PDA

View Full Version : Γενικα & Διαφορα


Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

red hoopligan
01-08-2011, 22:03
Don γιατι αλλαξανε μορφη στο site;Δεν βρισκω τωρα απο που κανω login...

Aς βοηθησει καποιος...

TT7
07-08-2011, 15:01
Τι λεει ρε παιδια δεν θα ερθει κανενας Κρητη αυτο το καλοκαιρι να πιουμε καμμια μπυριτσα???

userNOname7
07-08-2011, 16:32
Τι λεει ρε παιδια δεν θα ερθει κανενας Κρητη αυτο το καλοκαιρι να πιουμε καμμια μπυριτσα???



ηταν να κατεβω εγω φιλε με <καλη παρεα>....αλλα τελικα αλλαξανε τα σχεδια και θα παω στο δευτερο νησι μου..--καταγωγη-- Λευκαδα..προς το παρον αραζω Πορο..

TT7
07-08-2011, 22:25
Τι λεει ρε παιδια δεν θα ερθει κανενας Κρητη αυτο το καλοκαιρι να πιουμε καμμια μπυριτσα???



ηταν να κατεβω εγω φιλε με <καλη παρεα>....αλλα τελικα αλλαξανε τα σχεδια και θα παω στο δευτερο νησι μου..--καταγωγη-- Λευκαδα..προς το παρον αραζω Πορο..

Ε στειλε μονο την <καλη παρεα>..χαχα..:D:):p:cool:

dora7
07-08-2011, 23:39
ηταν να κατεβω εγω φιλε με <καλη παρεα>....αλλα τελικα αλλαξανε τα σχεδια και θα παω στο δευτερο νησι μου..--καταγωγη-- Λευκαδα..προς το παρον αραζω Πορο..

Ε στειλε μονο την <καλη παρεα>..χαχα..:D:):p:cool:[/QUOTE]

αναμενόμενη ατάκα από ΤΤ7.....χιχιχιχιιχιχιχι

υ.γ. κατι λάθος εκανα και δεν φαινεται αλλα η ατακα είναι απο ΤΤ7....χαχα

TT7
28-08-2011, 20:17
Χαμος με τις βασεις λεει ε???.....Τι εγινε τελικα , Teodosic18 πρεπει αν περνας Νομικη που ηθελες...Τι δηλωσες στο μηχανογραφικο??

Eleni7
28-08-2011, 20:31
Αυριο δεν βγαινουνε?

red hoopligan
29-08-2011, 11:17
Περασα 4η στο πολιτικο τμημα της Νομικης...Τωρα για την νομικη θα δουμε τελη Σεπτεμβριου -ελπιζω....

air josh
29-08-2011, 11:25
Συγχαρητηρια!!ευχομαι βεβαια στη νομικη να περασεις που θες γιατι το πολιτικο δε λεει και πολλα αποτι μου εχουν πει παιδια και απο τι εχω δει γιατι ειμαι στο οικονομικο της νομικης

Eleni7
29-08-2011, 11:42
Συγχαρητηρια!Ευχομαι να πας εκει που θελεις!Καλη φοιτητικη ζωη!

μιγάδας
29-08-2011, 23:02
τι εννοεις οτι το σεπτεμβρη θα ξερεις;; δεν το πιασα

TT7
29-08-2011, 23:50
Λογικα θα μπορουν να μπουν Νομικη με καποιο τροπο..κατατακτηριες κλπ...

red hoopligan
30-08-2011, 00:05
τι εννοεις οτι το σεπτεμβρη θα ξερεις;; δεν το πιασα

Eχω 10% απο ενα πανελληνιο πρωταθλημα....και ελπιζω τελη σεπτεμβριου να εχουν βγει...

red champion
30-08-2011, 00:07
τι εννοεις οτι το σεπτεμβρη θα ξερεις;; δεν το πιασα

Eχω 10% απο ενα πανελληνιο πρωταθλημα....και ελπιζω τελη σεπτεμβριου να εχουν βγει...

να σε ρωτησω μιας και εγω θα παω θεωρητικη τι μαθημα επιλογης ειχες διαλεξει?

red hoopligan
30-08-2011, 00:12
τι εννοεις οτι το σεπτεμβρη θα ξερεις;; δεν το πιασα

Eχω 10% απο ενα πανελληνιο πρωταθλημα....και ελπιζω τελη σεπτεμβριου να εχουν βγει...

να σε ρωτησω μιας και εγω θα παω θεωρητικη τι μαθημα επιλογης ειχες διαλεξει?

Βιολογια...Πανευκολη ειναι...Αν εισαι καλη στην απομνημονευση και εμπεδωσεις και τον τροπο λυσης των ασκησεων το 18-19 το εχεις στο τσεπακι.Βεβαια εμας φετος τα θεματα ηταν λιγακι τσιμπημενα και ηθελε συνδυασμο κεφαλαιων και καλη καταννοηση σχεδιαγραμματος...20 εγραψα :D

red champion
30-08-2011, 00:17
τι εννοεις οτι το σεπτεμβρη θα ξερεις;; δεν το πιασα

Eχω 10% απο ενα πανελληνιο πρωταθλημα....και ελπιζω τελη σεπτεμβριου να εχουν βγει...

να σε ρωτησω μιας και εγω θα παω θεωρητικη τι μαθημα επιλογης ειχες διαλεξει?

Βιολογια...Πανευκολη ειναι...Αν εισαι καλη στην απομνημονευση και εμπεδωσεις και τον τροπο λυσης των ασκησεων το 18-19 το εχεις στο τσεπακι.Βεβαια εμας φετος τα θεματα ηταν λιγακι τσιμπημενα και ηθελε συνδυασμο κεφαλαιων και καλη καταννοηση σχεδιαγραμματος...20 εγραψα :D

μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

red hoopligan
30-08-2011, 00:21
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Και εγω στα μαθηματικα 20 επαιρνα,αλλα δεν ηθελα να το ρισκαρω.Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες),οποτε επελεξα Βιολογια...Αν δεν θελεις να ανοιξεις το 5ο πεδιο που θελει και αοθ,σου προτεινω να επιλεξεις Βιολογια...Βεβαια εσυ θα πρεπει να κανεις την τελικη επιλογη.Απλα σου λεω πως επελεξα εγω...Αληθεια,τι ταξη εισαι;

red champion
30-08-2011, 00:28
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Και εγω στα μαθηματικα 20 επαιρνα,αλλα δεν ηθελα να το ρισκαρω.Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες),οποτε επελεξα Βιολογια...Αν δεν θελεις να ανοιξεις το 5ο πεδιο που θελει και αοθ,σου προτεινω να επιλεξεις Βιολογια...Βεβαια εσυ θα πρεπει να κανεις την τελικη επιλογη.Απλα σου λεω πως επελεξα εγω...Αληθεια,τι ταξη εισαι;

τωρα θα παω β' λυκειου

8rilos!!!
30-08-2011, 01:06
[QUOTE=red champion;78090]
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο ;)

red hoopligan
30-08-2011, 13:16
[QUOTE=red champion;78090]
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο ;)

Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου :p ,να μην επελεγαν μαθηματικα...

red hoopligan
30-08-2011, 13:18
[QUOTE=red champion;78090]
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο ;)

Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου :p ,να μην επελεγαν μαθηματικα...Γιατι προκειται για μεγαλες ανοησιες...:D

8rilos!!!
30-08-2011, 15:16
[QUOTE=red champion;78090]
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο ;)

Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου :p ,να μην επελεγαν μαθηματικα...

να επαιρναν ιστορια χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ

red hoopligan
30-08-2011, 15:20
[QUOTE=red champion;78090]
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο ;)

Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου :p ,να μην επελεγαν μαθηματικα...

να επαιρναν ιστορια χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ

Η ιστορια γενικης ειναι το πιο παλουκι μαθημα επιλογης...Μονο ενα ξεφυλισμα ή μονο να δεις το βιβλιο αρκει για να πειστεις...:D...Εγω το ειχα δει μονο οταν μας το εδωσαν στην αρχη της χρονιας.Απο τοτε αγνοειται....:p

8rilos!!!
30-08-2011, 15:28
[QUOTE=red champion;78090]
μπραβο!!!!και εμενα οπου εχω ρωτησει τα ιδια μου λενε....αλλα ειμαι καλη και στα μαθηματικα οποτε εχω μπερδευτει....χορια που τα περισσοτερα μαθηματα στην κατευθυνση ειναι αποστηθιση οποτε το σκεφτομαι ακομα....αλλα τεσπα εχω ενα χρονο για να αποφασισω οριστικα...

Φοβομουν μην πεσει καποιο θεμα που δεν ηξερα(καλη ωρα οπως φετος που το 3ο και 4ο θεμα ηταν παλουκια και το 4ο μονο με γνωσεις κατευθυνσης το ελυνες)QUOTE]

απο οτι μου ειπαν δεν χρειαζοταν τοσο πολυ οι γνωσεις,απλα αυτοι που εκαναν κατευθυνση ειχαν την δυνατοτητα να διαχειριστουν ενα δυσκολο θεμα γιατι μπροστα σε αυτα της κατευθυνσης ηταν απλο ;)

Tι να σου πω;Εμενα ετσι μου ειπαν αρκετα ατομα και των 3 κατευθυνσεων ετσι εγραψα...Ευτυχως δεν χρειαστηκε να περασω εγω απο αυτη τη δοκιμασια...Συμφωνω παντως με το οτι μαθητες της θετικοτεχνολογικης κατευθυνσης εχουν λυσει απειρως πιο δυσκολα και ειναι ευκολα διαχειρισιμα θεματα γενικης παιδειας...Ομως και παλι την αβαντα την ειχα οι θετικοτεχνολογικοι....
Και μην μου πεις τωρα μερικες εξυπναδες που ακουω απο ατομα του συναφιου σου :p ,να μην επελεγαν μαθηματικα...

να επαιρναν ιστορια χ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ

Η ιστορια γενικης ειναι το πιο παλουκι μαθημα επιλογης...Μονο ενα ξεφυλισμα ή μονο να δεις το βιβλιο αρκει για να πειστεις...:D...Εγω το ειχα δει μονο οταν μας το εδωσαν στην αρχη της χρονιας.Απο τοτε αγνοειται....:p

για αυτο γελαω ;)

Eleni7
30-08-2011, 15:45
Εγω την Ιστορια Γενικης την εχω στην βιβλιοθηκη μου.Δεν το πηρα σαν μαθημα γιατι ημουν τεχνολογικη και ηθελα να περασω Μαθηματικο αλλα την διαβαζω τωρα.Εχω τρελο καψιμο με την Ιστορια, και οτι την αφορα το περνω παντα στο χερι μου

peiragmeni_7

red hoopligan
30-08-2011, 15:53
Εγω την Ιστορια Γενικης την εχω στην βιβλιοθηκη μου.Δεν το πηρα σαν μαθημα γιατι ημουν τεχνολογικη και ηθελα να περασω Μαθηματικο αλλα την διαβαζω τωρα.Εχω τρελο καψιμο με την Ιστορια, και οτι την αφορα το περνω παντα στο χερι μου

peiragmeni_7

Ακριβως αυτο ειναι το θεμα.Οτι ειναι περισσοτερο κατι σαν μια εγκυκλοπαιδεια νεοτερης ιστοριας και δεν προσφερεται για αποστηθιση...:p

Eleni7
30-08-2011, 15:58
Χεχεχε,οντως.Ειναι λιγουλακι μεγαλουτσικο.Εμεις πχ ειχαμε για αποστηθιση την Διοικηση Επιχειρησεων που ειναι σαν μεγεθος περιπου το 1/3 της Ιστοριας και παλι μας βγηκε ο ....(μπιιιιπ).

