PDA

View Full Version : Κουβέντες για αλλόθρησκους


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Hoichi
15-03-2016, 00:31
Η Δικη σημερα είναι απολαυση
Δειχνουν φωτογραφια από το viber (!!!!!) του κινητου του Παππα που εχει έναν σκυλο κουρεμενο ετσι ώστε να γραφει fuck u

Μιλαμε για τρελη παρανοια

Achilles
15-03-2016, 00:34
λογικα την αλλη βδομαδα θα δειξουν φωτο απο το snapchat του γκιρτζικη

LFO
15-03-2016, 21:10
Ανακοινωση του ΠΟΑ για το ματς (redking.gr) (Κλαιω γοερα...)



Στο 1’ ο Κύζας σφυρίζει την έναρξη του αγώνα. Αν δεν το είχε κάνει, δε θα χάναμε με 3-1
Στο 3’ υπήρξε η μοναδική σωστή υπόδειξη από τον Κύζα, που κατοχύρωσε υπέρ μας γκολ.
Στο 5’ ξεκινάει η βροχή και ο Κύζας δεν διακόπτει τον αγώνα με αποτέλεσμα, οι παίκτες της ομάδας μας να φοβούνται για τη σωματική τους ακεραιότητα.
Στο 7’ και ενώ η ομάδα μας προηγούταν με 0-1, δεν σφύριξε τη λήξη του αγώνα.
Στο 9’ και ενώ η ομάδα μας προηγούταν ακόμα, πάλι δε σφύριξε την λήξη του αγώνα.
Στο 11’ καταλογίζεται φάουλ σε χέρι του Πράνιτς, ο οποίος παίρνει και κάρτα χωρίς να υπάρχει πρόθεση.
Στο 13’ ο Φορτούνης δίνει πάσα και ο ανεκδιήγητος διαιτητής δεν σφυρίζει τίποτα.
Στο 16’ ο Ντομίνγκες κάνει φάουλ στον Βιγιαφάνιες, ωστόσο δεν παρατηρείται με κάρτα όπως θα έπρεπε.
Στο 18’ δυνάμωσε η βροχή και ο Κύζας αντί να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια έδειξε «παίζετε» με αποτέλεσμα να κινδυνέψουν οι παίκτες μας με κρυολόγημα.
Στο 20’ συνεχίζει να βρέχει και ο Κύζαςσφυρίζει αδιάφορα.
Στο 22’ δίνει πλάγιο στον Ολυμπιακό.
Στο 24’ δίνει και δεύτερο πλάγιο υπέρ του Ολυμπιακού. Ανήκουστο!
Στο 26’ δεν αποβάλει τον Τσόρι για άστοχη εκτέλεση φάουλ.
Στο 28’ ο Ρομπέρτο αποκρούει σε σουτ του Ταυλαρίδη και ο Κύζας το επιτρέπει.
Στο 30’ κλάνει ο Σαλίνο και δεν του δείχνει καν κίτρινη κάρτα.
Στο 32’ αφήνει το Φουστέρ να σουτάρει ανενόχλητος.
Στο 34’ φτύνει κάτω ο Καμπιάσο και δεν καταλογίζει τίποτα ο Κύζας.
Στο 36’ ένα σκουπιδάκι το οποίο προήλθε από την εξέδρα μπαίνει στο μάτι του Στραματσιόνι με κίνδυνο να χάσει το μάτι του. Ο Κύζας πέρα βρέχει.
Στο 38’ βάζει γκολ ο Καμπιάσο και δεν το ακυρώνει για οφσάιντ.
Στο 40’ δίνει κίτρινη στο Μιλιβόγεβιτς ενώ έπρεπε να του δώσει κόκκινη, πρόστιμο 100000 ευρώ και απέλαση από τη χώρα.
Στο 42’ ανταλλάσσουν 5 συνεχόμενες πάσες οι παίκτες του Ολυμπιακού και δεν τους τιμωρεί ο Κύζας.
Στο 44’ δείχνει μόνο ένα λεπτό καθυστερήσεων ο Μάνταλος για τον οποίο έχουμε τοποθετηθεί σε παλιότερη ανακοίνωσή μας.
Στο 46’ ο Κύζας σφυρίζει την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Απαράδεκτη ενέργεια από την οποία ξεκίνησε η δημιουργία του πλασματικού 3-1
Στο 48’ δίνει κίτρινη στο Ντα Κόστα. Θα έπρεπε να ισχύσει ότι και στην περίπτωση του Μιλιβόγεβιτς
Στο 51’ ο Κύζας δεν βγάζει κίτρινη κάρτα στον Καμπιάσο για τράβηγμα της φανέλας του Ζέκα.
Στο 53’ ο Λέτο δεν προλαβαίνει την πάσα του Ζέκα και δεν δίνει επανάληψη.
Στο 57’ ο Μπεργκ παίρνει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία, σε φάση που δεν μας έχει δοθεί φάουλ.
Στο 59’ καταλογίζεται ανύπαρκτο φάουλ υπέρ του Φορτούνη από τον Μέστο, ο οποίος δέχεται και κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
Στο 60’ ο Μιλιβόγεβιτς χτυπάει τον Ταυλαρίδη αλλά δεν παρατηρείται με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο 61’ ο ίδιος παίκτης δεν αποβάλλεται ξανά αυτή την φορά για αγκωνιά στον Αμπέντ.
Στο 63’ αφήνει τον Ολυμπιακό να βάλει στο παιχνίδι τον Πάρντο στη θέση του Ντομίνγκεζ.
Στο 65’ ο Πάρντο κάνει χέρι, ωστόσο δεν βλέπει την κίτρινη κάρτα του Κύζα.
Στο 67’ μία μύγα εισβάλει στον αγωνιστικό χώρο. Ο Κύζας έπρεπε να διακόψει οριστικά τον αγώνα καθώς μετά το σκουπιδάκι ήταν η δεύτερη φόρα που εκτοξεύεται αντικείμενο στον αγωνιστικό χώρο.
Στο 69’ δεν μετακίνησε το τέρμα του Ολυμπιακού με αποτέλεσμα να περάσει άουτ το σουτ του Ζέκα.
Στο 72’ ο Σαλίνο βουτάει για να κερδίσει πέναλτι αλλά δεν παρατηρείται με κίτρινη κάρτα που θα είναι η δεύτερη.
Στο 74’ ο Ιντέγε βρίσει τη μπάλα με το κεφάλι και ο Κύζας δεν δίνει καν φάουλ.
Στο 77’ ο διαιτητής χαρίζει κάρτα στον Μποτία, για μαρκάρισμα στον Μπεργκ από πίσω
Στο 79’ φύσηξαν ισχυροί βορειοδυτικοί άνεμοι χωρίς να διακόψει τον αγώνα ο Κύζας.
Στο 81’ αφήνει τον Ολυμπιακό να κάνει διπλή αλλαγή καθυστερώντας τον αγώνα.
Στο 83’ φύσηξε τη μύτη του ο Σίλβα και δεν του έγινε καν παρατήρηση.
Στο 85’ ο πρόεδρος μας πήγε στην τουαλέτα και ο Κύζας δεν διέκοψε προσωρινά τον αγώνα με αποτέλεσμα να χάσει 2 λεπτά του.
Στο 87’ βάζει γκολ ο Ολυμπιακός από ανύπαρκτο φάουλ.
Στο 89’ βάζει και άλλο γκολ ο Ολυμπιακός ενώ ο Κύζας δεν έχει δώσει τον απαραίτητο χρόνο στους παίκτες μας να καταλάβουν το τι ακριβώς συνέβει.
Στο 91’ ο Μάνταλος δείχνει 4 λεπτά ενώ γνωρίζει πως αυτός ο χρόνος δεν έφτανε στην ομάδα μας για να γυρίσει το παιχνίδι.
Στο 93’ σφυρίζει τη λήξη πάνω που είχαμε στριμώξει τον Ολυμπιακό για τα καλά.
Μην νομίζετε ότι η παραπάνω "ανακοίνωση" απέχει πολύ από την πραγματικότητα. Ίσως του χρόνου. Ποιος ξέρει...

Πηγή:Olympiakos-Eidisis.gr http://www.olympiakos-eidisis.gr/2016/03/blog-post_359.html#ixzz4305WYoOV

dora7
15-03-2016, 21:21
χαχαχχαχαχαχχα λυγμ λυγμ χαχαχχαχαχαχαχ λυγμ λυγμ πιο γοερα :pεν γινεται!!!!!!

damianos
16-03-2016, 00:43
_8DGzC8U3rQ

Πρέπει να τραβάνε πολλά ζόρια τα παιδιά. Ευτυχώς δε πέρναγε απο εκεί κοντά ο Τράκης και ο Γκιστ χααααχα

Darkling
16-03-2016, 00:50
Η Δικη σημερα είναι απολαυση
Δειχνουν φωτογραφια από το viber (!!!!!) του κινητου του Παππα που εχει έναν σκυλο κουρεμενο ετσι ώστε να γραφει fuck u

Μιλαμε για τρελη παρανοια



Περα απ την παρανοια, θελω να δω ποσες πραξεις που παραβιαζουν διαφορα πραγματα του ποινικου η αστικου κωδικα θα κανει ο θωμαιδης μεχρι ν ασχοληθει καποιος.

damianos
16-03-2016, 01:17
XNCB4aBrDh8

Μαρούπα-Κρανιδιώτης ωραίο ζευγάρι θα κάνανε

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
16-03-2016, 08:49
Η Δικη σημερα είναι απολαυση
Δειχνουν φωτογραφια από το viber (!!!!!) του κινητου του Παππα που εχει έναν σκυλο κουρεμενο ετσι ώστε να γραφει fuck u

Μιλαμε για τρελη παρανοια



Περα απ την παρανοια, θελω να δω ποσες πραξεις που παραβιαζουν διαφορα πραγματα του ποινικου η αστικου κωδικα θα κανει ο θωμαιδης μεχρι ν ασχοληθει καποιος.

Εικόνα επαφής την έχει στο viber, οποιοσδήποτε έχει το τηλ του και χρησιμοποιεί viber την βλέπει.

rednorth7
16-03-2016, 11:25
Δηλαδη υπαρχει ανθρωπος που ειδε το αποσπασμα αυτο και δε γελασε;Και αντε ο Θωμαιδης ειναι αυτος που ειναι..Οι γυρω του οταν τους ζηταει γνωμη, πως γινεται να μην αντεδρασαν;Εχει φωτογραφια fuck u και θιχτηκε ο Θωμαιδης επειδη ειναι δημοσιο προσωπο και "εχει ηδη προκαλεσει αρκετα φετος".Παρανοια.

tsak8
16-03-2016, 16:50
Ε ναι!
Αν θέλει μπορει να προκαλεί παλι απο του χρόνου .

Darkling
17-03-2016, 20:10
Ο Γιάννης Αλαφούζος θα ανανεώσει το συμβόλαιο του Αντρέα Στραματσόνι και θα τον αποφορτίσει από μέρος των ευθυνών στον Παναθηναϊκό, επισπεύδοντας την πρόσληψη τεχνικού διευθυντή.


H μονη σου δικαιολογια ειναι να εισαι ο παμμεγιστος γαυραρος της οικουμενης.
otherwise, δεν εχω ξαναδει πιο ασχετο σε δυνατη θεση μεγαλης ομαδας.

dora7
17-03-2016, 20:46
Ο Γιάννης Αλαφούζος θα ανανεώσει το συμβόλαιο του Αντρέα Στραματσόνι και θα τον αποφορτίσει από μέρος των ευθυνών στον Παναθηναϊκό, επισπεύδοντας την πρόσληψη τεχνικού διευθυντή.


H μονη σου δικαιολογια ειναι να εισαι ο παμμεγιστος γαυραρος της οικουμενης.
otherwise, δεν εχω ξαναδει πιο ασχετο σε δυνατη θεση μεγαλης ομαδας.

ειναι το μεγαλυτερο τρολ που μπορουσε να λαχει στις βαζελες....;):p

VasilisL7
17-03-2016, 21:06
ΞΕΣΠΑΣΜΑ Τούντορ: "Κάποιος έπεισε τον ΠΑΟΚ ότι είναι ομάδα που πάει για τίτλους"

Συνέντευξη που θα συζητηθεί παραχώρησε ο Ιγκόρ Τούντορ στην Κροατία.

Ο Ιγκόρ Τούντορ μίλησε ανοιχτά για την αποχώρησή του από τον ΠΑΟΚ σε κροατικό μέσο, αφήνοντας να εννοηθεί ότι η πίεση για τίτλους στην ομάδα είναι ακατανόητη με βάση την ιστορία της.

- Ίγκορ, δεν είσαι πια ο προπονητής του ΠΑΟΚ. Πως νιώθεις γι αυτό;

"Θα έλεγα πως έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Υπάρχει μία αίσθηση λύπης, θυμού, νοσταλγίας και περηφάνιας, αλλά παραδόξως υπάρχει ακόμη χαρά και ένα αίσθημα ανακούφισης".

- Πως είναι δυνατό αυτό από τη στιγμή που απολύθηκες;

"Καλή ερώτηση, η οποία συνοψίζει όλες τις δυσκολίες που υπάρχουν όταν είσαι προπονητής του ΠΑΟΚ. Τους τελευταίους εννιά μήνες είχα συχνά την αίσθηση ότι δεν αναγνωριζόταν η καλή δουλειά που γινόταν και πως κάθε αρνητικό αποτέλεσμα είναι το τέλος του δρόμου, την ώρα που είναι αναμενόμενο να κερδίσεις παιχνίδια και τρόπαια".

- Δεν είναι φυσιολογικό να περιμένεις μεγάλα αποτελέσματα από έναν σύλλογο όπως ο ΠΑΟΚ;

"Με όλο τον σεβασμό που τρέφω για τον ΠΑΟΚ και την ιστορία του, κοιτάζοντας στα τελευταία χρόνια θα δει κανείς πως η ομάδα δεν έχει κερδίσει πολλά, αλλά για κάποιον λόγο η νίκη θεωρείται αναμενόμενη"

- Τι σκέφτεσαι σε αυτή την περίπτωση;

"Οι οπαδοί περίμεναν πως χάρη στα χρήματα που επενδύθηκαν στην ομάδα, τα αποτελέσματα θα βελτιωθούν και η ομάδα θα κατακτήσει τίτλους. Δυστυχώς αυτό δεν συνέβη την τελευταία τετραετία και είναι δυσαρεστημένοι με αποτέλεσμα να θέλουν καλύτερα αποτελέσματα. Κάτι απόλυτα φυσιολογικό και κατανοητό".

- Ποιο είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα και γιατί τα αποτελέσματα δεν ήταν τα αναμενόμενα;

"Μπορείς να έχεις όσα χρήματα και έσοδα θες και ένα καλό οικονομικό επιτελείο, αλλά όταν δεν υπάρχει αθλητικό όραμα, ξεκάθαρο και μακροπρόθεσμο πλάνο, ικανοί και έντιμοι άνθρωποι για να το υλοποιήσουν, τότε τίποτα από τα παραπάνω δεν παίζει ρόλο. Απλά κοίτα τι έγινε τα τελευταία τέσσερα χρόνια. Πόσοι προπονητές άλλαξαν. Οκτώ; Εννιά; Ούτε εγώ δεν ξέρω. Πόσοι πρόεδροι, πόσοι τεχνικοί διευθυντές, πόσοι σύμβουλοι κάθε είδους άλλαξαν. Κάποια στιγμή φέτος βρισκόμασταν σε μία κατάσταση που είχαμε δύο τεχνικούς διευθυντές και δύο προέδρους. Κάναμε συναντήσεις όπου κανείς δεν ήξερε ποιος έχει τη δύναμη να πάρει αποφάσεις, κι όπου ένας τεχνικός διευθυντής και ο προπονητής δεν μπορούσαν να αποφασίσουν ποιο παίκτη ήθελαν να φέρουν. Αυτά είναι γελοία πράγματα για να συμβαίνουν σε έναν σύλλογο, όπως ο ΠΑΟΚ".

- Όλοι είχαν επιλεγεί από τον κ. Σαββίδη. Πως ήταν η σχέση σας;

"Είχαμε αμοιβαίο σεβασμό. Ο κ. Σαββίδης είναι ένας άνθρωπος που αγαπά τον ΠΑΟΚ και βάζει πολλή ενέργεια και χρήματα στον σύλλογο. Θα είμαι πάντα ευγνώμων για το γεγονός πως είχα τη δυνατότητα να είμαι κομμάτι αυτής της εμπειρίας, η οποία με έκανε καλύτερο προπονητή και πιο "δυνατό" άνθρωπο. Από την άλλη, είναι επίσης business man, που προέρχεται από έναν τελείως διαφορετικό κόσμο, μακριά από το ποδόσφαιρο και σίγουρα δεν είναι εύκολο για εκείνον να "τρέξει" μια ποδοσφαιρική ομάδα. Περιβάλλεται από πολλούς ανθρώπους που του δίνουν συμβουλές και κάποιοι εξ αυτών, με όλο τον σεβασμό, δεν ξέρουν αρκετά από ποδόσφαιρο. Κάποιοι έχουν ακόμη και δικά τους συμφέροντα απ όλο αυτό. Πραγματικά ελπίζω πως αυτοί οι άνθρωποι θα μάθουν από τα λάθη του παρελθόντος και θα αλλάξουν τα πράγματα, ώστε το μέλλον να φέρει καλύτερα αποτελέσματα και τίτλους στον ΠΑΟΚ".

Ας πάμε πίσω σε εσένα. Ποια ήταν η σχέση σου με τους δημοσιογράφους;

"Νομίζω ότι ήταν επαγγελματική και σωστή. Είναι φυσιολογικό κάποιος να σε πάει, κάποιος να μη σε πάει περισσότερο από κάποιον άλλον κι εκεί είναι κάποιοι που είναι περισσότεροι, άλλοι λιγότεροι αντικειμενικοί. Κι επίσης είναι αυτοί του ΠΑΟΚ, κι αυτοί που είναι εναντίον και γράφουν για τα δικά τους, ιδιωτικά συμφέροντα. Υπάρχει ένα κοινό πράγμα στο ποδόσφαιρο. Διάβασα πρόσφατα ότι ο Γκουαρδιόλα παραπονέθηκε σε μια συνέντευξη Τύπου, ότι τα ΜΜΕ δεν του δίνουν το σεβασμό, οπότε μπορείς να δεις ότι οι καλύτεροι και πιο επιτυχημένοι προπονητές έχουν θέματα με ΜΜΕ, οπότε τι μπορούμε να πούμε κι εμείς οι κοινοί θνητοί...χαχαχα Πάντα ήμουν αληθινός με τον εαυτό μου και ειλικρινής ως το τέλος. Παραδέχομαι ότι μερικές φορές αντέδρασα υπερβολικά, ή έκανα δηλώσεις οι οποίες ίσως ήταν λάθος, αλλά μαντεύω ότι αυτό συμβαίνει στους πάντες, επίσης."

- Είχαμε την εντύπωση ότι είχες ένα σκληρό διάστημα, παραδεχόμενος ότι ήσουν λάθος

"Όπως είπα, ο καθένας κάνει λάθη κι εγώ έκανα. Το θέμα είναι ότι δεν παίρνω κάτι από το να παραδέχομαι δημόσια, πέρα από λίγη συμπάθεια από το κοινό. Το να είσαι προπονητής είναι πολύ περίπλοκο και δεν εκπροσωπείς μόνο τον εαυτό αλλά και όλο το κλαμπ και η δημόσια εικόνα σου πρέπει να είναι σκληρή και πειστική. Είσαι πάντα ενήμερος για τα λάθη σου και δουλεύεις για να τα διορθώσεις καθημερινά, αλλά για το καλό της ομάδας, η δημόσια εικόνα σου πρέπει να είναι δυνατή. Επίσης, τόσο συχνά είχα την αίσθηση ότι ήμουν ο μόνος που εξηγούσε την αληθινή εικόνα και την κατάσταση της ομάδας, κάτι το οποίο μερικές φορές παρερμηνεύτηκε ως η προσωπική μου δικαιολογία, στις ερωτήσεις για τα αποτελέσματα της ομάδας".

- Ήταν αυτή η αιτία για μερικές από τις συνεντεύξεις Τύπου, που μερικοί λένε ότι οδήγησαν τον Ιβάν Σαββίδη να σας απολύσει;

"Όταν δουλεύεις σε ένα κλαμπ, όπως ο ΠΑΟΚ για 9 μήνες είναι λογικό ότι 2 ή 3 από αυτές τις καταστάσεις θα συμβούν, όπου εσύ ως προπονητής πρέπει κατά κάποιο τρόπο να δείξεις στα ΜΜΕ και στον κόσμο όλη τη γυμνή αλήθεια, όχι όμως γιατί δεν εκτιμάς του παίκτες σου, ή υποτιμάς το σύλλογο, αλλά γιατί θέλεις να δείξεις πως είναι τα πράγματα και ίσως για να πάρεις μια θετική αντίδραση από τους παίκτες σου. Αυτό είναι ένα από τα εργαλεία που όλοι οι προπονητές στον κόσμο χρησιμοποιούν και πιο σημαντικό με τον ΠΑΟΚ αυτής της σεζόν, μετά από αυτό, είναι ότι η ομάδα θα μπορούσε να ανέβει ψυχολογικά και να αντιδράσει θετικά. Εάν κοιτάξεις πιο προσεκτικά, στην τελευταία συνέντευξη Τύπου μετά το ματς, θα δείτε ότι επαίνεσα τους παίκτες μου αρχικά, αλλά μετά "ζωγράφισα" μια αληθινή αλλά αμφιλεγόμενη σύγκριση, δυστυχώς με τους παίκτες του Ολυμπιακού. Αυτό, ήταν το κύριο πρόβλημα. Εάν ανέφερα τον Μπεργκ αντί του Ιντέγε, το πιο πιθανό ήταν να ήμουν ακόμη προπονητής του ΠΑΟΚ. Σίγουρα, για ένα ακόμη ματς. Αυτό είναι λυπηρό, αλλά αλήθεια".

- Ένιωσες ότι ήταν η μόνη αλήθεια;

"Όχι, υπήρχε επίσης ένα αίτημα από το κλαμπ, το οποίο δεν μπορούσα να αποδεχθώ".

