PDA

View Full Version : Γενικα & Διαφορα


Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

*GrimReaper*
04-06-2010, 16:02
θα παει κανεις στο 3on3 στην θεσσαλονικη?

8rilos!!!
04-06-2010, 16:07
για να δειρει τον χατζηβρεττα??:p

*GrimReaper*
04-06-2010, 16:12
για να δειρει τον χατζηβρεττα??:p

και ο αγκωνιδης θα ειναιιιιιιιι....ααααααχ θα ειμαι στην ιδια ομαδα με σοφο θα τον πατησω τον πουστη :cool:

8rilos!!!
05-06-2010, 16:40
και ο αγκωνιδης θα ειναιιιιιιιι....ααααααχ θα ειμαι στην ιδια ομαδα με σοφο θα τον πατησω τον πουστη :cool:

σοβαρολογεις??

zouparos
06-06-2010, 12:05
σπάνια μου αρέσουν πρωτοσέλιδα ΑΡΔοφυλλάδων αλλά σήμερα πρωταθλητής και γαυρος έγραψαν...
Ειδικά,στο γαυρο διαβαζουν redhoops και don blog γιατί από δω ακούστηκε 1α για τα πόθεν έσχες παραγόντων και διαιτητών. ;)
Η δε πρασινη,ως κλασσικη προπαγανδιστικη φυλλαδα μιλα για ηθικους αυτουργους!!!!!!!!!* Ναι,δε σας κανω πλακα αχαχαχαχαχαχα η πρασινη μιλά για ηθικους αυτουργους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


*Θυμάμαι στο λύκειο μας έλεγαν πως να βάζουμε παραπάνω απο 1 θαυμαστικό είναι λάθος και περιττό. Το ένα δείχνει αυτό που θα δείξουν και τα 34...αλλά εδώ και οι φιλόλογοι θα μου το επέτρεπαν...επαναλαμβάνω. Η Πράσινη μιλά για ηθικούς αυτουργούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! αχχαχαχαχαχαχα

μιγάδας
06-06-2010, 13:50
για το ''γαυρο'' συμφωνω απολυτα.....αν και ξερω οτι δεν το εγραψαν απο αγαπη στο αθλημα, ωστοσο το πρωτοσελιδο ηταν απολυτως σωστο.....ο ''πρωταθλητης'' απο την αλλη καλα τα λεει αλλα οπως και να 'χει μιλαμε για μια φυλλαδα ακρως εμετικη προς τους μη ολυμπιακους(''πας μη γαυρος βαρβαρος'' που λενε......) που σημαινει οτι ειναι ισως η τελευταια που διακαιουται να μιλαει...συν του οτι με τετοια πρωτοσελιδα ενεργοποιει ολους τους χουλιγκανοκους μηχανισμους του καθε αμυαλου 20αρη.....ο ''γαυρος'' ακομα εχει καθαρο μητρωο(μεχρι να το βρωμισει κι αυτος...) και το πρωτοσελιδο του δεν ηταν εμπρηστικο.

*GrimReaper*
07-06-2010, 13:01
σοβαρολογεις??

το οτι θα ειναι και ο αγκωνιδης ναι....το οτι θα ειμαι στην ιδια ομαδα με τον σοφο κομματακι αμφιβολο να βγουμε πρωτοι επειδη θα εχει του πουστη τις συμμετοχες και επειδη θα ειμαστε στην ιδια κατηγορια με ολες τις γενιες 70-80-90 αλλα ποτε δεν ξες :cool:

8rilos!!!
07-06-2010, 14:00
μπορεις να επιλεξεις σε ποια ομαδα θα εισαι κομπλε φαση;)

μιγάδας
07-06-2010, 18:20
ειχα υποσχεθει στους αντμινιστρατορες μετα απο αυτο που μου κανανε στα 500, οτι στα 1000 ποστς μου θα γινει της ποπης.......τελικα της ποπης εγινε στο ΣΕΦ χτες και δεν προλαβα να χαρω εγω τη χιλιετια μου....ασε που δεν καταλαβα και ποιο ηταν το 1000στο ποστ......:p

8rilos!!!
07-06-2010, 18:22
καλλιο αργα παρα ποτε:p:p:p:p:p

mzk7
07-06-2010, 18:34
ειχα υποσχεθει στους αντμινιστρατορες μετα απο αυτο που μου κανανε στα 500, οτι στα 1000 ποστς μου θα γινει της ποπης.......τελικα της ποπης εγινε στο ΣΕΦ χτες και δεν προλαβα να χαρω εγω τη χιλιετια μου....ασε που δεν καταλαβα και ποιο ηταν το 1000στο ποστ......:p

Υπάρχουν και τα 2000 ποστς..!;)

redglove
07-06-2010, 18:35
ειχα υποσχεθει στους αντμινιστρατορες μετα απο αυτο που μου κανανε στα 500, οτι στα 1000 ποστς μου θα γινει της ποπης.......τελικα της ποπης εγινε στο ΣΕΦ χτες και δεν προλαβα να χαρω εγω τη χιλιετια μου....ασε που δεν καταλαβα και ποιο ηταν το 1000στο ποστ......:p

Ούτε τότε είχες 500, ούτε τώρα 1000, μετράνε και τα "συμφωνώ" που έχεις κάνει. ΠΑΡΤΑ! :d

Dude
07-06-2010, 18:36
Ακριβώς μιγάδα... στα 834 είσαι αυτή τη στιγμή.

8rilos!!!
07-06-2010, 19:09
μιγαδα επεσες σε συμμαχια αντμινιστρατορα κ μοντερατορα...ζορικα πραγματα:p

zouparos
08-06-2010, 03:55
ναι οκ 4 το πρωί τι σκέφτομαι ε?
οκ αμα διαβάζατε ειδικά θέματα μικροοικονομικής και διλήμματα φυλακισμένου θα με συμπονούσατε.

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑ να οργανωσουμε σιγααα σιγααα κάτι σε συνεννοηση ή μη με τη ΚΑΕ και μέσα από μια διαδικασία γνώσεων ή τύχης ή δε ξερω γω τι ΝΑ ΚΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ διαρκείας της νέας σεζόν...

καλύτερα να γίνει απ'το DONoμπλογκ καλύτερα.

Υπάρχει κάποιου είδους τέτοια σκέψη? Έχει ελπίδες πραγματοποίησης?

μιγάδας
08-06-2010, 16:22
Ούτε τότε είχες 500, ούτε τώρα 1000, μετράνε και τα "συμφωνώ" που έχεις κάνει. ΠΑΡΤΑ! :d

το χα υποψιαστει..............επιτηδες, βαλατε να μετρανε τα ''συμφωνω'' για να με παραπλανησετε.......μην ανησυχειτε ομως, ειμαι καλος στην αφαιρεση, στα original 1000 θα γινει της ποπης!!:doggy:doggy

υ.γ:προκαλεσατε την τυχη σας...θα μπορουσατε να το περασετε στο ντουκου, εγω θα ειχα μεινει μονο στο απλο ποστ μου στο οποια απλως ανεφερα οτι εφτασα τα 1000 και θα γλιτωνατε...τωρα ομως......

dora7
08-06-2010, 17:30
το χα υποψιαστει..............επιτηδες, βαλατε να μετρανε τα ''συμφωνω'' για να με παραπλανησετε.......μην ανησυχειτε ομως, ειμαι καλος στην αφαιρεση, στα original 1000 θα γινει της ποπης!!:doggy:doggy

υ.γ:προκαλεσατε την τυχη σας...θα μπορουσατε να το περασετε στο ντουκου, εγω θα ειχα μεινει μονο στο απλο ποστ μου στο οποια απλως ανεφερα οτι εφτασα τα 1000 και θα γλιτωνατε...τωρα ομως......

Γιατί εισαι ΤΟΣΟ νουμερόπληκτος πια βρε μικρέ?????
Να σου δώσω απ' τα δικά μου να συμπληρώσεις ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ!!!!!!:p:p:p:p

8rilos!!!
08-06-2010, 17:54
ειναι θεμα τιμης για τον μιγαδα...οχι θα τον πλανεψουν οι πειραιωτες εμεις ειμαστε βουτυροπαιδα απο τα βορεια προαστια:p:p:p

redglove
08-06-2010, 18:54
ναι οκ 4 το πρωί τι σκέφτομαι ε?
οκ αμα διαβάζατε ειδικά θέματα μικροοικονομικής και διλήμματα φυλακισμένου θα με συμπονούσατε.

ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΡΕΛΑ να οργανωσουμε σιγααα σιγααα κάτι σε συνεννοηση ή μη με τη ΚΑΕ και μέσα από μια διαδικασία γνώσεων ή τύχης ή δε ξερω γω τι ΝΑ ΚΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΝΑ διαρκείας της νέας σεζόν...

καλύτερα να γίνει απ'το donoμπλογκ καλύτερα.

Υπάρχει κάποιου είδους τέτοια σκέψη? Έχει ελπίδες πραγματοποίησης?

Δεν ξέρω για συνεννοήσεις με την ΚΑΕ ή τι θα κληρωθεί, αλλά θα έχουμε καλό διαγωνισμό για τη νέα σεζόν.

zouparos
08-06-2010, 20:45
με δώρο ε redglove?

redglove
08-06-2010, 20:49
με δώρο ε redglove?

Ναι, έχουμε ακόμη 2-3 DVD με τον Χαλπερίν στην αποθήκη. :woot

Με δώρο ναι, τώρα αν θα είναι διαρκείας, εισητήριο για το final four, φανέλα ή όντως το dvd του Χαλπερίν, δεν ξέρω.

zouparos
08-06-2010, 20:52
Ναι, έχουμε ακόμη 2-3 dvd με τον Χαλπερίν στην αποθήκη. :woot

Με δώρο ναι, τώρα αν θα είναι διαρκείας, εισητήριο για το final four, φανέλα ή όντως το dvd του Χαλπερίν, δεν ξέρω.

πωωωω ναι εισητήριο για τορίνο:d
και στον 2ο νικητή το εισητήριο του κτελ για πάτρα να πάει ανκόνα:woot

dora7
08-06-2010, 20:58
Ναι, έχουμε ακόμη 2-3 DVD με τον Χαλπερίν στην αποθήκη. :woot

Με δώρο ναι, τώρα αν θα είναι διαρκείας, εισητήριο για το final four, φανέλα ή όντως το dvd του Χαλπερίν, δεν ξέρω.

Αν ειναι το dvd του Χαλπερίν να το πάρει δικαιωματικά ο αγαπητός Dude εκτός συναγωνισμού!!!!!!!! Εγώ κάνω την καρδιά μου πέτρα!!!!!:p:p:p:p:p:p

8rilos!!!
08-06-2010, 21:17
εδω χρωστατε ακομα το dvd του του μιγαδα θελετε να δωσετε και αλλα...ενστασις:p

μιγάδας
08-06-2010, 22:19
ευτυχως που υπαρχει νεανικη αλληλεγγυη γιατι ολοι οι παππουδες εχετε στησει πλεκτανη εναντιον μου.....το βιντεο(δεν υπηρχαν ακομα dvd οταν σκοραρε ο γιοτα(μ))ανηκει διακαιωματικα σε μενα!! και επειδη εχετε αργησει χαρακτηριστικα στην παραδοση του, σκεφτομαι να ζητησω και κατι περισσοτερο....

8rilos!!!
08-06-2010, 22:23
εγω μαζι σου στηριξη του ετερου βουτυρομπεμπε του φορουμ

dora7
08-06-2010, 22:23
[QUOTE=μιγάδας;17213]ευτυχως που υπαρχει νεανικη αλληλεγγυη γιατι ολοι οι παππουδες εχετε στησει πλεκτανη εναντιον μου...../QUOTE]

Δεν ξέρω για ποιους παππούδες μιλάς, αλλά τις πλεκτάνες ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΞΥΦΑΙΝΩ εδώ μέσα και ειδικά εις βάρος σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

μιγάδας
08-06-2010, 22:27
νομιζεις πως δε το ξερα;;;; τωρα ομως θα κανουμε συμμαχια με τον ετερο βουτυρομπεμπε και θα δεις τι εχει να γινει!!!

8rilos!!!
08-06-2010, 22:31
χαχαχα εγω δηλωνω παρων:p:p:p(για αλλη μια φορα ειμαστε off topic αλλα δεν πειραζει)

Dark Angel #9
08-06-2010, 23:04
τελικα το οφ τοπικ ειναι ισχυρο οπλο εναντια στους ακυρους που μπαινουν τελευταια... :p στο θρεντ των τελικων ουτε που τους δινουμε σημασια χαχαχα

*GrimReaper*
09-06-2010, 16:07
λιγο ελειψα και πηρε θαρρος ο μιγαδας ;)

gianna7
11-06-2010, 12:28
για να βρίζουμε με στύλ και να μην μας καταλαβαίνουν οι άλλοι:d:d:d


Α
ΑΒΡΟΒΑΤΗΣ θηλυπρεπής άνδρας με γυναικείο βάδισμα, κουνιστός [αβροβάτης = αβρός(τρυφερός) + βαίνω (προχωρώ, εισέρχομαι)
ΑΒΡΟΒΟΣΤΡΥΧΟΣ θηλυπρεπής άνδρας με γυναικείες κοτσίδες [ αβροβόστρυχος = αβρός(τρυφερός) + βόστρυχος (κοτσίδα)]
ΑΜΒΩΝ μουνόχειλο [ άμβων = ανά + βαίνω]
ΑΝΑΣΕΙΣΙΦΑΛΛΟΣ φιλήδονη γυναίκα που πιάνει και κουνάει το φαλλό [ ανασεισίφαλλος = ανασείω + φαλλός]
ΑΠΟΨΥΓΜΑ σκατό [απόψυγμα = αποψύχω (βγάζω κάτι έξω και το αφήνω να κρυώσει]
ΑΡΟΤΟΣ γαμίσι [ άροτος = όργωμα]
Β
ΒΔΕΩ κλάνω [βδέω = βρωμάω]
ΒΛΗΧΩ μουνάκι [ βληχώ = βληχή (βέλασμα, αρνάκι μαλλιαρό)]
ΒΟΥΒΟΝΙΩ καυλώνω [ βουβονιώ = βόμβων (πρήξιμο, φούσκωμα)]
Γ
ΓΛΩΤΤΟΔΕΨΕΩ κάνω μαλάξεις με τη γλώσσα, γλείφω αιδοία [γλωττοδεψέω = γλώττα + δεψέω (κάνω μαλάξεις)]
ΓΟΓΓΥΛΗ βυζί [γογγύλη = ολοστρόγγυλη]
ΓΥΝΑΙΚΟΠΙΠΗΣ μπανιστιρτζής [ γυναικοπίπης = γυναίκα + οπιπτεύω]
Δ
ΔΕΛΦΥΣ γυναικείο αιδοίο [ δελφύς = βολβός (αγριοκρεμμύδα)]
ΔΙΔΥΜΟΣ αρχίδι [ δίδυμος = δις + δύο]
ΔΡΟΜΑΣ πόρνη του δρόμου [δρομάς = δρόμος]
Ε
ΕΔΡΟΣΤΡΟΦΟΣ κίναιδος που κουνάει τον κώλο του [εδρόστροφος = έδρα + στρέφω]
ΕΣΧΑΡΑ γυναικείο αιδοίο [εσχάρα = από το ρήμα ίσχω (εμποδίζω)]
ΕΥΠΥΓΟΣ γυναίκα με ωραίο κώλο [εύπυγος = ευ + πυγή ]
Κ
ΚΑΣΣΩΡΙΣ πόρνη [κασσωρίς = από το κάσις (αδελφός, εταίρος)]
ΚΙΝΟΥΡΗΣ αυτός που περπατά επιδεικνύοντας την ψωλή του [κίνουρης = κινέω + ουρά]
ΚΥΝΤΕΡΟΣ αναίσχυντος, θρασύς [κύντερος = από το κύων
ΚΥΩΝ πέος [ κύων = από το ρήμα κύω (γεννώ)]
Μ
ΜΑΝΙΟΚΗΠΟΣ γυναίκα που θέλει διαρκώς να γαμιέται [ μανιόκηπος = μανία + κήπος (μουνί)]
ΜΥΖΟΥΡΙΣ γυναίκα που βυζαίνει το πέος, πιπατζού [μύζουρις = μυζάω + ουρά (πέος)]
ΜΥΡΡΙΝΟΝ η τριχωτή περιοχή του αιδοίου [μυρρίνον = από το μύρρα (μυρτ

tc-g6
15-06-2010, 11:22
ειμαστε πλεον σε μονοψηφιο! ολε!!!

dora7
15-06-2010, 16:11
ειμαστε πλεον σε μονοψηφιο! ολε!!!

μου φαινόταν μακρινό όταν μετράγαμε 42 και σήμερα ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ μετράμε ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ!!!!!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woo t

Και στις 25 αγκαλιά με τα παυσίπονα για το hangover αναμένω πλήρη σχολιασμό!!!!!!!!!!:):):):):)

tc-g6
15-06-2010, 16:36
μου φαινόταν μακρινό όταν μετράγαμε 42 και σήμερα ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ μετράμε ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ!!!!!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woo t

Και στις 25 αγκαλιά με τα παυσίπονα για το hangover αναμένω πλήρη σχολιασμό!!!!!!!!!!:):):):):)

ΑΝ τη βγαλω μεχρι το ξημερωμα της 25ης 6ου θα εχει αναλυτικο σχολιασμο το μενου. εχω αρχισει ηδη να ετοιμαζω τις προμηθειες...

8rilos!!!
15-06-2010, 16:38
ΑΝ τη βγαλω μεχρι το ξημερωμα της 25ης 6ου θα εχει αναλυτικο σχολιασμο το μενου. εχω αρχισει ηδη να ετοιμαζω τις προμηθειες...

γιατι συζηταμε(γνησιος κουτσομπολης:p)

μιγάδας
15-06-2010, 16:48
ντροπη να μην ξερεις τι γινεται στις 24/6 στη μαλακασα.....(μαμημενη κριση....)

dora7
15-06-2010, 16:59
ΑΝ τη βγαλω μεχρι το ξημερωμα της 25ης 6ου θα εχει αναλυτικο σχολιασμο το μενου. εχω αρχισει ηδη να ετοιμαζω τις προμηθειες...

Μπα δεν μας φοβάμαι!!!!Μικρά παιδιά είμαστε, αντέχουμε!!!!! (And metal gods may help us)!!!!!!!!!!!

Προμήθειες εννοείται .... έτσι θα πάμε στον πόλεμο?????? χαχαχαχαχ

@ μιγάδας

Ενημερωμένο σε βρίσκω μιγαδάκο, και για μια φορά ON TOPIC!!!!!!!!!!:p:p:p:p

8rilos!!!
15-06-2010, 17:02
αχα τωρα καταλαβα ε δεν το πολυπαρακολουθουσα το thread...μονο τα pitt που θα στηθουν αξιζουν

μιγάδας
15-06-2010, 17:04
@ μιγάδας

Ενημερωμένο σε βρίσκω μιγαδάκο, και για μια φορά ON TOPIC!!!!!!!!!!:p:p:p:p

προφανως κι ειμαι ενημερωμενος....αλλα με 85 ευρα που ακουσα, δεν πας πουθενα.....εσκασα σημερα κοντα στο 50αρικο για ska-p και gogol, οποτε δεν εχει αλλα........

επισης, σ αυτο το τοπικ ΔΕΝ μπορεις να εισαι οφτοπικ......θελει πολυ προσπαθεια για να το πετυχεις...(καποια στιγμη βεβαια θα το πετυχω, που θα παει....:p:p)

8rilos!!!
15-06-2010, 17:05
δεν σε φοβαμαι θα τα καταφερεις εσυ

dora7
15-06-2010, 17:11
προφανως κι ειμαι ενημερωμενος....αλλα με 85 ευρα που ακουσα, δεν πας πουθενα.....εσκασα σημερα κοντα στο 50αρικο για ska-p και gogol, οποτε δεν εχει αλλα........