Κριμα παντως για το συστημα Παιδειας μας.Ειναι δυνατον να μην διδασκομαστε ενα τοσο σημαντικο μαθημα σαν την Ιστορια ετσι οπως θα επρεπε?Ακομη και αυτοι οι λιγοι που το διαλεξαν σε παω στοιχημα οτι δεν θυμουνται ουτε το εξωφυλλο.Ετσι γινεται οταν μαθαινεις κατι μηχανικα ετσι για να το μαθεις

marinos
30-08-2011, 16:16
Κοίταξε η διοίκηση είναι απόλυτα τραγική περίπτωση,πρέπει να μάθεις μέχρι και πού βρίσκεται το κόμμα και από κει και πέρα από ότι μου έχουν πει παιδιά που πάνε τεχνολογική είναι τόσο κακογραμμένο που σου βγαίνει η πίστη να το μάθεις.Δηλαδή από τη βιολογία κατεύθυνσης που διάβαζα εγώ πρέπει να είναι χειρότερο να κάτσεις να τα μάθεις, απλώς εμείς είχαμε και κάποιες ασκήσεις.
Όσον αφορά την ιστορία συμφωνώ απόλυτα

TT7
30-08-2011, 16:35
Κοίταξε η διοίκηση είναι απόλυτα τραγική περίπτωση,πρέπει να μάθεις μέχρι και πού βρίσκεται το κόμμα και από κει και πέρα από ότι μου έχουν πει παιδιά που πάνε τεχνολογική είναι τόσο κακογραμμένο που σου βγαίνει η πίστη να το μάθεις.Δηλαδή από τη βιολογία κατεύθυνσης που διάβαζα εγώ πρέπει να είναι χειρότερο να κάτσεις να τα μάθεις, απλώς εμείς είχαμε και κάποιες ασκήσεις.
Όσον αφορά την ιστορία συμφωνώ απόλυτα

Καλα η Βιολογια Κατευθυνσης ειναι μεγαλο παλουκι γιατι εκτος απο τρελη θεωρεια εχει και τρελες ασκησεις ειδικα εκει με τις αντιγραφες του DNA...

Χωρια, που κατα την προσωπικ μου αποψη, οι βιολογοι ειναι οι χειροτεροι βαθμολογητες και αρκετα πορωμενοι με το μαθημα τους..:D

marinos
30-08-2011, 16:42
Οι ασκήσεις όχι και τόσο τρελές,είναι φυσιολογικές και άμα μπεις στο πνεύμαδεν έχεις πρόβλημα.Αλλά και οι θεωρία-επειδή δεν είναι όπως η διοίκηση- παλεύεται, με 2 επαναλήψεις γερές έγραψα 19,5 φέτος.
Το μεγάλο κάψιμο έπεσε στα μαθηματικά όπου οι ασκήσεις είναι πραγματικά υπέροχες και μπορείς να κάθεσαι μια μέρα ολόκληρη και το απολαμβάνεις

natag
30-08-2011, 16:53
........και ηθελα να περασω Μαθηματικο.....

Ο ορισμος του μαζοχισμου...:woot

tc-g6
30-08-2011, 18:44
.

8rilos!!!
30-08-2011, 19:07
-επειδή δεν είναι όπως η διοίκηση-

διοικηση αποκαλεις το ΑΟΔΕ ; :p

marinos
30-08-2011, 19:41
E οι γνωστοί μου έτσι το λένε,μου πέρασε και μένα

marinos
30-08-2011, 19:44
Ε, όλοι οι γνωστοί μου έτσι το αποκαλούν,μου πέρασε και μένα

Dark Angel #9
30-08-2011, 23:55
χμου στα βιντεα ηθελα να τα βαλω :P
pja2WYdMygc u2QfeDA4yjY

KonTaz
31-08-2011, 00:51
Οι ασκήσεις όχι και τόσο τρελές,είναι φυσιολογικές και άμα μπεις στο πνεύμαδεν έχεις πρόβλημα.Αλλά και οι θεωρία-επειδή δεν είναι όπως η διοίκηση- παλεύεται, με 2 επαναλήψεις γερές έγραψα 19,5 φέτος.
Το μεγάλο κάψιμο έπεσε στα μαθηματικά όπου οι ασκήσεις είναι πραγματικά υπέροχες και μπορείς να κάθεσαι μια μέρα ολόκληρη και το απολαμβάνεις

Έχω κάτι ασκήσεις με επικαμπύλια και επιφανειακά ολοκληρώματα.

Να στις πασάρω σε pdf γιατί εγώ βαριέμαι??? :D :rolleyes: :cool:

marinos
31-08-2011, 00:53
Επειδή πέρασα ιατρική δυστυχώς δεν μπορώ να ασχοληθώ με τούτα τα κορυφαία...Πάνε αυτά,αλλά όσο τα είχαμε τους δίναμε και καταλάβαιναν.

8rilos!!!
31-08-2011, 01:18
E οι γνωστοί μου έτσι το λένε,μου πέρασε και μένα

χαχαχα απλ ρωτησα γιατι ειχα σκαλωσει:p λεω και γω τεχνολογικη δινω φετος και δεν ξερω τα μαθηματα...κοιτα το βιβλιο ειναι οντως κακογραμμενο,αλλα με λιγο σοβαρο διαβασμα γραφεις για πλακα

marinos
31-08-2011, 01:37
Μωρέ το ξ'ερω αλλ'α ε'υκολο ε'ιναι να κ'ατσεις να διαβάσεις και να αποστηθίσεις με το ζόρι ένα τέτοιο βιβλίο;Ενώ με τα μαθ/κα και τη φυσική σου βγαίνει αβίαστα,το ευχαριστιέσαι περισσότερο το διάβασμα...

KonTaz
31-08-2011, 01:44
Επειδή πέρασα ιατρική δυστυχώς δεν μπορώ να ασχοληθώ με τούτα τα κορυφαία...Πάνε αυτά,αλλά όσο τα είχαμε τους δίναμε και καταλάβαιναν.

Βιολογία ή ολοκληρώματα??

Σε βλέπω διχασμένο,χαχα

damon7
06-09-2011, 14:37
DON πότε θα κάνεις εκπομπή;

DON
06-09-2011, 14:53
Κάθε Πέμπτη 12 με 2 σταθερά για όλη την σεζόν!

8rilos!!!
06-09-2011, 17:38
12 σεπτεμβριου στο ark festival εχει μουζουρακη-μπαλαφα-δεληβορια-ska bangies-locomondo και εγω κατα πασα πιθανοτητα θα εχω μαθημα....μισω την 3η λυκειουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

dora7
06-09-2011, 17:57
12 σεπτεμβριου στο ark festival εχει μουζουρακη-μπαλαφα-δεληβορια-ska bangies-locomondo και εγω κατα πασα πιθανοτητα θα εχω μαθημα....μισω την 3η λυκειουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ε κι η 3η λυκείου δε νομίζω ότι θα ειναι πολύ χαρούμενη που θα περασετε ολη τη χρονια τα δυο σας....:p:p

8rilos!!!
06-09-2011, 19:03
12 σεπτεμβριου στο ark festival εχει μουζουρακη-μπαλαφα-δεληβορια-ska bangies-locomondo και εγω κατα πασα πιθανοτητα θα εχω μαθημα....μισω την 3η λυκειουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ε κι η 3η λυκείου δε νομίζω ότι θα ειναι πολύ χαρούμενη που θα περασετε ολη τη χρονια τα δυο σας....:p:p

χαχαχαχα δεν νομιζω :p

dora7
06-09-2011, 19:20
12 σεπτεμβριου στο ark festival εχει μουζουρακη-μπαλαφα-δεληβορια-ska bangies-locomondo και εγω κατα πασα πιθανοτητα θα εχω μαθημα....μισω την 3η λυκειουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

ε κι η 3η λυκείου δε νομίζω ότι θα ειναι πολύ χαρούμενη που θα περασετε ολη τη χρονια τα δυο σας....:p:p

χαχαχαχα δεν νομιζω :p

μμμμμμ εγω αλλα ξερω για το ατομο σου!!!!!!!:p:p:p:p:p

dora7
07-09-2011, 13:07
φαντάζομαι όλοι εχετε δει τη διαφημιση...παρτε και την εκδοχή από το Κοκκινο Παπάκι, κλαίω.....:)

-"Αγάπη μου είμαι στην γέφυρα και βλέπω ένα παγόβουνο!!!". -"Κλείσε" -"Εσύ κλείσε". -"Όχι εσύ κλείσε". (Τιτανικός, 14/4/1912 - 11:40μμ)

damon7
07-09-2011, 20:19
http://www.sportena.com/2011/09/papadopoulos-psifoforia-mia-endekada-wags-tis-manchester-united-photos/

Ψηφίζω το 7!!!

http://pepper.redplanet.gr/2011/09/%CE%BF-%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AF-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CE%BF%CE%BA/

Μπράβο λακαμάδες.Ούτε φωτογραφίες δεν πετυχαίνετε.Ε ρε πουθενάδες...

pl@yer
08-09-2011, 11:41
http://pepper.redplanet.gr/2011/09/%CE%BF-%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AF-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CE%BF%CE%BA/

Μπράβο λακαμάδες.Ούτε φωτογραφίες δεν πετυχαίνετε.Ε ρε πουθενάδες...

Λες να φερουν Ντομι και να τον παρουσιασουν σαν Λεοναρντο??:)

damon7
08-09-2011, 11:45
http://pepper.redplanet.gr/2011/09/%CE%BF-%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AF-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CE%BF%CE%BA/

Μπράβο λακαμάδες.Ούτε φωτογραφίες δεν πετυχαίνετε.Ε ρε πουθενάδες...

Λες να φερουν Ντομι και να τον παρουσιασουν σαν Λεοναρντο??:)


Ικανοί είναι...:D:D:D

Eleni7
08-09-2011, 12:32
χαχαχαχα,το σηματακι της φανελας μια φορα φροντισανε και το καλυψανε.Αυτη ηταν η εννοια τους!Δεν κοιταξανε να βρουν τον σωστο παικτη χαχαχαχα

DON
08-09-2011, 17:31
ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ.

Απο σήμερα και για ΟΛΗ την υπόλοιπη αγωνιστική σεζόν ΚΑΘΕ Πέμπτη στις 00:00 και για 2 ώρες θα συζητάμε κάθε τι Ολυμπιακό, κυρίως μπασκετικό!!! Σας περιμένω με χαρά στο www.red-on-air.gr

SuperSayian
10-09-2011, 02:28
Τοτό, τι ομάδα είσαι εσύ; ρωτάει η δασκάλα
- ΟΣΦΠ φυσικά, κυρία.
- Γιατί;-
Γιατί όλοι στην οικογένεια μου είνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ-
Δηλαδή κάνεις ότι οι άλλοι στην οικογένειά σου;......Κι αν ο μπαμπάς σου ήταν πούστης, η μητέρα σου πουτάνα και ο αδερφός σου πρεζόνι,τί θα ήσουν εσύ;
-Παναθηναικός κυρία!**

dora7
10-09-2011, 14:44
έκαναν την καταντια μας ανέκδοτο...:D

Mάνα παιδιού στην Αφρική:
Παιδι μου, διάβασε τα μαθηματα σου...
Υπάρχουν τόσα παιδάκια στην Ελλάδα που δεν έχουν καν βιβλία !

deninho
10-09-2011, 23:25
@kontaz αν διαβάζεις, πες μου πότε ξεκινάτε αγώνες με τον ΑΟ Πεύκης. Έχω να δοκιμάσω έναν τηλεφακό :P

dora7
11-09-2011, 22:44
-Μπαμπά, μπαμπά στο σχολείο, με φωνάζουν μαφιόζο...
-Καλά, θα περάσω να το κανονίσω.
-Ωραία, κοίτα να φανεί σαν ατύχημα

διαβάζεις ένα ανεκδοτάκι και σου ρχονται κάτι συνειρμοί.....;);):p χαχαχαχ

tc-g6
12-09-2011, 10:38
.

dora7
12-09-2011, 16:02
τα σχολεια ξεκινησαν χωρις βιβλια, τα κρατος θελει να εισπραξει φραγκα που δεν εχουμε και ο βαζελος ειναι στο +6. ηρθε το τελος, ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!