- Ποιο ήταν αυτό το αίτημα;

"Την προηγούμενη Δευτέρα, μετά την ήττα από τον Πανθρακικό και στην παραμονή μας στο ξενοδοχείο μετά, ο πρόεδρος Λούμπος μου παρουσίασε την επείγουσα αίτηση του κυρίου Σαββίδη για το μέλλον και ότι θα έπρεπε να ενσωματώσω τον κύριο Ίβιτς, ο οποίος τότε ήταν προπονητής της ομάδας Νέων, στην ομάδα μου. Ο κύριος Σαββίδης είχε στο μυαλό μου, ότι θα με βοηθούσε και θα έκανε το τεχνικό μου επιτελείο, να είναι δυνατότερο. Επίσης, μετά έπρεπε να απομακρύνω έναν από τους βοηθούς μου για να κάνω χώρο για τον κύριο Ίβιτς, κάτι το οποίο δεν μπορούσα να να αποδεχθώ, εξηγώντας ότι οι παίκτες θα το ερμηνεύσουν αρνητικά κι αυτό θα επιδράσει αρνητικά στα αποδυτήρια. Ήταν κάτι που δεν μπορούσα να αποδεχθώ και είπα ότι δεν θα παρέδιδα κάποιον από τους ανθρώπους μου".

-Τι συνέβη μετά;

"Μετά από δύο ημέρες, όταν ο πρόεδρος Λούμπος (Μίχελ) με καλές προθέσεις κάλεσε το βοηθό μου, Ίβαν Λέκο, με τη λογική να προσπαθήσει να πείσει για τη σοβαρότητα της κατάσταση και να προσπαθήσει να επηρεάσει την απόφασή μου. Τέλος, λόγω της απόφασης του κυρίου Σαββίδη, την οποία δεν μπορούσα να αποδεχθώ, το όλο πράγμα κατέληξε όπως είδατε και ο κύριος Ίβιτς έγινε ο πρώτος προπονητής"

- Λυπάσαι γι' αυτό τώρα;

"Βεβαίως και λυπάμαι για τον τρόπο που τα πάντα κατέληξαν, αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι εσύ ως προπονητής πρέπει να υπερασπιστείς τις αρχές σου και τη στάση με την οποία τρέχεις την ομάδα. Σεβόμενος την ιεραρχία της ομάδας, η οποία είναι δέσμευση και νόμος, αλλά αποδεχόμενος ένα συμβιβασμό τέτοιου είδος, είναι θέμα προσωπικής ηθικής κι επιλογής και είμαι σίγουρος ότι μακροπρόθεσμα δε φέρνει κάτι καλό. Αποδεχόμενος αυτού του τύπου το τελεσίγραφο αυτή τη στιγμή, θα σήμαινε απλά ότι ως άνθρωπος δεν μπορούσα να κοιτάξω τον εαυτό μου στα μάτια πια, θα αντέβαινα σε όλες τις αρχές των αποδυτηρίων στις οποίες πιστεύω και στις οποίες στην καριέρα μου προσπάθησα να μεταφράσω στις ομάδες, τις οποίες προπόνησα".

Τι έχει να πεις για τα αποτελέσματα και την ευθύνη σου γι' αυτά;

Τα αποτελέσματα δεν ήταν αρκετά καλά, αλλά όχι καταδικαστικά, από τη στιγμή που ήμασταν στην τέταρτη θέση για το μεγαλύτερο διάστημα της σεζόν και ο κύριος στόχος ήταν να μπούμε στα play-offs. Είμαι σίγουρος, ότι αυτός δεν θα επιδεχόταν αμφιβολίας. Νιώθω ότι παίξαμε καλά στα τρία τελευταία ματς, πριν την τελική ήττα από τον Πανθρακικό. Τι σημαίνει καλά ή κακά αποτελέσματα; Τι είναι καλή ή κακή δουλειά ενός προπονητή; Εάν αυτό εξαρτάται από τη θέση στην κατάταξη ή από άλλα πράγματα επίσης; Κατά τη γνώμη μου, ο προπονητής της Ξάνθης κάνει καλύτερη δουλειά από τον προπονητή του Ολυμπιακού ας πούμε, το οποίο δε σημαίνει ότι δε σέβομαι τη δουλειά του Πορτογάλου. Επίσης μου άρεσε περισσότερο η ΑΕΚ του Δέλλα από την τωρινή ΑΕΚ, ακόμη κι αν τώρα έχει περισσότερους βαθμούς. Αυτό τι σημαίνει; Που είναι αυτές οι ομάδες στην κατάταξη, τι ομάδες έχουν; Τι προπονητή θα προσλάμβανα, εάν ήμουν ο ιδιοκτήτης της ομάδας; Αυτόν που βρίσκεται στη 14η θέση ή αυτόν που είναι στην πρώτη; Το ποδόσφαιρο είναι τόσο περίπλοκο που το πιο σημαντικό πράγμα - το αποτέλεσμα - εξαρτάται από τόσα πολλά πράγματα. Περισσότερο από το επίπεδο και την ποιότητα των παικτών. Εκεί είναι που αντιμετωπίζουμε το μεγαλύτερο πρόβλημα στον ΠΑΟΚ, όχι μόνο τώρα, αλλά και στα 4 προηγούμενα χρόνια. Η ποιότητα των παικτών θα πρέπει να συνδέεται στενά με το επίπεδο του μπάτζετ του κλαμπ. Δυστυχώς, η διαφορά σε αυτούς τους δύο παράγοντες είναι ο κύριος λόγος για τα κακά αποτελέσματα. Μπορείς να έχει τους καλύτερους οπαδούς και τους καλύτερους λογιστές και ο,τι άλλο, αλλά το ποδόσφαιρο έγκειται στο γήπεδο. Εκεί κάτω, δεν έχει σημασία ποιος είναι ο μισθός σου, ή πόσο μεγάλη ήταν η μεταγραφή σου. Η κοινή λογική λέει ότι κάποιος είναι καλύτερος παίκτης, επειδή φορά τη φανέλα ενός μεγαλύτερου κλαμπ, κάτι που κάνει τις προσδοκίες να μην είναι ρεαλιστικές από την πρώτη ημέρα. Όταν κάποιος είναι καλύτερος, είναι καλύτερος στο γήπεδο. Αλλά, από την άλλη πλευρά, είναι αλήθεια δύσκολο να κρίνει την ποιότητα ενός παίκτη και σε αυτή την εκτίμηση έγκειται η ποιότητα και η δύναμη της ομάδας. Είναι δύσκολο να δεχθείς την πραγματικότητα ότι ο Μπακασέτας ή ο Μπερτόγλιο, πιθανώς, να ήταν παίκτες κλειδιά, που θα έκαναν τη διαφορά στον ΠΑΟΚ αυτό το διάστημα. Και παίζουν σε ομάδες, των οποίων τα μπάτζετ είναι πέντε φορές μικρότερα από το δικό μας".

- Υπήρχαν συζητήσεις όλη τη χρονιά για να αποκτήσει ο ΠΑΟΚ ένα "δεκάρι";

"Θα σου πω κάτι που θα ξεδιαλύνει αρκετά τα πράγματα. Ο ΠΑΟΚ ήταν τέταρτος στη διακοπή του χειμώνα. Στατιστικά ήμασταν κοντά στην κορυφή σε όλα, στην κατοχή της μπάλας, στις πάσες, στα σουτ προς την εστία ήμασταν δεύτεροι, και στις πάσες προς την περιοχή ήμασταν πάνω από τον Ολυμπιακό. Όταν όμως ο ΠΑΟΚ ήταν 14ος στο κομμάτι της ευστοχίας των πασών, τότε καταλαβαίνεις πως αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα. Για να αστειευτούμε κιόλας, θα σου πω ότι ο ΠΑΟΚ υπέγραψε έναν σέντερ μπακ τον χειμώνα, στο διάστημα των δύο μηνών που μπορούσαν να γίνουν μεταγραφές. Ας μην μπούμε σε λεπτομέρειες σε ό,τι αφορά την πολιτική της ομάδας γιατί θα μπορούσε να γραφτεί ολόκληρο βιβλίο για πράγματα που δεν βγάζουν νόημα. Κι ύστερα υπάρχει η πιο απλή ιστορία στο ποδόσφαιρο: για όλα φταίει ο προπονητής. Είναι η ίδια ιστορία που ευθύνεται για τους οκτώ/εννιά προπονητές σε τέσσερα χρόνια. Ας τους διώξουμε κι έτσι θα λυθούν όλα τα προβλήματα. Αυτή η συνήθης πρακτική έχει δημιουργήσει κάτι ευδιάκριτο όχι μόνο για τους οπαδούς, αλλά και για τους δημοσιογράφους και όλους όσοι ασχολούνται με τον ΠΑΟΚ. Ένας καλύτερος προπονητής θα έρθει και με το μαγικό ραβδί του θα λύσει όλα τα προβλήματα και θα κάνει τους παίκτες να παίζουν 50% καλύτερα. Λογικά να το δει κανείς, αυτό δεν γίνεται ποτέ".

- Τι μπορεί να κάνει ο σύλλογος γι αυτό και τι ρόλο έπαιξε σε όλα αυτά;

"Δυστυχώς ο σύλλογος δεν έχει τη δύναμη και την ποιότητα να αναγνωρίσει κάποια στοιχεία και τις αιτίες πίσω από τα αρνητικά αποτελέσματα κι αυτό το παιχνιδάκι με τους προπονητές όλα αυτά τα χρόνια είναι μη αποδεκτό. Αυτό κάνει αδύναμο τον ρόλο των προπονητών και δίνει στους παίκτες την εντύπωση ότι με το πρώτο κακό αποτέλεσμα ο προπονητής θα φύγει κι αυτή θα παραμείνουν στην ομάδα".

-Ποια ήταν η σχέση σου με τους παίκτες;

"Νομίζω πολύ καλή. Παραδέχομαι ότι δεν είμαι ο ευκολότερος ή ο σοφότερος προπονητής, αλλά είμαι περήφανος για το γεγονός ότι σε μερικές σκληρές στιγμές, ένιωσα ότι η ομάδα ήταν από πίσω μου και με υποστήριξε. Είναι φυσιολογικό ότι πάντα υπάρχουν δυσαρεστημένοι, αλλά πιστεύω ότι η πλειοψηφία αναγνώρισε την ειλικρινή προσέγγιση, το συγκεκριμένο επίπεδο γνώσης, και το γεγονός ότι ο καθένας στην ομάδα είχε την ευκαιρία του να παίξει και να αποδείξει πράγματα για τον εαυτό του. Τα μηνύματα που έλαβα από μερικούς μετά την αποχώρησή μου, είναι μεγάλο κίνητρο για το μέλλον".

- Πρέπει να σε ρωτήσω για τη σχέση του με τον Μπερμπάτοφ. Ο Τύπος έγραψε πολλά γι' αυτήν;

"Εκτιμώ τον Ντιμίταρ πολύ ως παίκτης και είναι σίγουρα ένας από τους καλύτερους στη θέση του, τα τελευταία 15-20 χρόνια. Νιώθω ότι είναι καλός άνθρωπος, αν και δεν είναι ο ευκολότερος να δουλέψεις μερικές φορές χαχαχα. Υπήρχε μια λάθος τοποθέτηση από μέρος των ΜΜΕ, τον προπονητή ήταν τον Μπερμπάτοφ, που έφερε κατά τη διάρκεια του χρόνου αναστάτωση στην ομάδα. Όλο το διάστημα, πίστευα ότι ο Μπερμπάτοφ, αλήθεια, μπορούσε να δώσει κάτι παραπάνω στον ΠΑΟΚ. Έκανα ο,τι μπορούσα, κι έθεσα εαυτόν σε μειονεκτική θέση (να το υπογραμμίσω αυτό) να τον βοηθήσω, να είναι ο καλύτερος που θα μπορούσε. Δυστυχώς υπάρχει ένα όριο για τον καθένα και η άλλη πλευρά, πρέπει να δώσει κάτι επίσης. Να είμαι ειλικρινής, οι πολλαπλοί τραυματισμοί δεν βοήθησαν επίσης. Υπάρχει το γήπεδο και πάνω από όλη την ομάδα, όπου όταν δεν βάζεις του παίκτες που αξίζουν ως ένα είδος προστασίας, χάνεις το σεβασμό και την επιρροή."

- Ποια είναι η σύντομη ανάλυσή του για τον ΠΑΟΚ στις τρεις διοργανώσεις;

"Εάν κρίνουμε από ποιότητας παικτών μόνο, ο ΠΑΟΚ είναι στην 4η θέση, όπου θα έπρεπε να ήταν, ακόμη κι αν μερικοί δε συμφωνούν. Εάν ο Λούκας Πέρεθ έμενε κι εάν είχαμε περισσότερη συνέπεια στο τέρμα (αυτή τη χρονιά αλλάξαμε τέσσερις γκολκίπερ) , πιστεύω ότι θα είχαμε τουλάχιστον 10-15 βαθμούς περισσότερους. Στο Europa League πήραμε επτά βαθμούς σε ένα δύσκολο γκρουπ και κερδίσαμε ένα ιστορικό ματς στο Ντόρτμουντ. Για το ελληνικό Κύπελλο, κανείς δεν μπορεί να μας πει τι θα συνέβαινε εάν είχαμε ένα δίκαιο διαιτητή. Ίσως και να ήμασταν στον τελικό"

- Τελικό;

"Ναι, ήμασταν μπροστά 1-0 και υπήρχε καθαρή κόκκινη κάρτα στον Μιλιβόγιεβιτς, η οποία δεν δόθηκε. Αναρωτιέμαι πως θα κατέληγε το ματς, με μια ώρα ματς στην Τούμπα"

- Στο τέλος ποια είναι η αίσθησή σου, για 9 μήνες προπονητής του ΠΑΟΚ;

"Ερωτεύτηκα αυτό το κλαμπ, μετά το σύντομο διάστημα, στο οποίο πέρασα εκεί και πρέπει να πω ότι αυτή η ενέργεια, το πάθος και η αγάπη που κάθε μέρα οι άνθρωποι έχουν για τον ΠΑΟΚ δεν μπορεί να παραλληλισθεί. Ζώντας στο κέντρο της πόλη, ένιωθα καθημερινά την αγάπη και στη στήριξη. Οι Έλληνες και η κουλτούρα τους είναι μια θετική έκπληξη για εμένα κι πάντα θα επιστρέφω σε αυτή τη φανταστική πόλη και τη χώρα με μεγάλη χαρά. Θέλω το καλύτερο για τον ΠΑΟΚ στο μέλλον κι όπως λένε οι άνθρωποι εκεί "Μια φορά ΠΑΟΚ, για πάντα ΠΑΟΚ"

damianos
18-03-2016, 03:06
https://m.facebook.com/%CE%86%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%C E%AE-%CE%A4%CE%BF%CF%85-%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%A0%CE%B1%CF%80%CF%80%CE%AC-%CE%A3%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%C E%B9%CE%BA%CF%8C-1536383269993391/?fref=ts


Ελα πειτε, ποιος το εφτιαξε ?

dora7
18-03-2016, 20:44
https://m.facebook.com/%CE%86%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%C E%AE-%CE%A4%CE%BF%CF%85-%CE%9D%CE%AF%CE%BA%CE%BF%CF%85-%CE%A0%CE%B1%CF%80%CF%80%CE%AC-%CE%A3%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CE%B1%C E%B9%CE%BA%CF%8C-1536383269993391/?fref=ts


Ελα πειτε, ποιος το εφτιαξε ?

θα μπορουσε να ηταν οποιοσδηποτε διεστραμμενος χουπης/ισσα απο δω μεσα...:p

Darkling
19-03-2016, 19:56
Εξυγιαντικο το 2ο γκολ που εφαγε ο ηρακλης απ τον παο.

rednorth7
19-03-2016, 20:48
Nikolaos Zervas
‏@ZervasNikolaos

Απίστευτο! Οπαδοί του ΠΑΟΚ πήγαν να προπηλακισουν 20...συγγενείς των παικτών του Λαύριου στη Πυλαία επειδή πανηγύρισαν!


Nαι, αλλα υβριστικα κατα του Τζαβελλα ακουστηκαν;

standby25
21-03-2016, 15:23
μιας και ειναι ημερα ποιησης ας κανω την αφιερωση μου

Ο Κοκκαλης,ο Κοκκαλης αγορασε
των βαζελων,των βαζελων τις μανες
τις εφερε στον Πειραια
τις εκανε πουτανες

Με κανα δυο κανα δυο χιλιαρικα
γαμαμε τις γαμαμε τις πουτανες
και αμα δεν εχουμε λεφτα
των βαζελων τις μανες

tsak8
21-03-2016, 22:14
Εξαιρετικό!!
Λιτό, δωρικό θα έλεγα, επιτυγχάνει την ηθική ανύψωση
με επαναλήψεις λαϊκών ηρώων και GOAT μύθων "ο Κόκκαλης, ο Κόκκαλης"
που συμπληρώνεται απο την επανάληψη του των βάζελων, των βάζελων
Με λυρισμό στο "με κανα δυο χιλιάρικα", αφήνοντας το νου και τον στοχασμό του αναγνώστη να υποθέσει την ακριβή ταρίφα.
Ταυτόγχρονα με λόγο καταγγελτικό, προιδεάζει απο τότε για την βαθιά οικονομική κρίση που πλήγει την ελληνική κοινωνία, ακόμα και αυτό το αρχαιότερο επάγγελμα του κόσμου και δίνει κοινωνικές διεξόδους, αν μη τι άλλο στο πρόβλημα του σεξ, που καλό είναι να μην γίνονται αλλά καμιά φορά (τους) γίνονται.
Μπράβο Standby25

Darkling
24-03-2016, 12:03
Ο ψηλός ο Παναθηναικάκιας ακύρωσε τη συνάντηση!!!??



τουλαχιστον τα λετε μονοι σας, για να μη τα λεμε εμεις.

themis
24-03-2016, 12:12
Ρε συ darkling το σεναριο "Ο Μαρινακης με τον Αλαφουζο ειναι συνεργατες και οι μπροστινοι του Κοκκαλη"το χεις διαβασει εκει μεσα ή μονο εγω ειχα την τιμη να το ακουσω?

Darkling
24-03-2016, 12:15
στην αρχη του Αλαφουζου καποιοι τον ελεγαν "μπροστινο" αλλα μαλλον των Βαρδινογιανναιων. Εδω κι αιωνες, δεν το λεει κανενας. Κριτικη υπαρχει αλλα οχι ετσι.

Darkling
24-03-2016, 12:43
Εαν και τωρα δε βγουν ονοματα, για το ποιος μιλησε με ποιον, ποιος εκανε καταγγελια και αν σε καποιον ειπαν "κανε αυτο αλλιως θα κανουμε το αλλο" (τυχαιο παραδειγμα πχ θα αρχισουμε να λεμε για το πως διαρρεουν πραγματα απο δικογραφιες), τοτε δε ξερω τι αλλο πρεπει να γινει.

οι αναφορες σε καταστασεις ειναι τυχαιες.

Άγιος Πέτρος
24-03-2016, 13:11
Ε κοίτα, να μάθουμε αρχικά τι εννοεί ο Ντογιάκος* λέγοντας "καταγγελίες και οχλήσεις δημοσιογράφων"


*ο παναθηναϊκάκιας για όποιον δε θυμάται

rednorth7
24-03-2016, 14:29
Τι έγινε;Ενημερωστε λιγο κι εμας που δεν προλαβαμε.

Redgus
24-03-2016, 14:37
"Νικη" Αλαφουζου η ματαιωση της συναντησης.
Βεβαια ο "πολεμος" συνεχιζεται κ ελπιζω ο τελικος νικητης ειμαστε εμεις κ οχι η τροικα της συμφορας.

Άγιος Πέτρος
24-03-2016, 14:41
https://www.efsyn.gr/arthro/stop-apo-ntogiako-se-marinaki

Darkling
24-03-2016, 16:21
"Νικη" Αλαφουζου η ματαιωση της συναντησης.
Βεβαια ο "πολεμος" συνεχιζεται κ ελπιζω ο τελικος νικητης ειμαστε εμεις κ οχι η τροικα της συμφορας.

δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι ειναι νικη αλαφουζου.
κι αν ηταν η ειναι, ειναι εντελως μικροπροθεσμη στρατηγικη.

εγω το μονο που ξερω πια ειναι οτι αν τελειωσουν ολα κι αν τελειωσουν απαλλακτικα, πρεπει να πεσει πολυ κυνηγητο.
και εννοω δικαστικο κυνηγητο.

VasilisL7
24-03-2016, 21:07
-5 βαθμοί και 5 αγωνιστικές κεκλεισμένων στον ΠΑΟΚ

Η Πειθαρχική της ΕΠΟ τιμώρησε τον ΠΑΟΚ με αφαίρεση 5 βαθμών, 3 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και πρόστιμο 100.000 ευρώ για τον επεισοδιακό ημιτελικό με τον Ολυμπιακό. Αλλες δύο αγωνιστικές για τα ματς με Καλλονή και Πανιώνιο.

Εξοντωτική ποινή που ξάφνιασε τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ (για "πρωτοφανή εκνευρισμό του Σαββίδη" κάνουν λόγο στα γραφεία της Τούμπας) επέβαλε η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ για τον επεισοδιακό ημιτελικό Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό, αλλά και για τα ματς Κυπέλλου με Καλλονή και Πανιώνιο.

Συνολικά ο ΠΑΟΚ τιμωρείται με αφαίρεση πέντε βαθμών, πέντε αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και 112.000 ευρώ πρόστιμο. Tόσο οι τρεις αγωνιστικές για το ματς με τον Ολυμπιακό (όπως και η ποινή αφαίρεσης βαθμών), όσο και οι δύο αγωνιστικές για Καλλονή και Πανιώνιο είναι εφέσιμες.

Ο ΠΑΟΚ θα εκτίσει την τιμωρία του στο ματς της 29ης αγωνιστικής κόντρα στον Λεβαδειακό, στα τρία των πλέι οφ και του απομείνει και μία να την εκτίσει τη νέα αγωνιστική σεζόν, ενώ σε περίπτωση που δεν προκριθεί στα πλέι οφ θα παίξει τη νέα σεζόν τέσσερα ματς χωρίς παρουσία φιλάθλων στην Τούμπα.

Αναλύτικά η ανακοίνωση της Πειθαρχικής της ΕΠΟ:

-Υπόθεση κατά της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ» για αδίκημα, που προβλέπεται και τιμωρείται πειθαρχικώς στα άρθρα 14 παρ. 1 και 2 και 15 παρ. 2 του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο. και που φέρεται ότι τελέσθηκε στις 14 Ιανουαρίου 2016 (σ.σ ματς με Καλλονή). Δικάζει παρούσης της εγκαλουμένης. Κηρύσσει την εγκαλούμενη ΠΑΕ πειθαρχικά ελεγκτέα για την αναφερόμενη στο σκεπτικό πράξη, ως κατ΄ εξακολούθηση τελούμενη. Επιβάλλει στην εγκαλουμένη χρηματική ποινή ύψους έξι χιλιάδων (6.000) ευρώ και ποινή διεξαγωγής αγώνα χωρίς θεατές μίας (1) αγωνιστικής (αριθμός απόφασης 87).

