PDA

View Full Version : Κουβέντες για αλλόθρησκους


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Apostolot
01-05-2020, 15:27
Στην ψηφοφορία για την καλύτερη πεντάδα τους, ο Λίβινγκστον πήρε για τη θέση 4 τον ίδιο αριθμό ψήφων με το Μαργαρίτη. Στον πάοκ μπισί αυτά. Ηρωίνη λέγεται και είναι σκληρό πράμα.

Achilles
01-05-2020, 15:59
αφου δεν καταφερε να τους μαθει μπασκετ ουτε ο ντουντα , δεν θα μαθουν ποτε . χαμενη υποθεση .

dio
01-05-2020, 20:27
Έχουν ομάδα μπάσκετ; [emoji848]

Lucifer_7
02-05-2020, 00:12
Ο Λίβινγκστον δεν ήταν που είχε κάνει ένα τρομερό κάρφωμα;

Chrisk7
02-05-2020, 00:30
Λεβινγκστον, οχι Λιβινγκστον

ειχε τσακωθει με το Ντουντα γιατι δεν τον αφηνε να πινει κοκα κολα
εφαγε καλη πουτσα στον ημιτελικο το 93

Lucifer_7
02-05-2020, 02:01
Γέλια
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200501/b0f022102c3f0ab18e3417d415078799.jpg

trust in who we are
02-05-2020, 16:20
παίζει ακόμα αυτός ?

DCS7
03-05-2020, 13:08
Γιατί πότε τον είχαμε ζητήσει αυτόν και μας απέρριψε; Ειναι σαν να λέω εγω ότι ποτέ δεν θα τα έφτιαχνα με την Ιρινα Σαικ γιατί μου την σπάει η συμπεριφορά της και εγώ έχω ιδανικά και με καλύπτει η μαιρούλα που είναι κυρία.

mixalis
05-05-2020, 11:24
Ο Καλαθης δίλημμα....
Οκ.
Και ο Πριφτης εγγύηση.
Τι θα δούμε Χριστέ μου του χρόνου;
Πάμε κατευθείαν Eurocup.

Πρόεδρε πάμε γιουροκαπ, το παίρνουμε και ραβουμε το 7ο αστέρι στη φανέλα αλλά με μπλε χρώμα για να ξεχωρίζει

Καλά, αν πάνε έτσι δεν θα καταλάβουν και την διαφορά μα τα κεκλεισμένων γιατί και με κόσμο περίπου η ίδια ατμοσφαίρα θα είναι

Τι θα δουνε τα ματακια μας παλι φετος...

Πάλι θα δούμε νέους παίκτες τύπου Νέλσον, Σλότερ και τα θηρία Μόργκαν και Κούπερ. Θέλει πλέον γερό στομάχι.

Τοτε ειχες και καποιους παλιους να σουλουπωνουν την κατάσταση. Τωρα δεν υπάρχει κανενας λογος να παρακολουθησει καποιος το εκτρωμα του δπγ77. Να το χαίρεται.

Φετος με 0 διαρκειας και εισητηρια λογω κορονοιου δεν βγενει η "μπιζνα"
ματζαρης και στην καλυτερη ογκαστ...εννοείται η μασκοτ της ομαδας "παππας" αναλαμβανει χρέη ηγετη
https://i.postimg.cc/MGNpcw41/EV-n7w-FX0-Ac5-Bm8.jpg (https://postimg.cc/WDmvKBs4)

μάντζαρης και παππάς μακριά. Ο όγκαστ ωστόσο είχε κάνει κάποια καλά παιχνίδια στους τελικούς του '18, εντυπωσιακά βελτιωμένος από την αρχή της σεζόν που δεν ήξερε που πατούσε.
Είχα ακούσει ότι τα πήγαινε καλά στην τουρκία, δεν θα ήμουν καταρχήν αρνητικός.

Ισχύει για Όγκουστ.
Επίσης καλώς κακώς 2,3 εκ. μπορεί να μην τα αντέχει η τσέπη του με τα νέα δεδομένα. Και έχει υποχρέωση να κοιτάξει πρώτα να είναι συνεπείς στους εργαζόμενους του και μετά όλα τα υπόλοιπα.

ν δειτε τι κανει ο ... παναθηναικαρχης στο ινσταγκραμ καθε μερα θα καταλαβατε οτι τελειωσε ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ της ΚΑΡΔΙΑΣ μας

δεν υπαρχει μελλον

ο ... παναθηναικαρχης ΖΕΙ το σημερα & τα υπολοιπα ας πανε ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ

να ειχα 150.000.000 στην τσεπη μου

ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΡΑΣ

Αφήστε, πολύ στοχευμένος αυτός ο κορωνοιος
Μόνο ομάδες φαρμακοβιομηχανων πλήττει

Όταν είναι η ομάδα (οικονομικα) στο auto πλήττεται

Για εκεί το πάει
Διοίκησή Αλαφούζου που για μένα είναι η χειρότερη στάση
Πρακτικά έχουμε τελειώσει για 10 χρόνια τουλάχιστον σε όλα τα τμήματα και επίσημα

Τουλάχιστον θα μάθουμε αν ο Καλάθης είναι για 1,5Μ το πολύ και πως θα είναι η ζωη με εσοδα=έξοδα

Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω η να κλάψω που μέσα σε 1,5 χρονο από τότε που "τους τελείωσα, τους έριξα α2" τα αυγά θα τον έχουν στην φάπα και δυστυχώς μαζί του και εμάς

Προφανώς και θα έχουμε πολύ μικρότερο budget, η ομάδα χάνει τη μεγαλύτερη πηγή εσόδων της (εισητήρια) για την επόμενη σεζόν. Δεν καταλαβαίνω γιατί είναι τόσο δύσκολο να κατανοηθεί, δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει χρηματοιοικονομικά στο M.I.T.

Ο Καλάθης πάντως κατ' εμέ πρέπει να μείνει πάση θυσία, χωρίς αυτόν δεν ξέρουμε ... τον πάτο του βαρελιού.

Γιατι ομως? Αφου οποιος εδω μεσα τολμησει να πει οτι ο πολυχρονεμενος ηγετης δεν ματωνει καθε χρονο αλλα κατα βαση εχει την ομαδα ισα βαρκα ισα πανια ειναι αντιπαναθηναικος και ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟΥΣ ΕΠΕΝΔΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΛΟΙΠΟΝ.


Σωστό, αλλά αυτό λογικά ισχύει και για τις άλλες ομάδες της EL, έτσι;

Του κόσμου γενικα θα έλεγα

Αυτό που πάει να περάσει είναι ότι μόνο στον Παναθηναϊκό θα έχει επιπτώσεις
Και μάλιστα δυσανάλογα μεγαλες, αυτά τα 5-6Μ που έβαζε από τσέπη θα μπουν στο κουβά "απώλειες κορωνοιου" και γεια σας. Βέβαια δικά του είναι , δεν θα τον αναγκάσουμε να τα βάλει, αλλά θα συνεχισει να κρίνεται από το τι αποτέλεσμα είχε για το τμήμα

Και άντε πες Ρεάλ Μπαρτσελόνα Μπάγερν έχουν την μπάλα (που η λογική λέει ότι εκεί θα χτυπηθούν εξίσου και ίσως είναι λογικό ότι το πρώτο που θα κόψουν είναι το ρευστό στο μπάσκετ)

Άντε Τσσκα έχει κρατική στήριξη

Άντε τις Τουρκικές τις στηρίζει ο Ερντογάν (που με τόσο χάλια οικονομία εγώ βλέπω ότι περιορίζεται σε δωράκια τουρκοποισεων και δεν τους κυνηγά για χρέη, δεν δίνει χρήμα)

Άρα μείωση θα έχει η Χιμκι, η Μπασκονια, ο γαύρος, η Αρμάνι, η Μακαμπι, η Ζαλγκιρις σαν και μας λογικά σωστά?
Δεν μπορεί αυτοί να έχουν 20% και μεις 50% λόγω κορωνοιου

Πολλά λέγονται και γράφονται
Δε ξερω αν θα είμαστε ομάδα eurocup ή αν θα μειώσει το μπάτζετ και πόσο (και δικαίωμά του είναι)
Περιμένω πρώτα να δω ποιον προπονητή θα έχουμε.Δεν εχει ξεκαθαρίσει ακόμα αν πηγαίνει για ξένο ή όντως θέλει Βόβορα.

Χαλας λιγο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα που "βλεπει" Παναθηναικο κυπελλου κορατς , ετοιμασου...

Kαλά ναι ο καθένας μπορεί να βλέπει ό,τι θέλει
Προς το παρόν δεν έχουμε τίποτα.Μόνο εικασίες.

Αυτο. Λιγη υπομονη και συνεση χρειαζεται δεν νομιζω οτι ωφελει η καταστροφολογια τη στιγμη που χουν ολα παγωσει. Ισως απο βδομαδα να εχουμε εξελιξεις.

Τα λέφτα που έβαζε ο Θανάσης δεν υπάρχουν,ούτε φαίνεται να θέλει να τα αναπληρώσει ο ΔΠΓ,ειδικά φέτος,οπότε κλαίν.

Είναι φανερό πως είχε ήδη αποφασίσει να πάει σε τακτική Αλαφούζου, εσοδα=έξοδα (κάτι που προσωπικά πιστεύω δεν είχε κάνει, δεν έβαζε 10Μ από τσέπη αλλά στάνταρ έβαζε κάποια εκατομμύρια από τσεπη)

Τώρα με αφορμή τον κορωνοιο, θα ρίξει στο σακούλι των περικοπών και αυτά που όντως θα χρειαστεί νανλοψεο λόγω εσόδων και αυτά που μάλλον είχε αποφασίσει να κόψει από μόνος του και θα τα αποδώσει όλα στον κορωνοιο

Όσοι λέτε υπομονή μάλλον δεν έχετε καταλάβει η δεν θέλετε να καταλάβετε πως δουλεύει το πράγμα με τις φιλιππινεζες

Αν πέσει τέτοιο ψαλίδι στο μπάσκετ, ας κοιτάξει λίγο τον ερασιτέχνη που με λίγα λεφτά ανδρικό και γυναικείο βόλλεϋ παίρνουν κούπες από τον γαύρο.

Ναι οκ...
Είναι δουλειά του οπαδού να:
Μας δείξει τον προπονητή,
Μας δείξει τον επενδυτή,
Μας δείξει το 5αρι,
Μας δείξει το πλάνο για το γήπεδο,
Μας δείξει του χορηγούς,
Μας δείξει λύση για την ΠΑΕ,
Να βάλει χρήματα για την ΠΑΕ

Nαι να καταλαβουμε για τις φιλιππινεζες οταν..
δεν εχει ολοκληρωθει η φετινη ευρωλιγκα
δεν εχουμε προπονητη
δεν ξερουμε αν θα παιζουμε του χρονου με κοσμο (το κυριότερο)
δε κουνιέται φύλλο πουθενά αλλα εμεις πάμε για ch l στο μπασκετ απο φήμες και ρεπορταζ ενω ολοι οι αλλοι αυξανουν το μπατζετ και οι απεναντι πανε για σλουκα,ντιλεινι και αλλους
Σωστό.

Οσον αφορα το γαβρο δεν νομιζω οτι θα κανει μεγαλη διαφορα στο μπατζετ του ο κοροναιος, τοσα χρονια χωρις κοσμο παιζουνε.

Αν υπάρχουν τα οικονομικά να μείνουν νικ, παπαπέτρου, παπαγιάννης, μήτογλου δεν βλέπω το λόγο να καταρρεύσει η ομάδα.

Από τους υπόλοιπους ο τόμας μπορεί να λήψει και ο ράις όχι γιατί ήταν κορυφαίος αλλά επειδή ήταν πολύ καλός για τα λεφτά του.

Οι υπόλοιποι αντικαθίστανται από πολύ φθηνότερους παίκτες. Θα πω ένα ακραίο: Δεν είμαι σίγουρος ότι αν έρθει πίσω ο καλαϊτζάκης ή ο λούτζης, στα ΤΕΛΗ της επόμενης σεζόν θα προσφέρουν συνολικά λιγότερα από τον φριντέτ.

Βέβαια αν μείνει παππάς και έρθει μάντζαρης αντί να κρατήσουμε νικ, θα υπάρχει τεράστιο πρόβλημα.

Τέλος αν είναι να φύγει ο νικ, ας πάρει έστω κάποια χρήματα ο σύλλογος. Αν η ρεάλ, ή η τσσκα πχ του δίνουν 7εκ για 3 χρόνια, ας δώσουν και άλλο 1 για μεταγραφή.

ο λουντζης δεν μας ανηκει εδω κ ενα χρονο.
τον αφησε φρι ο πεδουλας.

Αν είναι να φύγει ο Νικ πρέπει να φύγει με ένα καλό buy-out. Κρίσιμο να μείνουν για την επόμενη 4ετία Μήτογλου-Παπαγιάννης-Παπαπέτρου.
Από τους ξένους και δεδομένου ότι ο Ράις σταματάει, δεν έχει νόημα να μείνει κανένας (εξαίρεση ίσως ο Μπεντίλ λόγω προδιαγραφών και μικρής ηλικίας). Όλοι τους soft και άκυροι στην άμυνα. Επίσης αν τον πιστεύουν πρέπει να επενδύσουν στον Καλαϊτζάκη. Είναι πλέον 21 χρονών. Σαν back-up ή του Νικ, αν μείνει, ή όποιου έρθει στη θέση του. Έχουμε ανάγκη από σκληρούς παίχτες που να παίζουν στο 100% κάθε βράδυ. Μακάρι να υπήρχε δυνατότητα να γύρναγε ο Θανάσης.

Εχει φυγει αυτος...
Ολες αυτες οι δημοσιευσεις ειναι μερος σχεδιου, να βαλουν στο υποσυνειδητο του αναγνωστη το ενδεχομενο του να φυγει ο Καλαθης ωστε σιγα σιγα να συνηθισει στην ιδεα, σε λιγο θα ακολουθησουν αρθρα για την δυσκολη οικονομικη θεση της ΚΑΕ και του ευρωπαικου μπασκετ (ηδη αρχισαν) και τον καθιστουν πολυτελεια, καποια ανωνυμα για το οτι δεν εχει σουτ και χανεται στα δυσκολα ή/και οτι του προταθηκε μειωση και αυτος (ο αχαριστος) δεν εβαλε πλατη και αποχαιρετα την Αλεξανδρεια που χανεις. Και μακαρι να παει στην Ρεαλ το παιδι δηλαδη να παρει καμια κουπα παραπανω γιατι ειναι κριμα τοσο καλος παιχτης να μεινει στην μια.

imo "το ανοιγμα του φακέλου Καλάθης" εδώ και μέρες μόνο θετικά αποτελέσματα θα έχει για τον δπγ. Μείνει ή φύγει...
απο τη μία, "δεν κατάφερε να κάνει τη διαφορά" (f4), "ακριβός για το μπάντζετ μας" (ανισομέρεια), κτλ
απο την άλλη "τεράστια επιτυχία-μαγκιά που τον κράτησε ο πρόερδος", "ο πρόεδρος έκανε θυσία", "ο πρόεδρος μπαίνει μέσα για τον Παναθηναικο" κτλ

imo με καθαρό μπάντζετ (μέσα και το προπονητικό τημ) κάτω απο 8εκ, ειναι αδύνατον να μεινει, γιατί εφόσον τα 2εκ πλας μπορεί να τα βρει απο άλλη ομάδα (βασικα Ρεαλ, Μπάρτσα, ΤΣΣΚΑ), εμεις θα πρεπει να παίζουμε με Καλάθη, Παπαπέτρου, Μήτογλου, Παπαγιάννη και στη καλύτερη 1-2 πενταδάτους γιουροκαπ ξένους και οι υπόλοιποι τύπου Μπεντιλ... Στα 9εκ κάτι γίνεται αφού έχει πέσει και η φορολογία.

Άλλη μια ελπίδα είναι να πέσουν αισθητά (>10%) τα συμβόλαια των παικτών τη νέα σεζόν και/ή να αυξηθούν τα τηλεοπτικά (λόγω άδειων γηπέδων, αλλά με την ύφεση δεν το βλέπω να γίνεται).

Γενικά ίσως να φταίνε και οι προβλέψεις για την οικονομία, αλλα δε το βλέπω ως πιο πιθανό να μείνει. 70-30 απο μένα...

Για να δούμε τώρα, θα το χωνέψουν οι κάτσε να δούμε
Το τμήμα πέθανε και αγωνιστικά (διοικητικά είχε πεθανει) πρακτικά 6,5-7Μ ευρώ το μπάτζετ όποτε προφανώς δεν υπάρχει χώρος για κανέναν αξιόλογο παίκτη για πάνω από 1 χρόνια

Θα μας βρει ο Βοβορας ταλέντα με 3 κατοστάρικα

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το μπάτζετ αυτό που λογικά είναι επιπέδου Βιλερμπαν. Γιατί απλά δεν έχω λεφτά να βάλω παραπάνω και δεν βλέπω κάποιον να έχει διάθεση να βάλει παραπάνω
Αρκεί να γίνει σαφές

- πήρε μια ομάδα κορυφαία και την έχει κάνει πλέον του 3ου ραφιου. Αυτή είναι η σκληρή πραγματικότητα. Μετρηθηκε και βγήκε λίγος.
Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν προσπάθησε ή δεν ήθελε, αλλά ότι δεν μπορούσε. Όπως
εγώ με 1,85 είμαι κοντός να παίξω μπάσκετ, αυτός δεν έχει τη δύναμη να κάνει ομάδα φ4

- Μην ακούσουμε πίπες για κορωνοιο. Μιλάμε για 50% μείωση μπάτζετ (γιατι πρεπει να βάλεις μεικτο μπατζετ, η εφορια πεφτει σηκαντοκα το 20-21) είναι λόγω κορωνοιου το ίδιο θα δούμε σε όλες τις ομάδες της Ευρωλίγκας
Προφανώς λόγω covid σου λέει τώρα που τα φορτώνουμε όλα εκεί, ρίξε μέσα και τη μείωση που θα έκανα ούτως ή άλλως

- θα έχει πολύ γέλιο που μέσα σε 1 χρόνο από τότε που τους τελείωσε, θα τον ξεφτιλισουν τα αυγά

Και μην ακούσω το "ουρά οι επενδυτες"
Ότι δε υπάρχει κάνεις είναι φανερό
Το ότι δεν μπορεί, είναι επίσης φανερό, δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το ένα με το αλλο

Αυτό είναι το νόημα ρίχνει κατακόρυφα το μπάτζετ με δικαιολογία τον ιό. Όχι πως δεν είναι θέμα και δεν θα υπάρξουν μειώσεις και αλλού αλλά τέτοια δραματική πτώση δεν βλέπω σε άλλη ομάδα. Θα φανεί επίσης και ότι με έσοδα μόνο (εντελώς μειωμένα) δεν μπορει να τρέξει το τμήμα σε υψηλό επίπεδο. Το να συζητάμε δε για άλλους επενδυτές είναι τουλάχιστον ουτοπικό.

Το ταβάνι το ξέρουμε εδώ κ χρόνια.
Να γαμαμε το γαυρο κ οκτάδα γιουρολιγκ με αποκλεισμό με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.
Είτε επειδή είμαστε ανεπαρκείς είτε επειδή πέφτει μπερτομεικο κωλοδαχτυλο είτε κ τα δύο μαζί.

Απλά αν φύγει ο Νικ θα χαθεί πιθανότατα κ η ψευδαίσθηση ότι με μια καλή διασταύρωση ίσως δούμε f4.

Προσωπικά μπορώ να δεχτώ να έχουμε στοχο να γαμαμε το γαυρο σε αντίθεση με κάποιους που δεν τους αρκεί γιατί έχουν μπουχτίσει με τις πολλές πουτσες που του ρίχνουμε στα υπόλοιπα ομαδικά.

Αυτο που μου την δίνει είναι το σανο από τον ινσταγκραμακια κ τους αυλοκολακες.