επισης, σ αυτο το τοπικ ΔΕΝ μπορεις να εισαι οφτοπικ......θελει πολυ προσπαθεια για να το πετυχεις...(καποια στιγμη βεβαια θα το πετυχω, που θα παει....:p:p)

Χαλάλι τα 85 (x2 για μας) κι ας πόνεσε....:):)

Αν το καταφέρει καποιος να βγει off topic εδω μέσα μαλλον εσύ θα εισαι, εγω τελικά ειμαι νορμάλ άνθρωπος!!!!!!:p:p:p:p:p:p

mzk7
15-06-2010, 18:57
επισης, σ αυτο το τοπικ ΔΕΝ μπορεις να εισαι οφτοπικ......θελει πολυ προσπαθεια για να το πετυχεις...(

Εϊσαι οφτόπικ αν μιλάς για κάτι συγκεκριμένο και όχι για γενικά και διάφορα... :D:D:D:D:D:D:D:D:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rol leyes::rolleyes:

Red Unity
15-06-2010, 21:41
προφανως κι ειμαι ενημερωμενος....αλλα με 85 ευρα που ακουσα, δεν πας πουθενα.....εσκασα σημερα κοντα στο 50αρικο για ska-p και gogol, οποτε δεν εχει αλλα........

Μαλακάσα είναι το πλέον εύκολο να μπεις χωρίς εισιτήριο ρε.
Απλά βρίσκεις έναν που να έχει, μπαίνει μέσα, ξαναβγαίνει λέγοντας ότι πάει να αγοράσει κάτι, πχ μπίρες, γυρνάει με μια σακουλίτσα και εννοείται ότι τον θυμούνται και μπαίνει χωρίς έλεγχο. Εντωμεταξύ σου έχει δώσει το εισιτήριό του.:woot
(βέβαια πέρσι ενώ την πρώτη μέρα του ροκγουειβ πέτυχε, τη δεύτερη το κατάλαβαν για έναν φίλο μου, ευτυχώς όμως εγώ ήμουν κώλος και είχα βγάλει μόνο για τη δεύτερη:D)

gianna7
15-06-2010, 22:01
Αχ! τα νιάτα!.........πήγα και εγω στο rockwave πέρισυ...στη ζούλα(χε χε χε), και ακόμα να συνέλθω. Ηταν φυσικά τέλεια!!!!


και για να παινέψω και το χέρι που μου δίνει τα λεφτα για συναυλίες:D και για το γήπεδο:D:

http://www.youtube.com/watch?v=ADpuGIMbu_s

dora7
15-06-2010, 23:28
και για να παινέψω και το χέρι που μου δίνει τα λεφτα για συναυλίες:d και για το γήπεδο:d:

http://www.youtube.com/watch?v=adpugimbu_s

Καλό το σήμα καμπάνα αλλά το βασικό ειναι το...χρήμα καμπάνα!!!!!!!!!!;););););););););););)

μιγάδας
16-06-2010, 00:00
Μαλακάσα είναι το πλέον εύκολο να μπεις χωρίς εισιτήριο ρε.
Απλά βρίσκεις έναν που να έχει, μπαίνει μέσα, ξαναβγαίνει λέγοντας ότι πάει να αγοράσει κάτι, πχ μπίρες, γυρνάει με μια σακουλίτσα και εννοείται ότι τον θυμούνται και μπαίνει χωρίς έλεγχο. Εντωμεταξύ σου έχει δώσει το εισιτήριό του.:woot
(βέβαια πέρσι ενώ την πρώτη μέρα του ροκγουειβ πέτυχε, τη δεύτερη το κατάλαβαν για έναν φίλο μου, ευτυχώς όμως εγώ ήμουν κώλος και είχα βγάλει μόνο για τη δεύτερη:d)

αυτο που λες ισχυει αλλα επειδη ακουω πολλα για μεγαλο ντου στους σκα-π κι επειδη εγω θα φτασω λιγο πιο αργα, δε θελω να το ρισκαρω...........δεν ειμαι και τζαμπατζης, αν και με τετοιες τιμες, σ αναγκαζουν.....

tc-g6
16-06-2010, 13:31
σιγα που θα δουλευω σαν το μαλακα για να μου τα φανε με φορους, εισφορες και πιπες. καλυτερα να μη μου μεινει ουτε σεντς και να τα εχω δωσει για συναυλιες που γουσταρω, για να δω το θρυλο που ειναι αρρωστια και για να περασω καλα με τους φιλους και τη γυναικαρα μου.

και το διαρκειας ακριβο ειναι και τα εισιτηρια της συναυλιας το ιδιο. αλλα επειδη τα γουσταρω τα δινω και δεν τα κλαιω.
το θεμα ειναι οτι στις 24/6 θα διπλασιαστει το εξοδο γιατι εδωσα 90 € για το εισιτηριο και αλλα τοσα θα φυγουν σε αλκοολ και λοιπες καταχρησεις (πχ τσιγαρα :p). απο τις 11 το πρωι θα ειμαστε εκει, πρεπει και να επιβιωσουμε...

zouparos
16-06-2010, 13:36
και τη γυναικαρα μου.


πότε παντρεύτηκες και δεν με κάλεσες?:mad:

tc-g6
16-06-2010, 13:39
πότε παντρεύτηκες και δεν με κάλεσες?:mad:

ε δεν παντρευτηκα ακομα αλλα για εκει το παω. ερχεται κρεμαλα γμτ. :D

θα ερθεις με σημαιες bro για να γινει και το απαραιτητο σπασιμο στο αλλο σοϊ που ειναι καμμενα χανουμακια. :p

zouparos
16-06-2010, 13:50
καλύτερα χανουμάκια παρά βαζελάκια:mad::o;)
στο τραπέζι θα έρθω κατευθειαν να το ξερεις:p

gianna7
16-06-2010, 13:56
ε δεν παντρευτηκα ακομα αλλα για εκει το παω. ερχεται κρεμαλα γμτ. :d

θα ερθεις με σημαιες bro για να γινει και το απαραιτητο σπασιμο στο αλλο σοϊ που ειναι καμμενα χανουμακια. :p


Τι διαβάζω........θα φάμε κουφέτα;

tc-g6
16-06-2010, 14:03
καλύτερα χανουμάκια παρά βαζελάκια:mad::o;)
στο τραπέζι θα έρθω κατευθειαν να το ξερεις:p

καλυτερα ΜΟΝΟ ΓΑΥΡΑΚΙΑ αλλα τι να κανουμε, χανουμακι πετυχαμε. το θεμα ειναι οι νεοτερες γενιες να παραμεινουν ερυθρολευκες.

και εγω κατευθειαν στο τραπεζι λεω να παω :p. αθεος και εκκλησια δεν πανε μαζι...

μωρε θα φατε κουφετα, το ποτε ειναι το θεμα.
για την ωρα ψαχνουμε σπιτι. μετα (γεναρη-φλεβαρη) εχω να παρω και οριστικα το Ι-5 απο το στρατευμα και ανοιγει ο δρομος. σε κανα χρονο με βλεπω στην κρεμαλα...

dora7
16-06-2010, 15:54
καλυτερα ΜΟΝΟ ΓΑΥΡΑΚΙΑ αλλα τι να κανουμε, χανουμακι πετυχαμε.

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ tc.......:):):):):)

RED TROOPER
16-06-2010, 23:18
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΤΟΝ,
δεν ήξερα που να γράψω αυτό το ποστάκι γι' αυτό το πετάω εδώ και από εκεί και πέρα βόλεψέ το όπου θέλεις. Λοιπόν, απ' ότι είδα σχολίασες και εσύ στο "μίλα μας για Ολυμπιακό ή καλύτερα μίλα μας για Κόκκαλη" - εκτός και αν πρόκειται για κάποιον fake Ντον.

Δεν ξέρω αν έγινε κατανοητό, αλλά δεν επιχείρησα να μιλήσω εξ' ονόματός σου. Δεν με ενδιαφέρει άλλωστε να το παίξω μούφα Ντον, απλώς χρησιμοποίησα ένα κομμάτι σου, που έχει γραφεί σε τούτον εδώ τον χώρο. Αυτό δεν το έκανα για να δικαιώσω τον Ντον και τον κάθε Ντον, αλλά για να βγάλω την γλώσσα σε υπάλληλους που τους κόβεται μαχαίρι το paycheck.

ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ

ΑΥΤΑ. KEEP UP και πρόσεχε και εσύ τι γράφεις γιατί τους κράζουμε ΟΛΟΥΣ αν χρειαστεί!

gianna7
17-06-2010, 11:23
Ο Ξανά εκλεγμένος(και με τις ευλογίες του Ολυμπιακού, που θέλει να αλλάξει τα κακώς κείμενα στο ελληνικό μπάσκετ:rolleyes:) πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ μας αναλύει τις σκέψεις του για το επερχόμενο πρωτάθλημα:


http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/88369-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%AC%CE%B8%CE%BB%CE%B7%C E%BC%CE%B1

DON
17-06-2010, 13:46
ΑΓΑΠΗΤΕ ΝΤΟΝ,
δεν ήξερα που να γράψω αυτό το ποστάκι γι' αυτό το πετάω εδώ και από εκεί και πέρα βόλεψέ το όπου θέλεις. Λοιπόν, απ' ότι είδα σχολίασες και εσύ στο "μίλα μας για Ολυμπιακό ή καλύτερα μίλα μας για Κόκκαλη" - εκτός και αν πρόκειται για κάποιον fake Ντον.

Δεν ξέρω αν έγινε κατανοητό, αλλά δεν επιχείρησα να μιλήσω εξ' ονόματός σου. Δεν με ενδιαφέρει άλλωστε να το παίξω μούφα Ντον, απλώς χρησιμοποίησα ένα κομμάτι σου, που έχει γραφεί σε τούτον εδώ τον χώρο. Αυτό δεν το έκανα για να δικαιώσω τον Ντον και τον κάθε Ντον, αλλά για να βγάλω την γλώσσα σε υπάλληλους που τους κόβεται μαχαίρι το paycheck.

ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ

ΑΥΤΑ. KEEP UP και πρόσεχε και εσύ τι γράφεις γιατί τους κράζουμε ΟΛΟΥΣ αν χρειαστεί!

Όχι δεν πρόκειται για fake DON φίλε μου και ΠΡΟΦΑΝΩΣ σχολίασα αφού έμπλεξε το όνομα μου απο το πουθενά και χωρίς λόγο. Εσύ έκρινες ότι πρέπει να με "υπερασπιστείς" εγώ όμως δεν ζήτησα ποτέ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ και απο κανέναν. Στόμα και χεράκια έχω ρε φίλε να γράψω ΟΤΙ ΘΕΛΩ.

ΞΕΚΟΛΛΑ να χρησιμοποιείς γραπτά μου ή λόγια μου για να πεις κάτι αν θες πέστο εσύ ρε φίλε ΕΛΕΟΣ. Πίστευε ότι θες για τον καθένα υπάλληλο-ξευπάλληλο ΕΜΕΝΑ μην με μπλέκεις γιατί μετά πρέπει να αποδυκνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας ρε φίλε και δεν αντέχω με αυτήν την ιστορία!

Δεν με νοιάζει αν σχολιάζεις αν υπάρχεις ή αν με κράξεις. Στα φρύδια μου. Λογαριασμό σε κανέναν δεν δίνω τι θα πω και πως θα το πω και όποιος θέλει ας πεί ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ για μένα. Αλλά σε παρακαλώ να μην ξαναγίνει ποτέ αυτό.

μιγάδας
17-06-2010, 14:53
χρονια πολλα στον αερινο του φορουμ

gianna7
17-06-2010, 15:33
Ψηφισαν αναγνωστες και δημοσιογραφοι(http://www.superbasket.gr/?c=400&a=126355) του Superbasket............να και τα παρελκομενα της εκδηλωσης:

Οι νικητές: http://www.superbasket.gr/?c=400&a=126357
Ο καλύτερος Ελληνας του εξωτερικου: http://www.superbasket.gr/?c=400&a=126362
Ο MVP(ή αλλιώς το επόμενο 2άρι μας;) http://www.superbasket.gr/?c=400&a=126356



ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ: http://www.superbasket.gr/?c=420&a=126363
Μπορώ να δηλώσω συμμετοχη στο 1vs1 με αντίπαλο τον "φτύνω και γουστάρω γιατι δεν τιμωρούμαι" να γίνει του 11888. Τυχαίο; δεν νομίζω

Airness
17-06-2010, 19:53
Ζητά συγγνώμη με σεξ

http://news247.gr/kosmos/paraksena/etoimh_na_thysiastei.190907.html

tc-g6
18-06-2010, 15:00
zouparos πας για πατερ???
διπλα απο το ονομα σου στην κεντρικη σελιδα εχει σταυρο! :p

απο αορατος εγινες σταυροφορος, θα μας τρελανεις? ο τζιζας εισαι?

zouparos
18-06-2010, 15:07
zouparos πας για πατερ???
διπλα απο το ονομα σου στην κεντρικη σελιδα εχει σταυρο! :p

απο αορατος εγινες σταυροφορος, θα μας τρελανεις? ο τζιζας εισαι?

ρε προς στιγμης εμεινα:eek: νομιζα πως με ειδες κάπου σήμερα γιατι έχω αφήσει μουσια απ'τη βαρεμαρα μου να τα πάρω και όλοι μου λένε "πας για παπας?"

αχααχαχαχα
με κουφανες μέχρι να κτλβ:D

tc-g6
18-06-2010, 15:22
ρε προς στιγμης εμεινα:eek: νομιζα πως με ειδες κάπου σήμερα γιατι έχω αφήσει μουσια απ'τη βαρεμαρα μου να τα πάρω και όλοι μου λένε "πας για παπας?"

αχααχαχαχα
με κουφανες μέχρι να κτλβ:D

μπουαχαχαχα!!!

εμενα δεν μου το λενε, ξερουν οτι θα τους παρει και θα τους σηκωσει. προτιμουν λοιπον το "μα καλα, ναυαγος εισαι?".

αυτα τα "το μουσι ειναι ο φερετζες του πουστη και το μουστακι ο φερεντζες του λακη" τα λενε οι ατριχοι. ξερεις, που βγαζουν μια τριχα εδω και μια μετα απο 20 ποντους.

ελπιζω μονο να μην εισαι στην ατυχεστατη περιπτωση "αυτη και το μουσι θα σε βαλει να κοψεις".

κατα τα αλλα αυτος ο σταυρος ειναι πολυ υποπτος. τιποτα χριστιανομασωνικα κολπα θα ειναι, ειμαι σιγουρος. :p

ps: καταλαβαινεις οτι ΔΕΝ την παλευω αλλο σημερα στη δουλεια. :D

gianna7
18-06-2010, 15:24
Ζητά συγγνώμη με σεξ



Σ Υ Γ Ν Ω Μ Η :d:d:d:d

ο τζιζας εισαι?

Και η άσχετη...................ΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΖΙΖΑΣ;:p:p:p

tc-g6
18-06-2010, 15:39
ο ελληνας ξαδερφος του jesus...

dora7
18-06-2010, 15:46
Ουτε εγω την παλευω στη δουλεια σήμερα αλλα εσεις εχετε ξεφύγει και ασχολείστε ΜΕ ΤΡΙΧΕΣ!!!!!!:p:p:p:p:p:p

5 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ tc..........

ΕΥΛΟΓΗΣΟΝ!!!!!!!!!!

:):):):):):):):):):):):):):)

μιγάδας
18-06-2010, 16:46
εγω που ξυπνησα πριν λιγο, τι να πω........

μια που μου το θυμησατε, παω να τα παρω λιγο γιατι και μενα για παππα με παιρνανε πια....:p:p

zouparos
18-06-2010, 18:27
ελπιζω μονο να μην εισαι στην ατυχεστατη περιπτωση "αυτη και το μουσι θα σε βαλει να κοψεις".


ω καλαααααα αχαχαχα
όπως λέει και ο dirtyS τον πρώτο χρόνο προσέχεις:D
απο δω και πέρα ακούγεται απλά ένα
γεματο νάζι,με υφος πάντα να νιωθεις τυψεις θα το ξερεις...
"τι θα φιλάω τρίιιχες?:( "

αλλά κλασσική γυναικα όταν ξυριστω
"πως εισαι ετσι σαν 15 χρονων:p εγω τα θελω 3-4 ημερων"

τη δερνεις ή οχι?:D

dora7
18-06-2010, 18:56
ω καλαααααα αχαχαχα
όπως λέει και ο dirtyS τον πρώτο χρόνο προσέχεις:D
απο δω και πέρα ακούγεται απλά ένα
γεματο νάζι,με υφος πάντα να νιωθεις τυψεις θα το ξερεις...
"τι θα φιλάω τρίιιχες?:( "

αλλά κλασσική γυναικα όταν ξυριστω
"πως εισαι ετσι σαν 15 χρονων:p εγω τα θελω 3-4 ημερων"

τι δερνεις ή οχι?:D

τς τς τς τι λόγια ειναι αυτα???? ντροπή......:D:D:D:D:D:D

και αφου στο τέλος τέλος σας αρέσει όλο αυτο το αλισβερίσι ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ?????? δε λετε παλι καλά που δεν σας αφήνουμε να πλήξετε......:p:p:p

*GrimReaper*
18-06-2010, 23:11
ω καλαααααα αχαχαχα
όπως λέει και ο dirtyS τον πρώτο χρόνο προσέχεις:D
απο δω και πέρα ακούγεται απλά ένα
γεματο νάζι,με υφος πάντα να νιωθεις τυψεις θα το ξερεις...
"τι θα φιλάω τρίιιχες?:( "

αλλά κλασσική γυναικα όταν ξυριστω
"πως εισαι ετσι σαν 15 χρονων:p εγω τα θελω 3-4 ημερων"

τη δερνεις ή οχι?:D

εμενα παλι δεν με αφηνει να ξυριζομαι....Μονο ψιλα με την μηχανη...σταθηκα τυχερος σε αυτο το θεμα τουλαχιστον :cool:

TT7
18-06-2010, 23:22
Nαι ρε ολες τα θελουν 3-4 ημερων..αμα εισαι εντελως ξυρισμενος εισαι σαν φλωρος και δεν γουσταρουν....αλλα μετα τις 5 τις τσιμπανε και θελουν ξυρισμα..

mzk7
19-06-2010, 07:24
nαι ρε ολες τα θελουν 3-4 ημερων..αμα εισαι εντελως ξυρισμενος εισαι σαν φλωρος και δεν γουσταρουν....αλλα μετα τις 5 τις τσιμπανε και θελουν ξυρισμα..

Μετά τις 30 μέρες..έχουν μεγαλώσει τόσο ώστε να είναι αρκετά εύκαμπτες και δεν τσιμπάνε κανέναν..όλα από κει και πέρα είναι δικαιολογίες..;)
Μιλάω από προσωπική εμπειρία..