-Υπόθεση κατά της «Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.» για αδίκημα που προβλέπεται και τιμωρείται πειθαρχικώς στα άρθρα 14 παρ. 1 και 2, 15 παρ. 3Βα’ του Πειθαρχικού Κώδικα της Ε.Π.Ο. και που φέρεται ότι τελέσθηκε στις 11 Φεβρουαρίου 2016 (σ.σ. ματς με Πανιώνιο).ΔΙΚΑΖΕΙ παρούσης της εγκαλουμένης Π.Α.Ε. ΚΗΡΥΣΣΕΙ την εγκαλουμένη Π.Α.Ε. πειθαρχικά ελεγκτέα για την αναφερόμενη στο σκεπτικό πράξη. ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ στην εγκαλουμένη Π.Α.Ε. τις εξής ποινές: 1) χρηματική ποινή ύψους έξι χιλιάδων (6.000) ευρώ και 2) ποινή διεξαγωγής αγώνα χωρίς θεατές μίας (1) αγωνιστικής (αριθμός απόφασης 88).

-Υποθέσεις: α) επί της υπ’ αριθμ. πρωτ. 8411/4-3-2016 κλήσης της παρούσας Επιτροπής προς απολογία της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ», που εδρεύει στη Θεσσαλονίκη και εκπροσωπείται νόμιμα, και της «ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ», που εδρεύει στον Πειραιά και εκπροσωπείται νόμιμα, β) επί της υπ’ αριθμ. πρωτ. 9117/10-3-2016 κλήσης της παρούσας Επιτροπής προς απολογία της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ», που εδρεύει στη Θεσσαλονίκη και εκπροσωπείται νόμιμα, κατόπιν της υπ’ αριθμ. πρωτ. 9082/10-3-2016 άσκησης δίωξης ποδοσφαιρικών αδικημάτων του Υπευθύνου Άσκησης Δίωξης Ποδοσφαιρικών Αδικημάτων σε βάρος της. ΣΥΝΕΚΔΙΚΑΖΕΙ αντιμωλία των εγκαλουμένων ΠΑΕ τις υποθέσεις α) επί της υπ’ αριθμ. πρωτ. 8411/4-3-2016 κλήσης της παρούσας Επιτροπής προς απολογία της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ» και της «ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ», β) επί της υπ’ αριθμ. πρωτ. 9117/10-3-2016 κλήσης της παρούσας Επιτροπής προς απολογία της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ» κατόπιν της υπ’ αριθμ. πρωτ. 9082/10-3-2016 άσκησης δίωξης ποδοσφαιρικών αδικημάτων του Υπευθύνου Άσκησης Δίωξης Ποδοσφαιρικών Αδικημάτων σε βάρος της. ΑΠΑΛΛΑΣΣΕΙ την ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ως προς το θέμα της διακοπής του αναφερομένου στο σκεπτικό αγώνα. ΚΗΡΥΣΣΕΙ πειθαρχικά ελεγκτέα την ΠΑΕ ΠΑΟΚ α) ως προς το θέμα της διακοπής του αναφερομένου στο σκεπτικό αγώνα, β) ως προς τα αναφερόμενα στο σκεπτικό εκτεταμένα επεισόδια, που προκάλεσαν οπαδοί της. ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ α) ως προς την πρώτη πράξη: απώλεια του αναφερομένου στο σκεπτικό αγώνα και κατακύρωσή του υπέρ της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ με τέρματα μηδέν έναντι τριών (0-3), καθώς και αφαίρεση τριών (3) βαθμών από τον πίνακα της βαθμολογίας του πρωταθλήματος στο οποίο συμμετέχει, β) ως προς τη δεύτερη πράξη: χρηματική ποινή ύψους εκατό χιλιάδων (100.000) ευρώ, ποινή διεξαγωγής τριών (3) αγώνων χωρίς θεατές και αφαίρεση τριών (3) βαθμών από το βαθμολογικό πίνακα. ΣΥΓΧΩΝΕΥΕΙ τις παρεπόμενες ποινές της αφαίρεσης βαθμών από τον οικείο πίνακα βαθμολογίας, επιβάλλοντας συνολική ποινή αφαίρεσης πέντε (5) βαθμών από τον πίνακα βαθμολογίας του πρωταθλήματος στο οποίο συμμετέχει (αριθμός απόφασης 89).

Εφεση και φουλ επίθεση ο ΠΑΟΚ

Αμεσα ο επίσημος ΠΑΟΚ ενημέρωσε πώς θα προχωρήσει σε έφεση και θα προχωρήσει σε όλα τα νομικά βήματα που έχει τη δυνατότητα για να ανατραπεί αυτή η απόφαση. "Το -5 είναι σκάνδαλο, δεν έχει καμία λογική και πάλι εφαρμόζεται σε εμάς πρώτη φορά. Είναι η μεγαλύτερη τιμωρία αφαίρεσης βαθμών. Μοιάζει με το -3 στα πλέι οφ. Πρόκειται για εξόντωση.

Όλη η τιμωρία είναι διάτρητη και αυτά εννοείται αποδεικνύουν ότι υπάρχουν δυο μέτρα και δυο σταθμά. Ένα για μας κι ένα για όλους τους υπόλοιπους. Η μόνη φορά που αφαιρέθηκαν παραπάνω βαθμοί ήταν -3 για το τρέχον πρωτάθλημα και -3 από το επόμενο" λένε χαρακτηριστικά στην Τούμπα.

Λίγο μετά την γνωστοποίηση της τιμωρίας του ΠΑΟΚ, η ασπρόμαυρη ΠΑΕ εξέδωσε μία άκρως καυστική ανακοίνωση μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της στο Facebook: "Εξάντλησε την...δημιουργική ερμηνεία των νόμων η επιτροπή της ΕΠΟ και καταστρατηγώντας κάθε έννοια ισονομίας, τιμώρησε με αφαίρεση 5 βαθμών και 3 αγώνων χωρίς θεατές τον ΠΑΟΚ για τον ημιτελικό και με άλλες δυο αγωνιστικές κεκλεισμένων για όσα έγιναν ( με Πανιώνιο και... Καλλονή! Όποιος βρει αυστηρότερη ποινή άλλης ομάδας για παρόμοια περιστατικά τα τελευταία χρόνια κερδίζει!", αναφέρεται χαρακτηριστικά.

Darkling
26-03-2016, 02:49
Η Ρεαλ δεν τα καταφερνει στη διαρκεια του ματς απεναντι στον Ολυμπιακο και σε γνωστο φορουμ ελληνων οπαδων (υποστηρικτων και της Ρεαλ αμα χρειαζεται), η γκρινια παει συννεφο.


Ποσο χεστες εισαστε ρε γαμω τη Ρεαλ σας ποσο;
Μονο ενας αρχιδαρας υπαρχει στο μπουρδελο σας ο Γιονας Μασιουλις.
Αν δεν ηταν αυτος μεχρι και τον τελικο θα χανατε περυσι κοτες.Αλλα δε φτανει μονος του.
Τους κανατε παλι μαγκες ζωα.

Λασο, σε γαμαει μεχρι και ο Μιλουτινοφ ρε, γαμωσπιτε, καλυτερε πελατη του γαυρου, γελοιε.

Χεστες ντροπη της Ρεαλ οποτε πατε στο τηγανι α γαμηθειτε στο διαολο κοτες 14-4 και δε ξερετε που πατατε και που βρισκεστε
Πετα το Λάσο και πνιξτους ή κρεμασου.

Αντε ΓΜΘΤΕ μαλάκες Ισπανοί


αντε γαμησου ρε πουτανομαδα γαμω το κομπλεξισμο σας για ισπανοι

tha xasoun kai thn diafora oi malakes

Βέβαια για να τα λέμε όλα, τα κοράκια δίνουν το 1 στα 3 από τα φάουλ του γαύρου. Κάνουν hand-checking συνεχώς, ενώ βαράνε οι γαύροι βολές συνεχώς. Υπέρ τους σφυρίζονται τα πάντα. Με τέτοιο ρυθμό θα τους ρίξουν 20 πόντους για πλάκα.

(σ.σ. αργησε να πει καποιος για τη διαιτησια. θα πει και καποιος για τη ντοπα και θα συμπληρωσουμε)

Μωρη ταβερνα Λασο θα αναστησεις που θα αναστησεις το νεκρο, θα φας και 100 ποντους;

Λάσο υπερπαλιάτσε, αυτοκτόνησε

Κανουν παρεα οι βαλιτσοπουλοι με το βαγγελη τον οικογενειαρχη κ εχουν μαθει τα κολπα


(σ.σ. λολ κι ενας Μαρινακης ποτε δεν ειναι περιττος)

Τους γαμάει ο Μάντζαρης με 5/5 τρίποντα τους γελοίους, τους κρετίνους
Κομπάρσε Λάσο γιδοβοσκέ


Βιταμίνες, διαιτησία και σφαίρα για F4. Το έχουμε ξαναδεί το έργο με αυτούς.

(σ.σ. ωπ, να τος!!! Τωρα μπορω να παω για υπνο ησυχος)


υ.γ. καθε νικη του Ολυμπιακου προκαλει εγχωριο και ευρωπαικο πονο.
γι αυτο και μονο η καυλα ειναι παντα διπλη.

Άγιος Πέτρος
26-03-2016, 02:55
Ολα τα σχόλια διαλεκτα, αλλα αυτο το "Λασο υπερπαλιατσε, αυτοκτόνησε" νομίζω μπαίνει στο πάνθεον

Αφου δεν ειπε "Ρεγες κουτορνιθι, ξεριζωσε παρανυχιδες" παλι καλά

trust in who we are
26-03-2016, 03:00
xaxaxaxaxxaxaaxaxaxaxax

Darkling
26-03-2016, 03:02
Στα επομενα ποστς, σχεδιαζουν ηδη το παιχνιδι της Χιμκι για να μας κερδισει.

(true story)

DirtySniper
26-03-2016, 03:15
τι λες?
για βαλε κανα σχεδιο εδω

Lucifer_7
26-03-2016, 04:41
Βαζελες γαμιέστε.

Τρυποκαρυδος
26-03-2016, 09:12
Βαζελες γαμιέστε.

Πατοκορφα

dora7
26-03-2016, 09:28
και καπως ετσι και μονο εκει ο γιονας ο ματσιουλας απο παγκιτης στα βαθη του παγκου της ρεαλ ανακηρυσεται ο υπερπαικτης ευρωπης και αμερικης, ο σωτηρας με την αυρα του παομπισι...μου βγηκε ο καφες απ τ αυτια απ τα γελια!!!!!

Dimaras7
26-03-2016, 11:36
Στα επομενα ποστς, σχεδιαζουν ηδη το παιχνιδι της Χιμκι για να μας κερδισει.

(true story)

Ε βέβαια. Αφού ως γνωστόν ξέρουν μπάσκετ. Τους έμαθε ο κατάδικος.

pl@yer
26-03-2016, 12:11
Βιταμίνες, διαιτησία και σφαίρα για F4..Πάμε ρε θρύλε..

Darkling
26-03-2016, 12:20
Στα επομενα ποστς, σχεδιαζουν ηδη το παιχνιδι της Χιμκι για να μας κερδισει.

(true story)

Ε βέβαια. Αφού ως γνωστόν ξέρουν μπάσκετ. Τους έμαθε ο κατάδικος.


μελετωντας το φορουμ τους για χρονια, πραγματικα δεν εχω ξαναδει τοσους αμπασκετους μαζεμενους.

το ρεντχουπς το οποιο ειναι επισης οπαδικο φορουμ, ειναι 350 κλασεις ανωτερο. Τις αναλυσεις που εχω δει εδω για ομαδες ακομα και για γιουροκαπ κλπ, δεν υπαρχουν πουθενα στον ελληνικο αθλητικο διαδικτυακο χωρο.

βεβαια μιλαμε για τους τυπους που χτες το μεσημερι (κι επειδη εβαλε το τριποντο ο Ουιλιαμς) βαζανε φωτογραφιες του Παπανικολαου και λεγανε "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ".

Lucifer_7
26-03-2016, 13:36
Τώρα που είπες Ουίλιαμς. Αυτός έτσι όπως το πάει το καλοκαίρι χτυπάει 1+ εκ. συμβόλαιο ετησίως σε καμιά τούρκικη. Αν δεν κάνω λάθος έχει γύρω στους 16 πόντους μέσο όρο. Ναταλέμεόλα.

christos
26-03-2016, 13:51
Τώρα που είπες Ουίλιαμς. Αυτός έτσι όπως το πάει το καλοκαίρι χτυπάει 1+ εκ. συμβόλαιο ετησίως σε καμιά τούρκικη. Αν δεν κάνω λάθος έχει γύρω στους 16 πόντους μέσο όρο. Ναταλέμεόλα.

Ακουσα απο ψιλοεγκυρη πηγη οτι παιρνει >150 χιλιαρικα τον μηνα στην ζελα. Do the math.

Darkling
26-03-2016, 14:30
τι λες?
για βαλε κανα σχεδιο εδω



Σε ξεχασα! χαχα

πρεπει να φυγω τωρα, οποτε δεν μπαινω να ψαξω.

μεσες ακρες το πλανο τους ειναι "να αφησει ο Ιβανοβιτς ελευθερο τον Σβεντ να παιξει μπασκετ, και ο Σβεντ θα μας γαμησει μονος του"

ελπιζω να μην περιμενες σοβαρη μπασκετικη αναλυση ε?

Redgus
26-03-2016, 14:36
Τώρα που είπες Ουίλιαμς. Αυτός έτσι όπως το πάει το καλοκαίρι χτυπάει 1+ εκ. συμβόλαιο ετησίως σε καμιά τούρκικη. Αν δεν κάνω λάθος έχει γύρω στους 16 πόντους μέσο όρο. Ναταλέμεόλα.

Ακουσα απο ψιλοεγκυρη πηγη οτι παιρνει >150 χιλιαρικα τον μηνα στην ζελα. Do the math.

Εγω εχθες ειπα για 270χιλ δολλαρια το μηνα απ'οσα εχω ακουσει.
Σιγουρα ειναι ηδη ακριβος παικτης.

Darkling
26-03-2016, 18:38
"Η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ είναι –αδιαπραγμάτευτα- αντίπαλος των πράξεων σωματικής και λεκτικής βίας.

Στην περίπτωση των γεγονότων της Λευκάδας, αξιολογώντας την σχηματισθείσα δικογραφία –ως έχει συνταγματικό δικαίωμα- διαπιστώνεται ότι η διαταχθείσα προσωρινή κράτηση των έξι φιλάθλων του Παναθηναϊκού βρίσκεται σε απόλυτη αναντιστοιχία με το υπάρχον αποδεικτικό υλικό.

Στο πλαίσιο αυτής της διαπίστωσης ανέθεσε στους δικηγόρους Μιχάλη Δημητρακόπουλο και Νάσο Καϋμενάκη την εκπροσώπηση και υπεράσπιση του συνόλου των φιλάθλων του Παναθηναϊκού."


Η ΠΑΕ ποδοσφαιρικης ομαδας, ανεθεσε στους δικηγορους της, την υπερασπιση συλληφθεντων οπαδων της που κατηγορουνται για επεισοδια, σε ξενοδοχειο, εκτος αγωνιστικων χωρων που ειναι ευθυνη της ΠΑΕ αυτης, και εκτος αγωνιστικων χωρων γενικα, μια μερα πριν εναν αγωνα, εντελως διαφορετικου αθληματος.

taking stupidity to a whole new level.

βαριεμαι και να γραψω καν τα κλασσικα "αν το ειχε κανει ο Ολυμπιακος..."

lamousis
27-03-2016, 14:18
αυτά να τα βλέπει ο φαροφύλακας... (αν κ σιγά μη νοιάζεται. Οι περισσότεροι απ' αυτούς δεν είναι συγγενής δικαστικών ή μπάτσων η γενικά δεν έχουν άκρες μαζί τους;; πόσα ψηφαλάκια θα κερδίσεις μλκ φαρφύλακα;; )

θυμάμαι πριν από μερικά χρόνια που είχαν γίνει επεισόδια σε αγώνα του παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό Βόλου νομίζω κ το δικαστήριο τους αθώωσε γιατί λέει αυτοί που τα έκαναν ήταν λέει αντιεξουσιαστές οι οποίοι πήγαν στο οακα γιατί λέει εκεί είχε αστυνομία κ ήθελαν να πλακωθούν μαζί τους...

plextis
27-03-2016, 15:19
Κατάντια δεν υπαρχει σωτηρία σε αυτή τη χώρα (και ο δικός μας να το έκανε το ίδιο θα έλεγα).
Μιλάμε ο άλλος πήρε το αμάξι του να πάει να πλακωθεί σε ενα νησί στην άλλη άκρη και θα του δώσουμε και ελαφρυντικά. Ρε τι ειναι αυτά!!!
Με το να τους υποστηρίζει η ΠΑΕ επιβαρύνει τη θέση τους για μένα σαν να λεει δικοί μας ήταν απλά έγινε η μαλακία και τους πιάσανε.
Αυτή η αηδεία με το που πιάνουν κάποιον για επισόδεια να τρεχουν δικηγοροι απο ΠΑΕ, ΚΑΕ, κόμματα, φορείς και ότι σκατά υπάρχει έχει καταντήσει γραφική.

Darkling
27-03-2016, 19:30
αυτά να τα βλέπει ο φαροφύλακας... (αν κ σιγά μη νοιάζεται. Οι περισσότεροι απ' αυτούς δεν είναι συγγενής δικαστικών ή μπάτσων η γενικά δεν έχουν άκρες μαζί τους;; πόσα ψηφαλάκια θα κερδίσεις μλκ φαρφύλακα;; )

θυμάμαι πριν από μερικά χρόνια που είχαν γίνει επεισόδια σε αγώνα του παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό Βόλου νομίζω κ το δικαστήριο τους αθώωσε γιατί λέει αυτοί που τα έκαναν ήταν λέει αντιεξουσιαστές οι οποίοι πήγαν στο οακα γιατί λέει εκεί είχε αστυνομία κ ήθελαν να πλακωθούν μαζί τους...


γνωστος προεδρος αθηναικης παε, ειχε κανει κατι εξαιρετικες χορηγιες στην ελληνικη αστυνομια εκεινα τα χρονια.
ωραιες εποχες.

manoskol
27-03-2016, 20:02
Δεν ξερω πώς ... επεσα πάνω σε αυτο το video στο tube για τον μπαουγκ εχω κλασει,,,,

pxbGCl_j_RA

LFO
27-03-2016, 20:13
Εχω κατουρηθει απο τα γελια....

Άγιος Πέτρος
27-03-2016, 20:18
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑ

dora7
27-03-2016, 20:46
τσονταρετε χουπηδες απο ενα ταλαρο ο καθεις να αγορασω καινουρια νεφρα!!!!!! χαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα

Darkling
27-03-2016, 20:57
"βαρεθηκαμε να το παιρνουμε και καναμε ενα διαλειμμα 30 χρονια"

κλαιω.

manoskol
28-03-2016, 00:44
"Μπαινει ο γιος του με κοιτάει και ρωταει ποιος ειναι αυτος!!!ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ γυρισε το μάτι μου!" ωχααχαχαχαχα

Και εκει που λεει για τον αναστασιαδη αχαχχαχαχααχαχα
Μου ειπε η Παναγια : τον Αγγελο δεν θα τον ξαναπολύσεις...τον Αγγελο!!!!

αχαχαχαχαχαχαχαχα

vaggs7
28-03-2016, 01:46
Τώρα που είπες Ουίλιαμς. Αυτός έτσι όπως το πάει το καλοκαίρι χτυπάει 1+ εκ. συμβόλαιο ετησίως σε καμιά τούρκικη. Αν δεν κάνω λάθος έχει γύρω στους 16 πόντους μέσο όρο. Ναταλέμεόλα.

Ακουσα απο ψιλοεγκυρη πηγη οτι παιρνει >150 χιλιαρικα τον μηνα στην ζελα. Do the math.

Εγω εχθες ειπα για 270χιλ δολλαρια το μηνα απ'οσα εχω ακουσει.
Σιγουρα ειναι ηδη ακριβος παικτης.

Όχι ρε συ, είναι υπερβολικό το ποσό... Σίγουρα είναι πολλά, αλλά τόσα δεν παίζει.

Redgus
28-03-2016, 01:50
Τώρα που είπες Ουίλιαμς. Αυτός έτσι όπως το πάει το καλοκαίρι χτυπάει 1+ εκ. συμβόλαιο ετησίως σε καμιά τούρκικη. Αν δεν κάνω λάθος έχει γύρω στους 16 πόντους μέσο όρο. Ναταλέμεόλα.

Ακουσα απο ψιλοεγκυρη πηγη οτι παιρνει >150 χιλιαρικα τον μηνα στην ζελα. Do the math.

Εγω εχθες ειπα για 270χιλ δολλαρια το μηνα απ'οσα εχω ακουσει.
Σιγουρα ειναι ηδη ακριβος παικτης.

Όχι ρε συ, είναι υπερβολικό το ποσό... Σίγουρα είναι πολλά, αλλά τόσα δεν παίζει.

Το διαβασα απο δημοσιογραφο σε live chat νομιζω αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
Παντως ειναι ηδη ακριβος και αν συνεχισει ετσι θα παρει πολλα φραγκα στο μελλον.

vaggs7
28-03-2016, 01:54
Τώρα που είπες Ουίλιαμς. Αυτός έτσι όπως το πάει το καλοκαίρι χτυπάει 1+ εκ. συμβόλαιο ετησίως σε καμιά τούρκικη. Αν δεν κάνω λάθος έχει γύρω στους 16 πόντους μέσο όρο. Ναταλέμεόλα.

Ακουσα απο ψιλοεγκυρη πηγη οτι παιρνει >150 χιλιαρικα τον μηνα στην ζελα. Do the math.

Εγω εχθες ειπα για 270χιλ δολλαρια το μηνα απ'οσα εχω ακουσει.
Σιγουρα ειναι ηδη ακριβος παικτης.

Όχι ρε συ, είναι υπερβολικό το ποσό... Σίγουρα είναι πολλά, αλλά τόσα δεν παίζει.