Ο μκ πρέπει να είναι ο μόνος φαρμακοβιομηχανος παγκοσμίως που πλήττεται από υγειονομική κρίση(και Yπολογιστε πως από το 11 νομίζω είναι και προμηθευτής του WHO)

Το θεμα ποιο είναι..
οτι δε βάζει λεφτά;
ότι δε γουστάρει να βάλει;
οτι σου λέει εγώ μεχρι εκεί μπορώ και θελω;
οτι σου λέει βρες καποιον να ερθει να τα χωσει στην πολύ κερδοφόρα και με εσοδα αγορά του μπάσκετ;
οτι ο κορονοιος ειναι η αφορμή για να χαμηλώσει το μπάτζετ;
οτι οπως λενε ορισμενοι θα γινουμε ομάδα επιπέδου eurocup; (λες κ ειμασταν για ευρωλίγκα στη μετα ζοτς εποχή)
οτι ολοι γκρινιαζουν ουσιαστικά γιατί δεν τα χώνει; (στ'αρχιδια τους το ινστα,ο μπολενοσμπολ και τα κουτσομπολιά αν εφερνε παικταραδες,προπονηταρα και γαμουσαμε οπως καποτε)
οτι θελουν να φυγει αλλα το μετά δε μας το λενε
οτι οι εποχες με ζοτς και αδερφια περασανε,τελειωσανε και δυστυχως δεν ξαναγυρνανε
ολα μαζί;

Προσωπικά μπορώ να δεχτώ να έχουμε στοχο να γαμαμε το γαυρο σε αντίθεση με κάποιους που δεν τους αρκεί γιατί έχουν μπουχτίσει με τις πολλές πουτσες που του ρίχνουμε στα υπόλοιπα ομαδικά.


Νομιζω οτι αυτη η νοοτροπία ευθύνεται σε μεγαλο βαθμο για την παρακμή που βιώνουμε τα τελευταία χρόνια ως σύλλογος. Προς θεού, δεν απευθυνομαι σε σενα satsok, απλά παιρνω αφορμή.

Ο Παναθηναϊκός (δεν πρέπει) να προσδιορίζεται με βαση τον γαύρο, γιατί ο Παναθηναϊκός ειναι πολυ μεγαλύτερος σύλλογος απο τον γαυρο. Εκεινοι θα πρέπει (και εχουν) στοχο απλα να νικανε εμας. Δηλαδή αν ρίχνουμε πουτσες μονο στο μπάσκετ, οπως συμβαίνει τα τελευταία χρόνια, ειναι κανείς ικανοποιημένος? Όχι βέβαια (εξαιρω σκουπιδια τυπου μπαλνεσμπαλ). Αν σταματήσουμε να ρίχνουμε πουτσες και στο μπασκετ, θα αλλάξει κατι? Σε παρακμή βρισκόμασταν σαν συλλογος και σε παρακμή θα συνεχίσουμε να ειμαστε. Η μονη μας σκεψη θα πρεπει να ειναι να ξαναβρει ο σύλλογος την ταυτότητα του και οχι να κρατιόμαστε απο ψίχουλα τυπου "τουλάχιστον γαμαμε στο μπασκετ". Αυτα ειναι για ομαδουλες τυπου αρη.

Δεν ξέρω, μπορει και να είμαι υπερβολικά ρομαντικός, αλλα στενοχωριέμαι αφανταστα οταν ακουω τετοιες κουβέντες.

Δεν κατάλαβες καν τι εννοώ!
Ρεαλισμός λέγεται...
Κάνεις δεν θέλει να είναι κομπάρσος ούτε είναι θέμα νοοτροπίας. Η νοοτροπία ΔΕΝ φέρνει χρήμα ούτε επενδυτές δυστυχώς.
Μέχρι εκεί φτάνουν τα πόδια μας.
Κ αν φτάνουν μέχρι εκεί κάνεις αυτό που πρέπει.
Μπορείς να πάρεις πρωτάθλημα στο βόλεϋ; είναι εφικτό; αυτό θα προσπαθήσεις κοκ.
Κάποτε θυμάμαι σνόμπαραν κ το κυπελλάκι.
Μέχρι που το χάσαμε κ έτσουξε.
Νομίζω κ τώρα μπορεί κάποιοι να σνομπάρουν κ την κούπα του μπάσκετ.
Όταν μας τελείωσει κ αυτό θα φανεί η....οποια αξία της. Εκεί να δεις παρακμή...
Αν πάλι θέλετε να ονειρεύεστε μεγαλεία μπορείτε ελεύθερο ειναι.

Καλά, αλλά για να μην ξεχνιόμαστε και με τον Πούστη να θυμίσω ότι ένα παιχνίδι πήραμε με την ψυχή στο στόμα στον Α γύρο 2π και τον Πούστη διαλυμένο και ήττα στο δεύτερο με το κατόρθωμα των 1/21 3π αν θυμάμαι καλά

Αυτο που λεω, ειναι οτι με το να αρκουμαστε στο να ειμαστε πανω απο τον γαυρο στο μπασκετ (και αυτο οχι τόσο σταθερά πλεον) ή στο οτι νικήσαμε στο βόλεϊ το γαυρο μετα απο δεν ξέρω κι εγω απο ποσα παιχνιδια, γιατί μεχρι εκει φτάνουν πλεον τα ποδια μας, μικραίνουμε το σύλλογο, γιατι ο Παναθηναϊκός πρέπει να στοχεύει στους τιτλους. Οχι στις πουτσες στον γαυρο, γιατι δεν τους βλέπουμε καν.

Αν χρησιμοποιήσουμε την ιδια λογική, μπορούμε να παρακαλέσουμε τους βαρδινογιαννηδες να επιστρέψουν στην ΠΑΕ, για να βολευομαστε με κανα κυπελλακι και καμια πουτσα στο γαυρο. Προφανώς ομως δεν θα το κάνουμε, γιατί αυτο δεν αντιπροσωπεύει τον Παναθηναϊκό και καλως τους διωξαμε πριν 12 χρονια με την ελπιδα για το κατι καλυτερο. Ομοίως και στο μπασκετ, τα κυπελλακια που μας κουναει ο δπγ και οι πουτσες στον γαυρο, ειναι το δάχτυλο και οχι το φεγγάρι, το οποίο ειναι η απίστευτη συρρίκνωση του μεγέθους της ομαδας, κατι που οφείλεται και σε αυτον. Οσο αρκουμαστε στο "ε τουλάχιστον γαμαμε γαυρο", τόσο εκεινος δεν θα ψάχνεται για το κατι παραπάνω στην Ευρώπη και αρα μακροπρόθεσμα κανουμε κακο στη νοοτροπία του συλλόγου.

Δεν συνεννοουμαστε.
Εγω για τίτλους μίλησα οχι για μεμονωμένες νίκες.
Μην βάζεις λόγια στο στομα μου.
Μιλάω για ΤΙΤΛΟΥΣ.
Αν έχει κάποιος αντίρρηση να παίρνουμε τίτλους απέναντι στον πουστη να βγει να το πει.

Κ κατι άλλο αν με καρκίνους είχαμε 20 πρωταθληματα από το 1979 κάνεις δεν νομίζω να είχε πρόβλημα.
Η ατιτλιαση φέρνει την παρακμή.

Ο ψυχακιας από το 2012 έχει 5στα7 η 6στα8 αν τελειώσει το φετινό.
Οι καρκίνο είχαν 7 πρωταθληματα από το 1979 γιατί της πολυμετοχικότητας δεν το μετράω.
Υπάρχει θεωρώ μια εμφανής διαφορά εντός συνόρων.

Καταρχάς, ξαναλεω οτι αφορμή πηρα απο αυτο που εγραψες.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως κανείς δεν εχει αντίρρηση να παίρνουμε τιτλους απο τον γαύρο. Πώς ειναι δυνατόν να συμβαίνει κατι τετοιο? Αυτο που λεω και ελπιζω να γινω σαφης αυτη τη φορά, ειναι οτι αν στην προκειμένη περίπτωση που μιλαμε για τον Παναθηναϊκό των 6 ευρωπαϊκών, αρκουμαστε στο πρωτάθλημα ή στο κύπελλο επειδη γαμησαμε το γαυρο, έχουμε θεμα νοοτροπίας. Δεν στοχεύουμε στο να γαμαμε το γαυρο, θα έπρεπε να ειναι δεδομένο. Στοχεύουμε στο να γαμαμε τη Ρεάλ ή την ΤΣΣΚΑ, γιατι τους αλλους δεν τους βλέπουμε καν. Και οσο επικροτούμε τον δπγ που ο σκοπός του ειναι να γαμαει τον γαυρο και δεν τον νοιαζει το παραπάνω, μακροπρόθεσμα κανουμε κακο.

Θεωρω οτι σιγά σιγά ξεχνάμε να ειμαστε Παναθηναϊκοι και γινόμαστε πιο πολυ αντιολυμπιλαγοι, ωστε να παίρνουμε καμια χαρα. (Εννοείται δεν πηγαινει σε σενα αυτο, αλλα ειναι γενικοτερος προβληματισμος μου)

Σαν να βιάζεστε μερικοί να βγάλετε συμπέρασμα. Θα γελάσουμε πολύ με τα μπατζετ των περισσότερων ομάδων του χρόνου.

Ετσι στα γρήγορα ήδη ξέρουμε ότι η Μακάμπι έχει προτείνει μείωση στον Tarik Black, ο Ντορσει μάλλον την κάνει για nba και φημολογείται πως υπάρχει δυσκολία να κρατήσει το συμβόλαιο του Wilbekin (2m). Η Εφες ανακοίνωσε πως θα μειωθεί έως και 40% το μπάτζετ της. Η Φενερ έχει να πληρώσει τους παίχτες της από τον Δεκέμβριο και φανταστείτε τι εχουμε να ακούσουμε ακόμα για τις υπόλοιπες ομάδες. Είμαστε μόνο στην αρχή κάντε υπομονή θα δούμε απίστευτα πράγματα φέτος.

Ο άλλος γκρινιάζει στο insta γιατί οι παίκτες θέλουν 80% των χρημάτων Αφού δούλεψαν 65% του χρόνου (πως το μετράει το 65%? Βάζει και τους μήνες που είναι σε διακοπές?)

Καταλαβαίνετε γιατί έχει λυσσάξει να διακοπούν όλα

Για να μην πληρώσει φράγκο

Αλαφούζος με μαλλια

να επιστρεψει στον κοσμο και τα διαρκειας τοτε...ειδαν το 65%


Έτσι ακριβώς

Όπως και τα κανάλια αλλά αφού αυτός το βάζει στα νούμερα, άρα πρέπει να γυρίσει πίσω λεφτά στον κόσμο

Επίσης καταλαβαίνουμε την απώλεια εσόδων. Να δούμε όμως και την απώλεια εξόδων. Δλδ μίνιμουμ 20% στα συμβόλαια, θα γλυτώσει ενοίκιο ΟΑΚΑ, λειτουργικά έξοδα κτλ
Δεν καλύπτεται προφανώς η τρύπα αλλά δεν υπάρχουν μόνο λεφτά που δεν θα πάρει αλλά και λεφτά που δεν θα δωσει

Καλά εμένα γιατί όλα αυτά μου θυμίζουν τον καβούρια. Δεν είναι τυχαίος ο θαυμασμός και τα ..."άρε καπετάνιος που σας χρειάζεται"...

35% έκπτωση στο επόμενο διαρκείας,όταν ξανανοίξουν οι θύρες για τον κόσμο.(clopyright dpg7000 instagram).

Ας του κανουν και οι παίκτες 35% έκπτωση στο επόμενο συμβόλαιο τοτε.

παλι θα κανουν ουρα σοβαροι παικτες και μανατζερ να συνεργαστουν μαζι μας

αλλα θα φταιει το scouting που δεν βρισκουμε

Ε, ας κόψει 35% σε όσους παικτες ανανεώσει, όταν ανανεώσει

Παππάς, Αθηναίου.
Ο Κίτσεν σταμάτησε;

Η πιο κενή υπόσχεση

1. Του χρόνου μάλλον δεν θα υπάρχουν διάρκειας
2. Του παραχρονου θα κάνει μια αύξηση 50% πρώτα, μετά μια έκπτωση 35% και θα έρθει ίσα βάρκα ίσα πανιά

και αν καποιος δεν θελει να παρει διαρκειας για να δει το χωριο του αλαφουζου7000...θα χασει τα λεφτα του??
ενω αυτος θελει ΤΩΡΑ να μην πληρωσει

Ελα ντε. Μπορουν να του κάνουν μια τέτοια εκπτωση και οι παίχτες. Δωσε μας το 100% και αν μας θες σε 2 χρόνια θα συμφωνησουμε με το 65%

Απολυτα λογικο. Αλλα αφου θα κανει έκπτωση του χρονου, και οι παιχτες λογικο να του κανουν 35% εκπτωση του χρονου.

Kαποτε χειροκροτουσαν ορισμενοι την ηττα απο γαυρο επι αλαφουζου στη λεωφορο
ε καιρος να το κανουν και στο μπασκετ

Τι εννοείς; Δεν είναι λίγες οι φορές που έχουμε χειροκροτήσει την ομάδα μπάσκετ μετά από ήττα, και από το γάβρο.

Εννοεί ότι θέλουμε να χάνει για να δικαιωθούμε

Οχι μη το μπερδεύεις με εσένα που ήθελες να χάνει η ομαδα για να φυγει ο πεδουλας
Μη βάζεις πληθυντικό
Και δεν μίλησα συγκεκριμένα για κάποιον.Ασχετα που τσίμπησες.

Δεν είμαι ειδικός αλλά θεωρώ ότι τα συμβόλαια των αθλητών θα συμπεραλαμβάνουν και ρήτρες που θα έχουν να κάνουν με έκτακτες περιπτώσεις όπως πχ φυσικές καταστροφές κλπ. Άλλωστε δεν μιλάμε για μία οποιαδήποτε σύμβαση εργαζομένου του ιδιωτικού τομέα. Εδώ παίζουν από 100άδες χιλιάδες έως κ κάμποσα εκατομμύρια €... Ίσως τα ποσοστά του σκόντου να είναι ρευστά και σε εκείνο το σημείο να παίζει κάποια διαπραγμάτευση και ο δικός μας να πάει να βγάλει από την μύγα ξύγκι..

Τώρα σχετικά με την μείωση του μπάτζετ, θεωρώ όλες οι ομάδες θα το ρίξουν άλλοι λιγότερο, άλλοι περισσότερο. Σίγουρα ο ΔΠΓ πάντως ψαχνόταν και προ αυτής της κρίσης να το ρίξει και μάλλον του έκαστε κουτί. Το πιο πετυχημένο που διάβασα ήταν ότι πρέπει να είναι ο μόνος φαρμακοβιομήχανος παγκοσμίως που τον έχει πλήξει οικονομικά η κρίση λόγω κορονοϊού

Το ρεζουμέ ένα είναι πάντως.. Κλάφτε και την 8αδα που την σνομπάραμε... Σμίκρυνση άνευ προηγουμένου και χωρίς καμία προοπτική..

Epeidi mono gia tous dikous mas diabazo, logika ta kala paidia exoun pliromenous olous tous paiktes tous kai tha plirosoun kai to 100% sto telos

Άσε τι κάνουν ή δεν κάνουν τα καλά παιδιά με τους δικούς τους.Δεν είδα κανέναν αυγουλοματη να βγει να κράξει τους παίκτες του,μονο ο τσιφούτης ο δικός μας βγήκε να κράξει δημόσια και έχει λυσσάξει να μην δώσει λεφτά.

εγω λεω να βαλει κανα πουλμαν να τους παει εκδρομη στα λουτρα της ωραιας ελενης, μη χαλαρωνουμε

Όντως τι μας νοιάζουν τα αυγά...λογικο να ακούς μόνο για μας αφού μόνο ο δικός μας έχει λυσσάξει να κλείσουν μπας και γλυτώσει κάνα ευρο.ινσταγραμ,σδνα ,πρασινη ποαντου έχει βγει και ανοίγει και πόλεμο και με τους παίχτες...Δεν είδα κανένα αυγό να βγει πουθενά να πει τίποτα

σου λεει να γινει φαιναλ φορ ελλαδα και εμεις να λειπουμε? ανευθυνοτητα..

τα παπαγαλακια λενε συνεχεια για νικ..

νομιζω η 1η Ιουλιου ειναι πιο κοντα απο ποτε.

Νομίζω ότι ο μεγάλος του φόβος είναι μην συνεχιστεί η Ευρωλίγκα και βρεθεί ο γαύρος 8ος με όλα τα ματς Ελλάδα

Για τον τρακη αν του εξασφαλισεις 2 πράγματα

- δεν θα πληρώσει από Απρίλη και τους
- ο γαύρος δεν θα πάρει Ευρωλίγκα

Είναι happy, ραντεβού Σεπτέμβρη

ο βεργης τι σχεση εχει με το μπασκετ και εχει αποψη για τον καλαθη?

Καμια αλλα ειναι απο τα πολλα αρθρα που γραφονται ή θα γραφτουν για να δημιουργησουν κλιμα εναντιον του Καλαθη.
Εχουν διπλο στοχο. Απο την μια τον "πιεζουν" (αν υποθεσουμε οτι ενδιαφερεται για το "κλιμα" ο Καλαθης) να μειωσει το συμβολαιο του απο την αλλη εαν δεν δεχθει μειωση και φυγει θα ειναι αυτοματως αυτος ο φταιχτης που δεν δεχθηκε να αναλαβει τις ευθυνες που αναλογουν σε εναν "ηγετη".
Εχουν γραφτει ηδη και τα αρθρα που θα δημοσιευθουν αν φυγει τελικα, για τον αχαριστο, ασουτο, ψυχρο επαγγελματια και φραγκοφονια, Καλαθη.
Να μαστε καλα, θα τα διαβασουμε και εδω μεσα.

Ασχετο αλλα με τρωει καιρο , αυτη η φαση με τα 24 χρονια σερι τιτλους στο μπασκετ και πανηγυρια περσι και τα λοιπα μου θυμισε το ...σωτηριο ετος 1996 με τα "θα το φυλακισω στην Παιανια" και τα "ποτε ξανα πρωταθλημα στον Πειραια"..
Προσωπικα με ζωσανε τα φιδια και λεω να δεις που θα την παθουμε απο καμια αεκ , τελικα την παθαμε απο Προμηθεα στο κυπελλο και απο κορονωιο στα υπολοιπα. Αφου αυτα τα γαυρικα , τα δηθεν , τα σαλια ,τα α και τα ου , δεν μας βγαινουνε γιατι δεν το παμε ομορφα και Παναθηναικα δεν μπορω να καταλαβω.

Ποια 1η Ιουλίου?
Η 1η Ιουλίου θα ήταν το 2nd best scenario

Αλαφουζιαση.

Μπάτζετ 6Μ όσα και τα πάγια έσοδα
Αυτά

Ο Νικ είναι επαγγελματίας. Ότι πράξει καλά θα το πράξει. Θέλει να μείνει με μειωμένες αποδοχές. Καλώς θα κάνει. Θέλει να πάει σε ΤΣΣΚΑ ή Ρεάλ ή Μπαρτσελόνα ή Εφές σε ομάδες που μπορούν να του δώσουν, αν θέλουν και αν τον θέλουν, περισσότερα λεφτά? Καλώς θα πάει. Δεν ακυρώνεται η προσφορά του. Ο Γιαννακόπουλος θα του κάνει προσφορά με μειωμένες αποδοχές. Καλώς θα το κάνει. Αυτός πληρώνει, αυτός είναι ο ιδιοκτήτης, αυτός είναι ο επιχειρηματίας, αυτός βάζει προτεραιότητες. Πρέπει να γίνει κάποια στιγμή κατανοητό ότι αν συμφωνήσουν συνετέλεσαν και οι δύο, αν δεν συμφωνούσαν, κανένα θέμα, προχωράμε.

Έτσι ακριβώς
Μη λες πολλά όμως
Θα κατηγορηθείς για υπέρμαχος του νέου Αλαφούζου όπως λένε.
Όταν το χρήμα ρέει γενικά στην αγορά.

Ωραία όλα αυτά θα ήταν αν δεν είχαν αρχίσει τα δημοσιεύματα που δημιουργούν κλίμα.

έχει πλάκα να κοιτάς το ιστορικό των ποστ.Συνειδητοποιεις ότι οι υποστηρικτές του "να φύγει ο Νικ ,δεν είναι ηγέτης,παίρνει πολλά, ο μκ βάζει τα λεφτά κι ο,τι θέλει κάνει, μπε,μπε κλπ κλπ " είναι ταυτόχρονα κι ένθερμοι υποστηρικτές του εν δυνάμει ηγέτη παππα,που αδικείται από τον Πιτινο που δεν παίρνει τις ευκαιρίες που πρέπει κλπ κλπ

θα επανέλθω με κολάζ να ευθυμησουμε

Achilles
05-05-2020, 11:49
Ο Ρικ Πιτίνο αντιμετωπίζει νέες κατηγορίες από το NCAA και απειλείται με νέα τιμωρία που μπορεί να τον αφήσει μακριά από τους πάγκους για αρκετούς μήνες.
Ο Ρικ Πιτίνο επέστρεψε στο NCAA για χάρη του Αϊόνα, αλλά οι αμαρτίες του παρελθόντος (είτε φταίει πράγματι είτε όπως υποστηρίζει ο ίδιος όχι) συνεχίζουν να τον ακολουθούν.