ρε συ tc μην τους το πολυλεμε αυτο το +6 γιατι είναι ικανοί να το πιστεψουν στο τελος!!!!!!!!!!!!:p:p κι αντε μετα να τους το ξεκολήσεις απο το μυαλό, που θα μας το εμφανίζουν και σαν επιχείρημα επιτυχίας!!!!!!!!:p:p:D

johny b
12-09-2011, 18:16
Σύνδρομο Ναρκισσισμού
Τα άτομα αυτά δύσκολα κάνουν φίλους ή παριστάνουν ότι είναι επιλεκτικοί γιατί από ανασφάλεια που προβάλλεται ως δήθεν μεγάλη αυτοπεποίθηση λίγοι είναι εκείνοι που αξίζουν να μπουν στον κύκλο των φίλων τους.
Αίτια αυτής της ψυχικής διαταραχής είναι συνήθως
1. Ηθική μείωση, κακοποίηση στην παιδική (ή και εφηβική) ηλικία
2. Έλλειψη αγάπης από τους γύρω ανθρώπους και κυρίως από γονείς

condenado7
19-09-2011, 07:07
Αληθινό γεγονός: Ο διευθυντής του σεισμικού ινστιτούτου της Νάπολι ανακοίνωσε ότι την στιγμή του γκολ του Cavani, καταγράφηκε στην περιοχή μικρή σεισμική δραστηριότητα, γεγονός που είχε να επαναληφθεί από την εποχή των Maradona & Careca! Που γίνονται αυτά στον κόσμο αλλού! Απίστευτα πράγματα!!

FORZA NAPOLI

lamar
19-09-2011, 10:57
AΝΝΑ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ–ΤΑ ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΑ..
ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ ΣΕ ΕΝΑ CD..
1.ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΧΙΟ ΤΡΑΒΗΞΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΜΥΤΙΛΗΝΗ..(ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ)
2.ΛΑΘΟΣ ΧΗΜΕΙΑ..(ΧΗΜΕΙΑ)
3.ΠΟΤΕ ΒΟΥΔΑΣ ΠΟΤΕ ΚΟΥΔΑΣ..(ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ)
... 4.ΜΙΛΗΣΕ ΜΟΥ..(ΓΛΩΣΣΑ)
5.BABY IT' S OVER..(ΑΓΓΛΙΚΑ)
6.ΕΠΕΣΑ ΣΤΑ ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ ΣΟΥ..(ΦΥΣΙΚΗ)
7.ΕΡΩΤΑ Η’ ΠΟΛΕΜΟ..(ΙΣΤΟΡΙΑ)
8.ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΔΥΟ..(ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ)
9.NΑ ΚΑΝΟΥΜΕ PUSH UPS..(ΦΥΣΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Eleni7
22-09-2011, 20:41
DON εχει κανονικα εκπομπη σημερα ε?Αν σου αρεσουν και εσενα,παιξε κατι λιγο απο REM αποψε.Εστω και τιμητικα μιας και ανακοινωσαν την διαλυση τους.Εκτος και αν εχεις κανονισει τα της μουσικης οποτε παω πασο....

DON
22-09-2011, 22:25
Εννοείται αυτό. Όχι απλά μ'αρέσουν. Consider it done!ΚΑΘΕ Πέμπτη 12 με 2. μην τα ξαναλέμε

red champion
23-09-2011, 15:59
2Zrh5DxK_5E

για οποιον δεν το εχει δει αξιζει....

KonTaz
23-09-2011, 16:18
Βίλα στην Εκάλη.

lamar
23-09-2011, 16:31
Βίλα στην Εκάλη.

Μαν, παιζει να ειμαι ο πιο δεξιος χρηστης του φορουμ...

Αλλα η Κανελη μπορει να εχει σπιτι οπου γουσταρει... Εχει δουλεψει καργα στην ζωη της, ειναι παντιμια, και δεν εχει κλεψει ποτε κανεναν. Στο περιοδικο που εκδιδει, δεν εχει μεινει απληρωτος ποτε κανενας εργαζομενος, και πληρωνει παντα πρωτη του μηνος. Στις δυο ποτε!!!

KonTaz
23-09-2011, 16:35
Δεν θέλω πολιτική συζήτηση(κανόνας του φόρουμ) αλλά

Πόσο δίνει στους εργαζομένους της??
Δίνει βασικό μισθό όσο λέει στο πρόγραμμα του το ΚΚΕ?

Αν ναι τότε θα την παραδεχτώ....

Και ναι μπορεί να έχει σπίτι όπου θέλει και να έχει όσο λεφτά θέλει.Αλλά συνήθως τα λόγια πρέπει να συμβαδίζουν με τις πράξεις.

DON
23-09-2011, 16:37
Συμφωνώ σε ΟΛΑ όσα λες Lamar. Το μόνο που διαφωνώ και πάτησα και "συμφωνώ" στον KonTaz είναι πως ο Κουμουνισμός απαγορεύει ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ την έννοια ότι κάποιος έχει "βίλα στην εκάλη" και κάποιος "παράπηγμα στο ζεφύρι". Οπότε δεν αντέχω τον κουμουνισμό εκ του ασφαλούς.

είναι σαν ένας ολυμπιακός να φωνάζει για την αδικία που πλήττει τις μικρές ομάδες και τον εργοτέλη ας πούμε. ΠΑΕΙ? ΔΕΝ ΠΑΕΙ.

lamar
23-09-2011, 16:52
Το μονο που σχολιασα ειναι για το που εχει σπιτι. Τα υπολοιπα ειναι δεδομενα...

deninho
23-09-2011, 18:06
είναι σαν ένας ολυμπιακός να φωνάζει για την αδικία που πλήττει τις μικρές ομάδες και τον εργοτέλη ας πούμε. ΠΑΕΙ? ΔΕΝ ΠΑΕΙ.

ε?

DON
24-09-2011, 03:22
Λέω το να φωνάζει η βίλα στην εκάλη για την φτώχια είναι σαν να γκρινιάζει γαύρος για την αδικία που υπόκειται ο εργοτέλης απο το κράτος της αθήνας.

Dude
26-09-2011, 03:03
Φέντερερ ο σεβάσμιος...

http://zeenews.india.com/sports/tennis/roger-federer-is-the-second-most-respected-man-in-the-world_729743.html
http://sports.ndtv.com/tennis/news/item/178700-roger-federer-second-most-respected-public-figure-in-the-world

DON
29-09-2011, 23:59
για περάστε www.red-on-air.gr!!!

damon7
30-09-2011, 13:45
για περάστε www.red-on-air.gr!!!

Πήρα δύο σερί απουσίες DON λόγω δουλειάς!Από βδομάδα επιστρέφω δριμύτερος!!!:)

Ξενέρα ρε,μπήκα άρον άρον να ακούσω DON και τελικά δεν έχει.:mad::mad:
Θρύλος αρχ@@@τη ανατρόπα!!!G-Pri και Κill-Bill-αρος όλα τα λεφτά ρε!!!

DON
28-10-2011, 16:07
Το πρόβλημα λύθηκε οριστικά!Σήμερα 6 με 8!!!

quasireu
01-11-2011, 17:48
don στο ρεντ ον αιρ ο υπερυθρος που κανει εκπομπες ειναι αυτος που εγραφε στο πλανητη?

standby25
01-11-2011, 18:43
αν και δεν παει η ερωτηση σε εμενα αυτος ειναι : )

Djole11
04-11-2011, 19:59
Οποιοι ασχολειστε με το ποκερ,μπειτε να ριξετε μια ματια στο www.mplofa.gr το εχουν φτιαξει 2 γαυροι..Εχει και σελιδα στο facebook.!

HoopFan
09-11-2011, 15:46
Συνελήφθη λέει ο Μάκαρος στα Σκόπια; Υποψία ντόπινγκ χθες στα Σκόπια...
Πρωθυπουργός βγαίνει σήμερα στην Αθήνα? Στην Αθηνα φέρνουν τον Μακη...
Ικανός να εμπλέκεται και στα δύο ο Κος Μάκης.

http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/synelhfthh_sta_skopia_o_makhs_pswmiadhs.1480771.ht ml

quasireu
09-11-2011, 19:18
Διαδικαστικό πρόβλημα στην έκδοση του Μάκη Ψωμιάδη από τα Σκόπια στην Ελλάδα έχει προκύψει τις τελευταίες ώρες, καθώς οι γείτονες επιμένουν να προκαλούν και να στέλνουν έγγραφα ως "Μακεδονία"!



Σοβαρό πρόβλημα έχει προκύψει τις τελευταίες ώρες με αφορμή την σύλληψη του Μάκη Ψωμιάδη στα Σκόπια, καθώς οι γείτονες βρήκαν την κατάλληλη ευκαιρία για να προκαλέσουν με την ονομασία «Μακεδονία»!

Σύμφωνα με όσα ειπώθηκαν στην ραδιοφωνική εκπομπή «Έφεση στον ΣΚΑΪ», οι Σκοπιανοί επιμένουν να στέλνουν τα σχετικά έγγραφα για την έκδοση του «Big Mac» στην Ελλάδα με την ένδειξη "Macedonia", κάτι που η δική μας πλευρά δεν δέχεται!

Μάλιστα, δικαστικές πηγές διευκρίνιζαν ότι το θέμα θα λύσει το ελληνικό υπουργείο εξωτερικών, το οποίο επανασφραγίζει τα έγγραφα με την ένδειξη "FYROM".

Το θέμα είναι αρκετά σοβαρό και ξεπερνά τα αθλητικά πλαίσια, καθώς τα Σκόπια φαίνεται πως θέλουν να εκμεταλλευτούν την ευκαιρία και να προκαλέσουν για ακόμα μία φορά διπλωματική εμπλοκή.
πηγη κοπριτοσκυλο

μακη θεε παρε τη καε :D

DON
09-11-2011, 20:36
ΜΑΚΗ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ. Για πρωθυπουργό σε φέρνουν. Αλλιώς σιγά μην σε βρίσκανε!!!

dora7
13-11-2011, 10:56
Ανοίγει ο Τσακ Νόρις το ψυγείο & βλέπει ένα ζελέ να τρέμει και του λέει: ... - Μην φοβάσαι μια μπύρα θα πάρω!!!!!!!!!!!

Eleni7
14-11-2011, 00:09
Δεν το ποσταρω στα αθλητικα γιατι δεν ανηκει σε αυτη την κατηγορια.Δεν ξερω αν κατηγορηθηκε δικαια ή αδικα ο Ηρακλης,αλλα το σημερινο πανο που ευχεται καρκινο σε παιδακια ειναι το λιγοτερο τραγικο και απανθρωπο.Απορω ποιο χερι μπορεσε και το εγραψε....

dora7
14-11-2011, 19:46
το παραπανω ποστ της Ελένης με σοκαρε....ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΦΡΙΧΤΟ....

το ειδα ενω ειχα κατι φρεσκα να ποσταρω τα οποια και βαζω τελικά για να ευθυμήσουμε λίγο...:(

- Ο πρωτος άνθρωπος που πηγε στο φεγγαρι βρήκε σημείωμα: "νερό στο ψυγείο, έχω παει για ποτό, Τσακ..."

- οταν ο Μαρκ Ζουκερμπεργκ έφτιαξε το facebook βρήκε μέσα αίτημα φιλίας από τον Τσακ Νόρρις....

- Ο Τσακ Νόρρις φοράει τζιν τονικ και πίνει ιντερνετ καφε....

dora7
14-11-2011, 21:30
red duckling στο Twitter:

Παραιτήθηκε ο Παπανδρέου. Σκόραρε ο Ντιόγκο. Και εγώ ξαναπάω γυμναστήριο. Όφειλα να σας προειδοποιήσω για την πιθανή συντέλεια του κόσμου.

xaxaxaxaxxaxaxaxxaxaxaxxaaxa

damon7
20-11-2011, 21:49
DON θα κάνεις τελικά εκπομπή σήμερα;

redglove
20-11-2011, 21:52
DON θα κάνεις τελικά εκπομπή σήμερα;

Την Πέμπτη είπε στο fb..

damon7
20-11-2011, 21:57
DON θα κάνεις τελικά εκπομπή σήμερα;

Την Πέμπτη είπε στο fb..