Το διαβασα απο δημοσιογραφο σε live chat νομιζω αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
Παντως ειναι ηδη ακριβος και αν συνεχισει ετσι θα παρει πολλα φραγκα στο μελλον.

Απ' όσο τον έχω δει, μόνο στο τρίποντο τα χαλάει, που έχει μόλις 5/25 σε ελλάδα & ευρωλίγκα.

Κατά τ' άλλα, είναι πολύ καλός παίκτης που στην Ευρώπη μπορεί να κάνει την διαφορά, όπως βλέπουμε. Μύρριο χτυπάει χαλαρά...

Darkling
28-03-2016, 13:21
"Η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ είναι –αδιαπραγμάτευτα- αντίπαλος των πράξεων σωματικής και λεκτικής βίας.

Στην περίπτωση των γεγονότων της Λευκάδας, αξιολογώντας την σχηματισθείσα δικογραφία –ως έχει συνταγματικό δικαίωμα- διαπιστώνεται ότι η διαταχθείσα προσωρινή κράτηση των έξι φιλάθλων του Παναθηναϊκού βρίσκεται σε απόλυτη αναντιστοιχία με το υπάρχον αποδεικτικό υλικό.

Στο πλαίσιο αυτής της διαπίστωσης ανέθεσε στους δικηγόρους Μιχάλη Δημητρακόπουλο και Νάσο Καϋμενάκη την εκπροσώπηση και υπεράσπιση του συνόλου των φιλάθλων του Παναθηναϊκού."


Η ΠΑΕ ποδοσφαιρικης ομαδας, ανεθεσε στους δικηγορους της, την υπερασπιση συλληφθεντων οπαδων της που κατηγορουνται για επεισοδια, σε ξενοδοχειο, εκτος αγωνιστικων χωρων που ειναι ευθυνη της ΠΑΕ αυτης, και εκτος αγωνιστικων χωρων γενικα, μια μερα πριν εναν αγωνα, εντελως διαφορετικου αθληματος.

taking stupidity to a whole new level.

βαριεμαι και να γραψω καν τα κλασσικα "αν το ειχε κανει ο Ολυμπιακος..."



ο Κοντονης δηλωσε οτι υπαρχουν τουλαχιστον 2 ατομα που ηταν στη Λευκαδα και στα επεισοδια των 2 τελευταιων παο - Ολυμπιακος στη Λεωφορο.
και ειπε οτι θα εχουν μεγαλο προβλημα οσοι κανουν οτι δε ξερουν πως γινονται τα επεισοδια.

Αλαφουζος ειπαμε μεγιστος γαυραρος, καταστρεφει τον παο απο μεσα.

Redgus
28-03-2016, 13:23
Δλδ επρεπε να το πει ο Κοντονης οτι οι οργανωμενοι στρατοι εχουν αμεση σχεση με τις ΠΑΕ για να το καταλαβουμε;
Ολες μα ολες οι ομαδες που εχουν οργανωμενους στρατους αυτοι οι στρατοι εχουν αμεση σχεση με την εκαστοτε ΠΑΕ.
Οφειλει η πολιτεια να διαλυσει αυτη την εστια αλητειας διαλυοντας τους οργανωμενους.

Darkling
28-03-2016, 13:25
Αλλο ειπα εγω, εσυ λες οτι σου κατεβει ως συνηθως

Redgus
28-03-2016, 13:33
Εσυ ειπες αυτο που σαν οπαδος σε συμφερει βλεποντας το δεντρο και οχι το δασος.

Darkling
28-03-2016, 13:37
ενταξει.
ας διαλυσουμε και τις ομαδες αφου αλλωστε αυτες συντηρουν τους στρατους σου.

Κοντονη, εσυ?

Άγιος Πέτρος
28-03-2016, 13:38
Ας διαλύσουμε το ποδόσφαιρο αφού αυτό συντηρεί τις ομάδες που συντ...


ώπα, αυτό κάνει ήδη

redglove
28-03-2016, 13:43
Το φόρουμ να το αφήσουμε;

Chrisk7
28-03-2016, 13:48
Μονο για να κανονιζονται καφεδες

Redgus
28-03-2016, 13:49
Η διαλυση των οργανωμενων στρατων που συντηρουνται απο τις ΠΑΕ ειναι μονοδρομος.
Μην τα βαζετε ολα σε ενα τσουβαλι προσπαθωντας να δημιουργησετε εντυπωσεις.
Αυτο που υποστηριζω ειναι συγκεκριμενο και αφορα στη διαλυση των οργανωμενων συνδεσμων ολων των ομαδων για τους οποιους πλεον και ο πιο αδαης καταλαβαινει το λογο υπαρξης τους.

Άγιος Πέτρος
28-03-2016, 13:51
Άρα λες να διαλυθούν όλοι οι σύνδεσμοι ή μόνο αυτοί που έχουν οργανωμένους στρατούς;

freduccino
28-03-2016, 13:53
Αφηστε το παιδι ρε σεις.. τον μπερδευετε :p

Redgus
28-03-2016, 13:54
Συνδεσμοι=Οραγνωμενοι στρατοι
So simple.

Άγιος Πέτρος
28-03-2016, 14:05
Δεν ειναι τοσο απλό. Αφού ο ίδιος γράφεις

Δλδ επρεπε να το πει ο Κοντονης οτι οι οργανωμενοι στρατοι εχουν αμεση σχεση με τις ΠΑΕ για να το καταλαβουμε;
Ολες μα ολες οι ομαδες που εχουν οργανωμενους στρατους αυτοι οι στρατοι εχουν αμεση σχεση με την εκαστοτε ΠΑΕ.

στην ουσία λες παε=οργανωμένοι στρατοί. Άρα, εγώ που είμαι πιο πολύ των εξτρεμιστικών λύσεων λέω να διαλύσουμε τις παε, γιατί τους σύνδεσμους και να τους διαλύσεις ο κόσμος πάλι θα υπάρχει. Ή μήπως αν κλείσουν οι σύνδεσμοι θα σταματήσουν να υπάρχουν οι στρατοί ως δια μαγείας

Redgus
28-03-2016, 14:13
Συνδεσμοι=οργανωμενοι στρατοι με αμεση σχεση με την εκαστοτε ΠΑΕ.
Δεν ειναι απλο, ειναι απλουστατο.
Ξαναλεω ερμηνευοντας το οπως σε συμφερει δημιουργεις εντυπωσεις.Τπτ παραπανω.
Αν θες να εθελεοτυφλεις ειναι δικο σου θεμα βεβαια και δεν μου πεφτει λογος.
Αλλα η αληθεια ειναι μια στη συγκεκριμενη περιπτωση.

DCS7
28-03-2016, 14:22
ουτε τις παε χρειάζεται να διαλύσουν, ούτε τους συνδέσμους. Αυστηριοποίηση των ποινών χρειάζεται, καλύτερη νομοθεσία που να μην αφήνει τρύπες και παράθυρα και το πρόβλημα θα λυθεί. Α και να θεσπιστεί ένας κώδικας δεοντολογίας σε κάθε μέσο να μην γράφουν καφρίλες που φανατίζουν τον κάθε καθυστερημένο. Πχ έπεσε αντικείμενο; 5 αγωνιστικές εαν δεν έγινε συλληψη. 2ο αντικείμενο στον ίδιο αγώνα; διακοπή και -3. Εισβολή οπαδών; Αποκλεισμός απο την Ευρώπη για 3 χρόνια. Δευτερη εισβολή σε 3ετία; Υποβιβασμός. Ετσι μόνο θα αναγκαστούν οι εκάστοτε δοιηκήσεις να μην τους νταντεύουν. Τι να τους κάνει ο μδενισμός, το -3 και η τιμωρία έδρας με τον Παναιτωλικό και την Καλονή; Τον στόχο τους τον πετυχαίνουν μπουρδελευοντας το πρωτάθλημα. Ειναι και ο άλλος ο τρόμπας ο κοντονής που αγωνίζεται να διακόψει το κύπελο λες και θα λύσει αυτό το πρόβλημα της βιας. Μπράβο Αινστάιν την βρήκες την λύση. Αν και για εμένα η ευθύνη της ζέλας και της μπουγάτσας ειναι μεγάλη. Θεωρώ ότι οι ίδιες οι δοιηκήσεις δίνουν εντολή για εισβολή (η τουλάχιστον είναι πολύ ανεκτικοί με τους οπαδούς τους όταν το κάνουν) επίτηδες για να φιτιλιάσουν το πρωτάθλημα και να πάμε σε αποκλεισμό απο την ευρώπη, για να χάσει τα λεφτά ο Μαρινάκης, να χασει ως συνέπεια όλους τους παίχτες και να πέσει ο ολυμπιακός στο επίπεδό τους. Τοσο κλουβιοκέφαλοι είναι που το πιστεύουν ότι με αυτό τον τρόπο θα πέσει ο ολυμπιακός.

Salvador7
28-03-2016, 14:30
http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/A1Basket/protash-toy-panathhnaikou-se-olympiako-gia-filiko.3978547.html

Κάνει ότι μπορεί ο Τράκης να φανεί το καλό παιδί του ελληνικού μπάσκετ με την στήριξη των ΑΡΔ. Περιμένουμε άλλο ένα άρθρο για το πόσο έχει αλλάξει.

Άγιος Πέτρος
28-03-2016, 14:30
DCS7, νόμοι υπάρχουν αλλά δεν εφαρμόζονται. Ατιμωρησία είναι η μαγική λέξη. Εγώ μαζί σου, να βγουν πιο αυστηροί νόμοι. Αν δεν εφαρμοστούν ποιο το νόημα;

DCS7
28-03-2016, 14:40
DCS7, νόμοι υπάρχουν αλλά δεν εφαρμόζονται. Ατιμωρησία είναι η μαγική λέξη. Εγώ μαζί σου, να βγουν πιο αυστηροί νόμοι. Αν δεν εφαρμοστούν ποιο το νόημα;

Νομοι για τον κάθε κάφρο υπάρχουν αλλα υπάρχουν και 100 τρύπες, παράθυρα και κενά για να την γλυτώνουν. Οχι η διαδικασία πρέπει να γίνεται φαστ τράκ με βαρύνουσας σημασίας την κατάθεση του αστυνομικού (που τώρα δεν ισχύει.) Επίσης εξεταση για εξαρτησιογόνες ουσίες ο κάθε συλληφθέντα, ακόμα και για αλκοόλ και να δρά επιβαρυντικά στην δίκη. Λεω μερικές ιδέες που εφαρμόζονται με επιτυχία στο εξωτερικό. Η αυστηριοποίηση των ποινών για αυτά τα αδικήματα δεν χρειάζεται, είναι ήδη αρκετες μεγάλες οι ποινές.

Αλλά χρειάζεται αυστηριοποίηση των ποινών στις ομάδες. Τι -3 και παπαριές όταν οι άλλοι χάνουν το πρωτάθλημα περίπατο με 30 βαθμούς. Τι κεκλεισμένων με Καλονή και Πανθράκικό, στα παπάκια τους, του χρόνου θα τα ξανακάνουν πουτάνα με τον ολυμπιακό. Χωσε αποκλεισμό απο την ευρώπη, ρίξιμο κατηγορίας για να πάρουν τα μέτρα τους οι ομάδες και θα σου πώ μετά αν ξανακουνηθεί φύλο.

Darkling
28-03-2016, 14:49
Τι κεκλεισμένων με Καλονή και Πανθράκικό, στα παπάκια τους, του χρόνου θα τα ξανακάνουν πουτάνα με τον ολυμπιακό.

-3 και -6 καθε χρονο τοτε και εμεις τη δουλεια μας.
δε ξερω αν οι ΠΑΕ οργανωσαν τις εισβολες, αυτο δε μπορεις να το πεις ευκολα κι οπως δε μ αρεσει να ακουγονται αναποδεικτα πραγματα για τον Ολυμπιακο ετσι δε θελω να λεω αναποδεικτα και γι αλλους.

αλλα οτι ο παναθηναικος ΕΙΔΙΚΑ το φλεβαρη στο περσινο ματς ηξερε για το τι θα γινει και δεν εκανε τιποτα ειναι σχεδον βεβαιο απ τα βιντεο και τις φωτογραφιες.
για το φετινο δε ξερω αν ηξερε, θεωρω απιθανο να μην ηξερε γιατι ολοι αυτοι οι βασιλαραδες που δουλευουν στα σπορφμ του αλαφουζου, εχουν απευθειας επικοινωνια με συνδεσμους αλλα τουλαχιστον θεωρω οτι δεν θα ηθελε να μπλεξει κι αλλο με προστιμα.

για τη λευκαδα επισης δε νομιζω οτι το ξερε, αλλα σιγουρα ξερει 100% αυτη τη στιγμη, ποιοι πηγανε. αποκλειεται να μη ξερει.
το θεμα ειναι οτι εβγαλε επισημη ανακοινωση για την νομικη τους καλυψη, προσωπικα πιστευω οτι εκτεθηκε ανεπανορθωτα.

redglove
28-03-2016, 16:14
Ο Τράκης μάλλον έχει μπερδέψει τα κουμπιά του τελευταία..

Dimaras7
28-03-2016, 16:49
Η διαλυση των οργανωμενων στρατων που συντηρουνται απο τις ΠΑΕ ειναι μονοδρομος.
Μην τα βαζετε ολα σε ενα τσουβαλι προσπαθωντας να δημιουργησετε εντυπωσεις.
Αυτο που υποστηριζω ειναι συγκεκριμενο και αφορα στη διαλυση των οργανωμενων συνδεσμων ολων των ομαδων για τους οποιους πλεον και ο πιο αδαης καταλαβαινει το λογο υπαρξης τους.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Αν γινόταν, λες ο Κοντονής και οι προκάτοχοί του να μην το έκαναν με τα μυαλά που έχουν; Σταμάτα, λοιπόν, να το λες όλη την ώρα και διάβασε το άρθρο 12 του Συντάγματος. Και σκέψου α) γιατί λέει όσα λέει και β) ποιος είναι ο αδαής.

dora7
28-03-2016, 19:01
Ο Τράκης μάλλον έχει μπερδέψει τα κουμπιά του τελευταία..

καποιος τον εχει χακαρει, ο πρωτοτυπος ειναι ομηρος σε κανα υπογειο....:p

DCS7
28-03-2016, 22:21
Τι κεκλεισμένων με Καλονή και Πανθράκικό, στα παπάκια τους, του χρόνου θα τα ξανακάνουν πουτάνα με τον ολυμπιακό.

-3 και -6 καθε χρονο τοτε και εμεις τη δουλεια μας.
δε ξερω αν οι ΠΑΕ οργανωσαν τις εισβολες, αυτο δε μπορεις να το πεις ευκολα κι οπως δε μ αρεσει να ακουγονται αναποδεικτα πραγματα για τον Ολυμπιακο ετσι δε θελω να λεω αναποδεικτα και γι αλλους.

για τη λευκαδα επισης δε νομιζω οτι το ξερε, αλλα σιγουρα ξερει 100% αυτη τη στιγμη, ποιοι πηγανε. αποκλειεται να μη ξερει.
το θεμα ειναι οτι εβγαλε επισημη ανακοινωση για την νομικη τους καλυψη, προσωπικα πιστευω οτι εκτεθηκε ανεπανορθωτα.

Οκ το ότι το οργανώνει το παρτακι ο αλαφουζ και ο μπουγατσας μπορεί να είναι απίθανο. Το ότι το ανεχονται, τους βόλευει και στήνουν ένα επικοινωνιακό παιχνίδι πάνω σε κάθε καφριλα είναι πραγματικότητα. Αν θέλαν να το αντιμετωπίσουν θα έβλεπες κάτι να προσπαθούν να κανουν. Κάτι να αλλάζει. Εδώ ομως κάθε χρόνο παίρνουν όλο και λιγότερα μέτρα. Πχ. Το 14 κατέβηκε η μισή αστυνομία της αττικής για να προστατέψουν την ομάδα του μιτσελ στην λεωφορο. Πέρσι δεν έγινε τπτ και είχαμε εισβολή φωτοβολίδες και -3. Και φέτος αντί να σφιξουν οι κωλοι βλέπαμε μία απάθεια της δοιηκησης ... μία μοιρολατρία και με το μόνο που ασχολούντουσαν ήταν να ξεκινήσει το ματς. Ενώ το ξερανε εδώ και 3 εβδομάδες ότι ετοιμάζονται για πόλεμο τα καλοπαιδα. Τα ίδια και για τις μπουγάτσες. Όσοι άκουγαν ράδιο στην θεσ/νίκη ξερανε απο την κληρωση ότι αν στραβωσει το ματς δεν τελειώνει. Και τι έκαναν? Χώρισαν την ελλαδα στα 2. Βολευονται πολύ από την κατάσταση. Ο κόσμος βγάζει γούστα , δεν ασχολείται κανείς ότι δεν μπορούν να φτιάξουν ομάδα που να σταθεί απέναντι στην καμπάλα πχ και μπορεί και ο χαζος ο κοντονης να διακόψει το πρωτάθλημα. Ευνοούνται από την κατάσταση και δεν κάνουν κάτι να αλλάξει. Δες για παράδειγμα οι αφοι . πως χειριστηκαν επικοινωνιακά τις δικές μας καφριλες Βγήκαν ποτε να τις δικαιολογήσουν? Όχι. Γιατί δεν τους βολευει μία τέτοια κατάσταση.

Για την λευκαδα μπορεί να μην ήξερε αλλα σίγουρα τους ξέρει ποιοι πιαστηκαν και έτρεξε να τους βγάλει. Μαζί καφέ έχουν πιει, στο ράδιο τους έχει βγει μπορεί και να τους ξέρει προσωπικά. Ή ανακοίνωση είναι κλασική βγάζω το άσπρο μαυρο. Απλά τους εχει γίνει τέτοια συνήθεια η προπαγάνδα που βιάζει και λογικη 3χρονου πια. Αφου όμως τον ανέχονται οι στενομυαλοι προσωπικά δεν με απασχολεί.

Darkling
29-03-2016, 03:37
Δεν νομιζω οτι ο μεσος ορος του παναθηναικου ψηνεται με οσα κανει ο Αλαφουζος, ειδικα σ αυτον τον τομεα.

καμμια φορα εχουμε την ταση να κρινουμε απο green web fans (οπου ο μεσος ορος ειναι στην καλυτερη με μηδενικη αντιληψη των πραγματων, και στην χειροτερη απλα παλαβος) η με τα σχολια στα γκαζζεττα κλπ.

Άγιος Πέτρος
30-03-2016, 12:38
Λέτο: "Του χρόνου μάχη για το πρωτάθλημα"

2djO5_J4S5w

VasilisL7
31-03-2016, 17:13
ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
ΠΑΟΚ και Ρετσίνα Μαλαματίνα σε μία σπουδαία συνεργασία

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ είναι... «στην ευχάριστη θέση να καλωσορίσουμε στην οικογένεια την Ρετσίνα Μαλαματίνα η οποία συμμετέχει για πρώτη φορά στο Χορηγικό Πρόγραμμα της ομάδας μας ως ΕΠΙΣΗΜΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ της προσπάθειας μας, για την φετινή αγωνιστική περίοδο 2015-2016.»

Το δελτίο Τύπου της ΚΑΕ ΠΑΟΚ αναφέρει για την Ρετσίνα Μαλαματίνα...

Η Ρετσίνα Μαλαματίνα παράγεται από τις αποκλειστικά ελληνικές ποικιλίες σταφυλιών Σαββατιανό και Ροδίτης. Η οινοποίηση γίνεται με μέθοδο της λευκής οινοποίησης με ελεγχόμενη θερμοκρασία, επιλέγοντας αποκλειστικά τον «αφρό» του μούστου (τον πρόρρογο) επιτυγχάνοντας έτσι τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά σε χρώμα, άρωμα, γεύση, και ποιότητα. Την ποιότητα της Ρετσίνας Μαλαματίνα την εξασφαλίζουν επίσης και οι υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις των οινοποιείων της, τα οποία λειτουργούν με τον πλέον σύγχρονο αυτοματοποιημένο μηχανολογικό εξοπλισμό. Η προσθήκη μικρής ποσότητας ρητίνης πεύκου κατά τη ζύμωση, δίνει τη χαρακτηριστική γεύση ρετσίνας, αφήνοντας ταυτόχρονα να αναδειχθούν και τα φρουτώδη αρώματα των ποικιλιών. Στα χαρακτηριστικά αυτά, προσθέτοντας και τις ευεργετικές ιδιότητες της ρητίνης-ρετσίνι, οι οποίες είναι γνωστές από την αρχαιότητα, έχουμε σαν αποτέλεσμα ένα μοναδικό κρασί με απόλυτα ελληνική ταυτότητα.

Η ρετσίνα

Η ρετσίνα έχει μια ιστορία χιλιάδων χρόνων και σύμφωνα με την επίσημη νομοθεσία, εντάσσεται από την Ευρωπαϊκή Ένωση στα κρασιά με «Ονομασία κατά Παράδοση» τα οποία παράγονται με παραδοσιακές μεθόδους αποκλειστικά από Ελληνικά σταφύλια και μόνο στην Ελλάδα (ΠΔ 514/1979). Η ρετσίνα Μαλαματίνα είναι πιστοποιημένη με ISO 22000:2005 για τη Διαχείριση της Ασφάλειας των Τροφίμων (HACCP). Έτσι, σας εγγυόμαστε ότι κάθε μπουκάλι Μαλαματίνα έχει πάντα την ίδια αξεπέραστη ποιότητα, έντονο αρωματικό πλούτο και μια ευχάριστη πιπεράτη επίγευση.

Εμφιαλωτήριο

Θέλαμε η ρετσίνα Μαλαματίνα να προσφέρεται παντού εμφιαλωμένη και το 1957 το πετύχαμε πρώτοι. Στη συνέχεια, για να καλύψουμε τη ζήτηση, μεταφέραμε το εμφιαλωτήριο στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης, εκεί που βρίσκεται μέχρι και σήμερα. Το 1994 εκσυγχρονίσαμε τον μηχανολογικό εξοπλισμό και η γραμμή εμφιάλωσης αυτοματοποιήθηκε πλήρως, αποκτώντας τη δυνατότητα να εμφιαλώνει 40.000 φιάλες την ώρα με τον πλέον σύγχρονο και ασφαλή τρόπο. Με την προσθήκη 3 ανοξείδωτων δεξαμενών, η ικανότητα αποθήκευσης άγγιξε τους 1.500 τόνους ρετσίνας προς εμφιάλωση, η οποία μεταφέρεται με τον ιδιόκτητο στόλο υπερσύγχρονων βυτιοφόρων από τα οινοποιεία της εταιρίας. Σήμερα, το εμφιαλωτήριο της Μαλαματίνα είναι ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης!