Dude
20-06-2010, 04:28
Άλλο ένα δυσάρεστο γεγονός. Δεν ξέρω πόσοι το θυμάστε, αλλά δεν βλέπεις συχνά ανθρώπους των 2.30... πόσο μάλλον και Σουδανούς των 2.30 στο NBA. Κρίμα...

http://www.sport-fm.gr/article/279021

TT7
20-06-2010, 04:42
Μετά τις 30 μέρες..έχουν μεγαλώσει τόσο ώστε να είναι αρκετά εύκαμπτες και δεν τσιμπάνε κανέναν..όλα από κει και πέρα είναι δικαιολογίες..;)
Μιλάω από προσωπική εμπειρία..

nαι αλλα μετα εισαι σαν τον Ροβινσωνα Κρουσο και στα πρηζουν οτι δεν τις σκεφτεσαι γιαυτο δεν προσεχεις τον εαυτο σου...και δεν τiς γουσταρεις και αμα ηταν αλλη θα εκανες περισσοτερα κλπ κλπ κλπ...Εγω μαζι σου, αλλα με τις γυναικες δεν βγαζεις ακρη...:d:d

TT7
20-06-2010, 06:21
Άλλο ένα δυσάρεστο γεγονός. Δεν ξέρω πόσοι το θυμάστε, αλλά δεν βλέπεις συχνά ανθρώπους των 2.30... πόσο μάλλον και Σουδανούς των 2.30 στο nba. Κρίμα...

http://www.sport-fm.gr/article/279021
Δυστυχως ανθρωποι με τετοιο υψος πολλες φορες εμφανιζουν τετοια προβληματα..Μπορει να μην εχει σχεση σε αυτη την περιπτωση αλλα γενικα δεν παρουσιαζουν μεγαλο προσδοκιμο ζωης λογω καρδιας κυριως..Οπως και να χει ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει...

gianna7
20-06-2010, 09:16
Καλημέρα στους ξενύχτηδες. Καλα δεν παιζομαστε λεμε, απο το μεγεθος των τριχων(οπου κατα γενικη γυναικεια ομολογια των 3-4 ημερων ειναι τα προτιμωμενα), ξαφνικα διαβαζουμε το θλιβερο γεγονος στο nba. Αλλα ετσι ειναι η ζωη. Τελος παντων σας αφηνω και παω για μπανιο, αφου κανω μινι διακοπες. χα χα χα Και σε οσους γραφουν καλο διαβασμα.

tc-g6
21-06-2010, 11:20
εγω πηγα για ρετουσαρισμα στο σοσιαλιστικο μου προσωπιο που λεει και ο πανουσης και την πατησα.
πριν ημουν σαν ναυαγος τωρα τσιμπανε και αμα τα ξυρισω τελειως ειμαι σαν παιδακι. ΑΙΣΧΟΣ!

σχεδον εφτασε η 24η ιουνιου! ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!! θα καουν τα καρβουνα!

dora7
21-06-2010, 15:47
εγω πηγα για ρετουσαρισμα στο σοσιαλιστικο μου προσωπιο που λεει και ο πανουσης και την πατησα.
πριν ημουν σαν ναυαγος τωρα τσιμπανε και αμα τα ξυρισω τελειως ειμαι σαν παιδακι. ΑΙΣΧΟΣ!

σχεδον εφτασε η 24η ιουνιου! ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!! θα καουν τα καρβουνα!

A tc τώρα μου τα χαλάς....εγω κοιτάω να πετυχω μουσατο να τρέχει πανικόβλητος τα πρωινα με το ματι μισόκλειστο!!!!!!!!χαχαχαχαχχα

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

tc-g6
21-06-2010, 15:56
a tc τώρα μου τα χαλάς....εγω κοιτάω να πετυχω μουσατο να τρέχει πανικόβλητος τα πρωινα με το ματι μισόκλειστο!!!!!!!!χαχαχαχαχχα

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!

υπεκειψα και εγω στην ανωτερα βια και εφαγα τα μουτρα μου. τελικα ειτε ετσι ειτε αλλιως εσεις οι γυναικες πρεπει με κατι να γκρινιαζετε.
"αγαπη μου γιατι τα εκοψες τοσο πολυ? τσιμπανε τωρα"!!! ε δεν ηξερα να παρω το χαρακα και να μετρησω πιο πριν, την επομενη φορα θα την εχω απο διπλα. γκρρρρρρρρρρ...

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ! ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ...

dora7
21-06-2010, 16:02
υπεκειψα και εγω στην ανωτερα βια και εφαγα τα μουτρα μου. τελικα ειτε ετσι ειτε αλλιως εσεις οι γυναικες πρεπει με κατι να γκρινιαζετε.
"αγαπη μου γιατι τα εκοψες τοσο πολυ? τσιμπανε τωρα"!!! ε δεν ηξερα να παρω το χαρακα και να μετρησω πιο πριν, την επομενη φορα θα την εχω απο διπλα. γκρρρρρρρρρρ...

ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΜΕΡΕΣ! ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΩΡΑ...

Μάλιστα...ΠΑΝΤΑ εμεις φταιμε ε?? οι γκρινιάρες, οι ετσι οι αλλιως....που υπάρχουμε για να ταράζουμε τον τελειο κόσμο σας???????????:eek::eek::eek::eek::eek::eek::p:p:p :p:p:p:p

tc-g6
21-06-2010, 16:07
ΝΑΙ!!!!!!!!!

dora7
21-06-2010, 16:09
ΝΑΙ!!!!!!!!!

χαχαχαχαχαχχααααχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχ αχχαχαχαχαχαχ

Ειστε διασκεδαστική συνωμοταξία πάντως.........ώρες ώρες......:p:p:p:p

tc-g6
21-06-2010, 16:13
χαχαχαχαχαχχααααχχαχαχαχαχαχχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχ αχχαχαχαχαχαχ

Ειστε διασκεδαστική συνωμοταξία πάντως.........ώρες ώρες......:p:p:p:p

τις υπολοιπες ειμαστε ανεκτικη συνωμοταξια ομως. απορω ωρες ωρες με το ειδος μου, πως εχουμε ρε γμτ τοοοοοοοοοοοση υπομονη... :p

dora7
21-06-2010, 16:18
τις υπολοιπες ειμαστε ανεκτικη συνωμοταξια ομως. απορω ωρες ωρες με το ειδος μου, πως εχουμε ρε γμτ τοοοοοοοοοοοση υπομονη... :p

Ειχατε 2,5 χρόνια το σωστό προπονητή!!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p:p:p:p:p

tc-g6
21-06-2010, 16:27
Ειχατε 2,5 χρόνια το σωστό προπονητή!!!!!!!!!!!!!!!!:p:p:p:p:p:p:p

χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

μαλλον πλεον ειναι στο dna μας. τα δυο μας αυτια εχουν απευθειας πλεον συνδεση, απο το ενα μπαινουν και απο το αλλο βγαινουν οσα κρινονται ως περιττα (περιπου το 80% δηλαδη). ταυτοχρονα η υπομονη μας τινει να φτασει στο απειρο αλλα και παλι δεν ειναι αρκετο.
οχι ΔΕΝ μας νοιαζει αν παει το καφε με το μπλε, ουτε το ποση ωρα χρειαζονται τα νυχια για να στεγνωσουν.
ΝΑΙ βαριομαστε να μετραμε ποσους ποντους ειναι το μουσι και να ΝΑΙ παμε στα μαγαζια μονο οταν θελουμε να αγορασουμε κατι συγκεκριμενο.

dora7
21-06-2010, 16:31
χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

μαλλον πλεον ειναι στο dna μας. τα δυο μας αυτια εχουν απευθειας πλεον συνδεση, απο το ενα μπαινουν και απο το αλλο βγαινουν οσα κρινονται ως περιττα (περιπου το 80% δηλαδη). ταυτοχρονα η υπομονη μας τινει να φτασει στο απειρο αλλα και παλι δεν ειναι αρκετο.
οχι ΔΕΝ μας νοιαζει αν παει το καφε με το μπλε, ουτε το ποση ωρα χρειαζονται τα νυχια για να στεγνωσουν.
ΝΑΙ βαριομαστε να μετραμε ποσους ποντους ειναι το μουσι και να ΝΑΙ παμε στα μαγαζια μονο οταν θελουμε να αγορασουμε κατι συγκεκριμενο.

Κι εμεις απο την άλλη σας αφήνουμε να ζειτε στο θαυμαστό ουτοπικό κόσμο σας και στην πραγματική ζωή κινούμε τα νήματα για το καλό του ανθρώπινου γένους........;););););););););)

tc-g6
21-06-2010, 16:38
σας αφηνουμε να ΝΟΜΙΖΕΤΕ οτι κινειτε τα νηματα για να μη γκρινιαζετε αλλα στην ουσια και στα δυσκολα το κουμαντο το κανουμε εμεις. σας εχουμε αφησει τη βρωμοδουλεια για να εχετε κατι να ασχολειστε περα απο μοδα, μοδα και μοδα ομως οταν χρειαστει αναλαμβανουμε δραση για να μη μας το κλεισετε το μαγαζι.
:p

dora7
21-06-2010, 16:42
σας αφηνουμε να ΝΟΜΙΖΕΤΕ οτι κινειτε τα νηματα για να μη γκρινιαζετε αλλα στην ουσια και στα δυσκολα το κουμαντο το κανουμε εμεις. σας εχουμε αφησει τη βρωμοδουλεια για να εχετε κατι να ασχολειστε περα απο μοδα, μοδα και μοδα ομως οταν χρειαστει αναλαμβανουμε δραση για να μη μας το κλεισετε το μαγαζι.
:p

Ευτυχώς που στο τέλος θα μας δικαιώσει η ιστορία φιλε μου tc.....γιατι απο σας δεν περιμενουμε και τιποτα καλύτερο από αυτά που μολις είπες!!!!!!!!!!:p:p:p:p

zouparos
21-06-2010, 16:44
Πάει ο Αδάμ στο Θεό και του λέει:
-"Θέλω να φτιάξεις ένα πλάσμα έξυπνο, τρυφερό, στοργικό, που να με καταλαβαίνει..."
-"Για όλα αυτά πρέπει να μου δώσεις το κεφάλι σου" απαντά ο Θεός.
-"Μ' ένα πλευρό τι παίρνω;":d

tc-g6
21-06-2010, 16:45
αν περιμενετε να σας δικαιωσει η ιστορια τοτε θα πρεπει να ξερετε οτι δεν εχετε αρκετο χρονο, σε μερικα εκατομυρια χρονια η γη θα εξαφανιστει και ακομα δεν εχει υπαρξει το παραμικρο σημαδι που να αιτιολογει εστω τις ελπιδες σας...

dora7
21-06-2010, 16:52
αν περιμενετε να σας δικαιωσει η ιστορια τοτε θα πρεπει να ξερετε οτι δεν εχετε αρκετο χρονο, σε μερικα εκατομυρια χρονια η γη θα εξαφανιστει και ακομα δεν εχει υπαρξει το παραμικρο σημαδι που να αιτιολογει εστω τις ελπιδες σας...

Η γη θα εξαφανιστεί νωρίτερα γιατι δεν θα μπορέσει να σας αντέξει άλλο.....στο λαιμό σας θα μας παρετε!!!!!!!!!!:eek::eek::eek:

tc-g6
21-06-2010, 16:54
Η γη θα εξαφανιστεί νωρίτερα γιατι δεν θα μπορέσει να σας αντέξει άλλο.....στο λαιμό σας θα μας παρετε!!!!!!!!!!:eek::eek::eek:

αν δεν θελετε τοτε πρεπει αμεσα να ξεκαβαλισετε. δεν σας πιεσαμε ποτε να κατσετε στο λαιμο μας αλλα εσεις μπαστακωθηκατε... :p

ps: αν δεν ερθει ΤΩΡΑ η 24η ιουνιου με βλεπω να φλιπαρω

dora7
21-06-2010, 16:55
Πάει ο Αδάμ στο Θεό και του λέει:
-"Θέλω να φτιάξεις ένα πλάσμα έξυπνο, τρυφερό, στοργικό, που να με καταλαβαίνει..."
-"Για όλα αυτά πρέπει να μου δώσεις το κεφάλι σου" απαντά ο Θεός.
-"Μ' ένα πλευρό τι παίρνω;":d

Πήρατε το καλύτερο στη μισή τιμή.....γι αυτο πληρώνετε τώρα και για παντα!!!!!

αν δεν θελετε τοτε πρεπει αμεσα να ξεκαβαλισετε. δεν σας πιεσαμε ποτε να κατσετε στο λαιμο μας αλλα εσεις μπαστακωθηκατε... :p

ps: αν δεν ερθει ΤΩΡΑ η 24η ιουνιου με βλεπω να φλιπαρω

εισαι να το συνεχίσουμε μεχρι τις 24 να περναει και η ώρα, να αγανακτήσουν όλοι εδω μεσα και να μας πεταξουν έξω???????????:):):):):):):):):)

Αν κρινω πως μας κυνηγάτε δεν βλέπω πουθενά το περιβόητο "σας μπαστακωθήκαμε"!!!!!!!!!!;););););););)

tc-g6
21-06-2010, 17:03
εισαι να το συνεχίσουμε μεχρι τις 24 να περναει και η ώρα, να αγανακτήσουν όλοι εδω μεσα και να μας πεταξουν έξω???????????:):):):):):):):):)

Αν κρινω πως μας κυνηγάτε δεν βλέπω πουθενά το περιβόητο "σας μπαστακωθήκαμε"!!!!!!!!!!;););););););)

σας "κυνηγαμε" για το ενστικτο (ως κυνηγοι) και για να σας δινουμε λιγη απο την αμυθητη αξια μας (ως ισχυρο φυλο).
αντι ομως να πειτε ευχαριστω γκρινιαζετε κι απο πανω, ΑΙΣΧΟΣ! :p

Ο ΑΓΩΝΑΣ ΟΜΩΣ ΤΩΡΑ ΔΙΚΑΙΩΝΕΤΑΙ!

αν συνεχισουμε ετσι μεχρι τις 24 προβλεπω οχι μονο να μας διαγραφουν αλλα και να μας αρχισουν πρωτα στα μπινελικια.

dora7
21-06-2010, 17:08
αν συνεχισουμε ετσι μεχρι τις 24 προβλεπω οχι μονο να μας διαγραφουν αλλα και να μας αρχισουν πρωτα στα μπινελικια.

Ηδη αρχισαν!!!!!!!!χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχα

dora7
23-06-2010, 12:27
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ tc....:woot:woot:woot:woot:woot

Μετράμε αντίστροφα!!!!!

Μόνο μην ανοιξουν οι ουρανοί και σβήσει η φωτιά!!!!!!!:eek::eek::eek:

tc-g6
23-06-2010, 12:43
ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και να ανοιξουν και να μην ανοιξουν η φωτια δε σβηνει, καιει μεσα μας. αυριο θα καουν τα καρβουνα! ΤΕΛΟc

tc-g6
23-06-2010, 13:07
http://img411.imageshack.us/img411/1939/25734111243675575754100.jpg

NIGHTST@LKER7
23-06-2010, 13:38
Θα ειστε αυριο terra vibe??? Μπορει να κοπανιομαστε διπλα-διπλα και να μην το ξερουμε!!! Την περιμενω χρονια αυτη τη συναυλια.... Στη μια εδινα πανελληνιες, την αλλη στρατο... Ηρθε η ωρα να παρω το αιμα μου πισω!!!

zouparos
23-06-2010, 13:43
E ρε βρώμικο που θα πουληθεί αύριο...
Έπρεπε να 'χε 40 βαθμους να σας ρίχνανε με την μάνικα...
Και την Παρασκευή κανονίστε να αρχίσετε τα αχ και τα ουχ:p
Αναμένουμε υλικό

tc-g6
23-06-2010, 13:48
Θα ειστε αυριο terra vibe??? Μπορει να κοπανιομαστε διπλα-διπλα και να μην το ξερουμε!!! Την περιμενω χρονια αυτη τη συναυλια.... Στη μια εδινα πανελληνιες, την αλλη στρατο... Ηρθε η ωρα να παρω το αιμα μου πισω!!!

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα ειμαστε ακομα και αν βρεχει (μεχρι το απογευμα θα ειναι οκ ο καιρος αλλα μετα προβλεπουν βροχη).
μονο μην ακυρωθει γιατι θα ξενερωσω οσο δεν παει...

dora7
23-06-2010, 13:50
Θα ειστε αυριο terra vibe??? Μπορει να κοπανιομαστε διπλα-διπλα και να μην το ξερουμε!!! Την περιμενω χρονια αυτη τη συναυλια.... Στη μια εδινα πανελληνιες, την αλλη στρατο... Ηρθε η ωρα να παρω το αιμα μου πισω!!!

Εγω κι ο tc δεν κρατιομαστε πλέον....ασε που 2 μήνες τώρα εχουμε σπασει τα νευρα του φορουμ με την αντιστροφη μέτρηση!!!!!:eek::eek:

Μπορεί ολοι να κοπανιόμαστε διπλα διπλα τελικά....

Εγω παρ' όλο που ειχα παει και Ριζούπολη το '99 το περιμένω σαν τρελή το αυριανό!!!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot

@ zouparos
Για υλικό θα δείξει αναλογα τις επικρατούσες συνθήκες...αλλά περιγραφή δεν βλέπω να γλυτώνετε!!!!!!!!!!!;);););););)

zouparos
23-06-2010, 13:57
Εγω παρ' όλο που ειχα παει και Ριζούπολη το '99 το περιμένω σαν τρελή το αυριανό!!!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot


χα! είχα πάει και εγώ τότε:D Με πόσα σπασμένα πλευρα απεχώρησες?:doggy

dora7
23-06-2010, 14:06
χα! είχα πάει και εγώ τότε:d Με πόσα σπασμένα πλευρα απεχώρησες?:doggy

Επειδή είχαμε ασθενή στην παρέα τότε είμαστε κερκίδα κάτω απο τα δημοσιογραφικά, αν κι εκανα την καρδια μου πετρα γιατι ήθελα αρένα....αρα τα πλευρα οκ, ο αυχένας όμως ήταν μετα μεγαλο προβλημα!!!!!!!!!!!!;););););)

tc-g6
23-06-2010, 14:09
αρχισα με metallica και θα τελειωσω με metallica, απο την παρασκευη "σοβαρευομαι" υποτιθεται. περιμενω την αυριανη μερα απο οταν ανακοινωθηκε η συναυλια, μακαρι ο καιρος να μη μου τα χαλασει γιατι αλλιως θα του *μπιιιιιιιιιιιιιιιιπ*.
στο ενδιαμεσο ειδα live sepultura, motorhead, iced earth, judas priest, guns n roses και φυσικα iron maiden. τωρα με slayer, anthrax και megadeth θα εχω δει πλεον αρκετα απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα.

dora7
23-06-2010, 14:11
αρχισα με metallica και θα τελειωσω με metallica, απο την παρασκευη "σοβαρευομαι" υποτιθεται.

Το θέμα ειναι: πόσο πιο σοβαρός μπορείς να γίνεις??????:p:p:p:p:p:p:p χαχαχαχ

tc-g6
23-06-2010, 14:15
Το θέμα ειναι: πόσο πιο σοβαρός μπορείς να γίνεις??????:p:p:p:p:p:p:p χαχαχαχ

τι εννοεις "πιο"? αν υποψιαστω οτι εχω εστω και ιχνος σοβαροτητας θα αποθανω...

μη βγει παρα εξω αλλα το παραπανω ηταν διακαιολογια ωστε να ανεχθει το αφεντικο της σχεσης να ακουω εδω και 2-3 μηνες μεταλ σε καθημερινη βαση και με τα ηχεια στο φουλ.

zouparos
24-06-2010, 21:29
52 ετων μπάτσος στενος συνεργατης του υπουργου νεκρός απο εκρηξη βομβας σε δεμα που εσταλη στο υπουργειο δημ. ταξεως στον χρυσοχοίδη...

Να χαρώ εγώ δημοκρατία...

tc-g6
25-06-2010, 10:04
και ομως, ζω! η συναυλια ηταν απλα... ΚΑΥΛΑ!!!
metal up your ass και δε συμαζευεται...

(προσεχως νεοτερα)

52 ετων μπάτσος στενος συνεργατης του υπουργου νεκρός απο εκρηξη βομβας σε δεμα που εσταλη στο υπουργειο δημ. ταξεως στον χρυσοχοίδη...

