeague και τελικών), με 7-5 Έλληνες-ξένους.

Δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση ακόμη κι έτσι να έμενε το ρόστερ και το μπάτζετ να πήγαινε σε...ΚΕΔ.

Ειδικά αν δεν έφευγε ο Nedović. Αλλά επειδή ο ΝΤΠΤΖ θα φάει πολύ κράξιμο αν δεν κάνει έστω μια "δυνατή" κίνηση, υποψιάζομαι ότι αν δεν κάτσει ο Καλάθης θα ψαχτούν για δύο ξένους στο 4 και στο 5.

Daryl Macon? Υπέγραψε στην Unics

https://i.imgur.com/evnmNDS.png

rednorth7
09-07-2022, 15:08
Απορώ τι ρόστερ θα φτιάξει ο βαζελος. Με η χωρίς Καλάθη, μιλάμε για θλίψη. Βέβαια πιο πολλή θλίψη είναι τα συμβόλαια που υπέγραψαν οι μικροί του και νόμιζαν ότι θα έχουν χρόνο συμμετοχής. Στα ούλα παιδιά.

damianos
09-07-2022, 18:24
Ελπίζω να μην πάει ο Καλάθης στο βάζελο γιατί θα του λύσει τα χέρια στο σχεδιασμό ενώ παράλληλα είναι και ο καλύτερος παίκτης από αυτούς που θα μπορούσε να πάρει. Αν και δε νομίζω να μη δεχτεί το κλειστό τριετές που του δώσανε τώρα.

Eleni7
09-07-2022, 19:06
Ελπίζω να μην πάει ο Καλάθης στο βάζελο γιατί θα του λύσει τα χέρια στο σχεδιασμό ενώ παράλληλα είναι και ο καλύτερος παίκτης από αυτούς που θα μπορούσε να πάρει. Αν και δε νομίζω να μη δεχτεί το κλειστό τριετές που του δώσανε τώρα.

Από άποψη διαβατηρίου μετράει, ισχύει αυτό. Από την άλλη θα πάει 36-37 και θα του δίνουν 1,2-1,3 το χρόνο. Δεν θεωρώ ότι τα αξίζει. Είναι ήδη σε πτώση βασικά. Ούτε τώρα δεν παίζει να αξίζει αυτά τα ποσά. Δεν είναι πως έχει και μια σταθερά στο σουτ για να δεχτείς πως θα "πέσει" μεν από αθλητικής άποψης αλλά τουλάχιστον θα απειλεί απέξω. Δεν θα είναι ο Καλάθης του 2017 ή του 2018.

Franco Nakic-29
09-07-2022, 19:46
Ελπίζω να μην πάει ο Καλάθης στο βάζελο γιατί θα του λύσει τα χέρια στο σχεδιασμό ενώ παράλληλα είναι και ο καλύτερος παίκτης από αυτούς που θα μπορούσε να πάρει. Αν και δε νομίζω να μη δεχτεί το κλειστό τριετές που του δώσανε τώρα.

Από άποψη διαβατηρίου μετράει, ισχύει αυτό. Από την άλλη θα πάει 36-37 και θα του δίνουν 1,2-1,3 το χρόνο. Δεν θεωρώ ότι τα αξίζει. Είναι ήδη σε πτώση βασικά. Ούτε τώρα δεν παίζει να αξίζει αυτά τα ποσά. Δεν είναι πως έχει και μια σταθερά στο σουτ για να δεχτείς πως θα "πέσει" μεν από αθλητικής άποψης αλλά τουλάχιστον θα απειλεί απέξω. Δεν θα είναι ο Καλάθης του 2017 ή του 2018.

Γιατί εμείς θα δώσουμε λιγότερα στον σλούκα του χρόνου? Άντε το πολύ να του κανουμε 2ετές αλλά εαν επαναλάβει την χρονιά που έκανε φέτος δεν θα πέσει ευρω από το 1,8. Η κατάσταση στους ελληνες γκαρντ που έρχονται από πίσω είναι το σκότος και το έρεβος το ίδιο. Θα χρειαστεί ένα μικρό θαύμα για να μην πρέπει να ξοδεύουμε 4 θέσεις ξένων στην περιφέρεια σε 5 χρόνια από τωρα.

redglove
09-07-2022, 21:03
Απορώ τι ρόστερ θα φτιάξει ο βαζελος. Με η χωρίς Καλάθη, μιλάμε για θλίψη. Βέβαια πιο πολλή θλίψη είναι τα συμβόλαια που υπέγραψαν οι μικροί του και νόμιζαν ότι θα έχουν χρόνο συμμετοχής. Στα ούλα παιδιά.