Όπως έγινε γνωστό, το NCAA κατηγορεί εκ νέου τον Ρικ Πιτίνο για την περίοδο θητείας του στο Λούιβιλ για την παράνομη προσέγγιση του Ράιαν Μπόουεν και την κατάθεση ύψους 25.000 δολαρίων στον παίκτη στην προσπάθειά να πειστεί να επιλέξει το συγκεκριμένο κολέγιο.


Σύμφωνα με το κατηγορητήριο, ο Πιτίνο "απέτυχε να δημιουργήσει μία ατμόσφαιρα συμμόρφωσης" στο Κολέγιο, αφού κατηγορείται ότι ενώ γνώριζε ότι υπήρχε παράνομη προσέγγιση του παίκτη από άτομα του Κολεγίου δεν κατήγγειλε αυτό το γεγονός στο NCAA.
Σε περίπτωση που ο Πιτίνο κριθεί ένοχος, τότε η μέγιστη ποινή που μπορεί να του επιβληθεί είναι τιμωρία που θα φτάνει μέχρι το 50% των αγώνων του Αϊόνα. Κοινώς, θα χρειαστεί να μείνει μακριά από τον πάγκο της ομάδας του για το πρώτο μισό της σεζόν 2020/21. Την ίδια στιγμή ωστόσο ενδέχεται να του επιβληθούν και περιορισμοί στον τρόπο που μπορεί να προσεγγίζει παίκτες για να επιλέξουν το κολέγιο του Αϊόνα, αφού θα θεωρηθεί υπότροπος.

Την ίδια στιγμή, τα προβλήματα για το Λούιβιλ ενδέχεται να είναι πολύ μεγαλύτερα. Κι αυτό γιατί με βάση το κατηγορητήριο για το κολέγιο, μία από τις ποινές που εξετάζονται είναι ο αποκλεισμός για 2 χρόνια από την τελική φάση του NCAA, καθώς και ισχυροί περιορισμοί στην προσέγγιση των παικτών.
Υπενθυμίζεται ότι πριν από περίπου έξι μήνες ο Ρικ Πιτίνο ήρθε σε συμβιβασμό με την Adidas στη μήνυση που είχε καταθέσει στην εταιρία για την υπόθεση της παράνομης προσέγγισης του Μπόουεν.


αν δεν ταιριαζανε (τρακης - πιτινο) , δεν θα συμπεθεριαζανε

Darkling
05-05-2020, 12:07
μισο λεπτο, εδω μιλαμε για το χρυσοπλατινο κοσμημα που αναβαθμιζει ολοκληρο το ελληνικο μπασκιε που τιμη του που κοουτσαρει τον εξαστερο και την εθνικη μαζι.

Chrisk7
05-05-2020, 15:47
οποτε αν τιμωρηθει γυριζει στην τριφυλαρα?
(εννοειται και στην εθνικη, μαζι πανε)

Άγιος Πέτρος
05-05-2020, 16:09
Να επιστρέψει... αυτόν τον φουκαρά τον Παπαδογιαννη δεν τον σκέφτονται;
πόσες κωλοτούμπες να αντέξει πια

Eleni7
05-05-2020, 18:54
Ο Παππας εχει παρει καμια 20αρια κιλα ή ειναι ιδεα μου;

Lucifer_7
05-05-2020, 19:17
Θα τα πάρει μπόι.

Eleni7
12-05-2020, 00:05
Πολυ γελιο οι γνωστοι βαζελοι του twitter. Φαινεται οτι πλεον οτι δεν υπαρχει γραμμη και αντι να σχολιασουν αυτα που γινονται στον μπασκετικο βαζελο, το εχουν γυρισει στην ειρωνια για τα αρθρα που εμπλεκουν τον Ολυμπιακο σε μεταγραφες. Μεχρι την Παρασκευη τα ιδια θα διαβαζουμε. Πιτινοι, Καλαθηδες, Τρακηδες περασαν σε δευτερη μοιρα, ας γινεται της ποπης απεναντι. Τουλαχιστον σταματησαν τα "αντιο αντιο εκει στην α2" και τα "Δημητρη τους διελυσες". Ενας χρονος και κατι περασε απο εκεινο το παιχνιδι και βλεπουμε τωρα ποιος διελυσε ποιον.

mixalis
12-05-2020, 22:59
https://i.postimg.cc/P5BPpyTW/1.png (https://postimg.cc/YvzpT140)
https://i.postimg.cc/LXS5vsqh/2.png (https://postimg.cc/4K8XxsQT)
https://i.postimg.cc/N0mL1XjW/3.png (https://postimages.org/)

Achilles
21-05-2020, 21:42
ιστορικη χρονια για τον μπαοκ , γλυτωσε τον υποβιβασμο και σε ποδοσφαιρο & σε μπασκετ

Salamandras
21-05-2020, 22:28
https://i.postimg.cc/P5BPpyTW/1.png (https://postimg.cc/YvzpT140)
https://i.postimg.cc/LXS5vsqh/2.png (https://postimg.cc/4K8XxsQT)
https://i.postimg.cc/N0mL1XjW/3.png (https://postimages.org/)

Φαντάζομαι ότι είναι τρολιά. Γιατί με τέτοιο ρόστερ και υπό κανονικές συνθήκες θα έπεφτε στην Α2. Αλλά μάλλον θα ψηφίζονταν 15-1 πρωταθλητής.

Achilles
04-06-2020, 15:39
Καταφέραμε να συγκεντρωθούμε στο πρωτάθλημα, όσο ήταν δυνατόν και τώρα είναι στο χέρι μας, να συγκεντρωθούμε και πάλι όσο το δυνατόν περισσότερο στα επόμενα παιχνίδια και να κυνηγήσουμε την ανατροπή. Δε θα είναι εύκολο, αλλά με μία νίκη στο επόμενο παιχνίδι, θα είμαστε τέσσερις βαθμούς πίσω και η μάχη για το πρωτάθλημα θα είναι ανοικτή».
μπαοκτζηδες , αρνητες της σφαιρικης γης , των εμβολιων , και εσχατως και της στοιχειωδους αριθμητικης

DirtySniper
04-06-2020, 18:04
Καινε κεραιες 5G

Chrisk7
07-06-2020, 22:13
Αρκετοί οπαδοί του ΠΑΟΚ με το σφύριγμα της λήξης μαζεύτηκαν έξω από το γήπεδο της Τούμπας και περιμένουν την αποστολή για να την αποδοκιμάσουν για την εικόνα τους.
Φωνάζουν συνθήματα, όπως το «βαριά, βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα» και το κλίμα είναι άκρως φορτισμένο και… εκρηκτικό.

ε σας κρατησαν κατηγορια, τι αλλο θελετε????

dio
08-06-2020, 00:15
"βαριά του παοκ η φανέλα"; τσιγαρόχαρτο κι άμα

mixalis
08-06-2020, 16:55
Σχόλιο στο youtube

https://i.postimg.cc/C5gxshP1/image.png (https://postimages.org/)

bukowski7
08-06-2020, 17:19
Σχόλιο στο youtube

https://i.postimg.cc/C5gxshP1/image.png (https://postimages.org/)

Δεν πέρασε το τοπ 16 για μία νίκη στον γολγοθά των 6 αγώνωνε με Μαρουσι, Παρτιζαν και Μπαρτσελόνα. Πως να περάσεις απο κεί;

dio
08-06-2020, 17:24
μπασκετάνθρωποι

DCS7
08-06-2020, 17:40
Οι τραυματισμοί που είχε η υπερομάδα του ζελικο τότε ήταν ο Τσαρτσαρης και ο .... βασικά ο Τσαρταρής μόνο. Λες και δεν είχαν τον Φώτση να καλύψει αυτή την θέση. Και αυτό για κανένα μήνα όταν εμείς χάναμε όλα τα μεγάλα συμβόλαια με τραυματισμούς ανω του 3μηνου. Αποκλειστηκαν σε όμιλο που έπαιξαν 4/6 ματς στο ΟΑΚΑ για τέτοια ομαδάρα μιλάμε. Και δεν έμειναν για μια νικη εκτός, στο 0-4 ήταν και έκαναν 2 αδιάφορες νικες στο τέλος ίσα ίσα για να αποκλείσουν το Μαρούσι. Μιλάμε ότι σε όμιλο που περνούσαν οι 2 πρώτοι αποκλειστηκαν με 4/6 ματς στο ΟΑΚΑ!!!

Salamandras
08-06-2020, 17:57
Στο μεταξύ, ο Beverly που ήταν προσθήκη της τελευταίας στιγμής, είναι αυτή τη στιγμή το καλύτερο αμυντικό guard στο ΝΒΑ. Η αντίστοιχη καριέρα του Calathes δεν είναι καν συγκρίσιμη.

To "τσίρκο" του Γιαννάκη, είχε Παπαλουκά, Τσίλντρες, Κλείζα, Τεοντοσιτς μεταξύ άλλων. Για να μην αναφέρω Μπουρούση και Μαυροκεφαλίδη από έλληνες.

Ο Γιαννάκης, κακά τα ψέματα δεν κατάφερε παρά το roster εκείνο. Αλλά, ότι και να λέει το παλικάρι, ο τρίτος τελικός του 2010 θα παραμένει η μεγαλύτερη σφαγή που έχω δει.

DCS7
08-06-2020, 18:14
να ναι καλά το παλικάρι που μας θύμισε την κηδεία του μπαρτζώκα. Τι τσαπου τους είχε ρίξει εκείνος ο κις; Σαν χθες τα θυμάμαι...

fj6icesTP2w

weekendman
08-06-2020, 20:28
Ωραίες εποχές όταν κάποιοι στο Basketforum προσπαθούσαν να πείσουν για το πόσο καφενείο ήταν η Λαμποράλ...

DirtySniper
09-06-2020, 00:43
εχω κερδισει σπακανοπιτα με τη Λαμποραλ εδω

trust in who we are
09-06-2020, 15:47
Η μεγαλύτερη κλοπή στον ελληνικό αθλητισμό

Δεν ξεχνάμε!

Αγγελόπουλοι δώστε 25 μυρια και αγοράστε τους

weekendman
10-06-2020, 21:27
Κωμικός Γιαννακόπουλος αλλά η μεταγραφή Μόργκαν είναι καλή, παίκτης σε ομάδα που ήταν κοντά σε Εφές και Φενέρ, η Καρσίγιακα δεχόταν κάτω από 70 πόντους, και είναι βολικός για δυναμικές άμυνες.

Achilles
11-06-2020, 01:20
προεδρος βαζελου στο ποδοσφαιρο :
https://paokvoice.com/wp-content/uploads/2016/07/ala.jpg

προεδρος βαζελου στο μπασκετ :
"ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 13 ΣΑΣ ΟΛΗ"

ε οταν μετα σας λεμε οτι εισαστε μπουρδελο , μην παρεξηγιεστε

damianos
11-06-2020, 19:57
Κλάμα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200611/deaa8e145bf58336835bb43ee2907cb6.jpg

Στάλθηκε από το Lenovo A7600-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Salamandras
11-06-2020, 20:24
προεδρος βαζελου στο ποδοσφαιρο :
https://paokvoice.com/wp-content/uploads/2016/07/ala.jpg

προεδρος βαζελου στο μπασκετ :
"ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ 13 ΣΑΣ ΟΛΗ"

ε οταν μετα σας λεμε οτι εισαστε μπουρδελο , μην παρεξηγιεστε

Δεν είναι και το μεγαλύτερο μυστικό. Είχε ακουστεί το ονοματάκι του για το Θρύλο...

Darkling
13-06-2020, 22:06
Ο Διούδης γύρισε προς τους συμπαίκτες του και είπε: "Δεν γίνονται αυτά που κάνετε σήμερα".



δεν θα του ειπε κανεις τιποτα του συμπαθους τερματοφυλακα μαλλον.

Άγιος Πέτρος
13-06-2020, 23:30
Άλλη μια πετυχεσα του Αμπάλ Φερέιρα

Lateralus
16-06-2020, 12:40
https://i.postimg.cc/pd7Fzb6p/Screenshot-20200616-114531.jpg

Λογικό μου ακούγεται

Darkling
16-06-2020, 12:42
κλαιω απ το πρωι που το πρωτοδιαβασα

antonio108
16-06-2020, 13:18
Πέρα από την πλάκα,πόσο μαλακας πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο στο κέντρο της Αθήνας;;;;


Δεν εννοώ το γήπεδο της μπαναθας.

Lateralus
16-06-2020, 13:22
Πολύ Μαλακάς και καθόλου αίσθηση το τι παίζει.
Το να μπεις στην Πανεπιστημίου, δυσκολότερο απο το να μπεις στο πανεπιστήμιο.

Darkling
16-06-2020, 13:24
Καπου διαβασα οτι η λογικη τους ειναι μεσες ακρες :

"κοιτα σε 2 μηνες θα βαρεθουν να κολλανε στην κινηση και θα παρουν τα ΜΜΜ"

λολ, στην Αθηνα/Ελλαδα αυτο, ποτέ, κανεις.

dio
16-06-2020, 13:41
Ακόμη κι αν είναι αυτή η λογική τους, όταν παροτρύνεις τον κόσμο να μην παίρνει ΜΜΜ για να μην υπάρχει συνωστισμός και ταυτόχρονα δεν αυξάνεις/βελτιώνεις τα δρομολόγια, ε μια μαλακία κάνεις

plextis
16-06-2020, 15:24
Δεν του έκοψε κανενος να σκεφτεί οτι η Πανεπιστημιου είναι η μοναδική είσοδος; Ας κλείναν μέρος της Σταδίου και ας αφήναν της Ακαδημίας που είναι και οι 2 έξοδοι.
Κάναν λέει και μελέτη οτι θα έχει 1.8% επιβάρυνση!! Όλοι ξέραμε τι θα γίνει, με μειώμενα δρομολόγια ΜΜΕ και τον φόβο του κόσμου να μπει λόγω του κορωνοιού.

Σαν έργο είναι ωραίο αλλά η υλοποίηση για την ώρα είναι για τα πανηγύρια.

tsak8
16-06-2020, 22:21
Επίσης πολύ ωραία στην Β. Όλγας που πήζει η κάθοδος μέχρι τους Αμπελόκηπους, για να κάνουν ταρτάν περιπάτου να σε βαράει ο αθηναϊκός ηλιος ενώ έχει μεγάλα πεζοδρόμια με δέντρα και σκιά..
199 χρόνια επιτυχίες στο Γκρις

Στάλθηκε από το BAH2-W19 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

redglove
16-06-2020, 22:26
Τα πρώτα 200 είναι δύσκολα, μετά θα στρώσουνε!

duda-agelopouloi-v-span
16-06-2020, 22:40
28/6 συλαλλητηριο με νεστορα και μρ στεφαν μπροσταρηδες επος

maggotbeer
16-06-2020, 22:54
όντως;

Eleni7
16-06-2020, 23:19
28/6 συλαλλητηριο με νεστορα και μρ στεφαν μπροσταρηδες επος

#Μεγαλος_περιπατος

DirtySniper
16-06-2020, 23:24
συλλαλητηριο για ποιο λογο;
Για να γινουν πιο νοστιμα τα σουβλακια στη πανορμου;

redglove
16-06-2020, 23:48
Πιο φτηνά, έστω.

DCS7
17-06-2020, 00:19
Τα σουβλάκια μια χαρα ειναι. Τα σερβίτσια πρεπει να αλλαξει και την διακόσμηση στο εσωτερικο χωρο.

plextis
17-06-2020, 11:41
Τα σουβλάκια μια χαρα ειναι. Τα σερβίτσια πρεπει να αλλαξει και την διακόσμηση στο εσωτερικο χωρο.

Δεν την άλλαξε τη διακόσμηση και τα σκέυη ο παρορμητικός;
Αυτός δεν ήταν ο σκοπός της επίσκεψης;

dio
17-06-2020, 12:37
https://i.imgur.com/knZls3r.png

Γιατί οι αμερικάνοι μεγάλωσαν με αφίσα ντιντι στο δωμάτιο

Darkling
17-06-2020, 13:11
Εγω παντως ολο τον Σπανουλη θυμαμαι να λενε οτι εχουν προτυπο κατι Ντονσιτς και κατι Καμπατσοι.

αναθεμα αν θυμαμαι ευρωπαιο παικτη να λεει "προτυπο μου ο σταματαω την εθνικη στα 30"

DCS7
17-06-2020, 13:31
Οτι ραιζινγκ στάρ βγαίνει στην ευρωπη παίρνει το 7 εξαιτίας του μπίλαρου αλλά αυτοί στο συννεφάκι τους. Αν και δεν το βλέπω παντως, μακάρι να έρθει ο Ντιντις. Μου έχει λέιψει το δούλεμα που του ρίχναμε...

Franco Nakic-29
17-06-2020, 13:52
Υπήρχε ένα σκρινσοτ από το παλιό gwf όπου αναρωτιόταν κάποιος στο nba thread αν θα μπορούσε να συγκριθεί ο ντιντής με τον κόμπε.

Lateralus
17-06-2020, 14:01
Υπήρχε ένα σκρινσοτ από το παλιό gwf όπου αναρωτιόταν κάποιος στο nba thread αν θα μπορούσε να συγκριθεί ο ντιντής με τον κόμπε.

Με τον Jordan θυμάμαι

Franco Nakic-29
17-06-2020, 14:10
Υπήρχε ένα σκρινσοτ από το παλιό gwf όπου αναρωτιόταν κάποιος στο nba thread αν θα μπορούσε να συγκριθεί ο ντιντής με τον κόμπε.

Με τον Jordan θυμάμαι

Eίμαι σχεδόν σίγουρος ότι ήταν με κόμπε, το είχε ανεβάσει και ο ντον στο φβ

Darkling
17-06-2020, 14:14
κι εγω που ειμαι βαθυς μελετητης του gwf ειμαι σχεδον βεβαιος οτι η συζητηση ηταν για Κομπι, Τζορνταν ουτε αυτοι οι πυροβολημενοι δεν αγγιζαν

Darkling
17-06-2020, 14:22
Σε αλλα νεα, συγχαρητηρια στον Γιωργο Βοβορα που θα εχει την τιμη να ειναι αυτος που πανω του θα ραφτει για δεκατη τεταρτη φορα το εβδομο.

Eleni7
17-06-2020, 14:30
Οποιος δεν ξερει τι και πως, και τον βαλεις να διαβασει τα σημερινα πρωτοσελιδα θα νομισει οτι ο Παναθηναικος εκανε μεταγραφη τον ΔΔ του 2011 και γυρω του θα στησει την ομαδα. Ειναι τρομεροι τυποι οι βαζελοι. Φετος που δεν υπαρχει μια και θα την βγαλουν με τους Κασελακηδες, βρηκαν τροπο να πανηγυριζουν καλοκαιριατικα. Δεν κοβεται και ευκολα η συνηθεια εδω που τα λεμε. Αυτη ειναι η ζωη τους απο το 2012 και μετα.

stefanos
17-06-2020, 15:16
Κάπου είχε πάρει το αυτί μου ότι ο Τρακης ακομα δεν έχει εξοφλήσει τον Ντιντη από την εποχή που ήταν ακόμα παίχτης.

Άγιος Πέτρος
17-06-2020, 15:38
Από το 2011 δηλαδή;

plextis
17-06-2020, 16:02
Σαν να τον βλεπω να μπαινει και να εκτελει βολες

hangover
17-06-2020, 16:08
Σαν να τον βλεπω να μπαινει και να εκτελει βολες

Δημήτρη μπές κ' εκτέλεσε βολές ?

SORRY

mixalis
17-06-2020, 17:58
Luca D'Alessandro
@LucaDa18
Ian Vougioukas in talks with Aek Bc Athens

redglove
17-06-2020, 18:04
Υπήρχε ένα σκρινσοτ από το παλιό gwf όπου αναρωτιόταν κάποιος στο nba thread αν θα μπορούσε να συγκριθεί ο ντιντής με τον κόμπε.

Ο Κόμπε με τον Διαμαντίδη, εννοείς.

Salamandras
17-06-2020, 20:02
Υπήρχε ένα σκρινσοτ από το παλιό gwf όπου αναρωτιόταν κάποιος στο nba thread αν θα μπορούσε να συγκριθεί ο ντιντής με τον κόμπε.

Ο Κόμπε με τον Διαμαντίδη, εννοείς.

Εδώ ο Σκουντής τον παρομοίαζε με τον Jordan...

LFO
17-06-2020, 23:09
Παιδια επειδή επηζα σημερα, μηπως εμαθε κανεις τι λεει το ρεπορτάζ για Ομπραντοβιτς;

Φημες λενε οτι το πρωι που σηκώθηκε πηγε και κατουρησε και μετά εφαγε πρωινο. Όπως μονο αυτός ξερει να κάνει βεβαια.