Ok thanks!;)

TT7
27-11-2011, 23:45
Παιδια γραψτε κανενα αρθρο να συνεισφερετε.....

http://www.justinbieber.wikia.com/wiki/Justin_Bieber_Wiki

linas7
28-11-2011, 14:43
Re paidia ti simainei ARD (alfa ro delta)? Kati me dimosiografous auto to exo katalabei alla ti akribos?

TT7
28-11-2011, 14:44
Αρχιδι Ρουφιανος Δημοσιογραφος.

Dude
28-11-2011, 14:45
Αρχίδια Ρουφιάνοι Δημοσιογράφοι. ;)

linas7
28-11-2011, 14:45
Auto tha pei service den prolaba na grapso irthe kai i apantisi thanks kai stous 2

redglove
28-11-2011, 19:24
Αλήτες Ρουφιάνοι Δημοσιογράφοι δεν είναι; Ο Τροχανάς δεν το έλεγε;

standby25
02-12-2011, 18:12
Wikipedia: Εγώ ξέρω τα πάντα!
Google: Εγώ έχω τα πάντα!
Internet: Χωρίς εμένα δεν έχετε αξία!
Ρεύμα: Σοβαρά;
Άνθρωπος: Τι λέτε ρε;
Θεός: Εσύ τι μιλάς;
Chuck Norris: Έγινε κάτι;

HoopFan
08-12-2011, 09:06
Πως καποιες αξιες αναδεικνυονται μεσω του αθλητισμου....

http://www.gazzetta.gr/europe/article/item/247689-youll-never-walk-alone-vid

damon7
08-12-2011, 12:58
mwk6vhGiVKc
YyxLHDwEBig
VDq-Rzn_Vf8

http://www.woop.gr/sites/default/files/ntei.jpg

Dude
10-12-2011, 18:54
Μια μεγάλη μορφή

iHYEt4zptRg

JRlmb0xAtBs

red hoopligan
27-12-2011, 23:56
Λειπει ο Don και νεκρωσε το φορουμ.....Θελω το αγχολυτικο μου πισω....χαχαχααχ...:p

civil32
27-12-2011, 23:59
[QUOTE=teodosic 18;96818]Λειπει ο Don και νεκρωσε το φορουμ.....Θελω το αγχολυτικο μου πισω....χαχαχααχ...:p[/Qοντως νεκρωσε το φορουμ

DON
29-12-2011, 00:05
Live @ www.red-on-air.gr σε 5-10 λεπτάκια!

DON
05-01-2012, 23:30
Live @ www.red-on-air.gr σε 5-10 λεπτάκια!

σε 45 λεπτά!

DON
13-01-2012, 00:20
ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΡΕ ΧΟΥΠΑΚΙΑ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ?

linas7
10-02-2012, 12:42
mpanarate ton don kai ton johnyb kai katafera meta apo 2 xronia sxedon pou eimai edo na min iparxei tipota kainourgio se kanena thread hahahahaha

SuperSayian
10-02-2012, 16:13
Παίδες συνεχίζω εδω την κουβέντα περι download που είχατε στο θρεντ με την Εφες.Αυτό που λέτε είναι αλήθεια θέλει προσοχή το θέμα οσο γίνεται βέβαια.Το megaupload έκλεισε γιατί απ οτι θυμάμαι ο ιδιοκτήτης του ήταν μεγάλο μούτρο και αφορμή έψαχναν να τον μπουσουριάσουν.

Τώρα απο κει και πέρα δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι το τρελό.Όσο μπορείτε κατεβάστε απο κλειστούς τράκερ ή file hosting sites και μην ασχολήστε ιδιαίτερα με ratio και τέτοια.

Τσεκάρετε λίγο και αυτα όποιος θέλει
http://fridge.gr/43221/audio-video-disco/sopa-pipa/

JhwuXNv8fJM

AIR J..
10-02-2012, 16:38
Πάντως δεν θα είναι και το πιο έυκολο πράγμα να στείλουν εξώδικα σε 500.000(π.χ) ανθρώπους.
Πιο πιθανό μου φαίνεται να προπαθήσουν να πιάσουν τους ιδιοκτήτες των ιστοσελίδων αυτών.
Αν τόσοι άνθρωποι ενωθούν κανένα δικαστήριο δεν θα έχει περισσότερη νομιμοποίηση από την γνώμη των πολλών.
Εδώ δεν ξέρουμε αν είναι νόμιμη η κυβέρνηση μας, στο uploading θα βγάλουμε άκρη.

linas7
10-02-2012, 17:03
Edo stin germania ginetai kai eukola malista. Xiliades einai autoi pou exoune paralabei ena oraio eksodiko.

To megaupload ekleise giati ekane to lathos na ta afisei ola eleuthera. Den ekane se kanenan apo esas entiposi oti ksafnika to rapidshare egine free? Gia mena piso apo ola auta kribete to rapidshare kai katepektasi autos pou einai piso apo to rapidshare.

Gi auto i simbouli mou einai makria apo tragoudia kai erga pros to paron. Ektos an xrisimopoieite diktia meso ton opoion den mporei na entopistei o xristis. KAI OXI DOWNLOAD APO TO SPITI !!!!

red hoopligan
06-03-2012, 15:03
Χούπηδες μου είμαι πολύ συγκινημένη και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας...
Μόλις σήμερα τελείωσε η πρώτη μου εξεταστική...Είμαι με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά..:D

walter berry
06-03-2012, 15:29
άντε και καλά αποτελέσματα! τι σχολή εισαι??

red hoopligan
06-03-2012, 16:20
άντε και καλά αποτελέσματα! τι σχολή εισαι??

Να σαι καλά walter!
Εγω ξεχωρίζω από το κύμα Θετικών μυαλών που εχει κατακλύσει το φόρουμ.:p

Noμική Σχολή στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών(να το πουμε με την πλήρη ονομασία κιόλας)...:cool:

D.Rivers
06-03-2012, 18:49
ωωωωω έτσι ρε παιδί μου κάτι διαφορετικό!!!

υ.γ.: Περιττό να τονίσουμε τα respect στο ότι δικηγορίνα ασχολείται τόσο με τα του Θρύλου...

red hoopligan
06-03-2012, 22:05
ωωωωω έτσι ρε παιδί μου κάτι διαφορετικό!!!

υ.γ.: Περιττό να τονίσουμε τα respect στο ότι δικηγορίνα ασχολείται τόσο με τα του Θρύλου...

Ε μα...Ολοι οι μαθηματικοί εδώ μέσα μαζεύτηκαν! Είπα να φέρω έναν νέο αέρα! :p
Τι respect καλε; Απλά αγαπώ τον Ολυμπιακό από μικρούλη.- Δεν είστε μόνο τα αγοράκια κουσουριασμένοι...χαχα

pl@yer
06-03-2012, 22:09
@teodosic 18
θα χρειαστώ ένα καλό δικηγόρο κάποια στιγμή(η ώρα που θα σκοτώσω καθηγητή της σχολής είναι πιο κοντά από ποτέ)...θα κάνεις καμια καλύτερη τιμή για μένα μιας και είμαστε συνρεντχουπήτες??:)

Eleni7
06-03-2012, 22:09
Ολοι οι μαθηματικοί εδώ μέσα μαζεύτηκαν

Ειμαστε ΠΑΝΤΟΥ:p

Ο πλανητης θα καταληφθει απο μαθηματικους (και σιγουρα με 7+ χρονια να παρουν πτυχιο)

red hoopligan
06-03-2012, 22:38
@teodosic 18
θα χρειαστώ ένα καλό δικηγόρο κάποια στιγμή(η ώρα που θα σκοτώσω καθηγητή της σχολής είναι πιο κοντά από ποτέ)...θα κάνεις καμια καλύτερη τιμή για μένα μιας και είμαστε συνρεντχουπήτες??:)

Kαλέ ναι... Σε κανέναν αγώνα στο Σεφ (αν ο admin της κακιας ώρας [redglove love u] κανονίσει καμιά συνάντηση:p) θα φέρω καρτούλες να μοιράζω... Όλο και κάποια στιγμή θα με χρειαστείτε...χαχα

Ολοι οι μαθηματικοί εδώ μέσα μαζεύτηκαν

Ειμαστε ΠΑΝΤΟΥ:p

Ο πλανητης θα καταληφθει απο μαθηματικους (και σιγουρα με 7+ χρονια να παρουν πτυχιο)

Τρέμω αυτή τη στιγμή...:cool:

D.Rivers
07-03-2012, 00:32
Πληροροφορικάριοι να υποθέσω είμαστε λιγότεροι από Μαθηματικούς??

linas7
07-03-2012, 00:36
Me ton admin eimaste 3

DirtySniper
07-03-2012, 00:40
All science is either physics
or
stamp collecting

KonTaz
07-03-2012, 01:13
Engineering is to physics and math what sex is to masturbation.-

μιγάδας
07-03-2012, 01:14
τιποτα δηλαδη

KonTaz
07-03-2012, 01:15
Όλα λάθος.

μιγάδας
07-03-2012, 01:16
το λες και μονος σου, εισαι ενα τιποτα

KonTaz
07-03-2012, 01:18
Από την θεωρία στην πράξη μιγάδα.Μάθε μπαλίτσα

μιγάδας
07-03-2012, 01:18
εχεις μπερδεψει ποια ειναι η θεωρια και ποια η πραξη

KonTaz
07-03-2012, 01:19
Για εξήγησε μου εσύ που το έχεις καταλάβει.

μιγάδας
07-03-2012, 01:24
δεν ξερω να βαζω εικονες, αλλιως ολα θα γινοντουσαν.

red hoopligan
07-03-2012, 01:25
Koίτα να δεις που τσακωνονται και οι θετικοί για το ποιος υπερισχυει ποιου...Αυτα είναι...

Συνεχίστε

μιγάδας
07-03-2012, 01:25
στο αιμα σου το δικηγοριλικι εσενα.

Eleni7
07-03-2012, 01:25
Φυσικομηχανικοι,για σκεφτειτε αν θα υπηρχε η επιστημη σας χωρις μαθηματικα;)

DirtySniper
07-03-2012, 01:26
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων
και για να μη μπερδεύεται η συμπαθής φυλή των μηχανικών

Physics is to math what sex is to masturbation.
Richard Feynman
US educator & physicist (1918 - 1988)

Κατα τα άλλα
κάποιος έπρεπε να εφαρμόζει όλες τις μεγάλες ανακαλύψεις της επιστήμης, δηλαδή της Φυσικής και των Μαθηματικών

και εγένετο οι μηχανικοί

μιγάδας
07-03-2012, 01:28
αρα εσυ εχεις μπερδεψει τη θεωρια με την πραξη

red hoopligan
07-03-2012, 01:36
στο αιμα σου το δικηγοριλικι εσενα.

Αυτά δεν κρύβονται αγαπητε

Φυσικομηχανικοι,για σκεφτειτε αν θα υπηρχε η επιστημη σας χωρις μαθηματικα;)

Και όλοι σας σκεφτείτε τι θα γινοταν αν δεν υπηρχαν οι θεωρητικοι...;)

KonTaz
07-03-2012, 01:36
Χωρίς τους μηχανικούς τι νόημα έχουν οι ανακαλύψεις της Φυσικής(κυρίως) και των Μαθηματικών(λιγότερο)?

Dude
07-03-2012, 01:43
Πληροροφορικάριοι να υποθέσω είμαστε λιγότεροι από Μαθηματικούς??

Me ton admin eimaste 3

Είμαστε τουλάχιστον 5... ;)

deninho
07-03-2012, 02:00
Φυσικομηχανικοι,για σκεφτειτε αν θα υπηρχε η επιστημη σας χωρις μαθηματικα;)

μαθηματικοί, για σκεφτείτε που θα ήταν τα μαθηματικά αν δεν τα χρειαζόταν η Φυσική :P

Όπως είχε πει κι ένας σοφός άνθρωπος «Οι Μαθηματικοί είναι οι υπηρέτες των Φυσικών». Εμείς απαιτούμε, εσείς φτιάχνετε :D

Dirty, είσαι του φυσικού; Αθήνας;

D.Rivers
07-03-2012, 13:40
Πληροροφορικάριοι να υποθέσω είμαστε λιγότεροι από Μαθηματικούς??