Πέρα από την πλάκα, αν ήμουνα ο Ντιπιτζί θα έβρισκα 5-6 ξένους στοιχήματα και θα κατέβαζα ρόστερ του τύπου:

PG: Ξένος - Μποχωρίδης
SG: Ξένος - Ξένος - Αβδάλας
SF: Παπαπέτρου - Μαντζούκας
PF: Ξένος - Χουγκάζ
C: Παπαγιάννης - Ξένος - Σαμοντούροφ

Lateralus
09-07-2022, 21:59
Εγώ αν ήμουν Τρακης θα έπαιρνα Αγραβανη

dio
10-07-2022, 23:18
κλείνουν όντως γκρικόνις οι απέναντι; δεν τους το είχα

Czar
10-07-2022, 23:38
γκρικόνις

Επί Παπαδόπουλεεεεε Βασιλακόπουλου θα έπαιρνε και ελληνικό διαβατήριο.

Laokoontas
11-07-2022, 00:14
Το παγόβουνο που έχει να πέσει πάνω τους δεν το βλεπουνε. Ο ραντονιτς που είναι γνωστός για το slow tempo κάνει μπαμ ότι πάει να φτιάξει μια ακόμα πιο αργή ομάδα στο τρανζισιον ακόμα και από την περσινή του βαζελου. Ο γκριγκονις μην σας μπερδεύει το ότι είναι λιθουανος, το στυλ παιχνιδιού του μοιάζει πιο πολύ σε Σέρβο δεκαετίας του 90 πάρα με λιθουανο με πολλή σκέψη και εκτέλεση μετά από διάβασμα της καθε φάσης.Οταν απέναντι σου όμως θα βρεις μια ομάδα που θα πυροβολεί από παντού ακόμα κ η δεύτερη 5αδα πλέον, μια ομάδα που σε κάθε ριμπάουντ ψάχνει τα 8 δευτερόλεπτα όχι βιαστικά αλλά γρήγορα να επιτεθεί και πάει τις κατοχές πολύ ψηλά είναι προφανές ότι θα σε κερδίσει ενώ Εσύ πας για τους 60 70 πόντους max.Ακομα και στην κακή μας μερα θα έχουμε πλεονεκτήμα λόγω στυλ παιχνιδιού, ο βαζελος θα στήσει ακόμα πιο προβλέψιμη ομάδα περισσότερο και από το περσινο έκτρωμα, βούτυρο στο ψωμί του Μπι...

sotosred
11-07-2022, 12:54
Οριστικά προς ναυάγιο οδηγείται η περίπτωση του Νικ Καλάθη για τον Παναθηναϊκό. Και αλλαγή πλεύσης για τους πράσινους, οι οποίοι εγκαταλείπουν την υπόθεση του διεθνή γκαρντ και στρέφουν πλέον το βλέμμα τους αλλού. Ο λόγος;

Όπως διαρρέεται από την πλευρά του Παναθηναϊκού (κάτι που έχει συμβεί σε κάθε εξέλιξη με τον Καλάθη, αφού η πλευρά του παίκτη δεν έχει τοποθετηθεί ποτέ) ο Καλάθης ζήτησε 4,5 εκατομμύρια ευρώ για τρία χρόνια προκειμένου να επιστρέψει και να φορέσει τα πράσινα. Με τους πράσινους να κλείνουν οριστικά το θέμα και να κοιτάζουν την αγορά ώστε να βρουν άλλον παίκτη για τη θέση του βασικού γκαρντ.

Εντελώς αχάριστος όμως. Θέλει και τα τρία χρόνια ΚΑΙ 4,5 μύρια!
Τα χρόνια του τα δίνουν ευχαρίστως. Ακόμα και 4,5 μύρια...χρόνια αν θέλει:rolleyes:

Sot_7
11-07-2022, 13:11
Προκειμένου να μην ξαναμπλέξει με τρακη και το αρρωστημένο περιβάλλον του βαζελου και 5 να του έδιναν 5,5 θα ζητούσε. Ειδικά μετά από οτι λέγεται οτι του έκανε όταν ακούστηκε πρόπερσι οτι συζητάει μαζί μας.

Αν του κάναμε εμείς σοβαρή πρόταση, θα ερχόταν σε εμάς και με λιγότερα.

dio
11-07-2022, 13:14
το σταυρό του κάνει ο τράκης που έριξε άκυρο ο Καλάθης. Για σκέψου να υπέγραφε για 4 μύρια σε τρία χρόνια

Lucifer_7
11-07-2022, 13:40
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220711/9c710b99680f0a528ee0d22b7a5f16bd.jpg

plextis
11-07-2022, 13:55
Πες τα ρε ΑΡΔ, άκου να θέλει λεφτά για να πάιξει ο αχάριστος.