Οποιος εχει λινκ ας δωσει


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DCS7
17-06-2020, 23:11
Παιδια επειδή επηζα σημερα, μηπως εμαθε κανεις τι λεει το ρεπορτάζ για Ομπραντοβιτς;

Φημες λενε οτι το πρωι που σηκώθηκε πηγε και κατουρησε και μετά εφαγε πρωινο. Όπως μονο αυτός ξερει να κάνει βεβαια.

Οποιος εχει λινκ ας δωσει


Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κατούρημα ήταν fake news. Ο Ζελικο εξάλλου δεν κατουράει, δεν έχει ατέλειες κοινών θνητών.

LFO
17-06-2020, 23:19
Παιδια επειδή επηζα σημερα, μηπως εμαθε κανεις τι λεει το ρεπορτάζ για Ομπραντοβιτς;



Φημες λενε οτι το πρωι που σηκώθηκε πηγε και κατουρησε και μετά εφαγε πρωινο. Όπως μονο αυτός ξερει να κάνει βεβαια.



Οποιος εχει λινκ ας δωσει





Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Το κατούρημα ήταν fake news. Ο Ζελικο εξάλλου δεν κατουράει, δεν έχει ατέλειες κοινών θνητών.

Αυτο που λες ακούγεται πολυ πιο λογικό. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

dio
18-06-2020, 01:04
Εγω παντως ολο τον Σπανουλη θυμαμαι να λενε οτι εχουν προτυπο κατι Ντονσιτς και κατι Καμπατσοι.

αναθεμα αν θυμαμαι ευρωπαιο παικτη να λεει "προτυπο μου ο σταματαω την εθνικη στα 30"Κάποιος Καμπάτσο, που κάνει λαβές τσίου τσίου στον ντιντι και χαλάει τα παιχνίδια; [emoji848]

DCS7
18-06-2020, 23:14
Πιτίνο: «Ο Γιαννακόπουλος απειλήθηκε στο ΣΕΦ με χειροβομβίδα»

Ο Ρικ Πιτίνο μιλώντας σε podcast στην Αμερική θυμήθηκε το τελευταίο ματς Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού στο ΣΕΦ και υπογράμμισε ότι ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος είχε απειληθεί με... χειροβομβίδα!

«Ακόμη και το Ντιουκ-Καρολάινα, είναι σαν αγώνες εκκλησίας αν πρέπει να συγκριθούν με τα παιχνίδια Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός. Πρώτα απ' όλα ο πάγκος σου είναι προφυλαγμένος από γυαλί που δεν σπάει, όπως και αυτό που βάζουν στα γήπεδα του χόκεϊ. Ενώ τοποθετείται και προστατευτικό δίχτυ. Οι χούλιγκανς πέταγαν αντικείμενα από συγκεκριμένα σημεία που κάθονται στο γήπεδο. Ο ιδιοκτήτης του Παναθηναϊκού έπρεπε να φύγει στο ημίχρονο επειδή κάποιος τον απείλησε με χειροβομβίδα. Αναγκάστηκε να φύγει περικυκλωμένος από ασπίδες. Οι φίλοι του Ολυμπιακού με εκτιμούσαν, και αυτό είχε να κάνει και με το γεγονός ότι βρισκόμουν και στον πάγκο της Εθνικής Ελλάδας».




Μεγάλος παραμυθατζής ο τύπος, είναι ικανός να τους πεί ότι στην συρία είναι καλύτερα. Χαχαχαχαχα τι χειροβομβίδα ρε αθεόφοβε, σίγα μην τον απειλούσαν με μπαζουκας! Α αν σε εκτιμούσαν οι ολυμπιακοί είναι γιατί είχαν καταλάβει πόσο καλά τον δουλευες τον γιαννακόπουλο και του πουλούσες πίτουρα. Η εθνική δεν έχει σχέση που ούτος η άλλος όχι μόνο δεν κάθισες στον πάγκο ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ της αλλά και χεσμένη παντελώς την έχουμε. Εισσσσσσσ ωραιος πάντως

Darkling
19-06-2020, 11:08
Τι παπατζης ηταν αυτος γενικα σ ολο το περασμα του ελλαδα, γελαω

Dimaras7
19-06-2020, 11:30
Μου θυμίζει ένα γέρο από το χωριό μου που ζει στην Αμερική και, όταν έρχεται κάθε 2-3 χρόνια για διακοπές πηγαίνει στα καφενεία και τους μουρλαίνει στο παραμύθι.

BabisKyr
19-06-2020, 11:31
Ο Πιτίνο θα μπορούσε να είναι άνετα ταρίφας.

Άγιος Πέτρος
19-06-2020, 12:23
Τζόρβας λαϊκς δις

BabisKyr
19-06-2020, 14:40
Ο Πιτίνο θα μπορούσε να είναι άνετα ταρίφας.

Τραμπαρίφας επίσης.

Laokoontas
19-06-2020, 22:28
Αληθεια λεει ο Πιτινο υπηρχε χειροβομβιδα...Απλα την κραταγε ο Καλαθης και δεν εβρισκε ποτε στοχο να λοκαρει!

BabisKyr
22-06-2020, 16:59
Ακόμα ένα κολοσσιαίο ξεφτιλίκι από την #euroleaguemafia. Εάν θέλετε να φύγετε, σκάστε 10 μύρια για την αποχώρηση και άλλα 10 για διαφυγόντα κέρδη.

Την ακονίζει ο Μακχύσικ και σας περιμένει πουτάνες.

Chrisk7
22-06-2020, 17:09
να μας πει και η γκομενα του Σβεντ τη γνωμη της

Eleni7
22-06-2020, 17:35
UPDATE: Σπουδαίο νέο για τις ομάδες και σπουδαία κίνηση από Euroleague και Μπερτομέου ότι θα καταβληθεί το 100% των συμφωνηθέντων ποσών (!!) για τη σεζόν 2019-20, παρά την πρόωρη διακοπή λόγω της πανδημίας του κορονοϊού (!!).

μπαχαχαα ολο και πιο ρομπες.

maggotbeer
22-06-2020, 18:13
Οι ομάδες της Euroleague και του Eurocup θα λάβουν το 100% όσων είχαν συμφωνηθεί για όλα τα παιχνίδια που έπαιξαν μέχρι και τις 12 Μαρτίου

Chrisk7
22-06-2020, 21:51
την κανει κι ο Μανος?

Salamandras
22-06-2020, 21:56
την κανει κι ο Μανος?

Λες να δεχθεί πρόταση και ο Τράκης;

Chrisk7
22-06-2020, 21:58
Που ξερεις, μπορει να ψαχνουν και επωνυμους (παρορμητικους) φιλαθλους

Undisputed
22-06-2020, 22:00
την κανει κι ο Μανος?Αχνοφαίνεται να φεύγει ο Μαμρα κι ο υποτακτικος πηδαει απ το καράβι πρώτος

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Lucifer_7
22-06-2020, 22:12
Σε αυτό το σημείο να ευχηθούμε καλό αφανισμό στην Ξάνθη.

weekendman
22-06-2020, 22:19
την κανει κι ο Μανος?Αχνοφαίνεται να φεύγει ο Μαμρα κι ο υποτακτικος πηδαει απ το καράβι πρώτος

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Τους εύχομαι ολόψυχα τα τελευταία χρόνια του Κόκκαλη στον μπασκετικό Ολυμπιακό...

Eleni7
22-06-2020, 22:33
Τετοια διαλυση δεν εχει ξαναγινει #13/2.

Μονο με τον Νεστορα και τον Παπαπετρου εμειναν.

redglove
22-06-2020, 22:43
Σε αυτό το σημείο να ευχηθούμε καλό αφανισμό στην Ξάνθη.

Την Σκόντα; Ή την πόλη;

Lucifer_7
22-06-2020, 22:51
Σε αυτό το σημείο να ευχηθούμε καλό αφανισμό στην Ξάνθη.

Την Σκόντα; Ή την πόλη;


Δεν υπάρχει Σκόντα πλέον στο παιχνίδι.
Ξάνθη FC.
Γυρνάνε και στο Σαμπίντι βέβαια.

duda-agelopouloi-v-span
23-06-2020, 02:34
Και για τον Αλβέρτη ακούγεται

Darkling
23-06-2020, 09:15
Λένε ότι ζήτησε στο Μάνο να δηλώσει δημόσια ότι η Θ13 είναι ανεπιθύμητη στο ΟΑΚΑ


ως γνωστον το πρασινο χρωμα υποδηλωνει οτι το διαβασα στο βαζελοφορουμ.

mixalis
23-06-2020, 11:45
Που είσαι ρε κοντουλα να μας πεις ότι το νομικό τμήμα του παο είναι έμπειρο και μπλα μπλα μπλα
Που είσαι ρε παρκαδορε να μας πεις ότι η γιουρολιγκα θα πληρώσει και από πάνω άμα φύγει ο Παναθηναϊκός
10+10 ζητάνε για διαφυγόντα κέρδη
Δεν το ήξερε το νομικό τμήμα αυτό??
Και για πιο λόγο κάναμε πάλι μανούρα εμείς και γίναμε τα πουτανακια τους ξανά για το 80% του μπεντιλ και του φριντετ ρε παρκαδορε??...Τώρα που θα μας πάνε πίπα κωλο και δεν θα μας σέβεται κάνεις θα λιώσεις το ινσταγραμ και το τικ τοκ.

Ευτυχως που υπάρχει η ρήτρα.

Καλύτερα τελευταιοι στη Ευρωλίγκα παρά πρωτοι στο Μικι Μαους Καπ.

Ανάβω κεράκι στους εταίρους της ΕΛ.

Μας έχει κάνει ρεντικολο. Σου λένε όλοι ότι η θέση του Παναθηναϊκού είναι ανάμεσα στους κορυφαίους και ο ψυχακιας έχει λυσσάξει να μας απαξιώσει σε μια διοργάνωση με κοτέτσια. Τον ξεφτιλισε ο Μιζραχι. Θα αναρωτιέται ο άνθρωπος πως είναι δυνατόν ο Παύλος να έχει τέτοιο γιο...

Ο Παυλάρας μας ποτέ δε θα έβαζε τιμή σε ευρώ δίπλα στο όνομα του Παναθηναϊκου ούτε θα διαννοούταν να πουλήσει ποτέ...

Καλα, το 11-12 τελευταια χρονια του Ζοτς μενω/φευγω ηταν και ψαχνω Αμερικη για αγοραστη.
Γεγονοτα να λεμε..

Poios epsaxne gia agorasth ???As eimaste sovaroi

O hgeths evgaine kai elege oti epsaxne ependytes sto Amerika.

As ksexasoume kalytera ekeinh thn periodo, giati tha stenaxwrithoun polloi me osa eginan.

παει και ο μανος?δεν πειραζει ηρθε η ωρα του μπομη

Θα απαιτηθεί γερό στομάχι γιατί οδεύουμε με μαθηματική ακρίβεια προς τη λογική της λιγότερο δυνατής ξεφτίλας

Για συριγο καρφι μας βλεπω..

Νέστορα ηγγικεν η ωρα

Ναι γιατί άμα έμενε ο Μάνος δεν θα ήταν ο δπγ που θα αποφάσιζε

Ο τύπος θέλει να σκοτώσει το τμήμα για να δείξει ότι χωρίς αυτόν δεν υπάρχει ζωη

Από αυτή τη κωλομέρα της συνέντευξης μέχρι σήμερα δεν έχει περάσει μία μέρα ρε πούστη μου που να μην έχει και μια παραπάνω κατραπακιά. Ούτε μία!

Απο τους υποτακτικους του στο twitter βγαίνει οτι τον έδιωξε

Λένε και για αποχώρηση Φραγκι! Το γίνεται???

Που γράφτηκε αυτό;;

αυτα ειναι.. οπως τα περιμενα!!

να τελειωσει η αηδια του αιωνα

ειναι επικινδυνος "παναθηναικαρχης"

που γκρεμιζει πολυμετοχικοτητες

Μα να κάτσουν ως τι;
Καλά κάνουν και φεύγουν μακριά του όλοι, να μείνει μόνο ο Παππας με τον Μπουρούση που τον αγαπάνε

πηδουν απο το καραβι

ετσι δεν ειναι δπγ7;

https://i.postimg.cc/QNq5VkK6/image.png (https://postimages.org/)

Ti na peis

Δεν μπορει να ειναι αληθινο αυτο...

Τι θιασος ειναι αυτος..

Φτάνει πενήντα και ακόμα έχει για πρότυπο τον τονυμοντανα.
Μιλάμε για παιδάκι.

Μέχρι και τα κοκόρια τα παινεύεται.
Όλα για τη λέζα...

μεχρι και "κοκα" εχουν βαλει στην τουρτα τα ζωα

Εχω τρια λεπτά που γελαω μονος με την τουρτα. Τι ζούμε φετος θεε μου?

na mostrareis sto insta oti pineis koka oute 16xronos traper

Den yparxei elpida.

Εντωμεταξύ τον Τόνυ Μοντανα τον σκοτώνουν στην ταινία και πεθαίνει μόνος του, ετσι;

Θα κατεβάσει και τις φανέλες
Ικανός είναι να αρχίσει να λέει για κλεμμένα ευρωπαικα

Φυγε ρε Μανο φυγε...Καντο για τ αδερφια..Αν ισχυει αυτο που σου ζητησε παρε και τον Φραγκι κ φυγετε..

Εντομεταξύ αφού πίνει και στα αλήθεια κόκα γιατί την έχει βάλει στην τούρτα πάνω? Αν δεν έπινε να το καταλάβω ότι έκανε χιούμορ.
Καμαρώνει κιόλας που είναι κοκκάκιας και το διαφημίζει? Τι να πω πια...
Και η πολιτεία δεν κάνει τίποτα με το μαλάκα που διαφημίζει κιόλας ότι σνιφάρει. Δλδ έλεος με τους νεόπλουτους νεοέλληνες, η παρακμή της κοινωνίας μας δεν έχει όρια.

Λένε ότι ζήτησε στο Μάνο να δηλώσει δημόσια ότι η Θ13 είναι ανεπιθύμητη στο ΟΑΚΑ

Στον γαύρο θα είχαν μαζευτεί 5 υποψήφιοι, σε μας φοβούνται το μαλακισμενο (Μην μου πείτε ότι και εδώ φοβούνται τους Βαρδινογιαννηδες)

νευρικο γελιο με την τουρτα του Προεδρου.

Το μόνο που δεν ξέρουμε είναι αν η κόκα είναι αληθινή στην τούρτα ή έχει βάλει ζάχαρη πάντως.

Στους σιχαμένους, με τους ηπιότερους υπολογισμούς και στην αντίστοιχη περίοδο, θα είχαν εκδηλώσει ενδιαφέρον τουλάχιστον 2

https://i.postimg.cc/9FYj60Sw/image.png (https://postimg.cc/ZCng3bJJ)

Undisputed
23-06-2020, 11:58
Άκου φεύγει κι ο Αλβέρτης.. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200623/c9d6ee12b00a9adad3e199d125453847.jpg

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Achilles
23-06-2020, 12:11
http://www.reactiongifs.com/r/2011/11/mj_popcorn.gif


τι εγινε ρε παιδια ? απο τα "γλεντατουςγιαννακοπουλε" στα "δπγ πουλα" ?

8rilos!!!
23-06-2020, 12:15
στο βαζελοφορουμ η αληθεια ειναι οτι ειχε παντα πολυ μικρα ποσοστα αποδοχης

dio
23-06-2020, 12:23
στο βαζελοφορουμ η αληθεια ειναι οτι ειχε παντα πολυ μικρα ποσοστα αποδοχης

για αυτό είχε θερμές σχέσεις με τα αυτοκίνητα των διαχειριστών

Darkling
23-06-2020, 12:31
στο βαζελοφορουμ η αληθεια ειναι οτι ειχε παντα πολυ μικρα ποσοστα αποδοχης



απο τοτε που σαμποταρε με την Πρασινη την πολυμετοχικοτητα και μετα καποια αυτοκινητα αντμιν των gwf καηκαν σε τυχαια αναφλεξη (να περασει δεν υιοθετουμε τιποτα).

αλλα ακομα και τοτε διατηρησαν μια σταση "αυτον εχουμε και οκ παναθηναικος ειναι και θελει να πηδαει τους γαυρους"

τωρα εδω και 1 χρονο περιπου ας πουμε οτι δεν τα βλεπουν ουτε ετσι τα πραγματα, χοοχοχ

δεν τους χαλασε καθολου κι αυτους. Αυτοι που λεγανε οτι ο Αλαφουζος ειναι γαματος επειδη εβγαζε το παραγκα και οραμα και αυτοι που θεωρουν οντως ασυλληπτες προεδραρες τον Πατερα και τον Βγενοπουλο που πραγματικα παιζει να μην εχει ξαναχαντακωσει ποτε κανεις τον παο τοσο πολυ για 1 πρωταθλημα.

BabisKyr
23-06-2020, 12:31
Καλή διάλυση, καλό αφανισμό. Ολόψυχα, χωρίς ντροπές και λύπηση.

plextis
23-06-2020, 12:48
Θα νιώσουν καλά οτι η απάντηση στο εντάξει χειρότερα δεν γίνονται τα πράγματα είναι και όμως γίνονται, το βαρέλι δεν έχει πάτο.

dio
23-06-2020, 13:40
Ο τύπος θέλει να σκοτώσει το τμήμα για να δείξει ότι χωρίς αυτόν δεν υπάρχει ζωη

Εν τω μεταξύ, αυτό είναι γνώρισμα όλης της οικογένειας, ή τουλάχιστον αυτήν την αίσθηση είχα από πάντα. απλά αυτός είναι και ηλίθιος, οι παυλοθανάσηδες ήξεραν τι έκαναν

weekendman
23-06-2020, 13:53
Ο τύπος θέλει να σκοτώσει το τμήμα για να δείξει ότι χωρίς αυτόν δεν υπάρχει ζωη

Εν τω μεταξύ, αυτό είναι γνώρισμα όλης της οικογένειας, ή τουλάχιστον αυτήν την αίσθηση είχα από πάντα. απλά αυτός είναι και ηλίθιος, οι παυλοθανάσηδες ήξεραν τι έκαναν

Σίγουρα θα σεβαστείς τους παυλοθανάσηδες στον θάνατο τους, αλλά καλό είναι να μην τους ξεπλύνουμε κιόλας, είχαν αρκετή γραφικοτητα στον χαρακτήρα τους, πέρα από ότι συνετέλεσαν στο χτίσιμο αυτού του υπάρχοντος συστήματος του Ελληνικού μπάσκετ μαζί με τον πουστόγερο. Δεν θα τους βγάλουμε και άγιους επειδή ο νεότερος Γιαννακόπουλος το εξευτέλισε τελείως. Υπήρχε το κατάλληλο οικογενειακό περιβάλλον για να εξελιχθεί έτσι ο Τράκης, η εξάρτηση στις ουσίες απλώς έκανε πιο ακραία τα πράγματα.

dio
23-06-2020, 14:03
Δεν πάω να ξεπλύνω κανέναν. Είπα ότι κι αυτοί προσπαθούσαν να φανούν ως οι μόνοι παναθηναϊκάρχες. Πόλεμο στον Βαρδινογιάννη, όταν στην πολυμετοχικότητα είδαν ότι Μπαινόπουλος και Πατέρας εκθειάζονται από τον κόσμο παραπάνω, το γύρισαν σε πολυμετωπικότητα, στον Ερασιτέχνη ήταν κι αυτοί "ή εμείς ή κανείς". Απλά αυτοί ήταν πολύ πιο διακριτικοί στις διαμάχες τους από τον παρορμητικό. Σκέψου ακόμα και με τους Αγγελόπουλους πόσο πιο διπλωματικά συμπεριφέρονταν αυτοί σε σχέση με τον τοξικοεξαρτημένο.

Το τι έκαναν στο μπάσκετ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο

DCS7
23-06-2020, 14:58
Ο σεβασμός για τους νεκρούς δεν αλλάζει σε τπτ το τι έκαναν οι παυλοθανάσηδες. Σίγουρα τους προτιμάς απο το κοκάκια γιατί τουλάχιστον αυτοί είχαν μια οριτζιναλ γραφικότητα, και σεβόντουσαν τους ανθρώπους των αντιπάλων τους (σπανούλης - θανάσης τελικοί 2015) και δεν τους κυνηγούσαν την οικογένεια. Για αυτό και απολάμβαναν τον σεβασμό όχι τόσο των αντιπάλων (δλδ εμάς) αλλά των παιχτών και του επιτελείου που εργάστηκαν στην πανάθα όπως Σαρας, μελιτζάνας, Σπανούλης κτλ. Αντίθετα τον τράκη δεν τον έχει κλάψει κανείς, παρά μόνο σε στημένες συνεντεύξεις από ανθρώπους που πληρώνονται από αυτόν.