Me ton admin eimaste 3

Είμαστε τουλάχιστον 5... ;)

Τότε τι τους αφήνουμε να μας παίρνουν φαλάγγι ρε?? ξυπνήστε :D

red hoopligan
07-03-2012, 13:50
Σε αυτο το φορουμ υπαρχει κανενας που να μην ασχολειται με τις θετικες επιστημες? Μας εχετε τρελανει πια! Να δω τι θα απογινεται ολοι σας στο τελος... Εχετε κατακλυσει καθε γωνια του forum...ΑΜΑΝ ΠΙΑ!

natag
07-03-2012, 13:51
Για ακομα μια φορα φυσικοι-μαθηματικοι-μηχανικοι κοντραρονται για το ποιος ειναι πιο καμμενος...Ποσες φορες θα το δω ακομα αυτο στη ζωη μου Μεγαλοδυναμε; Και το λεει ενας μαθηματικος...

air josh
07-03-2012, 13:56
Απο οικονομικα κανενας??Φυσικη ,Μαθηματικα πιστευω οτι μπορουν ευκολα να οδηγησουν στη παρανοια

Beeroy
07-03-2012, 14:09
Στα ευρύτερα οικονομικά εδώ, Ναυτιλιακά για την ακρίβεια

Dude
07-03-2012, 14:12
Απο οικονομικα κανενας??Φυσικη ,Μαθηματικα πιστευω οτι μπορουν ευκολα να οδηγησουν στη παρανοια

Φυσική (και η δικιά μου επιστήμη επίσης, για να μην βγάζω την ουρά μου απ'έξω) μπορεί εύκολα να οδηγήσει στο νερντισμό... Μαθηματικά στην παράνοια πιο εύκολα.

D.Rivers
07-03-2012, 14:29
Καλά ειδικά στη δική μας Dude άνετα... Το βλέπω καθημερινά :D

KingJames
07-03-2012, 15:47
#define Rivers οι πληροφορικάριοι είναι Λεμπρονικοί.

dora7
07-03-2012, 15:52
μια πιο παλια εκπροσωπος του θεωρητικού που ηθελε να σπουδασει αρχαιολογία διασκεδαζει πολύ με τις κόντρες για τις κινεζικες επιστημες που πρεσβευετε:p:p:p:p:p

red hoopligan
07-03-2012, 16:13
μια πιο παλια εκπροσωπος του θεωρητικού που ηθελε να σπουδασει αρχαιολογία διασκεδαζει πολύ με τις κόντρες για τις κινεζικες επιστημες που πρεσβευετε:p:p:p:p:p

To ξερα milos...EΠΙΤΕΛΟΥΣ!...ειχα αρχισει να απελπιζομαι.:p

Ας τους να τσακωνονται...Εμεις ειμαστε τοσο ανωτεροι που μονο να γελασουμε μπορουμε και εμμεσα με το να τσακωνονται μεταξυ τους και να μην αναφερονται σε μας, παραδεχονται οτι χωρις εμας δεν θα υπηρχαν...:cool:

linas7
07-03-2012, 16:53
Απο οικονομικα κανενας??Φυσικη ,Μαθηματικα πιστευω οτι μπορουν ευκολα να οδηγησουν στη παρανοια

Paron exo kanei kai oikonomika alla me kerdise i pliroforiki.

linas7
07-03-2012, 17:11
Απο οικονομικα κανενας??Φυσικη ,Μαθηματικα πιστευω οτι μπορουν ευκολα να οδηγησουν στη παρανοια

Φυσική (και η δικιά μου επιστήμη επίσης, για να μην βγάζω την ουρά μου απ'έξω) μπορεί εύκολα να οδηγήσει στο νερντισμό... Μαθηματικά στην παράνοια πιο εύκολα.

Den einai panta kako

http://www.demotivationalposters.org/image/demotivational-poster/1105/doing-the-sheldon-nerds-sheldon-penny-big-bang-demotivational-posters-1305212119.jpg

http://www.demotivationalposters.org/doing-the-sheldon-nerds-sheldon-penny-big-bang-demotivational-posters-132244.html

redglove
07-03-2012, 17:52
Kaley Cuoco και τα μυαλά στους compilers!

deninho
07-03-2012, 18:02
δεν έχει καμία σχέση, πάντως, με την Πέννυ που αγαπήσαμε στις 2 πρώτες σαιζόν.

Παρ'ολα αυτά την αγαπάμε, έστω και πιο γεματούλα.

9C88Ydagh0Q

D.Rivers
07-03-2012, 18:11
@ Linas εμείς εδώ Ασοεε έχουμε οικονομική κατεύθυνση ρε, αλλά δε με κέρδισε :D

@King James γνωρίζω πολλούς που πάνε με τα νερά μου και ψηφίζουν Κόμπε ;)

linas7
07-03-2012, 18:50
@ Linas εμείς εδώ Ασοεε έχουμε οικονομική κατεύθυνση ρε, αλλά δε με κέρδισε :D

@King James γνωρίζω πολλούς που πάνε με τα νερά μου και ψηφίζουν Κόμπε ;)

Mia fora pou eixa metafrasei to ptixio mou i metafarasi itan oikonomia tis pliroforikis i pliroforiki tis oikonomias iparxei tetoia sxoli stin ellada?


Oso gia to deutero me tipota nerds=lebron

http://a.espncdn.com/photo/2011/1121/nba_a_lbj_cr_576.jpg

air josh
07-03-2012, 20:42
Μονο σε μεταπτυχιακο ισως Linas γιατι ειναι εξειδικευμενο.Εχω κανει καποια μαθηματα που σχετιζονται με πληροφορικη της οικονομιας.

Ο Κομπε πιο συντηρητικο στυλ απο το Λεμπρον

D.Rivers
07-03-2012, 22:45
Για να μην τσακωθούμε, ψηφίζω AIR JOSH!! :D

KonTaz
13-03-2012, 20:43
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3301430_700b_v1.jpg

walter berry
13-03-2012, 23:14
και εγω ανήκω στην μειοψηφία του φορουμ. θεωρητικός. φιλοσοφική Αθηνών, Φιλοσοφια-Παιδαγωγικη-και Ψυχολογια, και μεταπτυχιακο σε επιστημολογία-Φιλοσοφια.
άντε να κοντράρουμε και λίγο τους θετικάριους!
και παρόλα αυτά δεν μπορώ να ΨΥΧΟΛΟΓΗΣΩ τον μπασκετικό Ολυμπιακό. είμαστε μοναδικλη περίπτωση στο μπασκετικό universe...

natag
18-03-2012, 12:57
Ρε παιδες θελω τη βοηθεια σας...Ειμαι Αθηνα σημερα και επειδη εχω φυγει εδω και τρια χρονια βλεπω οτι εχουν αλλαξει καπως τα πραγματα...Εχετε καμια ιδεα για το που να δω τον αγωνα; Εδω στη Νεα Σμυρνη σχεδον ολες οι καφετεριες δειχνουν τους αγωνες αλλα χωρις ηχο...Γ@@μενη γκλαμουρια...Σκεφτομαι για red cafe ή olympico...Αξιζει; Ξερετε αν πρεπει να κλεισω τραπεζι; Βοηθηστε αδερφια...

userNOname7
18-03-2012, 16:09
Ρε παιδες θελω τη βοηθεια σας...Ειμαι Αθηνα σημερα και επειδη εχω φυγει εδω και τρια χρονια βλεπω οτι εχουν αλλαξει καπως τα πραγματα...Εχετε καμια ιδεα για το που να δω τον αγωνα; Εδω στη Νεα Σμυρνη σχεδον ολες οι καφετεριες δειχνουν τους αγωνες αλλα χωρις ηχο...Γ@@μενη γκλαμουρια...Σκεφτομαι για red cafe ή olympico...Αξιζει; Ξερετε αν πρεπει να κλεισω τραπεζι; Βοηθηστε αδερφια...



red cafe πρεπει να πας αρκετα νωρις..Καλυτερα να πας ολυμπικο να παρεις και μια μυρωδια απο σεφ σαν κουσουριασμενος...αλλα και εκει μην πας τελευταια στιγμη..με τετοιο καιρο που εχει θα εχει κοσμο αρκετο..

natag
18-03-2012, 17:22
thnx user...αυτο θα κανω...φευγω τωρα να κανω και την περατζαδα μου απο το σεφ...

D.Rivers
19-03-2012, 00:38
Τελικά αν πήγες Olympico, σε ψιλοζηλεύω...

natag
19-03-2012, 02:31
Olympico πηγα...ηταν ψιλοηρεμα εκει τα πραγματα οταν εγινε η οριστικη διακοπη...οι περισσοτεροι φυγανε αμεσως...Αλλα στο γκολ του Ολυμπιακου εφυγαν πολλα τραπεζια απο τις θεσεις τους...

damon7
02-04-2012, 19:11
Tάκης Τσουκαλάς που είχε την τιμητική του στα τόπικ που διάβαζα τώρα live
στην εκπομπή της 7!

http://kanaliena.gr/radio-live/

DON
02-04-2012, 19:14
Τάκαρε μπασκετικέ κρεμόμαστε απο τα χειλάκια σου!

http://4.bp.blogspot.com/_WCGl63ln59A/RwzEl9catOI/AAAAAAAAAuU/4a7VOD7e1cQ/s400/tsoukalas.jpg

Lavor7
02-04-2012, 19:23
MVP MVP

KonTaz
02-04-2012, 19:26
Δεν μπορούσε να κάτσει στην καρέκλα του ο Τάκαρος.

Ήθελε να εξασκήσει τα Ιταλικά του.

DON
02-04-2012, 19:39
- na taki mou vlepeis stin agglia aftin tin manchester city i8ele na parei to prwta8lima. pou pate re gatakia???
- etsi einai aki pou na pane.
- oxi re taki egw liverpool simpa8w alla pws na to kanoume pou pas re city? oi alloi einai ma8imenoi prwtoi, einai aiwnioi prwta8lites.
- etsi einai aki pws na to kanoume pou na pane?
- e ma eksw apo ta nera tous pane san to psari, re pigainte pisw, ti kanete, oi alloi einai ma8imenoi leme.

ETSI EINAI, ETSI PANE AFTA GAMW TIN LIVERPOOL KAI TIN CITY.

και επειδή ο τάκης είναι και μπασκετικός.

kai aftoi pou lene oti pane me ton stavro sto xeri kai emeis afto 8eloume to stavro sto xeri, apla kamia fora na min mas pianoun kai koroida oi apatewnes.katalaves aki mou.

- Epeidi o 8eos einai megalos (akis)
- kai DIKAIOS (takis)
- ir8ane etsi 8eostalta gia na er8ei i issoropia, eixame xamilo budget (akis)
- nai (takis)
i omada kapoioi legane (akis)
- nai (takis)
- den exoume kataferei kati alla arketa (akis)
- nai kai egw ta exw me ton giannaki pou ediwxne skopima tous paiktes, ase min pw onomata kserei o kosmos (takis)

TAKH ΨΥΧΑΡΑ ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ

D.Rivers
25-04-2012, 12:10
Μπορεί να είναι και τελείως λάθος το topic, αλλά μετά από αποχή ημερών θαρρώ πως αυτό είναι το κατάλληλο μέρος :D

Χριστός Ανέστη αδέλφια! Χρόνια πολλά εύχομαι σε όλους, με υγεία, χαμόγελα, αισιοδοξία και εκπλήρωση όλων σας των στόχων και των επιθυμιών! Ελπίζω όλοι να περάσατε καλά στις διακοπές, όπου κι αν ήταν αυτές!

DON
27-04-2012, 00:12
www.red-on-air.gr

linas7
27-04-2012, 10:12
Mia erotisi poia einai i elliniki leksi gia revanche ?

HoopFan
27-04-2012, 10:13
Mia erotisi poia einai i elliniki leksi gia revanche ?

εκδικηση λεω εγω

linas7
27-04-2012, 10:24
na to eksigiso ligo. Otan paizeis ena mono sto basket les ela na paiksoume mia rebans opote ekei den kolaei i leksi ekdikisi.