Όσο για τον Ντιντι ναι ακόμα σουτάρει βολές και βουρκώνετε το ξέρουμε

themis
11-07-2022, 14:01
Αυτή η κίνηση ο Καλάθης να γίνει Walters, βγαλμένη από το playbook των Αφων

Άγιος Πέτρος
11-07-2022, 14:10
Πάλι καλά που επέστρεψε ο ντιπιτζι και είδε διαφορά ο κόσμος της μπαναθας

Επιστροφές στις μεταγραφές (που δεν έγιναν) τύπου Κλαβερ και Λαπροβιτολα

Dimaras7
11-07-2022, 14:14
Καλά τα λέει ο Τσουβέλας. Πάνω απ' όλα το ήθος, που είναι σήμα κατατεθέν της ΚΑΕ Βάζελος. Πιο πολύ και από το τριφύλλι, δηλαδή.

Chrisk7
11-07-2022, 14:22
επισης ο Διαμαντιδης τα επαιρνε χοντρα μεχρι τελους (διπλης) απο το βαζελο, δεν ειναι ιδιες εποχες
(ασχετα αν στο τελος του χρωσταγαν και τον εβαλαν να κανει τον κλοουν)

Achilles
11-07-2022, 14:35
σε κατι τετοιους κολλημενους σαν τον τσουβελα ευχομαι ο βαζελος να γινει βαρεζε : να χασουν το μετρημα απο την τελευταια φορα που πηγαν φ4 , να προσεγγιζουν παικτες με επιχειρηματα του στυλ "καποτε μας σεβοταν ολη η μπασκετικη ευρωπη , εχουμε βαρια φανελα και ιστορια" και να λενε ιστοριες στα μικροτερα παιδια για τα πικ εν ρολ διαμαντιδη-μπατιστ επι μελιτζανα και τα παιδια να απαντανε "ναι παππου , ελα να παρεις τα χαπια σου τωρα" .

sotosred
11-07-2022, 14:46
Καλά, τον Ντιντή με συναλλαγματικές τον "πλήρωσαν" στο τέλος. Ήταν το μόνο συμβόλαιο που μπορούσε να ζητήσει στο αθλητικό χάλι που είχε φτάσει. Και μετά τον έβαλαν να δουλέψει για να τις..."εξοφλήσουν" (τις συναλλαγματικές). Και επειδή δεν τους έφερε την... ευρωλίγκα τον σιχτίρισαν και τον σούταραν (ευθεία βολή). Οι συναλλαγματικές αγνοούνται.

Σου λένε βρήκαμε ελληνοαμερικανάκι (ΔΔ), στο γνήσιο αμερικανάκι θα κολώσουμε; Εδώ ο σύντροφος αστικός ευγένειος έχει φάει καμιά εικοσαριά μπαν για αεροπληρωμές, εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε;

Εγώ θέλω πάντως να πάει. Αν και δεν μου είναι αντιπαθής ο Καλάθες (υπήρξε όμως ενεργό μέλος της συμμορίας που μας κατάκλεβε), το ονειρικό σενάριο θα ήταν να τελειώσει την καριέρα του με ένα τρίποντο του Σλούκα στα μούτρα του, αλα Σπαν -Ντιντή.

DCS7
11-07-2022, 14:58
O Καλάθης όταν έφυγε χάρισε στην γαζέλα 600κ γιατί κλαιγοντουσαν επειδή δεν είχαν χρήμα. Τώρα ξαναγυρνάει ο Τρακης και κάνει πρόταση 4μυρια ... και νομίζουν ότι ο Καλάθης είναι κανένας μαλακας. Τον δούλεψαν μια φορά με τα χρωστουμενα γιατί ο Τρακης θα γυρνούσε όταν ο ήλιος δύσει στην ανατολή, δεν θα τον πιάσουν 2η φορά κότσο. Θα πάει Φενέρ για σίγουρο χρήμα και ρεαλιστικές πιθανότητες για F4. Η ζελα αναγκαστικα θα πάει σε υπεραξίες αφού το τμήμα συνολικά έχει υποβαθμιστεί αγωνιστικά. Πέρα από το χρημα δλδ γιατί να πάει κάποιος στην ζελα, για να ανέχονται τον μισοτρελο πρόεδρο και να παίζουν για τις θέσεις 12-18?