Γενικά η σύγκριση με τον υπάνθρωπο υπερθεματίζει σχεδόν όλους τους ανθρώπους, δλδ οκ αν πάρεις ως μέτρο σύγκρισης τον Πασαρη τότε αδίστακτοι εγκληματίες βγαίνουν μια χαρα παιδιά. Οι Παυλοθανάσηδες όμως ευθύνονται για την σημερινή εικόνα του μπάσκετ, κληροδότησαν ένα σύστημα στον τράκη και του δίδαξαν πως να κινείται παρασκηνιακά αδιαφορώντας για το κόστος. Μεγάλες σφαγές γινόντουσαν και επι προεδρίας τους μην ξεχνιόμαστε (φάουλ του ντιντι στον Πεν, τελικοί 2010, τελικός 2011 στο Οακα που τον ξεχνάμε τα βήματα του λούκας επειδή έχανε βολές ο παπαλουκας και ο μαυροκεφαλίδης, τελικοί 2012 ασχέτως αν το πήραμε, για να γυρίσει ο 5ος τελικός σφύριξαν 5 φαουλ σε 30''... Δεν γινόντουσαν με την ίδια επιμονή και τόσο ξεδιάντροπα για 40' αλλά αυτό ήταν λόγω του ότι ο βαζελος είχε πολύ καλή ομάδα και δεν χρειαζόταν πολλά, με ένα καλό σπρώξιμο σε έπαιρνε.

Eleni7
23-06-2020, 15:04
Αυτο που γραφει ο Διονυσης ειχα σκοπο να το γραψω και εγω βασικα. Και οι Παυλοθανασηδες ιδια φαρα ηταν. Αλλωστε ο τρακης μαζι τους μεγαλωσε, απο εκει εμαθε. Απλα αυτοι συνεβαλαν στην διαλυση του ποδοσφαιρικου τμηματος με την συμμετοχη τους στην πολυμετοχικοτητα. Ανεκαθεν η οικογενεια ηταν πρωτα Γιαννακοπουλεικος και μετα Παναθηναικος. Οι αποτυχιες του βαζελου στο ποδοσφαιρο σε συνδυασμο με τις επιτυχιες στο μπασκετ τους ετρεφαν τον εγωισμο. Ηθελαν να ακουγεται οτι το τμημα μπασκετ ειναι "η υπερηφανεια","οτι ξεχωριζει", "δεν ειναι σαν τα αλλα" κτλ κτλ απλα και μονο επειδη το διοικουσαν αυτοι. Λες και στο ποδοσφαιρο πχ δεν ηταν Παναθηναικος.

Να βγει δηλαδη τωρα ο Μαρινακης που εχει το τμημα των 46 πρωταθληματων και να αφηνει να εννοηθει οτι το μπασκετικο τμημα ειναι κατωτερο. Και να το κανει με συστηματικο τροπο αυτο, μεσα απο τα media, τους οργανωμενους κ.ο.κ. Να το περασει στην συνειδηση του κοσμου οτι ειναι μονο η μπαλα και κανεις αλλος. Παντου Ολυμπιακος ειναι, στις επιτυχιες και στις αποτυχιες. Γι αυτο και εβαλε πλατη περυσι. Στον βαζελο ποτε δεν το ειχαν αυτο. Παντα ξεχωριζαν τα τμηματα σε παιδια και αποπαιδια. Και σε αυτο φερουν μεγαλη ευθυνη οι Γιαννακοπουλοι. Το οτι κανεις βαζελος δεν αντιδρουσε τοτε και πηγαινε με τα νερα τους εφερε και την σημερινη διαλυση στο τμημα μπασκετ. Μια χαρα συνυπευθυνοι ειναι ολοι τους. Τωρα που καθονται και λενε οτι ειναι κακομαθημενος πρεζακιας, ποσταρουν τον Ραντζα κτλ, ειναι παρα πολυ αργα.

nrg15
23-06-2020, 15:40
Sorry αλλα παυλοθανασηδες δεν ειχαν βαλει καραγκιοζη για τον Γιαννακη?
Καμια σχεση με Τρακη αλλα οχι και αγιοι... Μια χαρα εμπαιναν κ τραμπουκιζαν οταν δε τους αρεσε κατι!

spartan
23-06-2020, 15:48
Aνυπομονω να ακουσω απο την μπυρα 13
Το πουστη και πρεζακια γιαννακοπουλε

Chrisk7
23-06-2020, 15:53
Sorry αλλα παυλοθανασηδες δεν ειχαν βαλει καραγκιοζη για τον Γιαννακη?
Καμια σχεση με Τρακη αλλα οχι και αγιοι... Μια χαρα εμπαιναν κ τραμπουκιζαν οταν δε τους αρεσε κατι!

ναι αυτοι, εστω κι αν καποιοι λενε οτι ηταν αλλων ιδεα, το επετρεψαν

dio
23-06-2020, 16:07
όπως επέτρεψαν και το "ΤΣΟ & ΛΟ"

DCS7
23-06-2020, 16:16
Τον Γκέρσον είχαν βγάλει καραγκιόζη. ΚΑι αν δεν κάνω λάθος το επικοινωνιακό κομμάτι το χειριζόταν ο τράκης. Οχι πως τους αθωώνω, αφου το άφησαν να περάσει στο έτσι είναι συνυπεύθυνοι για αυτή την αηδία, αλλά δικιά τους ιδέα δεν ήταν. Και τον Παυλο μην τον έχετε για κανένα τρομερό μπαμπά που θα μπορούσε να επιβληθεί στον κανακάρη του, εδώ ο τράκης γυρνούσε τα μπιλιαρδάδικα του Αμαρουσίου παιζοντας παράνομο τζόγο σε φρουτάκια παρέα δυο πακέτα τσιγάρα και πίνοντας ουίσκι. Στα 15 του! Τι να του έλεγαν, ο παυλος μπορεί να μην το ομολογουσε αλλά η μεγαλύτερη αποτυχία του έιναι ότι ανέθρεψε ένα τέτοιο κανακάρη.

Darkling
23-06-2020, 16:39
Κάποιος το είπε οκ, θενκς χαχα

dio
23-06-2020, 16:56
την έχω ξανακούσει αυτήν την ιστορία με τα φρουτάκια από κάπου (μπορεί κι εδώ?)

Salamandras
23-06-2020, 19:43
την έχω ξανακούσει αυτήν την ιστορία με τα φρουτάκια από κάπου (μπορεί κι εδώ?)

Και εγώ, από μπασκετικό Παναθηναϊκό με διαρκείας στο μπάσκετ.

rakos
23-06-2020, 19:59
Κανεις δε γεννιέται κάφρος. Το περιβάλλον του τον κανει.

Ξερνάω με το ξέπλυμα που έχει γίνει στους μακαρίτες χομπιτ τα τελευταία χρόνια, ναι προφανώς δεν είχαν φτάσει στο έσχατο σημείο βοθρου που έφτασε ο διάδοχος τους, αλλά αυτοί είναι υπεύθυνοι και για το ότι μεγάλωσαν ένα σίχαμα και για την καταστροφή του αθληματος

Achilles
23-06-2020, 20:31
spnUw8WB5Ms
το μηλο δεν επεσε μακρια απο την μηλια

Lucifer_7
23-06-2020, 20:32
Τον Γκέρσον είχαν βγάλει καραγκιόζη. ΚΑι αν δεν κάνω λάθος το επικοινωνιακό κομμάτι το χειριζόταν ο τράκης. Οχι πως τους αθωώνω, αφου το άφησαν να περάσει στο έτσι είναι συνυπεύθυνοι για αυτή την αηδία, αλλά δικιά τους ιδέα δεν ήταν. Και τον Παυλο μην τον έχετε για κανένα τρομερό μπαμπά που θα μπορούσε να επιβληθεί στον κανακάρη του, εδώ ο τράκης γυρνούσε τα μπιλιαρδάδικα του Αμαρουσίου παιζοντας παράνομο τζόγο σε φρουτάκια παρέα δυο πακέτα τσιγάρα και πίνοντας ουίσκι. Στα 15 του! Τι να του έλεγαν, ο παυλος μπορεί να μην το ομολογουσε αλλά η μεγαλύτερη αποτυχία του έιναι ότι ανέθρεψε ένα τέτοιο κανακάρη.


Ξάνθη-ΠΑΟ 3-0
Μαλαισία

DCS7
23-06-2020, 21:12
την έχω ξανακούσει αυτήν την ιστορία με τα φρουτάκια από κάπου (μπορεί κι εδώ?)

Και εγώ, από μπασκετικό Παναθηναϊκό με διαρκείας στο μπάσκετ.

Την ιστορία την έχω ξαναπεί, δεν είναι πρώτη φορά. Παιδιά ο τράκης 300μ από το σπίτι μου μένει, σχεδόν γείτονες είμαστε. Τα βαζελογραφεία του μπασκετικού ποα είναι κυριολεκτικά 2 στενά πιο πάνω, μεγαλύτερη διαδρομή κάνω αν θέλω να αγοράσω τσιγάρα παρά να πάω εκει. Νταξ δεν μεγαλώσαμε μαζί αλλά το Μαρούσι ο τράκης το γυρνούσε πολύ στην εφηβεία του και οι ιστορίες κυκλοφορούσαν στα μαγαζιά. 3 μπιλιαρδάδικα ήταν όλα και όλα πολύ θέλει; Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω προσωπικά γιατί δεν ήμουν παρόν (θα ήταν λίγο δύσκολο αφου είμαι μικρότερος του και για να μπώ σε τέτοια μαγαζιά ήθελε γερό δόντι), αλλά αυτά κυκλοφορούσαν πολύ πριν αναλάβει κάποιο πόστο στην ΚΑΕ, δλδ πριν τον πλακώσει στις μάπες ο Ράτζα και μάθει το ευρύ κοινο την ύπαρξή του.



Τον Γκέρσον είχαν βγάλει καραγκιόζη. ΚΑι αν δεν κάνω λάθος το επικοινωνιακό κομμάτι το χειριζόταν ο τράκης. Οχι πως τους αθωώνω, αφου το άφησαν να περάσει στο έτσι είναι συνυπεύθυνοι για αυτή την αηδία, αλλά δικιά τους ιδέα δεν ήταν. Και τον Παυλο μην τον έχετε για κανένα τρομερό μπαμπά που θα μπορούσε να επιβληθεί στον κανακάρη του, εδώ ο τράκης γυρνούσε τα μπιλιαρδάδικα του Αμαρουσίου παιζοντας παράνομο τζόγο σε φρουτάκια παρέα δυο πακέτα τσιγάρα και πίνοντας ουίσκι. Στα 15 του! Τι να του έλεγαν, ο παυλος μπορεί να μην το ομολογουσε αλλά η μεγαλύτερη αποτυχία του έιναι ότι ανέθρεψε ένα τέτοιο κανακάρη.


Ξάνθη-ΠΑΟ 3-0
Μαλαισία

Τι νομίζεις ... όλα έχουν μια εξήγηση. Κοιτά στο σπίτι του Παύλου ήταν σχετικά ήρεμη η κατάσταση και γενικά περνούσε απαρατήρητη η παρουσία του. Να σκεφτείς ότι ψώνιζε από ένα ψιλικατζίδικο στην γειτονιά μου και ο ψιλικατζής (παρόλο που είναι αεκτζής) τον δούλευε κανονικά. Γενικά ο παυλος δεν παρεξηγούσε και αν τον πείραζες για τις βούρτσες που του έριχνε ο ιωαννίδης το πολύ πολύ να τον άκουγες να έβριζε τους παίχτες του. Απο την άλλη όμως τσιγκούνης του κερατά σε γελοίο βαθμο. Αγόραζε 1 πολιτική και 5-6 αθλητικές εφημερίδες, κόστιζαν 980δρχ και περίμενε το 20αρικο. Ούτε μια φορά δεν άφησε ρέστα ακόμα και αν ήταν 5δρχ. Φυσικά καμία σχέση με τράκη που απο τότε που ανέλαβε το σπίτι τριγυρίζουν οι μπράβοι του σαν κράτος εν κράτη και που αν του πεις "Ιωαννίδης" το πιο πιθανό είναι να σε βρούνε σε ένα χαντάκι.

Lucifer_7
24-06-2020, 00:14
Τέλος ο κατάδικος από Φενέρ

Undisputed
24-06-2020, 11:04
Την ιστορία την έχω ξαναπεί, δεν είναι πρώτη φορά. Παιδιά ο τράκης 300μ από το σπίτι μου μένει, σχεδόν γείτονες είμαστε. Τα βαζελογραφεία του μπασκετικού ποα είναι κυριολεκτικά 2 στενά πιο πάνω, μεγαλύτερη διαδρομή κάνω αν θέλω να αγοράσω τσιγάρα παρά να πάω εκει. Νταξ δεν μεγαλώσαμε μαζί αλλά το Μαρούσι ο τράκης το γυρνούσε πολύ στην εφηβεία του και οι ιστορίες κυκλοφορούσαν στα μαγαζιά. 3 μπιλιαρδάδικα ήταν όλα και όλα πολύ θέλει; Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω προσωπικά γιατί δεν ήμουν παρόν (θα ήταν λίγο δύσκολο αφου είμαι μικρότερος του και για να μπώ σε τέτοια μαγαζιά ήθελε γερό δόντι), αλλά αυτά κυκλοφορούσαν πολύ πριν αναλάβει κάποιο πόστο στην ΚΑΕ, δλδ πριν τον πλακώσει στις μάπες ο Ράτζα και μάθει το ευρύ κοινο την ύπαρξή του.

Τι νομίζεις ... όλα έχουν μια εξήγηση. Κοιτά στο σπίτι του Παύλου ήταν σχετικά ήρεμη η κατάσταση και γενικά περνούσε απαρατήρητη η παρουσία του. Να σκεφτείς ότι ψώνιζε από ένα ψιλικατζίδικο στην γειτονιά μου και ο ψιλικατζής (παρόλο που είναι αεκτζής) τον δούλευε κανονικά. Γενικά ο παυλος δεν παρεξηγούσε και αν τον πείραζες για τις βούρτσες που του έριχνε ο ιωαννίδης το πολύ πολύ να τον άκουγες να έβριζε τους παίχτες του. Απο την άλλη όμως τσιγκούνης του κερατά σε γελοίο βαθμο. Αγόραζε 1 πολιτική και 5-6 αθλητικές εφημερίδες, κόστιζαν 980δρχ και περίμενε το 20αρικο. Ούτε μια φορά δεν άφησε ρέστα ακόμα και αν ήταν 5δρχ. Φυσικά καμία σχέση με τράκη που απο τότε που ανέλαβε το σπίτι τριγυρίζουν οι μπράβοι του σαν κράτος εν κράτη και που αν του πεις "Ιωαννίδης" το πιο πιθανό είναι να σε βρούνε σε ένα χαντάκι.

Παίζει και να σε ξέρω δλδ? Γτ έτσι όπως τα λες καμιά πόρτα θα μας χωρίζει απ το πατρικό μου.. χαχαχα

Το μπιλιαρδάδικο ένα είναι.. η υπόγα το γκάλαξι..
Για τον τράκη - σε αντίθεση με τον γιο του Καπετάνιου που ήταν ξακουστό φυντάνι στα πέριξ των ΒΠ- εγώ (χωρίς να θέλω να τον αγιοποιήσω) ούτε έχω ακούσει ούτε έχω δει.. επίσης δεν έμενε πάντα εκεί που είναι τώρα.. σίγουρα όχι πριν 10 χρόνια! Ο παύλος έμενε σύνορα ερυθραίας με άνω κηφησιά - αρκετά κοντά με το σπίτι του Σωκου - δίπλα σε μία χωμάτινη αλάνα με δέντρα.

dio
24-06-2020, 11:19
Υπόγα γκάλαξι έμαθα (αχαχαχαχαχαχα) να παίζω μπιλιάρδο. Τα χρόνια πέρασαν και έκανα στέκι την κρεσπέλα από δίπλα, μέχρι να μάθω να τα ετοιμάζω μόνος μου :p

Στείλτε δμ να καταλάβω που είναι το σπίτι που λέτε, της ευρύτερης γειτονιάς είμαι κι εγώ

DCS7
24-06-2020, 11:26
Την ιστορία την έχω ξαναπεί, δεν είναι πρώτη φορά. Παιδιά ο τράκης 300μ από το σπίτι μου μένει, σχεδόν γείτονες είμαστε. Τα βαζελογραφεία του μπασκετικού ποα είναι κυριολεκτικά 2 στενά πιο πάνω, μεγαλύτερη διαδρομή κάνω αν θέλω να αγοράσω τσιγάρα παρά να πάω εκει. Νταξ δεν μεγαλώσαμε μαζί αλλά το Μαρούσι ο τράκης το γυρνούσε πολύ στην εφηβεία του και οι ιστορίες κυκλοφορούσαν στα μαγαζιά. 3 μπιλιαρδάδικα ήταν όλα και όλα πολύ θέλει; Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω προσωπικά γιατί δεν ήμουν παρόν (θα ήταν λίγο δύσκολο αφου είμαι μικρότερος του και για να μπώ σε τέτοια μαγαζιά ήθελε γερό δόντι), αλλά αυτά κυκλοφορούσαν πολύ πριν αναλάβει κάποιο πόστο στην ΚΑΕ, δλδ πριν τον πλακώσει στις μάπες ο Ράτζα και μάθει το ευρύ κοινο την ύπαρξή του.

Τι νομίζεις ... όλα έχουν μια εξήγηση. Κοιτά στο σπίτι του Παύλου ήταν σχετικά ήρεμη η κατάσταση και γενικά περνούσε απαρατήρητη η παρουσία του. Να σκεφτείς ότι ψώνιζε από ένα ψιλικατζίδικο στην γειτονιά μου και ο ψιλικατζής (παρόλο που είναι αεκτζής) τον δούλευε κανονικά. Γενικά ο παυλος δεν παρεξηγούσε και αν τον πείραζες για τις βούρτσες που του έριχνε ο ιωαννίδης το πολύ πολύ να τον άκουγες να έβριζε τους παίχτες του. Απο την άλλη όμως τσιγκούνης του κερατά σε γελοίο βαθμο. Αγόραζε 1 πολιτική και 5-6 αθλητικές εφημερίδες, κόστιζαν 980δρχ και περίμενε το 20αρικο. Ούτε μια φορά δεν άφησε ρέστα ακόμα και αν ήταν 5δρχ. Φυσικά καμία σχέση με τράκη που απο τότε που ανέλαβε το σπίτι τριγυρίζουν οι μπράβοι του σαν κράτος εν κράτη και που αν του πεις "Ιωαννίδης" το πιο πιθανό είναι να σε βρούνε σε ένα χαντάκι.

Παίζει και να σε ξέρω δλδ? Γτ έτσι όπως τα λες καμιά πόρτα θα μας χωρίζει απ το πατρικό μου.. χαχαχα

Το μπιλιαρδάδικο ένα είναι.. η υπόγα το γκάλαξι..
Για τον τράκη - σε αντίθεση με τον γιο του Καπετάνιου που ήταν ξακουστό φυντάνι στα πέριξ των ΒΠ- εγώ (χωρίς να θέλω να τον αγιοποιήσω) ούτε έχω ακούσει ούτε έχω δει.. επίσης δεν έμενε πάντα εκεί που είναι τώρα.. σίγουρα όχι πριν 10 χρόνια! Ο παύλος έμενε σύνορα ερυθραίας με άνω κηφησιά - αρκετά κοντά με το σπίτι του Σωκου - δίπλα σε μία χωμάτινη αλάνα με δέντρα.

Γκάλαξι είναι οικογενειακό στέκι και πηγαίνουμε 3 γενεές εκεί, αλλά ο τράκης δεν πήγαινε ούτε γκάλαξι ούτε στο τζίμι απέναντι που είναι τα πιο γνωστά. Πήγαινε σε ένα άλλο μαγαζί λιγο πιο κάτω που επειδή είχε ένα ιγκουάνα για μόστρα το ονομάζαμε "Σαυρας" η κάτι τέτοιο. Εκεί τον είχαν πετύχει. Επίσης δεν ξέρω αν έμενε ο παύλος Ερυθραία, αλλά έχουν ένα σπίτι στο Μαρούσι σύνορα με Κηφισιά στο άλσος μέσα όχι από την πλευρά της Κηφισίας αλλά από την άλλη μεριά του δάσους. Εκεί μένει ο τράκης τώρα, αν περάσεις θα δείς τις καλλιτεχνικές ανησυχίες στον τοίχο απο τα ορφανά του πατέρα του Αλαφούζου.