Να χαρώ εγώ δημοκρατία...

η μολοτοφ του "αναρχικου" και η βομβα του "επαναστατη" ειναι το ιδιο κατακριτεα οσο και το πιστολι του μπατσου. η εξουσια των οπλων εχει καταλυσει καθε εννοια δημοκρατιας...

http://yfrog.com/4c24062010017j
ετσι αρχισαμε

http://yfrog.com/0j24062010047j
καπως ετσι συνεχισαμε (ο tc δινει τις πρωτες βοηθειες με μιγμα μπυρας και jack)

http://yfrog.com/1f24062010032j
και ετσι (tc και γυναικα tc)

http://yfrog.com/5f24062010075j
ευτυχως η βροχη βοηθησε ωστε να μην καει το δασος απο το καψιμο μας

http://yfrog.com/4r24062010102j
και ετσι τελειωσαμε...

zouparos
25-06-2010, 12:14
όσο μεγαλώνεις ομορφαίνεις φτου φτου;)
κόψε και το μουστακι σαν τον αδόλφο είσαι σε μία :d

tc-g6
25-06-2010, 12:16
όσο μεγαλώνεις ομορφαίνεις φτου φτου;)
κόψε και το μουστακι σαν τον αδόλφο είσαι σε μία :d

χαχαχαχαχα, δεν ειναι μουστακι αλλα μουσι. ομως ειναι πλεον κοντο και σε συνδιασμο με το οτι για καποιο περιεργο λογο ξανθαινει μοιαζει ετσι...

zouparos
25-06-2010, 12:25
τι μούσι ρε μλκ? πάνω απ'το στόμα μούσι το λες? ότι ξανθαινει καλό είναι;) επίσης πιστεύω(!!!) ότι θα μπειτε οι 2 σας σε εκκλησία με την κοπελιά και δεν θα καλέσει την αστυνομία ο ρασοφόρος :p

tc-g6
25-06-2010, 12:28
εκκλησια? τι ειναι αυτο??? :p
μουσι ρε υποτιθεται οτι ειναι...

zouparos
25-06-2010, 12:32
μουσι ρε υποτιθεται οτι ειναι...

και στις μασχάλες μούσι το λες? Δεν παίζεσαι:p

DON
25-06-2010, 12:52
http://yfrog.com/1f24062010032j
και ετσι (tc και γυναικα tc)


TΡΕΛΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ both! Ειδικά η μουστάκα σου τα σπάει!!!

zouparos
25-06-2010, 13:02
TΡΕΛΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ both!
Περίεργη άποψη έχεις για τα παλικάρια...την δεξιά εγώ παλικάρι δεν τη λεω:p

tc-g6
25-06-2010, 14:05
thnx DON!!! zouparos η γυναικα ειναι παλικαρακι απο τα λιγα, το πρωι κυριλε κυρια και το βραδυ απο μεταλο μεχρι τρελη gamer :p

gianna7
25-06-2010, 15:49
Το τοποθετώ εδώ, αφενός μεν για να κόψω την μουσική συζήτηση, για ενα πολύ σοβαρό θέμα:p και αφ'ετέρου να διαμαρτυρηθώ......



ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ:eek::eek: μην μας το κάνεις αυτό ΑΛΕΞΗ:p:p
http://www.gazzetta.gr/football/europe/item/89767-%CF%88%CE%AC%CF%87%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B6%CF%8C%CF%81%CE%B2%CE%B1-%CE%B7-%CF%84%CE%B6%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CE%B1

Απονη ζωή και πως να την αλλάξεις........ας κατέβουν οι ΚΑΕ στην απεργία στις 29/6.

http://sport24.yooblog.gr/2010/06/25/1848/

zouparos
26-06-2010, 19:42
http://2.bp.blogspot.com/_CjJU0o1rEi0/TBS6mct2s-I/AAAAAAAABNY/6A0dFurZQCo/s1600/promo_final_2.jpg

Dude
27-06-2010, 03:18
lJccnoya1Oc

gianna7
28-06-2010, 15:32
Τι είχε πεί ο Βουγιόσεβιτς; Οτι δεν υπογράφει στον Ολυμπιακό, παρά μόνο αν άλλαζε χρώματα! Και τι χρώματα έχει η CSKA; Κόκκινο, άσπρο και λίγο μπλέ:D:D. Καλύτερα να μασας παρά να μιλάς....




http://www.superbasket.gr/?c=266&a=126709

gianna7
29-06-2010, 16:28
http://www.youtube.com/watch?v=VhDVFH8cK1w :D:D:D:D

gianna7
30-06-2010, 16:32
επρεπε να βάλουν και το φτύσιμο του ΔΔ(θα κόστιζε διπλά αφού ηταν και πρωταθλητικό:p:p), θα μαζευαν περισσότερα. Πέρα απο την πλάκα όμως μπράβο τους! Τέτοιες κινήσεις είναι αξιόλογες........


http://www.gavros.gr/Default.aspx?id=68959&nt=108&lang=1

zouparos
30-06-2010, 20:14
"Στη δικιά μου ομάδα όταν κερδίζει, κερδίζουν όλοι μαζί. Όταν χάνει, χάνω μόνο εγώ. Εγώ είμαι που παίρνω όλη την ευθύνη πάνω μου"

ΠΟΣΟ ΓΙΓΑΝΤΙΟΣ (http://img401.imageshack.us/img401/6587/dsc0151a.jpg) ΕΙΣΑΙ ΠΟΣΟ!...

TT7
30-06-2010, 20:58
Ρε φιλε ποσο θα θελα να ειμαι ποδοσφαιριστης και να παιζω γιαυτον???...Ειναι μακραν ο κορυφαιος tactician...Και απο ενα ανθρωπο που δεν εχει κλωτσησει ποτε του μπαλα...Μιλαμε για πλακα θα το παιρνε το Μουντιαλ..

Dude
01-07-2010, 04:49
Καλά εντάξει... πίπες κατ'εμέ. Συμφωνώ στην ουσία, ότι είναι δηλαδή ο καλύτερος tactician και προπονητής στον κόσμο, αλλά από δηλώσεις ο καθένας πετάει τη μαλακιούλα του και ανάλογα την πώρωση των ακολούθων του μαζεύει ακόμα περισσότερους οπαδούς ή εχθρούς, και έτσι αυξάνει την ήδη τεράστια δημοτικότητά του. Όσο μαγκιώρικο κι αν ακούγεται, για μένα (και δεν παίρνω κανένα άλλο στο λαιμό μου) δηλώσεις "αναλαμβάνω την ευθύνη μόνος μου" γίνονται απλά για να γίνονται. Και στην τελική, οι 11 κλωτσώντες την μπάλα (σαν σύνολο) φέρουν πάντα τη μεγαλύτερη ευθύνη... αναλογικά πάντα.

Επίσης, ρε παιδιά, για ποδόσφαιρο μιλάμε. Από πού κι ως πού τόση βεβαιότητα; Δηλ θεωρείτε ότι του χρόνου η Ρεάλ θα αρχίσει τα τρέμπλ; Δεν πάει έτσι σε αυτό το άθλημα. Θέλει πολλά περισσότερα από τέλειο κοουτσάρισμα και στήσιμο πριν από τον αγώνα (σαν αυτά που έχει πετύχει πολλές φορές ο Μουρίνιο).

TT7
01-07-2010, 08:42
Φιλε μου αυτο το κανει για να παιρνει την πιεση πανω απο την ομαδα...δημιουργει ενα κλιμα προστασιας γυρω απο τον παικτη και την ομαδα..και γιαυτο οι παικτες του το ανταποδιδουν..

Συμφωνω οτι ειδικα στο ποδοσφαιρο η συμβολη του κοουτς ειναι μικρη...αλλα ο τυπος εχει αστρο..

Δεν ξερω αν θα τα σαρωσει ολα..αλλα ο Ροναλντο θα αναγεννηθει σιγουρα...

Dude
01-07-2010, 14:58
Δεν ξερω αν θα τα σαρωσει ολα..αλλα ο Ροναλντο θα αναγεννηθει σιγουρα...

Κι εγώ το πιστεύω. Μακάρι...

zouparos
05-07-2010, 23:19
ρεσιτάλ μλκς σήμερα στη θάλασσα με την μικρή αννούλα...
2 που δεν ήξερα :p

-Γιατι η Αννουλα δεν κάνει κοιλιακούς?
-Γιατί βρίσκει στο φέρετρο

-Τι κάνει νιαου νιαου δίπλα στην Αννούλα?
-Η Αλίκη Βουγιουκλάκη


:o:D:p:o:D:p:o:D:p

*GrimReaper*
05-07-2010, 23:43
Αλλοι ψηνονται στον πυρετο και αλλοι γελανε με την μικρη αννουλα στην παραλια....ετσι ειναι

μιγάδας
06-07-2010, 13:34
η μερα της κρισης μαγκες............. μπορει να μην σηκωσαμε τις κουπες που επρεπε(και μας αξιζαν...) αλλα τουλαχιστον τελειωνει η χρονια μια χαρα για μενα..........18.500 και αντε γεια!!

*GrimReaper*
06-07-2010, 14:15
τι διαολο...και 3 γνωστοι μου 18.500 βγαλανε...τυχαιο?...

μιγάδας
06-07-2010, 17:29
δε νομιζω.............

TT7
06-07-2010, 17:45
Μαθηματικο Αθηνα θα βαλεις??Ρε με 18.500 χιλιαδες μορια μπαινεις Πολυτεχνειο χαζος εισαι?χαχα...βασικα αμα το γουσταρεις εκει να μπεις απλα αμα σου αρεσουν απλα τα Μαθηματικα θα εχεις μπολικα!!!!

μιγάδας
06-07-2010, 17:49
δεν μου αρεσουν ''απλα''.........αυτος ηταν εξαρχης ο στοχος μου(εσυ που το θυμασαι;; ), δεν θα τον θυσιασω τωρα λογω απροσμενης(οχι και τοσο βεβαια) επιτυχιας.

TT7
06-07-2010, 18:22
Tι που το θυμαμαι ρε μιγαδα...ολη την χρονια γιαυτο μιλουσες...χαχα..εγω ειμαι της αποψης να περνανε τα παιδια σε αλλη πολη αν το αντεχουν οικονομικα...τα βοηθα να ωριμασουν και να αντιμετωπισουν πολλες καταστασεις..αλλα ειμαι απο επαρχια γιαυτο το λεω.που να αφησεις την Αθηνα τωρα...

Συγχαρητηρια φιλε μου και καλη φοιτητικη ζωη....

8rilos!!!
07-07-2010, 01:58
η μερα της κρισης μαγκες............. μπορει να μην σηκωσαμε τις κουπες που επρεπε(και μας αξιζαν...) αλλα τουλαχιστον τελειωνει η χρονια μια χαρα για μενα..........18.500 και αντε γεια!!

συγχαρητηρια ρε συμμαχε!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot

gianna7
07-07-2010, 10:46
..... αλλα τουλαχιστον τελειωνει η χρονια μια χαρα για μενα..........18.500 και αντε γεια!!


Νομίζω ότι πρέπει να σου ευχηθώ με τον σωστό τροπο...γι'αυτό:


κονγκρατσουλεισονς μαι μποι. γιου αρ οφισιαλι φιτιτις. Δε μπεστ αρ γιετ το καμ:D:D:D:D:woot:woot:woot:woot:p

μιγάδας
07-07-2010, 12:11
ευχαριστω συμμαχε και ΤΤ7, θενκ κιου γουιθ ολ μάι χαρτ γιαννα (για να εκνευρισουμε τον ντουντ...)

ΤΤ7, σιγουρα η επαρχια βοηθαει αλλα φιλε οι καιροι σημερα δεν το επιτρεπουν...........

μιγάδας
07-07-2010, 12:55
ο ΤΤ7 εχει γενεθλια!!!!! ο παππους κλεινει τα 25!!!!! χαχα, ειμαι πολυ περηφανος που το ανακαλυψα πριν απο τον κολλητο σου τον καλικατζαρο!!!
χρονια πολλα μαν

gianna7
07-07-2010, 13:18
Και τώρα κουτσομπολιό. Φώτο απο τους γάμους των Ζηση και Παπαμακάριου. Η φώτο που ο Παπαλουκάς σπρώχνει στην θάλασσα τον Σπανακοπιτούλη θα μπορούσε να έχει λεζάντα...."αντε βρε μαλάκα υπόγραψε γιατι θα σε πνίξω":D:D:D


http://www.gazzetta.gr/lola-koutsompola/item/91801-%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%AC%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%AC-%CE%BF-%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%BB%CE%B7%CF%82-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%BF%CF%82

μιγάδας
07-07-2010, 13:53
η ξανθια ειναι γκομενα του μπουρουση;;;(γαμω τα 30 δευτερολεπτα)

gianna7
07-07-2010, 14:18
[quote=μιγάδας;22269]η ξανθια ειναι γκομενα του μπουρουση;;;(γαμω τα 30 δευτερολεπτα)[/quote

Η ξανθιά είναι η Νίκη Κάρτσωνα, σύζυγος του Χατζή και κουμπάρα του Μπουρουση(βάφτισε το γίο τους)

air josh
07-07-2010, 14:28
H γυναικα του Ζηση κουκλαρα και δεν ειναι και μοντελο απο οτι εχω μαθει..

gianna7
07-07-2010, 14:35
h γυναικα του Ζηση κουκλαρα και δεν ειναι και μοντελο απο οτι εχω μαθει..


Ετσι είναι όπως τα λές. Και καταπληκτικός χαρακτήρας...και ο Νίκος το ίδιο. Πολύ πολύ ταιριαστό και αγαπημένο ζευγάρι.

8rilos!!!
08-07-2010, 01:19
Ετσι είναι όπως τα λές. Και καταπληκτικός χαρακτήρας...και ο Νίκος το ίδιο. Πολύ πολύ ταιριαστό και αγαπημένο ζευγάρι.

μηπως ξερεις και τι τρωνε τα μεσημερια:p:p:p:p:p:p

dora7
08-07-2010, 08:07
Μιγαδάκο συγχαρητήρια κι απο μένα έστω και με μια μικρή καθυστέρηση (για να κάνω εντύπωση φυσικά ;););););););););););):):):):):):))

Μπράβο φιλαράκι!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot

KonTaz
08-07-2010, 14:38
η μερα της κρισης μαγκες............. μπορει να μην σηκωσαμε τις κουπες που επρεπε(και μας αξιζαν...) αλλα τουλαχιστον τελειωνει η χρονια μια χαρα για μενα..........18.500 και αντε γεια!!

Μπράβο ρε...

μιγάδας
08-07-2010, 16:05
Μιγαδάκο συγχαρητήρια κι απο μένα έστω και με μια μικρή καθυστέρηση (για να κάνω εντύπωση φυσικά ;););););););););););):):):):):):))

Μπράβο φιλαράκι!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot

χαχα, να σαι καλα φιλεναδα.........



κονταζ θενκς, κ εσυ δεν εδινες ή κανω λαθος;

MAR-CHANIA
08-07-2010, 20:11
η μερα της κρισης μαγκες............. μπορει να μην σηκωσαμε τις κουπες που επρεπε(και μας αξιζαν...) αλλα τουλαχιστον τελειωνει η χρονια μια χαρα για μενα..........18.500 και αντε γεια!!

Μπράβο μικρέ, πολλά συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!
Κοίτα να αράξεις τώρα και να το απολαύσεις!!

KonTaz
08-07-2010, 20:48
χαχα, να σαι καλα φιλεναδα.........



κονταζ θενκς, κ εσυ δεν εδινες ή κανω λαθος;

Ναι έδινα...19.237 :d:d:d:d

Dark Angel #9
08-07-2010, 22:07
@μιγαδα Κονταζ : μπραβο παιδες συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!! καλα κωλοβαρεματα :d:d:d

μιγάδας
09-07-2010, 12:12
Ναι έδινα...19.237 :d:d:d:d

καλα ε, εκτος απο κουσουριασμενοι ειμαστε και φυτα!!!!!!!



εγω σημερα παρεδωσα μηχανογραφικο.

gianna7
09-07-2010, 13:25
μηπως ξερεις και τι τρωνε τα μεσημερια:p:p:p:p:p:p



Φυσικά και ξέρω. Αλλα για την "κακιούλα" σου:D θα μείνεις με την απορία. :p:p

8rilos!!!
09-07-2010, 13:43
Φυσικά και ξέρω. Αλλα για την "κακιούλα" σου:d θα μείνεις με την απορία. :p:p

οχι μην μου το κανεις αυτο δεν θα μπορω να ζησω εχοντας αναπαντητο αυτο το ερωτημα

gianna7
09-07-2010, 13:52
οχι μην μου το κανεις αυτο δεν θα μπορω να ζησω εχοντας αναπαντητο αυτο το ερωτημα

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ Πως το'λεγε ο λαικός αοιδός ΛΕ ΠΑ; ΒΑΣΑΝΙΣΤΕΙΤΕ!!!!

manol14
09-07-2010, 16:05
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που έκαναν την προσπάθειά τους φέτος με όποιο αποτέλεσμα και αν πέτυχαν
Για μένα πρώτα απο όλα μετράει η προσπάθεια.

dora7
09-07-2010, 16:23
καλα ε, εκτος απο κουσουριασμενοι ειμαστε και φυτα!!!!!!!


Εσένα ειδικά μικρέ δεν ξέρω με τι σε ποτίζουνε και με τις περικοκλάδες σου (off topics) εχεις γεμίσει ένα ολοκληρο φόρουμ!!!!!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

dora7
09-07-2010, 16:24
Φυσικά και ξέρω. Αλλα για την "κακιούλα" σου:D θα μείνεις με την απορία. :p:p

Μπα θα κανει 10 off topics και θα το ξεπεράσει!!!!!!!!!:):):):):):):):):):)

8rilos!!!
09-07-2010, 18:20
Μπα θα κανει 10 off topics και θα το ξεπεράσει!!!!!!!!!:):):):):):):):):):)

συκοφαντιες...κανω εγω off topic????:eek::eek::eek:

dora7
09-07-2010, 19:58
συκοφαντιες...κανω εγω off topic????:eek::eek::eek:

Οχι μωρέ.....ΠΩΣ ΜΟΥ' ΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ' ΠΑ??????:eek::eek::eek::eek::eek::p:p:p:p

tc-g6
12-07-2010, 11:22
συντροφοι του υπαρκτου σουρεαλισμου καλημερα σας!

μετα απο μια εβδομαδα διακοπων επεστρεψα στην καθημερινοτητα. δυστυχως οχι χωρις απωλειες, το συκωτι μου αγνοειται. οποιος το βρει να το κρατησει διοτι ειναι χαλασμενο πλεον.
επισης, ετοιμαζομαι για νεα καριερα. ψαχνω datsun σε κακη κατασταση για να ξεκινησω το εμποριο πατατας (πληροφοριες εντος). εχω πλεον γινει μαυρος σαν τον καζαμπουμπου.
τελος, παρακολουθησα τις κινησεις σε μπαλα και μπασκετ και τα φιλικα της ομαδας. συμπερασμα? στο μπασκετ ειναι ακομα νωρις αλλα πρεπει να γινουν επιτελους κινησεις, με τη λογικη 5 φευγουν 1 ερχεται δεν γινεται δουλεια. στη μπαλα η ομαδα αρχισε να μπαλωνει τα κενα στο ροστερ αλλα θελει 2-3 παιχτες ακομα (χωρις το ρομενταλ που θεωρω απαραιτητα κλεισμενο) για να βγει αξιοπρεπως η χρονια. μονο μη παθουμε καμια ζημια μεθαυριο και τραβαμε τα βυζια μας...

gianna7
12-07-2010, 11:27
συντροφοι του υπαρκτου σουρεαλισμου καλημερα σας!