HoopFan
27-04-2012, 10:27
συνηθως ο χαμενος λεει: "ελα να παιξουμε ρεβανς"
και ο νικητης λεει: "θες ρεβανς?"
αρα κολλαει...

ειναι ομοριζο της αγγλικης λεξης revenge...

AGLAIA74
27-04-2012, 10:40
Μεταφορικά πάντως σημαίνει "επάνοδο".

Eleni7
27-04-2012, 10:40
Βασικα ειναι το revenge στα γαλλικα.Εκδικηση σημαινει

linas7
27-04-2012, 10:41
Nai alla den mporo na sou po ego ama xaso ela na paiksoume ekdikisi i ela na se ekdikitho

@ eleni7

Nai aplos ego to egrapsa sta germanika pou grafete opos sta gallika. Tin leksi revenge ennoousa i rebans pou leme kai sto xorio mou.

HoopFan
27-04-2012, 10:45
σαν χαμενος να εκδικηθω θελω.... οπως με τη Σιενα για περσινα...
αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να βγαλουμε και οπλα...χαχα

HoopFan
27-04-2012, 10:47
επισης δεν υπαρχει το να παιξουμε μια εκδικηση... ειναι αγωνας εκδικησης... χαρη συντομιας λεμε μια ρεβανς, κανονικα ειναι εναν αγωνα ρεβανς

linas7
27-04-2012, 12:04
Ok diladi den iparxei mia leksi pou na exei tin akribi simasia tis leksis rebans sosta?

D.Rivers
27-04-2012, 12:12
revenge
retaliation
return match
requital

είναι οι 4 λέξεις που μας δίνουν την έννοια του revanche linas ;)

johny b
27-04-2012, 12:14
Γιατί δεν υπάρχει; Όταν λέμε "είσαι για μια ρεβάνς" είναι σαφές. Μιλάμε για επαναληπτικό.
'Οταν λέμε "πήρε ρεβάνς" εννοούμε εκδίκηση.

linas7
27-04-2012, 12:18
Re seis me douleuete omadikos? :)


anti na po

eisai gia mia rebans?

iparxei alli leksi pou na mporo na antikatastiso stin parapano protasi tin leksi rebans?

p.x eisai gia mia trompa?


Epanaliptikos agonas einai to mono pou mou tairiazei alla rotisa mipos iparxei mia leksi

johny b
27-04-2012, 12:24
Μία λέξη. Επαναληπτικός σκέτο. Εννοείται ο αγών. Πάμε για έναν επαναληπτικό. Ο επαναληπτικός της φάσης των 16. Πώς ακριβώς προέκυψε αυτό μπας και εμβαθύνουμε παραπάνω; Φιλολογική αναζήτηση απλώς;

linas7
27-04-2012, 12:42
Ksekinise apo ena paixnidi me xartia enas apo mas exase kai ithele rebans. To eipe sta germanika kai meta psaxname na broume poioa einai i antistixi leksi sta ellinika.

GEMAN7
27-04-2012, 12:48
Τη λέξη ρεβάνς την χρησιμοποιεί συνήθως ο ηττημένος. Θέλω ρεβάνς. Ή μπορεί να πει και ο νικητής σου δίνω την ρεβάνς (πρόκειται συνήθως για κάτι μη προγραμματισμένο)
Στην Ελλάδα για επίσημους αγώνες συνηθίζουμε να χρησιμοποιούμε την λέξη επαναληπτικός (το οποίο είναι κάτι το προγραμματισμένο).
Αν ένα παιχνίδι έρθει ισοπαλία δεν είναι δόκιμος ο όρος ρεβάνς.

Ksekinise apo ena paixnidi me xartia enas apo mas exase kai ithele rebans. To eipe sta germanika kai meta psaxname na broume poioa einai i antistixi leksi sta ellinika.

Ουσιαστικά ο χαμένος ζητάει εκδίκηση. Αλλά επειδή δεν ακούγεται καλά δε λες... θέλω εκδίκηση. Χρησιμοποιείς κάποια άλλη φράση όπως... παίζουμε άλλο ένα παιχνίδι; (με σκοπό να ισοφαρίσει ο χαμένος). Η γαλλική λέξη ρεβάνς σε βγάζει από τον κόπο να πεις όλο αυτό και είναι και κάπως πιο επιθετική. Δείχνει μια σιγουριά από τον χαμένο πως θα ισοφαρίσει.

johny b
27-04-2012, 12:58
Διαφωνώ. Η ρεβάνς, όπως και πολλές άλλες λέξεις, με το πέρασμα των χρόνων έχει αποκτήσει σημασία ενίοτε παντελώς αδέσμευτη απ'την ετυμολογία της. Ρεβάνς πάει και ως εκδίκηση ή ευκαιρία για εκδίκηση -συνεπώς προς την αρχική της χρήση- αλλά πάει και για επαναληπτικός ακόμα και σε ισοπαλία. Και για να δώσω ένα μακρυνό παράδειγμα. Ωραίος είναι εκείνος που είναι στην ώρα του. Εγώ που είμαι αντικειμενικά ωραίος πάντως είμαι και εξαιρετικά ασυνεπής στα ραντεβού μου.

GEMAN7
27-04-2012, 13:14
Το παράδειγμα που έδωσες είναι όντως πολύ μακρινό. Το ότι γενικά χρησιμοποιούμε τον όρο ρεβάνς παντού και πάντα είναι γεγονός. Σε κάτι μη επίσημο και μη προγραμματισμένο πάντως (όπως τα χαρτιά που έπαιζε ο φίλος) δεν είναι σωστό να χρησιμοποιηθεί η λέξη ρεβάνς από τον νικητή ας πούμε ή από κάποιον παίχτη στη περίπτωση της ισοπαλίας. Υπάρχουν κάποιες δεσμεύσεις στη χρήση.

johny b
27-04-2012, 13:34
Οτιδήποτε κατανοητό είναι δόκιμο. Δεν είναι εξεζητημένη η χρήση του ακόμα και στην ισοπαλία.

deninho
27-04-2012, 13:35
To eipe sta germanika

Στα γερμανικά πως είναι;

Από εκεί και πέρα, ρίξε μια ματιά κι εδώ (http://bit.ly/ImCPsZ)

linas7
27-04-2012, 13:39
To eipe sta germanika

Στα γερμανικά πως είναι;

Από εκεί και πέρα, ρίξε μια ματιά κι εδώ (http://bit.ly/ImCPsZ)


revanche opos kai sta gallika

Opote sta ellinika einai epanaliptikos thanks deninho

tt7
29-04-2012, 01:52
Μπορεί να τον θεωρούμε γραφικό αλλά τα έλεγε 20 χρόνια πριν..Δείτε στο 2:20 τί λέει, ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα...Δείτε το όλο το άτομο τα έλεγε 20 χρόνια πριν και αναρωτιέμαι γιατί να είναι αυτός έξω και να είναι μέσα η Γκερέκου και η Ράπτη..

jmSuu3so2vY&feature=player_embedded#!

SuperSayian
29-04-2012, 02:35
Μόνο γραφικό?Και τρελό τον έλεγαν και οτι θες...Να δω ποιός γελάει σήμερα 20 χρόνια μετά που λες και συ!Και όπως έλεγε και ο ίδιος "Κάποια ζώα δεν με πιστεύανε,κάποια ζώα δεν με πιστεύανε τώρα ευτυχώς θα με πιστέψουν και τα ζώα" Δυστυχως όμως τα ζωα ακόμα....Τέσπα τέλειο timing TT7 και οτι σκεφτόμουνα αυτές τις μέρες να τσεκάρω αν θα βάλει υποψηφιότητα και σε αυτές τις εκλογές.

KonTaz
29-04-2012, 03:02
γιατί να είναι αυτός έξω και να είναι μέσα η Γκερέκου και η Ράπτη..



Για αυτό

http://1.bp.blogspot.com/-FIloO1xyrZ8/TeFA-nqZl6I/AAAAAAAABeo/oLiS5mdxMwQ/s1600/rapti2.png

kk_SEF
29-04-2012, 11:01
Δεν τα έλεγε μόνο ο Λεβέντης αυτά (ειδικά για τα δανεικά του ΑΓΠ) , αλλά ο κόσμος που διορίστηκε κλπ ήταν περισσότερος...

*GrimReaper*
06-05-2012, 03:58
καλη φωτιση να εχετε ολοι αυριο μαγκες!

*GrimReaper*
13-05-2012, 01:57
σεισμος σεισμος του Θρυλο ο λαος.....ημουν ορθιος και κοντεψα να πεσω :S

stefanos
13-05-2012, 16:04
http://content-mcdn.sentragoal.gr/filesystem/images/20120513/engine/assets_LARGE_t_1041_105697761_type12450.jpg

dora7
13-05-2012, 17:54
ο συνειρμός ερχεται μονος του, δεν φταιω εγω....:p;)

Γιαγιά σε ζαχαροπλαστείο:
-Ωραία γλυκά, πως λέγονται;
-Κοκάκια
-Ααα, έτσι λένε και τον εγγονό μου...

deninho
13-05-2012, 18:39
η γιαγιά του μπατίστ ήταν;

DirtySniper
14-05-2012, 17:27
Παράκληση προς όλους τους συνφορουμιτες

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΑΝΑ 2 ΛΕΠΤΑ
ΑΠΟ ΕΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΓΥΡΙΣΑ ΠΑΟ ΤΟ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙ ΕΙΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΛΙΓΟ DUDE ΛΙΓΟ JOHNYB ΛΙΓΟ DON.

Εχω να διορθώσω και μαθηματικά κατεύθυνσης και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ!!!!!
Δεν θυμάμαι το θεώρημα του Fermat
Δεν ξέρω το θεώρημα του Bolzano

Πιστεύω μόνο στο αξίωμα του ΠΟΡΝΟΝΤΟΥΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

DON
17-05-2012, 11:16
Δεν είναι αυτό που νομίζεις!!!

http://don-basketblog.blogspot.com/2012/05/olympiacos-bc-euroleague-2012.html

Dude
19-05-2012, 15:00
Να'ναι καλά ο άνθρωπος και τυχερός από δω και πέρα...

http://www.sport-fm.gr/article/553469

Eleni7
19-05-2012, 15:24
Με τα παιδια αυτα (4 πρεπει να ηταν στο συνολο) διασταυρωθηκαμε μολις 2 λεπτα πριν γινει το συμβαν.Εμεις φευγαμε απο την πλατεια της Αγια Σοφιας και αυτοι ερχοντουσαν.Απο νωρις η πλατεια ηταν γεματη βαζελους (απο τους οργανωμενους,οχι τους απλους φιλαθλους).Ηταν μεγαλο λαθος να πανε εκει με διακριτικα του Ολυμπιακου.Θα μου πειτε οτι εχουμε φτασει στο σημειο να κρυβουμε τι ομαδα ειμαστε (καταντια),αλλα εδω μιλαμε για δολοφονους και οχι για απλους φιλαθλους.

deninho
19-05-2012, 17:21
Θα μου πειτε οτι εχουμε φτασει στο σημειο να κρυβουμε τι ομαδα ειμαστε (καταντια),αλλα εδω μιλαμε για δολοφονους και οχι για απλους φιλαθλους.

Εδώ και πολλά χρόνια συμβαίνει αυτό. Πριν 10-13 χρόνια (για την ακρίβεια την επομένη του 6-2 επί της Νεβερκούζεν), γυρνούσα από το γυμνάσιο με μπλούζα ολυμπιακού, και πήγε ένα γομάρι να μου την πέσει επειδή φόραγα μπλούζα ολυμπιακού.

Κι όσο αφήνουν αυτό το φαινόμενο, θα γιγαντώνεται...

kk_SEF
19-05-2012, 17:48
Κι όσο αφήνουν αυτό το φαινόμενο, θα γιγαντώνεται...