Ο κόσμος της

Θέλαμε να μας γνωρίσει όλος ο κόσμος και σήμερα η Μαλαματίνα ταξιδεύει σε 37 χώρες και συντροφεύει την κάθε μας στιγμή! Σκοπός μας είναι να ανταμείψουμε τους Έλληνες του εξωτερικού με την παρουσία της αυθεντικής ρετσίνας Μαλαματίνα αλλά και να δώσουμε στους ξένους καταναλωτές την ευκαιρία να γνωρίσουν ένα σημαντικό κεφάλαιο της ελληνικής οινοποιίας που μας συντροφεύει εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Προτεραιότητά μας αποτελεί η ορθή εκπροσώπηση της Ρετσίνας αλλά και της Ελληνικής επιχειρηματικότητας. Συνεχίζουμε τις προσπάθειές μας για ακόμα μεγαλύτερη ανάπτυξη των εξαγωγών, μέσα από μία σημαντική σειρά επενδύσεων.

Η ψυχή της

Η ρετσίνα είναι τρόπος ζωής. Είναι διαχρονική. Ταιριάζει με όλους, μιλάει στην καρδιά μας και συνοδεύει τις πιο όμορφες στιγμές μας. Από το 1895 μέχρι σήμερα, η αυθεντική Ρετσίνα Μαλαματίνα συνεχίζει να έχει την ίδια, ευχάριστα διακριτική της γεύση και το πιπεράτο άρωμά της. Και σκοπός μας είναι να τη γνωρίσει όλος ο κόσμος όπως τη γνώρισαν οι πρόγονοί μας... Απλά αυθεντική!

Η ουσία της

Η συνταγή της ρετσίνας μας είναι μία ιστορία πολλών ετών! Οι καλύτερες γηγενείς ποικιλίες, με κυρίαρχη το Σαββατιανό, συνδυάζουν τα αρώματά τους με μια μικρή αλλά ευεργετική ποσότητα ρητίνης, από τα «δάκρυα» του πεύκου Pinus Hallepensis. Οι αμπελοκαλλιεργητές μας, με την πολύτιμη πείρα τους, φροντίζουν για την ευρωστία των αμπελιών ώστε να προσφέρουν κάθε χρόνο περίπου 30.000 τόνους σταφύλια για την παραγωγή της Ρετσίνας Μαλαματίνα.

Η κληρονομιά της

Όσοι εργάζονται για τη Ρετσίνα Μαλαματίνα είναι μέλη μιας μεγάλης οικογένειας. Σε κάθε τμήμα απασχολούνται γενεές ανθρώπων που συνεχίζουν την παράδοση με αφοσίωση και εμπιστοσύνη, και όλοι μαζί μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας αλλά και τις προσωπικές μας εμπειρίες από τη ρετσίνα μας, ώστε να σας προσφέρουμε ένα προϊόν που μας κάνει υπερήφανους.

Το σπίτι της

Οι εγκαταστάσεις παραγωγής της ρετσίνας μας δεν θα μπορούσαν να είναι κάτι λιγότερο από σύγχρονες, λειτουργικές και άρτια εξοπλισμένες. Σήμερα, το εμφιαλωτήριο Μαλαματίνα είναι ένα από τα μεγαλύτερα της Ευρώπης και χάρη στη σύγχρονη τεχνολογία του, εξασφαλίζουμε την αξεπέραστη ποιότητα της ρετσίνας μας σε κάθε φιάλη.

Η γη της

Όταν παράγεις ένα προϊόν που βγαίνει απευθείας από τη φύση, οφείλεις να τη σέβεσαι. Γι' αυτό η προστασία του περιβάλλοντος είναι βασική προτεραιότητά μας. Μελετάμε και εφαρμόζουμε πρωτοποριακές λύσεις εξοικονόμησης ενέργειας, ανακύκλωση υλικών, βιολογικούς καθαρισμούς και προσφέρουμε συμβουλευτικές υπηρεσίες στους παραγωγούς μας, γιατί ξέρουμε ότι όταν η γη είναι «υγιής», μας δίνει πίσω ό,τι καλύτερο έχει για την παραγωγή της ρετσίνας μας.

Η φήμη της

Σήμερα η Ρετσίνα Μαλαματίνα είναι παντού και συντροφεύει την κάθε μας στιγμή! Είναι η 1η στην αγορά διανέμοντας παγκοσμίως πάνω από 50 εκατομμύρια φιάλες σε 37 χώρες κάθε χρόνο. Και σκοπός μας είναι να γνωρίσει όλος ο κόσμος ένα από τα ιστορικότερα κρασιά της Ελλάδας, τη ρετσίνα μας, όπως τη γνωρίσαμε και εμείς... απλά αυθεντική!

dora7
31-03-2016, 17:55
Μαλαματινομαχοι και με τη βουλα...;)

plextis
01-04-2016, 10:10
Ρε δεν γίνονται αυτά ουτε καν την πρωταπριλια!!
Θα κανουν και ανακυκλωση στα μπουκάλια που πετάνε μέσα στον αγωνιστικό χώρο;

antonio108
01-04-2016, 22:29
Ετσι οπως βλεπω τον βαζελο με την Τσεντεβιτα κι εμας χτες,θα παρουν το πρωταθληματακι χαλαρα,ουτε τανκς θα χρειαστουνε ουτε τιποτα.
In coach bullet we trust...

VasilisL7
02-04-2016, 01:26
Πόσο Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ι Σ Μ Ε Ν Ο Σ είσαι ρε ΤΡΑΚΗ Παπανικολάου;

walter berry
02-04-2016, 01:32
Πόσο Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ι Σ Μ Ε Ν Ο Σ είσαι ρε ΤΡΑΚΗ Παπανικολάου;

χρόνια τώρα δεν έχει πάτο ο Φον

damianos
02-04-2016, 02:04
Πόσο Ξ Ε Φ Τ Ι Λ Ι Σ Μ Ε Ν Ο Σ είσαι ρε ΤΡΑΚΗ Παπανικολάου;

??

VasilisL7
02-04-2016, 02:21
Τον ρωτάνε για την πλέον άτυχη στιγμή στην καριέρα του και λέει

Το 99, νομίζω αγώνας ευρωλίγκα με Ζαλγκίρις(ημιτελικός f4). Ο Ιωάννου πήγε να του το μαζέψει λίγο.

vaggs7
02-04-2016, 05:41
Τον ρωτάνε για την πλέον άτυχη στιγμή στην καριέρα του και λέει

Το 99, νομίζω αγώνας ευρωλίγκα με Ζαλγκίρις(ημιτελικός f4). Ο Ιωάννου πήγε να του το μαζέψει λίγο.

Ναι όντως κι εμένα μου 'κανε ΚΑΚΙΣΤΗ εντύπωση, δεν είναι δυνατόν να μη θυμάσαι έναν ημιτελικό Φ4 ρε φίλε.

Λέει "ένα παιχνίδι που χάσαμε και σχετικά εύκολα απ' οτι θυμάμαι"

και του λέει ο Ιωάννου κανά-δυο φορές "Στο Μόναχο"...

Eleni7
03-04-2016, 21:16
Ο Μπακασετας του Πανιωνιου ειναι OP φετος; Τι παιζει με αυτον;

D.Rivers
04-04-2016, 01:26
Αφού γαύρος ήθελες να είσαι κατά βάθος και το κόκκινο θα είναι το χρώμα σου τα επόμενα χρόνια, τι το παιδεύεις ρε "μυρωδιά";;;

http://wcdn.gazzetta.gr/sites/default/files/sparti2_2.jpg

Άγιος Πέτρος
05-04-2016, 22:27
http://www.gavros.gr/content/basketball/127502-spaei-kathe-rekor-stis-boles

Γιατί όμως αυτή η ανάλυση; Να δούμε λοιπόν τι γίνεται στην περίπτωση του Ελιοτ Ουίλιαμς. Ο παίκτης του Παναθηναϊκού στο ελάχιστο χρονικά διάστημα που φοράει την πράσινη φανέλα έχει εκτελέσει ήδη 40 βολές! Προσοχή! Ας γίνουμε λίγο πιο συγκεκριμένοι.

Ο Αμερικανός γκαρντ, ο οποίος ακόμα δεν γνωρίζει τι εστί ευρωπαϊκό μπάσκετ και ανά προσπάθεια του κάνει τα… βηματάκια του (όπως σας τονίσαμε και στο προηγούμενό μας κείμενο για την… τσουλήθρα του στο ΟΑΚΑ), σε πέντε ματς που έχει αγωνιστεί στην Α1, εκτελεί 8 βολές κατά μέσο όρο!

KingJames
05-04-2016, 22:33
Δεν πιάνεται.Παικτάρα.

DirtySniper
05-04-2016, 23:47
14 βολες ανα παιχνιδι στους τελικους
11 ο ραντουλιτσα
και 33 ο διαμαντιδης
και εσεις περιμενετε πρωταθλημα αρρωστα χουπακια

Άγιος Πέτρος
06-04-2016, 00:20
εγώ δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβούμαι τίποτα, είμαι Σφαιρόπουλος

VasilisL7
06-04-2016, 20:17
Ο Αντώνης Φώτσης έγινε… Τούρκος!

Μια είδηση που θα συζητηθεί αφορά έναν σπουδαίο Ελληνα μπασκετμπολίστα, που μέσα στο επόμενο δίμηνο θα αποκτήσει τουρκικό διαβατήριο!

Ναι, πρόκειται για είδηση που στο άκουσμά της προκαλεί ένα μικρό σοκ, ειδικά όταν πέφτει στο τραπέζι το όνομα. Ο Αντώνης Φωτσης, λοιπόν, πήρε έγκριση και εντός 60 ημερών θα αποκτήσει και τουρκική υπηκοότητα.

Είναι κάτι που είχε συζητηθεί και στο παρελθόν, όμως τώρα το θέμα έχει προχωρήσει και επί της ουσίας έχει τελειώσει θετικά για τον πρώην αρχηγό της Εθνικής. Θα λάβει το διαβατήριό του μέσα στο επόμενο δίμηνο κι έτσι θα έχει όλα τα προνόμια που μπορεί να δώσει η τουρκική υπηκοότητα. Ὀπως για παράδειγμα ένα τελευταίο καλό συμβόλαιο σε τουρκική ομάδα ως… γηγενής. Είναι γνωστό άλλωστε ότι στην γειτονική χώρα υπάρχουν σοβαροί περιορισμοί με τους ξένους που μπορούν αγωνίζονται στο πρωτάθλημα.

Επιπλέον ο Αντώνης Φώτσης έχει όντως καταγωγή από την Πόλη, η μητέρα του είναι από τη Χάλκη τη Κωνσταντινούπολης. Είναι νησί της Τουρκίας στη Θάλασσα του Μαρμαρά ή Προποντίδα. Ανήκει σε μια συστάδα νησίδων γνωστές ως τα Πριγκηπονήσια. Μάλιστα οι Έλληνες κάτοικοι του νησιού συντηρούν μια μικρή ενορία 310 κατοίκων.

Darkling
06-04-2016, 20:27
αν δεν ειναι καποιου ειδους μουφα, πιθανοτατα εχει συμφωνησει με καποιον για του χρονου?

VasilisL7
06-04-2016, 20:33
Ο Στεφάνου το ανέφερε

Achilles
06-04-2016, 21:03
πολυ κακο για το τιποτα . εθνικη τουρκιας δεν μπορει να παιξει λογω φιμπα , οχι οτι θελει ο ιδιος η τον χρειαζονται οι τουρκοι.

kseplenhs
06-04-2016, 21:59
Λέγεται πως ήταν επιθυμία της μητέρας του που έχει πεθάνει.Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά αν όντως έχει να κάνει με επιθυμία της μητέρας του,το να αρθρογραφει κάποιος λέγοντάς τον επι της ουσίας φραγκοφονιά το λες και αλητεία.

Eleni7
07-04-2016, 01:58
Η μητερα του που απεβιωσε περυσι τετοια εποχη ηταν απο την Χαλκη. Πιθανοτατα να ειχε και αυτη τουρκικη υπηκοοτητα μαζι με την ελληνικη. Δεν ξερω ποιος εγραψε το παραπανω αρθρο που ποσταρατε, αλλα ειναι ντροπη να γραφει "το εκανε για ενα τελευταιο καλο συμβολαιο". Τουλαχιστον ας ψαχνουν πρωτα καλυτερα την ειδηση πριν ανεβασουν ενα αρθρο.

VasilisL7
07-04-2016, 02:49
Η μητερα του που απεβιωσε περυσι τετοια εποχη ηταν απο την Χαλκη. Πιθανοτατα να ειχε και αυτη τουρκικη υπηκοοτητα μαζι με την ελληνικη. Δεν ξερω ποιος εγραψε το παραπανω αρθρο που ποσταρατε, αλλα ειναι ντροπη να γραφει "το εκανε για ενα τελευταιο καλο συμβολαιο". Τουλαχιστον ας ψαχνουν πρωτα καλυτερα την ειδηση πριν ανεβασουν ενα αρθρο.

Ο Στεφάνου το έγραψε. Το κατά πόσο είναι ντροπή η φράση "το εκανε για ενα τελευταιο καλο συμβολαιο" θα το μάθουμε το καλοκαίρι.

Eleni7
07-04-2016, 03:11
Απο οτι διαβασα τωρα, δεν εχει δικαιωμα να παιξει σαν Τουρκος γιατι θα πρεπει να εχει συμμετοχη με την εθνικη Τουρκιας για να γινει αυτο. Οπως εγινε πχ με τον Ντιξον που κατεβαινει κανονικα στα καλοκαιρινα τουρνουα. Οποτε σιγουρα δεν εγινε για μεταγραφικους λογους.

natag
07-04-2016, 12:37
Κοιτατε ρε που ο τρακης κανει αυτα που φωναζουμε...ανανεωνει κοσμο Απριλη μηνα...Εμεις το αποφευγουμε γιατι κινδυνευει να χαλασει το οικογενειακο κλιμα...

Άγιος Πέτρος
07-04-2016, 12:41
Ο Τράκης έκοψε τα σκληρά ή έχει αναλάβει πλήρως ο Μπαλτάκος

spysta
07-04-2016, 12:49
Ειχα αγωνα στο ΟΑΚΑ προχθες και ενω ψάχνω να παρκαρω στο παρκινγκ πετυχαινω Τζειμς Γκιστ να περπατα μπροστα μου μαζί με εναν τυπο (φυσιοθεραπευτης κατι τετοιο) και να πηγαινουν προς το παρκινγκ
Του λεω εν κινηση..
-Τζειμς αι αμ αν Ολυμπιαcos fan, get out of my way i m gonna hit you with the car.
- ooh ok ok.. M leei k arxise na gelaei.

Θα τον ξαναπετυχω σιγουρα..
Να τον πετυχω και στα πλευρα let say???
:)


Θηριο ο τυπος btw.
Eναν τετοιο θελουμε πίσω απο τον Πρι

walter berry
07-04-2016, 13:14
Ο Τράκης έκοψε τα σκληρά ή έχει αναλάβει πλήρως ο Μπαλτάκος

ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ τον βλέπω και εγω τον τράκη.
πρέπει να παίζει κονκλάβιο που να τρέχει την ομάδα, απο το ποιον θα φέρουν, ποιον θα ανανεώσουν, μέχρι αν θα βγάλουν ανακοίνωση και τι θα λένε.
σίγουρα μπαλτάκος, κορη γιαννακόπουλων, κτλ.
τον βλέπω όμως να δουλεύει πολυ της εκδηλώσεις της φαρμακοβιομηχανιας.
και όποιος ξέρει, πήραν πέρσυ κάποιες σημαντικες αντιπροσωπεύσεις φαρμάκων.
γενικά του έχει μπει λουράκι , γιατί έχει βλάψει πολύ το ίματζ του Παναθηναικού(Στους παναθηναικους..) και της οικογένειας , στο ευρύτερο χώρο που κινούνται.

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
07-04-2016, 14:14
Κοιτατε ρε που ο τρακης κανει αυτα που φωναζουμε...ανανεωνει κοσμο Απριλη μηνα...Εμεις το αποφευγουμε γιατι κινδυνευει να χαλασει το οικογενειακο κλιμα...

ποιον ανανέωσε;

KingJames
08-04-2016, 01:49
Ειχα αγωνα στο ΟΑΚΑ προχθες και ενω ψάχνω να παρκαρω στο παρκινγκ πετυχαινω Τζειμς Γκιστ να περπατα μπροστα μου μαζί με εναν τυπο (φυσιοθεραπευτης κατι τετοιο) και να πηγαινουν προς το παρκινγκ
Του λεω εν κινηση..
-Τζειμς αι αμ αν Ολυμπιαcos fan, get out of my way i m gonna hit you with the car.
- ooh ok ok.. M leei k arxise na gelaei.

Θα τον ξαναπετυχω σιγουρα..
Να τον πετυχω και στα πλευρα let say???
:)


Θηριο ο τυπος btw.
Eναν τετοιο θελουμε πίσω απο τον Πρι

Φεστιβαλικη κ τυπαρα τόσο εσύ όσο κ ο Γκιστ

Redgus
08-04-2016, 19:52
Το Eurohoops επιβεβαιωνει αυτο που ειχα γραψει τις προαλλες οτι ο Γουιλιαμς παιρνει γυρω στα 200χιλ το μηνα απο τη ζελα κ οτι ο ΠΑΟ ειναι διατεθειμενος να τον ανανεωσει με σχεδον τα ιδια λεφτα.
Δλδ με ενα ποσο γυρω στα 2μυρια το χρονο!
Τα ποσα μοιαζουν υπερβολικα αλλα δεν νομιζω να απεχουν και πολυ απο την πραγματικοτητα.

Eleni7
08-04-2016, 20:07
Δεν αποκλειεται να τα δωσουν. Σταματαει ο Διαμαντιδης που λογικα εστω 1 εκατομμυριο θα το τσιμπησε φετος (μεχρι περυσι επαιρνε 1.8 εκατ), ακουγεται οτι ισως και ο Φωτσης δεν θα συνεχισει (και αυτος πρεπει ενα 800αρι να το παιρνει), και ο Παππας εχει καλο συμβολαιο σχετικα και αν συνεχισει ο Τζορτζεβιτς θα φυγει. Εχουν περιθωριο για να δωσουν αυτα τα λεφτα στον Γουιλιαμς.

Redgus
08-04-2016, 20:14
Ναι ρε συ αλλα μιλαμε για τρελα λεφτα.
Και αν συνυπολογισεις τα 2 μυρια του Καλαθη και το 1 μυριο του Ραντουλιτσα τοτε το μπατζετ τους εκτοξευεται.
Γιατι λογικα θα κανουν και αλλες δαπανηρες κινησεις διοτι δεν εχουν καλους Ελληνες.
Επομενως οι καλοι ξενοι ειναι μονοδρομος γι αυτους.

air josh
08-04-2016, 20:18
Εξαρταται τι συμβολαια δηλωνουν για τους υπολοιπους.Βεβαια αυτη τη στιγμη για την επομενη χρονια λογικα δε θα συνεχισουν διαμαντιδης-φωτσης-παππας-κουζμιτς-παβλοβιτς ισως και χεινς χαντερ οποτε το μπατζετ θα φανει απο τις υπολοιπες κινησεις

Eleni7
08-04-2016, 20:23
Ναι ρε συ αλλα μιλαμε για τρελα λεφτα.
Και αν συνυπολογισεις τα 2 μυρια του Καλαθη και το 1 μυριο του Ραντουλιτσα τοτε το μπατζετ τους εκτοξευεται.
Γιατι λογικα θα κανουν και αλλες δαπανηρες κινησεις διοτι δεν εχουν καλους Ελληνες.
Επομενως οι καλοι ξενοι ειναι μονοδρομος γι αυτους.

Αν χασουν Φωτση και Παππα (Διαμαντιδη χανουν σιγουρα, δεν ξερω τι παιζει με Γιανκοβιτς) τοτε εχουν σοβαρο θεμα με τους Ελληνες. Τωρα εχουν 8 ξενους, αν βγουν μειον και με αλλους 4 Ελληνες τοτε υπαρχει θεμα. Θα δουμε πως θα παει.

Εγω πιστευω οτι εχουν στο μυαλο τους να χτισουν την ομαδα γυρω απο Καλαθη, Γουιλιαμς, Γκιστ, Ραντουλιτσα για αρχη, και απο εκει και περα θα την ψαξουν σιγουρα για Ελληνες γιατι δεν βγαινουν τα κουκια. Και για Καιμακογλου θα πανε, και για κανεναν Βουγιουκα ισως για 2ο ψηλο. Πανε και αυτοι σε καλοκαιρι με πολλα ερωτηματικα.

Redgus
08-04-2016, 20:27
Καλα να δουμε και ποιον προπονητη θα εχουν.
Διοτι τον Σαλε τον βλεπω πολυ χλωμο ειδικα αν τους παρουμε και το πρωταθλημα (που το θεωρω και το πιο πιθανο).
Παντως με τους Ελληνες εχουν μεγαλο θεμα.
Πρωτης γραμμης εχουν μονο τον Καλαθη.

Arionas
08-04-2016, 20:40
Αν δεν πληρωνουν εφορια στα @@ τους και τα 2μ του Καλαθη και το 1+ του Ραντουλιτσα και το αλλο 1,5μ του Γουιλιαμς.

pl@yer
08-04-2016, 21:03
Πάντως θα έχουν θέμα με τους έλληνες, καθώς αν φύγει κι ο Φώτσης θα μείνουν με Γιάνκοβιτς, Καλαθη και πιτσιρίκια, οπότε μάλλον θα λύσουν το θέμα με παππά..Άλλους Έλληνες πρώτης γραμμής πέρα από Καιμακ δε νομίζω ότι μπορούν να χτυπήσουν..

tsak8
08-04-2016, 21:32
ΤοΝίκοτονΖήση θα πάρουν, εδώ το διαβάσατε πρώτοιοιοι

Eleni7
08-04-2016, 21:38
Δεν παει στον Τρακη αυτος μετα απο ολα αυτα που εχει ακουσει ο κουμπαρος του για τη γυναικα και τα παιδια του. Αυτο ξεπερναει και τα πλαισια του "Επαγγελματιες ειμαστε".