μετα απο μια εβδομαδα διακοπων επεστρεψα στην καθημερινοτητα. δυστυχως οχι χωρις απωλειες, το συκωτι μου αγνοειται. οποιος το βρει να το κρατησει διοτι ειναι χαλασμενο πλεον.
επισης, ετοιμαζομαι για νεα καριερα. ψαχνω datsun σε κακη κατασταση για να ξεκινησω το εμποριο πατατας (πληροφοριες εντος). εχω πλεον γινει μαυρος σαν τον καζαμπουμπου.
τελος, παρακολουθησα τις κινησεις σε μπαλα και μπασκετ και τα φιλικα της ομαδας. συμπερασμα? στο μπασκετ ειναι ακομα νωρις αλλα πρεπει να γινουν επιτελους κινησεις, με τη λογικη 5 φευγουν 1 ερχεται δεν γινεται δουλεια. στη μπαλα η ομαδα αρχισε να μπαλωνει τα κενα στο ροστερ αλλα θελει 2-3 παιχτες ακομα (χωρις το ρομενταλ που θεωρω απαραιτητα κλεισμενο) για να βγει αξιοπρεπως η χρονια. μονο μη παθουμε καμια ζημια μεθαυριο και τραβαμε τα βυζια μας...



Και επειδή σε κυνηγάω σ'ολα τα threads :D:D.......εδώ συμφωνούμε απόλυτα
αλλά.......θα λέμε και τη σωστή φράση..."θα πηδηχτώ απ'το παραθυρο" ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

tc-g6
12-07-2010, 11:47
μη με κυνηγας λυσσαρα συντροφισσα, θα σκισω κανα καλσον και πως θα κανω εντυπωση μετα? :p

λογω νοθευμενου αλκοολ και κουρλαμαρας τρεχω και δε με φτανουν!

ps: στην ανδρο ολα ειναι στο κοκκινο! σημαιες του θρυλου σε καθε γωνια του νησιου και στην παραλια καναμε ανταλλαγες ερυθρολευκων εφημεριδων. οι αλλοθρησκοι ειναι αυτο που λεει απο κατω, γραφουν απλα πολυ.
αλλος τοιχος εγραφε για την αγελοδοτροφη, αλλος για την κλαψα αλλα σημαια ΠΟΥΘΕΝΑ! ενω οι δικες μας ΠΑΝΤΟΥ! ισως γιατι δε φοβομαστε...

8rilos!!!
12-07-2010, 15:19
ps: στην ανδρο ολα ειναι στο κοκκινο! σημαιες του θρυλου σε καθε γωνια του νησιου και στην παραλια καναμε ανταλλαγες ερυθρολευκων εφημεριδων. οι αλλοθρησκοι ειναι αυτο που λεει απο κατω, γραφουν απλα πολυ.
αλλος τοιχος εγραφε για την αγελοδοτροφη, αλλος για την κλαψα αλλα σημαια ΠΟΥΘΕΝΑ! ενω οι δικες μας ΠΑΝΤΟΥ! ισως γιατι δε φοβομαστε...

την ανδρο εκανε ολυμπιακοκρατουμενη ο μεγιστος γουλανδρης

μιγάδας
12-07-2010, 18:14
Ska-p και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και τελικος στο τεραβάιμπ ξαπλα στο χωμα........ολα τα λεφτα σου λεω..............

Red Unity
12-07-2010, 18:22
ska-p και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και τελικος στο τεραβάιμπ ξαπλα στο χωμα........ολα τα λεφτα σου λεω..............

Καύλαααααααααααααααα........μπήκα και τζάμπα και γούσταρα που οι 5 έλεγχοι δεν με έπιασαν. Μόνο που οι μαλάκες έπαιξαν λίγο.....

dora7
12-07-2010, 18:41
Ska-p και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και τελικος στο τεραβάιμπ ξαπλα στο χωμα........ολα τα λεφτα σου λεω..............

Ξεσάλωσες μικρέ ε????:p:p:p:p:p:p:p:p

μιγάδας
12-07-2010, 22:28
και λιγα λες................ και ημουν και άυπνος 2 νυχτες αλλα και παλι, δεν ειχα κανενα προβλημα να ξεσαλωσω........

red unity, αν ησουν μπροστα και απο την αριστερη πλευρα του ανοιχτου διαδρομου, δεν παιζει να μην σπρωχτηκαμε.............

Red Unity
12-07-2010, 22:36
red unity, αν ησουν μπροστα και απο την αριστερη πλευρα του ανοιχτου διαδρομου, δεν παιζει να μην σπρωχτηκαμε.............

Ω ναι, ακριβώς εκεί.........πώς είσαι εμφανισιακά να δω αν σε θυμάμαι?:p

μιγάδας
12-07-2010, 22:41
εχεις δει τη συμμορια των 11(ή των 12 ή 13);;;; αν βαλεις τους 2 εγκεφαλους της συμμοριας και τους συνδυασεις, θα βγαλεις τον μιγαδα:woot:woot

8rilos!!!
12-07-2010, 22:49
εχεις δει τη συμμορια των 11(ή των 12 ή 13);;;; αν βαλεις τους 2 εγκεφαλους της συμμοριας και τους συνδυασεις, θα βγαλεις τον μιγαδα:woot:woot

αρε μιγαδα στο μυαλο μου εισαι πανω που πηγα να γραψω οτι θα αρχισεις να περιγραφεις τον μπραντ πιτ:woot:woot

dora7
12-07-2010, 23:10
εχεις δει τη συμμορια των 11(ή των 12 ή 13);;;; αν βαλεις τους 2 εγκεφαλους της συμμοριας και τους συνδυασεις, θα βγαλεις τον μιγαδα:woot:woot

και ύστερα σταμάτησε η γη να γυρίζει!!!!!! χαχαχαχχαχαχχαχαχα:p:p:p:p:p:p:p:p

@ gianna7
μην ψάχνεις πια στο holywood..πήγαινε προς μαρούσι μεριά κι εδεσες!!!!!!!;);););););););););)χαχαχχαχαχ

μιγάδας
12-07-2010, 23:18
γιαννα μην την ακους, δεν μπορω πλεον, αργησατε..............

dora7
12-07-2010, 23:39
γιαννα μην την ακους, δεν μπορω πλεον, αργησατε..............

ε τότε δεν μας μένει παρά να καταθέσουμε από δω τη συμπόνοια μας και τον οίκτο μας.......:p:p:p:p:p:p:p:p

μιγάδας
12-07-2010, 23:42
προφανως πρεπει να συμπασχετε με το συνολο του γυναικειου πληθυσμου που με χασε.......... βεβαια, ο φιλος μ ο τζορτζ(που οπως ειπαμε ειναι το 1/2 απο εμενα) ειναι ακομα ελευθερος απο ο,τι ξερω οποτε κατι θα γινει.................

dora7
12-07-2010, 23:48
προφανως πρεπει να συμπασχετε με το συνολο του γυναικειου πληθυσμου που με χασε.......... βεβαια, ο φιλος μ ο τζορτζ(που οπως ειπαμε ειναι το 1/2 απο εμενα) ειναι ακομα ελευθερος απο ο,τι ξερω οποτε κατι θα γινει.................

Και την άτυχη που σε κέρδισε να μην τη συμπονέσει κανείς βρε???? τςτςτςτςτςτ:p:p:p:p:p:p:p:p:p

μιγάδας
12-07-2010, 23:58
ποπο ζηλεια................φανταζομαι πως θα κανεις και σ αυτους που ξερεις, αν κανεις ετσι με τους διαδικτυακους σου φιλους................:p:p:p

Dude
13-07-2010, 03:06
Πω πω πω, σταματημό δεν έχετε ρε πωρωμένοι... μιγάδας, 8rilos, και milos18
(αν ξέχασα καποιον/α συγχωρέστε με) εξαπλώνονται σαν ιός σιγά σιγά... Ρε ψυχολόγο χρειάζεστε! Χαχα... Αν οι admins σας θεωρήσουν σπαμ, λυπάμαι αλλά θα φάτε μπαν :)...

dora7
13-07-2010, 07:51
Εχεις δίκιο αγαπητέ Dude...

Το παρακάναμε:eek::eek: (ακούτε οι υπόλοιποι?????)

Μας χτύπησε η ζέστη, είμαστε και λίγο επιρρεπείς ....

Αλλά χωρίς πλάκα τώρα εγώ το σταματάω.....(έπιασαν τόπο τα λεφτά στον ψυχολόγο....;););))

μιγάδας
13-07-2010, 11:37
αφου ''γενικα και διαφορα'' λεει το γαμημενο το τοπικ!!!!!!! οχι ''συζητηση για τις επιπτωσεις του φαινομενου του θερμοκηπιου''.................εμεις φταιμε ρε που αντι να κανουμε οφτοπικς σε αλλα τοπικς, τα γραφουμε εδω για να μη σας χαλασουμε το σαλονι.....:p:p

8rilos!!!
13-07-2010, 14:11
αφου ''γενικα και διαφορα'' λεει το γαμημενο το τοπικ!!!!!!! οχι ''συζητηση για τις επιπτωσεις του φαινομενου του θερμοκηπιου''.................εμεις φταιμε ρε που αντι να κανουμε οφτοπικς σε αλλα τοπικς, τα γραφουμε εδω για να μη σας χαλασουμε το σαλονι.....:p:p

η φιλεναδα μπορει να λυγισε αλλα εμεις δεν σταματαμε...δεν υπαρχει σπαμ σε thread με ονομα γενικα και διαφορα...!!!!!μονο αν μιλησουμε για κατι συγκεκριμενο θα ειμαστε off topic αρα....:woot

gianna7
13-07-2010, 14:24
προφανως πρεπει να συμπασχετε με το συνολο του γυναικειου πληθυσμου που με χασε.......... βεβαια, ο φιλος μ ο τζορτζ(που οπως ειπαμε ειναι το 1/2 απο εμενα) ειναι ακομα ελευθερος απο ο,τι ξερω οποτε κατι θα γινει.................



Αφού σε χάσαμε.....ευελπιστώ ότι ο φίλος σου ο Τζόρτζ είναι ο Κλούνει. Αλλιώς λήγει η συζήτηση ΕΔΩ και ΤΩΡΑ:p:p:p:p:p:p:p

gianna7
13-07-2010, 14:41
Παιδιά, ας κρατήσουμε χαμηλούς τους τόνους.......ας λείψουν οι υπερβολικές εκδηλώσεις και τα πανυγύρια(βαρελότα, βουβουζέλες, αναρθρες κραυγες κ.λ.π)....


http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/92769-%CE%BF-%CF%87%CE%B1%CF%84%CE%B6%CE%B7%CE%B3%CE%B5%CF%89%C F%81%CE%B3%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%83%CF%84%CE%AC%CE%BC%C E%B5%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%C F%8D-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CF%81%CF%84


Υ.Γ: Η φώτο Παπαλουκ-χλεμπονίδη ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετη:eek::eek::eek:

Dude
13-07-2010, 15:35
Ναι, το θρεντ σας σώζει πλάκα πλάκα...

μιγάδας
14-07-2010, 17:27
Αφού σε χάσαμε.....ευελπιστώ ότι ο φίλος σου ο Τζόρτζ είναι ο Κλούνει. Αλλιώς λήγει η συζήτηση ΕΔΩ και ΤΩΡΑ:p:p:p:p:p:p:p

μα προφανως και ειναι αυτος............

MAR-CHANIA
14-07-2010, 19:33
ποπο ζηλεια................φανταζομαι πως θα κανεις και σ αυτους που ξερεις, αν κανεις ετσι με τους διαδικτυακους σου φιλους................:p:p:p

Δε φανταζεσαι!!!! :) :) :)

dora7
15-07-2010, 20:29
@ Gianna7

Το γράφω εδώ για ευνόητους λόγους...;););););)

Αυτό το "προβληματάκι":p:p:p που έχεις με το Ρούντι μήπως να το κοίταζες λίγο φίλη Γιάννα???? Εχω εναν καλό ψυχολόγο που με βοηθάει να κόψω (οσο γινεται βεβαια:D:D:D) τα off topics!!!! Μπορώ να στον συστήσω αν θέλεις!!!!!!:):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p :p:

8rilos!!!
15-07-2010, 20:35
@ gianna7

Το γράφω εδώ για ευνόητους λόγους...;););););)

Αυτό το "προβληματάκι":p:p:p που έχεις με το Ρούντι μήπως να το κοίταζες λίγο φίλη Γιάννα???? Εχω εναν καλό ψυχολόγο που με βοηθάει να κόψω (οσο γινεται βεβαια:d:d:d) τα off topics!!!! Μπορώ να στον συστήσω αν θέλεις!!!!!!:):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p :p:

δεν τον κοβω και πολυ καλο τον γιατρο...μολις εκανες αλλο ενα

dora7
15-07-2010, 20:38
δεν τον κοβω και πολυ καλο τον γιατρο...μολις εκανες αλλο ενα

Είπα ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!! Τι να κάνουν κι οι γιατροί πια??? Δεν είναι μάγοι!!!!!;););););););););)

Κι αν είναι να βοηθήσω έναν συνάνθρωπο να το κάνω το off topic!!!!!:p:p:p:p:p

gianna7
16-07-2010, 09:13
@ Gianna7

Το γράφω εδώ για ευνόητους λόγους...;););););)

Αυτό το "προβληματάκι":p:p:p που έχεις με το Ρούντι μήπως να το κοίταζες λίγο φίλη Γιάννα???? Εχω εναν καλό ψυχολόγο που με βοηθάει να κόψω (οσο γινεται βεβαια:D:D:D) τα off topics!!!! Μπορώ να στον συστήσω αν θέλεις!!!!!!:):):):):):):):):):):p:p:p:p:p:p:p:p:p :p:


Γιατί; ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΚΤΗ

αν ενοχλείστε παιδιά... no problem .......ΔΕΝ ξαναγράφω.......

Υ.Γ:μισό λεπτό γιατρέ μου να τελείωσω το πόστ μου και έρχομαι για το ηλεκτροσόκ:p:p:p:p:p

dora7
16-07-2010, 15:37
Γιατί; ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΚΤΗ

αν ενοχλείστε παιδιά... no problem .......ΔΕΝ ξαναγράφω.......

Υ.Γ:μισό λεπτό γιατρέ μου να τελείωσω το πόστ μου και έρχομαι για το ηλεκτροσόκ:p:p:p:p:p

χαχαχαχχαχα εγώ μια βοήθεια είπα να προσφέρω, ΤΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΡΟΥΝΤΙ????:p:p:p:p:p:p:p:p

Αν ερχόταν ΟΛΟΙ θα αποκτούσαμε ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ!!!!!!;););)

υ.γ. Πως πήγε το ηλεκτροσόκ???:):):)

tc-g6
16-07-2010, 16:16
το θεμα ειναι να ερθει και να αποκτησουν οι "αλλοι" σχεση μαζι του. να τους φερμαρει και να λενε και ευχαριστω...

dora7
16-07-2010, 17:12
το θεμα ειναι να ερθει και να αποκτησουν οι "αλλοι" σχεση μαζι του. να τους φερμαρει και να λενε και ευχαριστω...

Αγαπητέ μου tc....

Οπως πολύ καλά ξέρουμε υπάρχουν σχέσεις και "σχέσεις"....το θέμα είναι να βρεθούμε εμείς στην "σωστή"......;);););););)

zouparos
17-07-2010, 17:10
Αν και θα έπρεπε να αλλάξει το μικρό του όνομα διότι ΣΩΚΡΑΤΗΔΕΣ 2 υπάρχουν,ο αρχαίος μυθικός μας φιλόσφος και ο βιαστής των πράσινων ονείρων :p να του ευχηθώ απο δω ενα ΜΠΡΑΒΟ για την μεταγραφή του στη Μίλαν!

μαζί με τορο ΕΙΝΑΙ ΚΛΑΣΕΙΣ οι καλύτεροι Έλληνες ποδοσφαιριστές...
άντε και στα 30 έλα Πειραιά για κανα τίτλο άτιτλε:D

tc-g6
20-07-2010, 14:38
"Η επανάσταση αποδείχτηκε ένα όνειρο
μια βολεμένη και ευφυής δικαιολογία
διατηρούμε την εσώτερη τη βρώμα μας
μ' επαναστατική φρασεολογία."


Νικολας Ασιμος

dora7
21-07-2010, 21:47
και με αφορμή την υπογραφή του Wilt the Stilt ας παραθέσω κι εγώ ένα αγαπημένο του Μπρεχτ:

Θέλω να πάω μ’ αυτόν που αγαπάω,
δεν θέλω να υπολογίσω τι θα γίνει.

Κάθε μου σκέψη γι’ αυτόν που αγαπάω
κάθε μου ανάσα γι’ αυτόν που αγαπάω,
κάθε μου έννοια γι’ αυτόν που αγαπάω
γιατί έτσι είναι η ζωή μου κι έτσι πάω.

Δεν θέλω να σκεφτώ αν είναι φρόνιμο
δε θέλω να ξέρω αν μ’ αγαπάει.

Θέλω να πάω μ’ αυτόν που αγαπάω,
δεν θέλω να υπολογίσω τι θα γίνει.

Κάθε μου γέλιο γι’ αυτόν που αγαπάω

KingJames
21-07-2010, 22:24
Steven Gerrard:Born as a RED...die as a RED.-

*GrimReaper*
24-07-2010, 14:23
που 'στε ρε αλανιαααα!! Επεστρεψα μετα τον πρωτο κυκλο διακοπων πιο μαυρος και φρεσκος απο ποτε. Ευχομαι με τις μεταγραφες του καλοκαιριου να τα σαρωσουμε ολα σε μπαλα και μπασκετ.

dora7
24-07-2010, 20:00
που 'στε ρε αλανιαααα!! Επεστρεψα μετα τον πρωτο κυκλο διακοπων πιο μαυρος και φρεσκος απο ποτε. Ευχομαι με τις μεταγραφες του καλοκαιριου να τα σαρωσουμε ολα σε μπαλα και μπασκετ.