IMHO ΑφήνουΜΕ :(

deninho
19-05-2012, 17:58
όταν λες «αφήνουμε» ποιους εννοείς; Γιατί προσωπικά, πέρα από το να προσέξω το πως θα συμπεριφερθώ εγώ, και άντε να πω και στο διπλανό «ρε μαλάκα, κακό σε εμάς θα κάνεις αν πετάξεις την πέτρα» δεν μπορώ να κάνω και πάρα πολλά πράγματα

kk_SEF
19-05-2012, 21:12
Και λίγο το έχεις αυτό; Αυτό εννοώ ακριβώς, μην υποτιμάς τη δύναμη της "ψήφου" σου. Μη ξεχνάμε ποτέ την ατομική μας ευθύνη. Τα είπε κι ο JFK :D

Να προσπαθήσω να το πω με δυο κουβέντες ακόμα γιατί είναι μεγάλη συζήτηση:
1. Δε μπορώ άλλο να τα περιμένουμε όλα από τους άλλους και έτσι ουσιαστικά να πετάμε το μπαλάκι κι εμείς να μην έχουμε καμία ευθύνη. Δεν πάει σε σένα προσωπικά προς Θεού. Ούτε περιορίζεται στα αθλητικά, αυτές τις μέρες έχουμε και εκλογές κι εκεί τα ίδια ακούω. Αλλοι φταίνε, εμείς που ψηφίζουμε όχι. Κάθε φορά που μιλάμε σε τρίτο πληθυντικό ας σκεφτόμαστε και λίγο σε πρώτο ενικό.
Λέμε ότι οι οπαδικές εφημερίδες προάγουν τη βία και μετά τις διαβάζουμε και τις αγοράζουμε.
Λέμε ότι όλα είναι πανάκριβα και μετά τα αγοράζουμε.
κλπ κλπ
Ε... τα θέλει ο κώλος μας :(:mad:


2. Παρακολουθώντας τα όσα γράφονται κι εδώ μέσα και (κυρίως) τριγύρω θεωρώ ότι μια κουβέντα ο ένας μια ο άλλος ανατροφοδοτούμε για να μη πω φουντώνουμε την οργή και την τσαντίλα κι αυτό είναι φαύλος κύκλος. Θα μου πεις να μη μιλάμε κιόλας; Οχι βέβαια αλλά ας βάζουμε και λίγη σκέψη. Εδώ είναι φόρουμ "ανωνύμων" ό,τι θέλει γράφει ο καθένας, δε γίνεται να περιοριζόμαστε (μέσα σε κάποια πλαίσια κανονισμών βέβαια).
Ευτυχώς εδώ μέσα θεωρώ ότι ο περισσότερος κόσμος είναι ώριμος, παρόλα αυτά αν διαβάσεις ορισμένες φορές τι γράφεται, αν δεν τα σκεφτείς και δεν έχεις λίγο αυτοσυγκράτηση σου έρχεται να βγεις να πλακώσεις τον πρώτο που θα βρεις. Ας έχουμε στο μυαλό ότι κουβέντα καφενείου γίνεται και πριν βγούμε έξω παίρνουμε και δύο ανάσες που λέει ο λόγος.

D.Rivers
20-05-2012, 01:46
http://www.xaros7.gr/article/6809/etsi-kshgioyntai-oi-gayroi-binteo/#.T7KGM81ih5s.facebook

*GrimReaper*
22-05-2012, 03:14
O πιο μακρυς σεισμος που εχω ζησει. Κοντεψε το λεπτο μιλαμε! Το επικεντρο πρεπει να κουνηθηκε πολυ γτ εγινε αισθητος και στις σερρες. Και το λεγανε οτι μετα την Ιταλια θα γινει και εδω μεγαλος σεισμος. Επισης ειναι ο 2ος σε μια βδομαδα :S

υ.γ Θεσσ/νικη, Σερρες, Καβαλα, Δραμα, Πελλα, Ξανθη, Κομοτηνη, Χαλκιδικη, Θασσο, Αλεξανδρουπολη, Κιλκις εγινε αισθητος. WTF?

Dude
22-05-2012, 04:49
Κρήτη και νότιο Αιγαίο πάντως φέτος έχει γίνει χαμός από σεισμούς... είναι το ρήγμα της Σαντορίνης που το παρακολουθούσαν μια περίοδο για τη δραστηριότητά του, αν και δεν οφείλονταν αποκλειστικά σε αυτό οι συνεχόμενοι σεισμοί όλων αυτών των μηνών. Πάντως νιώσαμε καμιά 6-7 σεισμούς περίπου (μπορεί και παραπάνω) - μιλάω για τους αισθητούς από άνθρωπο μόνο, γιατί συνολικά ήταν άπειροι (http://logioshermes.blogspot.com/2012/01/68-34.html) -, και 2-3 από αυτούς ήταν δυνατούτσικοι.

Και πάλι καλά να λέμε που έχουμε μόνο τους σεισμούς στο κεφάλι μας. Φανταστείτε έτσι όπως είμαστε σαν χώρα να περνούσε μια φορά το χρόνο κι ένας τυφώνας Κατρίνα τι θα γινόταν.

christos
22-05-2012, 05:38
dude κρητη μενεις;

SuperSayian
22-05-2012, 06:06
O πιο μακρυς σεισμος που εχω ζησει. Κοντεψε το λεπτο μιλαμε! Το επικεντρο πρεπει να κουνηθηκε πολυ γτ εγινε αισθητος και στις σερρες. Και το λεγανε οτι μετα την Ιταλια θα γινει και εδω μεγαλος σεισμος. Επισης ειναι ο 2ος σε μια βδομαδα :S

υ.γ Θεσσ/νικη, Σερρες, Καβαλα, Δραμα, Πελλα, Ξανθη, Κομοτηνη, Χαλκιδικη, Θασσο, Αλεξανδρουπολη, Κιλκις εγινε αισθητος. WTF?

Πρέπει να ταν Βουλγαρία το επίκεντρο ε?

Και πάλι καλά να λέμε που έχουμε μόνο τους σεισμούς στο κεφάλι μας. Φανταστείτε έτσι όπως είμαστε σαν χώρα να περνούσε μια φορά το χρόνο κι ένας τυφώνας Κατρίνα τι θα γινόταν.

Καλά οχι οτι οι σεισμοί είναι παιχνιδάκι...Πολύ απρόβλεπτο και μερικές φορές ιδιαίτερα θανατηφόρο γεωλογικό φαινόμενο.Εκεί που κοιμάσαι ξαφνικά να βρεθείς θαμμένος κάτω απο τόνους τσιμέντο?γκρρρ Οι τυφώνες είναι τουλάχιστον πιο προβλέψιμοι,αρα λιγότερο επικίνδυνοι.Μάλλον όμως είναι πιο ακριβούτσικοι για το κράτος.

*GrimReaper*
22-05-2012, 06:57
5.8 ριχτερ τελικα ο σεισμος με επικεντρο την Βουλγαρια 20 χλμ μακρια απο τν Σοφια. Αν κρινω απο το πως κουνιομουν επι 1 λεπτο δεν θελω να φανταστω πως ενιωσαν αυτοι. Και 3.1 ριχτερ στην Λαρισσα νωριτερα. Τα λεγανε και δεν τους πιστευα. Βσκ μετα τν Ιταλια λεγανε για καταστροφικο σεισμο, ελπιζω να βγουν ψευτες

Dude
22-05-2012, 12:18
Σάγιαν δεν κάνω σύγκριση γεωλογικών φαινομένων (καφρίλα ;)). Απλά σχολίασα το ότι φαντάσου να είχαμε κι από το άλλο... όπως αντίστοιχα άλλες σεισμογενείς περιοχές του κόσμου έχουν.

SuperSayian
22-05-2012, 16:06
Σάγιαν δεν κάνω σύγκριση γεωλογικών φαινομένων (καφρίλα ;)). Απλά σχολίασα το ότι φαντάσου να είχαμε κι από το άλλο... όπως αντίστοιχα άλλες σεισμογενείς περιοχές του κόσμου έχουν.

Εντάξει μωρε κουβεντούλα κάνουμε και η καφρίλα έχει την θέση της χαχα.Δίκιο έχεις δεν διαφωνώ..Βασικά ακόμα και τσουνάμι να είχαμε(που είναι πολύ κοντά με τον σεισμό σαν φαινόμενο) με τέτοια ακτογραμμή φαντάζεσαι τι θα γινόταν?

Dude
22-05-2012, 17:49
Τσουνάμι έχουν παρουσιαστεί στις θάλασσές μας, και κάποια στιγμή (μαθηματικά να το πάρεις) θα ξαναπαρουσιαστούν. Δεν ξέρω πόσοι από μας θα ζήσουν κάτι τέτοιο (μπορεί και κανείς), αλλά δεν είναι κάτι μακρινό για τον ελλαδικό χώρο.

userNOname7
22-05-2012, 18:47
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/398193_3758768684650_1139500012_33258596_714740581 _n.jpg

http://www.psak.gr/index.php?elefsina_a8o

DON
22-05-2012, 21:35
αυτή είναι η ελευσίνα!σκαραφίγκας με τρέλα!χαχαχα

8rilos!!!
23-05-2012, 13:06
καταστροφη...τραγικη αποτυχια...

Eleni7
23-05-2012, 13:20
Τι εγινε;Εδινες Μαθηματικα Γενικης;

DON
23-05-2012, 13:21
τι έγινε ρε παιδιά?

8rilos!!!
23-05-2012, 13:21
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

johny b
23-05-2012, 13:25
Άκου να μαθαίνεις πιτσιρικά. Οι πανελλήνιες είναι ενδεχομένως η τελευταία φορά που θα βιώσεις τόσο άγχος για κάτι που παίζει τόσο μικρό ρόλο στην υπόλοιπη ζωή σου. Οπότε χαλάρωσε, γράψε κι όλα έρχονται. Δεν το νιώθεις τώρα, αλλά στο εγγυώμαι.
Τζόνι Μπι σοφέ και έμπειρε

Eleni7
23-05-2012, 13:26
Κανενα αντιο.Ξεχασε το και πηγαινε στα υπολοιπα 5 να σκισεις.Τοσο απλα.Ταμειο στο τελος.Μην σε παρει απο κατω απο το 2ο μαθημα.Καταρχας δεν ξερεις καν πως θα κινηθουν οι βασεις.Πηγαινε το απογευματακι παρε λιγο αερα να χαλαρωσεις και απο αυριο και παλι στον αγωνα

8rilos!!!
23-05-2012, 13:30
Άκου να μαθαίνεις πιτσιρικά. Οι πανελλήνιες είναι ενδεχομένως η τελευταία φορά που θα βιώσεις τόσο άγχος για κάτι που παίζει τόσο μικρό ρόλο στην υπόλοιπη ζωή σου. Οπότε χαλάρωσε, γράψε κι όλα έρχονται. Δεν το νιώθεις τώρα, αλλά στο εγγυώμαι.
Τζόνι Μπι σοφέ και έμπειρε

απο τη στιγμη που εχεις ενα στοχο τον κυνηγας ομως και απογοητευεσαι αν το χασεις...

Κανενα αντιο.Ξεχασε το και πηγαινε στα υπολοιπα 5 να σκισεις.Τοσο απλα.Ταμειο στο τελος.Μην σε παρει απο κατω απο το 2ο μαθημα.Καταρχας δεν ξερεις καν πως θα κινηθουν οι βασεις.Πηγαινε το απογευματακι παρε λιγο αερα να χαλαρωσεις και απο αυριο και παλι στον αγωνα

σε μαθημα βαρυτητας καταφερα να μεινω 2 μοναδες κατω απο ολους τους υπολοιπους αριστους μαθητες...αν δεν ειναι αυτο το αντιο τοτε ποιο ειναι...

johny b
23-05-2012, 13:39
Μην το φιλοσοφήσουμε πολύ, πάντως το στόχο να τον βλέπεις μακροπρόθεσμα. Και δεν υπάρχει τέτοιος που να χάνεται επειδή έγραψες μέτρια σε ένα δίωρο τεστ. Άσε και θα καταλάβεις εγγυημένα σε λίγο καιρό. Γράψε καλά στα άλλα και βλέπεις. Από τώρα πλερέζες δεν έχει νόημα.

Eleni7
23-05-2012, 13:44
Γραψε στα αλλα αυτο που μπορεις και εδω θα ειμαστε σε 10 μερες να τα ξαναπουμε.Μην προδικαζεις τιποτα.