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
09-04-2016, 00:28
Τον Παππά τον έδιωξαν από την ομάδα οριστικά (σίγουρο αυτό). Λογικά από Έλληνες θα γυρίσει ο Μπράμος του χρόνου. Ο Ζήσης έχει υπογράψει για δύο χρόνια στη Μπάμπεργκ το είπε πριν λίγο στην ερτ.

Arionas
09-04-2016, 00:31
Μπραμος και εγω πιστευω πως θα παρουν και μη δουμε καμμια κινηση για Μπογρη.Απο εκει και περα πιστευω πως θα κυνηγησουν μαζι μας τον ιδιο/ιδιους 1-2 νεαρους παικτες

Lucifer_7
09-04-2016, 01:39
Τον Μπροστινό γιατί δεν τον αναφέρει κάνεις;

Αυτοί το καλοκαίρι ο,τι κι αν γίνει στους τελικούς θα είναι σε χειρότερη μοίρα από εμάς λόγω των Ελλήνων παικτών που αποχωρούν. Αν φύγει και ο Γιάνκοβιτς και ο Παπάς θα τρέχουν να βρουν Έλληνες.

pl@yer
09-04-2016, 11:33
Αν μείνει ο Ραντούλιτσα δε νομίζω να ενδιαφερθούν για Μπουρούση, θα πάνε για κανέναν πιο οικονομικό κι αθλητικό μάλλον, άντε και κανέναν Μπόγρη-Βουγιουκα για δευτεροτρίτο..

Αν φύγει ο σέρβος και τον προσεγγίσουν και πάλι δεν το βλέπω να πηγαίνει εκεί πάντως..

Για Ζήση συμφωνώ με τη λογική που περιέγραψε από πάνω η Ελένη ότι δεν παίζει να γίνει κάτι. Επίσης θα μου κάνει εντύπωση αν τελειώσουν τόσο εύκολα τον Παππά, ας δούμε πρώτα να θα μείνει ο Τζόρτζεβιτς..

MИЛОШЕ ТЕОДОСИЋУ
09-04-2016, 11:48
Επίσης θα μου κάνει εντύπωση αν τελειώσουν τόσο εύκολα τον Παππά, ας δούμε πρώτα να θα μείνει ο Τζόρτζεβιτς..

Δεν έχει σχέση με τον Τζόρτζεβιτς, έχει φύγει ήδη.

pl@yer
09-04-2016, 11:54
Επίσης θα μου κάνει εντύπωση αν τελειώσουν τόσο εύκολα τον Παππά, ας δούμε πρώτα να θα μείνει ο Τζόρτζεβιτς..

Δεν έχει σχέση με τον Τζόρτζεβιτς, έχει φύγει ήδη.

Για να επιμένεις κατι θα ξερεις ..

Eleni7
09-04-2016, 21:26
Παιδια ο Παππας δεν ηταν καν στην απονομη Κυπελλου, τι συζηταμε τωρα. Αυτο δε γινεται με κανεναν παικτη που ανηκει στην ομαδα, οσα ζητηματα και να εχει με τον προπονητη. Ειναι εκτος ομαδας και απλα περιμενουν το καλοκαιρι να το οριστικοποιησουν.

Ο βαζελος παντως με μειον 2 Ελληνες περιφερειακους θα εχει πολυ δουλεια το καλοκαιρι. Δε ξερω καν πως μπορουν να βγουν τα κουκια με τους ξενους. Και αυτο στη λογικη οτι ο Μπραμος πρεπει να ερθει οπωσδηποτε.

Darkling
10-04-2016, 15:05
'They're very organised. It's like a military procedure really. They have two or three leaders who instigate it. They don't wait for us to finish training. We all wait, it all goes silent, and the top guy starts talking. I say talking... sometimes it can get very aggressive.
'They pick on individuals and you just have to hope you did enough to not be looked at. Luckily it's not been me so far. Our captain might speak on behalf of the players if he's asked. Nobody speaks unless they're asked to.




ο Στιλ για τις επισκεψεις των αγνων οπαδων του τριορωφου στην Παιανια.

Joshua_Grant
10-04-2016, 15:25
Mια ξεφτίλα.

DCS7
10-04-2016, 15:30
χαχαχαχαχα ενα μικρό βηματάκι ακόμα και δεν θα απέχουν απο τον Οντάι Χουσείν. Πάρτε μερικά παραδείγματα:

Σε άλλες περιπτώσεις τους έβαζαν να κλοτσήσουν -χωρίς καν να φορούν παπούτσια- τσιμεντένιες μπάλες, ενώ χαρακτηριστικά είναι αυτό που εξιστορεί στο βιβλίο ο επί 40 φορές διεθνής, Σαράρ Χαϊντάρ: «Οταν αποτύχαμε να προκριθούμε στο Μουντιάλ του 1994, ζήσαμε τις χειρότερες στιγμές μας. Αφού μας χτύπησαν με ηλεκτρικές βέργες, μας έβαλαν δεμένους μπροστά σε πεινασμένα σκυλιά. Αυτά ήταν επίσης δεμένα και έφταναν λυσσασμένα λίγα εκατοστά από τα πρόσωπα μας και εμείς τα κάναμε πάνω μας, με τον Ουντάι να ξεκαρδίζεται στα γέλια!»

Αλλο παράδειγμα ήταν αυτό που συνέβη μετά την βαριά ήττα (4-1) από την Ιαπωνία στα ημιτελικά του Ασιατικού Κυπέλλου Εθνών. Τότε ξύρισαν τα κεφάλια όλων των διεθνών (ντροπιαστικό στις αραβικές χώρες) και τους περιέφεραν στο δρόμο κλοτσώντας και βρίζοντας τους. Το χειρότερο όμως ήταν όταν κάποιος εξαφανιζόταν για μέρες ή βδομάδες και η οικογένεια του δεν ήξερε που βρισκόταν ή έμενε σε ένα κρύο κελί για 24ώρα γυμνός, δίχως φαγητό.

Υπόψιν το Ιρακ δεν πήγαινε καθόλου άσχημα στην Ασία, κατέκτησε και ένα πανασιατικό κυπελο. Μηπως λέω είστε πολύ μαλακοί με τα παιδιά καλοι μου και σεβαστοί πρασινοταλιμπάνια;

Darkling
10-04-2016, 23:50
'They're very organised. It's like a military procedure really. They have two or three leaders who instigate it. They don't wait for us to finish training. We all wait, it all goes silent, and the top guy starts talking. I say talking... sometimes it can get very aggressive.
'They pick on individuals and you just have to hope you did enough to not be looked at. Luckily it's not been me so far. Our captain might speak on behalf of the players if he's asked. Nobody speaks unless they're asked to.




ο Στιλ για τις επισκεψεις των αγνων οπαδων του τριορωφου στην Παιανια.



Και μετα απ αυτο, μαθαινουμε λεει οτι ο Παπαθεοδωρου στον ΣΚΑΙ εκμεταλευομενος μια κακη εξοδο του Στιλ, προτεινε στον παο να....παρει τερματοφυλακα γιατι δεν εχει καλο.

Ολοι αυτοι που μαζευτηκαν γυρω απ την παναθα, θα την καταστρεψουν με συνοπτικες. Οχι οτι μας ενδιαφερει ιδιαιτερα (αν και ποσο πλακα να εχει πια να ειναι ο παο επιπεδου ξανθης για τοσο μεγαλο σερι ετων?) απλα σημειωνουμε.

lemmy85
11-04-2016, 12:19
20 χρόνια από το ευρωπαϊκό της συγγνώμης και από τη μέρα που οι βάζελοι νόμισαν ότι ξεπέρασαν την πατρική φιγούρα του ξανθού...

Οικονόμου: "Στο Παρίσι τα πράγματα ήταν πιο εύκολα γιατί δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός"

Παπαχατζής: "Δεν υπήρχε πίεση, κυρίως γιατί δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός...το ότι δεν θα συναντούσαμε τον Ολυμπιακό ήταν κάτι σημαντικό. Μας είχε αποφορτίσει και έπαιξε ρόλο αυτό, γιατί υπήρχε το σύνδρομο"

dora7
11-04-2016, 12:22
20 χρόνια από το ευρωπαϊκό της συγγνώμης και από τη μέρα που οι βάζελοι νόμισαν ότι ξεπέρασαν την πατρική φιγούρα του ξανθού...

Οικονόμου: "Στο Παρίσι τα πράγματα ήταν πιο εύκολα γιατί δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός"

Παπαχατζής: "Δεν υπήρχε πίεση, κυρίως γιατί δεν υπήρχε ο Ολυμπιακός...το ότι δεν θα συναντούσαμε τον Ολυμπιακό ήταν κάτι σημαντικό. Μας είχε αποφορτίσει και έπαιξε ρόλο αυτό, γιατί υπήρχε το σύνδρομο"

φετος η τσσκα σε ρολο βαζελας με το αποφορτισμενο συνδρομο???:D:p

Darkling
11-04-2016, 15:55
τα νεα επιπεδα παρανοιας ειναι οπαδος του παο στο τηλεφωνο του Σπορτ24 να παραδεχεται οτι ειναι οφφσαιντ ο επιθετικος του παναιτωλικου στην φαση με το χερι του Ντα Κοστα και ταυτοχρονα να λεει οτι ο διαιτητης αδικησε τον παναιτωλικο στην ιδια φαση.

τους εχουμε αποτρελανει ολους.

D.Rivers
11-04-2016, 20:21
χαρά στο κουράγιο σας που ακούτε και αθλητικά ραδιόφωνα...

Darkling
12-04-2016, 03:47
οδηγαγα και εχω βαρεθει να γραψω νεα σιντι.

rakos
12-04-2016, 10:11
μιας και χθες ηταν η επετειος απο το πρωτο καλπικο του Ζελα, αφηνω εδω να υπαρχει το περιφημο γραμμα της Fiba με το οποιο δικαιωνει ηθικα τη Μπαρτσελονα.
Συμφωνα με τους βαζελους αυτα περι ηθικης δικαιωσης ειναι κατασκευασμα του Φιλερη και του Φωτος οποτε σε παρομοιες συζητησεις οταν αναφερθει καμια τετοια μαλακια μπορειτε να τους το πετατε στη μουρη


Fiba admits that due to the abnormalities of these incidents FC Barcelona was entitled to appeal to the Single judge even though the appeal was then rejected by the Single judge

Fiba hopes by means of this declaration to provide FC Barcelona with moral compensation for any prejudice which may have arisen as a result of errors commited wich could have had an effect on the final result of the match

http://d1abj31dnwl5uq.cloudfront.net/imatges/31/77/alta/780_008_3177453_4af35dcf3a8217d800def8fa157e445f.j pg

chris7
12-04-2016, 13:34
Η οικογένεια Γιαννακόπουλου εξέδωσε μία ανακοίνωση-δήλωση με πολύ ενδιαφέρον για όσα ειπώθηκαν σε τηλεοπτική εκπομπή, αντιδρώντας σε τοποθετήσεις του Αχιλλέα Μπέου στη “Δίκη” στο ΣΚΑΙ.

“Με αφορμή τα όσα αυθαίρετα συμπεράσματα εξέθεσε ο πασίγνωστος για τη δράση του και την αξιοπιστία του, Μπέος, σε τηλεοπτική εκπομπή, θα επιθυμούσαμε να ξεκαθαρίσουμε τα εξής:

– Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός είναι μια εξόχως δημοφιλής ομάδα και πλήθος δημοσίων λειτουργών είναι κάτοχοι διαρκείας. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι, ως οικογένεια Γιαννακόπουλου να τους γνωρίζουμε όλους προσωπικά.

-Για τον συγκεκριμένο δημόσιο λειτουργό στον οποίο αναφέρθηκε ο γνωστός για τη διαδρομή του, Μπέος, υπάρχει ένορκη κατάθεση ότι δεν τον γνωρίζουμε προσωπικά.

-Η διαδρομή του καθενός είναι γνωστή στην ελληνική κοινωνία. Ο κόσμος μπορεί να ξεχωρίσει τη συνέπεια από τον καιροσκοπισμό, τον επιτυχημένο από τον αποτυχημένο. Γιατί τον κόσμο δεν τον κοροϊδεύει κανείς.

-Όσες προσπάθειες κι αν γίνουν μήπως και διαβρωθεί η σχέση των φίλων του Παναθηναϊκού με την οικογένεια Γιαννακόπουλου και το πιο ένδοξο κι επιτυχημένο τμήμα που κρατά ψηλά τη σημαία του συλλόγου, όσα ψέμματα κι αν εκτοξευθούν, όση λάσπη κι αν επιστρατευτεί, δεν θα υπάρξει το ποθητό, για μερικούς, αποτέλεσμα.

-Δεν είναι τυχαία επίσης η χρονική επιλογή της εκτόξευσης της λάσπης, όταν η ομάδα αρχίζει την προσπάθειά της για πρόκριση στο φάιναλ φορ! Τόση απειλή αισθάνονται ορισμένοι από επερχόμενη επιτυχία του Παναθηναϊκού ώστε να επιστρατεύουν ακόμα και τον Μπέο;

ΥΓ: Προκαλεί τουλάχιστον απορία σε όλη την οικογένεια του Παναθηναϊκού πως δύο ΜΜΕ κοινής ιδιοκτησίας του προέδρου της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, παραμονές ενός τόσο κρίσιμου αγώνα του Παναθηναϊκού, αφενός μεν επιτρέπουν τη λασπολογία εις βάρος της οικογένειας Γιαννακόπουλου, αφετέρου δε αναπαράγουν το περιεχόμενο με θέρμη τόσο ραδιοφωνικά, όσο και στο διαδίκτυο. http://www.eurohoops.net/el/featured-el/223665/echmes-giannakopoulon-gia-ton-alafouzo

Darkling
12-04-2016, 13:59
Κλαιω με Αλαφουζο. Στο τελος θα βγαλει ανακοινωση εναντιον του και το τριφυλλι το ιδιο.

DCS7
12-04-2016, 14:39
η πλακα είναι πως πλίν μερικών βάζελοαεκτζίδων κανενας άλλος δεν είδε τι είπε ο Μπέος. Και με την ανακοίνωση το έμαθε όλη η υφήλιος. Βεβαια τα αντικειμενικά και αδιάφθορα μέσα δεν μας παίζουν τις δηλώσεις Μπέου παρα μόνο την ανακοίνωση του Τράκη για τις δηλώσεις του Μπέου. Εγώ πχ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι προκάλεσε την τσαντίλα του τράκη.

redglove
12-04-2016, 15:20
Εμάς πώς μας φαίνεται που ο Πρόεδρος και ο Τράκης ανταλλάζουν κονέ;

Darkling
12-04-2016, 15:25
δεν υιοθετουμε οτι λεει ο Μπεος. Μπορει να εγινε μπορει και οχι.
το θεμα ειναι οτι ο Αλαφουζος το αφηνει αυτο να βγει σε μια εκπομπη γνωστο οτι βγαινει ως κονσερβα.

redglove
12-04-2016, 16:05
Οκ, στο ενδεχόμενο που ισχύει τότε, πώς μας νιώθουμε εμείς; Γουστάρουμε;

Darkling
12-04-2016, 16:10
Oχι. μονολεκτικα αυτο.
περιφραστικα εχει κι αλλο εκτος απο οχι.

sfakianos7
12-04-2016, 16:47
Οκ, στο ενδεχόμενο που ισχύει τότε, πώς μας νιώθουμε εμείς; Γουστάρουμε;

Εννοειται, καθολου δε γουσταρουμε.Αν ισχυει θα απογοητευτω....


....βεβαια, η ΚΑΕ παραμενει το μονο μερος του Ολυμπιακου που δινει αβερτα κουβερτα συνεντευξεις στο sdna.Ισως λοιπον να μην το παιρνει βαρια ο Μαρινακης, σε περιπτωση παντα που ισχυουν τα λεγομενα του Μπεου.

costan7
12-04-2016, 17:49
Oκ, σε περιπτωση που ισχυει πως ο Προεδρος ηταν δεσμοφυλακας στο Γκουανταναμο , εμεις πως νιωθουμε ; Γουσταρουμε;

amra11
12-04-2016, 19:55
χαρά στο κουράγιο σας που ακούτε και αθλητικά ραδιόφωνα...

εισαι πολυ λαθος ,δοκιμασε το στο συστηνω τι monty python kai black adder και μαλακιες θα κλασεις στο γελιο με τους χανουμοβαζελομπουγατσους:D:D:D

amra11
12-04-2016, 20:03
σε περιπτωση που εχουν δικιο οι βαζελοχανουμομπούγατσοι και ολα τα πρωταθληματα μας ειναι καλπικα γουσταρουμε?

costan7
12-04-2016, 20:16
Σε περιπτωση που ισχυουν αυτα που ελεγε ο Μπουρουσης, εμεις πως νιωθουμε; Γουσταρουμε;

D.Rivers
14-04-2016, 00:24
Συλλεκτικό κομμάτι.

http://i.imgur.com/ukCoRH1.jpg

dora7
14-04-2016, 10:27
Συλλεκτικό κομμάτι.

http://i.imgur.com/ukCoRH1.jpg

και συνολακι για πρωτο τραπεζι πιστα, απογοητευση η απουσια χρυσης αλυσιδός στο λαιμο....:p

rednorth7
14-04-2016, 15:17
Στο -3 λεει επεσε η ποινη του Παοκ.Ρε εχετε τρελαθει τελειως;Θα νομιμοποιησουμε τα επεισοδια σε λιγο;

Darkling
14-04-2016, 15:34
Μα τωρα εβαλε ο Κοντονης τακτικους δικαστες για να γλυτωσουμε απ την ασυδοσια της ΕΠΟ που δεν τιμωρουσε.

Darkling
14-04-2016, 21:23
Πογέτ: "Δεύτερη θέση σαν πρωτάθλημα"


Εξαπλωνεται.

VasilisL7
15-04-2016, 03:06
Συλλεκτικό κομμάτι.

http://i.imgur.com/ukCoRH1.jpg

«Χαλάει» του Ουίλιαμς;

Τον κλείνει, μένει ο παικταράς, δεν πάει πουθενά, ο επόμενος ηγέτης και άλλα πολλά. Αυτά λέγονται εδώ και μέρες για τον Έλιοτ Ουίλιαμς και τον Παναθηναϊκό, σχετικά με την επικείμενη ανανέωση του συμβολαίου τους στους «πράσινους». Το ρεπορτάζ τον… θεωρεί ως κλεισμένο και τελειωμένη υπόθεση.

Βέβαια η δική μας πληροφορία είναι κάπως διαφορετική. Από τη μία στην άκρη του μυαλού του Αμερικανού είναι στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. Οι Μπλέιζερς έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον και αυτός παρότι έχει λατρέψει την χώρα μας (τις ομορφιές της, την νυχτερινή Αθήνα, τα μαγαζιά που πηγαίνει συνήθως κατά τις 3 το πρωί μαζί με συμπαίκτες του), έχει ως όνειρο το ΝΒΑ. Η κλασική τρέλα των Αμερικανών.

Από την άλλη υπάρχει και άλλο εμπόδιο. Το οικονομικό. Μάλιστα οι «κακές γλώσσες» λένε πως η ψαλίδα δεν είναι και τόσο μικρή στα λεφτά. Η απόκλιση είναι μεγάλη με τους μεν «πράσινους» να βλέπουν πως δεν βγαίνουν τα κουκιά και τον Ουίλιαμς να… ξενερώνει που δεν βλέπει όσα του έλεγαν να γίνονται πράξεις. Τα «αγκάθια» είναι πολλά και ψάχνεται η φόρμουλα ώστε να αλλάξει η κατάσταση. Μην πιστεύετε όσα διαβάζετε αριστερά και δεξιά.

Η μουρμούρα έχει εμφανιστεί ήδη, με το χάσμα να παραμένει μεταξύ των δύο πλευρών. Χαλάει του Ουίλιαμς λοιπόν; Αν και η αλήθεια είναι πως δεν μας ενδιαφέρει και τόσο, αφού εμείς πρέπει να κοιτάμε τα του οίκου μας. Απλά αφού δεν βλέπετε ρεπορτάζ από αλλού, είπαμε και εμείς ως gavros.gr να σας πληροφορήσουμε.

Eleni7
15-04-2016, 03:25
Ο Γαυρος πως και εχει ακρες στο ρεπορταζ του βαζελου; Και τοτε με τον Παππα τα ειχαν πει πρωτοι απο ολους και στην αρχη τους χλευαζαν αλλα τελικα επεσαν μεσα.

tsak8
15-04-2016, 10:52
Τους τα λεει ο Τομιτς. Ή ενας γνωστός του!

gianna7
15-04-2016, 11:38
Συλλεκτικό κομμάτι.

http://i.imgur.com/ukCoRH1.jpg

και συνολακι για πρωτο τραπεζι πιστα, απογοητευση η απουσια χρυσης αλυσιδός στο λαιμο....:p


Αυτό που ξεχωρίζει πάντως, πέραν της μοδός(ο τόνος στο δο) είναι το οξυδερκές- τσακίρικο βλέμα.:D:D:D

manoskol
15-04-2016, 17:32
Μολις ειδα τα spot του stoiximan.... ενταξει ο ολυμπιακος ειναι κορυφαια ομαδα σαν πρωταθλητης στο ποδοσφαιρο...
Η μπασκετικη βαζελα τι ειναι? δεν εχω καταλαβει...κορυφαια εξασφυριχτρη?

KonTaz
15-04-2016, 17:56
Σε περιπτωση που ισχυουν αυτα που ελεγε ο Μπουρουσης, εμεις πως νιωθουμε; Γουσταρουμε;

Ξεκάθαρα γουστάρουμε

LFO
15-04-2016, 17:59
Σε περιπτωση που ισχυουν αυτα που ελεγε ο Μπουρουσης, εμεις πως νιωθουμε; Γουσταρουμε;

Ξεκάθαρα γουστάρουμε

η ταυτοχρονη λατρεια σου για Μπουρουση και Χαινς ειναι μεγαλυτερο μυστηριο απο το τριγωνο των Βερμουδων, την περιοχη 54, το τερας το Λοχνες και το Boeing της Air Malaysia μαζι

manoskol
15-04-2016, 21:06
Πιστευω kontaz τρολαρει για Μπροστινο... για να μη φαει ban απο το hateness

manoskol
16-04-2016, 19:33
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/907869/tzortzevits-den-mporeis-na-krineis-toys-agones-me-voles

Μάλιστα ετοιμαστείτε παιδιά τα non call επιστρέφουν στην Α1

Mits
17-04-2016, 12:00
Μεγαλος μαγκας ο σωτηρας της Κουλας μετα απο τις ανακοινωσεις δυο τμηματων του ερασιτεχνη τους οτι δεν δινει το 10% των εισητηριων που πρεπει διαβαζω οτι δεν πληρωνει και τα 5 λεπτα ανα στηλη στο κρατος απ τον ΟΠΑΠ κατα τα αλλα δωστε του και 20 μυρια να κανει γηπεδο ολα καλα !