Γειά σου Grim!!!!!! Ενας μαύρος που είδα σ' ένα φανάρι στην Ερέτρια ΕΣΥ ήσουν βρε???????????:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Υ.Γ. Πήρα και τα εισιτήρια για Scorpions να το ζήσω κι αυτό το απωθημένο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot:woot:wo ot

*GrimReaper*
24-07-2010, 22:05
Γειά σου Grim!!!!!! Ενας μαύρος που είδα σ' ένα φανάρι στην Ερέτρια ΕΣΥ ήσουν βρε???????????:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Υ.Γ. Πήρα και τα εισιτήρια για Scorpions να το ζήσω κι αυτό το απωθημένο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot:woot:wo ot

μαλλον οχι δεν περασα απο εκει φετος :p

MAR-CHANIA
25-07-2010, 11:20
Πήρα και τα εισιτήρια για Scorpions να το ζήσω κι αυτό το απωθημένο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!:woot:woot:woot:woot:woot:woot:wo ot

Καλά που το ανέφερες, να μην πάμε εμείς! :p :p :p :p :p

dora7
25-07-2010, 13:31
Καλά που το ανέφερες, να μην πάμε εμείς! :p :p :p :p :p

ναι μας τρόμαξες τώρα, που όπου γάμος και χαρά η βασίλω πρώτη είσαι!!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p: p:p:p:p:p:p

8rilos!!!
26-07-2010, 17:12
ακυρο απλα απο την χαρα μου το γραφω παντου:p:p:p:p
ΠΗΡΑ ΤΟ PROFICIENCY:woot:woot:woot

redglove
26-07-2010, 17:24
Ωραίος ρε, καλή επιτυχία στις Πανελλαδικές τώρα;

8rilos!!!
26-07-2010, 17:29
Ωραίος ρε, καλή επιτυχία στις Πανελλαδικές τώρα;

ευχαριστω αγαπητε αντμινιστρατορα(σλουρπ):p...εχω 2 χρονακια ακομα:D

dora7
26-07-2010, 17:29
ακυρο απλα απο την χαρα μου το γραφω παντου:p:p:p:p
ΠΗΡΑ ΤΟ PROFICIENCY:woot:woot:woot

Μπράβο μικρέ!!!!! :woot

ρε τι προκομένα νιάτα είσαστε εσείς οι βουτυρομπεμπέδες του φόρουμ?????:p:p

8rilos!!!
26-07-2010, 17:31
Μπράβο μικρέ!!!!! :woot

ρε τι προκομένα νιάτα είσαστε εσείς οι βουτυρομπεμπέδες του φόρουμ?????:p:p
8anx:D:D:D
ειδες τιμη σας κανουμε που κοσμουμε με την παρουσια μας αυτο το φορουμ:p:p:p

dora7
26-07-2010, 17:37
χαχαχαχχαχαχαα:p:p:p:p:p

τουλάχιστον στις εξετάσεις για το proficiency είχες τη ΣΥΝΕΣΗ να μην κάνεις off topics.....:D:D:D

8rilos!!!
26-07-2010, 17:47
χαχαχαχχαχαχαα:p:p:p:p:p

τουλάχιστον στις εξετάσεις για το proficiency είχες τη ΣΥΝΕΣΗ να μην κάνεις off topics.....:D:D:D

εκανα στα προφορικα με ρωτησαν για την μουσικη και εγω αντι να τους πω τι ειδη μουσικης μου αρεσουν τους ειπα οτι το παιδι που μπηκα μαζι ειναι φανταστικος τραγουδιστης(ασχετα που δεν τον εχω ακουσει ποτε:p:p)

μιγάδας
26-07-2010, 20:32
δεν εχει καμια απολυτως σημασια το proficiency αμα δεν κατεχεις τα βασικα σε ολες τις γλωσσες τις βαβελ (σ.σ ως ''βασικα'' λογιζονται ολοι εκεινοι οι φθογγοι που δημιουργουν αισθημα ερωτισμου στις ωραιες γυναικες της αλοδαπης κι ολοι εκεινοι οι φθογγοι που δημιουργουν αισθημα ντροπης, εκνευρισμου και ανυψωσης του αιματος στο κεφαλι αλα ομπραντοβιτς στους μαντραχαλαδες της αλοδαπης).

ο κλασικος αποτυχημενος των ξενων γλωσσων που ποτε του δεν τις γουσταρε και ο,τι πτυχια εχει παρει τα χρωσταει στα θεσπεσια ποδια των συνυποψηφιων συμμαθητριων του (κι οχι του χέισλιπ) και στην αγνοια του οτι θα συμμετασχει στην εξεταση......

υ.γ: μπραβο συμμαχε

DON
27-07-2010, 12:16
Μετά απο 4 μέρες διακοπών-χαλάρωσης στον επίγειο παράδεισο της Ελαφονήσου ο don είναι back on track. ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΔΕΣ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΓΗΣ ΕΝΩΘΕΙΤΕ!!!

zouparos
27-07-2010, 19:01
ομονοια-σαλτσμπουργκ
Όποιος θέλει να δει παλιούς γνώριμους...προκριματικος τσου λου...
αντε ρε τακαρε

http://www.iraqgoals.tv/ch5.html

μην παρεξηγηθώ αλλά διαβάζοντας την προκύρηξη αυτης της σέχτας(δεν μπαίνω στη συζητηση τι ειναι και αν ειναι κτλ κτλ) στα 4/5 πράγματα συμφωνώ.

tc-g6
28-07-2010, 14:46
μην παρεξηγηθώ αλλά διαβάζοντας την προκύρηξη αυτης της σέχτας(δεν μπαίνω στη συζητηση τι ειναι και αν ειναι κτλ κτλ) στα 4/5 πράγματα συμφωνώ.

ναι στα λογια ειναι επαναστατες, το θεμα ειναι οτι στις πραξεις ειναι τρομοκρατες και δολοφονοι.

εδω ο κοσμακης χαροπαλευει να βρει κανα φραγκο και αυτοι απειλουν τον τουρισμο σαν να μη μας εφταναν οι γκεμπελικοι εργατοπατερες και οι εκβιαστικες απεργειες. αλλα το λενε ξεκαθαρα, "δεν δινουμε δεκαρα τσακιστη", ε της μαμας σας το μουνι κωλοπαιδα.

επισης αυτα που λενε για την ελευθερια του λογου εγω τα λεω "πουτσες". δηλαδη ελευθερια εκει που αυτοι γουσταρουν και οι υπολοιποι με 15 σφαιρες και στον ταφο? κοιτα ρε κατι επαναστατες που αμα τους εβλεπε ο καρλος μαριγκελα ("το εγχειριδιο του ανταρτη των πολεων") θα τραβαγε τα βυζια του.

αυτες οι πιπες τελος περι των φυλακων δειχνουν απλα οτι εχουν αμεση σχεση με ποινικους κρατουμενους. δηλαδη να βγαλουμε εξω τους ποινικους (κλεφτες, μπραβους, πρεζεμπορους, βιαστες) να μας κυβερνανε??? ε καπου εδω ο μπερκμαν θα ξανασκεφτοταν το τι εστι "σοσιαλιστικος αναρχισμος" και μαλλον θα προτιμουσε να καψει τα βιβλια του.

ο tc λεει οτι η εξουσια του οπλου του μπατσου ειναι το ιδιο σιχαμενη με την εξουσια της μολοτοφ του "αναρχικου" και του καλασνικοφ του "επαναστατη".

DON
28-07-2010, 15:11
διαβάζοντας την προκύρηξη αυτης της σέχτας

Δώσε και σε μας πατριώτη

tc-g6
28-07-2010, 15:14
Δώσε και σε μας πατριώτη

http://tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BA%CE%AE%CF%81%CF%85%CE%BE%C E%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%83%CE%AD%CF%87%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B1%C F%84%CF%8E%CE%BD-%C2%AB%CE%B7-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B8%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%C2%BB

8rilos!!!
28-07-2010, 15:26
μιλανε σε ενα σημειο για την αδιαφορια που μας επιβαλλουν για τα κοινα,ομως δεν γινεται ή να εισαι αδιαφορος ή να χρησιμοποιεις ενα οπλο για να σε ακουσουν υπαρχει και η μεση οδος!

Red Unity
28-07-2010, 15:35
Δώσε και σε μας πατριώτη

Βασικά αυτή είναι η ορίτζιναλ χωρίς τις υπογραμμίσεις και τα μπολτ και τις λογοκρισίες του TVXS http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1195938

http://tvxs.gr/news/%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ac%ce%b4%ce%b1/%ce%b7-%cf%80%cf%81%ce%bf%ce%ba%ce%ae%cf%81%cf%85%ce%be%c e%b7-%cf%84%ce%b7%cf%82-%cf%83%ce%ad%cf%87%cf%84%ce%b1%cf%82-%ce%b5%cf%80%ce%b1%ce%bd%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%b1%c f%84%cf%8e%ce%bd-%c2%ab%ce%b7-%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%ac%ce%b4%ce%b1-%ce%b8%ce%b1-%ce%bc%ce%b1%cf%84%cf%8e%cf%83%ce%b5%ce%b9%c2%bb

Αυτή είναι παλιά προκήρυξη.

tc-g6
28-07-2010, 15:43
Αυτή είναι παλιά προκήρυξη.

ναι εχεις δικιο, το Googlara για να τη βρω ολοκληρη και εκανα μλκ.

παντως στο indymedia αρνουμαι πεισματικα να μπω. αφου την ανεβασες εσυ ομως ειναι οκ για να τη δουν κι αλλοι.

Red Unity
28-07-2010, 16:04
ναι στα λογια ειναι επαναστατες, το θεμα ειναι οτι στις πραξεις ειναι τρομοκρατες και δολοφονοι.
Ποιον τρομοκρατούν;

εδω ο κοσμακης χαροπαλευει να βρει κανα φραγκο και αυτοι απειλουν τον τουρισμο σαν να μη μας εφταναν οι γκεμπελικοι εργατοπατερες και οι εκβιαστικες απεργειες. αλλα το λενε ξεκαθαρα, "δεν δινουμε δεκαρα τσακιστη", ε της μαμας σας το μουνι κωλοπαιδα.
Αυτό που θέλουν να κάνουν με αυτό το "αντάρτικο πόλεων" (αυτή είναι η βάση της θεωρίας τους) είναι να επιφέρουν μια γενικότερη απορρύθμιση, κατί που μπορεί να γίνει όπως λένε μέσω του τσακίσματος του τουρισμού.

επισης αυτα που λενε για την ελευθερια του λογου εγω τα λεω "πουτσες". δηλαδη ελευθερια εκει που αυτοι γουσταρουν και οι υπολοιποι με 15 σφαιρες και στον ταφο? κοιτα ρε κατι επαναστατες που αμα τους εβλεπε ο καρλος μαριγκελα ("το εγχειριδιο του ανταρτη των πολεων") θα τραβαγε τα βυζια του.
"Ο δημοσιογραφικός κόσμος είναι ένας κουβάς γεμάτος σκατά που με την κίνηση μας απλώς τον ελαφρύνουμε."
Επίσης, ποιοι είναι οι "υπόλοιποι" που λες;

αυτες οι πιπες τελος περι των φυλακων δειχνουν απλα οτι εχουν αμεση σχεση με ποινικους κρατουμενους. δηλαδη να βγαλουμε εξω τους ποινικους (κλεφτες (1), μπραβους (2), πρεζεμπορους (3), βιαστες (4)) να μας κυβερνανε??? ε καπου εδω ο μπερκμαν θα ξανασκεφτοταν το τι εστι "σοσιαλιστικος αναρχισμος" και μαλλον θα προτιμουσε να καψει τα βιβλια του.

Κλέφτες: εννοείς τον έλληνα/αλβανό/πακιστανό/βούλγαρο άνεργο που κάνει μια μικροκλοπή για να ζήσει, αφού όλοι τον έχουν στο φτύσιμο και δεν μπορεί να βρει αλλού λεφτά; Γιατί αν δε μιλάς για αυτόν, τότε δεν υπάρχει κάποιος "κλέφτης" στη φυλακή, μονάχα στα γραφεία των πολυεθνικών και των υπουργείων θα τους βρεις αυτούς.

Μπράβους: Πότε πήγε φυλακή μπράβος, νονός της νύχτας κτλ. και δεν το έμαθα; Ζουν και βασιλεύουν όλοι τους και παίζουν μια χαρά τα βρώμικα παιχνίδια τους (κάποιες φορές και με την αγαστή συνεργασία της αστυνομίας...).

Πρεζέμπορους: Πιστεύω ότι μια ματιά στα Εξάρχεια και στην Ομόνοια θα σε πείσει ότι οι πρεζόμποροι βρίσκονται στους δρόμους (πολλές φορές και με στολή ή άλλες φορές με την κάλυψη των ένστολων). Αυτούς που πιθανώς θα βρεις στη φυλακή είναι κανά αδέσποτο ντιλεράκι ή κανά πρεζάκι που πιάστηκε στη φάκα.

Βιαστές: Άνθρωποι με ψυχολογικά προβλήματα. Μάλιστα. Τα μπουντρούμια των φυλακών σε τι θα τον βοηθήσουν στην κοινωνική επανένταξη (που υποτίθεται ότι είναι ο σκοπός των "σοφρωνιστικών" ιδρυμάτων);

Επίσης η προκήρυξη μιλάει για άθλιες συνθήκες κράτησεις, βασανιστήρια (ναι, σαν αυτά της χούντας), απαγόρευση επισκεπτηρίων και μάλλον αυτό για τις φυλακές το αναφέρουν για τον Μαζιώτη του Ε.Α., που του απαγορεύθηκε να πάει στον Ευαγγελισμό που γεννούσε η σύντροφός του (επίσης έγκλειστη) και τελικά, μετά από απεργία πείνας περίπου 100 φυλακισμένων σε όλη την Ελλάδα, έγινε δεκτό το αίτημά του να πάει να δει το νεογέννητο παιδί του.

"2 Προς όλους τους υπεύθυνους φυλακών, διευθυντές, εισαγγελείς, σωφρονιστικούς υπαλλήλους και κοινωνικούς λειτουργούς, σας προειδοποιούμε πως αν δεν αλλάξετε άμεσα τη στάση σας και δεν σταματήσετε να ταλαιπωρείτε βασανισμένους φυλακισμένους ανθρώπους θα μπείτε στη λίστα προτεραιότητας ώστε να παραδειγματιστούν οι υπόλοιποι."

ο tc λεει οτι η εξουσια του οπλου του μπατσου ειναι το ιδιο σιχαμενη με την εξουσια της μολοτοφ του "αναρχικου" και του καλασνικοφ του "επαναστατη".
Η εξουσία δεν είναι κάτι αόριστο, ασκείται σε κάποιον.
Η εξουσία του όπλου του μπάτσου ασκείται εκεί που ασκείται και η εξουσία της μολότοφ του αναρχικού ή του καλάσνικοφ του επαναστάτη;

Και όχι, δεν είμαι υπέρ της "Σέχτας" (απορώ πως γίνεται να διαλέξει τέτοιο όνομα ένας αναρχικός), στην ουσία πιστεύω ότι είναι παρακρατική (ίσως και όχι), αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το κείμενο λέει μερικές αλήθειες (ίσως για ξεκάρφωμα, δεν ξέρω.

Καλό καλοκαίρι, σε μια ώρα φεύγω και είμαι ενθουσιασμένος που θα γυρίσω ξανά σε ένα μήνα.

μιγάδας
28-07-2010, 16:23
ας μην μπουμε σε πολιτικοκοινωνικα μονοπατια γιατι υπαρχει κι ο μεγαλος αδερφος.........

Red Unity
28-07-2010, 16:25
ας μην μπουμε σε πολιτικοκοινωνικα μονοπατια γιατι υπαρχει κι ο μεγαλος αδερφος.........
Ρε παιδί μου φεύγω σε μια ώρα και είπα να κάνω μια γύρα και είδα ότι λέτε για την προκήρυξη, οπότε είπα να "επέμβω".

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.movieposter.com/posters/archive/main/43/MPW-21633&imgrefurl=http://www.movieposter.com/poster/MPW-21633/Big_Brother.html&usg=__E27PfI_MYkQu7BJ_Z70_oSmHjyM=&h=616&w=400&sz=27&hl=el&start=0&sig2=O6UGWTVatyphKDKv6lyB9g&tbnid=TyPDD0MQfJuypM:&tbnh=138&tbnw=90&ei=VS9QTNbhNKaT4ga666SHCA&prev=/images%3Fq%3Dbig%2Bbrother%2Bis%2Bwatching%2Byou%2 6um%3D1%26hl%3Del%26sa%3DN%26biw%3D1280%26bih%3D84 1%26tbs%3Disch:10%2C342&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=170&page=1&ndsp=34&ved=1t:429,r:32,s:0&biw=1280&bih=841

μιγάδας
28-07-2010, 16:26
ε αυτο λεω κ εγω, να μην ''επεμβαινουμε''.............

redglove
28-07-2010, 16:28
Big Brother my ass, ο redglove θα σας φάει, ποιός Big Brother; Κοινωνικοπολιτικές κουβέντες αποφεύγουμε γιατί 101% θα ξεφύγουμε και θα πλακωθούμε. Τώρα άμα είναι κάποιος η εξαίρεση, ας γίνει κουβέντα. Αλλά κομματάκι δύσκολο το βλέπω, εδώ τσακωνόμαστε για πιο "light" πράγματα όπως ο Μπαναώτης, στον Γιωργάκη και τον Κωστάκη θα κωλόσουμε; :P

μιγάδας
28-07-2010, 16:31
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΟΥ ΚΟΚΚΙΝΟΓΑΝΤΙ!!!!!!!!!!!!!!

tc-g6
28-07-2010, 16:31
τρομοκρατουν οποιον τους καβλωσει εκτοξευοντας απειλες. παραλληλα τρομοκρατουν τοσο τους τουριστες οσο και οσους θελουν να εκφρασουν μια αποψη που δε συμφωνει με τη δικη τους.

η απορρυθμιση που λες στο "ανταρτικο των πολεων" απο που κι ως που ειναι λογικη? εμεις να χαροπαλευουμε να επιβιωσουμε και αυτοι να πηδανε και την τελευταια μας ελπιδα με το προσχημα μιας επαναστασης? η οποια θα φερει τι? το χαος?
ο καρλος μαριγκελα (βραζιλιανος επαναστατης και αντιστασιακος) λεει τα εξης: "ο ανταρτης των πολεων μαχεται ενοπλος κατα της στρατιωτικης δικτατοριας (...). σαν επαναστατικος πολιτικος και ενθερμος πατριωτης παλευει για την απελευθερωση της χωρας του, ειναι φιλος του λαου και της ελευθεριας".
ο μπακουνιν ("για εναν αντιεξουσιαστικο σοσιαλισμο") γραφει: "και να θυμαστε καλα αδερφια οτι η μορφωμενη νεολαια δεν πρεπει να ειναι ουτε το αφεντικο, ουτε ο προστατης, ουτε ο ευεργετης, ουτε ο δικτατορας του λαου αλλα ο μαιευτηρας της αυθορμητης χειραφετησης του, αυτος που θα ενωνει και θα οργανωνει ολες τις προσπαθειες των λαϊκων δυναμεων" και συνεχιζει: "ο ανθρωπος δεν γινεται πραγματικα ανθρωπος παρα μονον στο μετρο που σεβεται και αγαπα την ανθρωποτητα και την ελευθερια ολονων"
ο κροποτκιν ("το επαναστατικο πνευμα") λεει: "ο αναρχισμος ειναι κινημα υπερ ελευθεριας και αυτοπροσδιορισμου του ανθρωπου ως κοινωνικου οντος (...). δεν αρκει μονο να γνωριζεις να κατεδαφιζεις. πρεπει να γνωριζεις και να οικοδομεις."

για τους δημοσιοκαφρους, ποιοι τους ορισαν κριτες και τιμωρους αυτους τους "επαναστατες"??? εγω ρε φιλε θελω να λεγεται καθε αποψη και αμα κρινω οτι ειναι κατευθυνομενη παω παρακατω, απλα και δημοκρατικα πραματα.
οι "υπολοιποι" ειναι οσοι εκφραζουν μια διαφορετικη απο τη δικη τους γνωμη.

δεν διαφωνω οτι ειναι εντελως λαθος η επιλεκτικη δικαιοσυνη και πως το σωφρονιστικο συστημα ειναι σαπιο. αλλα δεν θα σκασω κιολλας, ενω προσωπικα λιγο ελλειψε να βρεθω εκει μεσα. εχω ομως να επιβιωσω παρα να ασχολουμαι με το αν ολοι αυτοι θα βγουν εξω. για εμενα το θεμα να μπουν ΜΑΖΙ τους και τα μεγαλα κεφαλια και οχι να τους δω να σουλατσαρουν ελευθεροι. ε οχι ρε γμτ και βασανισμενοι ανθρωποι, δηλαδη αυτα τα φτωχαδακια που εκαναν το σκατο τους παξιμαδι για να ζησουν αλλα δεν εκλεψαν τι ειναι? μαλακες?