Edit αν το καταλάβατε αυτό έγινε. Ο Καλάθης δέχθηκε τα 4μ της βαζελας αλλά ζήτησε να πληρωθούν τα χρωστουμενα οπότε να ανέβουν στα 4.5μ Εκεί χάλασε η δουλειά.

jimy
11-07-2022, 15:40
Γελάω όταν σκέφτομαι τις 12άδες που έβγαζαν οι Βάζελοι όταν ανακοίνωσε ο Τράκης ότι ... επιστρέφει! Τι Καλάθης, τι Μπέικον, τι Τζέιμς... Ε, ας βολευτούν με Ουόλτερς, καλά τους είναι.

KG21
11-07-2022, 18:12
Εγώ προτιμούσα Καλάθη στο βάζελο. Αθλητικά έχει πέσει κατακόρυφα. Του αφήνεις 1 μέτρο απόσταση και απλά περιμένεις μήπως βρει καμιά πάσα. Σου τρώει και το μισό μπάτζετ κλείνει και στόματα στους καμμένους οπότε σε άλλες θέσεις φέρνει παλιάτσους τζαμπέ χωρίς απαιτήσεις.

Eleni7
11-07-2022, 23:31
Θα ήταν λάθος να σκάσουν τόσα λεφτά για Καλάθη με την λογική πως θα έχουν πάλι περιορισμένο μπατζετ. Οι 2 μοναδικές εξηγήσεις για να γίνει μια τέτοια κίνηση ήταν: 1. διαβατήριο, μιας και οι γηγενείς τους που μπορούν να σταθούν στην 5αδα είναι μόλις 2, 2. παίζει να ήταν ο μόνος θεωρητικά "τοπ" περιφερειακός που για συγκεκριμένους λόγους θα μπορούσε να αποκτηθεί από τον Παναθηναϊκό στην παρούσα φάση. Γιατί ας μην γελιόμαστε, χωρίς τοπ περιφερειακούς δεν έχεις ελπίδα ούτε για να μπεις 8αδα έτσι όπως έχει γίνει η Ευρωλίγκα. Και δεν είναι καθόλου τυχαίο που η επόμενη επιλογή θα είναι ο Γουόλτερς. Κανείς τοπ γκαρντ δεν θα δεχόταν να παίξει στον τωρινό βάζελο, παρά μόνο ο Καλάθης ο οποίος είναι ιδιαίτερη περίπτωση.

Κατά τα άλλα και λεφτά θα έσκαγαν, και στο πως έχει στελεχωθεί η ομάδα με Λι στον άσσο, πρόβλημα στο σουτ από την θέση 3 κ.ο.κ, ο Καλάθης δεν θα έλυνε και πολύ τα αγωνιστικά τους θέματα. Μη σας πω θα τα έκανε και χειρότερα. Αρκεί βέβαια τα 1,2-1,3 εκατομμύρια όντως να τα προορίζουν για αλλού. Αλλιώς άμα ο Ντέρικ Μπραουν γίνει Πέτγουει, βράστα.

sfigga_12
11-07-2022, 23:38
Έτσι κι αλλιώς είχαν λεφτά να δώσουν και με έσοδα έξοδα αφού έφυγαν όλοι οι ξένοι τους. Από τον Νεντοβιτς εξοικονόμηση 1.000.000 με το buy out που πήραν . Όταν τους τάζει καλή αύξηση του μπάτζετ ο παρκαδορος θεωρητικά υπάρχουν λεφτά να πάρεις και Καλάθη η κάποιον άλλο άσσο με 1.200.000 και ακόμα 2 παίχτες του μυριου. Αν πάρουν μόνο Γκριγκονις με τα λεφτά του Νεντοβιτς και στον άσσο πάνε με παίχτη των 500.000 απλά τους τάισε σανό ότι θα ανέβαζε πολύ το μπάτζετ
Καλώς η κακώς οι ομάδες για να κάνουν το κάτι παραπάνω πρέπει να έχουν τουλάχιστον ένα κορυφαίο γκαρντ. Από εκεί ξεκινάς. Ο Καλάθης παραμένει τέτοιος γι'αυτό και στα 33 του δίνει η Φενέρ 1.500.000 και δεν πάει να πάρει κάποιον άλλο με 600.000 γιατί για την Φενέρ ξένος παίζει ο Καλάθης.

damianos
12-07-2022, 14:51
Πάντως εγώ δεν πιστεύω ότι έχει τελειώσει το στόρι με τον Καλάθη.

mixalis
12-07-2022, 16:54
https://twitter.com/i/status/1546804306229301250

redglove
12-07-2022, 20:09
Lee - Wolters - Jović - Μποχωρίδης - Αβδάλας - ΧόρτοΜαγικό και ράβουμε το 9ο!