Darkling
17-04-2016, 12:58
Καλα να παθουν οσο δεν παει.

οταν μπουκαρανε μεσα με τον Πανθρακικο και πανηγυριζανε ολοι που πεφτουνε ηταν καλα?

Darkling
17-04-2016, 19:46
44' Levadiakos 2 - 0 AEK Athens



Ναι αλλα πανηγυριζουμε για τον Κοντονη που εβαλε στην θεση του στην ΕΠΟ. Αγοραστε ολοι Ωρα για σπορ.

rednorth7
17-04-2016, 20:21
Ωχαχαχαχα 3-0.

Darkling
17-04-2016, 20:25
Α ρε Μπεργκαρε. γαννημένος σκόρερ.
και Λέτο γαμεί.Και ο Βίγια 10άρι πολύ καλός και ωραίες κινήσειςχωρίς μπάλα.

Αλλά οι άλλοι είναι 20 βαθμούς μπροστά με πεφτούνη

Lucifer_7
17-04-2016, 20:32
Έτοιμος ο βάζελος για να πάρει την πρωτιά στη διοργάνωσή του, τα πλέι οφφ.

Zt5GdBOVzbk

buttman
17-04-2016, 20:33
Α ρε προεδράρα!!!

Darkling
17-04-2016, 20:54
Αν και ειναι μερα γιορτης, ως γνωστον ειμαι καμηλα σε ολα οσα θυμαμαι και εκνευριζομαι.


Που σαι ρε Πογετ, που απεκτησες και αποψη τον πρωτο μηνα στην ελλαδα οτι "δεν ειναι φυσιολογικη η διαφορα του Ολυμπιακου"

παιξε τωρα με τον Λαμπροπουλο, τον Κολοβετσιο και τον Μπαροχα τον Βολιβιανο Τοχουρογλου.
δε σε χαλασε καθολου.

VasilisL7
17-04-2016, 23:19
http://i64.tinypic.com/mcrzw7.jpg

Darkling
17-04-2016, 23:26
Σοβαρα αυτο τωρα ειναι σημερινο?

Hoichi
17-04-2016, 23:30
Σοβαρα αυτο τωρα ειναι σημερινο?

Ναι, εχασες αποκλειστικες συνεντεύξεις οπαδων εξω από την Λεωφορο

Ουτε στην Βορεια Κορεα αυτά!!!

Darkling
17-04-2016, 23:39
Πανουτσο, να πεις ρε φιλε οτι δεν εχεις βγαλει αρκετα απ τη δημοσιογραφια να σου πω οκ.
εκτος αν εχεις τιποτα χρεη, οποτε οκ, δεν κανω κουμαντο στην τσεπη του καθενος.

αλλα εγραφες στο περιοδικο του Ολυμπιακου παλια και σε θυμαμαι ρε φιλε.

Eleni7
17-04-2016, 23:49
Αυτος τι εχει παθει; Γενικοτερα δεν τον θυμομουν ποτε να εχει καποιο κομπλεξ ή προβλημα με τον Ολυμπιακο. Ηταν και μαζι με τον Καρπετοπουλο ολα αυτα τα χρονια και τα εβλεπαν με πιο χαβαλε τα πραγματα. Τοσα πολλα τσεπωνει και το γυρισε τοσο πολυ;

Darkling
17-04-2016, 23:50
Ε λογικα για εκπομπη στην τηλεοραση και εν μεσω κρισης θα βγαινει γαμω τα μηνιατικα.
τουλαχιστον ο Βαιμακης ξερουμε τι εγινε. Καποια στιγμη αποφασισε οτι εχει πιο σιγουρο χρημα το "ταγμενος δημοσιογραφος" απ το "αντικειμενικος χαβαλες"

Hoichi
17-04-2016, 23:55
Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο, μολις τελειωσε το ΒορειοΚορεατικο ρεπορτάζ με δηλωσεις οπαδων εξω από την λεωφορο με τιτλο "κοινη απαιτηση η καθαρση στο ποδοσφαιρο", ο Πανούτσος δεν αντεξε και τους τα εχωσε

Ακολουθησε τσακωμος με Παπαθεοδώρου και Βεργη και το θεμα εληξε καπως αποτομα

Chrisk7
17-04-2016, 23:55
παντως με αυτα που γινονται στο αεκ , μια χαρα θα του κατσει παλι του αλαφουζου η 1η θεση πλειοφ

Darkling
17-04-2016, 23:56
Ναι, δεν ηξερε το ρεπορταζ και του το παρουσιασανε εκπληξουλα.

τεσπα, δεν λεω οτι ειναι κατοικος του τριορωφου αλλα δεν υπαρχει κανεις που δηλωνε/δηλωνει Ολυμπιακος εστω σε καποια φαση της ζωης του που να εχει θεση σ αυτο το πουσταριό.

Eleni7
18-04-2016, 00:04
Τωρα θα εχει πολυ γελιο η "καθαρση" των Μελισσανιδη, Αλαφουζου και Σαββιδη για το ποιος θα βγει πρωτος στα πλευ οφ για να παρει το πολυποθητο εισιτηριο για τα προκριματικα του Τσ. Λ. Δεν ειναι και λιγα τα λεφτα για να παιξεις εστω στα προκριματικα.

duda-agelopouloi-v-span
18-04-2016, 00:15
πανουυσος τους τα χωνει μαζι με καρπετοπουλο στο σπορ φμ

Laokoontas
18-04-2016, 01:42
Αυτο που εχετε συντονισμενο ακομα το ΣΚΑΙ στους δεκτες σας με ξεπερναει.Εχω να βαλω ΣΚΑΙ εγω απο τοτε που ηταν η ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ εκει...

Darkling
18-04-2016, 14:45
Tωρα κλαιτε σε ραδια και σοσιαλ μηντια και λετε οτι το καλοκαιρι παιρνατε μονο ελευθερους και παικτες αξιας 100.000 ευρω.


Οοοοοχι καργιολακια. (αστειευομενος αυτο!)

τωρα ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ και ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ και ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

rednorth7
19-04-2016, 21:57
Δεν υπαρχουν οι Αεκτσηδες.Απο καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα κατεληξαν στο να απολυουν προπονητη πριν τελειωσει μια "επιτυχημενη χρονια".

VasilisL7
19-04-2016, 23:27
http://i67.tinypic.com/2py5jko.png

damianos
19-04-2016, 23:29
Πείτε μου για Ελιοτ(μο 23ποντους με 17/17 βολές στους τελικούς) πόσο κοστίζει.

VasilisL7
19-04-2016, 23:33
Τέλος ο Πογέτ!

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ αποτελεί εδώ και λίγα λεπτά ο Γκουστάβο Πογέτ, μετά την συνάντηση που είχε με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς στο "Holiday Inn".

Ο Γκουστάβο Πογέτ δεν είναι πλέον προπονητής της ΑΕΚ, καθώς μετά τη συνάντηση που είχε με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς στο "Holiday Inn", όπου είχε καταλύσει η αποστολή της Ένωσης, ήρθε το διαζύγιο των δύο πλευρών.

Ο Ουρουγουανός νωρίτερα μέσα στην ημέρα είχε γνωστοποιήσει την πρόθεση του να μην συνεχίσει στον κιτρινόμαυρο πάγκο μετά την ολοκλήρωση της φετινής σεζόν, ωστόσο οι εξελίξεις ήρθαν πολύ γρηγορότερα.

Ο εκτελεστικός διευθυντής της ΑΕΚ, Ντούσαν Μπάγεβιτς, πήγε στο ξενοδοχείο όπου βρισκόταν η αποστολή της ομάδας για την αναμέτρηση της Τετάρτης (20/4, πρώτος ημιτελικός του Κυπέλλου) με τον Ατρόμητο και συζήτησε με τον Πογέτ για περίπου 40 λεπτά.

Μετά το τέλος της συνάντησης τους έγινε γνωστό ότι η συνεργασία των δύο πλευρών θα σταματήσει άμεσα, με το πιθανότερο σενάριο να θέλει τον Στέλιο Μανωλά να κάθεται στον πάγκο στο παιχνίδι κόντρα στους Περιστεριώτες.

Απομένουν πλέον τα διαδικαστικά για το "αντίο" του Πογέτ, ο οποίος φώναξε τους παίκτες του στο σαλόνι του ξενοδοχείου ώστε να τους ενημερώσει για τις εξελίξεις και να τους αποχαιρετίσει.

Λίγη ώρα αργότερα ο Ουρουγουανός τεχνικός με τους συνεργάτες του αποχώρησαν από το "Holiday Inn", εκεί όπου αναμένεται να φτάσει άμεσα ο Στέλιος Μανωλάς.

Dimaras7
19-04-2016, 23:35
Διόλου απίθανο να το έστησε όλο αυτό ο γκανγκστεράκος για να αποκλειστεί από τον Ατρόμητο και να γλυτώσει την πούτσα στον τελικό.

VasilisL7
19-04-2016, 23:36
Είπε την αλήθεια και φεύγει

Επιμέλεια: Βαγγέλης Αρναούτογλου Δημοσίευση: 19 Απρ. 2016 21:49

Ο Βαγγέλης Αρναούτογλου παρουσιάζει την πάσα αλήθεια στο θέμα του Πογέτ, θυμίζει ότι η ΑΕΚ καιρό τώρα κοιτάζει άλλους προπονητές και στέκεται στη φίμωση της αλήθειας που τόσο ανάγκη έχει το ρεπορτάζ.

Από το βράδυ της Δευτέρας ο Πογέτ ξεκίνησε να απορεί με τα κείμενα που πηγαινοέρχονταν στο διαδίκτυο. Η κραταιά άποψη, εκπεφρασμένη μέσω και της επίσημης ΑΕΚ, έλεγε ότι είχε (τάχα μου) αποδεχθεί να κριθεί μετά το πέρας των εναπομεινάντων αγωνιστικών υποχρεώσεων της ομάδας.

Υπήρχαν κείμενα που τον παρουσίαζαν υποχωρητικό στο θέμα της επέκτασης της συνεργασίας των δύο πλευρών. Κανονική στρατηγική, προφανώς εκ των έσω "εκπορνευόμενη".

Είπε να δώσει τόπο στην οργή και να κοιμηθεί ήσυχος. Ξύπνησε το πρωί και του διάβασαν τις εφημερίδες. Τίποτα από αυτά που γράφονταν δεν ανταποκρινόταν στη δική του αλήθεια. Ψεύδη τριγύρω…

Ο Πογέτ δεν είπε ποτέ ότι συμφωνεί να κριθεί στα εναπομείναντα ματς. Μεταξύ μας τώρα, αυτή η απαίτηση της ΑΕΚ είναι από μόνη της αστεία. Δεν μπορεί να μην γνωρίζεις με ποιον προπονητή έχεις να κάνεις ή τι μπορεί να σου προσφέρει μετά από τόσους μήνες συνύπαρξης μαζί του.

Η Ένωση είχε αποφασίσει να μην προχωρήσει με τον Ουρουγουανό και έχοντας διαβάσει το κυκλοθυμικό του χαρακτήρα του, έριξε τη μπάλα στην εξέδρα. Εκείνος δεν έτρεξε να τη μαζέψει…

Η αντίδραση

Στην πιάτσα των ατζέντηδων ήταν γνωστό ότι η ομάδα είχε ήδη αναπτύξει επαφές με άλλους προπονητές. Ο Πογέτ το γνώριζε επίσης αυτό. Για το θέμα που αποκαλύψαμε σχετικά την επαφή του Μπάγεβιτς με τον προπονητή της Ντίναμο Ζάγκρεμπ Ζόραν Μάμιτς, είχε γνώση και εκείνος. Όπως και για τις ερωτήσεις προς άλλους προπονητές.

Άφησε το χρόνο να περνάει. Σίγουρα χάλασε και το μυαλό του διαπιστώνοντας ότι στον Τύπο μεταφέρονταν πράγματα τα οποία τον έφθειραν. Έχτισε έναν τοίχο γύρω του και πίσω από αυτόν, άφησε σε απόσταση τους ποδοσφαιριστές. Ήταν λάθος.

Ωστόσο σε αυτό οδηγήθηκε διαπιστώνοντας ότι δεν υπήρχε πραγματική διάθεση να εξυπηρετηθούν οι προθέσεις του και να στηριχθούν οι απόψεις του, ασχέτως με το πώς αυτές ερμηνεύονται και αξιολογούνται από όσους βρισκόμαστε απέξω.

Ο Πογέτ ήθελε να μείνει στην ΑΕΚ. Η ΑΕΚ δεν τον θέλει διότι της στοιχίζει πολλά, έχει απαιτήσεις για ένα εντελώς διαφορετικό ρόστερ και θεωρεί ότι η απόσταση από τον Ολυμπιακό σε ποιότητα είναι πολύ μεγάλη προκειμένου να γίνει πρωταθλητισμός.

Ζήτησε πράγματα που δεν θα γίνονταν αποδεκτά και βρέθηκε ο τρόπος, μέσω του Τύπου, να πέσει στην παγίδα. Το τυρί το είδε, τη φάκα δεν είδε…

ΥΓ. Λυπάμαι πραγματικά για τη δημοσιογραφία. Σε μεγάλο βαθμό κατευθύνεται. Θα επιμείνω να μην ακολουθώ το ρεύμα.

VasilisL7
19-04-2016, 23:37
ΠΑΟΚ: "Δεν πάμε Καραϊσκάκη"

Επιμέλεια: Κώστας Πετρωτός Δημοσίευση: 19 Απρ. 2016 23:10

Μετά από διαδοχικές συσκέψεις με τους συνεργάτες του ο Ιβάν Σαββίδης, αποφάσισε να εμμείνει στη δήλωσή του μετά τον πρώτο ημιτελικό με τον Ολυμπιακό και να μην κατεβάσει τον ΠΑΟΚ στον δεύτερο ημιτελικό στο "Γ. Καραϊσκάκης".

Δεν θα κατέβει ο ΠΑΟΚ στο "Γ. Καραϊσκάκης" για τη ρεβάνς ημιτελικών του Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό. Αυτή είναι η θέση που εξακολουθεί να τηρεί ο Ιβάν Σαββίδης μετά τις διαδοχικές συσκέψεις που έκανε την Τρίτη (19/4) με τους συνεργάτες του στο "Μακεδονία Παλλάς".

Όπως χαρακτηριστικά λεγόταν μετά τις συζητήσεις που είχε με στενούς συνεργάτες του "ο Ιβάν Σαββίδης δεν προτίθεται να αλλάξει στάση, αν όλα όσα έχουν ειπωθεί δεν γίνουν πράξη. Αν δηλαδή οι διαδικασίες κάθαρσης δεν ξεκινήσουν πραγματικά, εκτός από την προφορική ανακοίνωσή τους".

Και μάλιστα συμπληρώνουν ότι "η μόνη επίσημη τοποθέτηση που υπάρχει είναι το "δεν πάμε" κάτι που σημαίνει ότι ο ΠΑΟΚ δεν θα κατέβει ούτε με την Κ20 ή την Κ17, όπως ο Σαββίδης έλεγε σε παράγοντες του ΠΑΟΚ μετά τον τελευταίο ημιτελικό του βόλεϊ. "Το Κ20 ή Κ17 ήταν μια αποστροφή λόγου σε μια συνάντηση με παράγοντες" λένε γι' αυτό στην Τούμπα. Ίσως τελικά ο ιδιοκτήτης του Δικεφάλου μέτρησε πολύ και τις αντιδράσεις του κόσμου που δεν ήθελε μία λύση θα χαρακτηριζόταν μεσοβέζικη ("να κατέβει δηλαδή η ομάδα με πιτσιρικάδες").

Με βάση το άρθρο 42 παρ. 4 του ΚΑΠ «ομάδα που δεν εμφανίζεται να αγωνιστεί για οποιονδήποτε λόγο -εκτός από τις άλλες συνέπειες- επιβάλλεται "ποινή αφαίρεσης τριών (3) βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα στο οποίο θα λάβει μέρος". Στην Τούμπα, πάντως, η νομική υπηρεσία ήδη έχει αρχίσει να ψάχνει όλες τις λεπτομέρειες.

Red Pulse
19-04-2016, 23:39
 

Dimaras7
20-04-2016, 00:04
Πάει ο Σάλε.

Lucifer_7
20-04-2016, 00:05
ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΜΑΛΑΚΑ ΣΦΑΙΡΟΠΟΥΛΕ.

VasilisL7
20-04-2016, 00:08
«Σε πλούσιους όταν λες όχι, δεν το αντέχουν!»

Τρομερή ατάκα από τον Γκουστάβο Πογιέτ, αποχωρώντας από το ξενοδοχείο, οπού βρίσκεται ήδη ο Μανωλάς.

Απίθανες ατάκες από τον Ουρουγουανό κατά την αποχώρησή του από το ξενοδοχείο, όταν ο Ντούσαν Μπάγεβιτς του ανακοίνωσε ότι δεν θα καθίσει στον πάγκο με τον Ατρόμητο!

«Σε πλούσιους και δυνατούς όταν λες όχι, δεν το αντέχουν!», είπε χαρακτηριστικά, ο Πογιέτ και συνέχισε: «Φανταστείτε πως ενώ είπαν και με ανακοινωση μάλιστα πως όποια απόφαση κι αν ληφθεί, αυτή θα γίνει μετά το παιχνίδι με τον Ατρόμητο. Κι όμως. Μέσα σε μιάμιση ώρα μας διώχνει. Δείτε πόσο χάλια είναι!».

Στο ξενοδοχείο έφτασε ήδη ο Στέλιος Μανωλάς, ο οποίος θα οδηγήσει την Ένωση σίγουρα στο ματς με τον Ατρόμητο και όπως όλα δείχνουν μέχρι το τέλος της σεζόν.

damianos
20-04-2016, 00:08
Πω ρε πούστη. Φανταστείτε σήμερα να ήμασταν φ4. Σε 10 μέρες θα κοιμόμασταν #διπλής

Lateralus
20-04-2016, 00:08
Aνταποκριση εχουμε σημερα απ το σπιτι του πονου;

userNOname7
20-04-2016, 00:11
Τέλος ο Τζορτζεβιτς από βάζελο

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

air josh
20-04-2016, 00:13
Αραγε ποιος ακολουθει στην εξοδο?τωρα ερχεται το σταυρωμα!!Πως ο σαλε απο σερβος πρπονηταρας θα βαφτιστει λιγος

VasilisL7
20-04-2016, 00:14
http://i66.tinypic.com/313llcg.png

Άγιος Πέτρος
20-04-2016, 00:16
Πογετ - Τζορτζεβιτς σε μια μέρα;

Σε ένα φανταστικό σύμπαν, ο διάλογος μεταξύ τους εξελίσσεται κάπως έτσι

FrAGuJudUUo

KingJames
20-04-2016, 00:16
Kρίμα.

karapaparas
20-04-2016, 00:18
Να δω Πεδουλακη εναντιον Σφαιροπουλου και τι στον κοσμο

hellalogh
20-04-2016, 00:19
Aνταποκριση εχουμε σημερα απ το σπιτι του πονου;
Δεν έχω λογαριασμό αλλά είναι πολύ εύκολο να προβλέψεις, να ένα template:

*χαϊκού για την ψυχάρα του 3D*
"Σάλε μαλάκα μας κατέστρεψες, στα τσακίδια"
*ιαμβικός δεκαπεντασύλλαβος για το αριστερό χέρι του Ευρωπαίου Κόμπε*
"Πωρεφίλε του χρόνου με Ραντούλιτσα Μπουρούσαρο φροντλάιν έχουμε γίνει, βρείτε κλωστές να ράψουμε το έβδομο"
*σονέτο για τον Εμβληματικό Αρχηγό*

(προαιρετικά η φωτογραφία ενός κόκκινου καναπέ γιατί εδώ που τα λέμε, εμείς καναπέ)

damianos
20-04-2016, 00:21
Απλά ο Τράκης πάτησε τη μπανανόφλουδα του Μίλος και του ΝΒΑερ Καλάθη. Μετρήστε πόσα έσκασε στον Νικ και στους Σέρβους...θα έπεσε στα σκληρά σήμερα.

Lucifer_7
20-04-2016, 00:23
Να περιμένουμε και άμεση ενεργοποίηση ΝίκουΠαππά;

spartan
20-04-2016, 00:25
Aνταποκριση εχουμε σημερα απ το σπιτι του πονου;
Δεν έχω λογαριασμό αλλά είναι πολύ εύκολο να προβλέψεις, να ένα template:

*χαϊκού για την ψυχάρα του 3D*
"Σάλε μαλάκα μας κατέστρεψες, στα τσακίδια"
*ιαμβικός δεκαπεντασύλλαβος για το αριστερό χέρι του Ευρωπαίου Κόμπε*
"Πωρεφίλε του χρόνου με Ραντούλιτσα Μπουρούσαρο φροντλάιν έχουμε γίνει, βρείτε κλωστές να ράψουμε το έβδομο"
*σονέτο για τον Εμβληματικό Αρχηγό*

(προαιρετικά η φωτογραφία ενός κόκκινου καναπέ γιατί εδώ που τα λέμε, εμείς καναπέ)

Απο τα ληγμενα του τρακη πρεπει να παιρνουνε αυτοι.

VasilisL7
20-04-2016, 00:27
Τελειωνει φετος ο Μητσαρας και μαζι του το τελευταιο αναχωμα του ΔΓ.απτου χρονου ολα θα ναι αλλιως.δυστυχως.
Σουπερ σχεδιασμος διοικησης. Καθε χρονο τελειωνει με υπηρεσιακο.
αρχιζει παλι η δεηση για να ερθει ο αρχοντας πισω...αν εχει 1% να ερθει θα πρεπει να μεινουμε χωρις προπονητη μεχρι να τελειωση η σαιζον...λογικα παμε με αλβερτη παλι...η πριφτη?
ο μπλατ εχει ομαδα?
Φέρε Σάρας.
Χωρις πλακα,η καλυτερη στιγμη μεχρι τελος της χρονιας ειναι ο Πεδουλακης.
με Ζούρο ή Πεδουλάκη μας βλέπω για φέτος.

spartan
20-04-2016, 00:28
Ανατροπή δεδομένων! Ο ΠΑΟ τελικά θα πάρει το ματς με την Λαμποράλ Κούτσα στα χαρτιά και μαζί την πρόκριση στο Final 4 της Ευρωλίγκας. Οι «πράσινοι» έχουν ήδη κάνει ένσταση καθώς όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά οι μπασκέτες είχαν πειραχθεί από τους Βάσκους, οι οποίοι είχαν πειράξει επίσης και τα διχτάκια.