η εξουσια φιλε των οπλων ειναι εξουσια των οπλων. νταϊλικι, μαγκια, κλανια και αποστημα. τι σημασια εχει το που ασκειται και απο ποιον? δηλαδη η επανασταση κανει διακρισεις? τα δικα μας δικα μας και τα δικα σας δικα μας?
"η χρηση της εξουσιας ειναι απο μονη της η χειροτερη καταχρηση" λεει ο μπερκμαν.
εγω δεν θελω καμια τρομοκρατικη εξουσια, ΘΕΛΩ ΔΙΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΑΓΩΝΑ. χωρις οπλα και φονους αναλογα με το συμφερον και την καυλα του καθενος.

τελος, η "σεχτα" για εμενα ειναι ειτε παρακρατικοι ειτε πολυ ηλιθιοι και με τον τροπο τους εξυπηρετουν στο επακρο τους μπατσους και την ΕΥΠ.

ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!! σε ζηλευω, αλλα που θα παει θα περασει η γαμωεβδομαδα...

zouparos
28-07-2010, 16:33
redglove ολα πολιτική είναι. ότι προτιμάς μίλος αντί μακιντάιρ πολιτική είναι. Όλα πολιτική ειναι. ;)

μιγάδας
28-07-2010, 16:35
τελος, η "σεχτα" για εμενα ειναι ειτε παρακρατικοι ειτε πολυ ηλιθιοι και με τον τροπο τους εξυπηρετουν στο επακρο τους μπατσους και την ΕΥΠ.


μπορουμε να μεινουμε σ αυτο ειτε συμφωνουμε με το λεγομενο ''ανταρτικο πολεων'' ειτε οχι..............

redglove
28-07-2010, 16:39
redglove ολα πολιτική είναι. ότι προτιμάς μίλος αντί μακιντάιρ πολιτική είναι. Όλα πολιτική ειναι. ;)

Το ότι θέλω τον Γκρηρ για τη θέση του εναπομείναντα γκαρντ τί είναι; :d

tc-g6
28-07-2010, 16:39
"Η επανάσταση αποδείχτηκε ένα όνειρο
μια βολεμένη και ευφυής δικαιολογία
διατηρούμε την εσώτερη τη βρώμα μας
μ' επαναστατική φρασεολογία."
ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΣΙΜΟΣ

μιγάδας
28-07-2010, 16:40
Το ότι θέλω τον Γκρηρ για τη θέση του εναπομείναντα γκαρντ τί είναι; :d

ανησυχητικο συμπτωμα.....................

zouparos
28-07-2010, 17:43
"Η επανάσταση αποδείχτηκε ένα όνειρο
μια βολεμένη και ευφυής δικαιολογία
διατηρούμε την εσώτερη τη βρώμα μας
μ' επαναστατική φρασεολογία."
ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΣΙΜΟΣ

Θέμο,ο θάνατος μεγαλοποιεί τους ανθρώπους. Ξεχνάς πράγματα,γιγαντώνεις άλλα. Αποφεύγεις την κριτική. Και εξηγούμαι. Από όσα έχω μάθει-διαβάσει-ακούσει έχω αγαπήσει τον ασιμο,μπορώ να πω,τουλάχιστον για την διαφορετικότητα του. Θα σου πω όμως μια αληθινή ιστορία που έμαθα προ ημερών να μου πεις ειλικρινά(αν γίνονταν σήμερα) αν υπήρχε περίπτωση να θεωρούσες τον άσιμο αυθεντία ώστε να ποστάρεις λόγια του αν ζούσες την ακόλουθη ιστορία... Λοιπόν, είχε ενα καναρίνι που το λάτρευε ο νικόλας. Μια μέρα ηλιόλουστη ενα γατόνι το άρπαξε και το ξαφανισεεε...Το ειδε ο άσιμος και επι μια μέρα κυνηγούσε τη γάτα. Αφου την έπιασε με δόλιο τρόπο(μαμ),την σκότωσε σουβλίζοντας την και επι μια εβδομάδα κυκλοφορουσε στα εξάρχεια με τη νεκρή γάτα τυλιγμένη στο λαιμό του. Υπήρχε περίπτωση επομένως αν τα ζούσες αυτά να είχες θετική γνώμη για αυτόν και να χρησιμοποιούσες λόγια του,ακόμα και σοφά όπως πιστεύω πως είναι μερικά, ως αυθεντία?
Θέλω να καταλήξω πως δεν με ενδιαφέρει τι ειναι αυτοι,ποιοι και αν τους πληρώνουν κτλ
τελος, η "σεχτα" για εμενα ειναι ειτε παρακρατικοι ειτε πολυ ηλιθιοι και με τον τροπο τους εξυπηρετουν στο επακρο τους μπατσους και την ΕΥΠ.
συμφώνησε και ο μιγάδας. εδώ ακριβώς θέλω να καταλήξω. πως εμένα ειλικρινά δεν με απασχολεί τι είναι και ποιους εξυπηρετούν. Προφανώς,αν ο κόσμος συνεχίζει να είναι ρομποτ-ζόμπι-κοιμισμένος η εξωτερίκευση αυτών των τύπων θα οδηγήσει σε χειρότερες καταστάσεις(πχ οι φλουφληδες ψευτονταηδες κομματοσκυλοι ΔΙΑΣ απο 6-6 θα κυκλοφορουν σε διμιροιες.) Δεν κρίνω καν τις ενέργειες τους. Προφανώς και ΓΕΝΙΚΑ είμαι ενάντια. Κρίνω το κοινωνικόπολιτικό σκέλος της προκήρυξης που με βρίσκει σύμφωνο. Λες και το έγραψα εγώ.
Σαν συνέχεια προτείνω να δεις και να δουν όσοι θέλουν την παρακάτω ταινία του 1988 They live (http://www.imdb.com/title/tt0096256/) . 20 χρόνια μετά τι έχει αλλάξει. ΣΤΗ ΜΑΠΑ μας τα δείχνουν οι αμερικάνοι(πχ v 4 vendetta) και εμείς κοιτάμε τα εφέ :D

Αν ρωτάς ΑΝ θα αλλάξουν τα πράγματα με τις ενέργειες τους οι 95 στους 100 θα σου πουν ΟΧΙ.
Αν ρωτήσεις όμως αν θα αλλάξουν προς το καλύτερο τα πράγματα αν συνεχίσουμε να ζούμε έτσι 100 στους 100 θα σου πουν ΟΧΙ.
Ας αναλογιστούμε επομένως τι τρομοκρατία δεχόμαστε δεκάδες σκάλες χειρότερη απ'τη τρομοκρατία του όπλου.

Το ότι θέλω τον Γκρηρ για τη θέση του εναπομείναντα γκαρντ τί είναι; :d

Φταίει ότι δεν ήσουν μέσα στην Ο2 αρένα στην τελευταία επίθεση όπως εγώ π.χ. :D:p

@redunity...καλες διακοπές φιλαράκο και πολλά ++ σ'αυτά που έγραψες

redglove
28-07-2010, 20:34
Φταίει ότι δεν ήσουν μέσα στην Ο2 αρένα στην τελευταία επίθεση όπως εγώ π.χ. :d:p

Ήμουνα ρε φίλε, ήμουνα... Μην μου τα θυμίζεις τώρα. Σήκω ρε Λυννάκο αγόρι μου και μπουμπούνισέ το το γαμιόλικο...

tc-g6
29-07-2010, 00:02
zouparos, μιας και γνωριζω ιδιαιτερα καλα τη ζωη του ασιμου μετα απο μια τυχαια του γνωριμια με τον πατερα μου (ο οποιος αργοτερα μου τον εμαθε ως καλλιτεχνη και επαναστατικη φιγουρα απο τα μικρα μου χρονια) μαλλον θα πρεπει να ξεκαθαρισουμε τι ειναι και ποτε εγινε το σκηνικο που αναφερεις.

ο νικολας πραγματι εκανε αυτο που γραφεις, ζητησε αλλωστε συγγνωμη και σε καποιο απο τα τελευταια γραμματα που αφησε πριν αυτοκτονησει περιφρονημενος απο οσους ευεργετησε.
μονο που αδερφε αυτο εγινε την περιοδο που τον μπαινοβγαζαν στα ψυχιατρεια με το ετσι θελω. γενικα ο ασιμος ειχε μια τρελα (που θαυμαζω) ομως καποια στιγμη αυτο χρησιμοποιηθηκε εναντιον του. την ιδια περιοδο που οι νεα γενια αναρχικων εκανε την εμφανιση της στα εξαρχεια και εδιωξε σχεδον σκοτωνοντας τον στο ξυλο τον ασιμο (μαζι με αρκετους ακομα αναρχικους), βρεθηκε και καποια που κατηγορησε τον ασιμο για βιασμο (τελικα αρκετα χρονια μετα παραδεχθηκε οτι βιασμος δεν υπηρξε ποτε). η ευκολη λυση για το μεταπολιτευτικο κατεστημενο ηταν να τον κλεισουν σε ψυχιατρειο.

το παραπανω αποσπασμα που παρεθεσα ειναι απο την περιοδο πριν το τρελαδικο και δειχνει την απογοητευση του ασιμου απο αυτη τη νεα γενια "αναρχικων" και τον τροπο που αντιμετωπιζε την επανασταση. για εμενα ειναι διαχρονικο και ισχυει στο επακρο σημερα!
το περιστατικο που αναφερεις ειναι αργοτερα, αναμεσα στα ψυχιατρεια και την αποξενωση.

δεν τον παρεθεσα ως αυθεντια, ουτε τους κροποτκιν, μπακουνιν, μπερκμαν και μαριγκελα τους χρησιμοποιησα με αυτον τον τροπο. τον παρεθεσα οπως και τους υπολοιπους γιατι ο μεν ασιμος ηταν απο τους κατα καποιο τροπο πρωτεργατες του αναρχικου κινηματος στην ελλαδα και οι υπολοιποι οι χαρακτηριστικοτεροι συγγραφεις περι του συστηματος αυτου. ο καρλος μαριγκελα μαλιστα ειναι αυτος που εγραψε το "εγχειριδιο του ανταρτη των πολεων" που επικαλλουνται οι σημερινοι φονιαδες.

στο δευτερο σκελος, διαφωνω. καμια τρομοκρατια δεν ειναι καλυτερη ακομα και απο τη χειροτερη δημοκρατια. αυτη τη δημοκρατια ομως οφειλουμε να προστατευσουμε, μακρια απο τους διαφορους "μπραβους" της ειτε αυτοι ειναι κρατικοι, ειτε παρακρατικοι, ειτε "επαναστατες". οφειλουμε ολοι να αντιδρουμε στα κακως κειμενα και οχι να περιμενουμε μια προκυρηξη γραμμενη με επαναστατικη φρασεολογια να μας δειξει το δρομο ενω ταυτοχρονα υπηρετει στο επακρο τα συμφεροντα οσων θελουν να βαλουν καμερες, να αυξησουν την αστυνομευση, να κανουν ολο και περισσοτερους ελεγχους κλπ.

φτυνω τους φορεις της νεοελληνικης δημοκρατιας αλλα θα υπερασπιζομαι παντα το δημοκρατικο δικαιωμα ολων, ακομα και αυτων που θεωρω εχθρους μου.

ps: εχω τις "παρανομες" κασσετες του ασιμου γραμμενες απο τον ιδιο! :)

redglove
29-07-2010, 00:25
Το πρόβλημα ξεκινάει από πολύ πιο "μέσα":

Τί είναι η δημοκρατία; Το κράτος του δήμου.

Γίνονται εκλογές για να βγάλουμε κυβέρνηση. Από τα 10 εκατομύρια εγγεγραμένων ψηφίζει το 71%. Με το 2% να είναι άκυρα ψηφοδέλτια. Άρα έχουμε ένα ποσοστό 69%. Από αυτούς, το 44% ψήφισε το πρώτο κόμμα.

Δηλαδή ψήφισαν 7 στους 10 και από αυτούς τους 7 οι 3 αποφάσισαν ποιός θα κάνει κυβέρνηση. Που σημαίνει ότι τελικά ο "δήμος" είναι οι 3 στους 10. Δηλαδή οι 3 αποφασίζουν όχι μόνο για τους 3, αλλά και για τους άλλους 7.

Πόσο "δημοκρατικό" είναι αυτό;

(Για να μην κλειδωθεί το τόπικ να μείνουμε έτσι πολύ χαλαροί. Ο πρώτος που θα δείξει να ξεφεύγει θα πάει για βουτιές.. :) )

*GrimReaper*
29-07-2010, 00:52
ρε μην μπλεκετε τον ασιμο...τι σας εφταιξε?..... tc-g6 κι εγω τις εχω :D Συμφοιτητης με την θεια μου στην φιλοσοφικη του Α.Π.Θ

8rilos!!!
29-07-2010, 01:06
(Για να μην κλειδωθεί το τόπικ να μείνουμε έτσι πολύ χαλαροί. Ο πρώτος που θα δείξει να ξεφεύγει θα πάει για βουτιές.. :) )

τουλαχιστον θα παμε σε ωραια παραλια?

dora7
29-07-2010, 08:40
τουλαχιστον θα παμε σε ωραια παραλια?

Εσύ σε παιδική πισίνα στα ρηχά!!!!!!!!:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

tc-g6
29-07-2010, 09:37
Το πρόβλημα ξεκινάει από πολύ πιο "μέσα":

Τί είναι η δημοκρατία; Το κράτος του δήμου.

Γίνονται εκλογές για να βγάλουμε κυβέρνηση. Από τα 10 εκατομύρια εγγεγραμένων ψηφίζει το 71%. Με το 2% να είναι άκυρα ψηφοδέλτια. Άρα έχουμε ένα ποσοστό 69%. Από αυτούς, το 44% ψήφισε το πρώτο κόμμα.

Δηλαδή ψήφισαν 7 στους 10 και από αυτούς τους 7 οι 3 αποφάσισαν ποιός θα κάνει κυβέρνηση. Που σημαίνει ότι τελικά ο "δήμος" είναι οι 3 στους 10. Δηλαδή οι 3 αποφασίζουν όχι μόνο για τους 3, αλλά και για τους άλλους 7.

Πόσο "δημοκρατικό" είναι αυτό;

(Για να μην κλειδωθεί το τόπικ να μείνουμε έτσι πολύ χαλαροί. Ο πρώτος που θα δείξει να ξεφεύγει θα πάει για βουτιές.. :) )

συμφωνω απολυτα, εχει τεραστια κενα το δημοκρατικο πολιτευμα. ειναι ομως το καλυτερο απο οσα εχουν εφαρμοστει.

κανενας δεν σου απαγορευει να ψηφησεις και να κανεις την επιλογη σου, αναγκαστικα ομως η κυβερνηση βγαινει απο αυτους που ψηφιζουν, ακομα και στην αθηναϊκη δημοκρατια ετσι γινοταν.

δηλαδη τι πρεπει να γινεται? να μην εχουμε κυβερνον κομμα? το θεμα ειναι το οποιο κομμα να εχει το φοβο του λαου και να υπηρετει τα συμφεροντα του. αυτο δεν θα γινει ουτε με την αποχη και σιγουρα ουτε με τα οπλα. διοτι αν φτασουμε στο σημειο να θεωρουμε οτι με φονους θα αλλαξει κατι θα πρεπει και να παραδεχθουμε οτι ζουμε στην ουγκαντα (εμφυλιος, εθνοκαθαρση, πολιτικες δολοφονιες) με οτι συνεπειες αυτο εχει.

αφεντικο, κανενας μας δεν εχει διαθεση να τσακωθει και η εως τωρα κουβεντα δειχνει και προβληματισμο και επιπεδο ανεξαρτητα της διαφωνιας ή οχι. αν παλι θεωρειται ο τροπος που γραφω επιθετικος σε διαβεβαιω πως δεν εχω καμια τετοια διαθεση, απλα οπως μιλαω ετσι γραφω κιολας. :)

redglove
29-07-2010, 15:10
Όχι, μια χαρά γράφουμε, για να προλάβω προειδοποίησα όμως. :)

Δεν μιλάω για την αποχή μόνο. Μιλάω για το ότι οι 3 αποφασίζουν για τους 10.

Δε γίνεται να έχεις κυβέρνηση με πλειοψηφία βουλευτών και να συμβαίνει αυτό.

Οι 300 θα έπρεπε να μοιράζονται αναλόγως, ότι ποσοστό ψήφων παίρνεις, τέτοιο ποσοστό βουλευτών.

Όχι ότι θα έλυνε το πρόβλημα με τη ζωή μας γενικότερα αυτό, κουβέντα να γίνεται όμως.. :d

tc-g6
29-07-2010, 15:23
Όχι, μια χαρά γράφουμε, για να προλάβω προειδοποίησα όμως. :)

Δεν μιλάω για την αποχή μόνο. Μιλάω για το ότι οι 3 αποφασίζουν για τους 10.

Δε γίνεται να έχεις κυβέρνηση με πλειοψηφία βουλευτών και να συμβαίνει αυτό.

Οι 300 θα έπρεπε να μοιράζονται αναλόγως, ότι ποσοστό ψήφων παίρνεις, τέτοιο ποσοστό βουλευτών.

Όχι ότι θα έλυνε το πρόβλημα με τη ζωή μας γενικότερα αυτό, κουβέντα να γίνεται όμως.. :d

δηλαδη απλη αναλογικη. με βρισκεις συμφωνο μεν, με καποιες επιφυλαξεις δε.
ετσι θα προεκυπταν κυβερνησεις συνεργασιας που λογω του οτι ειμαστε στην ελλαδα θα ειχαν αβεβαιο μελλον.

μακαρι να αλλαζαμε μυαλα και να γινοταν οσοι ασχολουνται με την πολιτικη να βαλουν στην ακρη τους κομματικους κομπλεξισμους και τις παπαρολογιες και να δουν πως μπορουν να συνεργαστουν για το καλο του τοπου.
αμα γινοταν ποτε αυτο και η απλη αναλογικη θα ηταν απολυτα εφικτη!

Red Unity
30-07-2010, 02:54
το καλο του τοπου.!

2:41 και είπα ας δω από ένα ξέμπαρκο λαπτοπάκι που βρήκα τι λένε.

Σόρυ που σχολιάζω μόνο τα δικά σου, δεν το κάνω επίτηδες, απλά δεν προλαβαίνω τώρα να διαβάσω τα άλλα (μάλλον δεν έχω το κουράγιο).

Απλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι.

Δεν υπάρχει "καλό του τόπου", ούτε "εθνικό καλό".
Αυτή είναι η μεγαλύτερη παγίδα που υπάρχει και που συνεχώς πιπιλιέται από τα ΜΜΕ.

Στην Ελλάδα ζεις εσύ, ζει και ο Κόκκαλης.
Το δικό σου καλό, δεν ταυτίζεται με το καλό του Κόκκαλη (για την ακρίβεια είναι αντίθετα).

(Και δε μιλάω για τον Ολυμπιακό. :hump)

Ένα το κρατούμενο.

Το άλλο κρατούμενο είναι ότι τα κυρίαρχα κόμματα αποτελούν τους "φρόντμεν" ενός συστήματος που έχει φτιαχτεί για να πρωωθούνται τα συμφέροντα του κάθε Κόκκαλη (κατά κύριο λόγο).
Που σημαίνει ότι αυτοί υπηρετούν αυτά τα συμφέροντα.
Που σημαίνει ότι υπηρετούν κάποια συμφέροντα που όπως είπαμε πριν είναι αντίθετα με τα δικά σου.
Που σημαίνει ότι δε γίνεται να υπηρετούν και τα δικά σου και τα άλλα συμφέροντα.
Που σημαίνει ότι 2 είναι τα "στρατόπεδα" (και παγκοσμίως και στην Ελλάδα).
Που σημαίνει ότι δεν υπάρχει εθνικό καλό, παρά μόνο δικό σου καλό και δικό τους καλό.
Που σημαίνει ότι πάω για ύπνο.

edit: Πήγε 2:53 μέχρι να τελειώσω το ποστ. Ουάου.
edit: 2:54. :doggy

redglove
30-07-2010, 04:17
2:41 και είπα ας δω από ένα ξέμπαρκο λαπτοπάκι που βρήκα τι λένε.