Undisputed
24-06-2020, 11:29
Την ιστορία την έχω ξαναπεί, δεν είναι πρώτη φορά. Παιδιά ο τράκης 300μ από το σπίτι μου μένει, σχεδόν γείτονες είμαστε. Τα βαζελογραφεία του μπασκετικού ποα είναι κυριολεκτικά 2 στενά πιο πάνω, μεγαλύτερη διαδρομή κάνω αν θέλω να αγοράσω τσιγάρα παρά να πάω εκει. Νταξ δεν μεγαλώσαμε μαζί αλλά το Μαρούσι ο τράκης το γυρνούσε πολύ στην εφηβεία του και οι ιστορίες κυκλοφορούσαν στα μαγαζιά. 3 μπιλιαρδάδικα ήταν όλα και όλα πολύ θέλει; Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω προσωπικά γιατί δεν ήμουν παρόν (θα ήταν λίγο δύσκολο αφου είμαι μικρότερος του και για να μπώ σε τέτοια μαγαζιά ήθελε γερό δόντι), αλλά αυτά κυκλοφορούσαν πολύ πριν αναλάβει κάποιο πόστο στην ΚΑΕ, δλδ πριν τον πλακώσει στις μάπες ο Ράτζα και μάθει το ευρύ κοινο την ύπαρξή του.



Τι νομίζεις ... όλα έχουν μια εξήγηση. Κοιτά στο σπίτι του Παύλου ήταν σχετικά ήρεμη η κατάσταση και γενικά περνούσε απαρατήρητη η παρουσία του. Να σκεφτείς ότι ψώνιζε από ένα ψιλικατζίδικο στην γειτονιά μου και ο ψιλικατζής (παρόλο που είναι αεκτζής) τον δούλευε κανονικά. Γενικά ο παυλος δεν παρεξηγούσε και αν τον πείραζες για τις βούρτσες που του έριχνε ο ιωαννίδης το πολύ πολύ να τον άκουγες να έβριζε τους παίχτες του. Απο την άλλη όμως τσιγκούνης του κερατά σε γελοίο βαθμο. Αγόραζε 1 πολιτική και 5-6 αθλητικές εφημερίδες, κόστιζαν 980δρχ και περίμενε το 20αρικο. Ούτε μια φορά δεν άφησε ρέστα ακόμα και αν ήταν 5δρχ. Φυσικά καμία σχέση με τράκη που απο τότε που ανέλαβε το σπίτι τριγυρίζουν οι μπράβοι του σαν κράτος εν κράτη και που αν του πεις "Ιωαννίδης" το πιο πιθανό είναι να σε βρούνε σε ένα χαντάκι.



Παίζει και να σε ξέρω δλδ? Γτ έτσι όπως τα λες καμιά πόρτα θα μας χωρίζει απ το πατρικό μου.. χαχαχα



Το μπιλιαρδάδικο ένα είναι.. η υπόγα το γκάλαξι..

Για τον τράκη - σε αντίθεση με τον γιο του Καπετάνιου που ήταν ξακουστό φυντάνι στα πέριξ των ΒΠ- εγώ (χωρίς να θέλω να τον αγιοποιήσω) ούτε έχω ακούσει ούτε έχω δει.. επίσης δεν έμενε πάντα εκεί που είναι τώρα.. σίγουρα όχι πριν 10 χρόνια! Ο παύλος έμενε σύνορα ερυθραίας με άνω κηφησιά - αρκετά κοντά με το σπίτι του Σωκου - δίπλα σε μία χωμάτινη αλάνα με δέντρα.



Γκάλαξι είναι οικογενειακό στέκι και πηγαίνουμε 3 γενεές εκεί, αλλά ο τράκης δεν πήγαινε ούτε γκάλαξι ούτε στο τζίμι απέναντι που είναι τα πιο γνωστά. Πήγαινε σε ένα άλλο μαγαζί λιγο πιο κάτω που επειδή είχε ένα ιγκουάνα για μόστρα το ονομάζαμε "Σαυρας" η κάτι τέτοιο. Εκεί τον είχαν πετύχει. Επίσης δεν ξέρω αν έμενε ο παύλος Ερυθραία, αλλά έχουν ένα σπίτι στο Μαρούσι σύνορα με Κηφισιά στο άλσος μέσα όχι από την πλευρά της Κηφισίας αλλά από την άλλη μεριά του δάσους. Εκεί μένει ο τράκης τώρα, αν περάσεις θα δείς τις καλλιτεχνικές ανησυχίες στον τοίχο απο τα ορφανά του πατέρα του Αλαφούζου.Στην ευκαλυπτων ναι.. Το ίδιο βράδυ τα έσβησαν αυτά που γράφτηκαν.. Έτυχε κ πέρασα εκείνη την ώρα.. Δεν ξέρω αν ξαναέγραψαν..
Σορρυ όχι Ερυθραία.. Πολιτεία ήθελα να πω.. Είχα τρακάρει μαζί του έξω απ το σπίτι του σκέψου

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

DCS7
24-06-2020, 11:31
το ίδιο βράδυ; Δεν άφησαν δλδ να περάσουν το μήνυμα τους οι καλλιτέχνες. Τστστσ έτσι καταπιέζεται η τέχνη, ουτε στην χούντα τέτοια πράγματα.

Undisputed
24-06-2020, 11:35
το ίδιο βράδυ; Δεν άφησαν δλδ να περάσουν το μήνυμα τους οι καλλιτέχνες. Τστστσ έτσι καταπιέζεται η τέχνη, ουτε στην χούντα τέτοια πράγματα.Δεν βαριέσαι.. Έχει μείνει το βίντεο σαν υλικό.. Να γελάμε για 20 χρόνια ακόμα

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

dio
24-06-2020, 11:38
ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΘΥΡΑ 13 ΟΛΗ

kseplenhs
24-06-2020, 13:04
Όλοι οι μπασκετόγαβροι από τα βόρεια προάστια.Τέτοια να δουν οι αγγελόπουλοι να τους μπει καμιά ιδέα για γήπεδο στο παλαιό ψυχικό,να ξεπουλήσουν διαρκείας για μια 5ετία προκαταβολικά να δω πως θα αντέξουμε την ντροπή εμείς οι κανονικοί ολυμπιακοί του πειραιώς και των προαστίων του πειραιώς.

(άσχετα που σε περίπτωση γηπέδου στο παλαιό ψυχικό θα πηγαίνω με τα πόδια πλέον,η ντροπή θα παραμένει.Θα είναι walk of shame η διαδρομή)

dio
24-06-2020, 14:03
εμείς οι κανονικοί ολυμπιακοί του πειραιώς και των βορείων προαστίων του πειραιώς

φιξντ

Eleni7
24-06-2020, 15:07
Πηδηξε απο το καραβι και ο Μανος "ειναι καλυτερα χωρις τον Ολυμπιακο" Παπαδοπουλος.

Πλεον μενουν Νεστορας, Παππας, Paw Patrol και η κολοκυθα του Halloween που εχουν για μασκοτ.

Chrisk7
24-06-2020, 15:14
δε μας ειπε αν εβαλε τελικα τη γατα του να κλαιει

nrg15
24-06-2020, 15:23
δε μας ειπε αν εβαλε τελικα τη γατα του να κλαιει

Εναλλακτικα απλα ας μας πει πως νιωθει με την πουτσα στο χερι!

kseplenhs
24-06-2020, 15:30
Πηδηξε απο το καραβι και ο Μανος "ειναι καλυτερα χωρις τον Ολυμπιακο" Παπαδοπουλος.

Πλεον μενουν Νεστορας, Παππας, Paw Patrol και η κολοκυθα του Halloween που εχουν για μασκοτ.


Βάλε και ένα μπουρούση στο παρεάκι για να κλείσει την καριέρα του "ένδοξα".

maggotbeer
24-06-2020, 17:30
https://i.postimg.cc/pTcCWGhy/Eb-SGIu4-Xs-AEXey-Y.jpg (https://postimg.cc/7G70XNNy)

πού να πάει το μυαλό του ότι θα μπορούσε να δεχτεί πρόταση από ολόκληρη Ζενίτ;

Lucifer_7
24-06-2020, 19:13
Κάποιο καλό λινκ για Άρης Κούλα;

DCS7
24-06-2020, 19:29
Κάποιο καλό λινκ για Άρης Κούλα;

http://www.rojadirecta.me/en?p4

https://newhdmovies2020.xyz/1/aris2.php

rakos
24-06-2020, 20:59
Κλασικός παραλιγος Αρης

Lucifer_7
25-06-2020, 12:39
Έχασε ο ΠΑΟΚ και αυτόματα επέστρεψε στην επικαιρότητα το θέμα της απόκτησης Μίσιτς. Κάτι σαν το γήπεδο της ΑΕΚ μετά από ήττα της κούλας.

redglove
25-06-2020, 22:45
Ή το γήπεδο του Ολυμπιακού στο Ελληνικό.

maggotbeer
26-06-2020, 14:50
Τριαντόπουλος ο νέος ηγέτης του ΠαοΜπισί λοιπόν. Και άλλοι δυο για παλαμάκια. Μια χαρά!

Chrisk7
26-06-2020, 14:58
Η εικονική πραγματικότητα που δημιούργησαν κάποιοι τις τελευταίες μέρες διαψεύδεται από τη ίδια την ζωή. Η συσπείρωση των σημαιών του Παναθηναϊκού δείχνει το ακριβώς αντίθετο από αυτό που ήθελαν να πετύχουν όσοι προσπάθησαν να παρουσιάσουν πως η ομάδα διαλύεται.

ωχ προβλεπω να τους βαζουν στο ματς μονο και μονο για να βαρανε βολες

καλες οι σημαιες που βοηθανε, το χρημα ποιος θα το βαζει δεν μας λενε

Apostolot
26-06-2020, 16:33
Μα δε ζουν στον πραγματικό κόσμο, ζουν στον δικό τους, ολοδικό τους, μην τους το χαλάτε. Ούτως ή άλλως δεν απευθύνονται σε μας μα στους βαζέλους του ίνσταγκραμ, στο χουπφέλλας και στις ιδανικές του λίστες από καναποσκάουτερς, στο βόθρο και τους σχολιαστές του και σε όποιον χαρίζει κλικ.

dio
26-06-2020, 17:44
Τριαντόπουλος ο νέος ηγέτης του ΠαοΜπισί λοιπόν. Και άλλοι δυο για παλαμάκια. Μια χαρά!Τι είναι αυτός;

Francois Dillinger
26-06-2020, 17:46
Τριαντόπουλος ο νέος ηγέτης του ΠαοΜπισί λοιπόν. Και άλλοι δυο για παλαμάκια. Μια χαρά!Τι είναι αυτός;

Ο άφυλλος Τριανταφυλλόπουλος...

sfigga_12
26-06-2020, 18:42
Δεν άντεξε πολύ εκτός ο Τόνυ Μοντάνα. Δεν είχε την υπομονή να στηρίξει το δικό του παραμύθι ότι αποχωρεί ουτε ούτε για 1 βδομάδα.

DCS7
26-06-2020, 19:16
βαζει μπροστινούς τις σημαίες για να μην τα κάνουν μπουρδέλο οι 13 και θα παίξει το επικοινωνιακό του παιχνίδι. win win ειναι η κατάσταση. Αν η ομάδα είναι μπουρδέλο δύσκολα θα τους κράξουν όταν οι μπροστινοί ειναι ο ντιντις και ο αλβέρτης και θα το παίζει αποστασιοποιημένος. Αν η ομάδα είναι αξιοπρεπής τότε θα το παίζει μαγκας και τεχνοκράτης που με λιγότερα λεφτά έφτιαξε μια ομάδα ίδιας περιπου δυναμικότητας. Παντως γτπ εγωισμό έχουν οι 2 σημαίες που θα παίξουν το παιχνίδι του.

sfigga_12
26-06-2020, 19:39
Ο Μάνος το τσιράκι δεν του το είχα να φύγει. Τελικά δεν ήταν τόσο υποτακτικός όσο οι άλλοι. Ξέχασα όμως ο Μάνος είναι και ο μεγαλομέτοχος έχοντας το 80% των μετοχών? Πόσο τις πουλάει?

weekendman
26-06-2020, 20:21
βαζει μπροστινούς τις σημαίες για να μην τα κάνουν μπουρδέλο οι 13 και θα παίξει το επικοινωνιακό του παιχνίδι. win win ειναι η κατάσταση. Αν η ομάδα είναι μπουρδέλο δύσκολα θα τους κράξουν όταν οι μπροστινοί ειναι ο ντιντις και ο αλβέρτης και θα το παίζει αποστασιοποιημένος. Αν η ομάδα είναι αξιοπρεπής τότε θα το παίζει μαγκας και τεχνοκράτης που με λιγότερα λεφτά έφτιαξε μια ομάδα ίδιας περιπου δυναμικότητας. Παντως γτπ εγωισμό έχουν οι 2 σημαίες που θα παίξουν το παιχνίδι του.

Παίζει αν ο Ηρακλής είχε καλή ομάδα να έμενε όλη του την καριέρα εκεί ο Διαμαντίδης που δεν τον βλέπω για τύπο που θέλει αλλαγές στις ζωή του, και δύσκολες καταστάσεις, όμως αν παρόλα αυτά θέλει να μπλέξει με τον Γιαννακόπουλο δικαίωμα του...

redglove
26-06-2020, 23:15
Πολύ αψυχολόγητη κίνηση του Διαμαντίδη, όντως.

trust in who we are
26-06-2020, 23:49
ο διαμαντίδης είναι τόσο χαζός που μπορεί να θεωρεί ότι ο άλλος όντως τα παρατάει και πάει για το καλό της ομάδας

Kharnee
27-06-2020, 00:57
Διαμαντίδης παίζει να έχει ακόμα windows XP στο pc του, καμία εντύπωση που δέχτηκε

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DirtySniper
27-06-2020, 04:20
gamane ta XP

sotosred
27-06-2020, 10:08
Ο Μάνος το τσιράκι δεν του το είχα να φύγει. Τελικά δεν ήταν τόσο υποτακτικός όσο οι άλλοι. Ξέχασα όμως ο Μάνος είναι και ο μεγαλομέτοχος έχοντας το 80% των μετοχών? Πόσο τις πουλάει?

E2NGiFy0XwA

jimy
27-06-2020, 15:03
Δεν τα ξέρετε καλά. Σύμφωνα με το Χάρη Σταύρου, ο Φράγκι κι ο Διαμαντίδης πρέπει να σώσουν την Α1. Πραγματικά απορώ... Πού ακριβώς πουλάνε πλέον εκδούλευση όλα τα ορφανά του DPG και του Μαμ-Ρα; Ελπίζουν ακόμη ότι η μασωνία θα επανέλθει;

Darkling
27-06-2020, 19:19
Θα μας ζητήσουν αυτοί οι 2 να γυρίσουμε η θα την σώσουν μόνοι τους με την βοήθεια του γκρεησκαλλ και του 13-1?

GEMAN7
28-06-2020, 14:20
Ξεκάθαρα τους βάζει μπροστά για κυματοθραυστη. Δε το κουνάει ο dpg από τον βαζελο. Απλά ρίχνει το μπάτζετ και τους πουλάει παραμύθι.

dio
28-06-2020, 15:19
έχει αποδειχθεί ότι είναι και δύσκολο να τους πουλήσει παραμύθι :P

Lateralus
29-06-2020, 22:32
https://i.postimg.cc/nhsxMcZH/FB-IMG-1593455158011.jpg

Τελικά δεν θα γίνει στη Πανεπιστημίου το νέο γήπεδο της ζελας αλλά στο Σύνταγμα

mixalis
30-06-2020, 13:49
https://i.postimg.cc/8PfrNq6X/image.png (https://postimages.org/)

Άγιος Πέτρος
30-06-2020, 13:55
Έλα ρε Μιχάλη, φιλτράρισε λίγο τι ποστάρεις, κρίμα να σε κάνω ignore, δε έχω κάτι εναντίον σου

mixalis
30-06-2020, 13:57
Έλα ρε Μιχάλη, φιλτράρισε λίγο τι ποστάρεις, κρίμα να σε κάνω ignore, δε έχω κάτι εναντίον σου

Σχόλιο στο youtube είναι.

Άγιος Πέτρος
30-06-2020, 14:02
Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε

Δε χρειάζεται να ποστάρεις εδώ ό,τι εμετό βρίσκεις στο ίντερνετ, αυτό λέω

mixalis
30-06-2020, 16:22
Άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε

Δε χρειάζεται να ποστάρεις εδώ ό,τι εμετό βρίσκεις στο ίντερνετ, αυτό λέω

Ότι να'ναι...

Radiculus
01-07-2020, 00:46
Είδα όνομα Patrick Ogunsoto και περίμενα ότι θα ήταν τρολοποστ
Απογοητεύτηκα...

Darkling
01-07-2020, 20:05
Ο φιλος μας ο Φυσσας λοιπον στην δικη της επιτροπης δεοντολογιας, ξερετε αυτη που θα μας ριξει για 485η φορα και που πανηγυριζει σε πρωτοσελιδα το σδνα, ειπε (ΚΑΙ σε αυτη την δικη, τα ιδια ειχε πει και στο ποινικο δικαστηριο, θα μου μεινει απορια πως τα ορκ πιστευαν οτι θα ρθει τωρα και θα αλλαξει καταθεση) οτι δεν ειπε ποτε για στημενο ματς, οτι δεν προκυπτει απο πουθενα οτι εχει στηθει κατι στο ματς και οτι αν του ειπε κατι ο Σα Πιντο πιθανον να υπερεβαλλε (αν και ουτε αυτος μιλησε για στημενο) γιατι ηθελε να καλοπιασει τον Φυσσα μηπως τον παρει προπονητη στον παο του οποιου τοτε ηταν αθλητικος διευθυντης και οτι δεν περιμενε πως ολο αυτο θα παει στα δικαστηρια.

Ενταξει καταλαβαινω την πρεμουρα της εξυγιανσης αλλα και παλι ειναι κομματακι δυσκολο αυτη η αδεκαστη και ανεξαρτητη οπως φαινεται Σπανου να καταδικασει μια ομαδα που δεν μπορει να βρει ουτε μιση ενδειξη.

Αντε, σε αναμονη της επομενης ιστοριας.

DCS7
01-07-2020, 20:34
"Δεν έχω να πω τίποτα για τον κύριο Μαρινάκη. Από την εμπειρία που έχω, οι διαιτητές μπορεί να κάνουν λάθη αλλά δεν μπορώ να πω αν είχαν σκοπιμότητα. Οι αλλαγές στους πίνακες δεν συνέβαλαν στην αλλοίωση αποτελέσματος κάποιου αγώνα. Αν οι αξιολογήσεις γινόντουσαν στην ώρα τους, μπορεί να τους επέλεγα κι εγώ"

κατάθεση του Χρήστου Σάββα, πρώην μέλος της ΚΕΔ

Τώρα αυτές είναι καταθέσεις που θα μας ρίξουν. Είναι οι ισχυρές ενδείξεις! Θα φέρουν και τον Γεωργέα να μας πεί τι... τι άκουσε όσο έλειπε απο τα αποδυτήρια. Σοβαρά πράγματα τώρα. Εγώ βλέπω μια υπόθεση που την τραβάνε και την ξανατραβάνε και την ξανατραβάνε, μπάς και μπορέσουν να πείσουν τον δικαστή (ο οποίος πρέπει να είναι παντελώς άσχετος με το ποδόσφαιρο). Οταν τα έστειλαν στην ΟΥΕΦΑ γελούσαν με αυτά τα στοιχεία.

Σε άλλα θέματα στο τελικό της Κ17 με τα ΠΑΟΚΙΑ είμαστε στο 3-3. Απο τα 2 γκόλ των μπουγατσών το πρώτο είναι καθαρό οφσάιτ και το δευτερο είναι ένα πέναλτι που ο μπουγατσοπαίχτης πέφτει μόνος και δεν θα το σφύριζε ουτε ο γιός του Ρώσου.

D.Rivers
02-07-2020, 20:29
Καταθέτει ο Αλαφούζος τώρα κι έχει πει ίσα με 77 φορές "δε θυμάμαι, αν με καλούσατε τότε θα θυμόμουν"...