Ντροπή τους! Ο ΠΑΟ είναι καθαρός, θα δικαιωθεί και θα πάρει την πρόκριση για το Βερολίνο. Τα βρόμικα κόλπα των Ισπανών δεν θα περάσουν στην πιο καθαρή ομάδα της Ευρώπης. Θα έπρεπε να ντρέπονται. Ευτυχώς, όμως, οι «πράσινοι» είναι… γάτες και θα πάρουν το ματς στα χαρτιά. Η δικαίωση είναι κοντά!

Ας τα αφήσουμε τώρα όμως αυτά. Να ευλογήσουμε και λίγο τα... γένια μας. Σας είχαμε γράψει για την απόλυση του Τζόρτζεβιτς σε περίπτωση αποκλεισμού του Παναθηναϊκού από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Κίνηση που πήρε «σάρκα και οστά», αφού στο στρατόπεδο των «πρασίνων» δεν άντεξαν να βλέπουν αυτήν την εικόνα. Εξάλλου ήταν μία απόφαση που είχε παρθεί προ ημερών όπως σας αποκάλυψε το gavros.gr.

VasilisL7
20-04-2016, 00:28
Nikitas Avgoulis ‏@Nikitas_Reggie 4m4 minutes ago View translation
Πεδουλακης προ των πυλων!!!

Mits
20-04-2016, 00:30
Ουτε εγω εχω λογαριασμο αλλα μια βολτα στο twitter την εκανα και ανακαλυψα θησαυρους οπως το παρακατω και εκλασα στα γελια
"Ακόμα κι αν σηκώσουν την κούπα,αυτό που θα'χουν να διηγούνται είναι ότι πάνω τους σταμάτησε το ταξίδι του Διαμαντίδη στην Ευρωλίγκα"

Lateralus
20-04-2016, 00:31
Βλεπω αν ερθει ο Πεδουλακης στο βαζελο να ληγουν τα παιχνιδια με το Σφαιροπουλο 45-40 τελικο.

VasilisL7
20-04-2016, 00:32
Ουτε εγω εχω λογαριασμο αλλα μια βολτα στο twitter την εκανα και ανακαλυψα θησαυρους οπως το παρακατω και εκλασα στα γελια
"Ακόμα κι αν σηκώσουν την κούπα,αυτό που θα'χουν να διηγούνται είναι ότι πάνω τους σταμάτησε το ταξίδι του Διαμαντίδη στην Ευρωλίγκα"

http://i63.tinypic.com/10hooky.jpg

agk94
20-04-2016, 00:37
Καλα ετσι και παιχτει η τιτανομαχια Σφαιροπουλος Πεδουλακης θα ειναι οι τελικοι αποθεωση του αθληματος. Θα εχουμε να το λεμε και στα εγγονια μας. Οπως τα Γκουαρντιολα Μουρινιο πριν καποια χρονια.

VasilisL7
20-04-2016, 00:38
Τον Μπαναώτη γιατί δεν τον υπολογίζετε????

Darkling
20-04-2016, 00:55
Aνταποκριση εχουμε σημερα απ το σπιτι του πονου;
Δεν έχω λογαριασμό αλλά είναι πολύ εύκολο να προβλέψεις, να ένα template:

*χαϊκού για την ψυχάρα του 3D*
"Σάλε μαλάκα μας κατέστρεψες, στα τσακίδια"
*ιαμβικός δεκαπεντασύλλαβος για το αριστερό χέρι του Ευρωπαίου Κόμπε*
"Πωρεφίλε του χρόνου με Ραντούλιτσα Μπουρούσαρο φροντλάιν έχουμε γίνει, βρείτε κλωστές να ράψουμε το έβδομο"
*σονέτο για τον Εμβληματικό Αρχηγό*

(προαιρετικά η φωτογραφία ενός κόκκινου καναπέ γιατί εδώ που τα λέμε, εμείς καναπέ)



Θα μπουκαρω να σας τα πω ολα σε λιγο.

προς το παρον παρτε και λιγα inside infos περι των σερβων του Σαλε. Δεν ξερω σε ποιον αναφερεται ομως.


ton enan den ton efere gia ta ensima
ton efere gia na kanoun trampala
exoun vouhxei ola ta vp
twra mporoume na ta poume

DirtySniper
20-04-2016, 00:58
sasa

Redgus
20-04-2016, 00:59
Γιαννακης στη ζελα.

Darkling
20-04-2016, 01:01
αν ισχυει το σημερινο βραδυ θα ειναι τοσο μακρυ στο σπιτι του πονου.

Lucifer_7
20-04-2016, 01:02
Ο σοφός λαός του Θρύλου τα είχε πει από το καλοκαίρι.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/12998504_1732521587029152_919882650603604091_n.jpg ?oh=a1e044b50892672f2865ffde69d02009&oe=57734014

damianos
20-04-2016, 01:07
πριν προσληφθεί ο νέος προπονητής πρέπει να εγκριθεί και από τον Παππά

Darkling
20-04-2016, 02:12
Η ΣΚΟΥΠΑ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ : ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΕΒΔΟΜΟ.

Νίκη με κάθε τρόπο.
Πρέπει να γίνει το 2-1.
Μετά η σειρά ξεκινάει από την αρχή:

(σ.σ. οχι φιλος, το 2-1 σημαινει 2-1. οχι νικη σαν δυο νικες)

Σήμερα παίζουν και τα λάβαρα, παιζει ο Φράγκι, παιζει ο Ντέγιαν, παιζει ο Στόγιαν και ο Μαικ

Τι κάνει ρε μαλακα μου ο επικίνδυνος.
Στα 3 λεπτά βγάζει τον καλύτερο παίκτη της ομάδας για να μπει ο παβλοβιτς..

Pistevw oti tha kerdisoume kai eukola simera

kanonise sale na se skoupisoun oi pouthenades

kai to myalo tou einai tholo,kalathis
kai to diko tou pio leipso,sale

(σ.σ. εδω γελασα, το παραδεχομαι)

Γκιστ λογικά έχει πιει πάλι. Το παιδί είναι αλλού. Για άπειρες κλωτσιές.

(σ.σ. Ωπα ρε ψηλε εσεις δε χορευατε τσαμικα που ξαναγυρισε?)


Τέτοιο μαλακα προπονητή θα κάνουμε χρονια να δούμε!!

Καλό είναι να βλέπουμε τι γαμήσι μας ρίχνουν οι γκρι έτσι;

SFAGH !

Μου έρχεται να κλάψω με το Θεάνθρωπο.

(σ.σ. λολ)

απορω γιατι δεν δοκιμαζει παβλοβιτς στο 4.

ΠΑΙΞΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΝΕΛΑ ΓΑΜΩ ΤΗ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ.

κανονιστε να μην ειναι τα τελευταια 6 λεπτα που βλεπω τον αρχηγο σε ευρωπαικο παιχνιδι...κανονιστε..

ton radulica ton pernane san stamatimeno

Giati re Magkes ???? Giati gamo ton xristo mou ????

Ζήτα γονατιστός συγνώμη από το Μητσο και παραιτήσου

Έναν παίκτη έχουν σημερα ο αλλος δεν μπορει να τον κλείσει. Κλάιν απλα μπροστά δεν μπορούμε. Ασύνδετη ομάδα 0 πλάνο μας σκούπισε μια καχα λαμποραλ

2 ΠΑΙΧΤΕΣ ΕΙΧΕΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ. 2 ΜΟΝΟ. ΤΟΥΣ 2 ΜΑΥΡΟΥΣ ΤΟΥΣ. ΑΠΕΤΥΧΕΣ. ΠΑΡΕ ΔΡΟΜΟ ΧΤΕΣ

Shmera eipame tha metrhsoume antres. Poutana karafla pare ton pavlovic sou kai poulo

exei spasei to kefali mou re malakes ,, tha trelatho !!

δεν αντεχω ρε μαλακες δεν αντεχω...κλαιω σαν το μωρο...

(σ.σ. Περιεργο, εγω γελαω σαν το μωρο.)

ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ
"EINAI KAI ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΕΞΑΣΤΕΡΟΣ"

ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ...
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ...
ΕΧΕΤΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΕ Φ4?
ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ...
ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...

Με προπονητή πιο άβγαλτο και από 13χρονο που κάνει πρώτη φορά σεξ, και παίχτες από ομαδίτσες που στόχος τους είναι η 5η θέση στο γαλλικό πρωτάθλημα δεν πας πουθενά

Ο ΑΚΑΛΑΘΟΣ!!!!!!!!

(σ.σ. Αυτος μαλλον διαβαζει χουπς)

axristo kakomathimeno paidaki anikano na diaxeiristeis tin autokratoria pou sou afisan. ksekremasto ton afises 4 xronia twra na se kanei maga kai na sou kerdizei ton gauro giati auto se enoiaze..4 xronia afines na proponoun ton kalutero paixth pou exei vgalei to eurwpaiko basket oi manolopouloi kai oi pedoulakides kai o karaflodaimonas.kane aggalies me to kainourgio sou poulen twra

Διαμαντιδης=παγκόσμιος θρύλος πρωταθλητισμού

Eleni7
20-04-2016, 02:55
Ο Ακαλαθος χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Το κατοχυρωνω.

D.Rivers
20-04-2016, 04:47
Darkling παίζεις άδικο παιχνίδι. Είχα ζητήσει ανταπόκριση από το πρώτο παιχνίδι βλέποντας φαβορί για την κούπα τη Λαμποράλ και με γειώσατε με Ελένη ότι πρέπει να περιμένω τη σκούπα...
Θέλω κι άλλα τέτοια σχόλια από το πρώτο και το δεύτερο παιχνίδι παρακαλώ :D

DCS7
20-04-2016, 05:31
χάνομαι συλλογίζομαι και θέλω να ξεχάσω
και πάω στο γραφείο μου να στρίψω κανα μπάφο
πως είν θεε μου δυνατό, ο δημήτρης ο μητσογκάλης
στην γερμανία να μην πά, και να πάει ο μπροστάρης;
κάνω μια τζούρα να ξεχαστώ, να μακριά να ταξιδέψω
που δεν θα έχει τον μπερτράνς που θα τα γράφει απέξω
θέλω να πιώ ολόκληρο της λήθης το ποτήρι
να φύγει απ το μνημονικό πως μας γάμησε ο Τίλι
μα όσε τζούρες και αν τραβάς, όσο και να το θέλεις
δεν γίνεται να ξεχαστούν τα όργια Τζέιμς.
Ανοίγω την κασετίνα μου και παίρνω το κλειδάκι
και ξεκλειδώνω το μικρό το κάτω συρταράκι
βγάζω την σκόνη την λευκή, αυτή που όλα τα κάνει
και παίρνω απο το πορτοφόλι μου ενα πενηντάρι
ευθύς στην πρώτη ρουφηξιά νιώθω ξανά σαν Δίας
και να χω 12 θεούς, να σκίζουν την βασκονία
ο Φωτσης να ναι ιπτάμενος, πιο πάνω απο την στεφάνη
να τρέχει ο Καλάθης σαν τον φλάς, να εκτελεί σαν Κάρι
ο γίγαντας Ραντούλιτσα να κόβει να ρολάρει
και απ την χαρα του ο Τζέιμς Γκίστ ενα τρίφυλλο να σκάει
και όλο το γήπεδο εν χωρώ να τραγουδά "Διαμαντίδη"
που στο Βερολίνο θα βρεθεί να φύγει όπως του αξίζει
μα όσο μαυρο και να πιω, ότι και να σνιφαρω
τον τζόρτζεβιτς δεν γίνεται με τιποτα να ξεχάσω.
Για κάτι τέτοιο ο Χαιζενμπερκ μπορεί να σε απαλλάξει
να κάνει το τέλειο μαγείρεμα και το μυαλό να φτιάξει.
Μα ότι και αν κανω δεν ξεχνώ η πικρά δεν περνάει
τον Ανταμς βλέπω σε οράματα να με ξαναγαμάει
Σηκώνω το τηλέφωνο, στην άλλη γραμμή ο Μανος
και του το λέω καθαρα, μην κανει κανα λάθος
"Μανο τον καραφλα διώξε τον, δεν αντέχεται η πουτσ@
ποσο αλλο ρομπα να γίνουμε, μας σκούπισε η κούτσα
και ποιος θα ερθει προπονητής, καθόλου μην σε σκιάζει
καβάτζα εχω την υπογραφή του Αρτζι Πεδουλάκη"

isiah
20-04-2016, 08:55
Γιαννακης στη ζελα.

Αν το κάνει θα χάσω πάσα ιδέα γι'αυτόν. Όχι προπονητικά.

antonio108
20-04-2016, 09:02
Να βγει η κορη του να μας πει αν αξιζει στον βαζελο ο πατερας της.

rakos
20-04-2016, 16:20
πεδουλακης επισημα

παω να παρω κολλυρια για τους τελικους

tsak8
20-04-2016, 17:07
Εδω είναι που κολλάει

ΟΞΩ ΠΟΥΣΤΗ ΚΙ ΑΣΧΗΜΕ

kirkadianos
20-04-2016, 17:31
Ο μυθος του ελληνικου μπασκετ ιζ μπακ... ο ανθρωπος που κατατροπωσε τον Μπαρτζωκα ειναι ξανα μαχιμος...

μετα και τις προσφατες προσπαθειες ορισμενων να αποδειξουν πως ο περσινος τιτλος κατακτηθηκε κυριως λογω της κακιστης ομαδας του βαζελου, περιμενουμε φετος η ομαδα μας να ανεβει γολγοθα απεναντι στο σαφως αναβαθμισμενο ροστερ της βαζελας και την επιστροφη του προπονητη των επιτυχιων Αναργυρου Πεδουλακη...

για να δουμε τι θα δουμε λοιπον...

hellalogh
20-04-2016, 18:01
Εγώ το Νικόλα τον Παππά σκέφτομαι που έμεινε με τη χαρά στα σκέλια.

Για τον Αργύρη Πεδουλάκη είπε: «Είναι ένας πολύ ικανός προπονητής με τον οποίο δεν θα ήθελα να ξανασυνεργαστώ».
http://www.sport-fm.gr/article/basket/oskar-eilikrineias-apo-pappa/3086779

LFO
20-04-2016, 18:18
http://www.koolnews.gr/extras/912785-klama-i-mithiki-apantisi-tis-pae-paok-ston-epitimo-eikona/

karapaparas
20-04-2016, 19:15
http://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/13062365_10208486191768489_860406293941367474_n.jp g?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=d40943241ae8201cda91854617c3d347&oe=57AEDC04

buttman
20-04-2016, 19:29
δε λεει ψεματα
πολλοι πλουσιοι δε δεχονται το οχι
ειναι θεμα εγωισμου
στη περιπτωση του γατουλη ομως
δεν ειναι θεμα πλουτου
αλλα πρακτικης μαφιοζων
δειχνει ξεκαθαρα οτι οποιος διαφωνει
εξαφανιζεται

VasilisL7
20-04-2016, 20:50
Η ΕΟΚ είναι έτοιμη να αποβάλει την ΑΕΚ!

Η ΕΟΚ φέρεται να είναι διατεθειμένη να αποβάλει την ΑΕΚ από το επόμενο πρωτάθλημα ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα με τις Εθνικές Ομάδες.

Η EOK φέρεται να δηλώνει έτοιμη να προβεί σε όποια ενέργεια της ζητηθεί από τη FIBΑ, διευκρινίζοντας με ανακοίνωση που απέστειλε στην Παγκόσμια Ομοσπονδία, ότι δεν υποστηρίζει την Euroleague Basketball. Toνίζει δε ότι θα κάνει ό,τι πρέπει, ακόμα κι αν αυτό ισοδυναμεί με αποβολή της ΑΕΚ από το πρωτάθλημα!

Μάλιστα, σύμφωνα με την ενημέρωση της ΕΟΚ μετά τη συνάντηση με τον Σταύρο Κοντονή, "οι δύο πλευρές συμφώνησαν χωρίς περιστροφές ότι είναι υποχρεωτικός ο σεβασμός στα καταστατικά και τις αποφάσεις των θεσμικών φορέων του διεθνούς αθλητικού κινήματος, της ΔΟΕ και των Παγκόσμιων Αθλητικών Ομοσπονδιών". Όπερ σημαίνει πως η Ομοσπονδία είναι διατεθειμένη να αποβάλει την ΑΕΚ από το επόμενο πρωτάθλημα, ώστε να μην υπάρχει ζήτημα με τις Εθνικές ομάδες και τη συμμετοχή τους στις διεθνείς διοργανώσεις. Αυτό αναμένεται να οριστικοποιηθεί στο ΔΣ που θα γίνει την Πέμπτη.

Από την πλευρά της ΑΕΚ, πάντως, δεν υπάρχει διάθεση να πάρει πίσω την απόφασή της. Χαρακτηριστική είναι η ανάρτηση του υπεύθυνου επικοινωνίας της ΚΑΕ, Γιώργου Νικολάου, στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook: "Σαν σήμερα, πριν από 5 χρόνια: "Αφιερωμένη" εκείνη η αποφράδα Μεγάλη Τετάρτη σε όλους όσοι κρύβαμε τα δάκρυά μας. ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ... Να μη ξεχνούν και όσοι εντός και εκτός συνόρων απεργάζονται ξανά σενάρια αφανισμού της".

Darkling
20-04-2016, 20:52
Kανονικα θα επρεπε για συμπαρασταση Οσφπ και παο να πουν "οκ, δεν κατεβαινουμε ουτε εμεις" να δουμε αν θα εκανε πισω το Αρχαιο Πνευμα του Κακου.

δε θα γινει ποτε, απλα λεμε.

rednorth7
20-04-2016, 20:56
Μα και τι νοημα εχει το πρωταθλημα αν αποβληθει μια απο τις λιγες ομαδες που μπορούν να το ανεβάσουν επιπεδο;Κανονικά θα έπρεπε να το κάνουμε.Ακομα κι αν δεν το σκεφτούν ετσι στην ΚΑΕ, πας κόντρα στο σωληνα.

dora7
20-04-2016, 20:56
Kανονικα θα επρεπε για συμπαρασταση Οσφπ και παο να πουν "οκ, δεν κατεβαινουμε ουτε εμεις" να δουμε αν θα εκανε πισω το Αρχαιο Πνευμα του Κακου.

δε θα γινει ποτε, απλα λεμε.

θα επεφτε πολυ γελιο ρε γαμωτο....;)

Eleni7
20-04-2016, 20:57
Οχι οτι με καιει η Κουλα, αλλα τι προβλημα εχουν; Και Ολυμπιακος, Παναθηναικος απερριψαν την Φιμπα και πηγαν στην Ευρωλιγκα. Μονο η Κουλα θα φερει τιμωρια για την εθνικη που πηγε Eurocup;

Άγιος Πέτρος
20-04-2016, 21:04
Ψάχνουν να βρουν μια γτπ ομάδα ικανή για ευρωπαϊκά παιχνίδια

Darkling
20-04-2016, 21:16
ε ναι, ποιος θα προχωραγε απ την ομοσπονδια την ιδια απειλη σε Ολυμπιακο και παο?

στον μεν παο λολ, στον δε Ολυμπιακο παιζει να τους λεγανε κιολα "φχαριστουμε, δεν τρεχει, παιξτε μονοι σας"

dmy
21-04-2016, 01:01
Οχι οτι με καιει η Κουλα, αλλα τι προβλημα εχουν; Και Ολυμπιακος, Παναθηναικος απερριψαν την Φιμπα και πηγαν στην Ευρωλιγκα. Μονο η Κουλα θα φερει τιμωρια για την εθνικη που πηγε Eurocup;
I fiba gia thrylo zela anagnwrizei ws nomimi ti simvasi pou exoun mexri kai tu xronou 2017 me euroleaugue k den simfwnei me to neo kleisto 10etes simvolaio pou ekanan prosfata.

Pou simainei oti apo tu paraxronou tha borousan na apeileisoun k emas me to idio epixeirima. Apo tin alli i aek den eixe tetoia palia simfwnia kai gia afto amesa tin apeiloun.

Einai apla thema timing pu den kanun to idio me emas....

buttman
21-04-2016, 01:07
να μαζευτουν οι ομαδες που συμφωνησαν με uleb
και να κανουν κλειστη λιγκα
και τα εθνικα πρωταθληματα
να τα κρατησουν οι βασιλακοπουλοι
να τα χαιρονται

Darkling
21-04-2016, 01:26
Οχι οτι με καιει η Κουλα, αλλα τι προβλημα εχουν; Και Ολυμπιακος, Παναθηναικος απερριψαν την Φιμπα και πηγαν στην Ευρωλιγκα. Μονο η Κουλα θα φερει τιμωρια για την εθνικη που πηγε Eurocup;
I fiba gia thrylo zela anagnwrizei ws nomimi ti simvasi pou exoun mexri kai tu xronou 2017 me euroleaugue k den simfwnei me to neo kleisto 10etes simvolaio pou ekanan prosfata.

Pou simainei oti apo tu paraxronou tha borousan na apeileisoun k emas me to idio epixeirima. Apo tin alli i aek den eixe tetoia palia simfwnia kai gia afto amesa tin apeiloun.

Einai apla thema timing pu den kanun to idio me emas....



δηλαδη του χρονου θα απειλησει ο μαμ ρα τον γιαννακοπουλο να φυγει απ την ευρωλιγκα αλλιως θα τον διωξει απ την Α1.
λολ, σιγουρα θα γινει.

Άγιος Πέτρος
21-04-2016, 01:36
Νταξ, περα απο Τουρκια και Ισπανια, οι υπολοιποι δε θα χαν θεμα

Salvador7
21-04-2016, 06:07
Βασικα η Fiba δεν θα παει αλλο κοντρα με τις μεγαλες ομαδες της Ευρωλιγκας. Πλεον στοχος της ειναι να αποδυναμώσει το Eurocup για να γινει το CL εστω δευτερη στη ταξη διασυλλογικη διοργάνωση.

Lucifer_7
21-04-2016, 10:44
Πώς διάολο θα χάσουμε το πρωτάθλημα από αυτόν εδώ;

crbKmX-82Us

Chrisk7
21-04-2016, 10:50
οπως το χασαμε το 2013

panagiotis
21-04-2016, 10:51
οπως το χασαμε το 13'

edit:λολ :p