Σόρυ που σχολιάζω μόνο τα δικά σου, δεν το κάνω επίτηδες, απλά δεν προλαβαίνω τώρα να διαβάσω τα άλλα (μάλλον δεν έχω το κουράγιο).

Απλά θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι.

Δεν υπάρχει "καλό του τόπου", ούτε "εθνικό καλό".
Αυτή είναι η μεγαλύτερη παγίδα που υπάρχει και που συνεχώς πιπιλιέται από τα ΜΜΕ.

Στην Ελλάδα ζεις εσύ, ζει και ο Κόκκαλης.
Το δικό σου καλό, δεν ταυτίζεται με το καλό του Κόκκαλη (για την ακρίβεια είναι αντίθετα).

(Και δε μιλάω για τον Ολυμπιακό. :hump)

Ένα το κρατούμενο.

Το άλλο κρατούμενο είναι ότι τα κυρίαρχα κόμματα αποτελούν τους "φρόντμεν" ενός συστήματος που έχει φτιαχτεί για να πρωωθούνται τα συμφέροντα του κάθε Κόκκαλη (κατά κύριο λόγο).
Που σημαίνει ότι αυτοί υπηρετούν αυτά τα συμφέροντα.
Που σημαίνει ότι υπηρετούν κάποια συμφέροντα που όπως είπαμε πριν είναι αντίθετα με τα δικά σου.
Που σημαίνει ότι δε γίνεται να υπηρετούν και τα δικά σου και τα άλλα συμφέροντα.
Που σημαίνει ότι 2 είναι τα "στρατόπεδα" (και παγκοσμίως και στην Ελλάδα).
Που σημαίνει ότι δεν υπάρχει εθνικό καλό, παρά μόνο δικό σου καλό και δικό τους καλό.
Που σημαίνει ότι πάω για ύπνο.

edit: Πήγε 2:53 μέχρι να τελειώσω το ποστ. Ουάου.
edit: 2:54. :doggy

Έτσι, όπως λέει και μια ψυχή άλλωστε

"...Δεν υπάρχουν σύνορα και δεν υπάρχουν διαφορές, υπάρχει μόνο μάχη μέσα σε αστικές φυλακές..."

Η ψυχή ξέρει. :D :doggy

tc-g6
30-07-2010, 12:57
φυσικα και υπαρχει κοινο καλο, δε ζουμε σε μια κοινωνια μονοι μας ουτε ως ταλιμπαν ανεξαρτητα απο τους γυρω μας.
υπαρχουμε μαζι με το συνολο αυτων που διαμορφωνουν το ελληνικο εθνος (και οχι φυλη, γενος και λοιπες μλκς) και με αυτους πρεπει να συμβιωνουμε με τροπο που να εξυπηρετειται το καλο του συνολο και ακομα καλυτερα το καλο ολων.

το οτι καποιοι στην νεοελληνικη δημοκρατια θελουν να ειναι περισσοτεροι ισοι αναμεσα στους ισους ειναι προβλημα της κοινωνιας που το επετρεψε κανοντας διαχρονικα λαθος πολιτικες και θρησκευτικοκοινωνικες επιλογες.
αυτο το συστημα πρεπει να ανατραπει ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ. με αγωνα στους δρομους και με σωστες επιλογες θα μπορουσε ισως να γινει (που δεν το βλεπω δυστυχως) αυτο. τοτε το συμφερον του ενος (πχ κοκκαλη) δεν θα μπορουσε να ειναι πανω απο το συμφερον του συνολου παρα μονο να συμβαδιζει.

συνορα σαφως και υπαρχουν! υπηρχαν σε ΟΛΕΣ τις ανθρωπινες κοινωνιες, υπαρχουν στο ζωικο βασιλειο και σε πολλες αναρχικες κοινοτητες.
μονο που τα συνορα πρεπει να ειναι καθαρα διοικητικα, να ενωνουν τους λαους και οχι να χωριζουν τους ανθρωπους.

δεν ειμαι ουτε αριστερος ουτε δεξιος, ουτε κομμουνιστης ουτε φασιστας, ουτε αναρχικος ουτε ρατσιστης και θρησκοληπτος.
ειμαι απλα αθεος, αντιδραστικος αλλα και πατριωτης (για οποιον μπορει να το αντιληφθει με την πραγματικη του εννοια και οχι αυτη του ακραιου εθνικιστη). για αυτο θαυμαζω τον ανταρτη των πολεων του μαριγκελα και οχι αυτον των συχρονων ιμιτασιον επαναστατων.

panas12
30-07-2010, 14:18
ειμαι απλα αθεος, αντιδραστικος αλλα και πατριωτης (για οποιον μπορει να το αντιληφθει με την πραγματικη του εννοια και οχι αυτη του ακραιου εθνικιστη). για αυτο θαυμαζω τον ανταρτη των πολεων του μαριγκελα και οχι αυτον των συχρονων ιμιτασιον επαναστατων.

Αν και δεν συμφωνω πλήρως με όσα λες...αυτό το κομμάτι θα μπορουσα να το είχα γράψει κ εγω για να τοποθετήσω τον εαυτό μου πολιτικα-κοινωνικα.
Χαιρομαι ειλικρινά που υπάρχει και δευτερος :)

Red Unity
30-07-2010, 16:54
φυσικα και υπαρχει κοινο καλο, δε ζουμε σε μια κοινωνια μονοι μας ουτε ως ταλιμπαν ανεξαρτητα απο τους γυρω μας.
υπαρχουμε μαζι με το συνολο αυτων που διαμορφωνουν το ελληνικο εθνος (και οχι φυλη, γενος και λοιπες μλκς) και με αυτους πρεπει να συμβιωνουμε με τροπο που να εξυπηρετειται το καλο του συνολο και ακομα καλυτερα το καλο ολων.

το οτι καποιοι στην νεοελληνικη δημοκρατια θελουν να ειναι περισσοτεροι ισοι αναμεσα στους ισους ειναι προβλημα της κοινωνιας που το επετρεψε κανοντας διαχρονικα λαθος πολιτικες και θρησκευτικοκοινωνικες επιλογες.
αυτο το συστημα πρεπει να ανατραπει ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΟΠΛΑ. με αγωνα στους δρομους και με σωστες επιλογες θα μπορουσε ισως να γινει (που δεν το βλεπω δυστυχως) αυτο. τοτε το συμφερον του ενος (πχ κοκκαλη) δεν θα μπορουσε να ειναι πανω απο το συμφερον του συνολου παρα μονο να συμβαδιζει.

συνορα σαφως και υπαρχουν! υπηρχαν σε ΟΛΕΣ τις ανθρωπινες κοινωνιες, υπαρχουν στο ζωικο βασιλειο και σε πολλες αναρχικες κοινοτητες.
μονο που τα συνορα πρεπει να ειναι καθαρα διοικητικα, να ενωνουν τους λαους και οχι να χωριζουν τους ανθρωπους.

δεν ειμαι ουτε αριστερος ουτε δεξιος, ουτε κομμουνιστης ουτε φασιστας, ουτε αναρχικος ουτε ρατσιστης και θρησκοληπτος.
ειμαι απλα αθεος, αντιδραστικος αλλα και πατριωτης (για οποιον μπορει να το αντιληφθει με την πραγματικη του εννοια και οχι αυτη του ακραιου εθνικιστη). για αυτο θαυμαζω τον ανταρτη των πολεων του μαριγκελα και οχι αυτον των συχρονων ιμιτασιον επαναστατων.

Κάτι απλό..
Είναι "εθνικό συμφέρον" το να λιντσαριστούν τα αφεντικά και να κοινωνικοποιηθούν οι περιουσίες τους και τα εργοστάσια ή είναι "εθνικό συμφέρον" το να δεχτούμε τις μειώσεις μισθών και συντάξεων, προσπαθώντας "να βγάλουμε τη χώρα από την ύφεση", με την (ψεύτικη) ελπίδα ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα μας επιστραφούν τα εργασιακά δικαιώματά μας;
Ο Πρετεντέρης και οι όμοιοί του λένε το δεύτερο (είναι οι ίδοι που λέγανε επί ΝΔ ότι τα ελληνικά στρατεύματα στο Αφγανιστάν υπηρετούσαν το "εθνικό συμφέρον", αλλά εγώ νομίζω ότι κάτι άλλο υπηρετούσαν).
Κάποιοι άλλοι λένε ότι το "εθνικό συμφέρον" είναι μια παγίδα, ένα δημιούργημα της φαντασίας μας που το φάγαμε από την ασταμάτητη προπαγάνδα τόσων και τόσων χρόνων μέσα από εφημερίδες, τηλεοράσεις, σχολεία κτλ. Αυτοί λένε ότι τα μοναδικά συμφέροντα που υπάρχουν σε όλον τον κόσμο είναι δύο και μάλιστα αντίθετα μεταξύ τους. Αυτά των καταπιεστών και αυτά των καταπιεσμένων.

Τώρα σχετικά με τη βία. Ο Μαριγκέλα περιγράφει στο εγχειρίδιό του τους αντάρτες πόλης στην χουντική Βραζιλία και ένα από τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχουν οι αντάρτες σύμφωνα με αυτόν είναι να ξέρουν να χειρίζονται πολύ καλά τα όπλα. Πώς είσαι λοιπόν εναντίον της βίας, αφού θαυμάζεις τον αντάρτη πόλης του Μαριγκέλα;
Κάτι άλλο τώρα, η ιστορία έχει δείξει ότι τα συστήματα πέφτουν μονάχα με τη βία. Η αλλαγή είναι αναγκαστικά βίαιη. Πόσο μάλλον λοιπόν σε ένα σύστημα τόσο καλά οργανωμένο και στημένο, που στηρίζεται το ίδιο στην καθημερινή βία (όχι απαραίτητα σωματική).

Χαίρομαι πάντως που βλέπω τόσους ψαγμένους (και άθεους) σε ένα οπαδικό-αθλητικό φόρουμ.

tc-g6
30-07-2010, 17:19
Κάτι απλό..
Είναι "εθνικό συμφέρον" το να λιντσαριστούν τα αφεντικά και να κοινωνικοποιηθούν οι περιουσίες τους και τα εργοστάσια ή είναι "εθνικό συμφέρον" το να δεχτούμε τις μειώσεις μισθών και συντάξεων, προσπαθώντας "να βγάλουμε τη χώρα από την ύφεση", με την (ψεύτικη) ελπίδα ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα μας επιστραφούν τα εργασιακά δικαιώματά μας; ουτε το πρωτο ουτε το δευτερο αν το δουμε σε απολυτη βαση. απο τη μια πρεπει οι εχοντες να δωσουν στο κρατος (πχ προσθετες εισφορες) και ταυτοχρονα να ξεβρωμισει το συστημα που τους επιτρεπει τον πλουτισμο στις πλατες του συνολου και απο την αλλη πρεπει καποιοι να δεχθουν την μειωση μισθου και την αξιοκρατια. δεν μπορει να θυσαυριζει ο κοκκαλης πηδωντας εμενα αλλα ουτε ο εφοριακος να κανει μπιζνες και να εισπραττει μαυρο χρημα σκιζοντας μου το κωλοβαρδουλα. ουτε ο μπαρμπας μου να διδασκει 12 ωρες την εβδομαδα, να διακοπαρει 4 μηνες το χρονο και να τσεπωνει περισσοτερα απο την κοπελα μου που με δυο πτυχια δουλευει 10 ωρες την ημερα και κανει διακοπες 15 μερες (και αν). ε δε γινεται ρε πουστη. επισης επειδη εγω ειμαι ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΣ (και δεν ντρεπομαι για αυτο) και ο πατερας μου εχει δικια του δουλεια την οποια ακολουθω πρεπει να σου πω οτι οι μικρομεσαιοι ειμαστε σε αθλια μοιρα. απο τη μια μας κραζουν οι μισθωτοι και απο την αλλη μας ξεκολλιαζει το κρατος.
Ο Πρετεντέρης και οι όμοιοί του λένε το δεύτερο (είναι οι ίδοι που λέγανε επί ΝΔ ότι τα ελληνικά στρατεύματα στο Αφγανιστάν υπηρετούσαν το "εθνικό συμφέρον", αλλά εγώ νομίζω ότι κάτι άλλο υπηρετούσαν).
Κάποιοι άλλοι λένε ότι το "εθνικό συμφέρον" είναι μια παγίδα, ένα δημιούργημα της φαντασίας μας που το φάγαμε από την ασταμάτητη προπαγάνδα τόσων και τόσων χρόνων μέσα από εφημερίδες, τηλεοράσεις, σχολεία κτλ. Αυτοί λένε ότι τα μοναδικά συμφέροντα που υπάρχουν σε όλον τον κόσμο είναι δύο και μάλιστα αντίθετα μεταξύ τους. Αυτά των καταπιεστών και αυτά των καταπιεσμένων.
εθνικο συμφερον ειναι το συμφερον ενος εθνους οπως αυτο διαμορφωνεται με γνωμονα το καλο του συνολου κατω απο το πρισμα ομως της λογικης. δηλαδη κοινο συμφερον δεν μπορει να ειναι το να ξυνουμε τα παπαρια μας και να πληρωνομαστε (απο που?), ειναι ομως συγκεκριμενες εθνικες πολιτικες και οικονομικες πολιτικες που συμβαλλουν στην ευημερια του συνολου.

Τώρα σχετικά με τη βία. Ο Μαριγκέλα περιγράφει στο εγχειρίδιό του τους αντάρτες πόλης στην χουντική Βραζιλία και ένα από τα χαρακτηριστικά που πρέπει να έχουν οι αντάρτες σύμφωνα με αυτόν είναι να ξέρουν να χειρίζονται πολύ καλά τα όπλα. Πώς είσαι λοιπόν εναντίον της βίας, αφού θαυμάζεις τον αντάρτη πόλης του Μαριγκέλα; γιατι? ζουμε σε χουντα σαν αυτη που ειχε να αντιμετωπισει ο μαριγκελα? μπορει να μη ζουμε στην ιδανικη κοινωνια, ουτε στην καλυτερη δημοκρατια, αλλα σιγουρα δεν ζουμε οπως εζησε την εφηβεια του ο πατερας μου στην 7ετια και τη μεταπολιτευση. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΕΝΟΠΛΟΥ ΑΓΩΝΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕΣΤΩΤΑ αλλα σε δημοκρατικες κοινωνιες ειμαι υπερ της βελτιωσης και της αλλαγες με αγωνες που δεν περιλαμβανουν την τυφλη βια. ο μαριγκελα το λεει ξεκαθαρα : "ο ανταρτης των πολεων μαχεται ενοπλος κατα της στρατιωτικης δικτατοριας (...). σαν επαναστατικος πολιτικος και ενθερμος πατριωτης παλευει για την απελευθερωση της χωρας του, ειναι φιλος του λαου και της ελευθεριας".
Κάτι άλλο τώρα, η ιστορία έχει δείξει ότι τα συστήματα πέφτουν μονάχα με τη βία. Η αλλαγή είναι αναγκαστικά βίαιη. Πόσο μάλλον λοιπόν σε ένα σύστημα τόσο καλά οργανωμένο και στημένο, που στηρίζεται το ίδιο στην καθημερινή βία (όχι απαραίτητα σωματική).
απλα διαφωνω, δεν πειραζει.

Χαίρομαι πάντως που βλέπω τόσους ψαγμένους (και άθεους) σε ένα οπαδικό-αθλητικό φόρουμ. και εγω το ιδιο! κυριως το "αθεος" το θεωρω αρετη! :)

σεβομαι απολυτα την καθε αποψη, η διαφωνιες εχουν να κανουν με την κοσμοθεωρια του καθενος.

panas12
30-07-2010, 19:10
Κάτι απλό..
Χαίρομαι πάντως που βλέπω τόσους ψαγμένους (και άθεους) σε ένα οπαδικό-αθλητικό φόρουμ.

Είναι πολλοί οι άθεοι στην Ελλάδα ,απλά οι περισσότεροι απλά ''νιώθουν'' άθεοι και δεν το δηλώνουν ή αρκούνται στην αποστασιοποίηση απο τις παραδώσεις της θρησκείας.
Η ελληνική κοινωνία έχει ποτιστεί τόσο απο τα δογματα της ορθοδοξίας που ο άθεος αντιμετοπιζεται σαν λεπρός..γιαυτό και μας κάνει εντύπωση όταν μεσα απτη κουβέντα προκύπτει να είμαστε περισσότεροι απ οσοι φανταζόμασταν.

Προληπτικα αναφέρω οτι ,δεν θέλω να θείξω κανέναν μ αυτό το ποστ και έχω απολυτο σεβασμό σε κάθε πίστη και πολιτική θέση ,αλλά ασκώ και το δικαιωμά μου να εκφράζω την αντιθεσή μου.


Οσο για την βία -αν μου επιτρέπετε να μπω στη κουβέντα...
..θα έλεγα οτι τίποτα δεν είναι απο μόνο του ''κακό'' ή ''καλό''.Οταν σου στερούν τα πάντα υλικά και πνευματικά ,συχνά είναι ο μόνος τρόπος να ανταποδώσεις και να διεκδικήσεις όσα σου ανήκουν.Αυτό ισχύει απο τη καθημερινή ζωή μέχρι το κοινωνικό διαχωρισμό σε παγκόσμιο επίπεδο.
Αυτό δεν σημαίνει οτι η βία πρεπει να είναι η πρώτη επιλογή ως αντίδραση σε όσα μας ενοχλούν.
Ζούμε σε μια χωρα ,σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή όπου οι όποιες ιδεολογίες σε κομματικό επίπεδο έχουν αλλοιώθεί και χρησιμοποιόυνται μόνο για επικοινωνιακούς σκοπούς.
Οι φερόμενοι ώς σοσιαλιστές είναι υπάλληλοι του κεφαλαίου
οι φασίστες αναγγενούνται απτις στάχτες τους εκμεταλευόμενοι την οικονομική δυσχέρεια και χρησιμοποιώντας τα μέσα που τους προβάλουν σαν ποπ-αικονς
οι συντηρητικοι έχουν γίνει συντηρητικότεροι των προγώνων τους προσπαθώντας να ανακτήσουν το χαμένος τους έδαφος
και η αριστερά στερείται ηγετών και στρατηγικής συσπείρωσης του κόσμου της.
Απ'ολο αυτό το μπαστάρδεμα δεν θα μπορόυσε να γλιτώσει και η ''τρομοκρατία'' στην ελλάδα η οποία στερείται πραγματικών κινήτρων και θέλοντας η μη απλά ενισχύει τη προσπάθεια του κράτους να μας κρατά αποστασιοποιημένους απο τα γεγονότα-κουρνιασμένους στο καναπέ και τη καρέκλα του γραφείου μας.

Οι σφαίρες απαντώνται με σφαίρες..
Ο εχθρός όμως έχει αλλάξει οπλά και διαφορετική θα είναι και η επανάσταση που θα προκύψει...
..ίσως με ενα τρόπο που δεν τον φανταζόμαστε καν.

dora7
31-07-2010, 22:09
Από σήμερα ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και σας μιλάω απο τα εξωτικά Στύρα στη Νότια Εύβοια...το αλκοόλ ρέει και η διάθεση ειναι τρελά ανεβασμένη!!!!! απλά δεν θα γλυτώσετε από μένα!!!!!!!!!:eek::eek::p:p:p:p:p

*GrimReaper*
31-07-2010, 22:20
πολυ ωραια τα στυρα!!! Καλο καψιμο!!