Chrisk7
02-07-2020, 21:16
οσα εχει πει δεν εχουν καμια σχεση με τα παιχνιδια που υποτιθεται οτι στηριζεται αυτη η εκθεσεη
γενικοτητες περι ευνοιας κλπ

DCS7
02-07-2020, 21:50
καταθέτουν 2 πρόεδροι που έχουν έννομο συμφέρον να πουν ψέματα σσ ο Σαββίδης δεν πήγε μόνο και μόνο για να μην γίνει ρόμπα γιατί ελληνικά ακόμα δεν έχει μάθει. Απο εκει και πέρα ο Μελισσανίδης μας είπε ότι ο ξυλοδαρμός του Ζωγράφου ήταν στημένος, αλλά ο Μαρινάκης έδερνε διαιτητές (χωρίς όνομα) και δημοσιογράφους του Σκαι (καλά αυτοί πιθανόν να έφαγαν ξύλο αλλά όχι από βαλτούς του Μαρινάκη, ο Σκάι έχει κάνει τέτοιον πόλεμο που και εγώ αν τους είχα πετύχει πιθανόν να άρπαζαν μερικές ψηλές). Κατά τα άλλα μιλούσαν για μια συνάντηση του Σαρή με τον Μαρινάκη στο Χιλτον, άλλα όταν ρώτησαν τον Μελισανίδη για τις δικιές του συναντήσεις με προέδρους ενώσεων είπε ότι οι δικιές του ήταν για το καλό του ποδοσφαίρου. Κατά τα άλλα τώρα έλεγαν ότι είναι όλα καθαρά με Γραμμένο, καθάρισε το ποδόσφαιρο γιατί πήραν και άλλες ομάδες πρωτάθλημα (ναι αυτό ήταν ένα απο τα επιχειρήματα τους) και ότι ο γραμμένος έχει την έγκριση της ΟΥΕΦΑ και ότι οι διαιτησίες είναι όλες καλές. Αυτό που δεν είπαν είναι ότι οι διαιτήσίες φέτος ΣΤΑ ΝΤΕΡΜΠΙ είναι όλες καλές γιατί δεν έχουν διαιτητεύσει έλληνες διαιτητες και ότι η ίδια η ουέφα τους έκραξε στο γκόλ του Σουλτανί στον Βολο και στην συνέχεια έβαλε ξένους ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΡ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ. Επίσης η ΟΥΕΦΑ εχει πάψει εδώ και καιρό να συνομιλεί με τον Γραμμένο και επικοινωνεί απευθείας με την πολιτεία, ενώ έφαγε και άκυρο καθαρή διοίκηση του γραμμένου που πήγε να περάσει την ΣΥΝΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ το καλοκαίρι. Γενικά τα μόνα αποδεικτικά στοιχεία που έχουν είναι οι περιβόητες κασέτες της ΕΥΠ οι οποίες δεν λένε τπτ. Ενα επικοινωνιακό σοου έκαναν στον ανακριτή οπου ο καθένας έλεγε ότι ήθελε.

Το ωραίο είναι ότι σε κάποια φάση λέει ο μελισσανίδης ότι παίχτηκαν 6εκ ευρό στο Ολυμπιακός - Βέροια. Οταν του διάβασε τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ αριθμούς που έδωσε ο Παναγόπουλος ο δικηγόρος του Ολυμπιακού ο Μελισσανίδης είπε ότι οι μάρτυρες γύρισαν την κατάθεση! Για να καταλάβετε γιατί πράγμα μιλάμε. Ο Σπάθας ευνοούσε τον ολυμπιακό για να γίνει διεθνής ενώ ήταν διεθνής απο το 2010! Το πιο ωραίο είναι ότι έχουν πολύ ασθενή μνήμη. Τα δεν θυμάμαι, τα είχαν πιάσει ένα διαιτητη σε ένα αγώνα αλλά δεν θυμάμαι ποιον και ποιος πάνε σύννεφο. Και απο αυτές τις καταθέσεις τώρα έχουν την απαίτηση να πέσουμε!

Darkling
02-07-2020, 22:41
υποτιθεται οτι ολη η ιστορια (σ αυτη την εκδικαση) ειναι για το Ολυμπιακος - Ατρομητος για το οποιο κανεις απ τους δυο δεν ειπε ποτε κουβεντα, αλλα ψιλα γραμματα.

DCS7
02-07-2020, 22:52
Αφου είναι για το ολυμπιακός - ατρόμητος γιατί τους κάλεσαν; Να πουν τι; Ο Μελισσανίδης δεν ήταν κάν στην Superleague τότε για να ξέρει κάτι... Έλεος. Τον Αλαφούζο γιατί τον κάλεσαν, για να κάνει έκθεση ιδεών; Ας καλούσαν και εμένα τότε να τους έλεγα τι είδα στο φλιτζάνι του καφέ.

Chrisk7
02-07-2020, 23:19
ε για το σοου και να βγαινουν ωραιοι τιτλοι για τα σαιτ


Μελισσανίδης: Ο Μπριάκος και ένας άλλος έκανε τους ορισμούς, ήταν όλοι μιλημένοι. Ο Ντάλας τον φέρανε για βιτρίνα, μπροστινός και να καλύπτει τα εγκλήματα που έκαναν. Δεν έκανε τίποτα. Ξέρω ότι φωνάξαν τον Χάκετ, έναν Εγγλέζο διαιτητή, του έδειξαν τα παιχνίδια και είπε ότι ήταν στημένα. Και οι πέτρες το ήξεραν. Το ξέρει όλη η Ελλάδα. Όλα μιλημένα ήταν. Πιο στημένα δεν γινόταν.

Πρόεδρος: Ναι, αλλά δεν γίνεται να καλέσουμε τις πέτρες.

red champion
02-07-2020, 23:27
πω ρε μαλακα

πλεον παυει να ειναι και αστειο

dio
02-07-2020, 23:43
Δεν έχει σημασία αν είναι ψέματα, ούτε το ποσό κραυγαλέα είναι τα ψέματα. Αρκεί να τα λες συνέχεια μέχρι να τα πιστέψουν όλοι

plextis
02-07-2020, 23:52
Πως δεν έδωσε στοιχεία ο τίγρης, είπε οτι ο Μαρινακης δεν εχει παει στρατό!!
Χαχαχαχα μετα απο αυτό θα τον καλεσουν τωρα για να υπηρετήσει!!!

Οι δικες στο ερωτοδικειο ήταν πολυ πιο σοβαρές από αυτο το πραγμα.

Darkling
03-07-2020, 00:17
και προφανως αυτη η Σπανου (η οποια εχει σχεσεις εργασιακα κλπ με Κοντονη, οποτε οκ) με αυτες τις καταθεσεις εισηγειται (μεταξυ αλλων και) υποβιβασμο Ολυμπιακου. Αν ειχε αλλες καταθεσεις/στοιχεια θα τα ακουγαμε σημερα.

Δεν μου μοιαζει καθολου στημενη, δεν υιοθετω τιποτα.

D.Rivers
03-07-2020, 01:08
και μέσα σε όλα ο βλάκας ο Αλαμπούφος τους έδωσε κιόλας χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Στην προσπάθεια να κάνει μια μούφα καταγγελία, έδωσε τον Πατέρα ότι έκανε τα ίδια με αυτά που καταγγέλει ΛΟΛ

https://pbs.twimg.com/media/Eb8mpBUU4AAoS5D?format=jpg&name=medium

Darkling
03-07-2020, 01:45
Πιστευω οτι το εκανε επιτηδες, δεν ξερω ποιος ο σκοπος του αλλα δεν γινονται απο λαθος τετοιες δηλωσεις. Απλα στ αρχιδια του ο παο γενικα, γνωστο αυτο.

Chrisk7
03-07-2020, 09:44
https://pbs.twimg.com/media/Eb8y_iQU0AAnv1n?format=jpg&name=900x900

εκπληκτικη καταθεση
ουτε σε καφενεια δε λεγονται αυτα

trust in who we are
03-07-2020, 13:58
χααχχαχααχαχαχχ

εντάξει άμα λέει ο κβρας ότι είναι στημένα έτσι θα είναι ...


ρε είναι τρελοί ρε ?



κατά τ'άλλα


με το ξάνθη παο τι γίνεται ?

jimy
03-07-2020, 18:33
Το μεγαλύτερο φιάσκο από καταβολής του ελληνικού ποδοσφαίρου αυτή η δίκη... Θα πέσει σφαλιάρα με τις δικαστικές αποφάσεις, που θα είναι όλη δική τους. Το ερώτημα είναι άλλο: έχουμε διάθεση να τους κυνηγήσουμε για συκοφαντική δυσφήμιση; Εκεί να σας δω Αφραγκούζο και Νιάου...

Darkling
03-07-2020, 19:12
δε προκειται να παθουν τιποτα και το ξερουν.

γι αυτο και Μελισσανιδης και Αλαφουζος λενε οτι τους ερθει χωρις αποδειξεις, ολοι αυτοι μπορουν να το τραβανε στα δικαστηρια για 10 χρονια και στα παπαρια τους.

γι αυτο και ακριβως ο Φυσσας (που δεν ειναι "μεγαλο ψαρι" σε σχεση με τον Μαρινακη πχ) εκανε εναν εκπληκτικο "παιδια εγω δε ξερω τιποτα, τι ειναι αυτα που λετε" μονολογο στην δικη του απολογια.

Lucifer_7
04-07-2020, 01:26
Το κρούσμα στην ομάδα της Ξάνθης είναι στάνταρ ψεύτικο ώστε να χρωστάνε παιχνίδια και να ξέρουν πόσα πρέπει να στήσουν για να πέσει ο Πανιώνιος.

Lateralus
04-07-2020, 01:32
https://i.postimg.cc/tCGP33SS/Screenshot-20200704-013140.jpg

Αν η γιαγιά μου είχε αρχίδια θα ταν παππούς

plextis
04-07-2020, 09:44
Δηλαδή τι εννοεί αν σηκώσει κουπα Α1, θα τον καλεσουν ΝΒΑ;
Ισως σε μια αλλη απο τις πολυεπιπεδες διαστασεις που λεει και να συμβεί. Τι μαλακιες γραφουν που δεν βγαζουν νοημα για να ειναι πιασιαρικα τα tweet.

Σε αλλα νεα εφημεριδα απο Σαλονικα μας ενημερώνει οτι είμαστα αγκαλια με τον υποβιβασμο και οτι οι καταθέσεις φωτιά δεν αφηνουν επιπεδα παρερμηνιας.

Ρε τελικα μπας και ζουμε σε αλλη διασταση;

Apostolot
04-07-2020, 09:51
Μου αρέσει που ομιλούν περί στενών ορίων στον ΠΑΟ, ιδίως τώρα που έπεται νομοτελειακά το ξεχείλωμα από τον κάθε πικραμένο!

rednorth7
04-07-2020, 13:51
Τι άλλο θα ακούσουμε και θα διαβάσουμε πριν καν ξεκινήσει η σεζόν από τους γλειψαρχιδες της μασονίας.. Μπήκε ο ντιντις και ξεκίνησαν τα της προηγούμενης δεκαετίας. Δε ξεχνιέται το στήσιμο με τίποτα.

Eleni7
04-07-2020, 14:07
Τι άλλο θα ακούσουμε και θα διαβάσουμε πριν καν ξεκινήσει η σεζόν από τους γλειψαρχιδες της μασονίας.. Μπήκε ο ντιντις και ξεκίνησαν τα της προηγούμενης δεκαετίας. Δε ξεχνιέται το στήσιμο με τίποτα.

Αυτό που έγινε το 2016 διασφάλισε την ψυχική μας υγεία. Φαντάσου τώρα να τελειωνε την καριέρα του με πρωταθλημα, με το τρίποντο που έβαλε στο δεύτερο παιχνίδι. Ακόμη θα διαβάζαμε για το αν ο Λεμπρον και ο Κόμπι μπορούν κάποια στιγμή να συγκριθούν με τον ΔΔ.

redglove
04-07-2020, 23:47
Ο Σπανούλης πέρα απ'όσα μας χάρισε απλόχερα και τα ζήσαμε μας έσωσε και από άλλα τόσα που θα είχαμε ζήσει αν δεν ήταν αυτός.

Achilles
05-07-2020, 22:31
παο θα πει μαχητικη ψυχη , αλλα αμα λαχει δεν κατεβαινουμε στο πολο γλιτωνοντας και λεφτα και υποβιβασμο (για αλλη μια φορα) . ευτυχως που δεν ειστε προβατα του τρακη .

rakos
06-07-2020, 21:24
Απ οτι λενε οι Σερβοι, κλεινουν τον Νεντοβιτς

Lateralus
06-07-2020, 22:49
Αν πάρουν Νεντοβιτς οι απέναντι θα παιζει 30 λεπτά και δεν θα χάσει παιχνίδι μέχρι τη λήξη του συμβολαίου του.

Apostolot
06-07-2020, 23:44
Το Νοέμβριο!

iliasp87
10-07-2020, 15:14
Το cas λέει αποφάσισε να ξαναγίνει η δίκη για τη συνιδιοκτησία. Δεν τους έκοψα τους δικούς μας ότι το περιμένανε και πολύ αυτό

costan7
10-07-2020, 15:22
το θεμα ειναι μην αποπροσανατολιστει η ομαδα με τα δικαστικα και να ασχοληθειι μονο με τελικο και ουεφα

rakos
11-07-2020, 14:42
Τον Παππα παντως τον βλεπω στο ινστα με την (δικηγορο κι αυτη) κορη του Κορωνια (πρωην ceo της vodafone)
Και βλεπω καλεσμενο και την Ιωαννα στα γενεθλια του χθες οποτε μαλλον αρβυλες ηταν οσα ακουγονταν. .

Kharnee
12-07-2020, 10:18
Τότε ίσως έκαναν κάτι Λαθούρη και Πρέλεβιτς μεταξύ τους!

Ze plot thickens

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

NY Reds
13-07-2020, 03:49
Τότε ίσως έκαναν κάτι Λαθούρη και Πρέλεβιτς μεταξύ τους!




Τότε τις παντρεύεσαι, δε χωρίζεις.

Chrisk7
13-07-2020, 19:25
2 μελη της επιτροπης εφεσεων επο, παραιτηθηκαν σημερα
φανταζομαι η ανακοινωση του παοκ δεν ειχε καμια σχεση με αυτες, αλλωστε μονο οι γαυροι και ο Μαρινακης κανουν τετοια

Dimaras7
13-07-2020, 20:01
Εγώ περιμένω να δω αν η ένωση δικαστών και εισαγγελέων έχει να πει κάτι σχετικά.

Άγιος Πέτρος
13-07-2020, 21:39
Ο red insider στο τουι έγραψε:

η μεγάλη προσφορά της ΕΡΤ (5 μύρια για τη κεντρική διαχείρηση των τηλεοπτικών της basketleague) έχει έναν πολύ συγκεκριμένο όρο για να τεθεί εν ισχύ, σε αντίθετη περίπτωση είναι σαν να μην υπάρχει

Κατά τα άλλα οι αφοί δεν έχουν ασχοληθεί επίσημα με την ιστορία από την αποχώρηση και μετά (αν δεν απατώμαι). Μόνη υπενθύμιση είναι το μέχρι τέλους ταγκ που το αναφέρουν σχεδόν σε κάθε ανάρτηση. Και καλά κάνουν δηλαδή, η γάτα του Μάνου του Παπαδόπουλου δεν κλαίει πλέον στην Αγία Πετρούπολη


Edit: στο τοπικ των μεταγραφωνε πήγαινε αυτό, αστόχησε το ταπατοκ

Franco Nakic-29
16-07-2020, 01:31
nJsMeUUX1jE

Lucifer_7
16-07-2020, 01:44
Θα ξυπνήσουμε και θα έχει αλλάξει ο νόμος.

BabisKyr
16-07-2020, 09:44
Εν τω μεταξύ και στο Φάληρο που μας νίκησαν έπαιξαν με ληγμένα δελτία.

Δεν πρέπει να φάνε και μια δικαστική πούτσα από εμάς;

Chrisk7
16-07-2020, 09:47
και με μας και με βαζελο, αλλα λεει εχουν περασει 48 ωρες και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα

σταρχιδια μας τι θα κανει η αεκ, το θεμα ειναι οτι σε 2 ματς ελληνες διατητες δεν το ειδαν και περιμεναμε χτες τον ξενο να το παρει χαμπαρι

περα απο το οτι δειχνει ποσο μπουρδελο ειναι ο παοκ

krataios75
16-07-2020, 09:55
σιγα να μην τους νοιαζει εκει στον Μπαορκ, λες και θα περνουσαν σε τιποτα ομιλους αν εβγαιναν δευτεροι

plextis
16-07-2020, 09:56
Καλά οι άλλοι το ξέρανε και κατεβηκαν να παιξουν με τι λογική;
Οτι αν μας πάρουν χαμπάρι θα πουμε το πήραν στα χαρτιά; χαχαχαχα

Οι δικοί μας θα μπορούσαν να το δούν ή ειναι θέμα των διαιτητών μόνο; γιατι αν μπορούσαν και δεν το είδαν είναι για σουτ και αυτοί

mixalis
16-07-2020, 10:12
«ΟΠΑΠ Αρένα» το εμπορικό όνομα του νέου γηπέδου!

Το εμπορικό όνομα του νέου γηπέδου της ΑΕΚ θα είναι «ΟΠΑΠ Αρένα», καθώς η Ένωση ήρθε σε συμφωνία με τον Οργανισμό, η οποία θα έχει διάρκεια τουλάχιστον πέντε χρόνια!

Μετά από πολλές διαπραγματεύσεις και την αξιολόγηση πολλών προτάσεων, η ΑΕΚ και ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατέληξαν σε συμφωνία για την εμπορική ονομασία της «Αγια-Σοφιάς»!

Το εμπορικό όνομα του νέου γηπέδου της ΑΕΚ θα είναι «ΟΠΑΠ Αρένα», καθώς η Ένωση ήρθε σε συμφωνία με τον Οργανισμό, η οποία θα έχει διάρκεια τουλάχιστον πέντε χρόνια!

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως από το εν λόγω deal θα μπουν τα ταμεία της Ένωσης περισσότερα από 5 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία φυσικά και θα προστεθούν στον «κουμπαρά» του γηπέδου, η κατασκευή του οποίου έχει μπει στο τελικό της κομμάτι.

Στην ΑΕΚ ζύγισαν όλα τα δεδομένα και κατέληξαν στην εν λόγω συμφωνία, που φέρει φυσικά την υπογραφή του Δημήτρη Μελισσανίδη. Άλλωστε το συγκεκριμένο ζήτημα ήταν αποκλειστικά στα χέρια του «Τίγρη», που «έτρεξε» όλες τις επαφές και «σφράγισε» το σχετικό deal.

Darkling
16-07-2020, 10:14
Καλά οι άλλοι το ξέρανε και κατεβηκαν να παιξουν με τι λογική;
Οτι αν μας πάρουν χαμπάρι θα πουμε το πήραν στα χαρτιά; χαχαχαχα

Οι δικοί μας θα μπορούσαν να το δούν ή ειναι θέμα των διαιτητών μόνο; γιατι αν μπορούσαν και δεν το είδαν είναι για σουτ και αυτοί

θεμα των διαιτητων ξεκαθαρα. Οχι τυχαια το ειδε και το ανεφερε μονο ο ξενος διαιτητης, οι ελληνες μαλλον το ξεχασαν.

Darkling
16-07-2020, 10:16
Παντως η αποψη μου ειναι ιδια ακριβως και με το 2008. Αν δεν κανει ενσταση η αεκ ειναι μαλακες. Αν δεν θελουν ας μην κανουν, αλλα για μενα ειναι μαλακες.
αλλιως γραφουμε οτι κανονισμο στα παπαρια μας και παιζουμε γιολο.

Άγιος Πέτρος
16-07-2020, 10:30
Μόνο εγώ πιστεύω πως έγινε επίτηδες η φάση για να μη βγει ο παοκ στην ευρώπη και φάει πεντάρα από τη Μακάμπι Μαγούλας;

Darkling
16-07-2020, 10:31
Δεν νομιζω, θα ειχε ενημερωσει ο διαιτητης του ματς με Ολυμπιακο κι εμεις θα καναμε ενσταση 100%

plextis
16-07-2020, 10:39
«ΟΠΑΠ Αρένα» το εμπορικό όνομα του νέου γηπέδου!

Το εμπορικό όνομα του νέου γηπέδου της ΑΕΚ θα είναι «ΟΠΑΠ Αρένα», καθώς η Ένωση ήρθε σε συμφωνία με τον Οργανισμό, η οποία θα έχει διάρκεια τουλάχιστον πέντε χρόνια!

Μετά από πολλές διαπραγματεύσεις και την αξιολόγηση πολλών προτάσεων, η ΑΕΚ και ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατέληξαν σε συμφωνία για την εμπορική ονομασία της «Αγια-Σοφιάς»!