KonTaz
23-05-2012, 13:53
πολύ δυνατές τοποθετήσεις παντού από τον johny μπιπ.

8rile γράψε γερά,γράψε με τσαμπουκά.Αυτές τις μονάδες θα τις βρεις από αλλού,μην ανησυχείς.

dora7
23-05-2012, 13:57
Μια χαρα θα τα πας 8rile!!!!!!!!!!!!!!! μην απογοητευεσαι....;):)

natag
23-05-2012, 14:02
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

Ποιο ερωτημα πεταξες; Δ3 ή Δ4 να υποθεσω;

tsak8
23-05-2012, 14:29
Εγώ απο τώρα σκέφτομαι (να μαστε καλά) πως θα πω στο γιό μου πόσο παπαριά είναι οι Πανελλήνιες κλπ..
Χαλάρωσε φίλε μου, δώσε ότι καλύτερο μπορείς ωστε να τα εχεις καλά με τον εαυτό σου και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

johny b
23-05-2012, 14:33
πολύ δυνατές τοποθετήσεις παντού από τον johny μπιπ.

8rile γράψε γερά,γράψε με τσαμπουκά.Αυτές τις μονάδες θα τις βρεις από αλλού,μην ανησυχείς.

Μπράβο κοντράστ

*GrimReaper*
23-05-2012, 15:16
8rilos σε τρελανε ο ΘΡΥΛΟΣ αγορι μου κι εσενα!! Μην ανγχεσαι για τιποτα. Στο τελος θα πας τουριστικα και θα εχεις δουλειαρα σαν εμενα και μετα θα φυγεις στο εξωτερικο και θα κανεις την ζωη σου! :cool:

deninho
23-05-2012, 16:12
ποιο είναι το άλλο μάθημα βαρύτητας;

SuperSayian
23-05-2012, 16:14
ποιο είναι το άλλο μάθημα βαρύτητας;

Για να είναι μάθημα βαρύτητας η Στατιστική υποθέτω θα μιλάει για 5ο πεδίο οπότε ΑΟΘ,αν δεν έχει αλλάξει κάτι απο τότε που έδινα εγω.

tmac
23-05-2012, 16:17
ρε γινεται να εισαι μπασκετογαυρος και να παρατησεις παιχνιδι πριν τελειωσει φετος??
διδαξε κατι η ομαδα φετος που πρεπει να το χρησιμοποιουμε παντου
παλεψε το 8rilos μη μασας κ ολα θα πανε καλα...

deninho
23-05-2012, 16:27
Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Όπως την πάτησες εσύ με τα Μαθηματικά Γενικής, έτσι μπορεί να την πατήσουν οι ανταγωνιστές σου με το ΑΟΘ (ή όποιο άλλο είναι το μάθημα βαρύτητας). Το έδωσες, δεν αλλάζει κάτι όσο και να το σκέφτεσαι και να στεναχωριέσαι για κάποιο λάθος που ίσως έκανες. Το ξεχνάς, και ετοιμάζεσαι για το επόμενο παιχνίδ... εεεε μάθημα.

Κι επειδή έχει πει αρκετές σοφίες ο Τζόνυ_μπις τελευταία, πάρε κι άλλη μία από το νήμα του Πρίντεζη:

Όποιος θυμάται το παρλιακό που γύρισε σα βρεγμένη γάτα απ'την Ισπανία εν μέσω γενικού χλευασμού, αυτό που μπήκε πέρσι στον τελικό Κυπέλλου και γέλαγε ο κάθε πικραμένος να το συγκρίνει με τον αυθεντικό καβλέα που έγραψε φέτος ιστορία για να εμπνέεται κάθε μέρα στη ζωή του. Το παιχνίδι χάνεται όταν τα παρατάς. Και όλα διορθώνονται. Ο Πρίντος ανέβηκε με μόχθο και τα δάκρυα του είναι τίμια.

tt7
23-05-2012, 16:35
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

Ρε συ η ΑΟΘ κρίνει την εισαγωγή στην ΑΣΟΕΕ ...Από ότι θυμάμαι έχει τρελό συντελεστή.. Δώσε εκεί τα δυνατά σου και θα ρεφάρεις, αλλά το κυριότερο μην σκέφτεσαι το προηγούμενο μάθημα πριν δώσεις το επόμενο...Ότι χειρότερο...

8rilos!!!
23-05-2012, 16:38
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

Ποιο ερωτημα πεταξες; Δ3 ή Δ4 να υποθεσω;

το Δ.3 και πολυ απλοχερα μαλιστα...υπερβολικη σιγουρια λεγεται...

υ.γ ευχαριστω για τη στηριξη παιδια:)
υ.γ2 το αλλο βαρυτητας ειναι αοθ
υ.γ3 μακαρι να το κανω σα τον μπασκετικο ολυμπιακο...παντως και εγω με τηην πλατη στο τοιχο ειμαι..θα δουμε...φυσικη κατευθυνσης τωρα...

natag
23-05-2012, 17:27
Στατιστικα στο 95% των καλα προετοιμασμενων μαθητων, συμβαινουν τετοιες αναποδιες...Ειτε απο υπερβολικη σιγουρια οπως λες, ειτε απο απροσεξια σε καποια γελοια πραξη...Γι αυτο αλλωστε και δεν υπαρχουν πολλα 20αρια...Οπως σου ειπε και καποιος αλλος φιλος, κατι αναλογο θα συμβει σχεδον σε ολους στα αλλα μαθηματα...Οποτε μην απογοητευεσαι γιατι κι αυτο ειναι ενα μαθημα τροπου αντιμετωπισης των γραπτων...Τωρα θα εισαι περισσοτερο προσεκτικος στα αλλα, θα το δεις....Και στην τελικη οτι συμβαινει γινεται για καλο σκοπο, που τις περισσοτερες φορες το καταλαβαινουμε στο μακρινο μελλον...

LFO
23-05-2012, 18:12
ναι,πεταξα ολοκληρο ερωτημα απο ηλιθιοτητα και απο το 100 επεσα στο 90...
το αντιο στην ασοεε ηταν αυτο το διαγωνισμα

Τραβα αγορασε μια φανελα Σλουκας , φορα την μεσα απο το πουκαμισο και πηγαινε σαν καμικαζι να γραψεις και τα υπολοιπα μαθηματα.

Και οποιος σου πει καμια μαλακια , φωναζουμε τον Τακη να καθαρισει.....

pl@yer
23-05-2012, 18:17
Ξέρω ότι είναι δύσκολο τη δεδομένη στιγμή αλλά προσπάθησε να αποβάλλεις κάθε άγχος....με την καμία η ζωή σου δεν εξαρτάται απ'αυτό...

Εγώ αυτό προσπάθησα και κατάφερα να κανω όταν έδωσα σχετικά πρόσφατα(2007).....
Πέρασα εκεί που ήθελα αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θα το ακολουθήσω επαγγελματικά..ήδη έχω πολλές αμφιβολίες...γι'αυτό μην απογοητεύεσαι και μη νομίζεις ότι αν δεν περάσεις στην 1η επιλογή έγινε κάτι...

Δυνατά στα επόμενα λοιπόν να ρεφάρεις....

μιγάδας
23-05-2012, 18:18
ρε θρυλε, πας καλα;; εδω πηραμε ευρωπαίκο, ποιος τις γαμει τις πανελληνιες....

υ.γ: δν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι και να απογοητευεσαι, ποσο μαλλον να προσπαθεις να ξεδωσεις μιλωντας με ιντερνετικους φιλους....

*GrimReaper*
23-05-2012, 18:47
ρε θρυλε, πας καλα;; εδω πηραμε ευρωπαίκο, ποιος τις γαμει τις πανελληνιες....

υ.γ: δν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι και να απογοητευεσαι, ποσο μαλλον να προσπαθεις να ξεδωσεις μιλωντας με ιντερνετικους φιλους....

8rilos? Περασες already την αγχονη στο λαιμο σου?

deninho
23-05-2012, 20:24
φασαρίες στο γήπεδο της Πεύκης (ποδόσφαιρο). Μπαράζ ανόδου, ανάμεσα σε Πεύκη και Πέραμα, ήρθαν οπαδοί του Περάματος, που πουλούσαν τσαμπουκά στους Πευκιώτες (τσάκισαν στο ξύλο κι έναν παίκτη εκτός αποστολής της Πεύκης). Έπεσε τηλεφώνημα στους παναθηναϊκούς στο Μαρούσι, οι οποίοι ήρθαν με κράνη, ρόπαλα μαχαίρια κλπ, και πλακώθηκαν με τους Περαματιώτες. 2 οπαδοί του Περάματος (αν δεν κάνω λάθος) μαχαιρωμένοι.


Η βλακεία δεν έχει όρια

natag
23-05-2012, 21:03
.....

Αυτο που ξεχασα να σου πω πριν ειναι οτι στο φροντιστηριο που δουλευω, δινανε γυρω στα 40 ατομα μαθηματικα γενικης...Απο αυτα τα 40 ατομα τα 25-30 πανε για ψηλους βαθμους...Σχεδον ολοι ζοριστηκαν στο Δ3 ή Δ4 ή και στα δυο μαζι...Γι αυτο σε ρωτησα πριν ποιο θεμα πεταξες...Θελω να σου πω οτι αυτα τα δυο ερωτηματα κυριως θα διαμορφωσουν τη γενικη εικονα...Οποτε αυτο σε συμφερει γιατι πρεπει παντα να κοιταμε το γραπτο μας με βαση το συνολο των μαθητων...Σιγουρα το 20 ειναι το τελειο, αλλα οταν αυτο δεν ερχεται κοιταμε πολλους αλλους σημαντικους παραγοντες και μετα κρινουμε, απογοητευομαστε ή χαιρομαστε....;)

KonTaz
23-05-2012, 21:49
φασαρίες στο γήπεδο της Πεύκης (ποδόσφαιρο). Μπαράζ ανόδου, ανάμεσα σε Πεύκη και Πέραμα, ήρθαν οπαδοί του Περάματος, που πουλούσαν τσαμπουκά στους Πευκιώτες (τσάκισαν στο ξύλο κι έναν παίκτη εκτός αποστολής της Πεύκης). Έπεσε τηλεφώνημα στους παναθηναϊκούς στο Μαρούσι, οι οποίοι ήρθαν με κράνη, ρόπαλα μαχαίρια κλπ, και πλακώθηκαν με τους Περαματιώτες. 2 οπαδοί του Περάματος (αν δεν κάνω λάθος) μαχαιρωμένοι.


Η βλακεία δεν έχει όρια

Για αυτό είχε παντού μπάτσους??ωχαχααχχααχ

Τι βλάκες είναι τούτοι ρε

magicj
23-05-2012, 21:53
8rilos μην τρελαίνεσαι... Πρώτον δεν έχει όση σημασία του δίνεις και δεύτερον εχεις πολλά μαθήματα να ρεφάρεις ακόμα. Κ εγώ πέρσι φούνταρα την έκθεση, αλλά μετά οκ και τώρα είμαι συμφοιτητής του μιγάδα (τον οποίο δεν έχω γνωρίσει ακόμα - ντροπή μου).

μιγάδας
23-05-2012, 21:55
ρε γκριμ, καλα το γραψα

υ.γ: ματζικ τωρα μιλας σωστα, ολοι οι μαθηματικοι προσδιοριζονται ως ''συμφοιτητες του μιγαδα''

deninho
23-05-2012, 21:56
εν τω μεταξύ, παντού ντρέπονται να γράψουν ότι οι κρανιοφόροι ήταν βάζελοι, που ήρθαν συστημμένοι από το Μαρούσι. «Κουκουλοφόροι» γράφουν παντού. Ναι, και αντιεξουσιαστές...

dora7
23-05-2012, 21:57
αλλά μετά οκ και τώρα είμαι συμφοιτητής του μιγάδα (τον οποίο δεν έχω γνωρίσει ακόμα - ντροπή μου).

ε καλά δεν εχεις χασει και κατι απ τη ζωή σου...:p:p:p