(αν σκεφτώ ότι η περιφέρεια συμπληρώνεται με Παπαπέτρου και HSR, είμαι ένα κλικ πριν να εκσπερματΙσω)

Eleni7
12-07-2022, 21:07
Ο Γιόβιτς είναι ακόμη στο βάζελο; Και θα μείνει;

Sot_7
12-07-2022, 21:26
Άμα τους το κάνουν οι συμπαθείς νυχτερίδες θα πέφτουν από τα μπαλκόνια.
Ο μόνος λόγος που ο ζελας έχει ελπίδες για γκριγκονις είναι ο βατουτιν, αλλιώς θα είχε υπογράψει ήδη σε άλλη ομάδα (Βαλενθια ή Ζαλγκιρις).

redglove
12-07-2022, 22:40
Ο Γιόβιτς είναι ακόμη στο βάζελο; Και θα μείνει;

Έχει όψιον για +1 ο βάζελος.

dio
13-07-2022, 09:31
Ο μόνος λόγος που ο ζελας έχει ελπίδες για γκριγκονις είναι ο βατουτιν, αλλιώς θα είχε υπογράψει ήδη σε άλλη ομάδα (Βαλενθια ή Ζαλγκιρις).

έχουν καλές σχέσεις;

Sot_7
13-07-2022, 11:05
Ο μόνος λόγος που ο ζελας έχει ελπίδες για γκριγκονις είναι ο βατουτιν, αλλιώς θα είχε υπογράψει ήδη σε άλλη ομάδα (Βαλενθια ή Ζαλγκιρις).

έχουν καλές σχέσεις;

Ανέκαθεν είχαν καλές σχέσεις. Τωρα λίγο τα φιλορωσικα συναισθήματα του παρορμητικού λίγο το ότι δεν θεωρούν στην τσσκα τον βαζελο πλέον σοβαρό ανταγωνιστή (για όταν επιστρέψουν λογικά του χρόνου) και ότι θα δυναμώσουν έναν δυνατό αντίπαλο με το να τους δώσουν τον γκριγκονις, θα γίνει η δουλειά. (Σε αντίθεση με εμάς που ούτε που το σκεφτόταν να μας αφήσει τον Μιλουτινοφ)

Δεν είναι τυχαίο που Βαλενθια και Ζαλγκιρις ενώ ήθελαν τον παίκτη πριν τον βαζελο, δεν μπόρεσαν να βγάλουν ακρη με την τσσκα για την αποδέσμευση του ενώ ο ποα κατευθείαν τα κατάφερε.

kseplenhs
13-07-2022, 11:10
Ο Γιόβιτς είναι ακόμη στο βάζελο; Και θα μείνει;

Άσε βρε πονηρή

(Δεν αποκλείεται)

Lucifer_7
13-07-2022, 19:57
Όταν τα σκας για να αγοράσεις παίκτη δεν του κάνεις μόνο διετές. Μαλακία έκανε ο βάζελος.

Sot_7
13-07-2022, 20:15
Σήμερα ξεκίνησε και επίσημα η περίοδος που ράβουνε το 7ο

redglove
13-07-2022, 20:19
Είσαι δύο ραψίματα* πίσω:

Lee - Wolters - Jović - Μποχωρίδης - Αβδάλας - ΧόρτοΜαγικό και ράβουμε το 9ο!

(αν σκεφτώ ότι η περιφέρεια συμπληρώνεται με Παπαπέτρου και HSR, είμαι ένα κλικ πριν να εκσπερματΙσω)

* μπορεί να στα εξηγήσει καλύτερα ο @BabisKyr

Sot_7
13-07-2022, 20:32
Είσαι δύο ραψίματα* πίσω:

Lee - Wolters - Jović - Μποχωρίδης - Αβδάλας - ΧόρτοΜαγικό και ράβουμε το 9ο!

(αν σκεφτώ ότι η περιφέρεια συμπληρώνεται με Παπαπέτρου και HSR, είμαι ένα κλικ πριν να εκσπερματΙσω)

* μπορεί να στα εξηγήσει καλύτερα ο @BabisKyr

Εγώ έβλεπα ότι μέχρι σήμερα έκλαιγαν για τις καθυστερήσεις στις μεταγραφές και τα άκυρα που εισέπρατταν από όποιον σοβαρό παίκτη προσέγγιζαν. Και να σου η μιρλα για ότι θα έχουν τα ίδια χάλια με πέρσι και τα αναθέματα σε dpg, σε πεδουλα κτλπ.

Και σήμερα με ΜΙΑ μεταγραφή ενός καλού παίκτη έφτασαν στο 7ο. Όταν θα κάνουν και τις υπόλοιπες θα φτάσουν στο 9ο.