Το εμπορικό όνομα του νέου γηπέδου της ΑΕΚ θα είναι «ΟΠΑΠ Αρένα», καθώς η Ένωση ήρθε σε συμφωνία με τον Οργανισμό, η οποία θα έχει διάρκεια τουλάχιστον πέντε χρόνια!

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως από το εν λόγω deal θα μπουν τα ταμεία της Ένωσης περισσότερα από 5 εκατομμύρια ευρώ, τα οποία φυσικά και θα προστεθούν στον «κουμπαρά» του γηπέδου, η κατασκευή του οποίου έχει μπει στο τελικό της κομμάτι.

Στην ΑΕΚ ζύγισαν όλα τα δεδομένα και κατέληξαν στην εν λόγω συμφωνία, που φέρει φυσικά την υπογραφή του Δημήτρη Μελισσανίδη. Άλλωστε το συγκεκριμένο ζήτημα ήταν αποκλειστικά στα χέρια του «Τίγρη», που «έτρεξε» όλες τις επαφές και «σφράγισε» το σχετικό deal.

Ποιος τα γράφει αυτά ρε; Ο Μελισσανίδης δηλαδή έκανε το deal με τον εαυτό του και αποφάσισε οτι όντως είναι καλή η συμφωνία και υπέγραψε;;

Θυμάμαι που λεγανε οτι ο Μαρινάκης δεν μπορεί να πάρει τη NOVA γιατι θα μοιραζει οπως θέλει τα λεφτά, ενώ με τον ΟΠΑΠ δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Παράνοια.

dio
16-07-2020, 11:28
Μόνο εγώ πιστεύω πως έγινε επίτηδες η φάση για να μη βγει ο παοκ στην ευρώπη και φάει πεντάρα από τη Μακάμπι Μαγούλας;

Μακάμπι Μαγούλας είναι πολύ δυνατή ομάδα, δε θα μου έκανε εντύπωση αν έγραφε και 6άρα το κοντέρ σε μια τέτοια αναμέτρηση

jimy
16-07-2020, 14:07
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εφαρμόζεται ο νόμος αυτόματα και πρέπει μια ομάδα να κάνει ένσταση για το αυτονόητο.

DCS7
16-07-2020, 14:18
η κούλα αν πάει προκριματικά ΤΣ.Λ. αν περάσει την πρώτη φάση μπαίνει απευθείας ουεφα όπως έγινε με εμας με πλιζέν αλλιώς έχει ακόμα μια ευκαιρία και αν δεν κάνω λάθος θα παίζει απο το γκρούπ των ισχυρών. Αν κερδίσει ενα μάτς ακόμα μπαίνει πλέι όφ που είναι 3εκ και αν περάσει και τρίτο προκριματικό μπαίνει ΤΣ.Λ. Οι πιθανότητες να εξασφαλίσει έτσι τον όμιλο του ΟΥΕΦΑ μεγαλώνουν πολύ και δεν παίζουν με αυτά. Είναι 5 εκ διαφορά το λιγότερο. Σιγα μην τους το χαρίσει η κούλα. Ετοιμάζουν να το περάσουν επικοινωνιακά και θα το φάνε αμάσητο όπως έγινε σε τόσα άλλα. Αν την καίει κάτι είναι ίσως ότι θα διαταραχθούν οι σχέσεις τους με τον Ρωσο αλλά και πάλι χέστηκε ο κουλης, θα τα ξαναβρεί μαζί του όσο εμεις παρουσιαζόμαστε ισχυροί και σηκώνουμε πρωτάθλημα. Και αν δεν με πιστευετε εμένα, πιστεψτε το Pay roll του κουλη.

https://www.sport24.gr/Columns/Arnaoutoglou/enstash-h-katarripsh-afhghmatos-oi-dromoi-ths-aek.5732506.html

sotosred
16-07-2020, 14:39
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εφαρμόζεται ο νόμος αυτόματα και πρέπει μια ομάδα να κάνει ένσταση για το αυτονόητο.

Ποιος θα εφαρμόσει το νόμο οέο;

Οι δικαστές που παραιτούνται όπως πέφτουν κάτω τα κοτόπουλα όταν έχουν να τα βάλουν με το πολυκατάστημα του βορρά;

Η επο του δικού τους;

Η κυβέρνηση (λέμε τώρα! ) που φοβάται μην...κοπεί η χώρα στα δύο;

Δεν ξέρω βέβαια ποιανού αρμοδιότητα είναι, αλλά όποιος και να ήταν αρμόδιος, κλέφτικα θα σφύριζε.

Όλοι κάθονται στην άκρη και κάνουν τον πόντιο (πιλάτο). Και καλά κάνουν από μια άποψη. Συνεταίροι είναι σου λένε, άστους να τα βρουν (να σφαχτούν).
Έχει πολλή πλάκα πάντως. Μέχρι τώρα σιγή ιχθύος απ τη χάρτινη.
Εγώ πάντως έχω ξαναπάρει μπόλικο ποπ κορν...

Dimaras7
16-07-2020, 16:53
Θα βγάλει ανακοίνωση η ΑΕΚαρα ότι δε θέλει νίκες στα χαρτιά. Και μετά το ένα επαινετικό άρθρο θα διαδέχεται το άλλο. Και να' σου και οι αναφορές στο Βάλνερ. Το ότι μιλάμε για ένα ζήτημα, χωρίς ουσία, αφού ελπίδες πρόκρισης δεν έχει κανένας από τους δύο, και όλα γίνονται για τις εντυπώσεις έναντι των πιο φαντασμένων φιλάθλων της Ελλάδας, δηλαδή των φιλάθλων των κοτοκέφαλων, που νομίζουν ότι οι ομάδες τους είναι μεγάλες, θα αποσιωπηθεί.

jimy
16-07-2020, 17:56
Κρατήστε τη σημερινή ανακοίνωση της ΑΕΚ. Θα χρειαστεί στο μέλλον. Όταν το διακύβευμα θα είναι σημαντικότερο και θα βρεθεί σε αντίστοιχη θέση- γιατί κάποια στιγμή θα συμβεί και αυτό.

Chrisk7
16-07-2020, 18:15
καλα ας ειμασταν εμεις στη θεση του παοκ και σιγα που δε θα εκαναν

Mits
16-07-2020, 18:15
Το παραμυθι "ειναι διαφορετικο να εισαι Κουλα" συνεχιζεται.Εχουν κανει πολλες ενστασεις στο παρελθον αλλα το αφηγημα ειναι οτι ακολουθουν αυτον τον δρομο κοντα εναν αιωνα.

jimy
16-07-2020, 18:17
Εν τω μεταξύ στα φόρουμ της ΑΕΚ γίνεται χαμός. Τζάμπα επιθεώρηση!

Darkling
16-07-2020, 18:18
εν τω μεταξυ για Βαλνερ λεγανε τοτε -και καλα- οτι η επο δεν ειδοποιησε και πιπες

εδω ειναι καταφωρη παρανομια (λογω αμελειας? λογω αμελειας, στα παπαρια μου) της μιας ομαδας, η οποια στην ουσια εφ οσον ο κανονισμος λεει οτι παικτης χωρις ενεργο δελτιο υγειας απαγορευεται να παιξει, κατεβασε 12 παικτες που πρακτικα δεν ειχαν δικαιωμα συμμετοχης.
Τεκνικλυ ειναι σαν να ειχαν παρει και οι 12 κοκκινη στο προηγουμενο ματς και ο παοκ να τους εβαλε. Και δεν κανανε ενσταση γι αυτο.
γιατι δεν φτιαχνουν και μια ομαδα κοινη ολοι μαζι να τελειωνουμε, περισσοτερες ελπιδες θα εχουν.

Francois Dillinger
16-07-2020, 18:18
Επίσης "δεν κάνουμε πίσω από τα ιδανικά μας" αλλά μας πήρε μία μέρα να το αποφασίσουμε και επίσης βάλαμε τα αρδακια μας να βγάλουνε 2-3 άρθρα για να πιάσουμε και το σφυγμό του κόσμου.

Φάτε σανο ελεύθερα.

Στάλθηκε από το ATU-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

plextis
16-07-2020, 18:20
Ο κανονισμός είναι τραγικός, γιατί χρειάζεται ένσταση; έκανες το λάθος πρέπει να το πληρώσεις. Μιλάμε για επαγγελματικό ποδόσφαιρο και όχι ερασιτέχνες (υποτίθεται).

Αν είσαι υπεράνω βγαίνει και λες κάναμε λάθος και πρέπει να τιμωρηθουμε.
Τι ζητάω και εγω τώρα

red champion
16-07-2020, 18:25
XAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

εχω πεσει κατω και γελαω

Η ΗΘΙΚΗ ΤΗΣ ΑΕΚ,
Η ΗΘΙΚΗ

δεν διευκρινεζεται ομως αυτη η ηθικη θα καταλαμβανε και τον ολυμπιακο, αν ηταν αντιπαλος

krataios75
16-07-2020, 18:25
βεβαια μπορει ο Μελισανιδης να περιμενει το αποτελεσμα της επιτροπης εφεσεων και να βγει δευτερη η Κουλα χωρις να τα χαλασει με τα ξαδερφακια της

jimy
16-07-2020, 18:26
Πάντως οι ΑΕΚτσήδες δεν τον πήραν και πολύ καλά όλο αυτό. Θεωρούν ότι πιάστηκαν κορόιδα. Και για να είμαστε ειλικρινείς, αυτό συνέβη. Ο ΠΑΟΚ έμαθε πριν τον αγώνα ότι 12 παίχτες του έχουν ληγμένα δελτία. Τους έβαλε να παίξουν. Αν δεν κατέβαινε, θα κέρδιζε η ΑΕΚ στα χαρτιά και θα είχε τις πιθανότητές της στην τελευταία αγωνιστική. Αποφάσισε όμως να παίξει και έτσι παρανόμησε εν γνώσει του. Όταν ο άλλος παρανομεί απροκάλυπτα αντιδράς. Αν δεν αντιδράσεις, ή ανόητος είσαι, ή αδύναμος ή περιμένεις κάτι άλλο. Τώρα, το τι συμβαίνει με την ΑΕΚ, το ξέρουν όλοι. Και δεν είναι τα δύο πρώτα...

Περιμένω αντίστοιχη στάση της ΑΕΚ, αν στο μέλλον κρίνεται κάποιος τίτλος και υπάρχει κάποια παρατυπία.

Achilles
16-07-2020, 18:35
δεν κανει ενσταση η αεκ . σε αλλα , εντελως ασχετα νεα , ξεφρενοι πανηγυρισμοι απο τους πιθανους αντιπαλους του παοκ στα προκριματικα του CL .

Mits
16-07-2020, 18:36
Περιμένω αντίστοιχη στάση της ΑΕΚ, αν στο μέλλον κρίνεται κάποιος τίτλος και υπάρχει κάποια παρατυπία.

Εχουν γινει οπως ειπα στο παρελθον πολλες ενστασεις που δεν εκριναν καν τιτλο απο τα κοτοπουλα.
Και ποια ακριβως ειναι η σταση που περιμενεις απ τους τυπους που υποβιβασαν μονοι τους την ομαδα για να μην στεναχωρηθει ο Μελισσανιδης με τα χρεη που επρεπε ν αναλαβει?Γιατι τοσο διαφορετικοι ειναι.

Darkling
16-07-2020, 18:40
δεν κανει ενσταση η αεκ . σε αλλα , εντελως ασχετα νεα , ξεφρενοι πανηγυρισμοι απο τους πιθανους αντιπαλους του παοκ στα προκριματικα του CL .


μα και τον Ολυμπιακο συμφερει αυτο που εγινε, θεωρω οτι το αεκ ειχε μιση στις 100 πιθανοτητες να περασει και ομιλους, το μπουρδελο του Ροστοφ, για κανενα λογο ποτε των ποτων δε θα μπει ομιλους οσο του γλειφουν τα παπαρια τα σδνα και οι καθυστερημενοι ορκηδες πανω και λενε οτι ειναι μεγαλη ομαδα. (και φυσικα καλυτερη απο Ολυμπιακο, οι ευρωπες δεν πιανονται)

jimy
16-07-2020, 18:51
Περιμένω αντίστοιχη στάση της ΑΕΚ, αν στο μέλλον κρίνεται κάποιος τίτλος και υπάρχει κάποια παρατυπία.

Εχουν γινει οπως ειπα στο παρελθον πολλες ενστασεις που δεν εκριναν καν τιτλο απο τα κοτοπουλα.
Και ποια ακριβως ειναι η σταση που περιμενεις απ τους τυπους που υποβιβασαν μονοι τους την ομαδα για να μην στεναχωρηθει ο Μελισσανιδης με τα χρεη που επρεπε ν αναλαβει?Γιατι τοσο διαφορετικοι ειναι.

Φυσικά και δεν περιμένω! Αλλά η σημερινή ανακοίνωση είναι μνημειώδης και μπορεί να ανασυρθεί ανά πάσα στιγμή από τους αντιπάλους της ΑΕΚ σε αντίστοιχο συμβάν. Δηλαδή, αν του χρόνου δηλώσει π.χ. ο Παναθηναϊκός (ας μην πω ο Ολυμπιακός, γιατί εκεί ξέρουμε εκ των προτέρων τι θα συμβεί) έναν αθλητή που δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής λόγω καρτών, και η ΑΕΚ χάσει το παιχνίδι και παράλληλα με αυτή την ήττα χάνει το πρωτάθλημα, θα θυμηθεί ότι είναι "ηθική", "άμεμπτη" και άλλες τέτοιες ανοησίες;

Το πόσο ηθική είναι φαίνεται από τις αντιδράσεις των ίδιων των οπαδών της, οι οποίοι βρίζουν το Μελισσανίδη επειδή αποφάσισε να πουλήσει τη 2η θέση για να εξασφαλίσει την ΕΠΟ. Και αυτό -όπως οι ίδιοι οι ΑΕΚτσήδες σημείωναν- είναι από μόνο του ανήθικο.

Υ.Γ, Είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ, οπότε η... "Αγιά Σοφιά" μετατρέπεται σε ΟΠΑΠ Αρένα. Τόσο διαφορετικό.:woot:woot

somekindofgrinder
16-07-2020, 19:36
Ποσα βρακια εχετε για να ξεβρακωθειτε?
Φτασαμε 2020 και η μονη διαφορα απο το 1980 ειναι οτι ειστε μπουρδελα με λεφτα.
Εγω αν ημουν ΠΑΟΚτσης θα ντρεπομουν για τους δεκαδες ανικανους που τρωνε λεφτα και δεν μπορουν να τακτοποιησουν ουτε τα στοιχειωδη. ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΗ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ. Ε ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ.
Σημερα ειναι μεγαλυτερη ξεφτιλα και απο την πολυιδιοκτησια, δεν ξερω καν αν το καταλαβαν.
Οσο για το ΑΕΚακι...με μια ανακοινωση απογυμνωθηκε απεναντι στην κοινη λογικη και κανει σαφες οτι το μονο που τους νοιαζει ειναι τα βρωμικα παιχνιδια για πενταροδεκαρικα.
Ολοι σας να μαζευτειτε, την ΔΕΥΤΕΡΗ ομαδα του Ολυμπιακου δεν την κερδατε.
Απορω, οι οπαδοι τους, δεν εχουν αποψη; Δεν εχουν γνωμη; Οι Παναθηναικοι αντεχουν να εχουν γινει σφουγγοκωλαριοι ενος τυπου που δεν ξερει καν Ελληνικα και βουλωνει στοματα με ρουβλια σε μαυρες σακουλες;
Οι ΑΕΚτζηδες πως ανεχονται να προσπαθουν εντος γηπεδου και να ξεφτιλιζονται απο τον ιδιο τον προεδρο τους?
Για ΠΑΟΚ τα ειπα παραπανω.

ΥΓ. Δεν ειστε αξιοι ουτε για τον ιδρωτα μας. ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΜΕ ΜΑΥΡΑ ΛΕΦΤΑ. ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ.

Francois Dillinger
16-07-2020, 21:12
https://www.paok24.com/podosfairo/153515/den-kanei-enstasi-i-aek?fbclid=IwAR3ags2GVV_hT1ZzV4JCL1ICD390catd1gVzU Ujzu66493ijrrTtOzm5En8

Όποιος αντέχει διαβάζει σχόλια. Για γερά νεύρα, προειδοποιώ.

krataios75
16-07-2020, 21:39
Για τα δεδομενα των παορκτζηδων το λες και λογοτεχνια...

Lateralus
17-07-2020, 12:47
https://i.postimg.cc/YqYSsmgx/1.jpg

Διάρκειας για να θαυμάσετε Αλβερτη και Διαμαντιδη

plextis
17-07-2020, 12:55
Θα βγαίνουν στα διαλείμματα αντί για τις cheerleaders να βαράνε βολές.

Chrisk7
17-07-2020, 14:31
https://i.postimg.cc/YqYSsmgx/1.jpg

Διάρκειας για να θαυμάσετε Αλβερτη και Διαμαντιδη

απο τον παπαπετρου σιγουρα θα τους θαυμασουν περισσοτερο

sotosred
17-07-2020, 18:40
Θα βγαίνουν στα διαλείμματα αντί για τις cheerleaders να βαράνε βολές.

Βολές μόνο ο διαμαντοβολίδης.
Εδώ που τα λέμε το κύριο επάγγελμά του τόσα χρόνια αυτό ήταν...

Chrisk7
18-07-2020, 12:09
https://pbs.twimg.com/media/EdJlHSCXgAAEUA6?format=jpg&name=medium

sotosred
18-07-2020, 12:44
Κόψε φάτσες...:mad::mad::mad:

Άγιος Πέτρος
22-07-2020, 00:17
Μόνο σε μένα μοιάζει ο Πογιατος του Τσουβελα; Σε βαθμό που νομίζω πως είναι ο ίδιος μεταμφιεσμένος και τρολαρει τον Αλαφούζο

Apostolot
23-07-2020, 17:17
Κανονικά δε θα έπρεπε να απασχολεί κανέναν και ίσως πρέπει να ξεκινήσω με απολογία γιατί τα προσωπικά δράματα του καθενός δεν πρέπει να γίνονται βάρος σε ώμους άλλων αλλά βλέπετε κατρακύλησα ξανά. Το είχα κόψει για δεκαοχτώ μήνες, τρεις ημέρες, εφτά ώρες και δώδεκα δευτερόλεπτα αλλά κύλησα ξανά...

Στο χουπφέλλας αναφέρομαι! Μιας και το πρόγραμμα δεν περιλαμβάνει διακοπές για φέτος, όλο και το πατάω το γαμημένο το κουμπί και ξαναμπαίνω μέσα. Διαβάζω μέχρι και τα σχόλια, τα τρίβω στα ούλα μου μη χαθεί τίποτα! Σε σημερινό διαμάντι λοιπόν (που αποτέλεσε και το λόγο που το μοιράζομαι) αναφέρθηκε ο Μποχωρίδης ως ο καλύτερος της γενιάς του! Και λες ρε πστ μου εντάξει, ο Αγραβάνης δε σου αρέσει, Ο Λαρεντζάκης επίσης. καλύτερος κι από τον αρχηγό τον Ιωάννη Παπαπέτρου; Καλύτερος κι από τον μεγαλύτερο Έλληνα αθλητή όλων των εποχών τον Γιάννη Αντετοκούνμπο;

Βοηθήστε με!

Franco Nakic-29
23-07-2020, 17:52
Σχόλια στο χουπφέλας η αγαπημένη μου συνήθεια με το κινητό όταν έχω ξαπλώσει και περιμένω να με πάρει ο ύπνος.

Chrisk7
24-07-2020, 21:13
https://pbs.twimg.com/media/EdtVU0nXoAI-PCE?format=jpg&name=large

πονος...πολυς πονος

trust in who we are
24-07-2020, 23:15
γνωρίζει κανείς ποιος θα πληρώνει για το μπουρδέλο τους φέτος ?

Serco
25-07-2020, 02:05
Αυτοί το χανε πιστεψει τοσα χρονια. Το χανε πιστεψει αυτοι.

Red Addiction
25-07-2020, 04:37
Οι βαζελοι που χειροκροταγανε τον Σλουκα στο ΟΑΚΑ πρέπει να νιώθουν τώρα σαν τους καληνυχτακηδες που πηγαινουν την γκόμενα μέχρι την πόρτα του σπιτιού της ελπίζοντας να γίνει κάτι αλλα το μόνο που γινεται ειναι να τους κλείνει την πόρτα στην μούρη λέγοντας τους μια ψυχρή καληνύχτα και σαν μην έφτανε μόνο αυτό για τον καληνυχτακια βαζελο αλλα την αλλη μέρα η γκομενα πήγαινε κσι έβγαζε τα ματα της με τον σκληρό καργιόλη απο τον Πειραιά που την έβριζε κάθε φορά που την πετύχαινε.

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk